HOCKEY. HANDBAL. LAWNTENNIS. ATHLETIEK HENCELEN. BILJARTEN Wedstrijden Westelijke Roeibond. KORFBAL BOKSEN WIELRIJDEN. CRICKET MAANDAG 2 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 8 1—1 6—1 0—1 1—3 0—0 2—1 0—2 0—2 1—5 2—1 2—5 3—2 2—5 1—4 3—2 4—1 4—3 4—1 2—1 6—1 7—6 3—2 2—3 NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De uitslagen. Ie klasse WEST. Bloemendaal—Hilversum AmsterdamT. O. G. O. Gooi—H. D. M. H. H. Y. C.—H. O. C. OOST Deventer—Eutphen ArnhemN ij megen Promotie-afdeeling. Victoria—Amsterdam II Hilversum II—Bloemend. II H. D. M. II—M. H. C. Utrecht-Kieviten 2de klasse A. T. O. G. O. II—Delft. Stud. H. B. S.de Vierde H. O. C. IIAlkmaar Strawberries-Leiden 2de klasse B. M. H. C. nGooi II Hilversum HI—Amersfoort Amsterdam III—Laren B. Lyc.-Be-Fair 3e klasse A. Alkmaar H—H. B. S. H AllianceBloemendaal HI M. H. C. HIStrawb. n 3de klasse B. Kraaien—Gooi IHI Hurley—B. Lyc. IT Vriendschappelijk. Dames: Rood-Wit—B. D. H. C. Dames: Victoria—De Vierde EERSTE KLASSE BloemendaalHilversum (11) Na het slechte begin op den hookeydag zag fiienig Bloemendaler dezen zwanen wedstrijd •tegen de finalisten van dan hockeydag met vreeze tegemoet. Hoe goed heeft Bloemen daal echter gespeeld! Geen schaduw meer van bet slappe team, dat op den bockeydag zoo bitter teleurstelde! Met een flink enthousiasme heeft Bloe mendaal het sterke Hilversum weerstaan, dat daardoor de meerdere techniek genivelleerd zag. Ook al gaf J. v. d. Hagen nog binnen de eerste vijf minuten na een scrimmage met een onverwacht hard schot aan Hilversum de leiding, het heeft het Bloemendaalsche élan niet kunnen verbreken. Want na die eerste stormaanvallen van de gasten (wat steunde de half linie daarbij •prachtig!) kwam de Bloemendaalsche voor hoede opzetten. Meestal over 'rechts. Gun ning, Schionitbalen, maar vaak ook over links, die qualitatief echter wat -minder was. Was de Hilversumsche half linie een mooie steun voor de voorhoede, even snel was zij weer geretireerd om aan die verdediging de helpende hand te bieden, terwijl die Hilver sumsche verdediging toch heusch haar man netje wel weerstond en keeper De Jong zijn doel weer op eminente wijze verdedigde. Voortdurend echter kwam Bloemendaal terug. Maar vóór de rust- kwam het niet meer tot scoren, zoodat Hilversum toen met 10 de leiding genoot. De tweede helft leverde een even span- nenden en werkelijk f raaien, prettigen hockeykamp op, als de eerste. Beide ploegen speelden snel en enthousiast. Weer was Hil versum technisch wat beter, vooral ook het teamverband', maar het was ook een lust, de prestaties van Bloemendaal te volgen, dat er dan toch maar in slaagde, -het sterke Hil versum het vuur na aan de schenen -te leg gen. Zelfs gelukte het aan P. Gunning, den gelijkmaker te scoren (1—1). Hoe Hilversum ook n,og zwoegde voor een tweede doelpunt, -het lukte niet. Het einde kwam met een 11 gelijk spel. PROMOTIEKLASSE Hilversum 2Bloemendaal 2 (61) De thuisclub valt direct stevig aan. maar in het eerste kwartier kunnen de gasten deze aanvallen toch afslaan. In een korte periode verkrijgt Hilversum dan een 4—0 voorsprong, dank zij eenige onhoudbare schoten .Met rust is de stand 40. Na de veldenwisselmg speelt Bloemen daal wat beter, al wordt het al heel gauw 5—0 voor Hilversum. Daarna slaagt M. Gun ning erin tegen te