ATIONALE Duitschland uit den Volkenbond. VRIJDAG 20 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Onderhoud van een Britsch journalist met Hitler. In Nederland, volgens den Rijkskanselier, liggen geen groofe voorraden oorlogsmateriaal voor Duitschland gereed. „Wij willen met Frankrijk geen veete". Oplossing der Corridorkwestie langs den weg der besprekingen. De huidige regeering werkt niet voor de monarchie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS In een onderhoud, dat de speciale corres pondent van de „Daily Mail". Ward Price, met Rijkskanselier Hitler heeft gehad, zei de Britsche journalist dat de opvatting alge meen verbreid is. dat de Duitsche bewape ning al veel verder gevorderd is dan officieel wordt toegegeven. Er wordt b.v. beweerd, dat de Duitsche regeering in Nederland, Zweden en andere landen munitiefabrieken zou heb ben aangekocht, waar groote voorraden oor logsmateriaal gereed liggen om in geval van oorlogsgevaar direct over de .Duitsche grens te worden gestuurd. Hitier antwoordde hierop het volgende: „Deze opvattingen zijn belachelijk. In de eerste plaats: Waar zijn dan toch die fabrie ken in Zweden, Nederland en andere landen, die wij als munitiefabrieken zouden hebben aangeschaft. Onze vijanden in het buiten land brengen de nauwkeurigste berichten over al wat naar hun beweren in Duitschland zou zijn geschied. Dan moet het toch kinder werk voor hen zijn eindelijk eens te vertellen,, welke fabrieken wij in Nederland hebben aangekocht en welke in Zweden. Voorzoover ik weet regeeren er in Zweden geen nationaal socialisten, evenmin als in Nederland. Het moet toch voor ingenieuze nieuwsdiensten niet moeilijk zijn uit te visschen, in welke Nederlandsche of Zweedsche fabriek voor Duitschland munitie wordt gefabriceerd en opgeslagen. Dat zouden toch in» elk geval ta melijk omvangrijke opslagplaatsen moeten zijn. Hitier gaf bij het begin van het onderhoud uiting aan de hoop, dat de twee groote Ger maan sche volken den weg terug zouden vin den naar hun oude vriendschappelijke ver houding. Price gewaagde toen van de rede van den Britschen onderstaatssecretaris van Oorlog. Duff Cooper, die verklaard heeft, dat geen volk in de wereldgeschiedenis zich ooit met zulk een geestdrift voor den oorlog heeft voorbereid als thans het Duitsche. Deze op vatting is in Engeland zeer verbreid. Wat is hierop het antwoord? Hitier antwoordde, dat hij den frontsoldaat wel eens zou willen zien, die zich met geest drift voorbereidt voor een nieuwen oorlog. Wij voeden de jeugd op voor den strijd tegen het communistische gevaar. Met betrekking tot de opvatting, dat het Duitsche volk door de nationaal-socialistische regeering' wordt opgevoed in de idee, dat het een diepe en echte veete met Frankrijk heeft en dat alleen Duitsche overwinning daar aan een bevredigend einde kan maken, zeide Hitier, dat het Duitsche volk alleen wordt op gevoed tot liefde voor het eigen volk en tot het belijden van de begrippen eer en fatsoen. Gelooft u. vroeg de Rijkskanselier, dat wij onze jeugd, die onze toekomst is, alleen op voeden om haar op het slagveld kapot te la ten schieten? Ik zie niet in, hoe een ander volk zich bedreigd kan voelen doordat de Duitsche jeugd weer eergevoel bezit. Ik ben er van overtuigd, dat wanneer Engeland het zelfde ongeluk zou hebben getroffen, dat Duitschland trof. nog meer Engelschen natio- naal-socialist zouden zijn geworden dan bij ons het geval is geweest. Wij willen met Frankrijk geen veete, maar oprechte verzoe ning, maar op een basis, welke aanvaardbaar is voor een volk met eergevoel. Op de opmerking dat men in Frankrijk en deels ook in Engeland bezorgd is over den mi litairen geest, die zich in de arbeidskampen en de S. A. kan ontwikkelen, antwoordde Hitier, dat de Duitsche jeugd geen militaire kennis opdoet, die haar zou kunnen prikkelen, deze eens in practijk om te zetten. Vraag van Ward Price: Men beweert in Frankrijk, dat de artilleristen der Rijksweer, hoewel Duitschland geen