ONZE TWEEDE KLASSERS. DERDE KLASSE VIERDE KLASSE. RESERVE f KLASSE R. K. VOETBAL MAANDAG 2 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 7 E. D. O.Hercules (81) Het. aloude Hercules heeft tegen E.D.O. een gevoelige nederlaag geleden. W. Buitenweg. die weer op de middenvoor plaats stond, heeft het zelfs niet 'tot een doelpunt kunnen brengen. Wel verdeelde hij het spel goed, maar over het geheel was de voorhoede van Hercules slecht. Het E.D.O.-elftal heeft een uitstekenden wedstrijd gespeeld. Perukel Jr. smaakte het genoegen om zijn 150ste doelpunt te scoren voor het eerste elf tal in competitieverband. Als scheidsrechter Vreeken beginnen blaast stelt E.D.O. zich als volgt op: De Waard, G. Zandstra. K. Zandstra, Koppen, van Putten, Oomen, Koene, Bruin, Goemaat, Perukel Jr., Veen. E.D.O. trapt af, maar Hercules neemt den aanval over en gaat op het E.D.O.-doel af. Hercules loopt hard van stapel, maar de E.D.O.-verdediging houdt goed stand. Spoedig weet de thuisclub het spel te verplaatsen en krijgen we eenige goed opgezette aanvallen te zien. De E.D.O. middenlinie steunt voor treffelijk. Van Putten plaatst telkens uitste kend op de vleugels, waardoor steeds gevaar ontstaat voor het Utrechtsche doel. Het duurt dan ook niet lang of Goemaat geeft uit een voorzet van rechts aan E.D.O. de leiding. (1—0). Thans volgen de E.D.O.-aanvallen elkaar snel op; keurig wordt er nu door de thuis club gespeeld, de Hercules-verdediging wordt dan ook op een zware proef gesteld. De en kele Utrechtsche aanvallen worden door G. Zandstra gemakkelijk gekeerd. Na keurig werk van de geheele voorhoede weet Perukel Jr. zijn 150sten goal te maken. (2—0). Nu is de thuisclub niet meer te houden. Een vrije trap kogelt Perukel via den onderkant van de lat in. (3O). Goemaat zorgt er voor, dat E.D.O. met een 40 voorsprong kan rusten. De tweede helft begint de thuisclub met een enthousiasme, alsof er een achterstand moet worden ingehaald; vooral Veen geeft tal van goede schoten en voorzetten. Goe maat brengt spoedig den stand op 50. Als aan Rijnberk een beetje te veel vrijheid wordt gegeven, weet hij met een goed schot de eer te redden. (51). Weer gaat de thuisclub ten aanval en hoe uitstekend keeper Pino zich ook weert, kan hij toch niet verhinderen dat E.D.O. den stand opvoert tot 81, door Goemaat (twee) en Perukel Jr. T. O. G.Bloemendaal (22) Een draw tegen het vrij zwak spelende T. O. G. is ongetwijfeld geen daverende presta tie voor de witten. Laten wij echter direct zeggen dat op het buitengewoon effectvolle terrein der Amsterdammers goed spel haast niet mogelijk was. Toch had Bloemendaal o.i. beide punten mee naar huis genomen, indien zij niet zoo onfortuinlijk was geweest om 15 minuten voor het einde haar doelman, wegens een enkelblessure te verliezen. Aan gezien er geen reserve-deelman aanwezig was. nam Van Gelder zijn plaats onder de lat in. Aanvankelijk waren de witten in de meer- dei'heid. Voor het T. O. G.-doel ontstonden enkele gevaarlijke situaties, maar het schieten was zeer onzuiver. Na tien minuten verdween een schot van den Bloemendaal links-half N. de Wilde met veel effect in het T. O. G.