scoren (51). De partijen wegen nu beter tegen elkaar op terwijl keeper de Kadt ook meer op dreef komt. Kort voor tijd weet Hilversum het halve dozijn nog vol te maken, waarna het einde met een 61 nederlaag voor Bloemendaal 2 komt. H. D. M. 2—M. H. C. (1—5) De Musschen hadden hun gewone opstel ling dus: Ruys, Ruys de Perez, Staling, Van Olphen. Brand. Pliester, Menger, Schef-fer, Schmeink, Brusse, Hooft. De gasten zijn voortdurend in de meerder heid, zoodat het spel in hoofdzaak op Haag- sche helft gespeeld wordt. De enkele Haag- sche aanvallen worden door de verdediging resoluut afgewezen, terwijl keeper Ruys weer goed op dreef is. Uit een strafcorner scoort Brand het eerste punt. waarna Schmeink voor de rust nog eens scoort. Rust 2—0. Ook in de tweede helft is M.H.C. het betere team. terwijl H.D.M. 2 betrekkelijk ongevaar lijk is. Schmeink brengt den stand op 30 en vervolgens Scheffer op 40 en daarna denzelfden speler op 50. Als M.H.C. dan wat verslapt, krijgt H.D.M. 2 ca 10 minuten voor tijd de kans tegen te scoren (51). Met dezen stand komt het einde. TWEEDE KLASSE. H. B. S.De Vierde (32) De thuisclub is iets sterker, maar de aan vallen van De Vierde zijn niet van gevaar ontbloot. De H.B.S. halflinie voorkomt ech ter veel van de dreigende gevaren. Gree- man kan aan H.B.S. Ge leiding geven (1—0) H.B.S. blijft iets sterker, maar kan de meerderheid niet in doelpunten uitdrukken. Voor de rust wordt de stand nog 11, na een strafbully welke in een strafgoal moest worden omgezet. Rust 11. Ook in de tweede helft is H.B.S. voort durend iets meer aanvallend. Schalekamp krijgt dan gelegenheid voor 21. maar op nieuw weet De Vierde gelijk te komen, nu na een scrimmage voor het H.B.S.-aoel (22). Na het missen van een aantal kansen ge lukt het dan aan Barmen 't Loo opnieuw aan H.B.S. de leiding te geven (3—2), welke haar nu niet meer ontgaat-, zoodat met dezen stand het einde komt. M. H. C. 2—'t Gooi 2 (3—2) De Musschen kregen de oud-promotieklas- sers te gast en aanvankelijk had het er ook alle schijn van dat M.H.C. geen schijn van kans zou krijgen. De Bussumers liepen vlot van stapel en verkregen een 20 voorsprong. M.H.C. wordt daarmede echter wakker en enthousiast en van nu af aan speelt een ander M.H.C.-team. 't Gooi moet geheel inbinden en het succes voor het enthousiaste M.H.C. blijft niet uit. De 20 achterstand wordt verkleind, inge haald en zelfs veranderd in een voorsprong! Alle drie goals door Lodewijks gescoord. DERDE KLASSE. Alkmaar 2H. B. S. 2 (21) H.B.S. verschijnt met negen man in het veld. Toch was het overwicht der thuisclub niet zoo heel groot en slechts te danken aan de numerieke sterkte. Was H.B.S. compleet geweest dan zou het waarschijnlijk heel an ders gegaan zijn. De aanvallen der Haarlem mers waren vlug en gevaarlijk, maar Alk maar maakte gebruik van de gelegenheid en stond met rust 20 voor. In de tweede helft wist Schaafsma voor H.B.S. tegen te scoren (21), zoodat ten slotte toch nog slechts- een kleine nederlaag geleden werd. AllianceBloemendaal 3 (61) De thuisclub was voortdurend sterker, mede doordat het beter thuis was op het eigen hobbelige terrein. Het was voor Bloe mendaal een verdedigen met betrekkelijk weinig aanvallen. Zeer verdiend won Alliance. De tegengoal werd door De Roos gemaakt. M. H. C. 3Strawberries 2 (76) Ook dit M.H.C.