AKKER.CACHET5 DE BILT mm Het brandproces te Berlijn. VRIJDAG 20 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 2 (Vervolg van pagina 1). Graaf-f Helldorf f zet uiteen, waarom juist aantal bekende functionarissen der K. P. D. en S. P. D. voorzichtigheidshalve gearresteerd moest worden. „Wij waren van meening, dat de Rijksdagbrand bedoeld was als het signaal voor een van communistische of Marxistische zijde georganiseerd opstandige beweging. Dat deze beweging niet tot ontwikkeling kon ko men is uitsluitend te danken aan de omstan digheid. dat de voornaamste leiders der Marxis tisehe beweging gearresteerd werden". Dimitróf stelt voortdurend vragen, doch daar deze niets met de zaak zelf hebben te maken, roept de president hem tot de orde. De voorspelling van Hanussen. BERLIJN, 2-0 October (V. D.) Dr. Sack: Door den journalist Hollering is ook beweerd, dat getuige de helderziende Ha nussen kende en er bij was, toen deze helder ziende had verklaard, dat hij een groot huis zag branden. Misschien heeft Hanussen nooit zooiets verklaard, maar ook dit gerucht wordt aangegrepen om te bewijzen, dat graaf Hell- dorf ondanks deze mededeeling alles heeft nagelaten om het gebouw te beschermen. Was de getuige daar niet bij? Ik wil slechts aantoonen. hoe de fantasie een gerucht ver breidt en hoe dan een bepaalde gruweltech- niek voor verdere verbreiding zorgt, zooals tijdens den oorlog, bij de veemgerichten en in het economisch leven. De openbaarheid moet zien, hoe van bepaalde zijde uit een be paalde bron wordt gewerkt". Dr. Werner zegt hierop, dat hij weliswaar geen waarde hecht aan de mededeelingën van een helderziende, omdat tenslotte om de paar dagen ergens op de wereld een groot ge bouw in brand staat, zoodat Hanussen mis schien gelijk kon hebben, maar dat hij geen bezwaar tegen beantwoording van deze vraag heeft. Getuige Heldorff beantwoordt de vraag ontkennend en hiermee is zijn verhoor afgë- loopen. BERLIJN. 20 October (Wolffbureau) De volgende getuige, de S.A.-leider Schaefer ver klaart, dat graaf Helldorf als gewoonlijk om 4 uur op het bureau van de S.A. groep in de Hademannstrasse is gekomen en hier tot ongeveer half acht is gebleven. Getuige heeft toen graaf Helldorf zelf naar het restaurant in de Rankenstrasse. niet. zooals eerst ge meld Oranienstrasse, gereden. Van der Lubbe spreekt. BERLIJN, 20 October (V. D.) Dr. Sack ver zoekt dan den beklaagde Van der Lubbe met getuige Helldorf te confronteeren. Onder doodsche stilte wordt Van der Lubbe voor de tafel van den senaat geleid. Hij houdt het hoofd nog steeds gebogen, doch glimlacht als hij voor de tafel staat. Graaf Helldorf staat vlak bij Van der Lubbe. Zoowel zijn verdediger als de president trachten Van der Lubbe er toe te bewegen het hoofd op te heffen, doch het helpt weinig. Met luide stem roept graaf Helldorf dan op comman- dotoon: „Kijk mij aan! Hoofd omhoog! Vooruit!" Van der Lubbe heft tot vreugde van de zaal het gezicht op en kijkt graaf Helldorf aan. Pres. tot Van der Lubbe: „Kent u dezen heer?" Van der Lubbe tamelijk luid: „Neen". De volgende getuige is prof. van Araim. die verklaart in den avond van 27 Febr. in gezel schap van graaf Helldorf te zijn geweest. Zijn verklaringen stemmen volkomen overeen met die van graaf Helldorf. Vervolgens wordt de kapitein buiten dienst Schulz gehoord, die verklaart op dat oogen- blik niet te Berlijn te zijn geweest, doch in zijn woning te Solln bij München. Als dr. Sack wijst op de tegenovergestelde verklaring van het Bruinboek. voegt Schulz er aan toe, dat hij ook met graaf Helldorf geen besprekingen heeft gehad. Minister-pre sident Goering had getuige in December van het vorige jaar voor het laatst gezien. De verklaringen van Schulz worden voorts bevestigd door zijn vrouw, door den genees heer dr. Brendel, die hem in dien tijd behan delde en de verpleegster Fischer, die bij hem in dienst was. Hierna wordt gepauzeerd. De namiddagzitting begint met getuigen- verhooren, die licht moeten brengen in de kwestie 'of Popof- de man is geweest, die door ir. Bogum is gezien, toen hij snel uit portaal twee van het Rijksdaggebouw weg liep. De getuige mevr. Sobecki.