AKKE&CACÜET5 UIT DE OMSTREKEN ZATERDAG 21 OCTOBER 1933 HSSRTE M'S D A'GBLAD 15 SCHAFTLOKALEN OP BOUW WERKEN. WAT VEREISCHT IS. Bij gehouden controles in op bouwwerken aanwezige schaftlokalen, is in den laatsten tijd herhaaldelijk procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der voorschriften. In verband hiermede vestigt de hoofd inspecteur van den Arbeid de aandacht op deze voorschriften, welke als volgt luiden; Voor de arbeiders moet een doelmatig schaftlokaal aanwezig zijn. Onder een doelmatig schaftlokaal wordt verstaan een behoorlijk ingericht vertrek, dat voor eiken persoon voor wien het bestemd is, een vloeroppervlakte heeft van ten min ste l'A M2 en een vrije luchtruimte van 3,5 M3. Het schaftlokaal moet zij voorzien van e<?n voldoend aantal tafels en banken. De vloer moet van hout zijn en ten minste 15 c.M. boven het omliggend terrein liggen. Het moet behoorlijk verlicht en geventi leerd en in het koude jaargetijde (October t.m. April) verwarmd zijn. De schaftruimte mag niet als werk- of bergplaats worden gebruikt en dient steeds zindelijk en goed te worden onderhouden. Ten slotte doet de hoofdinspecteur een be roep op de medewerking der arbeiders. Zij kunnen tot de zindelijkheid der schaftloka len veel bijdragen, door te zorgen, dat daarin geen broöd-afval,- papieren en dergelijke achterblijven en deze lokalen niet op andere Wijze worden verontreinigd. FRITZ KIRSCH OPERETTE. Wegens het groote succes zal de opvoering van „lm Weissen Rössl" door het Operette gezelschap van Fritz Hirsch op 2 November a.s. in den Stadsschouwburg herhaald worden. JONGELINGSVEREENIG-ING- „NATHANAëL" Woensdagavond j.l. hielden de Jongelings- vereeniging op Geref. Grondslag „Nathanael' en de Geref. Meisjesvereen. „Wees een Zegen", als besluit der propagandaweek een openbare propaganda-avond, onder leiding van den heer C. van Rijsdam jr., voorzitter der J. V. Deze sprak een opwekkend openingswoord. Hierna hield de heer M. bij de Vaate een inleiding over .Paulus op de Areopagus", waarin hij den strijd tusschen Christen- en Heidendom schilderde. Op deze inleiding, die met groote aandacht gevolgd werd, volgde een leerzame discussie. Na het zingen der bondsliederen sprak mej. G. Hogeland over „Het Jodendom", waarna enkele der aanwezigen vragen stelden, met een krachtig slotwoord sloot Ds. Siertsema dezen alleszins geslaagden avond. PERSONALIA Voor het examen apothekers-assistente is te Amsterdam geslaagd: mej. M. W. Pronk te Heemstede. C. O. V. Door de Christelijke Oratorium Vereeniging. directeur: George Robert, wordt dit seizoen uitgevoerd op 10 en 11 Januari C. Mol messe van Mozart en op 22 Maart e.k. Matthaus Passion van Bach. UITSLAG VEILING Uitslag van de veiling van perceelen, ge houden in 't Notarishuis op Donderdagavond. Het heerenhuis met voor- en achtertuin te Haarlem aan den Kleverparkweg no. 29, f 9500, J. W. G. Anschutz q.q. Een pakhuis of werkplaats met afzonderlijk opgang hebbend groot bovenhuis te Haarlem aan het Spaarne no. 40 zwart en rood. 8150. J. G. Hoffmann q.q. Het winkelhuis met pakhuis en erf te Haar lem aan de Groote Houtstraat no. 121, het winkelhuis en erf te Haarlem aan de Oorne- lissteeg no. 3, en het winkelhuis en erf te Haarlem aan de Cornelissteeg no. 5. Gecombi neerd f 36.050, A. F. H. Kraak q.q. Het huis met erf en tuin te Haarlem aan de Roosveldstraat no. 72, f 4130, L, Zwikker. Het heerenhuis, erf en tuin met schuur te Haarlem a. d. Kleverparkweg