-team kwam geheel ver jongd uit de winterslaap. De jeugd-elftallen waren ontvolkt en zoowel in het tweede als ook in het derde team voldeed de nieuwe jeugd goed. Overigens beleefde dit team een merkwaar- digen wedstrijd. en Beide teams zijn enthousiast maar M.H.C. weet toch een groote voorpsrong te bereiken (6—1). Rustend op het behaalde succes gaan de jeugdige Strawberries hieraan knabbelen en slagen er in langzamerhand den achter stand te verkleinen en zelfs gelijk te komen. Een spannende, enthousiaste partij volgt nu even en M.H.C. slaagt er nog juist in het winnende punt te scoren (76). Schoolhockeywedstrijden. HET GEMEENTELIJK LYCEUM WINT. Zaterdagmiddag -had op de terreinen van het Heemsts.edsche Sportpark het door M. H. C. georganiseerde sch-oo-lh-ockeyitoumooi plaats, waarvoor als wisselprijs een „Zilveren Musch" was uitgeloofd en waaraan zeven schoole 1 f tall en da eln am en Over het algemeen is het hockey-peil van deze schoolelftallen -niet tegengevallen; het komt ongeveer overeen met tweede klasse competitie. Alleen de Handelsschool moest met groote cijfers de vlag strijken, doch de andere wedstrijden hadden een spannend verloop. Twee wedstrijden moesten beslist worden met het nemen van doelschoten. Het team van het Gemeentelijk Lyceum won den wisselprijs in den eindstrijd tegen het Ken-nemer Lyceum. In de eerste ronde had het Gemeentelijk Lyceum een 30 zege op het R.K. Lyceum behaald, om vervolgens op het nippertje van H. B. S. B te winnen met 10. Het Kennemer Lyceum viel eenigszins te gen. Een vrij -gelukkig gelijk spelen tegen het Ghr. Lyceum (22), werd nog omgezet in een papieren overwinning na het nemen van doelschoten. In de finale was het Gemeentelijk Ly ceum voortdurend meer in den aanval, spe ciaal -door meer teamverband, 'terwijl de te gengoal van het Kennemer Lyceum nog door een fout van den keeper ontstond. Na afloop der wedstrijden werd de wissel- prijs door den voorzitter van M. H. C., Dr. K. C. A. Valcken, aan de captain van het Ge meentelijk Lyceum uitgereikt. De uitslagen luiden: Eerste ronde. H. B. S. B-Gymnasium 00 H. B. S. win-t met doelschoten. Gem. LyceumR.K. Lyceum 30 Cha*. Lyceum.Handelsschool 71 Tweede ronde Gem. LyceumH. B. S. B 10 Ch.r. LyceumKennemer Lyceum 22 Kennemer Lyceum wint met doelschoten. Finale Gsm. LyceumKennemer Lyceum 21 CONCORDIA II—RAPIDITAS II. (0—0). (Dames) Reeds direct na het begin blijkt Rapiditas groote plannen te hebben, maar door fana tiek verdedigen van Concordia blijft succes uit. De rust gaat met blanken stand in. Na de rust heeft Rapiditas het beste van het spel; er wordt voornamelijk op de Concordia - helft gespeeld. Het juiste schot wordt echter steeds gemist. Het einde komt dan ook met 0—0. CONCORDIA II—RAPIDITAS LL (0—5). (Heeren) Rapiditas valt steeds fanatiek aan; het te korte spel in de voorhoede bezorgt aan de Concordia-'backs echter weinig moeite. Wan neer Brusse gehaakt wordt en hiervoor een vrije worp wordt- gegeven, voltrekt hij het vonnis. (01). De eerste helft schijnt verder puntloos voor bij te gaan; wanneer echter Concordia een inzinking krijgt, speelt Rapiditas nog en thousiaster en na keurig samenspel weet P. Brusse nog tweemaal te doelen. (03). Met een keurig schot brengt de uitstekend spelende spil W. v. d. Berg na rust den stand op o4. Van