Herstel der betrekkingen tusschen Amerika en Rusland. HET BRANDPROCES TE BERLIJN. ZATERDAG 21 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 UIT HET BUITENLAND. Een telegrammenwisseling tusschen Kalinin en Roosevelt. Litwinow vertrekt met eenige handelsautoriteiten naar Washington. Persoon lijke onderhandelingen met den President? Het Engelsche witboek over Duitschland's uit treden uit den Volkenbond. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS AMERIKA. De voorzitter van de Executieve van de Sovjet-Unie, Kalinin, heeft een boodschap ontvangen van den Amerikaanschen presi dent Roosevelt, waarin deze o.m. zegt: .Ka het aanvaarden van liet president schap der Vereenigde Staten heb ik mij over tuigd van de noodzakelijkheid der normali seering van de betrekkingen tusschen de Ver eenigde Staten en Rusland. Uitgaande van dit inzicht ben ik bereid met de vertegen woordigers van uw land over de opheldering van verschillende politieke en economische problemen te onderhandelen, welke voor de welvaart van beide landen van belang zijn. Ik verzoek u mij de vertegenwoordigers te noemen, die u tot dit doel een opdracht wilt geven." w.g. Roosevelt. De voorzitter van de Executieve van de Sovjet-Unie, Kalinin, heeft Roosevelt een ant woord-'telegram doen toekomen, waarin o.a. gezegd wordt: Litwinow. „De regeering der Sovjet-Unie is bezield van den wensch vriendschappelijke betrek kingen te onderhouden met de Vereenigde Staten. In opdracht der regeering der Sovjet Unie benoem ik den volkscommissaris van buitenlandsche zaken, Litwinow, tot gevol machtigde, die opdracht heeft met u te Wash ington te onderhandelen over de opheldering der politieke en economische problemen. Ik hoop, dat het gelukken zal bij deze bespre kingen een basis te vinden, teneinde eindelijk de vriendschapsverhouding tusschen de bei de volkeren te stabiliseeren". w.g. Kalinin. In politike kringen te Moskou is men van meening, dat het herstellen der Russische be trekkingen met Amerika het grootste succes is van de Russische diplomatie, hetgeen in het bijzonder aandacht verdient in verband met den gespannen toestand in het Verre Oosten: Litwinow zal zich langs den kortsten weg naar Washington begeven, teneinde aldaar met staatsscretaris Huil te onderhandelen, Bovendien zullen de commissaris van buiten- la ndschen handel, Rosenholz en waarschijn lijk leidende figuren van handels- en be drijfsleven in de Sovjet-Unie naar Washing ton gaan. Onder deze personen zouden zich bevinden de chef van' de Amtorg, Bogdanow en de niet-officieele vertegenwoordiger van den commissaris van buitenlandsche zaken in Amerika, Skwirski, die ook de voorwerk zaamheden voor het herstel der betrekkin gen tusschen de beide volkeren geleid heeft. Uit Washington meldt. V. D President Roosevelt verklaarde, dat hij per soonlijk de onderhandelingen met Litwinow zou voeren. Misschien zal ook nog staatssecre taris Huil aan de besprekingen deelnemen. Men verwacht hier dat, zoodra een overeen komst bereikt zal zijn. een gemengde schul- dencommissie zal worden ingesteld. ENGELAND. De publicatie van het Witboek, clat een vol ledig resumé bevat der gebeurtenissen van Zaterdag jl. in het bureau der Ontwapenings conferentie te.Genève dient om opnieuw de aandacht te vestigen op het stadium, dat de Ontwapeningsconferentie had bereikt vóór het uittreden van Duitsehland was aange kondigd. Het Witboek is een antwoord op de suggesties, welke in Duitsehland zijn geop perd volgens welke Sir John Simon de be sprekingen, welke tusschen de mogendheden zijn gevoerd vóór deze zitting, verkeerd zou hebben geïnterpreteerd. Het was als rappor teur en op verzoek van president Henderson, dat Simon zijn verklaring, welke geheel de goedkeuring droeg der vertegenwoordigers