DE KAMPEERDERS. WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 4 waardoor het vast komt te staan, dat binnen enkele jaren het begxootingsevenwicht zal zijn verzekerd. NIEUWE INKOMSTEN. De regeering stelt de volgende dekkingsmid delen voor: A. Middelen. Wetsontwerp tot heffing eener omzetbelas ting, inmiddels door de Tweede Kamer der Sfcaten-Generaal aanvaard f 35.000.000. Wetsontwerpen tot heffing eener coupon- belasting, tot heffing eener belasting op het vermogen in de doode hand, tot heffing eener crisisinkomstenbelasting, tot verhoo ging van den tabaks accijns, tot heffing van een accijns op gebrande koffie f20.000.000. Wetontwerp tot wijziging van het tarief der inkomstenbelasting, waarvan (met .inbe grip der heffing van 20 opcenten) meer wordt verwacht f 1.519.000. Totaal f 106.519.000. B. Uitgaven. Behalve een groot aantal kleinere bespa ringen op de verschillende hoofdstukken, die voor een belangrijk deel reeds in de begroo- tingscijfers konden worden verwerkt, omdat zij geen bijzondere wettelijke maatregelen vereischen, zullen zeer 'belangrijke wijzigin gen moeten worden aangebracht in de uit gaven van die Departementen van Onderwijs, Kunst en Wetenschappen, van Defensie en van Waterstaat, terwijl bijzondere maatrege len zullen moeten worden getroffen met be trekking tot die uitgaven ten laste van het Gemeentefonds en de salarisregeling voor het Rijkspersoneel. Heit totaal van de op Onderwijs overwogen besparingen is te stellen op f 15.500.000. 2. ,De uit de commissoriaal te onderzoeken reorganisatie van Defensie voortvloeiende besparingen zuilen voor de Rijksbegrooting ■ten reinste het bedrag moeten opleveren van f 12.000.000. Een verkeersfonds. 3. Een belangrijke verlaging zal voorts ge bracht moeten worden in Hoofdstuk IX, Wa terstaat, welk hoofdstuk te zwaar wordt ge drukt door het voortdurend stijgend spoor wegtekort. Vermindering van dit tekort is slechts te verkrijgen door een betere coördi natie der verschillende verkeersmiddelen, welke budgetair alleen dan op de juiste wijze ■tot uitdrukking gebracht kaai worden, wan neer met opheffing van het Wegenfonds, wordt overgegaan tot de instelling van een Verkeersfonds. dat alle uitgaven in inkoms ten van het verkeer omvat. Het voordeel is dat door het bijeenbrengen van al de inkomsten en uitgaven in het Ver keersfonds een veel overzichtelijker beeld wordt verkregen van het geheel. De dekking za.l dus in de eerste plaats ver kregen moeten worden door eene zeer aan merkelijke besparing op de spoorweguitga ven. De spoorweg, die lange jaren het mono polie heeft bezeten van het snelverkeer, is door de ontwikkeling van de auto in Zijn regelmatigen groei gestuit en heeft -thans een concurrentie te doorstaan gekregen, die de Overheid dwingt zijne plaats in het geheele verkeersorganisme opnieuw te bepalen. Het lijdt geen twijfel, dat daarbij takken van dit bedrijf zullen moeten worden afgesneden, welke economischer aam. het motor verkeer kunnen worden overgelaten. Hetzelfde geldt in. nog sterker mate .voor een aantal tram wegen. Anderzijds zullen door meer gelijk making van exploitatie-voorwaarden, de'las ten, die op de verschillende verkeersmidde len drukken, in eene betere verhouding ge bracht dienen te worden, in het bijzonder wat betreft de bedragen, welke ieder verkeers middel moet betalen voor het gebruik van den weg.. De besparing, welke op de spoor- en tram wegen alsmede door eene vermindering der personeelsuitgaven zal moeten worden ver kregen meent de Regeerirug op een bedrag van f 20 millioen te moeten stellen. Hierbij doet zich de moeilijkheid voor, dat het spoor wegtekort steeds drukt op de begrooting