NIEUWS UIT VELSEN, IJMUIDEN EN BEVERWIJK Voor de bewaarschool Pres. Krugerstraat. WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1933 H A A R L E M'S DAGBLAD 9 IJMUIDEN. Burgemeester Rambonnet opent den bazar. Het voorbereidend lager onderwijs, anders genoemd bewaarschool-onderwijs was een dei- eerste slachtoffers van de door de crisis nood zakelijk geworden bezuiniging. En dus ver dween de steun der gemeente, maar.... de bewaarscholen bleven. De bijzondere werden met behulp van particulieren steun door de vereenigingen voortgezet, de openbare kwa men in handen van de "Vereeniging voor Volksonderwijs. Het spreekt van zelf, dat nu de bewaar scholen op eigen wieken moesten drijven naar middelen gezocht moest worden om aan de contanten te komen. Een der beproefdste mid delen is nog altijd het organiseeren van een bazar en dit middel heeft men aangewend om de kas van de bewaarschool in de Pres. Krugerstraat te stijven. Er werd een bazar- commissie gevormd, waarvan mej. Vijlbrief en de heer J. Groen de ziel waren. En het resultaat van den ijver dezer commissie werd gistermiddag officieel door burgemeester Rambonnet in tegenwoordigheid vah een aantal genoodigden geopend. Nadat mej. Vijlbrief de aanwezigen had welkom geheeten en den burgemeester dank had gezegd voor zijn bereidwilligheid, den bazar te openen, hield deze een toespraak, waarin hij allereerst zeide, dat hij met groot genoegen gevolg had gegeven aan de uitnoo- diging, dezen eersten bazar voor de bewaar school te openen. De burgemeester erkende, dat toen het initiatief door een commissie werd -genomen het bewaarschoolwerk op par ticulieren voet voort te zetten, hij sceptisch- daartegenover stond omdat hij eenigszins twijfelde aan het welslagen. Nu er een jaar overheen is gegaan en door de. commissie en het onderwijzend personeel met ijver is ge werkt, zijn de resultaten beter dan we heb ben durven verwachten. Vooral het werk van mej. Vijlbrief, aldus de burgemeester heeft veel bijgedragen tot het volbrengen van de gestelde taak. Ook deze bazar is grootendeels haar werk, ondanks dat zij niet meer aan het bewaarschoolonderwijs verbonden is. De bur gemeester hoopte, dat de bazar ondanks de ongunstige tijden een succes mag worden en dat de ouders zooveel belangstelling voor het werk van het comité mogen toonen. dat de bazar mag slagen. Het is voor het gemeente bestuur niet altijd prettig, met leege handen te moeten komen. Als er vroeger een school geopend moest worden, was het veelal de ge meente die het werk op zich nam. Nu de overheid die taak moest overlaten aan parti culieren, stemt het tot genoegen dat er raen- schen zijn die deze taak hebben •overgeno men. Als een der eerste slachtoffers van de crisis is in deze gemeente het bewaarschool- onderwijs gevallen. Mogen sommigen denken, da*t het bewaarschoolonderwijs wel kan ver vallen, dit is zeker niet het geval in de nieuwe steden, waar de woningen dikwijls klein zijn, met het gevolg, dat de kinderen de straat opzoeken, wat met het oog op het drukke verkeer niet gewenscht is. Juist daarom is een bewaarschool nuttig. Spreker geloofde, dat de commissie goed gezien had, het werk voort te zetten. Na de beste wenschen te hebben uitge sproken voor het welslagen van den bazar knipte de burgemeester het lint, de traditio- neele beletselen, door en verklaarde den ba zar voor geopend. De aanwezigen hebben daarna den bazar bezichtigd, waarna in de theeschenkerij een kopje thee werd gedronken en onze fotograaf het gezelschap op de gevoelige