der andere mogendheden, aflegde. Norman Davis (Vereenigde Staten) heeft in zijn korte verklaring zulks be vestigd en hij gaf volledigen steun aan diens verklaring er den nadruk op vesti gende, dat zijn regering het standpunt in neemt, dat de Ontwapeningsconvent-ie on mogelijk tot instrument voor herbewapening kan worden gemaakt en dat de kwalitatieve gelijkheid der bewapening primair gericht zou moeten worden door een vermindering der bewapening der zwaar bewapende mo gendheden en niet door een actie van de zijde der anderen om te trachten him bewa peningen uit te breiden. De Italiaansche ge delegeerde Sorgana onderstreepte deze ver klaring eveneens en sprak de hoop en het vertrouwen uit, dat de wereld als ze deed evenals Italië in het program, dat door Sir John Simon was uiteengezet, de basis zou vinden voor het latere werk. De Belgische gedelegeerde Bourquin ver klaarde eveneens, dat het absoluut essen tieel is, dat de pogingen der conferentie niet zouden mogen eindigen met een herbewape ning en hij was er van overtuigd, dat het eer ste stadium zooals overwogen, onontbeerlijk zou zür» L-nd van zaken, daar het de werking der conventie zou toet sen. Wat de duur der eerste conventie betrof, gaf Paul Boncour in zijn toespraak aan, dat de periode van vier jaren, waaraan Simon had gerefereerd gebaseerd was op een aantal overwegingen, waaraan de Fransche delegatie groote waarde toekende. Sir John Simon heeft Vrijdag achtereen volgens ontvangen de ambassadeurs van Ita lië, Frankrijk en Duitsehland, ten einde te trachten op deze wijze het contact te herstel len. De mogelijkheid bestaat, dat het Engelsche kabinet een bijzondere zitting zal houden, welke misschien a.s. Maandag zal plaats vin der Duitsehland. De oproep der Duitsche regeering. BERiLIJN 20 October (V.D.) Ten einde eventueelen twijfel over den aard der volks stemming van 12 November 1933 van te voren uit te sluiten, heeft de Rijkregeering besloten, dat haar proclamatie aan het Duitsche Volk van 14 October 1933 in zijn volledigen tekst op het stembiljet zal wor den geplaatst. Amerika. Farmerstaking over geheel Amerika afgekondigd. (Naar uit St. Paul (Minnesota) wordt ge meld, heeft het bestuur van de onlangs ge stichte Farmers Holiday Association, welke reeds- 2 millioen leden zou tellen, besloten dat de staking der boeren in geheel Amerika heden Zaterdagmiddag zal beginnen. De aanhangers der organisatie worden er toe opgewekt leveringen op de markten, betalingen van hypotheek en alle inkoopen te staken tot dat op de basis der National Recovery Act een verbetering van den eco- nomiscben toestand, in het bijzonder een verhooging der prijzen voor landbouwpro ducten zal zijn bereikt. Toetreding van het FedRes. Banken tot de B. I. B.? Men verwacht te New York, dat binnen kort de Federal Reserve Banken van de Vereenigde Staten zullen samenwerken met de Bank voor Internationale Betalingen Volgens de New York Times zal Harrison de gouverneurvan de Fed. Res. Bank of New York benoemd worden tot lid van den Raad van Beheer van de B. I. B. Harrison verwacht dat het verbod, dat Shimson in 1929 uitvaardigde aan de Fed. Res. Bank om deel te nemen aan het B.I.B systeem zal worden opgeheven. Mexico. 