van liet jaar, volgende op het boekjaar-, dat het tekort heeft opgeleverd. Dientengevolge aal het tekort over 1933 tot uitdrukking komen op de begrooting 1934, en zullen de in 1934 werkende maatregelen, die het tekort over dat jaar verminderen, hun giznsbigen in vloed op het budget van 1935 doen gelden. De Regeering heeft zich daarom genoodzaakt gezien voor het deel van het tekort over 1933. dat voor de volgende jaren zal worden ver minderd door besparingen op de spoorweg uitgaven, een bijzonderen maatregel te nemen. Tijdelijk stoppen annuiteitenpensioenfonds. Dit deel van het tekort, dat op de genoem de f20 millioen wordt gesteld, zal voor f 9.400.000 worden opgevangen door het tijde lijk stopzetten van de betaling der annuïteit aan het spoorwegpensioenfonds, waarvoor een wetsontwerp wordt ingediend, terwijl het dan nog reste erend bedrag van f 10.860.000 tijdelijk ten laste van den kapitaaldienst vam het Verkeersfonds zal worden gebracht. Laatstgemeld bedrag zal zoo spoedig moge lijk moeten worden geamortiseerd. Die amor tisatie zal worden verkregen door, -nadat die besparing van f20 millioen zal zijn aange bracht, de betaling der gemelde annuïteit ad f9.140.000 aan het Spoorwegpensioenfonds nc-g gedurende korten tijd niet ie doen plaats hebben. Het behoeft wel geen betoog, dat dit een maatregel is, die geen bezuiniging op de spoorwegen beteekent en die alleen getrof fen wordt om tijdelijk eenige verlichting van directe uitgaven -te verkrijgen, doch die daar om dan -ook zoo spoedig mogelijk zal worden ongedaan gemaakt. Het zal voorts noodzakelijk zijn het Ver keersfonds nog verder te ontlasten. De Regee- ring s-tel-t zich voor d-at -te bereiken door den bruggenbouw op eene andere wijze -te finan cieren en den wegenaanleg ee-nigszins te tem- porisoeren. Eene betere verdeel in g der d oor die ver schillende verkeersmiddelen te dragen lasten zal voorts lelden tot eene hooge-re opbrengst der ten bate van het Wegenfonds geheven belastingen, die evenals alle andere inkoms ten en uitgaven van dat Fonds naar het Verkeersfonds zullen worden overgebracht. Uit de toepassing dezer middelen zullen de volgende bedragen worden verkregen: 1. Vermindering Spoorwegtekort f 20.000.000 2. Gewijzigde financiering bruggenbouw 'en temporiseering wegen-aanleg f 3.500.000 3. Hcogere opbrengst van heffingen f 9.000.000 Samen f 32,500.000. Minder aan de gemeenten. 4. Voorts worden meegedeeld de reeds be kend geworden plannen tot een geleidelijken ooergaaig naar de mindere uitbreidingen aan de gemeenten in 1936-?37, brengende voor 1934-'35 een vermindering van f 13 millioen. In ditzelfde wetsontwerp wordt evenwel voorgesteld de „Kortirigswet 1932" (Staats blad no. 104) met ingang van 1 Mei 1934 te doen vervallen. Deze intrekking verhoogt het tekort van het Gemeentefonds met 4 ton. Het bovenbedoelde wetsontwerp zal op het Rijks budget dus een besparing opleveren van f 13 millioen f 400.000 t 12,6 millioen, waarvan voor 1934 2i3 of f 8.400.000. Nieuwe salariskorting. 5. Een verdere vermindering van den sa larislast zal voorts onvermijdelijk zijn. Wat dit aangaat, is de Regeering van oordeel, dat hot geen aanbeveling verdient het systeem der tijdelijke kortingen te bestendigen. Het is immers boven twijfel verheven, dat er geen sprake van is, dat de thans geheven lijdelijke kortingen, die op 1 Maart 1935 zul len komen te vervallen, na dien datum kun nen worden gemist. De Regeering acht het daarom noodzakelijk, dat een geheel nieuwe salarisregeling wordt vastgesteld, waarbij dan tevens fouten in het huidige stelsel kunnen worden weggenomen. Daar het niet mogelijk is, die vaststelling zóó tijdig te