- doel (0—1). De aanvallen der thuisclub hadden niet veel om het lijf; de Bloemendaal-verdediging kon het werk dan ook wel af. Het leder maak- te steeds de vreemdste caprioles; het spel van beide partijen maakte dan ook een zeer rom- meligen indruk. Rust brak aan met ongewijzigden stand. In de tweede helft werd er enthousiast verder gespeeld, maar goed voetbal kwam slechts sporadisch voor. Uit een hoekschop verdween het leder in het Bloemendaal-doel (11). Enkele minuten daarna kreeg een der achterspelers van T. O. G. den bal verkeerd op zijn schoen; het leder kwam in het uiter ste hoekje van het eigen doel terecht (12). Na het ongeval met Huisman is het spel der Bloemendalers er niet beter op gewor den. T. O. G. begreep dat dit haar kans was; zij gooide er nog een schepje op. Van Gelder deed het in het Bloemendaal-doel lang niet kwaad. Enkele minuten voor het einde stond hij echter bij een schot van den linksbuiten der thuisclub foutief opgesteld, zoodat het leder over hem heen in het doel terecht kwam (2—2). Bloemendaal speelde met het volgende elftal: Huisman, Jonkergauw, J. Kohier, Immer, Beijk, N. de Wilde, J. Kammeijer, De Bock, Van Gelder, Leemhuis, Leuven. KinheimAIcmaria Victrix (55) Ideaal voetbalweer, zeer veel publiek en een snelle faire wedstrijd met veel doel punten. Is het wonder dat het publiek genoot. De sensatie was overigens niet van de lucht. Na één minuut krijgt Kinheim een corner te nemen. De bal komt bij Ellen, deze zet nog maals voor den doelmond, waar Michel Jr. zonder moeite inkogelt (1—0). Het duurt echter niet lang of AIcmaria maakt gelijk als ze een penalty krijgt te nemen (1—1). Even hierna neem ze zelfs de leiding als de mid- voor een hoogen voorzet van rechts inkopt (1—2). Voorloopig is hiermede 't kruit verschoten, al zij er wel kansen om te doelpunten. Zoo gaat Ellen er eens vandoor en geeft een keurige pas aan Michel Jr. welke ineens in kogelt doch juist in de handen van Oudes. Rust komt met den stand 12. Na de thee aanvankelijk een kleine Kin- heim-meerderheid, doch Oudes is in prima vorm, al heeft hij eens niet over pech te klagen als P. Druyyven hard tegen de lat schiet en de bal tegen zijn rug komt. doch juist voor de doellijn blijft liggen. Als de Alc- marïa-rechtsbuiten dan in duel met den Kinheim-linksback is, zet hij een bal van de achterlijn af voor; de Kinheim-verdedi- ging blijft staan en appelleert voor achterbal, doch de midvoor zet ongehinderd in (13). De achterstand wordt echter spoedig weer verkleind, want na een goed opgezetten aan val benut Groeneveld een kans (23). Kinheim komt verwoed opzetten. Bij een volgenden aanval zal een schot van rechts juist naast gaan als op 't laatste moment Ellen opduikt en schitterend inkopt welk bui tengewoon fraai doelpunt echter wegens buitenspel wordt geannuleerd. Kinheim is even ontmoedigd, wat vol doende voor AIcmaria is om het spel in han den te nemen. Bij een van haar aanvallen is Druyven wat ver uitgeloopen, waarvan de rechtsbinnen profieert en in het leege doel plaatst (24) Even later is het de midvoor Peereboom die op sublieme wijze No. 5 in de touwen jaagt (2—5). Dit is Kinheim te bar. Stals gaat naar voren. H. Groeneveld lost dan een hard schot, dat Oudes blijkbaar verrast (35). Dit geeft weer moed; het is Michel Jr., die den stand op 45 brengt. Geweldig is de spanning door den grooten druk, dien Kinheim op het Alcmaria-doel uitoefent. Zes minuten voor het einde gelukt het Stals, met een fraaien kopbal den ge lijkmaker in het net te deponeeren (,55). Beide partijen werken hard voor de over winning, doch het blijft bij een verdeeling der punten, wat de juiste verhouding is van dezen sportieven wedstrijd. HelderDe Kennemers (13) Deze uitwedstrijd eindigde in een