- bij wie Popof van November 1932 tot Maart 1933 onder een valschen naam heeft gewoond, weet, dat tot de kleeding van Popof een donkere jas en 2 oostuums hebben behoord. Popof, die de donkere jas draagt, zijn verdediger en de tolk verschijnen dan voor de getuigentafe!. De getuige herkent de kleeding. die Popof draagt en ook het tweede costuum, dat haar wordt voorgelegd. Popof zou op den dag van den bram' het donkere pak hebben gedragen. Het komt tot een formeele kleed partij voor de senaatstafel, waarbij de broek van het eene costuum ter vergelijking bij het andere costuum en de jas wordt gehou den. VOETBAL ZATERDAGMIDDAG-VOETBAL. Zaterdag 21 October 's middags 3 uur zal op het iJskegels-terrein achter de Hoogovens de ontmoeting plaats vinden tusschen de plaatselijke vereenigingen Ijskegels de jong ste uit afd. A der Zaterdagmiddag-compe titie en IJ.F.C. welke haar sporen reeds verdiend heeft, ja reeds enkele malen kam pioen dezer afdeeling was. Hoewel Ijskegels vermoedelijk door vreem de adviezen eerst geplaatst was geworden dn afd. B. kan men Zaterdag zien, in hoe verre in deze was misgetast. De oudere kampioenen zullen er alles op zett-en om hun naam gestand te doen. terwijl Ijskegels' de benjamin dezer afdeeling den wedstrijd zeer zeker zal trachten te winnen. Het be looft een spannende strijd te worden. „LUCHTAANVAL OP WINTERSWIJK". Ter oefening van den gasbeschermingsdienst ZELFS DE THEORIE MAAKTE REEDS INDRUK. COMMUNISTEN POOGDEN TE SABOTEEREN Het is reeds eenigen tijd geleden, dat èen ministerieele aanschrijving de gemeentebe sturen opwekte maatregelen te nemen tot bescherming tegen aanvallen uit de lucht in tijd van oorlog. Een eerste begin is daaraan gegeven te Winterswijk, waar Donderdag een demon stratie is gegeven van de werking van een luchtbeschermingsdienst, zooals deze aldaar georganiseerd is. Ta! van autoriteiten woonden de demon stratie bij, onder wie de minister van defen sie dr. L. N. Deckers. Er was ook een ver tegenwoordiger van den minister van bin- nenlandsche zaken. In het Raadhuis heeft de burgemeester, de heer Bosma, allen ontvangen, waarop de lei der van den dienst de heer De Koster, direc teur van Gemeentewerken een toelichting gegeven heeft in het bureau van de hoofd leiding, dat telefonisch en draadloos telefo nisch met de buitenwereld in contact stond. Er waren verder schuilkelders en bomvrije loopgraven, kenbaar aan een blauwe vlag. Op het 30 meter hooge dak van de Rijksland- bouwwinterschool was een uitkijkpost inge richt. Toen om 2 uur 53 via Radio-Scheveningen het alarm kwam, dat vliegtuigen in aantocht waren, kwam deze dienst onmiddellijk in actie. Wij ontleenen dan aan het verslag in de N.R.C.: Kijkers richtten zich naar alle zijden en twee minuten later werden in Westelijke richting drie vliegtuigen zichtbaar. Dit werd onmiddellijk gerapporteerd en minuten later loeiden alle sirenes ten teeken voor de bevolking, dat zij zich bergen moes- In wijde bochten vlogen de vliegtuigen eerst naar de Duitsche greüs om weldra uit Ooste lijke richting terugkeerende, boven Winters wijk hun funest doel ten uitvoer te brengen. Duidelijk zag men zes (namaak) bommen, die in het zonlicht schitterden, naar beneden vallen. Wij zagen, dat er een felle brand uit brak, die even later door de brandweer werd gebluscht. Een huis bleek ingestort en nabij gelegen gebouwen en straten waren door mosterdgas besmet, althans zoo stelde men het zich voor. Zoodra de commandant van al deze rampen telefonisch bericht gekregen had, waren brandweer, roode kruis, ontsmet- tingsdienst en opruimingsdienst