doen geschieden, dat zij vóór 1 Januari 1935 in wer king zou kunnen treden, is het onontkoom baar voor den duur van het jaar 1934 nog maals en tijdelijke korting op te" leggen. Aanvankelijk is de Regeering van oordeel, dat dit zou kunnen geschieden in den vorm van een verhóoging der bestaande korting met 5 percent van het salaris voor alle ambtenaren en een verhoogde korting voor de ongehuw de ambtenaren in dezen zin, dat de thans toegepaste vermindering van 3 ten honderd na den 25-jarige/a leeftijd met 1 pet. per jaar wordt ;verhoogd tot 10 pet. van 32-jarigen en ouderen. In gezinsverband levende eenige kostwinners zullen daarbij met gehuwden worden gelijkgesteld. Een ontwerp-kortings regeling van deze strekking is bij de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken aanhangig gemaakt. Van doze tijdelijke korting is een bate voor het Rijksbudget te verwachten van f 15.750.000. De bovenstaande maatregelen geven voor het budget 1934 een verlichting tot een to taalbedrag van f 84.150.000, zoodat met inbe grip Van de versterking der middelen ten bedrage van f 106.519,000 een totale verbete ring wordt verkregen van f 190.669.000. De minister acht in de tegenwoordige moei lijke tijden eenige vertraging in de regel matige aflossing van de leeningen van het Leeningfonds verantwoord, nu op deze lee ningen in het achter ons liggende tijdvak van bijna 20 jaren in zeer sterke mate is af gelost. Ten overvloede wordt nog opgemerkt, dat in het bovenstaande de belangrijkste bezui nigingsmaatregelen zijn vermeld, doch dat de Regeering tevens bedacht blijft op verdere besparingen door doelmatiger organisatie en door besnoeiing van verschillende diensten. Slotwoord. Tenslotte zegt de minister er zich volkomen van bewust te zijn, dat de hierboven uiteen gezette maatregelen zware offers van ons volk zullen vorderen. De Regeering heeft er met den meesten ernst naar gestreefd de las ten naar redelijkheid over alle groepen te verdeelen. Wat de nieuwe verlaging der be looning van het personeel in Rijksdienst be treft, vertrouwt zij, dat dit'personeel, wan neer het kennis zal hebben genomen van den uiterst moeilijken toestand, waarin 's Rijks financiën verkeeren, tot de erkenning zal kunnen komen, dat het offer niet in onrede lijke verhouding staat tot hetgeen van de natie in haar geheel wordt gevraagd en dat het ook niet uit het oog zal verliezen, hoe veel hij, die in Overheidsdienst is, in deze onzekere tijden voor heeft bij de velen, die als ondernemer of arbeider in het particu liere bedrijf wei'kzaam zijn. Het groote probleem waarvoor wij ons zien gesteld, is, dat de economische omstandighe den ons dwingen tot aanpassing aan geheel gewijzigde toestanden. De Rsgeering is er van overtuigd, dat het noodzakelijk is, dat de waarde van onze munteenheid wordt ge handhaafd. Experimenten, als men hier en daar met het ruilmiddel heeft zien onderne- fen, verwerpt zij met de meeste beslistheid. Die experimenten mogen tijdelijk een schijn van succes opleveren, op den duur leiden zij er alleen toe, dat de moeilijkheden worden vergroot. Handhaving van den gouden stan daard maakt het echter aan den anderen kant dwingend noodzakelijk, dat wij ons in stellen op een lager niveau. Gemakkelijk ver loopt dit proces niet, doch het zou verkeerd zijn de oogen te sluiten voor het feit, dat, met name op het stuk der loonen, reeds heel wat is geschied. Rechtstreekschen invloed op de loonen in het particuliere bedrijf kan en moet de Over heid niet oefenen. Zij mag aan den anderen kant echter evenmin een politiek voeren die de economisch noodzakelijke loondaling te genhoudt. Het zou geheel onjuist zijn hieruit af