no. 68, f 11.600, opgehouden. Het heerenhuis erf en tuin met schuur te Haarlem aan de Voorhelmstraat no. 69, hoek Twijnderslaan, f 8550, G. P. Geukers. Het winkel- en woonhuis met pakhuis en bovenwoning te Haarlem aan de Nieuwe Raamstraat no. 11 en Korte Lakenstraat no. 21 zwart en rood, f 5100, W. Hoek. Het huis en erf te Haarlem aan de Hooi- markt no. 20, f 6410, W. F. v Dijk q.q. Het h.uis en erf te Haarlem aan de Zuid- polderstraat no. 39 zwart en rood, het huis en erf te Haarlem aan de Zuidpolderstraat no. 43 zwart en rood en een café met bene denwoning en twee afzonderlijk opgang heb bende bovenwoningen te Haarlem aan deZuid- polderstraat hoek Teylerstraat nos. 45 zwart, 47 zwart en no. 45 rood, alsmede Teylerstraat no. 11 rood. Gecombineerd f 14935, A. J Koe- lemij. Een goed onderhouden burgerwoonhuis en erf met schuur te Haarlem aan de Potgieter straat no. 72, hoek Dr. Schaepnranstraat. f 5400 A. A. M. Soeters q.q. Het huis en erf te Haarlem aan de Ba- rendsestraat no. 26 zwart en rood. f 3800, J. Visser. Het huis en erf te Haarlem aan de Barend- sestraat no. 28 zwart en rood, f 3750, L. P. Dernison. Het huis en erf te Haarlem aan de Kolk- straat no. 9 zwart en rood het huis en erf te Haarlem aan de Kolkstraat no. 11 zwart en rood, en het huis en erf te Haarlem aan de Kolkstraat no. 13 zwart en rood. Gecombineer.l f 15840, J. J. Bovendorp q.q. De huizen en erven te Haarlem aan de Gasthuislaan nos. 163 zwart en rood, 165 zw en r., 167 zw. en r. en 169 zw en r. Gecombineerc' f 20.820, F. A. Groen q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de de Clevcnst-raat no. 141. f 3125. J. J. Wiggers. Het heerenhuis met schuur, erf, voor- en achtertuin te Haarlem aan de H J. Koenen- s^-iit no. 8. f 7500. ongehouden. Het huis met schuur en erf te Haarlem aan de Brouwersstraat no. 55 C. f 800. G. J. Hopman. Een huis en erf te Haarlem aan de Aelberts- bergstraat no. 103. f 4650, J. S. Keur Jr. Voor den Politierechter. EEN PARASIET. Wanneer iemand er op uit is mee te eten uit den pot, zonder op eenige wijze mee te wer ken tot het vullen van dien pot, is dat para siteeren, onverschillig wat er wordt opgediend. In he„ geval, dat de politierechter te beoor- deelen kreeg, was de pot vol muziek en andere heerlijkheden, die door de radiogolven den ether worden ingezonden. Verdachte vond het gemakkelijker, wanneer een ander voor het ontvangtoestel zorgde. Daarom haakte hij zijn luidspreker vast aan den draad, dien een ondernemer in Zaandam met vele andere draden had gespannen ten behoeve van de draadlooze en die zoodoende uit zijn groote pot aan 700 deelnemers distri bueerde. Hij deed dit niet uit zuivere naasten liefde, maar om er wat aan te verdienen en daarom moesten zijn 700 mee-eters daarvoor wekelijks een klein bedrag storten. Onze man men begrijpt het wilde mee- eten maar niet betalen en dat bracht hem voor den rechter, 't Ging natuurlijk niet om de ethergolven die zijn gratis maar om het beetje electrische energie een niet te meten hoeveelheid, maar die vitamine hoort toch bij de distributie en een ander had die betaald. De beklaagde zocht een verontschuldiging in zijn werkloosheid, maar als je werkloos bent. zal je jezelf wel meer dingen moeten ontzeggen, oordeelde de politierechter en het gaat niet aan om dan maar datgene te ne men, wat je graag zou willen hebben. De Officier van justitie achtte diefstal aan wezig en vroeg f 4 boete: de rechter was nog clementer en deed er f 2 af, maar dit wil niet zeggen, dat een ander, die het voorbeeld zou willen volgen, er even genadig zou afkomen. DE AALSCHOLVERS. 