zware veld-artillerie hebben mag, met zwaar geschut oefenen in de Duitsche kustvestingen. Wellicht zal dit ver wijt binnenkort officieel worden geuit. Zou het niet verstandig zijn, indien de Rijkskanselier daarover reeds te voren openlijk sprak? Antwoord van Hitier: Wij mogen er in de vesting Koningsbergen een belachelijk gering aantal stukken zwaar geschut op na houden, en natuurlijk worden daarvoor ook menschen opgeleid. Overigens heeft ons leger helaas slechts een ontoereikende veldartillerie, en wij leiden de menschen liever op met de stukken, waarmee ze vechten moeten dan met geschut, dat we heelemaal niet hebben. Op een vraag met betrekking tot den Pool- scher. corridor, antwoordde Hitler; „Er is geen verstandig mensch, die de manier waarop de Corridor-kwestie is opgelost, als een bijzonder overweldigende prestatie van de vredesconferentie zal kunnen beschouwen. De bedoeling van deze oplossing zou alleen kun nen zijn, Duitschland en Polen voor altijd tot elkanders vijanden te maken. Niemand onzer denkt er aan. wegens den Corridor een oorlog met Polen te beginnen. Wij moeten echter allen hopen, dat de twee volken de kwesties, die hen raken, eens zonder hartstocht zullen bespreken. Men kan het dan aan de toekomst overlaten of er niet een oplossing te vinden is. die beide volken bevredigt". Vraag: Vormt het terugkrijgen van vroegere Duitsche koloniën een der doeleinden der re geering? Zoo ja, welke koloniën komen dan in aanmerking? Zou Duitschland willen volstaan met een mandaat of zou het volle souvereini- teit verlangen? Antwoord: Wij zijn er van overtuigd, dat wij net zoo capabel zijn een kolonie te beheeren en te organiseeren ais andere volken. Maar deze kwesties raken den wereldvrede niet; zij zijn alleen door onderhandelingen op te lossen. Vraag: In zekere kringen in Engeland ver wacht men, dat het huidige bewind in Duitschland een voorspel zal blijken voor het herstel der keizerlijke familie. Hoe is uw oor deel hierover? Antwoord: De huidige regeering werkt noch voor de monarchie noch voor de republiek, maar uitsluitend voor het Duitsche volk. Een eind te maken aan de ellende, dat is onze roe ping. Vraag: Kan de Rijkskanselier zich omstan digheden voorstellen, waaronder Duitschland geneigd zou zijn, een terugkeer naar den Vol kenbond te overwegen? Antwoord: Wanneer de Volkenbond verwordt tot een belangengemeenschap van bepaalde staten tegen de belangen van andere, dan ge loof ik niet aan zijn toekomst. Wij weten, dat wij een oorlog verloren hebben en dat wij dus de consequenties moeten aanvaarden. Dat hebben wij ook gedaan, maar de duurzame achterstelling verdragen wij niet. Wij zullen dan ook voortaan geen verdrag onderteekenen, dat wij niet kunnen nakomen. Vraag; Acht Duitschland zich ontslagen van de bestaande internationale verplichtingen onder het motief, dat het niet als gelijkgerech tigde behandeld wordt? Antwoord: Wat wij onderteekend hebben, zullen wij naar beste krachten nakomen. Oostenrijk. Een Italiaansche aanval op de legitimisten. Otto van Habsburg. De „Popoio d'Italia" publiceert een klaar blijkelijk van hoogerhand geïnspireerd hoofd artikel onder den titel: „Verhandeling over Otto" waarin wordt'verklaard dat men wist, dat Otto van Habsburg aan verschillende ge meenten in Tirol, die hem tot eerefourger hadden benoemd, brieven heeft gezonden, waarin hij zich tegenstander van het fascis me noemt en de teruggave van de provincie Bozen (Balzano) aan Oostenrijk eischt. „Za terdag j.l." aldus het artikel, „hebben de lei ders der legitimistische beweging in Oosten rijk, Otto Gunther en Gustav Wolff, aan de buitenlandsche pers te Weenen mededeeling van hun bedoelingen gedaan. Al wordt het Oostenrijksche legitimistisme niet overschat, toch zou het een verkeerde tactiek zijn er in het geheel geen rekening mede te houden. Dat overste Wolff bij deze gelegenheid heeft verklaard dat Otto tegen het fascisme is, laat Italië volkomen koud. Zelfs met de antipatie van Otto zal het fascisme zijn