Riemsdijk weet even voor het einde den stand op 0—5 te brengen. CONCORDIA I—RIJKSKWEEKSCHOOL (7—0). De Concordiaspelers hebben hun superiori teit getoond door met niet- minder dan 70 te winnen van de Kweekschool-dames. En kele zeer goede speelsters merkten wij bij de Kweekschool op, maar tegen het zeer goede combinatiespel van Concordia waren deze da mes niet opgewassen. Eenmaal heeft de Kweekschool een mooie kans om de eer te redden, maar deze kans werd jammerlijk ge mist. Concordia voerde successievelijk den stand tot 7—0 op. De overdekte banen in het Krelagehuis. Zaterdagavond zijn met eenige demon stratie-wedstrijden de overd.ekte tennisba nen in het Krelagehuis aan de Leidsche- vaar-t in gebruik genomen, waarvoor de heeren Timmer, Karsten, H. A. C. van Riemsdijk en Metselaar hun medewerking verleenden. Eenige aardige heerendubbels werden gespeeld, zoodat het talrijke publiek meest bekende tennisspeelsters en -spelers uit Haarlem en naaste omgeving, een op- pervlakkigen indruk kon krijgen van het zien spelen van overdekt tennis. Den besten indruk krijgt men natuurlijk met zelf te spelen en het lijkt niet twijfel achtig of na deze oppervlakkige kennisma king zal wel een meer diepgaande volgen. Althans zoo was wel de algemeene opvat ting. Natuurlijk heeft men zich aan te passen aan de -bijzondere omstandigheden van over dekt tennis, doch het bleek Zaterdagavond reeds: met een -half uur is men er al een heel eind mee weg. De sprong van den bal is op den houten vloer anders; de bal is eer-st wat moeilijk te volgen, de bijzondere geluiden, welke men op een buitenbaan niet verneemt, het zijn alle maal kleine dingen waaraan men zich even moet aanpassen en dit lukt wonder gauw. De banen zijn nu geopend en dank zij het initiatief van de heeren Kramer en v. d. Klashorst is tennissend Haarlem een be langrijk tenniscentrum rijker geworden. Het laatste woord is nu aan de speelsters en spelers of de goede opzet zal slagen op een wijze, zooals deze dit verdient. ROEIEN. Wintertraining. Door de steeds grooter wordende belangstel ling, welke in de beoefening der athletiek valt te bespeuren, waardoor de strijd der atletiek- vereenigingen om de eerste plaats sterk is toegenomen, zal het voor de H.A.V. „Haar lem", wil zij het volgend seizoen wederom met succes haar clubkampioenschap van Neder land kunnen verdedigen, een eerste vereischte zijn. een intensieve en goed geleide winter training te beginnen. Dat het steeds actieve H.A.V.-bestuur daarvan overtuigd is, bewijst wel het feit, dat nauwelijks na afloop van het seizoen met de wintertraining een begin wordt gemaakt. Van 8 October af zal iederen Zon dagmorgen de buitentraining plaats hebben in de omgeving van „Kraantje Lek", medio October zal in het gymnastieklokaal van het Kennemer Lyceum onder leiding van den heer G. Rinkel met de zaaltraining worden begon nen. De vereeniging beschikt thans niet alleen over een behoorlijk aantal cracks, doch ook over een groot aantal veelbelovende jonge athleten, waarmede zij met gerust hart de toekomst kan ingaaan. Het Baarsje. Bovengenoemd college hield Zondag zijn tweeden halfjaar-lij kschen kaswedstrijd in den polder te Zijdewind. Des morgens om half vijf vertrok het gezelschap per touring car. Door den heer Slot was een gouden me daille beschikbaar gesteld. Voor hem die heit grootst aantal baarzen in drie wedstrijden gevangen -had. Prijswinnaars waren: 1. P. v. Es velt, 2 B. Veen en Held van den dag, 3. J. Deen, 4. L. V. Nicolai, 5. Steinemeyer, 6. G. Veen, 7. Be- zooijen, 8 Bel, 9. Jongbloed, 10. H. Veen, 11. W. A. v. Keulen, 12. de Jong, 13 A. v. der Aar, 14. Broekhuis. 