WAT DE BILT schoenen iïmSEHflNGSELS OH JA Brederodeduin MAANDAG 25 SEPTEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 2 meldt: Hoogste barometerstand 769.3 m.M. te Stensele. Laagste barometerstand 750 m.M. te Isa fjord. en voorspelt: meest zwakken wind uit Zuidelijl-. rich tingen. Nevelig tct zwaar bewolkt. Waar schijnlijk weinig of geen regen. Iets zachter overdag. Barometer Stand van heden 759 m.M. Vorige stand 755 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van de Fa. KETP, Opticien Groote Houtstraat 137. - Tel. 11640 BEGRAFENIS IR. P. F. DE BORDES GROOTE BELANGSTELLING. Zaterdagmiddag had op de Algemecne Be graafplaats te Heemstede in tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk over schot van Ir. P. F. De Bordes, in leven Hoofd ingenieur bij Openbare Werken alhier. Onder de aanwezigen waren o.m.: de wet houders Mr. M. Slingenberg, W. J. B. van Liemt en Mr. J. Gerritsz en de gemeente secretaris. Mr. Th. A. Wesstra; verschillende leden van de Schoonheidscommissie en hoofden van takken van dienst: de heer M. A. Reinalda, lid van den Gemeenteraad en oud-wethouder van Openbare Werken, de heer E. H. Tenekinck Commissaris van Politie: Mr. A. R. Andringa, subs, officier van justitie; Dr. C. Spoelder, rector van het gymnasium; de heer L. A. Springer, de heer G D. Gratama. directeur van het Frans Halsmuseum; pastoor L J. Boogmans, conservator van het Bisschoppelijk Museum; de heer G. Spaan waarnemend com mandant van de Brandweer; de Rijksbouw meester Ir. G. C. Bremer en vele leden van liet personeel van Openbare Werken. In de aula trad als eerste spreker Mr. J. Gerritsz. wethouder van Openbare Werken. Daar voren die namens het gemeentebestuur van Haarlem en ook persoonlijk getuigde van de hoogachting die den overledene steeds werd toegedragen en van het verlies dat de gemeente Haarlem door zijn heengaan heeft geleden. ITet was altijd een buitengewoon ge noegen, samen te werken met den man, wiens gaaf karakter steeds op de preciese waarheid en eerlijkheid was gericht, die wars was van grootdoenerij en van intriges. De Bordes heeft als kunstenaar Haarlem gediend in een tijd. toen de omstandigheden nog toelieten groote bouwwerken te stichten en ook als se cretaris der Schoonheidscommissie belang rijke diensten aan de gemeente en de gemeen schap bewezen. Ook in moeilijke omstandigheden toonde hij zich een goed, edel mensch. B. en W. hebben het plan opgevat een kleine tentoonstelling van teekeningen en ander oeuvre van wijlen Ir. De Bordes te doen inrichten, om nog meer te doen zien, wat de gemeente in hem verliest. De directeur van Openbare Werken, Ir. M. IT, Maas, zeide dat hij in drie jaren van pret tige samenwerking De Bordes had toeren ken nen als een toegewijd ingenieur en ook als een vriend, met wien men op hartelijke wijze van gedachten kon wisselen en op wien men kon steunen in moeilijke oogenblikken. Spr. bracht den overledene hiervoor zijn innigen dank. De heer W. C. Doyer, dankte voor de wanne vriendschap en de hartelijke belangstelling steeds van den heer De Bordes ondervonden. „Wij zullen je eerlijk gelaat niet meer zien, je harbelijken handdruk niet meer voelen, je gul len lach niet meer hooren. Hoe zullen wij je groote vriendschap en je groote trouw missen. Aan je familie laat je het mooiste na wat iemand kan nalaten: een heerlijke, lichtende herinnering!" Zeer