weg gaan, ook in Oostenrijk. En als overste Wolff heeft be weerd, dat indien Otto van Habsburg met Maria van Savoye zal huwen, Italië de pro vincie Bozen aan Oostenrijk zal teruggeven, dan kan slechts geantwoord worden, dat men van een dergelijk huwelijksplan niets weet, doch wel weet, dat deze hypothese volkomen absurd is. Zuid-Tirol, dat geografisch en his torisch een zuiver Italiaansche provincie is binnen de grenzen, die God Italië heeft ge schonken, blijft Italiaansch en Wolff's bewe ringen komen uit het rijk der belachelijke fantasie. Het fascistisch Italië blijft aan den Brenner". Gemève. Lord Robert Cecil candidaat voor commissaris voor de vluchtelingen. Naar het Alg. Handelsblad verneemt zal de benoeming van een hoogen commissaris voor de Duitche vluchtelingen waarschijn lijk tot 26 October worden uitgesteld. Als ernstigste candidaten moeten thans be schouwd worden Lord Robert Cecil en de Amerikaan James MacDonald, voorzitter van de American Foreign Policy Association. Duitschland. Het „Fuehrer"-principe in T hueringen. WEIMAR, 19 Oct. (V. D.) Naar uit betrouw bare bron verluidt, is de publicatie te wachten van een wet, behelzende, dat voor de regee ring van Thueringen het „Fuehrer"-principe zal gelden. De verantwoordelijkheid en de be sluitneming zullen in laatste instantie over gaan op den ministerpresident als den leider van het kabinet. De post van staatsraad zal behouden blijven, maar dit deel van het kabi net zal worden uitgebreid naar het voorbeeld van den Pruisischen staatsraad. Officiëele mededeeling van Duitschland's uittreden. Het Wolff bureau meldt uit Berlijn dat de Rijksregeering de officieele mededeeling, waarbij Duitschland kennis geeft van zijn uit treden uit den Volkenbond aan den secreta ris-generaal van den Volkenbond heeft doen toekomen. Amerika. Petroleumproductie onder regeeringscontröle. In het kader van de National Recovery Act heeft de Amerikaansche minister van bin- nenlandsche zaken een beschikking uitgevaar digd, inhoudende, dat de geheele Amerikaan sche petroleumproductie onder regeeringscon tröle wordt gesteld. Deze maatregel heeft ten doel een controle op de productie en een ge zonde prijsvorming. De groote petroleum-in- dustrie heeft haar goedkeuring verleend. N. RA. faalt in Nebraska. Naar uit Lincoln, de hoofdstad van den staat Nebraska gemeld wordt, heeft Keith Neville, de voorzitter van de herstelcampagne voor Nebraska, Roosevelt zijn verzoek om ont slag gezonden. Als motief noemt hij, dat de NRA zijn hoofddoel, n.l. de verhooging van de prijzen der grondstoffen, niet bereikt heeft, zoodat hij het geloof aan het succes van de actie der NRA verloren heeft. Tegelijkertijd hebben de gouverneur van den staat Nebraska, Bryan en senator Norris Roo sevelt verzocht onmiddellijk een aanvang te maken met de valuta-inflatie, daar anders de boeren het vertrouwen in de hulpmaatregelen der regeering zouden verliezen. LEVEN SVER ZEKERING-BANK ROTTERDAM Voor een tijdelijke verzekering van f 10.000 bij overlijden. - betaalt een 25-jarige slechts 80 per jaar (Adv. Ingez. Med.) Ontworpen steunplan voldoet niet. Het ontworpen plan voor steun aan werk- loozen wordt geacht onvoldoende te zijn voor de 15 millioen werkloozen, die door de overheid zouden moeten worden geholpen. sjceho^Slowakije. Betalingen aan Amerika gestaakt. De Tsjechische gezant heeft aan staats secretaris Huil medegedeeld, dat Tsjecho- Slowakije niet meer in staat is. zijn schuld verplichtingen aan Amerika na te komen. Tevens verzocht hij de Amerikaansche re geering, een belangrijke vermindering der schulden te willen toestaan. In officieele kringen te Wa-shington wordt verklaard, dat de Amerikaansche regeering Tsjecho-Slcwakije zal uitnoodigen tot on derhandelingen over een mogelijke revisie der schulden. Men herinnert er aan, dat de uiteindelijke beslissing door het congres moet worden ge nomen. dat naar men weat afkeerig is van een verlaging van schulden. Japan. De weermacht wordt versterkt. De raad der