't Waren geen gevederde aalscholvers, die tc Oostzaan ergens aan den waterkant, neerstre ken, maar ze mochten toch dien naam hebben want ook zij namen de aal weg zonder zich om vischrecht of eigendomsrecht te bekommeren. Hun gevleugelde soortgenooten beloopen de kans op een schot hagel, want een visscher ziet niet graag zijn fuiken geleegd, maar op menschelijke aalscholvers schiet hij toch niet die brengt hij liever voor den rechter en zoo kregen we dan te hooren, wat alzoo aan den waterkant was gebeurd. De eene aalliefhebber wist niet veel te ver tellen; hij was dronken geweest en kon alleen zeggen, dat toen hij weer onderscheidings vermogen had, de palingen in zijn ber kropen. De ander was niet dronken geweest en be kende, dat hij de fuiken had opgezocht en de paling in den zak van zijn dronken kameraad had gestopt. Dat kostte hem drie weken, omdat hij al meer zoo iets aan de hand had gehad, ander kwam er met f 20 boete af. Het geheimzinnige varken. Een slager uit Zaandam kreeg bezoek van een keurmeester, beter gezegd een tijdelijk hulpkeurmeester, nog beter gezegd iemand, die wettelijk geen keurmeestersbevoegdheid had( want hij was niet door B. en W. aange steld. Ook was hij niet beëedigd, zooals de vleeschkeuringswet eischt. Hij was slagers knecht en door den directeur van het slacht huis voor de keuring aangewezen. Die keurmeester dan keurde en ging na afloop der werkzaamheden naar de keuken om zijn handen te wasschen. Hoe lang die bezigheid heeft geduurd staat niet vast, de keurmeester sprak van 5 minuten, de slager: vrouw had beweerd van een uur er bij voe gende dat de keurmeester koffie had gedron ken en een praatje had gemaakt. Hoe het zij, dit is zeker, dat, terwijl de keurmeester in de keuken was, zijn tasch met keuringstempels daar niet was doch in den winkel en de slager had van deze omstandig heid gebruik gemaakt om stempel en inkt kussen uit de tasch te nemen en er mee naar zolder te gaan. waar een geslacht, doch ongekeurd varken hing. Hij drukte het stem pel vele malen op de varkensdeelen en bracht stempel en kussen weer in de tasch. Toen de keurmeester zijn gesprek met de slagersvrouw beëindigd had, vond hij al les weer in orde en de slager haastte zich het varken van den zolder te halen om er zooveel mogelijk van te verkoopen. Het ge beurde echter dat op 1 Sept. door den keu ringsdienst werd geconstateerd, dat de var kensdeelen niet waren gestempeld zooals het behoorde en toen deed de slager een won derlijk verhaal. Hij was op Koninginnedag thuisgekomen en had daar een gestempeld varken zien hangen, zonder dat hij begreep waar het vandaan kwam en het interesseer de hem ook volstrekt, niet; hij ging het kalm verkoopen. Dit verhaal vond niet veel geloof en de politie bleef aandringen op een andere verklaring, tenslotte kwam dan de lezing van den koffiedrinkenden keurmeester en deze klopte goeddeels met hetgeen de keurmees ter zei, behalve dan den tijd en het kopje koffie. Waarom had de slager de stempels gezet? Zoo hij zei om de 9 cent crisislasten te ont gaan, maar niet om slecht vleesch te ver koopen, het vleesch was. volgens hem. goed. Voor den politierechter deed hij of die stempelarij een toeval was. maar de politie rechter wees er op, dat het ongekeurde var ken reeds op zolder hing en ook dat de sla ger er eens met