geroerd sprak dc heer E. S. Frank, arts woorden van warme waardeering en groote vereering namens vele intieme, Haarlemsche vrienden. Spr. heeft in zijn leven nog nooit iemand ontmoet met zoovele goede eigen schappen als De Bordes had. Hij was een voortreffelijk zoon, echtgenoot en vader en er was steeds een ruime plaats in zijn hart voor anderen, wier leed en wier vreugde hij medegevoe'.de. Hij kon daden verrichten, zóó fijn als het weinigen gegeven is te doen. Als spreker den overledene moest karakteriseeren zcu hij hem willen noemen een braaf, trouw en door en door fatsoenlijk man. fatsoenlijk in de klassieke beteekenis van dat woord. Het was hem een vreugde, deugdzaam te zijn en offers te brengen. „Jouw leven is voor ons een les geweest." Namens de Schoonheidscommissie voorde Ir. M. Plate het woord. Het secretariaat van die commissie werd door De Bordes op voor beeldige wijze vervuld en hij toonde zich al tijd e en voor treffelijk coltoga. en een goed mensch, wiens geest zal blijven voortleven. De oud-adj. directeur van Openbare Wer ken. Ir. G. W. Ph. Daniels, getuigde ook na mens den oud-directeur, den heer L. C Du- mont. van de groote gaven van hoofd en hart van wijlen de heer De Bordes, aan wien zijn gezin en ook de ambtenaren van Openbare Werken zooveel te danken hebben. Namens die ambtenaren getuigde dc heer E. J. Mühren, als oudste, van de gevoelens van hoogachting die zijn hun goeden onmiddellij- ken chef toedrongen. ..U waart steeds één en al goedheid en hartelijkheid." aldus spr. „Wij zuilen u noode missen en uw nagedachtenis steeds in hooge eere houden." Een familielid prees nog de groote bemin nelijkheid. ongekunsteldheid en echten een voud van den overledene. Hierna werd de kist grafwaarts gedragen. Aan de groeve dankte de weduwe voor de groote belangstelling. over te gaan. Het hoofd, de heer H. van Eke- ren, zal dan wachtgeld krijgen. Verhooging verhaal pensioen premie. Thans wordt te Zandvoort op het gemeen- tepersoneel 3 pet. der pensioen-premie ver haald. B. en W. herinneern er aan dat door Ged. Staten is bepaald, dat op de salarissen van den burgemeester, den secretaris en den ont vanger 5 pet. der pensioen-premie moet wor den verhoogd. Zij meenen, dat niet gev/acht moet worden tot de Staatscommissie voor het gemeentepersoneel met voorstellen komt. maar dat thans moet worden overgegaan op het geheele personeel 5 pet. der pensioen premie te verhalen. B. en W. hebben daarover het advies van de bonden die in het Overleg zitten gevraagd. Daar de meerderheid daarvan het gevoelen van B. en W. niet deelt, hebben B. en W. het niet noodig gevonden dit voorstel in het overleg te brengen, maar besloten dadelijk een voorstel aan den raad te doen. GASPRIJS. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT iZUINIGINGSVOORSTELLEN. AFSCHAFFING VERVOLGONDERWIJS. Daar zich voor den cursus 19331934 voor den gemeentelijken cursus voor vervolgon derwijs slechts 12 leerlingen hebben aange meld, stellen B. en W. voor tot afschaffing EEN NIEUW VASTRECHT. Binnenkort zal in den raad de vaststelling van een nieuw vastrecht voor gas besproken worden. De heeren v. d. Molen en van Rijnbeek stellen voor 12 klassen in te stellen, berekend naar gebruik per maand. Het tarief zou dan zijn: Gewone meter Muntmeter 0—20 f 0.80 f 1.— 20—25 1.— 1.25 25—30 1.20 1.50 25—30 1.20 ,ff 30—35 1.40 1.75 35—40 1.60 2.