15 Rosman, 16. Wildschut, 17. W. A. v. Keulen, 13 v. d. Pol. Competitie Ned. Biljartbond. De wedstrijden zijn in de verschillende klassen begonnen. De uitslagen luiden: Klasse C.,afdeeling 2. Het kampioensteam van 't vorige jaar van de „B.C-.H." zette den strijd maar matig in. D. Metz moest den strijd aanbinden te gen den primus van K.E.T.S. Ofschoon de Haarlemmer op eigen terrein goed partij gaï, kon hij de 350 caramboles cadre tegen A. Niessen, die 250 punten te maken had niet halen. In 21 beurten maakte de Am sterdammer uit. Deze ontmoeting eindigde met 2—2 gelijk spel. Klasse D„ afdeeling 3. Het eerst bonden de viertallen van „B.C. H." en „B.V. Haarlem" den strijd aan. De bezoekers begonnen goed, daar M. v. d. Put ten en A. Tabbers hun tegenstanders in spannende partijen versloegen. Houtkooper en Javaux wisten echter den stand, gelijk te maken door van N.N. en C. v. d. Berg te winnen. Nog een andere ontmoeting moest in deze afdeeling plaats hebben, n.l. bij Roozendaal te Overveen, waar. de IJmuidenaars van No. Eén op bezoek moesten komen. Tevergeefs werden zij gewacht zoodat de wedstrijd niet doorging. Mochten d-e IJmuidenaars ook zonder kennis aan de wedstrijdleiding weg gebleven zijn, dan wacht hun waarschijn lijk een boete. Klasse E., afdeeling 5. De beide teams van B.V.H. moesten el kaar bevechten. Voor het eerste viertal zorg den Witkamp en De Louw voor een over winning, doch v. d. Hoek en Erskamp van het 2de viertal hielden de eer van hun team op door hun tegenstanders te slaan en den stand op gelijk te brengen. Vrijdagavond had in deze afdeeling een ontmoeting plaats tusschen D.E.S. en Excel sior. De Velsenaren speelden een goede par tij en versloegen de D.E.S.-spelers totaal in drie partijen. Oorthuis, Gerritsen en Ellen wonnen glansrijk hun wedstrijd. Daarna wist L. Vlug (D.E.S.) de eer van zijn club te redden met een zeer goede partij, zoodat de uitslag was: 1—3 in het voordeel van Excelsior. Klasse F., afdeeling 6. Het team vun D.E.S. trok naar Velsen-N. om te spelen tegen Excelsior. De Velsenaren waren zeer sterk en brachten aan alle vier bezoekers een nederlaag toe, zoodat de stand luidde 04. Het team van Haarlem-Noord, dat op be zoek was bij Vriendenkring, bracht het er beter af. Bos, Broertjes en Van Hees won nen, maar hun clubgenoot Snoeks verloor van Huizing. De uitslag werd dus: I3 voor HaarlemNoord. Denzelfden dag kwam de ploeg van B.V. Haarlem bij De Korenbeurs den strijd aan binden. C. v. d. Linden en W. N. Out wonnen op eigen terrein en van de B.V. Haarlem brachten Wessels en Bergman het er goed af. De stand luidde dus: 22. A. s. Zondag op het Spaarne. A.s. Zondag. 8 October, zullen op de 1000 M.