plaats ver eeuwigde. Er is heel veel werk van den bazar ge maakt. Alle lokalen zijn in beslag genomen, zoodat het bezoek heel druk moet zijn voor en aleer er gedrongen wordt. Allerlei voor werpen zijn er verkrijgbaar en natuurlijk ontbreken ook de bij een bazar onmisbare attracties niet. De commissie verdient, dat haar werk het verlangde succes brengt. VISCHCONTINGENTEN VOOR HET SAARGEBIED. CIJFERS VOOR HET LAATSTE KWARTAAL. De afd. Visscherij en-van het ministerie van Economische Zaken deelt het volgende mede over vischinvoer in het Saargebied. Fijne versche zeevisch: Ingaande 1 October 1933 wordt tot 31 December 1933 een maande- lijksche hoeveelheid van 950 quintalen toege^- laten. Grove versche zeevisch: Ingaande 11 October 1933 wordt gedurende de maand October toe gelaten 3120 quintalen, gedurende de maand November 4500 quintalen en gedurende de maand December 5000 quintalen. Ingaande 1 October gedurende de maand October 4200 quintalen gedurende de maand November 3200 quintalen en gedurende de maand December 3200 quintalen. Gedroogde, gezouten of gerookte visch: (an dere dan kabeljauw, klipvisch, stokvisch, schel- visch, heilbot of haring): Ingaande 11 Novem ber, 30 quintalen en gedurende de maand De cember 40 quintalen. BAZAR BEWAARSCHOOL CASEMBROOT- STRAAT. Men schrijft ons: Op 12, 13 en 14 October zal een bazar ge houden worden in de» Bewaarschool Casem- brootstraat IJmuiden-Oost van de Vereeni ging „Volksonderwijs", waarvan de opbrengst bestemd is voor de instandhouding van deze school. Hoewel het misschien overbodig is, meent de Bazarcommissie er toch op te moeten wij zen, dat deze zoo goed bekend staande school door het ophouden der gemeentelijke be moeienis met het voorbereidend onderwijs, aangewezen is op particulieren steun, óf an ders gedoemd is te verdwijnen. Dat willen wij, en naar wij meenen, U ook. trachten te voorkomen. Vooral, nu door het verhoogen van de leeftijdsgrens voor toelating tot de lagere school, het bestaansrecht der be waarschool nog meer naar voren treedt. Wij vragen daarom aan de ingezetenen van IJmuiden-Oost: steunt ons in dit werk. Dat kunt U doen op verschillende manieren. Eén manier is deze: sta wat af, geschikt voor den bazar. Wat U daartoe bestemt, wordt dankbaar in ontvangst genomen aan de school of bij mej. de Jong, Albert Cuypstraat 46. Of: koopt één of meer loten! En ten laatste; bezoekt den bazar! Wij zullen trachten het U naar den zin te maken, maakt U het ons ook naar den zin. Dan blijft de bewaarschool voor IJmuiden- Oost behouden. GESTOLEN SCHRIJFMACHINES TERUGGEVONDEN. Naar wij vernemen zijn de twee schrijf machines, die onlangs uit het kantoor van de zeepfabriek Hollandia door inbrekers werden gestolen in een café hier ter plaatse terug gevonden. HERLEVING DER VISSCHERIJ. Naar de honderdtwintig? OOK IJMUIDEN MOET ZICH AANPASSEN. In ons blad van gisteren wezen wij er reeds op, dat er in den vischhandel een gunstiger tendens schijnt te komen, getuige de hoogere prijzen, die voor de visch werden besteed. Ook de trawler, die Dinsdag aan de markt waren, maakten mooie reizen. De Jacqueline Clasina stond met een besomming van bijna f 4000 gevangen in 12 dagen aan den top. Deze verbetering, die voorloopig wel van blij- venden aard zal zijn, heeft haar uitwerking op de overzijde van de Visschershaven niet ge mist. Na een korte stagnatie in het in de vaart brengen van opgelegde trawlers, worden er weer tal van booten voor de visscherij klaarge maakt. Behalve de reeds door ons gemelde trawlers, gaan deze