te leiden, dat de Regeering zou gedreven worden door den wensch de welvaart voor breede groepen van het volk naar beneden te drukken. Zij aanvaardt slechts de onvermij delijke consequentie van de algemeene da ling der waarden van de goederen en dien sten in het maatschappelijk verkeer. Die da ling veroorzaakt, dat wij allen ons leven moeten inrichten op een meer bescheiden voet. Voor zoover het in het vermogen der Regee ring ligt. zal deze zich met alle kracht be ijveren om bij het doormaken van dit aan passingsproces onbillijkheden te vermijden. Zij heeft daarvan reeds blijk gegeven, door haar aandacht te wijden aan ae bezoldiging van het Overheidspersoneel, dat niet in dienst van het Rijk is. Handhaving eener te hooge belooning van een deel van dit perso neel, wekt eenerzijds begrijpelijke ontevre denheid en heeft anderzijds een noodlottigen invloed op de positie van het particuliere be drijfsleven. In het algemeen belang moet hiertegen worden opgetreden. Strijd tegen werkloosheid. Dit is mede noodzakelijk om met succes den strijd te kunnen aanbinden tegen de werk loosheid. De regeering geeft er zich reken schap van, dat de beste oplossing, die aan dit vraagstuk kan worden gegeven is, het ver schaffen van werkgelegenheid in het norma le bedrijfsleven. Haar politiek zal er daarom vooral op gericht zijn, dat normale be drijfsleven weder in beweging te brengen. Tevens zal zij zelf door het ondernemen van openbare werken de werkgelegenheid moe ten trachten te vergrooten. Om dit doel te kunnen bereiken, zal een beroep op de kapi taalmarkt moeten worden gedaan. Dit be roep zal alleen kans van slagen hebben, in dien een volkomen vertrouwen bestaat in den ernst van Regeering en Volksvertegenwoor diging om een gezonden financieelen toe stand te herstellen en te handhaven. Daarom is het volstrekt noodzakelijk, dat het even wicht in onze Staatsfinanciën in den kortst mogelijken tijd wordt bereikt. Daarbij komt nog iets anders. Op het ge bied van het internationaal economisch le ven voltrekken zich veranderingen van een- omvang en eene beteekenis als slechts het geval is. wanneer men zich op een keerpunt in de wereldgeschiedenis bevindt. Niemand onzer weet hoe deze verhoudingen zich in de toekomst zullen ontwikkelen, doch ook nie mand onzer gelooft, dat de oude toestanden zullen terugkeeren. Groote veranderingen zullen daarom moeten worden gebracht in de economische structuur van ons land, om van de veranderingen in onze overzeesche gebieden met haar groote gevolgen voor de welvaart, ook in Nederland, nog geheel te zwijgen. Het overgangstijdperk, dat wij daar toe zullen moeten doormaken, zal ongetwij feld nog zware eischen stellen. Aan die eischen zal alleen dan kunnen worden vol daan, indien te voren het evenwicht in de begrooting is hersteld. De zorgwekkende toestand, waarin de Rijksfinanciën verkeeren, maakt het vol strekt onmogelijk, dat de bedragen, die door het rijk ten bate van de gemeenten worden aangewend, worden verhoogd. Integendeel is beperking daarvan onvermijdelijk. Bij die be perking is de Regeering bereid te zoeken naar wegen, waardoor de lasten zooveel mo gelijk worden verdeeld in verhouding tot de draagkracht. Bij geheel dit vraagstuk noude men steeds voor oogen, dat. hier van een_ te genstelling tusschen het Rijk en de gemeenten geen sprake zal mogen zijn. Beide beharti gen tezamen het algemeen belang. Gezonde gemeeritefinanciën zijn voor het behoud eener gave volkshuishouding even onmisbaar als gezonde Rijksfinanciën. De Regeering moge tenslotte als haar vaste vertrouwen uitspreken, dat de Staten-Gene- raal bereid zullen zijn, hun medewerking te verleenen, opdat