- baan van Spaar-en-Hout tot het clubgebouw van de R. Ss Z. V. Het Spaarne die ditmaal weer eens als organisator optreedt de jaar- lijksche wedstrijden van den Westelijken Roei bond gehouden worden. Leden van den W. R. B. zijn de vereenigingen Het Spaarne, Die Leythe, De Laak, De Delftsche Sport en De Schie. Het doel van den jaarlij kschen najaars wedstrijd is, beginnende raceroeiers een voor bereiding en een aanmoediging te geven voor het volgende roeiseizoen, zoodafc de beginne lingen-nummers hoofdzaak zijn en uitslui tend meetellen voor den Westelijke Roeibond- wisselbeker. Deze vier nummers zijn Over- naadsche Vier en Overnaadsche Skiff race roeien (heeren) en Overnaadsche Vier en Overnaadsche Skiff stijlroeien (dames). Als hoofdnummer geldt de Overnaadsche Vier raceroeien. De vereeniging die dit wint krijgt 5 punten. De drie andere nummers ge ven resp. 2, 3 en 2 punten. Behalen twee ver eenigingen beide 5 punten, dan is de beker voor diegene die het hoofdnummer gewonnen heeft. Het Spaarne komt in deze vier nummers uit met: Overnaadsche Vier raceroeien: K. d'Engel- bronner (boeg), H. Kruseman.R. Beukenkamp, H. Schipper (slag) en T. Varenkamp (stuur man). Alle vijf vereenigingen nemen aan dit nummer deel, hetgeen reglementair ver plichtend is. Overnaadsche Skiff (raceroeien)P. de Ridder. (Vier deelnemers). Overnaadsche Vier (stijlroeien): mej. H. van Erpers Royaards (boeg), mej. L. Kop, mej. A. van Waveren, mej. L. Spandaw (slag), mej. N. de Jong (stv.) (Vijf deelnemers). Overnaadsche Skiff (stijlroeien): mej. C. Timmermans. (Vier deeln.). Aan het programma zijn verder toege voegd, ter opluistering en propaganda, de nummers Acht, Oude Vier (heeren) en Oude Vier dames stijlroeien. De acht van Het Spaarne bestaat uit de heeren J. Tijm (boeg), W. v. d. Berg, W. Stru- be. E. Steenhuysen, H. Cox, P. D. Timmer mans. Tj. de Vries. J. Stapensea (slag), A. Hazevcet (stm.). Achten van De Laak en De Maas hebben ook voor dit nummer inge schreven. Voor de Oude Vier zijn alleen ingeschreven De Delftsche Sport en Het Spaarne. De Spaarne-vier bestaat uit: A, Hazevoet (boeg), W. Hazevoet, L. van Asperen, W. v. d. Berg (slag), M. van Breemen (stm.). In de damesvier-seniores ontmoet Het Spaarne alleen De Laak. Spaarne-ploeg: mej. R. Gratama (boeg), mej. N. de Jong, mej. H. Wildschut, mej. H. Mouton (slag), mej. S. Spier (stv.). Het Spaarne heeft den W. R. B.-wisselbe- ker voor het laatst gewonnen in 1928, te Delft. Young ftribbling verminkt. Uit New-York: Naar uit Macon in den staat Georgia gemeld wordt, heeft de be kende bokser Young Stribbling een ernstig motorongeval gehad, waardoor hij voor zijn leven verminkt- werd. Stribbling's motor rijwiel kwam in bot sing met een auto, met het gevolg, dat de bokser zwaar ge wond werd. Overbrenging naar het ziekenhuis bleek noodzakelijk, waar hem de linkervoet moest worden afgezet. Bovendien heeft hij ernstige wonden aan het bekken opgeloopen, Zijn toestand is ernstig. Dit- ongeval betee- kent wel het einde van een glorieuze boksers loopbaan. H. S. V. „Ee Kampioen". Zondag hield' bovergenoemde vereeniging een 20 K.M.-wedstrijden 10 KM. voor de C- klasse en Juniores. De uitslag van de A en B-klasse was: 1. D. Fabel, 2. R. Hessels, L P. v. d. Heide, 4. F. Wester. Bij de C-klasse wen de eindspurt gewon nen door Bathender. lier was de uitslag. 