week ook de Perseus IJm. 45 en de Donald IJm. 117 naar zee, zoodat aan het eind dezer week ongeveer 80 trawlers in de vaart zullen zijn. Waar uit de resultaten der laatste dagen blijkt, dat de markt de vangsten der thans in de vaart zijnde schepen, vooral nu deze niet meer zoo buitengewoon hoog zijn, kan opne men, mag worden verwacht, dat wanneer binnenkort, n.l. 11 October, de Fransche grens voor onze grove visch geopend wordt, de vraag van dien aard is, dat deze met den aanvoer van een 80-tal booten niet te dekken is. Het contingent grove visch bedraagt zooals men weet voor de laatste drie maanden van dit jaar 450.000 K.G. voor elke maand. Van dit kwantum zal zeker 400.000 K.G. door IJmui- den worden verbruikt. Ongeveer tien trawlers zullen noodig zijn om dit kwantum aan te voeren, zoodat de volgende maand op onze markt de vangsten van 90 trawlers onder nor male verhoudingen geplaatst zullen kunnen worden. Hetgeen practisch beteekent, dat wanneer het herfstseizoen in vollen gang is. zeker een hónderdtal booten in de vaart zal zijn. Want met het dalen van de thermometer stijgt aan alle kanten de vraag naar visch. Wat onzen uitvoer naar België betreft, dien aangaande kan worden opgemerkt, dat het veel van de prijzen zal afhangen of er eenige uitvoer van beteekenis naar dit.land zal kun nen geschieden. Wij hebben er reeds eerder op gewezen, dat de Hollandsche visch in België door de concurrentie van Deensche zijde veel terrein heeft verloren. Alleen wanneer onze exporteurs goedkoope visch op de Belgische markt kunnen brengen hebben zij kans op succes. Het Belgische contingent voor het laatste kwartaal is bepaald op 2,823.600 K.G., verder verdeeld als volgt: October 1.065.800 K.G., No vember 857.000 K.G. en December 900.500 K.G. Dat lijkt heel wat, maar deze cijfers zeggen heel weinig, immers bestaat altijd nog de be zwarende bepaling, dat visch beneden 40 c.M. niet in België mag worden ingevoerd. Hier door is het niet mogelijk, bovengenoemd kwan tum ook maar in de verste verte te benaderen. Wij moeten ons aanpassen aan de verander de omstandigheden is het wachtwoord van den tegenWoordigen tijd. Welnu, IJmuiden is bezig, zich aan te passen, zij het ook ten koste van zijn positie als eerste visschershaven van het vasteland en ten koste van een groot deel van het in het bedrijf belegde kapitaal. Dit is op een eenvoudige wijze aan te toonen. Vóór de crisis was de toestand van onzen handel ongeveer zoo, dat de helft van den aan voer op de binnenlandsche markt kon worden geplaatst, 1 4 werd door België opgenomen en de rest door de andere landen (Duitschland, Frankrijk. Engeland en Zwitserland). Sindsdien hebben de verhoudingen zich ra dicaal gewijzigd. Duitschland en Engeland, in de laatste jaren vóór de crisis afnemers van totaal 10 a 12 millioen K.G., nemen zoo goed als niets meer af. Frankrijk en België, voor de crisis tezamen goed voor 15 a 16 millioen K.G.. komen door de contingenteering vermoedelijk nauwelijks over de helft van dit kwarmim, zoo dat rond 20 millioen K.G. aan onzen uitvoer werd ontnomen. Wat bleef er anders over voor de vele expor teurs, die den weg naar het buitenland voor hun handel zagen, afgesneden, dan zich op het binnenland te orienteeren? Dit alsmede de vischauto's stimuleerde de binnenlandsche consumptie en het is thans nog de geringe koopkracht, die een verdere ontwikkeling van den binnenlandschen handel in den weg staat. Inmiddels vond de oprichting plaats van een propagandacommissie, die zich tot taak stelt, den