PAARDENSPORT ZWEMMEN HOCKEY. DAMES-HOCKEY KORFBAL HENCELEN. LAWNTENNIS. HANDBAL. WANDELSPORT GYMNASTIEK. ATHLETIEK. POSTDUIVEN SCHAKEN ZEILEN WIELRIJDEN MAANDAG 18 SEPTEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Voorronde Hockey-dag. (Van onzen medewerker). Terwijl het tennis-selzoen onder ideaal zomerweer werd uitgeluid met HollandBelgië naast het Stadion, werd het hockeyseizoen onder dus te warm weer eigenlijk ingeluid met de voorronden van den hockeydag achter het Stadion. Inplaats van de opgegeven 21 deelnemende teams, verschenen er nu 22; Strawberries vaardigde alsnog een team af. Bloemendaal was daardoor zijn walk over kwijt en zou zelfs bijna gesneuveld zijn, al in de eerste ronde tegen dezelfde Strawberries, als niet in de laatste derde minuut de winnende goal was gekomen <21). M H.C.had al een evenzeer moeilijk begin tegen Pinokkio. Ook deze wedstrijd had, even als BloemendaalStrawberries, de eigenschap van enthousiast spel van de als „verliezer" genoteerde partij en een zeer heterogeen spel van het als „winnaar" gekwalificeerd elftal. Maar zoowel Bloemendaal (tegen een tweede klasseri als M.H.C. (tegen een derde klasser) moesten danig oppassen, reeds niet in de eer ste ronde gewipt te worden. M.H.C. 2 ging het al zeer onfortuinlijk tegen haar klasse- en afdeelings-genoot Be Fair. Met niet minder dan 63 werd aan M.H.C. 2 de verdere deelneming ontzegd. M.H.C. 2 had, als alle Haarlemsche teams, nog geen enkel verband, geen enkele combine, vermoedelijk veroorzaakt door nog weinig of geheel geen oefening. Wel zijn er individueele goede krachten, doch wat er in het team slui mert, is nog niet bekend. Over het algemeen waren de resultaten der Haarlemmers teleur stellend. Bloemendaal 2 had een vrije eerste ronde en kwam dus met het eerste en M.H.C. in de tweede ronde terecht. Wat Bloemendaal daar gepresteerd heeft tegen Alkmaar (tweede-klasser) of juister ge zegd, niet gepresteerd heeft, is al heel erg. Geen schijn of schaduw van een eerste klasse competitie-elftal; een matige tweede klasse- vertooning, waarin de eerste klasser met 0—3 door de tweede klasser geslagen werd en nog verdiend ook! Ook in Bloemendaal sluimert het wellicht nog? Bloemendaal 2 kon het tegen Utrecht niet bolwerken, verloor met 13. Toch is dit niet zoo hopeloos teleurstellend als van het eerste. Utrecht was inderdaad beter op dreef en de Bloemendaalsche aanval was nog te langzaam. De Haarlemsche kleuren werden dus nog alleen door M.H.C. verdedigd en dan tegen den alouden tegenstander: 't Gooi! Beide partijen speelden dan ook, in aanmerking genomen het begin van het seizoen, een behoorlijke partij. De Musschen lieten zich van een andere zijde kennen, dan tegen Pinokkio, terwijl 't Gooi den moreelen steun had van een 6—0 zege tegen het enthousiaste Baarn. De M.H.C.Gooi-matches zijn altijd span nend geweest door hun evenwichtigheid en zoo ook thans. Het spel der Musschen boe zemde vertrouwen in. De voorhoede is actief, snel en heeft routine; de verdediging is vast; de half-linie was nu nog niet geheel op dreef, moet zich vooral het aanvallende deel harer taak sneller realiseeren en de kleine keeper weerde zich aardig. Deze bracht M.H.C. na het 11 gelijke spel door het stoppen van de doelschoten naar de tweede ronde. De Gooi- sche keeper had van de vijf doelschoten er drie moeten doorlaten; de Haarlemsche kee per had slechts eenmaal behoeven te visschen na vier doelschoten. Van de vier Haarlemsche teams komt dus alleen M.I-I.C. op den officieelen hockeydag Zondag a.s. uit. De gedetailleerde uitslagen van de wedstrij den te Amsterdam luiden; le ronde; Bloemendaal—Strawberries 21 M.H.C.