1. Bathender, 2. Sjaaks, 3. Vernout, 4. F. van Egmond. De eindspurt bij de Jiniores werd gewonnen door Outshorn. De uitsl,g was: 1. Outshorn, 2. van Heerden, 3. Hoeksta, 4. Hensen. Pijnenburg klop Van Egmond. Bij de wielerwedstrijiien, die Zaterdag te Eindhoven plaats haddm, 'is Van Egmond in de sprint voor profs dor Pijnenburg geklopt. Van Egmond wilt te Antwerpen. Het nieuwe Sportpalei aan de Schijnpoort te Antwerpen is Zondagonder groote belang stelling geopend met een wielerwedstrijd BelgiëNederland, welk( met 21 door de Belgen werd gewonnen De resultaten waren: Sprint voor amateurs: I. P. Leenen (Ned.), 2. Van Dijk (op 1/2 lengte, 3. Cremers, 4. Tho mas. Puntenrace voor amateirs: 1. D. Leene 14 pnt. 2. Van Dijk 10 pnt. Cremers 4 pnt. 4. Geerinckx 4 pnt. Omniumrace: 1. Hamerhek (België) 13 pnt. 2. Pijnenburg (Ned.) 11 pil. 3. Kaers (België) g pnt. 4 Braspenningx (Nd.) 7 pnt. Sprint profs: In de serie won Van Egmond van De Graeve en Leene. Het eindresutaat was: l.Van Egmond (Ne derland), 2. Ai-let (België) llengte, 3. G. Leene (Ned.) 4. De Graeve (Belgj). Wedstrijd achter groote notoren(3 series van 15, 20 en 40 K.M.) 1. Iiolenbeek (België) 3 pnt. 2. v. d. Wulp (Nederlaid) 7 pnt. 3. Linart (België) 8 pnt. 4. De Graa (Nederland) 12 pnt. Landenklassement Stayers: 1. België 6 pnt. i Nederland 4 pnt. Sprint: 1. België 17 pnt. 2Nederland 15 pnt. Wegrenners: 1. Nederlancl2 pnt., 2. België 10 pnt.' België won dus met 21. Wels overleien. Uit Antwerpen: De Nedsclndsche wielren ner Wels, die Vrijdag te Anw-erpen door de tram werd overreden, is Zaerdagavond 'te zeven uur in het Stuyveberg-ziekenhuis overleden. Overzicht. Na een spannenden strijd, waarin d-e par tijen elkaar weinig toegaven en de verdedi gingen de aanvallers die baas bleven, ver deelden te Santpoort S. V. en Animo de bei die puntjes, zondier die mand gevonden 'te hebben: 00! De Haarle-mplce-gen waren er gisteren blijk baar uit; noch Haarlem II, dat -thuis tegen K. U. D. 2 speelde, noch het eerste twaalftal, :e Amsterdam tegen Oosterpark uitkomende, behaalde een overwinning. Haarlem I kwam met een 52 nederlaag terug; de reserves verloren met 46. Oosterkwartisr T deed goed werk en opende haar seizoen wel niet met een overwinning, maar wist met Hercules 2 de puntjes te ve-r- deelen.. Met 33 konden beide partijen te vreden zijn. Sport VereentAnimo (00) Ondanks haar meerderheid heeft S. V. haar eersten thuiswedstrijd niet kunnen winnen. De scheidsrechter was weer niet eens aan wezig, waardoor eerst om kwart over 11 werd begonnen onder leiding van den heer Nan- ninga, die bereid werd gevonden den wed strijd te leiden. Deze twee twaalftallen, welke nooit veel in kracht verschilden, hebben al heel wat wed strijden tegen elkaar gespeeld; nu eens won, de een dan de ander. Dezen keer heeft Animo met- haar vrij jonge ploeg wel veel geluk ge had, want de thuisclub was heel vaak in het veld sterker, doch ook haar aanvallen wa ren veel gevaarlijker en had S. V. van de uiterst mooie kansen er maar één benut dan waren de punten in Santpoort gebleven. Het tempo bleef den geheelen wedstrijd heel vlug, zóó snel dat sommige dames mo menten van inzinking hadden door vermoeid heid. De reserves van beide vereenigingen ont moetten elkaar des middag in het Heem- steedsche Sportpark. S.V. H won hier met 0—3. OosterparkHaarlem (52) Het begin was goed. want nauwelijks is men aan den gang of C. v. Vreeden onder schept den verkeerd uitgeplaatsten bal, plaatst naar den vrijstaanden A. v. Lobuizen die achter den paal kalm inschiet. Geruimen tijd blijft de stand 01. maar een ver schot van