vischafzet in het binnenland te vergroo- ten. Slaagt deze commissie, krijgt zij van de zijde van de autoriteiten de onmisbare mede werking, dan- lijkt het ons geenszins onmoge lijk, dat in het gunstigste geval, d.w.z. wan neer de nog bestaande uitvoer-mogelijkheden niet worden belemmerd door opgebruikte con tingenten, per week de vangsten van een 70-tal trawlers tegen redelijke prijzen onderge bracht kunnen worden, voor het verkrijgen van welk aantal een vloot van ca. 120 trawlers noodig zal zijn. Dit aantal komt ongeveer overeen met het maximum-aantal, dat de vloot in de vaart kan brengen en met de gemiddelde sterkte van de trawlervloot in de jaren 1926, 1927 en 1928, dus vóór den grooten uitbouw. In het ongunstigste geval, d.w.z. in de zo mermaanden. speciaal bij een uitgeput contin gent zullen er periodiek trawlers moeten wor den opgelegd en wel meer dan in vroegere jaren te doen gebruikelijk was. Het bovenstaande is een logische beschou wing der feiten, waarbij geen rekening is ge houden met hulp van derden, i.e. van de Com- missie-Rijkens. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Tot besluit van de gedurende afgeloopen zomermaanden gehouden buitenoefeningen, zal op Donderdag 21 September nog een avondoefening worden gehouden in het duin terrein nabij het Stórmvogelsveld. De oefe ning zal om 8 uur een aanvang nemen. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN NOORD HOLLAND. De uitslag-en van de gisteravond gespeelde partijen waren als volgt: Groep I K. de JongBerkemeyex 11. Groep II: DukelZitman 20; C. Suyk van Wamel afgebroken In remisestelling. MARKTPRIJZEN Tarbot per KG. 7060 cent. Griet per 50 KG. f 24—f 15. Tongen per KG. f 1.50—f 0.80. Groote schol per 50 KG. f 25f 23, Mid del schol per 50 KG. f 24f 23. Zetschol per 50 KG. f 27f 21.' Kleine schol per 50 KG. f 25f 6. Schar per 50 KG. f 7f 2.80. Tongschar per 50 KG. f 21—f 19. Rog per 20 stuks f 13f 7. Vleet per stukC f 2.50—f 0.35. Kleine poon 50 KG. f 3.60 Groote sc-helvisch per 50 KG. f 28f 20. Middelsche 1 visch per 50 KG. f 24—f 16. KI. middelsohelv-isch per 50 KG. f 20f 9. Kleine schelvisch per 50 KG. f 11—f 1.10. Kabeljauw per 125 KG. f 47—f 27. Gullen per 50 KG.groote f 10—f 6.50, kleine f 5.80—f 1.70. Leng per stuk f 2—f 0.65. Wijting per 50 KG. f 3.10—f 2.20. Kool visch per stuk f 0.75. Makreel per 50 KG. f 9.50—f 7.70. Versche haring per kist f 4—f 1.80. Groote hake per 125 KG. f 92. Middelhake per 125 KG. f 84. Klein middelhake per 50 KG. f 15—f 13.50. Kleine hake per 50 KG. f 7. BESOMMINGEN. Trawlers: Ancor IJm. 135 120 manden f 2010. roningen IJm. 56 manden 275 f 2090. Hoop I IJm. 46 manden 160 f 1200. Leentje Elisabeth IJm. 155 manden 85 f 1180. Aneta IJm. 82 manden 300 f 2630. Silvain IJm. 116 manden 1025 f 2340, versche haring. Eendracht I IJm. 130 manden 530, f 2820. Gloria IJm. 37 manden 855 f 50700. Timor IJm. 491 manden 405 f 5070. Olasina Luther IJm. 59 manden 560 f 3310. Poolzee IJm. 77 manden 400 f 2240. Roode Zee IJm. 41 manden 165 f 1810. Kotters. M D 498 f 520, M D 383 f 680, F N 3 f 160, E 142 f 1290. O 258 f 270. Legers: KW 56 f 710, KW 5 f 540. KW 161 f 1150, KW 19 f 950, KW 51 f 670, KW 35 f 770 KW 62 f 650. DE TROONREDE IN DE R.H.B.S. De leerlingen van de R.H.B.S. waren eis- teren in de gelegenheid gesteld, de Troonrede op school té beluisteren. Jn de gymnastiek zaal was daarvoor een radiotoestel geplaatst. Er was 's middags één uur een flink aantal leerlingen aanwezig. Het liep echter op een teleurstelling uit, daar het toestel zoo