—Pinokkio 2—1 GooiBaarnsch Lyceum 60 Amsterdam 2—Famos 8—0 Utrecht 2—O.K. 1—3 Be Fair—M.H.C. 2 6—3 Hilversum 2—A.M.V.J. 2—0 T.H.C. 1925—Apeldoorn 2—1 AmsterdamLaren 100 Gooi 2—Utrecht 1—2 tweede ronde: AlkmaarBloemendaal 3—0 M.H.C.—Gooi 1—1 M.H.C. wint door doelschoten. Amsterdam 2—O.K. 10—2 Be FairHilversum 2 15 T.H.C. 1925—Amsterdam 0—14 UtrechtBloemendaal 2 31 Proefwedstrijd te Heemstede. A-ELFTAL—B-ELFTAL (2—3). Begunstigd door bijzonder fraai weer stellen zich te twee uur de volgende elftallen op: L. Molhuysen (H.O.C.), L. Houtappel (A'dam), M. Rollin Couquerque (H.O.C.), D. Lambrcchtcn (R.W.), S. van Hasselt (Kieviten), B. van Weel (H.OC.), A. v. d. Berg iA'dam). Th. Broese v. Groenou (Kieviten), T. Leeuwenberg (R.W.t, W. van Bueren (B.D.H.C.), O. Kok (Hilversum). B: I-r. Andreas (B.D.H.C.), D. Roos (B.D.H.C.). N. Pauli (A'dam), R. Bijvoet (O.K.), A. Eilers (A'dam), G. Meevers (Gooi), L. Polano (H.O.C.), T. Terwindt (A'dam), M. DrosCanters (H.O.C.), H. Bauduin (Zut- phen), N. Hofland (Gooi). Het B-elftal is direct in de meerderheid: de voorhoede komt gevaarlijk opzetten. Het com bineeren is zeer goed, wat groote verwarring brengt in de achterhoede van het A-elftal. Hel B-elftal neemt dan ook spoedig de leiding door mevr. Dros-Canters (0-r-l), terwijl even daarna Mej. Terwindt den voorsprong vergroot (02). Wel komt het A-elftal er dan iets beter in, maar de halflinie is niet in staat om het spel afdoende te verplaatsen. Enkele individueele pogingen van mej. Leeuwenberg mislukken, door uitstekend spel van mevr. Eilers. die direct haar voorhoede weer aan het werk zet. Ecnige mooie voorzetten van de dames Polano en Hofland worden met moeite tot strafcorners verwerkt, waarvan Mevr. DrosCanters er tenslotte een in een goal omzet (03). Na de hervatting ruilen de dames Terwindt en Broese van Groenou van plaats, hetgeen de A-voorhoede zeer ten goede komt. Eenige ge vaarlijke schoten weet de Bloemendaalsche keepstcr, mej. Andreas, uitstekend te keeren. Daarna moet zij zwichten voor een hard schot van mej. Terwindt (1-3), terwijl mej. Leeuwen berg met een hoog schot den achterstand ver kleint i2—3). Dan zakt het tempo aanmerke lijk; de ongeoefendheid speelt op het bijzon der zwaar te bespelen terrein een groote rol. Het spel golft nog eenigen tijd op en neer. zon der gevaarlijke momenten op te leveren. Het einde komt dan ook met onveranderden stand. Nieuwe velden voor H. B. S. in gebruik genomen. De opening van de nieuwe hockeyvelden van de Haarl. Hockeyclub H.B.S. aan den Bergweg en Brederodeweg te Bloemendaal is gevierd met het houden van onderlinge wedstrijden. 's Morgens elf uur werd begonnen met een wedstrijd tusschen twee dameselftallen A. en B. welke zeer geanimeerd verliep en waarvan de einduitslag 11 was. 