Oosterpark brengt de partijen weer op ge lijken voet. (11). Vlak na de rust weet J. Baay vrij te komen en schiet in. (12). doch weer kort daarop een ver schot van Oosterpark. (22). Direct na den uitgooi zet de thuisclub een aanval op, die succes heeft. (32). Een goed door Haarlem ingeschoten bal springt weer uit de mand. Wanneer kort voor einde Oosterpark den voorsprong verhoogt, is de tegenstand ge broken. Verdiend heeft de thuisclub gewon nen- Haarlem 2K. V. D. 2 (46) Spoedig heeft C. Groenendal succes. 10). Ook K.V.D. laat zich niet onbetuigd. Na eén kwartier weet J. Brakel den bal in het mid denvak te onderscheppen. Na eenig samen spelen brengt dezelfde speler den stand op 20. De vakwisseling is Haarlem ongunstig want nog voor de rust weet K.V.D. weer ge lijk te maken. Na de hervatting heeft J. de Haan met één zijner schoten succes. (32), doch direct is de stand weer gelijk. (33). In de beginopstelling spelen de gasten beter dan vóór rust; zij weten den stand op 35 te brengen. Mevrouw Fabel maakt van dichtbij 45. Dan maken de gasten een eind aan de spanning door 46 te maken, waarmee het einde komt. HAARL. KORFBALBOND. TempoAlways Ready (13) Als scheidsrechter Doornebosch -laat be- gninen, stellen beide partijen zich met een invaller op. Tempo doet in het begin haar naam eer aan; A. R. wordt het eerste ge deelte overspeeld. Reeds vrij spoedig is het dan ook 10. Dit blijkt echter een keerpunt te wezen, want van nu af aan vindt A. R. haar vorm terug en weet voor de rust neg gelijk te 'maken (1—1). Na de thee is A. R. voortdurend een tikje in de meerderheid en weet diit dn nog twee doelpunten uit te 'dr-ukken. Haarlem 3Oosterkwartier 2 (22) Na een kwartier weet C. Roose handig zijn tegenspeler te ontloopen en de score te ope nen. De gasten maken gelijk en weet nog voor de rust van een fout in de Haarlem verdediging te profiteeren en na een mooien aanval 12 te maken. De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste. Beurtelings verkeeren de kor ven in gevaar. Een kleine kans weet mej. Kol te benutten. (22). Hiermee mag Haarlem zeker tevreden zijn. Wedstrijden van Animo. Sport VereentAnimo I 00 Animo IISport Vereent n 03 Animo IIIExcelsior II 20 An*»no adsp.Oosterkwartier adsp. 21 Tempo. Zondag 1 October gespeeld Tempo IAlways Ready I 13. T. H. B. Ill—Tempo H 2—6. Always Ready nTempo LH 60. Te spelen Zondag 8 October: S. S H. IITempo I terrein Hoogovens 2 uur Tempo IIOns Genoegen 3, terrein Mid denweg 2 uur. M-eerlebosch IITempo III, terrein einde Nachtegaalstraat 2 uur. Het halve eeuwfeest van. den Ned. Cricketbond. De Niederl. Cricketbond heeft Zaterdag op waardige wijze zijn g-ouden jubileum gevierd. In de morgenuren heeft -een deputatie van het bestuur, bestaande uit de heeren Feith, Van Boven, Labouchere en Ruychaveir, een krans gelegd op 't graf van wijlen den oud- voorzitteh Isbrücker,bij welke intieme plech tig heid ook mevr. Isbrüeker aanwezig was. Za terdagmiddag werd in hotel Witte Brug een drukbezochte receptie gehouden, waar tal van bonden, organisaties en vereenigingen alsmede zeer vele bekende figuren uit de cricketwereld het bestuur, gepresideerd door Jhr. Mr. C. Feith, kwamen gelukwenschen. Na afloop van de receptie had een ge meenschappelijke maaltijd plaats.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8