de in deze nota aangekon digde plannen zoo spoedig mogelijk tot uit voering zullen kunnen komen. Tenslotte doet de regeering een beroep op eenheid. VRIJGESPROKEN VAN BELEEDIGING DER KONINGIN De Haagsche rechtbank heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen een 28-jarigen letter kundige uit Maartensdijk en den 35-jarigen kantoorbediende te Delft tegen wien door het O. M. ieder 3 maanden gevangenisstraf is ge- eischt omdat zij in een door hen geredigeerd orgaan ,De Stormer" uitgegeven door de ..R.K. Stormtroepen" een artikel hadden ge plaatst, dat beleedigend geacht werd voor de Koningin. In dit artikel werden de door HM. vervaardigde schilderijen besproken. De Rechtbank achtte het aan verdachten bij dagvaarding ten laste gelegde niet bewezen en sprak hen vrij. EEN „ROODBOEK" OVER VAN DER LUBBE. VERSCHIJNT DONDERDAG. DE ZWEEFSLEEP NOG NIET OP WEG De zweefvlieger Van Nijenhoff, die achter een motorvliegtuig van Aken naar hier zou komen is nog niet vertrokken. Hij wacht op gunstig weer. Ket „Internationale Comité Van der Lub- be" deelt mede. dat Donderdag a.s. bij het Internationale Uitgeversbedrijf te Amsterdam zal verschijnen het Roodboek over Marinus van der Lubbe en den Rijksdagbrand. In dit boek zijn opgenomen, behalve een „root aantal getuigenverklaringen en het Dagboek van Marinus van der Lubbe. de cor respondentie door hem in de laatste jaren mei familieleden en vrienden gevoerd en alle brieven door hem geschreven in de gevange nis te Berlijn. OPTREDEN TEGEN NACHTHUIS TE AMSTERDAM In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft de politie te Amsterdam zich bezig ge houden met een bekend nachthuis op den Achterburgwal. Alle bezoekers, die uit het huis kwamen, werden overgebracht naar het bureau in de Warmoesstraat. Daar werd hun een verhoor afgenomen. Naar aanleiding van de daar afgelegde ver klaringen is proces-verbaal opgemaakt tegen den houder van hot nachthuis wegens over treding van de drankwet. ZAANSCHE VREUGDE OVER DEN NIEUWEN WEG. Ter viering van de openstelling van den provincialen weg door de Zaanstreek, ge deelte AmsterdamWormerveer, heeft de Zaansche Vcreeniging voor Vreemdelingen verkeer een bloemencorso langs de Zaansche gemeenten gehouden. Het corso genoot zeer veel belangstelling en is goed geslaagd. AUTOMATISCHE TELEFOON TE BUSSUM. Te Bussum is een automatische telefoon centrale in dienst gesteld. SCHEEPVAARTBER1CHTEN KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Agamemnon, 16 te Izmir. Ajax 1? van Gibraltar naar Melilla. Boskoop 16 van Amsterdam naar Hamburg Ceres 16 van Rotterdam naar Tanger Colombia 14 van Curacao naar Pto. Cabello. Cottica, 15 van New York naar Port au Prince Crijnssen 17 14 u. van Plymouth naar Havre. Ganymedes 16 van Constantza naar Istan- boel, 17 te Istanboel. Hebe 17 te Amsterdam Hercules 15 van Pto Barrios naar Kingston v. o. Hermes 17 van Volo naar Salonica Irene 17 van Torre vie ja naar Cartagena Iris 17 Holtenau gepasseerd Juno 16 van Messina naar Catania 16 te en van Catania naar Venetië Mars 16 te Cephalonia. Medea 15 van New York naar Venezuela Merope 16 van Amsterdam naar Hamburg Nereus 16 van Amsterdam naar Kopenhagen. Orpheus 16 te en, van Kopenhagen naar Gdynia Oberon 16 te Bristol Orion 17 17 uur 45 Ouessant gepasseerd. Perseus 16 van Stettin naar Amsterdam Saturnus 16 van oRtterdam naar Lissabon S. Bolivar 16 2 luur van Hamburg naar Am sterdam 18 te Amsterdam Stuyvesant 15 van Paramaribo naar Madeira Telamon 15 21 uur van Hamburg naar Am sterdam Titus 16 te en van Faro naar Ceuta. Ulysses 16 Gibraltar gepasseerd Merope 1? te Hamburg HOLLAND—AMERIKA LIJN Volendam N.