zwaar bevochten zege der Beverwijkers. Helder zet er direct een fel tempo in, doch de Wijker de fensie is op dreef. De Kennemers-aanvallen zijn beter van opzet doch het juiste schot ontbreekt. Eindelijk hebben de Beverwijkers succes als Schipper den doelman passeert en Horeman scoort (01). Helder doet po gingen om gelijk te maken; eens schiet de mid-voor juist naast. Na de rust is Mulder vervangen door Gor dijn. De Kennemers zijn nu sterker. Groot scoort een buitenspeldoelpunt. Gordijn doet even later beter als hij op fraaie wijze een voorzet inschiet (02). De thuisclub geeft zich nog niet gewonnen; na vele vergeefsche pogingen maakt zij een tegenpunt (21). Als Groot een pass van Horeman krijgt is het 1—3. Helder geeft het thans op en de Ken nemers krijgen nog enkele fraaie kansen, doch het einde komt met een verdiende 31 overwinning. SchotenHillegom (13) Na een spannenden wedstrijd is het Hille gom gelukt, om beslag te leggen op beide pun ten. Hillegom beschikt over een ploeg, die haar kracht zoekt in hard trappen en gewel dig enthousiasme. Te twee uur wordt begonnen en al dadelijk pakt Hillegom flink aan. Spoedig moet Hof na een misverstand visschen. (01). Schoten krijgt wel eenige kansen, maar lat of paal brengen redding. Dan scoort Hulst ten twee den male voor Hillegom, wanneer hij niet voldoende wordt afgehouden (02). Uit een keurigen aanval van Schoten weet Hetem fraai te doelpunten (12). Hiermede is het rusten. In de tweede helft heeft Hillegom veel van haar kracht ingeboet; nu is Schoten steeds aanvallend, maar er komen geen doelpunten. Wanneer een der Schotenbacks mist weet Van Loo hiervan te profiteeren (13). Schoten heeft geen geluk; steeds weet de stug werkende achterhoede vair Hillegom erger te voorkomen. Wanneer het einde aangekondigd wordt heeft Hillegom met 3—1 gewonnen. VerkadeBeverwijk (13) De eerste eompetitiewedstrjd van Bever wijk is een overwinning voor (e roodgebroek- te Wijkers geworden. Eenige minuten voor half diie laat scheids rechter Krever beginnen. Dimt zijn de Wij- kers in den aanval en met succes want als W. Kuijer den bal goed doorgeeft naar Maan- hout, kogelt deze keihard in. (01). Dit geeft goeden moed. De Wijkers belagen geregeld het Verkade-doel, waarin de keeper zich goed weert. Enkele uitvallen der Zaan dammers zijn niet zonder gevaar doch Bever wij k's achterhoede weet er wel raad meg. De gapingen in het elftal van Verkade be nutten de Wij kers goed en daar zij de vleu gels te veel verwaarloozen, krijgt Teeling te veel vrij spel wat hun dan ook noodlottig wordt, want als het spel ongeveer een half uur oud is, kogelt deze keihard in. (02). De Zaandammers zijn geenszins ontmoe digd, want geducht vallen zij aan; hun links buiten smaakt het genoegen op solide wijze den achterstand te verkleinen. (12). Er komt meer spanning, maar de tijd is tekort want weldra fluit de scheidsrechter rusten. Direct na de rust forceren de Wij kers een corner, die door Verkades achterhoede keu rig wordt weggewerkt. D' tweede helft is on geveer 20 minuten oud als Th. Kuijer door alles heen drijft en kaïn no. 3 voor Bever wijk scoort. (13). Er wordt een doelpuit van Beverwijk we gens buitenspel geamuleerd. De verdere strijd heeft plaats op bt middenveld, totdat Verkade een corner krjgt te nemen, welke goed geplaatst, door Bcerwijk's achterhoede in een penalty wordt herschapen. Deze strafschop wort ver naast gescho ten tot groote teleurselling der