nationale verdediging heeft volkomen het standpunt goedgekeurd van den Japanschen minister van oorlog, volgens het welk de huidige toestand in het Verre Oosten een bijzondere versterking van de Japansche weermacht noodzakelijk maakt zonder reke ning te houden met de door het uittreden uit den volkenbond door Duitschland onderbro ken ontwapeningsonderhandelingen. Oneenigheid in het kabinet? Het ministerie van oorlog heeft een niet- officieel communiqué gepubliceerd, waarin wordt medegedeeld, dat de militaire raad, die 8 October gehouden is, na het rapport van den minister van oorlog te hebben aangehoord, met algemeene stemmen heeft besloten de eischen van Araki op de conferentie der vijf ministers te steunen. Dit communiqué heeft' in regeeringskringen groot opzien gebaard. Politieke kringen be schouwen dit communiqué algemeen als een symptoom van de verscherping van den strijd in den boezem van het kabinet. Men acht het niet_uitgesloten, dat de houding van Araki een ministerscrisis ten gevolge zal hebben. Frankrijk. Socialistische partij door scheuring bedreigd. Reuter meldt uit Parijs dat de parlements leden die behooren tot de groep-Renaudel een brief gericht hebben aan Vincent Auriol, de secretaris-generaal van de socialistische frac tie in het Fransche parlement, waarin stelling genomen wordt tegen de houding van Paul Faure, de secretaris-generaal der socialistische partij in Frankrijk, zoowel wat- betreft deze houding tegenover de ij veraars voor een De indruk in Genève. Chauvinisme en angst de grootste vijanden. (Speciale correspondentie.) Voor den psycholoog vormen de dagen van heden een vruchtbaar terrein van onderzoek; op politiek gebied wisselen de belangrijkste gebeurtenissen elkaar af. Economische cri sis, sociale wanorde, stellen de menschheid voor de moeilijkste problemen. Hoe reageert zij, hoe redt zij zich uit dezen chaos, waarin zij zich zelf heeft gebracht? Dit zijn de vra gen. die in deze dagen gesteld worden. Hitler's decisie van Zaterdag j.l. heeft Ge nève, de Volkenbondsstaa, in hevige beroering weten te brengen. In Volkenbonds- en Ontwa peningsgebouw, waar het bericht sinds twee uur 's middags de ronde deed. verzamelde zich een opgewonden gezelschap. In groote groepen kwamen de journalisten bijeen; met sombere gezichten ijsbeerden ze van het eene eind van de hall naar het andere. .Duitschland verlaat de Ontwapeningscon ferentie. den Volkenbond!" Inderdaad, er waren maar weinigen die dit eenige uren geleden voorzien hadden, en moeite kostte het. den nieuwen toestand en de gevolgen hiervan te overzien. „De Raad vergadert zonder Duitschland", vertelde opgewonden een journalist aan een groepje, dat dit feit juist breedvoerig had be sproken. „Ze zeggen dat Amerika in den Volkenbond gaat", wist er een te vertellen. Een ander: „dat Hongarije ook uit den Volkenbond zou gaan"; „dat de oorlog voor den deur stond"; „ze zeggen Ja, „gezegd" werden de vreemdste dingen, maar bij gissingen bleef het, want „weten" wat de gevolgen van dit gebeuren zouden zijn. deed niemand. En moegepraat begaf men zich ten einde raad naar de zitting van den Vol- kenbcndsraad, die onverstoord het probleem van de Assyriërs in Irak behandelde en waar de leege zetel, aan de groene tafel van den Duitsehen vertegenwoordiger bij den Volken bond méér de gedachten der aanwezigen be zighield, dan de door den Raad behandelde onderwerpen. De bewoners van Genève zijn beste, ach tenswaardige menschen, maarmen moet ze, zooals trouwens zoovelen. nemen zooals ze zijn. Men moet accepteeren dat ze leven in een mentaliteit van ongeveer een eeuw te rug; dat ze een afschuw hebben van alles wat modern en dus, Volkenbond, is; ze vormen, „in elkaar om getrouwd" sinds onheugelijke tijden, één groote familie, die den vreemde ling, die er bij toeval in belandt meedoogen- loos opslokt, en dengene, die den dwazen wensch koestert om zijn leven buiten Genève te slijten, min of meer als een afvallige be schouwt. Ze vormen met elkander één clan, hecht