-York n. Rott. 18 (10 n.m.) van Boulogne Damsterdijk Vanc. n. Rott. 18 (4 n.m.) v. Southampton. Damsterdijk Vancouver naar Rotterdam 19 v.m. te Londen. Beemsterdijk, Philadelphia n. Rotterdam 18 11.29 v.m. 330 mijl West van Bishops. Binnendijk 18 v. Rotterdam en New York te Philadelphia. Dinteldijk. Rotterdam n. Vancouver 18 te San Francisco. Volendam 19 van New-York te Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Meliskerk 18 v. Hamburg te Amsterdam Waalfcerkc thuisreis, 18 Sept. v. Shanghai. Oldekerk 18 van Amsterdam te Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Reggestroom 18 v. Amst. n. Hamburg ROTTERDAMSCHE LLOYD Jacatra (uitreis) 18 v. Pt. Said Kota Agoeng, uitreis. 17 Sept. van Uadang. Jacatra, uitreis, 19 Sept. 6 v.m. van Suez. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. 't Zal zoowat een uur later zijn geweest, toen Ben en Sjef vonden, dat meneer Sietske zeldzaam stil was gewor den. „Zeg eens, hoe is 't er eigenlijk mee?" vroeg Ben plagend, zonder om te kijken, maar hij kreeg taal noch teeken. Nu vonden ze het raadzaam eens poolshoogte te nemen. En jawel, hoor. een paar honderd meters terug zagen ze een fiets aan den kant liggen en achter een boom uit staken hoog en wel de dunne beentjes van meneer Sietske, „Wat zou die uitvoeren," dachten Ben en Sjef, en ze reden zoo hard ze konden weer terug en kwamen bij Sietske aan. „Mijn hoed is in het water gewaaid," sprak deze met een verschrikkelijk vertrokken gezicht en hij ging voorover liggen en dook met allebei zijn handen naar het drijvende hoedje. En jawel, hoor, daar had hij het einde lijk te pakken. Maar hoe? De bodem was heelemaal los geraakt, zoodat de twee vrienden hem adviseerden het ding maar te laten liggen en niet meer op te zetten. ROTTERDAM- ZUID-AMERIKA LIJN Alpherat 18 v. B.-Ayres te Rotterdam. Alchiba 17 v. Buenos-Ayres n. Rotterdam. Alphacca .uitreis. 18 Sept. te Montevideo. Alaabi, uitreis, 18 van St. Vincent. KON. HOLL. LLOYD Orania thr. 13 Sept. van Santos. HALCYON LIJN Stad Arnhem, Almeria n. Rott. p. 19 Gi braltar. Maasburg. Wabana n. Rotterdam paar 19 Prawlepoint. Stad Haarlem 18 v. Rotterdam te Pto Fer- rajo. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk uitreis, 19 Sept. van Madras. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Perseus, Japan n Rotterdam 17 te Londen. Ulysses, Liverpool n. Java 18 van Marseille. Deucalion, Japan n. Rotterdam 18 te Singa pore. Sarpedon, Dairen n. Rotterdam 19 van Kobe. City of Newcastle Dairen n. Londen 17 v. Sebu. City of Pittsburg, Dairen n. Londen 18 v. Port Swettenham. Menestheus, Japan 11. Rotterdam via Havre 18 (8.7 v.m.) 60 mijl Z.W. van Niton. Prometheus Amsterdam 11. Liverpool en Java, 18 (8.21 v.m.) 18 mijl Z.W. van Niton. RADIO-PROGRAMMA M DONDERDAG 21 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. 8.— AVRO. Gramofoonmuziek; 10.— Mor genwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Zang voordracht door Carry Kloos—Ruysch van Dugteren, sopraan, aan den vleugel Eg- bert Veen. 11.— Gramofoonmuziek: 11.30 vioolrecital door Ir. L. van Gelderen, aan den vleugel Egbert Veen. 12.Gramofoonmuziek. 12.15 Lunchconcert door het Ensemble Rent meester, afgew. door gramofoonmuziek; 215 Voordracht door Marie Holtrop. De ontdek king van de „El Dorado" van Stephan Zweig. 2,45 Orgelconcert door Piet van Eg- mond Jr., Solist II. V. van Oort, bas-bariton, 'obligaat-viool Jan Felderhof), 3.45 Rustpoos 4.Mevr. Ant. van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonmu ziek: 5.Voor grootere kinderen. Op en top William „Veelbewogen slot der zomerva- eantie". 5.40 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje door den heer Hollander 7.Kovacs Lajos. 