— 40—45 1.80 2.25 45—50 2.— 2.50 50—60 2.40 3.— 60—70 ff 2.80 3.50 70—80 3.10 4.— 80—90 3.60 4.50 boven 90 4.5. Bovendien voor elke M. 36 cent. DE WERKLOOSHEID. Aangezien het werk op het kantoor van den ambtenaar voor sociale zaken, in verbapd met de steunverleening en werkverschaffing, zeer toeneemt en het rijk zich niet kan ver eenigen met de wijze waarop de administra tie thans geschiedt (het rijk wil zelfs geen subsidie meer uitkeeren voor de administra tie geheel aan de eischen voldoet) hebben B. en W besloten gedurende 3 maanden een deskundige aan te stellen tegen een beloo ning van f 200 per maand, teneinde zich de uitkeering der rijkssubsidie te verzekeren. LISSE GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen aan het politiebureau: belas ting-merk en een damestasohje. SCHOOLHOOFD Het nieuw benoemde hoofd der openbare school, de heer Karswagen uit Zutphen, hgeft zijn benoeming nog niet aangenomen. Hij komt namelijk ook voor op de voordracht voor hoofd eener openbare school te Leiden. BEVERWIJK R.-K. STAATSPARTIJ EN REGEERINGSPOLITIEK. Het bestuur van de R.K. Ktesvereeniging „Recht en Plicht" heeft in verband met de op 30 Sept a.s. te Haarlem te houden Kamer- centrato, een schrijven gericht aan het dage- lijksch bestuur van de R.K. Kamercentrale aldaar. In dezen brief wordt o.m. het volgen de opgemerkt: Wij zouden het ten zeerste op prijs stellen, indien de vergadering der Ka mercentrale op 30 Sept. e.k. zich nog eens uitdrukkelijk uitsprak tegen liet nog steeds voortkankerende kwaad van cum mulatto van functies, cummulatie van pensioenen en cummulatie van functies en pensioenen. De jongste gevallen (met name genoemd) maken deze aangelegenheid tot een zaak, die dringend om een bevredigende oplossing vraagt. Het wordt een opmerkelijk verschijnsel ge acht, dat juist minder intelligente personen van dergelijke cummulaties profiteeren. Volkomen begrijpelijk is het dan ook, dat het volk door wrevel wordt aangegrepen, als een minister van financiën, die nalatig blijft om in te grijpen, meent te moeten zeg gen, dat verdere versobering noodzakelijk is, terwijl hij blijkbaar niet beseft, da.t hij tot boeren, middenstanders, ambtenaren en ar beiders spreekt, die door belastingdruk en loonsverlagingen worden gedupeerd en aan een langzame, maar zekere verarming zijn blootgesteld. In de tweede plaats, aldus het schrijven, wenschen wij ons ernstig misnoegen uit te spreken over de plannen der regeering, zoo als die tot uiting zijn gekomen in de Troon rede. In deze stukken is absoluut niets te be speuren van een constructieve welvaartspo- litiek, van een maatschappelijken opbouw in den geest van de Pauselijke Encyclieik „Qua- dragesino Anno". Integendeel, zij bevatten nieuwe maatregelen van ellende voor tien duizenden gezinnen. In plaats van opbouw, verdere afbraak. Afbraak van het onder wijs. afbraak van sociale voorzorg, van het levenspeil van arbeiders, ambtenaren, mid denstanders en boeren en nieuwe belastingen in velerlei vormen op de steeds meer ver armende burgerij, zonder dat de regeering zich ook maar eenigermate bewust blijkt te zijn van de gevolgen harer belastmgpolïttok op het maatschappelijk leven, op handel en nijverheid, op land- en tuinbouw. Loonsver lagingen. faillissementen, eexcutaes, ontslag van personeel, werkloosheid, belastingdruk, bij voorkeur op