een reiziger over gesproken had om een valsch stempel te laten ma ken. De politierechter vond het van den keurmeester minstens genomen onvoorzich tig om zijn tasch onbeheerd te laten, staan, hetgeen blijkbaar een gewoonte was, waarop de slager gerekend had. De officier eischte 4 maanden gevangenis straf omdat, hij het feit zeer ernstig achtte, het raakt hier de volksgezondheid. Mr. Van Dam achtte termen aanwezig om ontslag van rechtsvervolging te vragen, want volgens hem staat nergens in de wet. dat de stempels door ambtenaren gezet moe ten worden en het komt voor dat de keur meesters de slagers laten stempelen. Het kwam niet te pas wat verdachte gedaan had, zei pleiter, maar hij was even be voegd als de keurmeester die geen keurmees ter was; of hij 't recht had is een tweede, maar het wederrechtelijke is niet ten laste gelegd. Wat den strafmaat betreft, vroeg pleiter rekening te willen houden met de slechte financieele omstandigheden van verdachte, die een klein baasje is en moeite heeft door de wereld te komen. Hij is voor de verleiding bezweken. In geval van veroordeeling drong spr. op clementie aan. Politierechter zal schriftelijk vonnis wij zen. o.' is de verzuchting van zoo menige vrouw, als ze op gezette tijden weer van die doffe hoofdpijn te lijden heeft en zich heelemaal zoo Neder/andich onprettig voelt. Neem tegen Product dien lijd eens één of twee "AKKERTJES". Ge zult ver baasd staan over de goede werking en in 't vervolg geen klachten meer hebben. Per 12 stuks slechts 50 cent Gebruikt dus voortaan uitsluitend ecepf van Apotheker Dumont (Adv. Ingez. Med.) VERBOUWING LUXOR-THEATER. Zij, die deze week heb Luxor Sound Thea ter hebben gezocht, zullen reeds hebben, op gemerkt, welke groote veranderingen daar hebben plaats gehad. Ruim drie maanden geleden begon men met de verbouwing van de hal. en de trappen, de tusschenverdiephig en de tea-room en thans is de vernieuwing gereed gekomen. De heer J. Sletses, bouwkundige, die de ontwerper en uitvoerder van deze moderni seering is, heeft alle eer van zijn werk. On der zijn leiding is de vrij nauwe ingang en niet te groote hal (men herinnert zich de beide winkeltjes aan weerszijden nog) tot een forsch en bijzonder smaakvol entree omge bouwd. Gedurende het sloopen, dat den meesben tijd In beslag nam er liepen binten door het gebouw van gewapend beton van een dikte van liefst 90 c.M.! en het verbou wen liep de zaak gewoon zonder onderbre king door. De vloeren in ingang en hal, die nu een indirecte plafond-verlichting heeft, bestaan uit mozaïek, en er liggen tallooze.... (ja. hoe veel?) steentjes In! De wanden zijn bekleed met wit en zwart marmer en rood-bruin Cuba-Mahonie, een zeer gelukkige combina tie. In de tusschenverdiephig die veel groo- ter is geworden dan vroeger en de tea-room liggen parketvloeren. Het buffet is uit de tea-room weggehaald en naar de garderobe- ruimibe overgebracht. Op de trappen lig gen zware, handgeknoopte loopers. Overal zijn zitjes aangebracht, op ver schillende plaatsen is glas-in-loodverlichting. Het gebouw bezit nu een bronzen pui met vi trines. De fietsenstalling is naar een gebouw direct achter de bioscoop overgebracht. En nóg is de heer Hartman niet ten volle tevreden! Hij zoekt nu naar een wijze om de zaal ook op te knappen, de zaal en het too- neel. En ook dat zal niet zoo erg lang meer op zich laten wachten! Vermeld kan worden, dat voor deze ver bouwing uitsluitend Ned. Fabrikaat is ge