's Middags twee uur vond de officieele opening plaats. De voorzitter Hr. Sikkes heette de aanwezi gen welkom, en wees er op. welk een vooruit gang het voor H.B.S. beteekende deze nieuwe terreinen in gebruik te kunnen nemen. Spr. dankte allen die hun krachten aan dit werk hadden gegeven. Vervolgens verzocht hij mevr. Bolland de clubvlag op de nieuwe velden te willen hijschen. Na deze officieele inwijding kwamen de heeren elftallen aan de beurt. De wedstrijd van C tegen D was een buitengewoon aardige partijalleen hadden de spelers het nogal met dc warmte te kwaad. Einduitslag 41. Dc daarop volgende wedstrijd A. tegen B. verliep zeer vlot en tot de rust konden geen van beide partijen scoren. Daarna nam eerst A de lei ding waarna B gelijk maakte. Later voerde A de score nog op tot 31, waarna het einde van deze prachtig geslaagde onderlinge wed strijden kwam. Overzicht. De Haarlemmers hebben het nieuwe seizoen niet al te best ingezet. Noch S. V.. noch Haarlem 1 wisten één puntje te veroveren en kwamen beide met nederlagen thuis. De H.K.B.-competitie begint a.s. Zondag. Haarlem 2Swift 2 (33) Swift heeft blijkbaar grootsche plannen, er wordt tenminste direct goed op den bal gezeten. Het duurt dan ook niet lang of zij heeft succes. Haarlem weet nu het spel eenigszins te verplaatsen. Om onbegrijpelijke redenen verlaat plotseling een Swïft-aanval- ler het veld, waardoor dit vak niet zoo ge vaarlijk meer is. Mej.Botti krijgt onder den paal den bal goed toegespeeld, een schot en de stand is weer gelijk. Rust 11. Direct na den uitgooi komt de bal in den Haarlem-aanval, waar de Haarlem-aanvoer der voor de leiding zorgt, (21). Swift gooit er nu een schepje op, maar zij heeft pech, wanneer tot tweemaal toe de bal weer uit den korf springt. Maar de druk wordt toch te groot en de stand is 22. Zelfs weet een Swift-dame een goede kans te benutten (23). In den Haarlem-aanval wil het maar niet lukken. Eindelijk heeft De Haan na een mooien aanval succes. (33). Haarlem 3Ons Genoegen (13) In den O. G.-aanval wordt hard gewerkt, vooral Kick is hier de gevaarlijke man. Hoe wel hij uitstekend door Haak verdedigd wordt ziet hij zijn volhouden tenslotte toch beloond met een goed doelpunt. Eerst wanneer na de rust dezelfde speler voor een tweede punt gezorgd heeft, weet' mej. Van Loenen den achterstand te ver kleinen. Dan moet Groeneveld het veld ver laten, doch hoewel O. G. met 11 personen verder moet spelen, weet zij den voorsprong nog tot 31 te vergrooten. Hercules 2Haarlem 1 (310) De eerste wedstrijd der Haarlemmers is een groot succes geworden. Wanneer de scheidsrechter om even over twee de twaalftallen in het veld fluit, blijkt het Haarlem-twaalftal in vergelijking met het vorig jaar een drietal wijzigingen onder gaan te hebben. De opstelling is nu als volgt: Aanval: Mej. Roose, mej. L. de Graaf, C. v. Vréeden, J. Zijlstra. Middenvak: Mej. H. Stouten, mej. B. Piek, J. Baay. H. v. Rootselaar. Verdediging: Mevrouw Lohuizenvan Leeuwen, Mevr. Modoo, H. Arends, D. v. d. Velden. Het begin is sensationeel, want reeds bin nen de vijf minuten maakt Haarlem twee doelpunten. De Haarlem-dames blijken onbe twist de sterkere van de Herculanen; de heeren doen niet veel voor elkaar onder. Reeds met rust leidt Haarlem met 5—0. Wanneer de stand 60 is, moet H. Arends wegens een blessuur even het veld verlaten. Zijn tegenstander profiteert hiervan en scoort kort achter elkaar tweemaal. Nog één punt maakt Hercules, maar dan is het weer gedaan. Haarlem, dat haar overwinning eenigszins bedreigt ziet. gooit er nog een schepje op Regelmatig weet zij verder den stand tot 310 op te voeren. Het Baarsje. Zondag hield „Het Baarsje" een ouderlin gen wedstrijd op baars in de Ringvaart tus schen Heemstede en Bennebroek. Des mor gens ging men te zes uur van de Groote Markt naar de Ringvaart. Deze wedstrijd ging om de gouden medaille, die in drie baarswedstrijden vervischt moet worden. Het aantal hengelaars was dan ook buitengewoon groot. Nadat men 6 maal 1/2 uur gevischt had, ging men naar het clubhuis terug waai de voorzitter, de heer H. Veen, de prijzen met een hartelijk woord uitreikte: le pr. Bel 2 p. L. V. Nicolai tevens held van den dag; 3 Wild schut. 