1 Een opstandige beweging. Volgens nog niet bevestigde berichten, zouden zich bij San Luis Potosi 10.000 be wapende ongeregelde troepen hebben ver zameld onder bevel van generaal Cedillo. De Mexicaansche regeering zou na ont vangst van de desbetreffende mededeeling drie regimenten infanterie naar Vera Cruz en verder troepen naar San Luis Potosi hebben gedirigeerd. De omstreken van Mexico City worden door militairen be waakt. Geruchten betreffende een opstand wor den evenwel van regeeringswege gedemen teerd Frankrijk. Socialisten tegen de regeering. Er komt spanning in de binnenlaT'1-"1^ politiek in Frankrijk nu de financieele voorstellen der regeering in de Kamer en in de commissies in behandeling zullen komen. In politieke kringen heerschte Donder dagavond groot pessimisme, aangezien de socialisten zich ongenaakbaar toonden. De zelfde gevaarlijke klippen als verleden iaar moeten weer vermeden worden. De socialis ten eisohen n.l. dat de ambtenaersalarissen waarop de regeering afgezien van eenige uitzonderingen, een extra-belasting van 6 pet. wil heffen, onaangetast zullen blij ven. De mee ih ik heden worden nog vergroot doordat de financieele commissie onder so- cialistisc-hen invloed deze extra-bc'astmg heeft verworpen jRuslamk Toch uitwijzing der Duitsche ingenieurs? Niettegenstaande het dementi van de Sovjet-autoriteiten verneemt Reuter uit be trouwbare bron. dat alle Duitsche ingenieurs en officieel aangestelde Duitsche arbeiders bij de Putiloff. Obuchoff en Alexandroff- fabrieken te Leningrad en bij een aantal andere fabrieken in Tula (nabij Moskou» alsmede te Humoff in de Ukraine, op last van de Russische regeering- op 15 Novem ber Rusland moeten verlaten. lioapi free** niewve auta atuacens de ilea mei auie- maiiseheti tyanqwissel 6e- f«:ite heui-t*. De nieuwe REOAUTOMOBIEL met AUTOftfATISCKEN GANG WISSEL, dusgeenversnel|ings^ handle meer, staat ter beproeving gereed. Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij Plein 21, tel. 11198 Haarlem (Adv. Ingez. Med.) Discussie over Popof's kleeding. Een „verdwenen burger". Na de pauze kwam Vrijdag in het proces te Berlijn de kwestie ter sprake, welke klee ding de man gedragen heeft, dien getuige Bogun in een der portalen heeft gezien en die z.i. overeenkomst vertoont met verdachte Popof. Bogun heeft destijds verklaard, dat de bedoelde persoon een broek had van lich tere kleur dan de jas. De kostjuffrouw van Popof verklaart daarentegen dat Popof slechts twee costuums bezat, nl. een donker blauw en een zwart. Torgler bestrijdt de bewering van Bogun, dat een blauw pak er in het avondlicht lich ter uitziet dan een zwart, 's Avonds ziet een blauw pak er precies eender uit als. een zwart; Torgler zegt dit uit ervaring te we ten, omdat hij 18 jaar in de kleedingbranche is werkzaam geweest. Getuige Bogun antwoordt, dat hij alleen gezegd heeft, dat de broek er anders uitzag dan de jas en dat er dus sprake was van ver schil in kleur. Dr. Teichert wijst er op, dat getuige Bo gun bij zijn verhoor op den dag van den brand heeft gesproken van een licht-grijze broek. Ook de president merkt op, dat er ver schillen bestaan tusschen de eerste en de latere verklaringen van getuige. Bogun ver klaart deze tegenstrijdigheden aldus, dat het verhoor op den eersten avond zoo snel in zijn werk ging, dat men geen precieze .be schrijvingen kon geven. Daarom heeft hij zich later nog eens aangemeld. Dimitrof vraagt getuige Bogun of hij rela ties heeft met beambten van het Rijksdag gebouw. Getuige antwoordt ontkennend; hij heeft ook geen betrekkingen met de S.A. en S. S. Dimitrof's vraag of Bogun in connectie staat met de Stahlhelm, wordt door den. pre sident niet toegelaten, waarop Dimitrof op merkt, dat het antwoord misschien karak teristiek zou zijn geweest voor den getuige. Bogun immers is romanschrijver en geen ingenieur.. Deze opmerking, die bij het publiek groote vroolijkheid te weeg brengt, bezorgt Dimitrof een ernstige waarschuwing van den presi dent. Sr ontspint zich vervolgens een langdurige discussie over de vraag, wie er aan de deur van portaal II heeft gerammeld en naar de Brandenburger Tor is geloopen om de brandweer te waarschuwen. Dimitrof: De Rijksdag-brandstichting is nog altijd een raadsel. Het eerste alarm is noch door een Rijksdagbeambte, noch door een politie-agent