bruikt en zoo mogelijk door Haarlemsche firma's is geleverd. DE ZONNESTRAAL-LOTERIJ. Inrichtingen als Zonnestraal, het bekende sanatorium voor arbeidstherapie in Hilver sum, waar t.b.c. patiënten, ongeacht geloof of politieke richting opneming en verzor ging vinden, moeten af en toe een beroep doen op den steun der menschen. Wane voor de bestrijding der gevreesds ziekte veel geld noodïg. Ons land telt naar schat ting 70 a 80.000 lijders aan tuberculose, waar van er jaarlijks meer dan 5000 sterven. Het is dus zeer noodig de vreeselijke ziekte krachtig mogelijk te bestrijden. Voor een geheel of gedeeltelijk gratis ver pleging tracht Zonnestraal thans weer gel den bijeen te brengen door het organises ren van de 2de Zonnestraal-loterij. Loten hiervan zullen eenigen tijd door belangeloo- ze medewerkers aan huis worden aangebo den. Ook vele groote zaken in Haarlem heb ben zich belast met den verkoop. Fraaie prij zen zijn voor deze verloting beschikbaar sfcèïd. Men schenke er zijn aandacht aan: het is voor een goed doel! VERLOTING. De afd. Haarlem der Vereeniging tot bevor dering der belangen van T.B.C.-patiënten in Nederland heeft een verloting georganiseerd, waarvan de trekking plaats vindt op Zater dag 28 October des middags na 3 uur in het gebouw Caecilia, Jansstraat. IJMUIDEN KAPCONCOURS. Op het nationaal kapconcours in den Die rentuin te 's-Gravenhage behaalde onze stad- enoot de heer H. B. Böttcher de volgende prijzen: Ondulation 1ste prijs (gouden medaille), Watergolf 3de prijs (zilveren medaille), Pos tiche 1ste prijs (gouden medaille), Ondulation met Postiche 2de prijs (verguld zilveren me daille), op deze laatste afd. werd wegens te weinig deelneming de 1ste prijs niet uitge reikt. Tevens behaalde de heer H. B. Bottelier een verguld zilveren lauwertak voor het hoogste aantal punten voor het geheele concours. CHR. FABRIEKS- EN TRANSPORT ARBEIDERS De afdeelin'g Haarlem van den Nèd. Bond van Christ. Fabrieks-. en Transportarbeiders heeft in een dezer dagen gehouden vergade ring wegens het steeds stijgend ledental ii het chauffeursbedrijf een chauffeursgroep op gericht. LIEDERTAFEL „HAARLEM'S ZANGGENOT". Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering. Uit het verslag van den secre taris en de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de toestand gunstig is; de kas sloot met een flink batig saldo, terwijl het leden-aantal steeds voort gaande is. Bij de verkiezing van het bestuur werden de heeren J. Bremer, M. van Dijk en W. J. Korte met algemeene stemmen herkozen, terwijl in de vacature van vaandrig benoemd werden de heeren A. de Vos le en Schmein Jr. 2e vaandrig. Er werd medegedeeld, dat de heer L. C. Keereweer 12 12 jaar als directeur voor het koor staat. Dit feit zal herdacht wor den door het geven van een gecombineerd con cert met een koor uit Amsterdam, waarvan genoemde heer ook directeur is. Op 12 Novem ber heeft het eerste concert te Amsterdam plaats en 26 November alhier in het Gem. Concertgebouw. i IJMUIDER REDDINGSBRIGADE. Deze dagen werd in hotel Kennemerhof een ledenvergadering.gehouden, die vrij goed was bezocht. Deze vergadering was in hoofdzaak belegd voor d-e verkiezing van een nieuw bestuurslid, noodzakelijk geworden door het vertrek uit deze gemeente van den penningmeester den heer Huyboom, die daarom zijn functie niet langer kon waarnemen. In zijn plaats werd met algemeene stem men gekozen de heer G. Heykoop, Kennemer- laan 28. die de