4 H. Veen; 5 A. v. Keulen: 6 G. Veen: 7 B. Veen, 8 W. Keijer; 9 Jongbloed; 10 J. Keijer: 11 Bosman: 12 Gietsberts; 13 R. v. d. Aas; 14 v. Keulen Jr. De Dageraad. Zondag jl. hield bovengenoemde henge- laarsvereeniging, gevestigd bij den heer J. L. Uitendaal. een ouderlingen wedstrijd op wit- visch in do Ringvaart te Heemstede. Er werd drie uur gehengeld. De leiding berustte bij den heer J van Zon, den controleur. De prijzen bestonden uit vleeschwaren. Voor dezen wedstrijd schonk de heer J. L. Uitendaal ook zulk een prijs. De vangst was niet bevredigend. Na afloop gingen allen naar Haarlem naar het clubhuis, waar de prijzen werden uitgereikt met een toepasselijk woord door den voorzitter, den heer B. Larsson. le pr. P. Jansen, 2 P. Piers. 3 M. Koedijker. 4 R Larsson, 5 A. Schuurman, 6 A. Boeree, 7 D Calandt. 8 C. A. Larsson, 9 Gr. Kraayer, 10 J. van Zon, de controleur. NederlandBelgië. Eerste dag. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde partijen luiden als volgt; Enkelspelen (Nederland 4. België 4): Koop man verliest van Nay ear t 36 64 26 64 79; Karstcn verliest van Lacroix 36 16 36; Leembruggen verliest van de Borman 63 36 63 46 46; Schreuder slaat van Zuylen 64 36 64 86; Weber slaat Ew- bank 75 64 86; Hughan verliest van van den Eynde 68 68 36 64 36; Heynen slaat Nuyens 62 46 86 63; Teschma- cher slaat Borin 61 97 62. Dubbelspelen (Nederland 2, België 1, één partij afgebroken)Koopman- en Scheur leer slaan Borin en van Zuylen 62 16 64 97; Wetselaar en van Eek slaan Ew- bank en de Coninck 61 64 62; Hughan en Heynen verliezen van Nuyens en Nayeart 46 63 63 26 46. Karsten en Weber tegen Lacroix en de Borman afgebroken bij 8—10 0—6 6—4 6—4. De tweede dag. De resultaten van den tweede dag luidden: Weber en Karsten (N.) sl. Lacroix en de Bor man 8—10 0—6 6—4 6—4 6—4. Enkelspelen Nayaert verloor van Karsten 36 62 26 6—0 3—6. Van Zuylen sl. Leembruggen 46 97 61 6—0. De Borman verloor van Scheurleer 61 26 3—6 6—2 5—7. Van den Eynden verloor van Weber 36 1—6 2—6. Lacroix sl. Koopman 61 16 61 63. Borin verloor van Heynen 16 57 36 De Coninck verloor van Teschmacher 36 6—3 1—6 4—6. Ewbank verloor van Hughan 36 63 108 3—6 1—6 Dubbelspelen Koopman en Scheurleer sl. Lacroix en de Borman 75 16 62 46 62. Borin en van Zuylen sl. Weber en Karsten 8—6 1—6 3—6 6—3 6—2. Nayaert en Nuyens sl. van Eek en Wetse laar 6—3 4—6 7—5 6—1. Van den Eynde en de Coninck verl. van Hughan en Heynen 7—9 7—5 6—2 68 36. Eindstand 159 voor Nederland. Demonstratie op het R. C. H.-terrein. Rapiditas ITurno I (94). Deze demonstratie was een zeer nuttige oefenpartij voor de a.s. finales om het lands kampioenschap op 24 September. Turno gaf zeer goed partij maar Rapiditas was over alle linies sterker. De verdediging der Haarlemmers was weer in vorm, terwijl de linkervleugel met Pal als linksbuiten er weer geweldig in was. Alle doelpunten kwa men dan ook van dezen kant. Het einde kwam met 94. Rapiditas IIConcordia I (11). (Dames.) Mej. Joosten was de eenige invalster; zij bepaalde zich er toe het spel te verdeelen. Rapiditas leidde met rust met 10, en had voor rust het beste van het spel. Na rust was Concordia meer aanvallend en ,zag kans ge lijk te maken (1—1). Door beide partijen werd zeer goed gecombineerd, maar veran dering in den stand kwam er niet meer. RapiditasRijkskweekschool 12) Een pittige handbalwedstrijd, waarbij de leerlingen der Kweekschool zeer aardig speel den. Met rust was de stand. 