door hem gealarmeerd en weldra zag men dan ook deze diensten naar de plaatsen des onheils uitrukken. De doctoren en de manschappen van den ontsmettingsdienst droegen gas maskers en waren verder volledig uitgerust. Met chloorkalk werden de besmette plaatsen gezuiverd. De gewonden werden door-' den ambulancedienst naar de ziekenhuizen ver voerd: de door gas bedwelmden naar een af zonderlijke inrichting. Natuurlijk had een en ander nogal be kijks, maar de begrijpelijke nieuwsgierigheid van het publiek bleef toch binnen redelijke grenzen, men had ook gevraagd of niemand zich tijdens den aanval buiten wou begeven. Het angstwekkende sirenegeloei bleef onaf gebroken aanhouden van 2 uur 57 tot 3 uur 24. toen de uitkijkpost kon melden, dat de monsters uit het gezicht verdwenen waren. De commandant gaf daarop het sein „lucht- gevaar geweken", dat bestond in het luiden van de torenklokken. De avondoefening verliep op dezelfde wijze met dit verschil, dat thans geen vliegtuigen aan de oefening deelnamen. Die zou men toch niet gezien hebben en voldoende was het immers te kuhnen constateeren, dat werkelijk bommen naar beneden gekomen waren, ditmaal van de toren geworpen. En kele donderbussen en eenig vuurwerk zorg den hierbij voor de noodige explosie en de brandeffecten. thans in de buurt van het gemeentehuis. Toen om ongeveer 8 uur 35 de uitkijkdienst gevaar alarmeerde, ging de waarschuwingsdienst per rijwiel de straat op om het puliek te waarschuwen, terwijl ook de sirenen weer begonnen te loeien. Onmid dellijk gingen alle lichten uit, zoodat de plaats geheel in donker was. Wel mocht licht in de huizen branden, maar het mocht nergens naar buiten schijnen. Geconstateerd mag worden, dat het pu bliek welwillend heeft meegewerkt, uitge zonderd dan de communisten, die de heer Wijnkoop hadden laten overkomen om te te protesteeren tegen deze proeve van oor logvoeren. Per strooibiljet hadden zij de be volking opgestookt om toch de straat op te gaan en vrij de lichten te laten bran den, maar veel aandacht heeft de burgerij niet geschonken aan deze pogingen. Als resultaat van de oefeningen mag wor den geconstateerd, dat de verschillende dien sten zich behoorlijk van hun opdracht hebben gekweten. Natuurlijk' haperde er wel eens iets en sloegen de vlammen bijvoorbeeld reeds uit voor de eerste bom nog moest vallen, maar in het precise kloppen van alle onderdeelen is de theorie moeilijker dan de werkelijk. In elk geval heeft het publiek een idee gekregen van wat er gebeuren kan en hoe er dan gehandeld moet worden, snel en oordeelkundig. O meestal in een benauwde atmosfeer, nog aieer bedor ven door wolken sigaren rook, maken U moe en sla perig, niet meer in staat Nederlandseh helder te denken. Neem dan n"J zoo'n "AKKERTJE" en die nevel over Uw geest trekt op als mist voor de zon. Ze zijn onschadelijk en boven dien prettig in te nemen. Per 12 stuks slechts 50 cent. Gebruikt dus voorlaan uitsluitend: Volgens recept van Apotheker Dumont (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 780.1 m.M. te Her- nösand. Laagste barometerstand 749.8 m.M.. te Brest en voorspelt: ZOO ZIJN ONZE MANIEREN MONUMENT OP DEN AFSLUITDIJK MOET HET ONTGELDEN. matigen Oostelijken, tot Noord-Oostelijken wind. Nevelig tot half bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in tempera tuur. Barometer Ergerlijk vandalisme is geschied op den Afsluitdijk. In De Telegraaf lezen wij. dat be zoekers van het gedenkteeken hun naam in het plafond gekrast hebben en tabaksvuil en andere ongerechtigheden op de ramen hebben gesmeerd. De politie heeft iemand uit Delft, die zijn naam in het plafond gekrast had, dank zij dit visitekaartje opgespoord, zoodat hij wel wegens vernieling zal terecht staan. Mochten de vernielingen zich herhalen, dan zal het interieur gesloten moeten worden, en het prachtige uitzicht niet meer genoten kun- i nen worden, 4 762 m.M. 763 m.M. Stand heden morgen 10 uur Stand van gistbr Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 52 F. 43 F. 47 F. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 20 October. Ondertrouwd 19 October: R. Cats en J. v. d. Born: A. H. Ruijgrok en H. Buser; K. Rau- werda en T. Dubbelman. Getrouwd 19 October: P. B. Koster en H. A. van Teunenbroek; P. T. v.n Dijk en IJ. F. Otter; J. Laeijendekker en H. J. Stalling. Bevallen l8:„Octpbpr; M. M- J..,Korf—Jan-, sen,' z.; G. Majoar-AKrpoh van Diest, d,; 19 October: I-I. Backer—-jvïulder, d.; W. J. v. d. Berg—Vink; W. M. v,-Nimmerdorv,-Does burg, z.; Overleden 17 October: A. M„ 12 d., d. v. P. v. d. Kroft, Westerstraat; 19 October: J. Flohil, 56 j., Leidschevaart. DIERENARTS J. FLOHIL. f Alhier is in den ouderdom van 56 jaar over leden de heer J. Flohil, bekend dierenarts. Nadat hij zijn examens had afgelegd was hij eerst werkzaam als keuringsveearts aan het abattoir te Amsterdam. Bij de opening van het Openbaar Slachthuis te Haarlem werd hij hier benoemd tot adjunct-directeur. Dit bleef hij van 16 April 1907 tot 15 Maart 1911. Daarna heeft de heer. Flohil zich geas socieerd met den dierenarts Kruimel. Samen hebben zij geruimen tijd hier en in de om geving de practijk uitgéoefend. Dit werk trok hem meer aan, dan dat in het abattoir. Toen de heer Kruimel om gezondheidsredenen de stad verliet, zette de heer Flohil de practijk alleen voort. Hij verrichtte steeds zijn werk met liefde en accuratesse. In de afdeeling Noord-Holland van de Maatschappij voor Dier-geneeskunde nam de heer Flohil een vooraanstaande plaats in. Hij diende in de vergaderingen vele voorstel len in en hield er ook lezingen en voor drachten. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben op Maandag 23 October, des morgens half twaalf, op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. CIRCUS RAUSCH IN HAARLEM-NOORD. VAN DE STORMSCHADE BEKOMEN. Nadat de storm van bijna twee weken ge leden Circus Rauseh aan de Sportparklaan te Heemstede een gevoelige schade had toege bracht is men niet bij de pakken gaan neer zitten, doch direct begonnen alles in het werk te stellen dat ertoe kon bijdragen, dat deze schadepost zoo spoedig' mogelijk zou worden ingehaald. De vergunning, die men had verkregen om de tent op het Pretoriaplein in Haarlem-Noord op te slaan, werd eenigen tijd opgeschoven, en Zondag a.s. zullen de bewoners van het Noordelijke deel onzer gemeente Circus Rausch in hun midden hebben. Wat een voorrecht beteekent. Het program ma is met enkele nummers uitgebreid en wij meenen te weten dat deze nummers op het zelfde hooge artistieke peil staan als alle overige. Nu het circus voor velen zoo dichtbij is en slechts enkele schreden u binnen brengen om te genieten van kracht, schoonheid en jo lijt, waarom zou u dan nalaten deze ouder- wetsche en degelijke vermakelijkheid te be zoeken? Vooral met de kinderen! MOEILIJKE START VAN ULM NAAR AUSTRALIë. SOERABAJA, 19 October (Aneta) Ulm is hier hedenmorgen 6 uur 25 aangekomen en vertrok 11.12 naar Australië, nadat het toe stel tweemaal in de modder, was wegge zakt. POPPEN-MODESHOW EN SPROOKJESPOPPEN. LEZING VAN MEVR. MULLER—VAN GEUNS. Onder groote belangstelling hield mevr. A. Mullervan Geuns Donderdagmiddag op de tentoonstelling van de Vereeniging Kin derverzorging en Opvoeding een causerie over popenkleertjes en .sprookjespoppen Nog steeds aldus spr., zijn de meeste in den handel gebrachte poppen te weinig be weeglijk. Alleen de Kathe Kruse-poppen maken hierop natuurlijk een uitzondering, maar deze vallen buiten het bereik van de meeste beurzen. Gekochte poppen zijp over het algemeen niet zoo natuurgetrouw, het haar is leeLijk en de kleeding van poppen, die niet al te duur zijn, laat meestal veel te wenschen over. Er zijn echter korten tijd geleden nieuwe poppen uitgekomen, die