groote gezinnen, het wordt alles gecontinueerd en sloopt volkomen de koopkracht der bevolking. Wij achten het in hoog? mate noodzakelijk, dat de R.K. Staats partij weigert de verantwoordelijkheid voor dergelijke regeeringspolittok te dragen en achten het meer dan urgent, zoowel uit een oogpunt vaan algemeene welvaart., als voor hei behoud der R.K. Staatspartij, dat aan de hand van de Encycü-l Quadragesimo Anno, de R.K. Staatspartij een nieuwe welvaarts- paliitiek van maatschappelijken opbouw gaat volgen, waarvan het. program in een beperkt aantal punten wordt vastgesteld en uitge voerd. /•üan,- WOENSEL mdat U bi| Van Woensel's magazijnen rustig, op uw gemak kunt koopen en ge steeds door vakkundig per soneel bediend wordt. CR. HOUTSTRAAT 41 Meerwaarde voor uw geld (Adv. Ingez. Med.) UITKEERING WEGENFONDS. De uitkeering uit het Rijkswegenfonds is over het jaar 1932 voor deze gemeente vast gesteld op f 1150. VELSEN AANRIJDING Zaterdagmiddag had op den Stationsweg te Velsen een aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel en wielrijder. De politie stelt een onderzoek in. SCHUTSLUIS ÏJMUIDEN EN VERBETE RING NOORDZEEKANAAL. Op de begrooting van Waterstaat voor 1934 is gelijk gemeld, voor de voortzetting van den bouw van een schutsluis enz te IJraiü- den en tot verdere verbetering van het Noord zeekanaal, volgens de wetten van 2 Januari 1917, uitgetrokken een bedrag van f 2.500.000. Deze som is als volgt verdeeld: Aankoop van grond f 200.000. Maken ka naaldijken f 480.000. Wijziging Hembrug f 230.0Ö0. 'Bouw spoorwegwonin.gen en eto'c- trische centrale bij de Hembrug f 60.000. Wij ziging Velserbrug f 100.000. De helft van de ten laste van hoofdstuk IX komende kosten- van verhartlihg van.,'eten .rijweg tusschen zij- kanaal C en dén Nieuwen Weg in den Groo- fcen IJpolder f45.000. Bouw van drie stoom- ponten f 200.000. Voortzetting kanaalverrui- ming f 1.100.000. Diversen f 85.000. Totaal f 2.500.000. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. HET WINTERPROGRAMMA. Wij ontvingen het winterprogramma van de afdeeling Velsen-IJmuiden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, waaruit blijkt, dat den leden wederom tal van cursussen en mooie avonden te wachten staan. Den len October beginnen de werkcursussen die worden georganiseerd met de afdeeling Velsen der S. D. A. P. Op deze cursussen wordt het beginselprogramma van de S. D. A. P. be handeld. Zij worden besloten met een kader bijeenkomst, die een geheelen Zondag duurt. Leider dezer bijeenkomst is de heer J. W. Al- bar da. Zondagmorgenbijeenkomsten worden ge houden op 15 October, 12 November, 14 Ja nuari en 11 Februari. Bovendien vinden vier cursusvergaderingen plaats met als sprekers de heeren L. Stokvis, M. Levenbach. Ds. W. Banning en Ch. G. Cramer resp. over Rusland, de Arbeidersbeweging in Amerika, Hittor en Indonesië. Het Tooneelfonds „Vara-Iristituut" geeft a.s Dinsdagavond een uitvoering in Thalia („De Wereld op z'n kop") en Dinsdag 13 Maart 1934 eveneens in Thalia („Moeder" van Maxim Gorki). Donderdag 14 December komen de Fliere fluiters in Hotel de Prins. Verder belegt de groep Velsen-Noord Zon- morgen bijeenkomsten in de Prins op 5 No vember, 10 December en 25 Februari en cur susvergaderingen op 18 Januari en 22 Maart. VOOR HET OPENBAAR ONDERWIJS. Naar wij vernemen, worden Zaterdag 30 September a.s. door het „Comité van Actie voor het Openbaar Onderwijs", gevormd uit afgevaardigden van Volsonderwijs, B. v. N. 0„ N. O. G., Ver voor M.U.L.O.. Ned. Ouderraad, Landelijk Comité v. d. Openbare School, Ned. Verb, van Vakvereenigingen en Nederl. Vak- Centrato, overal in het land provinciale mee tings belegd, o.a. te Alkmaar, waar gespro ken zal worden over de plannen tot ver vroegde invoering van de hooge leerlingen- gchaal en de opheffing van verschillende openbare scholen. Bij voldoende deelneming uit de kringen van belangstellenden zal van Santpoort en Velsen een autobustocht naar Alkmaar worden gemaakt, vertrek van Sant poort plm. half twee, van de pont van Velsen plm. 2 uur nam. Men kan zich hiervoor op geven bij den secretaris van de afd. Velsen- IJmuiden van „Volksonderwijs". J. Kostelijk- laan 11, te Velsen en voor de afd. Santpoort bij den heer J. Roos, Fr. Netscherlaan. BESMETTELIJKE ZIEKTE. In de week van 10 tot en met 16 Septem ber werd in deze gemeente één geval van roodvonk aangegeven. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat aan C. J. F. Rijperman te IJmuiden vergunning is ver leend tot 't wijzigen der inrichting van zijn bakkerij in het perceel Casembrootstraat 22. IJMUIDEN EEN MOOI SUCCES. De R.-K. Tooneelvereeniging „Kunst zij ons Streven" behaalde jl. Zaterdag op den door de Tooneelver. ..Tot Nut en Genoegen" te Delft ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum georganiseerden tooneelwedstrijd een derden prijs met „De Oom uit Amerika". Aan mej. M. van der Wal. lid van K.Z.O.S. werd de eerste dames-prijs toegewezen. Daar deze vereeniging voor het eerst aan een wedstrijd deelneemt, mag zij over het behaalde succes tevreden zijn. AANBESTEDING. Door den Rijkswaterstaat zal op 20 Oc tober worden aanbesteed het leveren van drie paar ijzeren deuren voor de sluizen al hier, raming f 46.000.behoorende tot de werken van het Noordzee-kanaal. DIEFSTAL VAN GAS Zaterdagmiddag werd ter kennis van de po litie gebracht, dat in een perceel aan de Kal- verstraat te IJmuiden-Ocst en in een perceel op den Zeeweg aldaar op onrechtmatige wijze gas zou worden verbruikt. In elk der per- ceelen werd een gascomfoor met slang in be slag genomen en tegen de daders procesver baal opgemaakt. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K G. f 0.70—f 0.50 Griet per 50 K.G. f 33f 17.50 Tongen per K.G. f 1.40f 0.80 Zetschol per 50 K.G. f 30—f 18 Kleine schol per 50 K.G. f 20f 3.90 Schar per 50 K.G. f 9.50f 5 Kleine poon per 50 K.G. f 4.60f 2.60 Groote schelvisch per 50 K.G. f 24f 20 Middelschelvisch per 50 K.G. f 22f 18 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 18 f 9 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 54f 19 Kabeljauw per 125 K.G. f 54f 19 Gullen per 50 K.G. (groote) f 12.50—f 3.90 Gullen per 50 K.G. (kleine) f 7—f 1.60 Leng per stuk f 0.74f 0.40 Wijting per 50 K.G. f 3.30—f 2.50 Makreel per 50 K.G. f 10.50—f 6 Versche haring per kist f 4.10f 1.50 Klein middelhake per 50 K.G. f 19f 16 Kleine hake per 50 K.G. f 10.50f 3 BESOMMINGEN. Trawlers: Antje Ro 15, 485 manden f 2750 Claesje Ro 46 1000 manden f 3010 Sperwer IJm. 133, 40 manden f 670. Gezina Cat'nerina IJm. 50, 265 manden, f 1750 Adelante IJm. 19, 560 manden f 4360 Neptunus IJm. 87, 145 manden f 1740 Corre IJm. 21, 470 manden f 3080 Bloernendaal IJm. 71, 500 manden f 3760 Walrus IJm. 28 95 manden