Verkade- supporters. Den resteeenden tijd is Bever wijk het meest in do aanval. Het einde komt met 1—3 voor Beer wijk. Haarlem 2Blauv Wit 2 (22) In een vlot gespeeldn wedstrijd hebben de reserves van Haarlem in Blauw Wit de pun ten gedeeld. Haarlem speelde veel beter dan in vorige wedstrijden. De opstelling van c roodbroeken was als volgt: Hoe'en, Van der Valk, Kornmann, Dik, Schorngel. Brouwer, Klipp, Van Gooi, De Vin ter, Schouten, Hurk- mans. Aanvankelijk heef Blauw Wit het beste van het spel en he nieuwe Haarlem-back- stel krijgt direct duk werk. wat het goed doet. Toch moet Heben spoedig zwichten voor een mooien kobal van den veteraan Smit, die een voorn van den linksbuiten keihard inkopte. (0-1). Bij de nu volgend aanvallen blijkt de nog jeugdige keeper va Blauw Wit een groot struikelblok. Op uittekende wijze weet d?z^ doel verdediger eenip schoten onschadelijk te maken. Tot de rus blijft Haarlem sterker, maar weet niet te coren. Blauw Wit begin tin de tweede helft direct „at full speed" en jeds in de eerste minuter heeft De Jong na ped individueel werk suc ces. (02). Hierna wordt Bluw Wit geheel op eigen helft terugeedronan: het doel van de b°zoe- kers beleeft eenis angstige oogenblikke" Eén der backs mskt hands in het beruchte gebied. De toegesine strafschop wordt on zuiver door De Witer ingeschoten, waardoor 1 EEN STATIST1EKJE. Het lijkt ons wel aardig, om eens een sta- tistiekje van dezen voebal-Zondag te maken, beperkt intusschen tot de vijf af deelingen van de eerste klasse K.N.V.B. Er werden in deze afdeelingen tesamen 23 wedstrijden gespeeld, zoowel in afd. n als afd. III hadden twee clubs een vrijen Zon dag. Het spelen in eigen omgeving is toch waarlijk van niet gering belang als men rekent dat van die 23 partijen er 15 door de thuisclubs werden gewonnen, 3 in gelijk spel eindigden en dus in slechts 5 gevallen de bezoekers met de winst gingen strijken. Bo vendien scoorden de thuisclubs gezamenlijk 83 doelpunten, terwijl de uitspelende elftallen het tot 52 goals brachten. Dat is bij elkaar 135 treffers, een hoog gemiddelde (bijna 6) per wedstrijd. Maar er is ook een uitslag bij van 105 (VeendamAlcides), verder nog 7—2 (A.D.O.—Haarlem), 5—4'(V.S.V.—Z.F.C.) Het zwaarst werd gescoord in het Zuiden, in totaal 35 goals, het minst in afdeeling n, west, n.l. 18 goals, maar in slechts 4 wed strijden. Een eigenaardig verschijnsel is nog dat in de Noordelijke eerste klasse totnutoe, in 15 wedstrijden nog geen enkele gelijkgespeelde wedstrijd voorkwam, evenmin als in de- Oostelijke eerste klasse. In afd. I kwamen 2 gelijke spelen voor en bij beiden was H.F.C betrokken, in af. n slechts één, in afd. IV twee. In de drie competitiezondagen werden in to taal in alle eerste klasse afdeelingen 572 doelpunten gescoord resp. door Noord West I 75, Zuid 74. West II 71 en Oost 6 de keeper het schot keeren kan; de teru: springende bal komt echter bij denzelfden Haarlem-speler terecht, die nu den keeper geen kans geeft. (12). Haarlem blijft sterker; Klipp is niet geluk kig. als hij eenige malen hard tegen den paal schiet. Haarlem ziet haar harde werken toch beloond, als bij één der vele aanvallen Klipp goed voorzet en Hurkmans ineens in den ver sten hoek kogelt. (22). Een mooi doelpunt! In de resteerende minuten behoedt de kee per van Blauw Wit zijn elftal voor een neder laag en doet eenige keurige saves, waardoo: in den stand geen verandering meer komt. Z. F. C. 2—E. D. O. 2 (2—0) Wederom leed E.D.O. n een nederlaag, thans tegen de kampioenen der reserve-eer ste klasse. De E.D.O.