behalve dat zij zeer sterk en afwaschbaar zijn zacht aanvoelen door hun vulling van rendierwol en ook niet meer dan 1/3 van den prijs van de Kathe Kruse-kindertjes kosten. Mevr. Mul ler heeft zich nu in verbinding gesteld met den vervaardiger vandeze poppen en op enkele voordeelen van beweegbare a ripen e.d. gewezen, zoodat nu binnenkort de „vol maakte" pop zal verschijnen. Bij deze poppen, die in verschillende groot te zullen worden verkocht, heeft mevr. Mul ler een handleiding uitgegeven voor het zelf maken van kleertjes, daar dit al jaren een probleem voor vele moeders met naailustige kleuters was. In series doozen, die steeds moeilijker worden, treffen we drie modellen aan, het jongetje, het meisje en de baby. In de eerste serie, de doozen A, zijn pas sende modelletjes geknipt van een hemdje, broekje, onderjurk, kieljurkje en feest- jurkje. Het kind hoeft nu alleen maar hier en daar een knoopje, lusje of strikje aan te zetten. Het voordeel van deze modelletjes is, dat ze gemakkelijk aan- en uitgetrokken kun nen worden, en bovendien zeer gemakkelijk zijn na te maken. In iedere doos bevindt zich een hand leiding, voor het kind in plaatjes, „Kindjes- Boek" genaamd, voor de moeder de „Moe- dergids", een uitvoerige uiteenzetting, hoe de moeder heb kind alleen kan laten naaien. In de doos Serie B leert het 'kind ook zelf knippen. Dezelfde modellen zijn aanwezig, maar alle van een zachte, soort katoen, mul, en bovendien de papieren patronen. Iedere nieuwe doos leert een andere moeilijkheid, geleidelijk aansluitend bij de vorige doozen. De handleiding voor het kind wordt steeds uitgebreider die voor de moeder steeds kor ter. Een andere bijzonder aardige vinding was het reisbedje voor de pop, gemaakt van een rieten mandje, of van de doos waarin de pop gekocht was. Mevr. Muller leert ons hoe we alle doozen en doosjes moeten bewaren om er door eenvoudige lappen of versie ringen meubelen van te maken. - Het zelfde idee is de basis voor het maken en spelen met sjrookjespoppen. In alle kin deren leeft de zucht naar avontuur. Ze wil len zelf avonturen beleven, en liefst met hun speelmakkertje, de pop. De bedoeling is nu, dat het kind zelf het sprookje moet verzinnen, er in -meeleven en het verder uitbreiden. De moeder kan hierbij enkele aanwijzingen geven, en het kind op een idee brengen, bijv. naar aanleiding van bekende sprookjes. Zoo zal Doornroosje, toen de prins haar wekte, wel met hem ge trouwd zijn, en zelf weer kinderen gekregen hebben. Nu kan het kind uitdenken wat er met deze kinderen gebeurde. Ook hiervoor heeft mevr. Muller enkele doozen met patronen ontworpen, voor een jurkje voor een fee. een feestjurkje, etc. Ook bevinden zich hierbij aanwijzingen hoe men van opgespaarde plaatjes dieren, en bloemen kan uitknippen, kasteelen en huizen bouwen van leege koek-kartons en bosschen kan samenstellen uit zelf gezochte takjes, paddenstoelen en stukjes mos. Van deze causerie zal op 25 en 27 October des middags in het Huis voor ouders en Opvoeders aan de Botermarkt, een herha ling worden gegeven. DE RIJWIELDIEFSTALLEN HAARLEM. IN 43 IN TWEE WEKEN. Het stelen van rijwielen gaat in Haarlem nog maar steeds door. De vorige week werden er niet minder dan 24 gegapt en nu in de af- geloopen 'week weer 19. Het is ook vaak verbijsterend, te zien hoe lang men in de buitenwijken, vooral in de avonduren, zijn karretje onbeheerd en niet op slot tegen huizen of schuttingen laat staan. Zoo ooit, dan geldt hier nog altijd het spreek woord: „Gelegenheid maakt den dief". BEGRAFENIS W. H. SMIT Op de Algemeene Begraafplaats aan de Kle verlaan is hedenmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer W. H. Smit, administratief hoofdambtenaar bij den Rijksdienst ter uitvoering der Zuiderzeesteun- wet. Ook was de overledene sedert kort secre taris van de Sociëteit „Vereeniging" en op richter