slecht werkte, dat men zoo goed als niets heeft kun nen verstaan. VALSCH RIJWIELMERK IN BESLAG GENOMEN. Bij de uitoefening van controle op de rij- wielmerken ontdekte de dienstdoende amb tenaar, dat een wielrijder een valsch rijwiel- merk aan zijn rijwiel had bevestigd. De bezit ter van het valsche rijwielplaatje was niet bereid de herkomst van het valsche merk op te geven, hetgeen tengevolge had dat de man zij het ook onder luid protest, naar het poli tiebureau werd overgebracht, waar men de zaak wel verder uit zal zoeken. DIEFSTAL EN VERNIELING. De opzichter van den speeltuin „In Veilige Haven" heeft aangifte gedaan, dat uit den tuin een pl.m. 30 M. lange vlaggelijn is ont vreemd, terwijl een looden toevoerbuis is ver nield. TEKORTEN OP HET STAATS- VISSCHERSHAVENBEDRIJF. NADEELIG SALDO VAN f 235.875 OP DE BEGROOTING. De uitkomsten van het Staatsvisschersha- venbedrijf te IJmuiden geven tengevolge van de zeer ongunstige omstandigheden, waarin het visscherijbedrijf in het algemeen blijft verkeeren. nog steeds geen aanleiding tot op timistische beschouwingen, zegt de minister tot toelichting der begrooting van het bedrijf. Voor het jaar 1932 werd gerekend op een om zet van f 8.000.000, hetgeen een tekort op de exploitatie zou opleveren van f 103.150. De op brengst bleef echter aanzienlijk onder de ver wachtingen, het tekort steeg tot f 237.150. Voor 1933 werd de omzet geraamd op f 10.000.000. terwijl op een verlies van f 169.532 werd gerekend. De resultaten van het bedrijf in het loopende begrootingsjaar doen echter betwijfelen, mede gelet op de langdurige sta king in het visscherijbedrijf tc IJmuiden. of een opbrengst van f 10.000.009 bereikt 2al worden. Daarom schijnt het voorzichtig voor 1934 op een lageren omzet te rekenen waar voor. evenals in 1932. een bedrag van f 8.000.000 is aangenomen, hetgeen neerkomt op een retributie voor den verkoop van visch van f 160.000. Onder deze omstandigheden moet worden aangenomen, dat het tekort op de exploitatie van het bedrijf voor 1934 aan dat van 1932 on geveer gelijk zal blijven. Het totaal van de lasten der exploitatie wordt geraamd op f 728.075, dat van de baten op f 492.200. zoodat de begrooting sluit met een nadeelig saldo van f 235.875. „SAMEN". Wij ontvingen het September-nummer van „Samen", tijdschrift voor K.N.H.S., M.E.K.O.G. en C.E.M.Y.. dat er als steeds weer bijzonder goed verzorgd uitziet. In een in leidend woord wijst de redactie er op, dat het haar bedoeling is, „Samen" tot een ge regeld verschijnend maandblad te maken. Verder bevat het tijdschrift een keur van lezenswaardige artikelen over Zeilsport, Londen, beschouwingen over veiligheid, uit gebreide vereenigingsnieuws ena. R.K. KIES VEREENIGING. De R.K. Kiesvereeniging houdt heden, Woensdagavond, een vergadering in het Pa tronaatsgebouw. O.a. zullen de zaken der Kamercentrale Haarlem worden besproken en een afgevaardigde in het bestuur der Centrale worden benoemd. E. KLUYVER. Dinsdag is overleden de heer E. Kluyver, wonende te Koog aan de Zaan. directeur der Visscherij Maatschappij Neerlandia, alhier. EEN MOOI SUCCES Op de tentoonstelling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, gehouden te Alkmaar, behaalde onze plaatsgenoot, de heer L. v. Noordt, met 5 inzendingen Lotharingers VELSEN HET OPENINGSCONCERT VAN KINDERVREUGD. Dinsdagavond heeft de opening plaats ge had van de feest- en propagandaweek van Kindervreugd. De tuin is voor deze feest- week met vele kleurige lampjes versierd, ter wijl aan den ingang een eerepoort