benoeming aanvaardde. Een tweede belangrijk punt kwam toen aan de orde. De vergadering nam het besluit de Koninklijke Goedkeuring op de Statuten aan te vragen. De kosten hiervan zullen wor den bestreden door gebruikmaking der sub sidie, verleend door de Mij. tot Redding van Drenkelingen, groot f 50. Het bestuursvoorstel om een loterij te hou den ter bestrijding van de kosten, verbon den aan de aanschaffing van meer reddings materiaal, een eigen gebouwtje op het strand een boot enz., werd aangenomen. In de hierop gevormde loterij-commissie namen zitting; de heer en mevrouw Broel- man. Kennemerlaan 149. mevr. A. Helle- monsvan Heek. Da Costalaan 6. Driehuis en de heer L. Wanetchek. Heidestraat 26, ter wijl de heer A. P. Bakker het bestuur in deze commissie zal vertegenwoordigen. In omloop zullen worden gebracht 5000 lo ten a 10 cent per stuk. De voorzitter deelde mede, dat de cursus in E.H.B.O. wordt bezocht door 36 leden. De lei ding berust in handen van Dr. J. Mac Daniel die dit belangrijke werk geheel belangloos voor de Brigade doet. Hem werd daarvoor warme dank gebracht. Evenzoo het ge meentebestuur, dat voor het houden van de zen cursus gratis een schoollokaal beschik baar steide. Het ledental der Brigade is ge stegen tot 93. De voorzitter wekte de leden op. door te gaan met het werven van nieuwe leden. Hij loofde een surprise uit voor hem of haar, die het 100e lid zal aanbrengen. Tenslotte wekte hij op om zooveel mogelijk prijzen voor de loterij te vergaren of be schikbaar te stellen. Bovengenoemde dames en heeren zullen de giften gaarne in ont vangst nemen. GESLAAGD. Voor het examen „Kantoor-stenograaf 130 Ned." afgenomen door de Federatie voor Stenografie „Groote" slaagden Woensdag jl te Amsterdam de dames A. Meizelaar en I. Snakenbroek en voor het diploma „Typiste": mej. H. Koningstem, allen alhier. .LOOFT DEN HEER" NAAR HET CONCOURS Zooals wij reeds hebben gemeld,- zal Looft den Heer" deelnemen aan het binnenkort te Overschie" te houden concours. Het koor, dat uitkomt in de superieure afdeeling zingt als verplicht nummer „Lpntedauw" van Ph. Loots en als vrij nummer „Pater Noster" van F. J. Roeske. VAN WIEN IS DIE FIETS? Op de politiepost aan den Engelmundus- weg te IJmuiden-Oost zijn inlichtingen te bekomen over een ongeveer acht dagen gele den gevonden oud heerenrijwiel, waarvan het merk onleesbaar is, voorzien van V.T.-lan- taarn. MEYER HAMEL'S REVUE „DE BILT SEINT Meyer Hamel's groote succes revue „De Bilt seint"van de bekende auteurs Rido en Meyer Hamel, auteurs van „Hallo Hier heen" il93D en ,,'n Geel Bandje Meneer" (1932) welke met enorm succes meer dan 6 maanden werd opgevoerd te Amsterdam en Rotterdam men zal zich de radio-uitzen dingen nog wel kunnen herinneren zal op Woensdag 25 October a.s. het Thalia-Theater worden opgevoerd. BEVERWIJK LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen M. Doomheim, zonder van Velsen. J. Ver- meijenstraat 22a: M. Zwagerman, dienstbo de van Venhuizen. Zeeweg 112; J. Brands, zonder van Urk, Meerstraat 40; M. Th. C. van Zijl, dienstbode, van Wijk aan Duin, Hobbe- straat 26; A. C. van der Gaag, id., van Wor- merveer. Velserweg 18; E. J. M. Adama, huis houdster van Amsterdam. C. H. Moensstraat 14; J. van der Woude. kapper van Nieuwer- Amstel, Grensstraat 40; Th. Baantjer, zon der van Utrecht. Kloosterstraat 10; C. A. Hoogewerg, dienstbode van Heemskerk. Gal- genweg 5: H. A. Verhulsdonck van Arnhem. Breestraat 120; H. de Wit. slager van Am sterdam. Torenstraat 9: A. Novatin, slager van id.. Torenstraat 9; W. H. Ovei'beek, kan- 'toorbed. van Wijk aan Duin, Kerkstraat 1. D. Homan, zonder van id., Arendsweg 24. Vertrokken: M. M. Jansen, zonder naar Utrecht, Hagel- straat 3; C. Schravemaker huishoudster naar Heemskerk, Rijksstraatweg 106; G. Daalhui zen, slager naar Wijk aan Duin, Regulierdw.