van de biljartvereniging Caland te Rotterdam. Onder de aanwezigen waren: Ir. G. F. II. Houben. directeur van den Rijksdienst ter uitvoering der Steunwet, de heeren v. d. Werf, L. J. A. Thorbecke, H. B. Defoer, waarmede ds heer Smit heeft samengewerkt. Namens de generale commissie der Zuiderzeesteunwet was aanwezig de heer P. Visser. Het departement van Waterstaat was ver tegenwoordigd door den heer J. Smit, refe rendaris, en namens de directie van den Wa terstaat was aanwezig de hoofdcommies P. G. van Soest. Van de sociëteit „Vereeniging" werd het be stuur vertegenwoordigd door de heeren Mr. P. Vis en M. Loosjes en den administrateur den heer E. van Bilderbeek. De heeren A. Hamburger en Witteveen, oud bestuursleden van den Nederlandschen bil jartbond bewezen den overledene eveneens de laatste eer. Aan het graf spraken Ir. G. F. H. Houben die de kwaliteiten van den overledene als plichtsgetrouw ambtenaar prees, de heer L. J. A. Thorbecke, die namens de collega's een laatsten groet bracht. Voor de betoonde be langstelling dankte een vriend van den over ledene. J. DE KADT VRIJGESPROKEN. OPRUIÏNG NIET BEWEZEN GEACHT. De, Vijfde Kamer der Arr. Rechtbank te Amsterdam, heeft den heer J. de Kadt, secre taris van de O .S. P. en redacteur van het or gaan van die partij „De Fakkel", vrijgespro ken van de hem ten laste gelegde opruiing. Het O. M. had een gevangenisstraf van vijf maanden gerequireerd. De heer De Kadt zou in Februari van dit jaar een artikel in „De Fakkel" hebben geschreven en daarbij een teekening hebben doen afdrukken, waarin werd opgeruid tot gewelddadig optreden te gen het openbaar gezag. Het bedoelde artikel in „De Fakkel" was gericht tot ..Arbeiders, boeren, soldaten en matrozen" en hierin werd opgewekt tot demonstratieve staking als pro test tegen het gebeurde op „De Zeven Provin ciën." In het vonnis overwoog de rechtbank, dat de bedoelde proclematie, noch de plaat op ruien tot daadwerkelijk verzet tegen het ge zag. Het is niet komen vast te staan, dat de opwekking tot demonstratieve staking mede is gericht tot de matrozen en soldaten. De oproep aan de soldaten tot protest tegen „de onderdrukking in Indonesië en het ge beurde op „De Zeven Provinciën" is te wei nig bepaald, om daarin opruiing tot een be paald strafbaar feit te zien. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 20 OCTOBER '33 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM Stantsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nedorl. 1917 5 pet. Ned. 1919 4 1/2 pet. Nedorl. Indië 1930 II Slantsl. Buitenland. 5 1/2 pet. Duitschl,.. 1930 (Youngleen.) 7 pet. Duitschl 1924 (Damesleen.) Schecpv. Mijen, Aude Vaart Oude Boot Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Ned. Industrieën Binl. Accoustiek Alg. KLzïjde Unie N. I. E. M. (Nat. Bezit) Berkel's Patent Calyé Delft Nederl. Ford Ned. Ind. Gas (Nat. Bezit) Gem. Bez. Philips Unilever N.V Industrieën Buitl. Anaconda Copper Associated Gas Bethlehem Steel Centr. Publ. Serv. Cities Service General Aviation Intern. Nickel Nevada Copper North Amer. Cy. U. S. Steel Banken Binncnl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Indische Bank Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Fransche Banken Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum Perlak Petroleum Bnitl. Continental Oil Shell Union Cultuur Maatscli. Java Cultuur N. I. S. U. Vorstenlanden Mijnbouw Mij. Alg. Exploratie Billiton II Boeton Tabak-Maatsch. Deli Batavia Tabalc Deli Maatsch Besoeki Senembah Rubber Maatsch. A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cultuur Ondern 44% - - 45 22 X 204-205H 82^-84 73/8-7% 17H-17Vfc 3*4 25'/| Spoorw, Buitenl. Comm. Milwaukee Missouri Kansas Texas Wabash Railway Union Pacific Prolongatiekoers 168H 169 95 10 H 5-5% 165H 130^4 10 112^ 105 5Vf 2 1%

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2