is opge bouwd. Nadat het Jeugdfanfarecorps eenige vroo- lijke marschen had gespeeld sprak de heer P. van Willigen eenige woorden. Er werd den eersten avond reeds druk ge bruik gemaakt van de verschillende ver makelijkheden en de humoristische films van de openlucht-bioscoop veroorzaakten vale lachsalvo's. WIJK AAN ZEE EEN HONDERDJARIGE. Over enkele weken zal de badplaats 't voor recht genieten onder haar inwoners een hon derd-jarige te mogen tellen. Op den 14den October zal de wed. v .d. Mey, wonende aan de Kerkstraat alhier haar honderdsten ver jaardag vieren en het spreekt vanzelf, dat dit vreugdevolle feit niet onopgemerkt voor bij mag gaan en dit te minder, daar het bad- dorp sinds onheugelijke tijden geen hónderd- jarige heeft gekend. Wij zijn met ae a-s. jubilaresse eens een praatje gaan maken, of beter gezegd wij heb ben dit voor ons laten doen. want de bijna eeuwige dame is heel erg doof. Haar schoon dochter was zoo vriendelijk om onze vragen over te brengen, zij is van alle familieleden vrijwel de eenige, die zich voor de oude vrouw verstaanbaar weet te maken. Opoe van der Miey geniet overigens nog een goede ge zondheid, maar de ooren en ook de oogen zijn niet meer wat ze zijn moeten. En het in terview moest dan ook tot stand komen met behulp van de schoondochter, dde zich voor het oudje met vrij veel succes verstaanbaar kan maken. Het eerste, wat wij dan op deze wijze ver nemen is. dat zij uit een gezin kwam van zeven kinderen, die zij alle vlot opnoemde. Het geheugen van de 100-jarige is nog uit stekend. Zij is, wat men noemt „pienter" en meermalen geeft zij in den loop van hét ge sprek blijk, dat het met de gesteldheid van den geest nog volkomen iin orde is. Haar va der was arbeider en in die dagen moesten ook de kinderen reeds op jeugdigen leeftijd meehelpen, om het gezinsinkomen te ver meerderen. Toch verbaast het nog menigeen te vernemen, dat zij tot haar twaalfde jaar op school ging. Wijk aan Zee was echter niet in het bezit van een onderwijsinrichting zoo- dat de schooljeugd iederen dag een wande ling naar Beverwijk te ondernemen had. Ook voor kerkbezoek waren de dorpelingen, die den R.K. godsdienst beleden op Beverwijk aangewezen, wanneer de kerkelijke plichten moesten worden vervuld. Na de schooljaren werd vischhandel be oefend. De a.s. jubilaresse vertelde van haar toch ten langs het strand naar Egmond om de visch te koopen en deze vervolgens uit te venten tot in Santpoort, alsof het een peu k-schilletje was. Met bramen bezocht zij zelfs Haarlem. En dat ging allemaal te voet. Maar zij stamde uit een sterk geslacht, want de moeder van de honderdjarigs be reikte den 90-jarigen leeftijd. Het spreekt vanzelf, dat de wederwaardigheden van het leven ook de wed. v. d. Mey haar aandeel hebben bezorgd. Haar huwelijk werd gezegend met twaalf kinderen, waarvan haar nog twee overbleven. Toen jaren geleden ecu cholera-epldem.e ons land teisterde werden haar op een dag zelfs twee kinderen door den dood ontno men en veertien dagen later nog een derde. En al deze dingen vertelde het vrouwtje met een verbluffende zekerheid. In 1915 stierf haar echtgenoot op 90-jarigen leeftijd. r.a een werkzaam leven. Hij was o.m. gedurende 32 jaren duinopzichter. Een jaar tevoren, juist in het oorlogsjaar dus, hadden de oud jes onder groote belangstelling hun diaman ten echtverbintenis gevierd. Zij waren dus lang voor elkander gespaard gebleven. Dc wed. v. d. Mey. Zij bleef ook na den dood van haar man in haar huisje wonen. En daar zal zij wel blij ven