-ers gaven in de eerste helft uitstekend partij, waren zelfs iets in de meerderheid, doch de Zanasche verdedi ging was in uitstekenden vorm, evenals de achterhoede van E.D.O. II. Fuchs redde eeni ge keeren fraai. In het tweede gedeelte van den wedstrijd heeft de Zaansche ploeg gezegevierd. De eerste goal der Zaandammers was keurig, doch bij het tweede doelpunt werd de bal duidelijk met de hand gespeeld. Dit ont moedigde E.D.O. zeer; Z.F.C. is het laatste kwartier veel sterker, doch slaagt er niet in te scoren. Stormvogels 2Zeeburgia 2 (12) Stormvogels kwam uit met invallers voor Van Gelder, Van der Ende, en Rijkeboer. Daarentegen had zij Jongsma weer in de ge lederen. In de eerste helft was Stormvogels opval lend in de meerderheid. Haar aanval trad ech ter voor het doel niet geestdriftig genoeg op en wanneer er al eens geschoten werd, dan bleek de doelman der Amsterdammers uitste kend zijn werk te verstaan. Stormvogels' ver dediging kwam voor minder heete vuren te staan. De rust ging in met 00. De tweede helft was een vrij getrouwe co- pie van de eerste. Alleen trad Zeeburgia nu wat meer agressief op. Jongsma c.s. wisten echter aan de aanvallen het hoofd te bieden. De keeper van Zeeburgia werd driemaal ge passeerd. Twee dezer doelpunten van Effern en De Jonge werden echter afgekeurd. Dat van Spruyt bezorgde Stormvogels echter een 1-0 voorsprong. In de nog resteerende 10 minuten wist Zeeburgia echter niet alleen gelijk te maken, maar zelfs de leiding te nemen, welke ze niet meer afstond. HAARL. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN. Kinheim 2E. D. O. 4 6—1 DamiatenE. D. O. 5 1—8 RipperdaR. C. H. 4 4—1 Schoten 2Bloemendaal 3—3 SpaarnestadHaarlem 3 1—0 1 B: R. C. H. 3Stormvogels 3 2—7 E. H. S.Haarlem 4 3—0 I. V. O.—H. F. C. 3 10—3 D. I. O.—R. C. H. 5 4—5 E. D. O. 3Spaarnevogels 1—2 2 A: H. F. C. 4—E. D. O. 7 4—3 2 B: E. D. O. 6—D. S. K. 7—1 Haarlem 3aStormvogels 5 5—2 V. S. V. 4Rozenprieel 3—1 Bloemendaal Vet.Kennemers 3 3—4 2 C: Haai'lem 5Zandvoort 2 1—1 V. V. HHillinen 2 4—3 2 D: D I. O. 2—V. S. V. 3 2—2 Stormvogels 4R. C. H. 6 6—2 SpaarndamBeverwijk 2 2—3 Kinheim 3—T. H. B. 3 12—0 3 A: Kennemers 7E. D. O. 9 3—0 Zeemeeuwen 5V. V. H. 3 1—6 D. C. O. 4Kinheim 5 2—7 3 B; R. C. H. 7—V. S. V. 5 6—1 Kennemers 4Beverwijk 3 2—1 3 C: R. C. H. 8—E. H. S. 2 4—3 D. O. A.Beverwijk 4 8—0 3 D: HeemstedeBloemendaal 3 5—2 Kinheim 4Haarlem 6 4—0 3 E: Bloemendaal 4Br ederode 2 52 D. S. K. 2Kinheim 6 1—1 3 F: E D. O. 8Kennemers 9 4—1 R. C. H. 11—D. O. A. 2 2—2 3 G: Spaarnevogels 3Beverwijk 5 3—2 3 H: D. I. O. 4—T. H. B. 5 3—4 Hillegom 3—R. C. H. 9 5—4 3 J: De CeO. 3—Bloemendaal 5 3—2 3 K: Bloemendaal 6Swastika 3 2—0 3 L: Rozenprieel 3D. S. K. 3 1—5 Vijfhuizen 2Haarlem 7 5—31 JUNIORES. Afd. A: Stormvogels aR. C. H. a 0—1 V. S. V. a—E. D. O. a 3—1 H. F. C. aBloemendaal a 4-4 Afd. B: R. C. H. b—H. F. C. b 5—3 Bloemendaal bRitmerda 12—1 Aid. C: Zandvoort aE. D. O. b 11—1 Haarlem bDebeO 10—0 -R. C. H. c—H. F. C. c 8—3 Afd. D: Haarlem cBloemendaal c 1—1 Beverwijk bV. S. V. b 4—1 Afd. E: Kennemers cE. D. O. c 2—4 R. C. H. e—R. C. H. f 3—7 Haarlem dBrederode 3—1 Beverwijk cV. V. H. 0—13 Afd. F; R. C. H. h—R. C. H. g 6—1 ADSPIR ANTEN Beverwijk ade Kennemers a 0—6 Kinheim bBeverwijk b 15—0 Kinheim c-Kinheim d 2—1 EERSTE KLASSE A. Schoten 2Bloemendaal 2 (33) Te tien uur wordt begonnen; al