en stijf; ze zijn geen Zwitsers, maar „Genevois". Hitler is het gelukt, zelfs in deze groep van menschen beweging te brengen, ook hen heeft de mare van de door Duitschland aangenomen houding weten op te schrikken; de tafelge sprekken, gewoonlijk loopend over familieaan gelegenheden, begaven zich plotseling op het gebied van de politiek. Men mocht Duitsch- land's besluit becritiseeren of begrijpen, over één ding waren ze het eens, dat de tijden ern stig waren en dat goede raad duur was. Zoo is dan, mede door de laatste gebeurte nissen, de groote te Genève gehouden Ontwa peningsdemonstratie van Zondag j.l., gepre sideerd door William Martin, den vroegeren Buitenland-redacteur van het „Journal de Genève". geworden tot een indrukwekkende bijeenkomst. De groote Salie de la Réforma- tion was tot de laatste plaats toe gevuld met een bij uitstek internationaal en uiteenloo pend publiek. Leden van de internationale pers, ambtenaren van Volkenbond, Arbeidsbu reau. alle nationaliteiten tot Duitschers toe waren vertegenwoordigd, terwijl ook de Gene- veezen, hun nauwelijks een half jaar geleden oneenigheid met den voorzitter vergetend, in grooten getale waren opgekomen. Manifestatievergaderingen met een popu lair doel zijn bijeenkomsten, wier succes in den regel gemakkelijk verzekerd is; de handige spreker brengt de menigte tot een meestal kort durend enthousiasme ende gebeur tenis behoort tot het verleden. Zij, die de vergadering van Zondag j.l, heb ben bijgewoond, zullen het allen eens zijn over het buitengewone karakter er van. De wijze, waarop de menigte reageerde op de woorden van Lord Cecil, hij die sinds tiental len jaren zijn krachten geeft aan de verwe zenlijking van internationale samenwerking, toonde duidelijk, hoe ieder doordrongen was van den ernst der tijden. Tegen „chau vinisme" en „angst" waarschuwde Lord Cecil, de grootste vijanden van internationale sa menwerking, terwijl Madame de Palancia, Spanje's gedelegeerde ter Volkenbondsver gadering, de vrouw in het bijzonder op haar taak in het Ontwapeningsprobleem wees en op den plicht om de door haar verkregen rech ten op de juiste wijze te gebruiken. De voor zitter yan de internationale conferentie van oudstrijders richtte een dringenden oproep tot- alle gedelegeerden ter Ontwapeningscon ferentie om voort te gaan met hun werk, een oproep neergelegd in de door de vergadering met algemeene stemmen aangenomen resolu tie. Den volgenden morgen werd deze resolutie door een aanzienlijke deputatie, geleid door Lord Cecil, aan Henderson overgelegd, die in de stampvolle vergadering van de Algemeene Commissie der Ontwapeningsconferentie aan de gedelegeerden verzocht, ja van hen eischte: voortzetting der werkzaamheden. De Algemeene Commissie der Ontwape ningsconferentie is tot 26 October geschorst; de nu volgende dagen zullen voor een groot deel over het lot van Europa beslissen. De ge delegeerden ter Ontwapeningsconferentie heb- den de Volkenbondsstad verlaten om met hun respectievelijke gouvernementen de houding, in het huidige probleem aan te nemen, te be palen. De menschheid, opgeschrikt, wacht af Zullen de leden van den Volkenbond zich solidair toonen en met energie en volharding willen voortgaan met het samenstellen eener conventie, overeenkomstig den zoo dringen den wensch van den voorzitter der Ontwape ningsconferentie Zonder resultaten zullen de verdere bespre kingen over Ontwapening niet zijn, indien ge steund door een krachtige publieke opinie, uitend den vasten wil tot ontwapening; wan neer niet, na een voorloopige regeling der moeilijkheden ter afwending van het oogen- blikkelijke gevaar, de menschen weer terug vallen in hun egocentrisch gezinsleven; waar in het probleem der internationale samen werking wordt beschouwd als een vraagstuk, uitsluitend behoorend tot het terrein der po litici; wanneer ze willen realiseeren, dat dit problemen zijn ter oplossing, waarvan ieder mensch zijn deel behoort bij te dragen. RADELOOS KLAAGDE HIJ ZIJN NOOD AAN EEN