11. Na rust scoorde mej, Beilschmidt, het winnende doelpunt (21) voor de Kweekschool. Het Lijnden-tournooi. Rapiditas IIConcordia I (07). (Heeren.) Met een zeer gehavend elftal verloor Rapi ditas II van Concordia. De Dudok de Wit Herdenkings wandeltocht. Het comité voor den derden jaarlijkschen Dudok de Wit-herdenkingswandeltocht op Zondag 8 October a.s. verzoekt ons de aan dacht, van onze wandelsportlievende lezers er op te vestigen, dat. daar ook dit jaar reeds thans een groote belangstelling blijkt te be staan voor dezen van Utrecht te houden tocht zoowel bij vereenigingen als voor persoon lijke deelneming en het wegens de wande ling door de parken van kasteel „De Haar", absoluut niet mogelijk is, een grooter aantal deelnemers en -neemsters toe te laten dan vorige jaren, streng de hand zal moeten wor den gehouden, aan den datum van opgave, nl laatste postbestelling Woensdag 20 Sep tember a.s. In geen geval kan opgave op den dag zelf meer geschieden. Nachtmarsch „Jan Passtoors". Aan den door bovengenoemde vereeniging uitgeschreven gecombineerde trainingsmarsch van 84 K.M. Haarlem—Den Haag en terug, in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l„ werd door negen wandelaars deelgenomen. Van Jan Passtoors J. v .d. Berg, A. J. Waning, P. v. Leeuwen en J. Rijkborst, van ,.De Wandel toerist" L, Braakman, H. Braakman, H. Her ben en J. Gozenwher, van „Dudok de Wit" P. v. Meel. Toen de heer H. J. van Teunenbroek, voor zitter van „Jan Passtoors", op de startplaats Houtplein precies twaalf uur het sein tot ver trek gaf, ging het er met een flink tempo op los in de richting Heemstede. Hoewel er op ge rekend was dat zij niet eerder dan tusschen 14.30 en 15.30 uur Zondag n.m. terug zouden zijn, scheen het dat deze wandelaars er anders over gedacht hadden. Reeds te 13.40 uur n.m. arriveerden allen in goede conditie en zonder uitvallers bij Café Restaurant „Dreefzicht", den Hout. Kracht en Vriendschap. Zaterdag j.l. heeft de Christ. Gymnastiek Vereeniging „Kracht en Vriendschap" deelge nomen aan de atletiekwedstrijden te Amster dam, uitgeschreven door den Kring Amster dam en omstreken van het Ned. Chr. Gym- nastiekverbond. De volgende prijzen werden door de Haarlemmers behaald; Dames; hoogspringen 1ste prijs E. K. Lig- tenberg. discuswerpen 2e prijs A. Blom. Heeren: speerwerpen 2e prijs A, Siekman, discuswerpen 2e prijs A. Siekman. 100 M. 3e prijs W. Aangeenbrug, Estafette 400 M. 2e prijs. Jongens: hoogspringen 2e prijs K. Buiten huis, hoogspringen 3e prijs J. Meyer. 80 M. 2e prijs. K. Buitenhuis Int. concours-hippiqrue te Essen. RITMEESTER SCHUMMELKETEL EERSTE MET FELDBLUME. Men schrijft ons uit Essen: De eerste dag van het driedaagsch paarden- festijn zette voor de Hollandsche deelnemers in met een springcoucours voor Duitsche paar den. Hierdoor kon alleen „Feldblume" deel nemen. Het parcours bestond uit een twaalf tal zeer mooie sprongen ter hoogte van 1.20 M. Feldblume startte in de tweede afdeeling en zag kans om in een zeer goeden stijl foutloos over het parcours te komen. Een angstig mo ment was het, toen Feldblume na bij den in gang van het terrein, waar meerdere paarden opgesteld stonden, zooveel naar buiten drong, dat