dadelijk is Bloemendaal in den aanval. Spoedig moet Dekker visschen na een goed schot van Röb- ken (01). Bij Schoten gaat het niet best. Wederom scoort Wille voor Bloemendaal (0—2). In de tweede helft zijn de bordjes verhan gen. Schoten n pakt goed aan: Koeleman heeft spoedig succes (12). Bloemendaal heeft haar kruit verschoten. Wederom doel punt Koeleman (22). De jeugdige rechts buiten van Schoten Nijbroek geeft aan Scho ten de leiding (32). De midhalf Kohier van Bloemendaal bx-engt met een hard schot de pai'tijen op gelijken voet (33>. Het einde komt van dezen in de beste verstandhouding gespeelden wedstrijd met een gelijk spel. RipperdaR. C. H. 4 (4—1) Do eerste aanvallen zijn voor de bezoekers: zij weten echter niet de goede x'ichting te vinden. Na korten tijd komt Ripperda er be ter in en Peperkoorn weet zijn club de lei ding te geven. (10). R.C.H. komt nu goed opzetten, maar de ver dediging van Ripperda met Koster aan het hoofd, weet van geen wijken. Rxist komt met 10 voor Ripperda. Ook in de tweede helft loopt R.C.H. hard van stapel, maar ook dit offensief is van zeer korten duur, want na pl.m. 10 minuten komt Ripperda overdonderend opzetten. Roode heeft spoedig succes. (20). Een schot van denzelfden speler wordt met groote moeite corner gewerkt; uit deze cor ner brengt Cop met een kopbal den stand op 3—0. Ripperda vindt het nog niet genoeg en pas als Roode er 40 van gemaakt heeft, doet de thuisclub het wat kalmer aan. Hierdoor kan R.C.H. weer eenige aanvallen ondernemen: na een missen van den keeper van Ripperda rolt dan de bal in' het doel. (41). Hierbij blijft het. SpaarnestadHaarlem 3 (10) Met de kleinst mogelijke nederlaag is het aan Spaarnestad gelukt Haarlem 3 te ver slaan. Gedurende vrijwel den geheelen wed strijd was Haarlem sterker, maar voor den goal zat het eenige malen tegen. Beide partijen pakken direct goed aan en geven elkaar weinig toe. De bezoekers zijn iets ixx de meerderheid, maar vinden een goe de verdediging tegenover zich. Bovendien hebben de beide keepers er goed het oog in, zoodat de rust met blanken stand in gaat. Het spelbeeld wijzigt zich ook in de tweede helft niet. HaaxTem weet het eei'st het net te vinden, maar het doelpunt van De Koe wordt terecht wegens buitenspel geannuleerd. On middellijk hierna gelukt het Van Dijk het eenig doelpunt te scoren. (1.0). Haarlem zet nu alles op alles; eenige kan sen zijn er het gevolg van. Deze gaan echter door gebrek aan doortastendheid verloren. Wat Haarlem ook probeert, het gelukt haar niet gelijk te maken. Tenslotte kondigt de heer J. Luijken, die uitstekend leidde, het einde aan. EERSTE KLASSE B. R. C. H. 3Stormvogels 3 (27) R.C.H. 3 verschijnt met enkele invallers, wat niet verhindert, dat gedurende het eei'ste kwartier de partijen geheel aan elkaar ge waagd zijn. Stormvogels krijgt een penalty wegens een handsgeval. (0—1). Bij R.C.H. valt Van Es uit: in de periode dat zij met tien man speelt, is het Stormvogels dat haar voorsprong vergroot. (02). Heel kort hierna scoort R.C.H. tegen. Een groote fout in de R.C.H.