omdat dié oude vrouw zich daar liet meest op haar gemak gevoelt. Ook des nachts wil zij van geen geze'schap weten. M:iar na tuurlijk houden de kinderen het oog op moeder en zij zorgen er voor, dat het haar aan niets ontbreekt. Gelukkig gaat het wereldgebeuren aan haar ongemerkt voorbij. Lezen dort zij niet meer en vermoedelijk interesseeren haar al die „gekke dingen van tegenwoordig" niet meer. Maar haar plicht als Nederiandsche staats burgeres had zij nog vervuld. Bij de laatste verkiezingen heeft zij zich van haar stemplicht gekweten, na per auto naar het stemlokaal te zijn gereden. „En of ze nu trotsch was dat ze honderd jaar word?" vroegen wij. „Of je niet grootsch bent", verduidelijkte onze tolk. Nou en of. „Zoo oud kaai „Wijk aan Zee" niet wezen" zei ze „dat er een honderdjarige was". Zij kan het welen, wel over een tijdperk van minstens twee eeuwen. En met haar nog zoo levendige oogen keek zij ons eens aan, alsof zij zeggen wilde: wat zegt u van zoo'n prestatie En of we nu een plaatje mochten maken. Voor deze keer mocht dat, want met de fotografiekunst had zij nooit vee', op g?had. Maar niet vandaag, want zij was er niet op gekleed. En zoo kon de fotograaf haar eenige dagen later „nemen". Reeds nu begint de belangstelling voor het eeuwfeest van de wed. v. d, Mey in dc bad plaats te groeien en het zal op haar honderd sten verjaardag wel tot uiting komen, hoe zeer de bevolking met de oudste Ingezetene van de badplaats meeleeft- Wamt er komt nog bij. dat de jubilaresse een ras-echte Wijk aan Zeesche is. die de badplaats, welke zij zoo heeft zien opkomen en opbloeien, nooit heeft verlaten. Zij is haar geboortegrond trouw ge bleven. En nu wacht zij dan maar kalm en rustig het groote feest af in haar stille en nederige woning aa.n de Kerkstraat. Zij zou nog gaarne op haar honderdsten verjaardag do kerk bezoeken. .„Als ik er maar komen kon, zou ik wat graag willen", zegt het oudje. Maar daar is nog wel raad op. Het zou haar misschien het meest welkonve geschenk zijn, want die oude vrouw is zeer godsdienstig en brengt haar laatst levensdagen veelal in ge bed door. Wij hebben afscheid van haar genomen met den wensch, dat zij zich kranig zou hou den. „Dat spreekt" zei de a.s. honderdjarige. BEVERWIJK OPRUIMING VAN EEN RUÏNE. De Koningstraat,-gelegen in het hartje van „oud-Beverwijk", is wel zeer „begiftigd" met krotwoningen en bouwvallen van afgebrande of half afgebroken woningen. Onlangs werd een aanbesteding gehouden voor het bouwen van een woonhuis en een woon- en winkelhuis op den hoek van de. Koningstraat en Hobbesteeg. Inderdaad za! daar ter plaatse de ruïne van een afgebrand complex verdwijnen, want de hier bedoelde nieuwbouw werd dezer dagen opgedragen aan aan den aannemer J. P. Y. de Vries te Wijk aan Duin. DE FLORALIAVFREENIGING. De Floraliavereeniglng, die heden Woensdagmiddag in het Vellingsgebouw „Centrum" een tentoonstelling van "bloeiende potplanten opent, heeft dit jaar aan de leerlingen van 17 scholen in Beverwijk. Wijk aan Duin, Heemskerk en Wijk aan Zee 813 plantjes uitgereikt. Dit aantal is iets lager dan vorige jaren, maar daartegenover kan worden geconstateerd, dat dc deelname meer serieus wordt, wat blijkt uit de kwaliteit der ingezonden planten. De heeren Rijsdorp, Heijnekamp en v. d. Wel hebben de ingezonden planten gekeurd en bekroond, voor zoover de inzendingen daarvoor in aanmerking kwamen. De expositie is heden van 2—5 en van 7—9 uur voor het publiek toegankelijk.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9