VRIEND! „Vele jaren aan de borst te sukkelen en 's nachts hoestbuien die wel een half uur duurden, dat was mijn leven. Slapen deed ik weinig en eten, ho maar! Radeloos klaagde ik mijn nood aan een vriend. Deze raadde mij Akker's Abdijsiroop aan. Ik had er weinig vertrouwen in, maar toch kocht ik den vol genden morgen Abdijsiroop. Na gebruik van 3 lepels voelde ik al verlichting en na 5 fles- schen was ik heelemaal van dien ellendigen hoest genezen, zoodat ik mij nu weer prettig voel. goed slaap, kortom een gelukkig mensch ben". Zoo schrijft ons de heer L. K. te 's H., wiens origineele brief voor iedereen ter in zage ligt. Als ge aan de borst sukkelt, neem dan ook Abdijsiroop, evenals de heer L. K. Abdijsiroop bevrijdt de ademhalingsorga nen van slijm en andere ziekteverwekkende stoffen. Abdijsiroop verruimt de ademhaling, verdrijft benauwdheden, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Onovertroffen bij Hoest. Bronchitis, Influenza. Asthma, Alom verkrijgbaar. Thans per flesch f 1.f 1.50 en f 2,75. Vraagt voor gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons „gestolde" Abdijsiroop), even geneeskrachtig! Doos: 35 en 60 cent. (Adv. Ingez. Med.) nieuwe richting in het socialisme als ook ten aanzien van de meerderheid in de socialisti sche parlementaire fractie. De brief zegt dat de scheuringen, die eiken dag breeder wor den. de socialistische partij in Frankrijk be dreigen met innerlijke verdeeldheid. Gouden standaard wordt niet verlaten De Fransche minister van financiën. Bon net, heeft Havas gemachtigd een absolute ver klaring te publiceeren, welke inhoudt, dat de geruchten, welke in Wallstreet de ronde doen en volgens welke Frankrijk van plan zou zijn den gouden standaard te verlaten, ten stellig ste dienen te worden tegengesproken. OVERSCHOT IN DE ZUID- AFRIKAANSCHE SCHATKIST. BELASTINGEN WORDEN VERLAAGD! JOHANNESBURG, 19 Oct. (V.D.) Ten ge volge van de „boom" in de goudmijnindustrie en de extrabelasting op betalingen bevindt de Zuid-Afrikaansche schatkist zich in een op merkelijke goede positie, daar men zelfs een overschot heeft. Er zijn reeds mededeelingen gedaan betreffende een spoedig door te voe ren verlaging van inkomstenbelasting en ze gelrechten. KINGSFORD SMITH'S RECORD VERBETERD. ENGELAND—AUSTRALIë IN 6 DAGEN, 17 UUR, 45 MINUTEN. LONDEN, 19 Oct. (V.D.) Oharles Ulm is heden te Derby in West-Australië geland. De reis van Engeland naar Australië heeft hij volbracht in zes dagen, zeventien uur en 45 minuten, waardoor hij het record, dat Kingsford Smith acht dagen geleden vestig de. met 11 uur verbeterd heeft. Deze laatste behoud echter het record voor solovlucht, daar Ulm drie metgezellen aan boord had. BERNHARD A. DIUS OVERLEDEN. NEW-YORK, 18 October (V.D.). Bern ha ra A. Duis, vice-president van de Nationale City Bank of New-York en een der meest bekende autoriteiten ter wereld op het gebied der vreemde valuta, is heden morgen te New-York in zijn woning over leden. Kou bij het Kind wordt het best uit wendig behandeld. Wrijf slechts Vicks VapoRub tegen bedtijd op keel en borst. Het bederft de maag niet, zooals innemen doen kan. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VRIJDAG 20 OCTOBER Schouwburg Jansweg: Schuld en Boete. 7.45 uur. Remonstrantsche Kerk: Voordracht ds. G. J. Sirks. 8.15 uur. Nassauplein 8: Theosofische Vereeniging. Spreker de heer J. H. Kengen. 8.10 uur. Palace: „Het verboden Paradijs". Op het tooneel: Albert de Booij. de bekende Radio zanger. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „20.000 jaar in Sing Sing". Op het tooneel: The Royal Merry Four „Comedy" kwartet. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Jeugdzonden", een Metro Goldwyn Mayer-film. 8.15 uur. ZATERDAG 21 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Feestavond Vrijz. Dem. Jongeren Organisatie. 8.30 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Bioscoopvoorstellingen 's middags en dea avonds

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3