- straat 20; A. Gorter, garagehouder naar Cas- tricum, Beverwijkschestraatweg 4; H. O Gleim, dienstbode, naar Duitschland; van 't Hoff, behanger naar Wijk aan Duin. Arends weg 5: E. M. Kerssens. dienstbode. Akersloot, Koningsmeer 138; C. Kleijnendorst, id. naar Velsen, Driehuizerkerkweg 44: C. A. Niesten, boekhouder, naar Wijk aan Duin, C. Ma- tersweg 20. DANSWEDSTRIJD „OUD-MEERENSTEIN". Zondagavond zullen in de danszaal van Hotel „Oud-Meerenstein" de prijzen worden uitgereikt van den danswedstrijd, welke op Zondag 15 Oct. werd gehouden. De jury, welke gevormd werd door de hee ren Kee. Van Hedel en Zonneveld kende de prijzen als volgt toe: Dames: le pr. Mej. Gra- pendaal. 2e pr. Mej. v. d. Wurf. 3e pr. Mej. Rooymans. 4e pr. Mej. Koelemeïjer. Heren: le pr. L. Pletting, 2e pr. Bakker. 3e pr. Castricum, 4e pr. De Haan. Het aanvangsuur van den specialen dans avond is bepaald op half acht. MUZIEK OP HET BEVERWIJK-TERREIN^ De supportersvereeniging „Rood-Wit" heeft aan de voetbalvereeniging „Beverwijk" een geluidsinstallatie aangeboden. Voor de wed strijden en in de rust zullen de bezoekers van het Beverwijk-terrein dus van een stukje mu ziek kunnen genieten. WIELRENNERSCLUB OPGERICHT. Vrijdagavond werd in de bovenzaal van Hotel „Oud-Meerenstein" een vergadering gehouden teneinde te komen tot oprichting van een wielrennersclub. De flinke opkomst van belangstellenden was het beste bewijs, dat de wielersport ook in onze omgeving zeer populair is. De leiding dezer eerste bij eenkomst berustte bij den heer Leo Peelen, die deze groote animo in zijn openingswoord zeer verheugend noemde. Spr. zette ver volgens uiteen, hoe het. voorlooplg bestuur zich den verderen gang van zaken had voor gesteld. Uit de besprekingen bleek, dat het voorloopig bestuur op groote medewerking zal kunnen rekenen. Besloten werd dan ook tot oprichting van een wielrennensvereeniging over te gaan. Daarvoor gaven zich onmidde- lijk 16 leden op. Het was zeer zeker ook ani- meerend, dat de heer C. Schuit, eveneens, lid van het voorloopig bestuur een prachtige racefiets ter bezichtiging had meegebracht. De heer Vermeer uit Velsen-Noord deed öe mooie toezegging voor een hometrainer te zullen zorgdragen, zoodat de leden, wanneer de weersomstandigheden uitrijden onmoge lijk maken in de zaal van „Oud-Meerenstein" sullen kunnen oefenen. Als instructeur der vereeniging zal de heer Nieuwkoop uit IJmuiden worden aangezocht. Woensdagavond zal in „Oud-Meerenstein" opnieuw een vergadering worden gehouden, waarin de bestuursverkiezing zal plaats vin den. Op dezen avond zal de heer Vermeer van „De Bataaf" 'te Halfweg of de heer Nieuwkoop voorzitter van dezelfde vereeniging een cau serie over de wielersport houden. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer verkreeg het navolgende: Een wijnkruik uit de XVIe eeuw. gevonden bij het graafwerk der werkverschaffing der gemeente Beverwijk; Gedichten van V. Herdingh Lz. vervaardigd tijdens diens verblijf in het Rusthuis „Graaf wijk" te Beverwijk anno 18301831. 