7.30 Mevr. Ida de Leeuw van Rees bespreekt knippatroon voor mid dag en avondjapon. 8.— Vaz Dias. 8.05 Om roeporkest o.l.v. Alb. van Raalte. Intermezzo praatje door Fred Frey over de a.s. cursus sen Engelsch. 9.— Radiotooneel „Zomerzon dag", van R. H. Kunze. Vert. Gustav Szopp. Regie Kommer Kleyn. 9.40 Omroeporkest o.l.v. Alb van Raalte. Julia Noach. piano. 10.20 Gram. muz. 10.30 Omroeporkest o.l.v. Alb. v. Raalte. 11.Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmu ziek. 12. Sluiting. HUIZEN, 296 M. 8.K.R.O. Morgenconcert. 10.N.C.R.V. Gram. muziek; 10.15 Morgendienst door Ds. J. L. de Vries. 10.45 Gramofoonmuziek; 11. K.R.O. Gramofoonmuziek; 11.30 Godsd. half uurtje door pastoor L. H. Perquin; 12.Poli tieberichten, 12,15 K.R.O. orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 2.N.C.R.V. Fraaie handwer ken door mej. G. Ablij. 3.Vrouwenuurtjé. Mr. A. de Graaf „opleiding voor Christel. So ciaal Werk". 3.30 Rustpoos. 4.Bijbellezing door ds. J.'P. v. Leusden, Mej. C. de Jager, zang. Fr. Reymerink, orgel. 5.Handen arbeid voor onze jeugd door II. J. Steinvoort. „Een ganglantaarn". 5.30 Liederen-recital door L. Bogtman, bariton. Aan den vleugel mevr. J. de LangeKooyman. 6.30 Gramo foonmuziek; 6.45 Knippen en stofversïeren. 7.Politieberichten; 7.15 Ned. Chr. Pers bureau. 7.30 C. N. V. Kwartiertje, Secr. A. Sta pelkamp. spreekt. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.Arnhemsche orkestvereeniging o.l.v. H. J. Marks. 10.30 Gram. muziek. 11.30 Slui ting. LUXEMBOURG 1191 M. 7.50 Uitzending voor Duitschland; orkest- concert; 8,35 pianoconcert door Heinz Jolles; 9.20 vocaal concert. KALUNDBORG, 1153 M. 12,20 Strijkorkest o.l.v. Max Skalka; 3.05 Otto Lington en zijn Band; 3.30 Omroepor kest o.l.v. Nikolai Malko; 11.10 Dansmu ziek. BRUSSEL, 509 M. 12,20 Gramofoonmuziek; 1.30 Concert door het kleine orkest van het N.I.R. o.l.v. P. Lee mans; 5.20 Populair Concert door het Racio- orkest o.l.v. Franz André; 6.35 Gramofoon muziek; 6.50 concert door het kleine orkest van het N. I. R. o.l.v. P. Leemans; 8.20 Gra mofoonmuziek; 9.20 Populair concert door het Radio-orkest o.l.v. Franz André. BERLIJN, 419 M. 9.20 Muziek door een populair orkest en dansmuziek. HAMBURG 372 M. 11,50 Gramofoonmuziek; 12,40 Concert door een philharmonie o.i.v. Topitz. 1,35 Gramo foonmuziek; 2,30 idem; 4.20 Concert; 8.30 „Der Bettelstudent" operette in drie bedrij ven van Millöcker; 10.50 Dansmuziek door het kleine Noragorkest o.l.v. Gerhard Maasz. LANGENBERG 472 M 12,20 Gramofoonmuziek; 1.50 Concert door het Westfaalsche omroeporkest o.l.v. Wer ner Göhre; 5.20 populair concert; 5.50 Gramo foonmuziek; 8,25 Gramofoonmuziek; 10.40 populair programma. DAVENTRY 1554 M. 12,20 Concert door het Rutland Square en New-Victoria orkest o.l.v. Norman Austin 1,20 Nieuwe gramofoonmuziek; 3.20 vesper; 4.25 concerft door het Midland Studio-or kest o.l.v. Frank Cantell; 7,50 Orgelrecital; 8.20 Promenadeconcert o.l.v. Henry Wood; 10.40 dansmuziek. PARIJS EIFFEL 1446 M. 8.50 Gramofoonmuziek. PARIJS R. 1725 M. 8.05 Gramofoonmuziek; 12,50 Gramofoon muziek; 7.30 Gramofoonmuziek; 8.20 Gramo foonmuziek: 9.50 Populair concert. MILAAN 331 M. 8.Gramofoonmuziek. ROME 441 INI. 8,35 Zangvoordracht door Poggioli; 9.05 gevarieerd programma. WEENEN 157 31. 8.20 Undine" opera van Lortzing! 10.40 Gramofoonmuziek. WARSCHAU, 1411 M. 5.35 Solistenconcert. 6.55 kamermuziek; 8.20 concert door het omroeporkest o.l.v. Si - Nawrot. 10.20 dansmuziek. BEROMUNSTER 460 31. 4.25 concert door het Midland Studio-or- 7.30 gram.muziek, 850. Ital. muziek. 9.35 idem.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 4