hij geheel scheef voor de volgende hin dernis kwam, ieder verwachtte een weigering, maar door tegenwoordigheid van geest van den ruiter gelukte het om het paard foutloos over de hindernis te brengen, hetgeen een storm van applaus ontlokte. Van de ongeveer 60 deelnemers gelukte het aan 15 om zonder fouten rond te komen. Door deze 15 moest toen om de prijzen worden overgekampt. Hiertoe werden acht hindernissen gebracht op 1.30 M. De gemiddelde tijd van dit parcours was gele gen tusschen 44 en 54 sec. Feldblume zag kans om er slechts 39 sec. over te doen, welke pres tatie door niemand weer verbeterd kon wor den. Wederom ging, evenals in Keulen ,de Ne- derlandsche vlag in top en werd het Wilhel mus door tienduizenden staande aangehoord. Den tweeden dag werd des morgens om 10 uur reeds een begin gemaakt met de eerste afdeeling van het springcoucours met handi cap. In deze afdeeling startte van de Holland sche paarden alleen Trinie. Trinie ging wederom als een uurwerk zoo regelmatig en boekte 0 ft. met den fraaien tijd van 65 sec. en werd één in afd. A. Des middags werd het concours uitgezet met afd. B.. waarin de paarden Diana, c.f. en Er- nica c.f. en Piccolo Amore startten. Het eerste ging Diana. In een schitterende stijl op keu rige wijze gereden door Luit. Greter boekte zij 0 fouten met een tijd van 63 sec. en plaatste zich daardoor aan het hoofd. In de derde afdeeling startte „Feldblume", eveneens moest nu worden gereden om den kortsten tijd te maken, maar bij dergelijke krachtsinspanningen behoort een volkomen éénzijn van ruiter en paard, waar deze com binatie slechts op enkele buitenlandsche zich aan elkaar kunnen aanpassen, was het een schitterende prestatie om wederom een 0 fou ten parcours te maken met slechts 65 sec. Van de vijf Nederlandsche paarden maakten er vier 0 fouten; ze werden alle geplaatst en wel Diana 4 met nog twee Duitsche paarden Trinie en Feldblume 7 en Erica 11. Wedstrijden Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeniging. Zondag hield de Bloemendaalsche Gymnas tiek Vereeniging onderlinge wedstrijden op de terreinen aan de Arribldslaan en op het Ge meentelijk Sportterrein te Haarlem aan de Kleverlaan. De uitslagen luiden als volgt: Heeren le klasse 8 onderdeelen: 1. C. v. d. Klinkenberg 94,9 punten, 2. A. v. Zadel 78,3 punten, 3. R. Kuin 67.45 punten. Heeren 2e kl. 5 onderdeelen: 1. H. Timmer mans 29.4 punten, 2. H. Muller 28,8 punten, 3. A. Kok 26.6 punten. Beste prestatie: 100 M. 12 sec C. v. d. Klin kenberg. Kogelstooten 9.41 M. W. Pronk. Speer werpen 37.26 M. C. v. d. Klinkenberg. Hoog springen 1.80 M. C. v. d. Klinkenberg. Ver springen 6.06 C. v. d. Klinkenberg. Hinkstap- sprong 13,21 M. C. v. d. Klinkenberg. 400 M. 56.6 sec. A. v. Zadel. Discuswerpen 39.13 M. W. Pronk. Dames le klasse 7 onderdeelen: 1. R. v. As- selt 585.46 punten. 2. B. v. Twisk 466.85 punten. 3. R. Bakker 462 punten. 2de klasse 7 onderdeelen: 1. L. Kroes 346,3 punten, 2. T. Merz 311,14 punten, 3. M. Mössner 294,27 punten. Beste prestatie: Kogelstooten 9.35 M. R. v. Asselt. Discuswerpen 26.80 M. R. Bakker. 100 M. 14,1 sec. R. v. Asselt. Hoogspringen 1.45 M. B. v. Twisk. 50 M. 7,3 sec. R. v. Asselt. Vèr- springen 4.62 M. R. v. Asselt. Speerwerpen 18,50 M. R. Bakker. De Bonte Duif. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met oude en jonge vogels van Neuf volles. Afstand 210 KM. Los om 8 uur met Z.