2 antieke mimietjes. R.K. DRANKBESTRIJDING. De R.K. Drankbestrïjdingsorganisatie Ma- riavereeniging" houd'. Donderdagavond een ledenvergadering in het gebouw der K.S.A. De agenda vermeldt o.a het verslag van de te Amsterdam gehouden algemeene vergade ring en een lezing met lichtbeelden, te hou den door Pater I, J. v. d. Hoeven S.J.. Voorts wacht den leden nog een ver rassing ter gelegenheid van het zilveren jiibileum van den Marlabond. LEZING ÓVER ..OOSTLOORN". Voor de leden van de plaatselijke afdeeling van den Ned. Chr. Vrouwenbond heeft Mej. G. M. E. v. d. Bijl uit Leiden een lezing gehou den over het boek „Oostloorn" van Ds. Ulfers. Spreekster onderwierp dit boek. dateerend uit 1903. aan een uitvoerige bespreking, en weps daarbij in het bijzonder op den idealistïschen en optimistischen geest, die dit werk beheerscht. In vergelijking met andere Christelijke schrij vers meende spreekster Ulfers als eerste te kunnen stellen waar het gold de teekening der karakters. Het samenstellen der dialogen noemde zij overigens niet de sterkste zijde. Mej. v. d. Bijl heeft, vervolgens op de vele mooie gedeelten de aandacht gevestigd en aan een bespreking onderworpen. Aan het slot van den avond heeft de pre sidente mej. v. d. Bijl in vriendelijke bewoor dingen dank gezegd voor haar causerie. FILMAVOND. De plaatselijke afdeeling van de Ned. Chr. Geheelonthoudersvereeniging heeft een film avond georganiseerd, welke Donderdagavond in het Ned. Herv. Vereenigïngsgebouw wordt gehouden. Vertoond wordt de geluidsfilm „De witte hel van Pnitz Palla". Des middags draait voor de jeugd de sound film „Oom Tom en de weeskinderen". ZENDINGSAVOND. Donderdagavond zal in het- Evangelisatie gebouw „Emmanuël" aan de Zeestraat een avond voor en over de zending worden ge houden. De heer F. Chleboun. zendeling der Broeder gemeente zal een lezing met lichtbeelden hou den over de zending in Suriname. De lezing kan kosteloos worden bijgewoond. BURGERLIJKE STAND. VELSEN Geboorten: E. Went—Goedkoop, z„ Brede- roodscheweg 104 Santpoort. R. Kamminga Bos. d.. Beukenstraat 26 IJmuiden (O.) W. S. MaasAlles, z.. Vlierstraat 2 IJmuiden 'O.). G. T. PiebingaMol. d., Cypressenstrast 27, IJmuiden 'O.i C. Bakkervan Kempen, d., Rijksweg 320 Santpoort. S. van Leeuwen—Bais, d. Havenkade 1. IJmuiden. Overleden: geene. Gehuwden: Th. J. A. Hartmans en J. W. Osendarp, J. Wattstraat 65 IJmuiden. A. Booij en A. C. Peters, Frans Halsstraat 55 IJmuiden (O.) F. J. J. Klep en M. Scheenaard, Bandoeng- straat 11 Haarlem. K. W. Jongeling en G. Kou- denburg, Willem Beukelsznstraat 25 IJmuiden. P. Visser en K. Verbaan, Kon. Wilhelminakade 11 IJmuiden. Ondertrouwden: J. de Vries en A. v. d. Plas, Haarlem. Cederstraat 29. IJmuiden O. W. de Vries en A. J. Broek. Haarlem. Breesaapstraat lrd„ IJmuiden. P. v. d. Braber en D. Jacobs, Van Speijkstraat 18rd„ IJmuiden O. Bloem- straat 35. IJmuiden. T. Mantje en M. J. Nieuwenhuisen, Zeeweg 121, IJmuiden O. Prin- cestraat 34, Velsen. BEVERWIJK Ondertrouwd: C. W. van den Berge en C. Waarls. H. van Well en G. J. de Roo; W van Bronkhorst en T. J. van Lent. Getrouwd: J. J. van Meurs en J, E. Zoon. Bevallen: E- 4 M. DuijnRijndérs, z.. A C Reijnders—Buhre. d„ A. C. Wester-de Wit, z.. W. van der Oord—Weeder, z. Overleden: C. van Duijl. 71 j. gehwd. met A Schut. W. Waagmeester, 51 j. gehwd met A.' C. ae Bie: A. A. de Waard. 70 j. gehwd. met T Kop. gew. hebb. te Velsen. D. Helman 68 i* gehwd. met C. A. Wezel.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 15