f 1670. Raaf IJm. 432, 55 manden f 1080. Kotters: E 401 f 730; MD 217 f 520. Stoomloggers: Victor IJm. 149 f 1290 (ged. lading) Motorloggers: KW 28 f 410; KW 24 f 750; KW 124 f 600 Besommingen van 3 stoomtrawlers en 14 motorloggers nog niet bekend. JONGEREN VREDESACTIE. De afdeeling Kennemerland der Jongeren Vrëdesactie houdt Dinsdag 26" September a.s. een bijeenkomst ten'huize van mej. "Koper, Wilhelminakade 18. Behandeld zulen worcl-en het verslag over de algemeene besturenconferentie te Olde- broek, bespreking winteractie en werkverdee- ling en eventueel een inleiding van mej. Filarski SCHRIJFMACHINE TERECHT Zaterdagmiddag zijn te Haarlem door de recherche aldaar twee inwoners van IJmuiden aangehouden, die een schrijfmachine bij zich hadden, welke afkomstig was van den diefstal gepleegd in de Zeepfabriek „Hollandia" te IJmuiden. Zij waren op weg om de machine aan een opkooper te gaan verkoopen. Zij zijn gearresteerd SCHOOL- EN WERKTUINEN. DE PRIJSUITREIKING. Zaterdagmiddag heeft in tegenwoordig heid van een aantal onderwijzers de uit reiking der prijzen plaats gehad aan de kin deren die het beste hun schooltuintjes had den verzorgd, waar mee dan tevens de slui ting der schooltuintjes plaats had. De prijs uitreiking geschiedde door den heer C. Luch- singen voorzitter van de Vereeniging voor School en werktuinen en boomplantdagen. Met een woord van dank tot de kinderen die dit jaar weer hadden deelgenomen aan de schooltuintjes, waarbij hij hen tevens op wekte, het volgend jaar hiermede voort te gaan, ging hij hierna over tot het uitreiken der prijzen. De commissieprijzen vielen ten deel aan Clazina van Dorp, A. Theilen, K. Hoogerwerf, G. Langbroek. Een leidersprijs behaalden: W. Kamink, J. v. d. Zwet, T. Hoogerhout, C. Paay, B. de Graaf, C. Zwart, en gebr. Altink. De leider van het werk der schooltuintjes wat dit jaar de heer B. Lavoo, aangezien de heer Kool door studie verhinderd was. De heer Kool gaf echter door zijn aan wezigheid blijk van belangstelling voor het werk OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND Na afloop der hoofdklasse-competitie van genoemd tournooi in den loop dezer week zul len de kampioenschappen 2e en 3e klasse be ginnen. Wederom zullen als bij den eersten wedstrijd twee groepen uit Haarlem en IJmuiden ge vormd worden en één groep uit Zaandam. Voor IJmuiden zijn door het bestuur van D. C. IJ. de volgende heeren gekozen: voor de tweede klasse H. Schaap, C. Bais, P. Leyte en F. Dukel en voor de derde klasse Vrijhof. J. Postma, G. Postma en v. Stralen. Allen zijn lid van D. C. IJ. OUDERAVOND KINDERKERK. In liet vooriokaal der Ned. Herv. Kerk in de Kalverstra at wordt Donderdagavond een ouderavond gehouden, uitgeschreven door het bestuur van de K kerk. Na de opening zal de heer K. J. Noy hoofd der Emmaschool een referaat, hou den over het onderwerp: „Gevaren bij de Godsdienstige opvoeding". Er wordt gelegen heid geboden om over het doel der Kindcr- kerk en het gehouden referaat vragen te stellen. kiest ge uit staalboeken met dit merk! Artistiek en tóch lager in prijs! Uw kamer is veel mooier met 'n behang! Vraag Uw behanger de grootste sortee ring mooie behangsels staalboeken! RATH DOODEHEEFVER Amsterdam - Arnhem - Den Bosch - Groningen - Den Haog - Leeuworden - Maastricht - Middelburg Rotterdam - Tilburg - Utrecht - Zwolle (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDER REDDINGSBRIGADE. Het bestuur der IJ.R.B. schrijft ons: Het Gemeentebestuur was zoo welwillend voor ons doel het inrichten van een cur sus voor E.H.B.O. beschikbaar te stellen, een lokaal van School H aan den Wijk aan Zeeërweg te IJmuiden Oost. Dat wij het Gemeentebestuur ten zeerste dankbaar zijn, behoeft geen betoog. De cursus voor E.H.B.O.. die geleid zal worden door Dr. Mac Daniel, zal een aan vang nemen op Dinsdag, 3 October a.s. des avond om 8.30 uur. Leden der brigade ook zij, die zich nog niet als werkend lid hebben opgegeven worden dringend uitgenoodigd den cursus te volgen. Zij kunnen zich hiertoe opgeven aan den voorzitter', den heer A. P. Bakker, Cronjé- straat 5 te IJmuiden of aan den secretaris, den heer M. W. Hellemons, Da Costalaan6 te Driehuis. Wij drukken de hoop uit, dat geen enkel lid zal achterblijven, dat wij overstelpt zul len worden met opgaven tot deelneming. Ingezetenen, die zich nu als lid der brigade laten inschrijven, kunnen den cursus even eens volgen. De contributie, die voor niemand een be zwaar kan zijn, bedraagt slechts f 1.— per jaar. Geeft u op als lid, versterkt onze rijen, helpt mede de menschheid van dienst te zijn.! REVOLVERS IN BESLAG GENOMEN. Dezer dagen is bij twee inwoners onzer plaats, n.l. in IJmuiden en IJmuiden-Oost een revolver in beslag genomen, de eigenaars waren niet in het bezit van de vereischte vergunning. FEESTVERGADERING HANDELS EN KANTOORBEDIENDEN De plaatselijke afdeeling voor den Alg. Ned. Bond voor Handels- en Kantoorbe dienden houdt Woensdagavond 27 Septem ber een propaganda-feestvergadering in de bovenzaal van Hotel „Kennemerhof", ter viering van het 2-jarig bestaan. Op dezen avond zal door de Commissie uit de leden van deze nog zoo jonge af dee Ij ng een vlag worden aangeboden. Als spreker zal optreden - de -heer - H.-' Schutjes, lid van het hoofdbestuur; mede werking wordt verleend door het trio o.-l.v. Mevr. E.' Loyer-Heuwekemeijer en -Mej, An nie Sierhuis, declamatrice. NAAR ZEE. De stoom trawlers Magpie IJM 55, Ita IJM 22 en Zeeleeuw IJM 29 zijn naar zee vertrok ken. De Perseus IJM 45 vaart a.s. Dinsdag uit. Eerstgenoemde twee booten werden eeni- gen tijd geleden na afloop der staking eenige reizen te hebben gemaakt uit de vaart genomen. moest ik ook weer doen 2 O een LOT KOOPEN van (Goedgekeurd Min. Besl. d.d. 8 Mei '33, No. 825) Want ik wil de KANS NIET MISLOOPEN op de 500 PRACHTIGE prijzen daar de Trekking reeds a.s. Donderdag zal plaats vinden (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: MAANDAG 25 SEPTEMBER Schouwburg Jansweg: „De man die niet „neen" kon zeggen"' door Het Nieuwe Too- neel. 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Haarlemsche Kruideniersbeurs 8.30—11 u. voor winkeliers. Palace: Anny Ondra als de Regimentsdoch ter. Op het tooneel: 4 Anteleks. antipode act. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Nu komt 't er op aan" De wereldberoemde Jazzband „Weintraubs Syncopaters" komt op het tooneel. 7 en 9.15 u. Luxor Sound Theater: „Backstreet", de vrouw in de schaduw. 8.15 uur. DINSDAG 26 SEPTEMBER Schouwburg Jansweg: „De man die niet neen kon zeggen" door „Het Nieuwe Tooneel" 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Haarlemsche Kruideniersbeurs 1.30—5.30 en voor winkeliers. 7.3011 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2