-Wind. Eerstgetoonde vogel 10.44.7. De uit slag was als volgt: Joh. L. Heemskerk 12 3 5 7 10 11. J. J. Kan 4 8, G. C. ten Bosch 6, P. S. Steenstra 9, W. J. Kuijken 12, W. J. der Kin deren 13. De Hoogvlieger. De Hoogvlieger hield Zondag een medaille- vlucht van Hillegom. Uitslag: le pr. G. Heinsbergen met 49 pun ten; 2 J. Liefjes met 38 p.; 3 G. Jansen met 29 p.: 4 A. v. d. Putten Sr. met 25 p.; 5 J. de Vendt met 22 p.; 6 G. v. d. Putten met 22 p.; 7 A. Hommersen met 15 p.; 8 G. Sprokkreeff met 10 p. Haarlemsch Schaakgezelschap. In de jl. gehouden ledenvergadering der club werden de plannen voor den komenden winter besproken Besloten werd tot het hou den van een tot het einde toe spaimenden win terwedstrijd om vele prijzen. Voorts het houden van schaaklezingen over opening, midden- en eindspel. Op den tweeden Kerstdag zal een nationale ééndaagsche wedstrijd voor alle klassen van spelers plaats hebben. Tevens werd de moge lijkheid besproken een avond te organisee- ren voor een groote simultaan-séance, waar voor niemand minder dan de wereldkam pioen Dr. A. Aljechin zal worden uitgenoo- digd. In de competitie van den Noord-Holland - schen schaakbond komt H.S.G. wederom met vier tientallen uit, zoodat in dit seizoen op schaakgebied voor de leden weer veel zal zijn te doen. Dinsdagavond 19 Sept. zal bij de opening van het nieuwe seizoen in het clublokaal Jansweg 49 door den hoofdklasser A. S. Ka- tan een simultaan-séance aan ongeveer 30 borden worden gegeven, waaraan ook niet- leden kunnen deelnemen. Deze seance begint precies half negen. De Hollandsche dames winnen in Londen. Aan de internationale zwemwedstrijden, die Zaterdagavond te Londen plaats hadden, hebben de Hollandsche zwemsters met suc ces deelgenomen. Een poging van mej. Kastein om het record 200 yards schoolslag te verbeteren, mislukte. Mej. Kastein legde den afstand af in 2 minuten 54 4/5 sec. De rugslag werd door mej. Oversloot ge wonnen vóór mej. Glover. Op de 200 yards vrije slag werd mej. Willy den Oude eerste vóór mej. Laddé en de En- gelsche mej. Cooper 2 min. 36 1;5 sec. Zij verbeterde daardoor het record van de ama teur Swimming Ass. (2 min. 42 1/5 sec.) Mej. Laddé legde den afstand af in 2 min. 424/5 sec. Miej. Cooper in 2 min. 43 sec. Een estafette werd door de Nederlandsche dames gewonnen in 2 min. 19 4,5 sec., met een voorsprong van 7 sec. op de Engelsche dames. Derde poging van Miss Gleitze mislukt. Uit Londen: Mercedes Gleitze, de Engelsche zwemster, die voor de derde maal in dit sei zoen een poging deed om het Kanaal over te zwemmen, heeft na 15 uuur moeten opgeven. Buitengewone alg. ledenvergadering „De Delft". Vrijdag 15 dezer, de dag, dat 10 jaar ge leden de vereeniging werd opgericht, werd een vergadering belegd in café-rest. Bolwerk waar tevens de uitloting van de loterij plaats had. Na een openingswoord van den heer Van Til en voorlezing der ingekomen stukken, werd de feestcommissie, die het lustrum door het zwemfeest en derv autotocht zoo buitengewoon heeft doen slagen, bij monde van den voorzitter gehuldigd. Vervolgens werden mej. v. Esch en de hee ren J. v. Feggelen Jr. en J. H. Luyken, die zich in de eerste tien jaar zoo verdienstelijk voor de vereeniging hebben gemaakt, met al- gemeene stemmen tot leden van verdienste benoemd, hetgeen onder daverende toejui chingen van de ruim 80 aanwezige leden ge schiedde. Door omstandigheden moest de heer Van Til als voorzitter bedanken; de heer Van Feg gelen Jr. werd bij acclamatie tot voorzitter benoemd. De