- achtei'hoede stelt Stormvogels in de gelegen heid om nog voor de rust den voorsprong op 13 te brengen. Als R.C.H. na de rust weer compleet is, ont spint zich eexx aardige strijd. De Stoi'mvogels- aanvallen blijven uiterst gevaarlijk. Uit een dezer maakt Stormvogels haar 4en goal. (14). Dit is het sein voor R.C.H. om er nog een schepje op te gooien. Zij weet dan ook den achtei'stand te verkleinen maar hoe zij ook werkt, xxiets lukt meer. Stormvogels daaren tegen profiteert van een te ver opdringen en scoort nog drie doelpunten (2—7) E. D. O. 3Spaarnevogels (12) (Onder px-otest). Van het begin af wordt er door beide elf tallen stevig aangepakt. De bezoekex-s heb ben een betere spelopvatting en zijn daar door iets gevaax'lijker. Door een fout van deix Spaarnevogels-keeper neemt E.D.O. de lei ding. (10). Een dergelijk schot wordt door den EJD.O.-keeper vex-keerd beooi'deeld; de partijen staan weer gelijk. (11). De tweede helft gaat geruimen tijd gelijk op. Maar dan wordt Spaarnevogels sterker; door goed verdedigen van de E.D.O.-achter- hoede blijven doelpunten uit. De scheids rechter grijpt goed in bij al te fanatiek spel. Het is dan ook jammer dat hij aan de be zoekers een doelpunt toekent, hoewel de bal nog vóór den doelmond lag waardoor Spaar nevogels den wedstrijd wint. E.D.O. 3 protesteerde. I. V. O. H. F. C. 3 (10—3) De geblokten begonnen in eexx vlug tempo, waardoor de achterhoede der bezoekers ge heel overspeeld werd. Reeds spoedig scooi'de I.V.O.'s midvoor. waarna een H.F.C.-back er 20 van maakte. I VO. bleef sterker. Haar linksbuiten scoorde 3. waarna de linksbinnen na solospel er 40 van maakte. Het was nog niet genoeg, want door den midvoor werd het 50. Er was toen slechts 25 minuten gespeeld. H.F.C. kwam nu meer in den aanval en nadat een mooi schot van M. Houtkooper te gen den paal geketst was, zorgde deze toch voor het eerste tegenpunt. (51). Een vrijen schop, schoot Kruit hard in. (52). Na rust was H.F.C. eerst meer aanvallend, doch zij drong te ver op. waarvan I.V.O.'s- midvoor handig profiteerde. (62). De x'echtshalf en linksbinnen van I.V.O. voerden de score tot 82 op. Nu scoorde H.F.C. door Poederbach. (8—3). Een aanval vaxx I.V.O. bekroonde haar midvoor met een doelpunt. (93), waarna de linksbinnen de dubbele cijfers 103 vol maakte. D. 1. O.—R .C. H. 5 (4—5) Het is D.I.O. niet gelukt, op het sterke R.C.H. 5 de ovei'winxxing te behalen. Er ontwikkelt zich een vlugge wedstrijd. De doelen zijn om beui'ten in gevaar. Een mis verstand in D.I.O.'s verdediging en Van Dam geeft R.C.H. de leiding (0—1). Nadat eenige aanvallen door Krom en Rads- ma zijn afgeslagen, weet Van Ham met een hard schot gelijk te maken (11'. Direct van den aftrap af lost Brugman een hard schot: Offenbei'g stompt den bal voor de voeten van Nachtegeller, die zonder zich te bedenken scoort (12). De wedstrijd wordt steeds mooier. Voor een handsgeval krijgt D.I.O. een strafschop toe gewezen. Deze wordt door Van Ham benut. (2—2). Kort voor de rust scoort Van Ham weder om. Hij verricht dus den hattrick <32). De tweede helft begint met een overwicht van R.C.H.. dat door een doelpunt van Nachte geller wordt uitgedrukt (33). Langzamerhand weet D.I.O. zich los te wer ken. Krom en Nieuwenhuis weten van geerx wijken. Toch kunnen zij niet verhinderen dat Witkamp met een fraaien kopbal aan D.I.O. de leiding geeft (43). R.C.H. zwoegt voor den gelijkmaker. Het spel gaat snel op en neer. Dan is het Van Dam, die Offenberg passeert (44). D.I.O. verslapt eenigszins. Wanneer Offen berg een hard schot niet goed weg werkt, geeft Nachtegeller aaix R.C.H. opnieuw de lei ding (45). D.I.O. zet er alles op om den achterstand in te halen. Vlak voor het einde krijgt Smit nog een kans. maar zijn schot faalt. Onder groote spanning komt het einde. E. H. S.—Haarlem 4 (3—0) Dat E.H.S. op eigen veld een moeilijk te overwinnen elftal is. ondervond ditmaal het vierde elftal van Haai'lem. ER.S. speelde niet zoo goed, zooals wij dat bijv. het vorige jaar wel eens van haar zagen, maar haar spel was wel zeer enthousiast. Het spel van Haarlem 4 was weer veel minder, dan dat. wat zij vo rige week tegen H.F.C. 3 te zien gaf. De eerste helft is geheel voor E.H.S.. waar vooral De Jong en van Marexx de aandacht vragen. De druk op het doel van Haarlem is hevig, maar voorloopig houdt de verdediging stand. Kort vóór de rust moet de Haarlem-keeper echter zwichten voor een goed schot van den linksbuiten. (10). De roodbroeken zijn er na de thee wat be ter in, waardoor de strijd meer gelijk op gaat. Het schieten van de Haarlemmers laat ech ter veel te wenschen over. Van Maren doet aan den anderen kant beter als hij eenige spelers passeert en tenslotte den keeper met een goed schot passeert. (20). Nadat na een aanval van Haarlem Geer- lings hard tegen de lat geschoten heeft, weet de rechtsbimxen van E.H.S. met een hard schot van dichtbij den eindstand op 30 te brexxgen. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. De uitslagen. V. V. R. A.Zeevogels n V.G.S. I— Dekker Hout I 4—3 9—0 Eere-tournooi „Kennemerland". A.R.C. WINT DEN EERSTEN PRIJS. DE GEUZEN—KENNEMERLAND (0—1). Hoewel de Amsterdammers beter voetbal spelen, heeft de feestvierende vereeniging dezen wedstrijd gewonnen, voornamelijk door dat de achterhoede met doelman Lodder aan het hoofd, zoo buitexxgewoon goed op dreef was. Goedman scoorde vóór de rust het eenige doelpunt, waardoor zijn team in de finale kwam. A.R.C.—IJ.F.C. (2—1). De IJmuidenaren zijn niet zoo sterk als in de voorafgaande seizoenen. A.R.C. heeft een goed. stevig elftal, dat voornamelijk het long passing speelt. Voor rust heeft A.R.C. een 2—0 voorsprong behaald: in de tweede helft is IJ.F.C. meer in den aanval, doch zij weet slechts één tegenpunt te scoren. DE GEUZEN—IJ.F.C. (0—5). De Amsterdammers hebben in den wed strijd tegen Kennemerland schijnbaar te veel van hun krachten verloren; zij maken ten minste den indruk dat zij uitgespeeld zijn. Het kost IJ.F.C. niet veel moeite om een groote overwinning te behalen, waarin vooral Plokker een voorname rol speelde. FINALE A.R.C.—KENNEMERLAND (1—0). Wederom is de achterhoede van Kennemer land in goede conditie; ook de middenlinie laat vaak uitstekend spel zien, doch de voor hoede is uiterst zwak. Vóer rust weet geen der partijen te scoren. Na de pahze is het een ge- lijkopgaande strijd. Een der Kennemerland- backs maakt hands, waarvoor de heer Voogd penalty geeft. (10). Ook de gastheeren krij gen een strafschop toegewezen, doch zij schie ten xxaast. De tijd verstrijkt zonder dat nog doelpunten worden gemaakt. Na afloop reikte de heer A. van der Aart de prijzen uit. nadat hij eerst Kennemerland namens het bestuur van den H.V.B. gefelici teerd had met het 12 1'2-jarig bestaan. De uitslagen. V. V. Z.—Fortitudo 4—1 De MeerV. I. C. 4—3 H. M. S Wilskracht 3—1 E. M. M.—D. E. M. 3—1 LeonidasD. H. L. 1—2 Spartaan—Graaf Wille: ">—2 D.O.N.K.—T. IJ. B. B. 2—0 G. D. A.Santpoort 0—2 2e klasse: D.O.S.S.R.K. A V. 7—3 Wilskracht II—G. V. O. 2—5 V. V. A.Zwaluwen 6—4 TeylingenVitesse 4—2 Leiden—Geel Wit 2—3 1—4 WilhelmusExcelsior Blauw ZwartSpartaan n 2—2 Graaf F^ori*— G. T. C. 3—4 Dioc. R.K. Haarl. Voetbalbond. D S. S. I—D. O. S. I 44 Geel Wit II—Leiden n 3—1

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7