heer J. M. Uytendaal werd eveneens bij acclamatie tot zevende bestuurslid gekozen. Na de rondvraag en sluiting werd de trek king onder leiding van inspecteur Van Tonge ren verricht, waarna de aanwezigen tot 12 uur gezellig bijeen bleven. Haarlemsche Zeilvereeniging. CLUBTOCHT NAAR IJMUIDEN. De H.Z.V. kan terugzien op een buitenge woon goedgeslaagden sluitingstocht naar IJmuiden. Wat meer wind had welkom ge weest, daar onverwacht nog een hardzeil partijtje is gehouden, van ten Oosten van de Zuidersluis naar de Velser Spoorbrug, door honderden belangstellenden gade geslagen. „IJmuïden's Bloei" had, als de Kennemer Watersportvereniging en een lid dier ver- eeniging prijzen beschikbaar gesteld voor een 1 wedstrijd. En al ontbrak spanning door te flauwe wind, een mooie propaganda voor de zeilsport is het zeker geweest. Daar de beker, door IJmuïden's Bloei ge schonken. het volgend jaar verdedigd moet worden, zal de -H.Z.V. in 1934 zeker de aan- genamen kennismaking met de K.W.V. voort zetten. Van Egmond klopt wederom Pijnenburg. Zaterdagmiddag hebben op de Groning- sche Wielerbaan wedstrijden plaats gehad, waarbij ook onze stadgenoot Van Egmond uitkwam. Hij klopte eerst in de kwartbeslis sing van den sprint den Duitscher Franken stein en toen kwam de eindstrijd tusschen Pijnenburg en Van Egmond. Even had Pijnenburg den kop, doch spoedig nam de Olympische kampioen de leiding over Geruimen tijd bleef de uitslag onzeker, doch toen Van Egmond, hoewel eerst in de laatste bocht, begon te spurten, zag Pijnenburg zich met een lengte geslagen. De tijd van Van Egmond was 13,5 sec. De koppelwedstrijd over 50 K.M. bracht, doordat eenige Noordelijke rijders er direct den gang in zetten, van het begin af span- nenden strijd. PijnenburgBraspenning toonden zich goede bekenden op dit terrein. Het uithoudingsvermogen van den laatste en de sprints van Pijnenburg leverden dit kop pel na 72 ronden een voorsprong op van een baanronde en tegen het einde liepen zij nog maals op onweerstaanbare wijze een baan uit. Van EgmondMetz toonden zich in de klassementen overigens de sterksten en na men de tweede plaats in met drie punten voorsprong op het Duitsche koppel Bragard- Frankenstein. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijd over één baanronde, 400 M. lste kwart beslissing: 1. Hoevens, 12,9 sec;. 2. Koetze. 2de kwart beslissing: 1. Frankenstein, 14.9 sec.; 2. Renkema. 3de kwart beslissing: 1. Pijnenburg 13,2 sec. 2. Bragard. 4de kwart beslissing: 1. Van Egmond, 12,9 sec.; 2. v. d. Wulp. 1ste halve beslissing: 1. Pijnenburg, 13,1 sec.; 2. Hoevens. 2e halve beslissing: 1. Van Egmond 13 sec,. 2, Frankenstein. Beslissing: 1. van Egmond, 13,5 sec.; 2. Pij nenburg. 50 K.M. koppelwedstrijd, 125 baanronden voor profs en onafhankelijken. De totaal-uitslag luidde: 1. Pijnenburg- Braspenning 107 pnt. Tijd: 1 uur 10 min. 16.7 sec.: 2. Van EgmondMetz op twee ron den met 20 pnt.; 3. BragardFrankenstein 17 punten Rijswijksche Wielerbaan. Zondag werden te Rijswijk de volgende wie lerwedstrijden gehouden: Sprintwedstrijd voor amateurs en onafhan kelijken over 800 M. 1. Leenen, 2. Beukers, 3. v. d. Leur. Wedstrijd achter kleine motoren 3 x 20 K.M. Eerste manche: 1. Leddy 18 min. 23 4 5 sec. Tweede manche: Leddy 18 min. 10 2 5 sec. Derde manche: 1. Storm 18 min. 51 2 5 sec. Totaal: 1. Leddy 11 pnt., 2. Wildschut 8 pnt, 3. Storm 6 pnt. 4. Alkemade 5 pnt.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8