geslagen, maar door een onbekenden burger, die niet te vinden is. De president vraagt aan den pol it ie-amb ten a ar Lateit: Toen u het bericht van den. brand ontving, kon u toen nagaan of de bur ger, die het bracht, dit uit eigen beweging deed? Lateit: Ik had den indruk dat hij uit eigen beweging kwam. Voordien echter hadden wij reeds door middel van den brandmelder ver nomen dat er brand in den Rijksdag was uit gebroken. Dimitrof roept: Die verdwenen burger is misschien de tweede man van portaal II; uit het publiek klinkt de kreet: Deze onbekende burger moet terecht komen. De volgende getuige is de gewezen chef bij de Berlijnsche brandweer Ahrens. De president vraagt hem of het waar is, dat „Oberbranddirector" Gempp zekere uitingen gedaan heeft over het verhinderen der blus- schingswerkzaamheden door minister Goering. Getuige Ahrens noemt deze beweringen on juist. Hij protesteert er verder tegen, dat hij het buitenland voorzien zou hebben van be richten over deze beweerde uitlatingen van Gempp. Op het oogenblik, dat die gepubliceerd werden, bevond hij zich n.l. al bijna vijf weken in arrest. Ik betreur het buitengewoon, aldus getuige, dat in het buitenland een brochure wordt uitgegeven, welke iemand bezwaart, die zooals ik. achttien jaar lang zijn vollen plicht voor de gemeente heeft gedaan. Dr. Teichert: is het mogelijk, dat uw zoon de bedoelde mededeelingen gedaan heeft? Getuige: Mijn zoon heeft zich nooit om der gelijke dingen bekommerd. In antwoord op vragen van den Oberreichs- anwalt verklaart getuige nog, dat hij geen S.A.-afdeelingen bij den Rijksdag heeft ge zien. alleen nu en dan een S.A.-man, die in den auto der ministers zat. Als volgende getuige wordt de Kriminal- assistent Raben gehoord over zijn waarnemin gen bij het verhooren van v. d. Lubbe. Hij ver telt. dat v. d. Lubbe gewillig antwoord gegeven heeft; uit. zijn houding kreeg hij den indruk, dat verdachte beschikte over een goed gehëu- gen en over een buitengewoon goed vermogen om zich te oriënteeren. In tegenwoordigheid van getuige Raden heeft v. d. Lubbe den brandweg nog eens af gelegd. Van der Lubbe was alleen van de eene plaats naar de andere geloopen en had overal aangegeven, waar de brand was gesticht. De heele tocht heeft vijftien minuten geduurd. Getuige gelooft echter niet. dat verdachte, toen hij zijn daad pleegde, ook zoo snel ge loopen heeft, want voor het stichten van den brand moet hij meer tijd noodig gehad hebben. Geheimrat Galle, directeur van den Rijks dag, bevestigt op een vraag van den president, dat menschen die in gezelschap van een afge vaardigde den Rijksdag binnenkwamen, ge vulde tasschen konden meebrengen zonder ge controleerd te worden. Ook de bodes konden groote pakketten naar het communistische fractiebureau brengen, zonder gecontroleerd te worden. De president: Bestond er in de presidents woning een permanente S.A.- of S.S.-wacht? Getuige: Neen, daar is geen sprake van. Dat had ik moeten opmerken. Galle vertelt verder, dat hij den morgen na den brand boven de communistische fractie kamer een ladder heeft aangetroffen. Ove rigens zegt hij op een desbetreffende vraag van dr. Sack, met Torgler altijd de aange naamste relaties te hebben gehad. Aan getuige Sobecki (de hospes van Popof) worden eenige vragen gesteld over een bios coopkaartje van Popof. Getuige zegt. dat hij den dag na den Rijksdagbrand bij het op ruimen van Popof's ontbijttafel een gebruikt bioscoopkaartje heeft gevonden. President: Wist u, of het kaartje den vórigen dag gebruikt is? Getuige: Dat heb ik aangenomen. Den datum kan ik niet opgeven, maar men houdt èen gebruikt bioscoopkaartje toch niet ver scheiden dagen in zijn zak (beweging bij het publiek). President: Dat kan heel goed voor komen. Getuige geeft ten slotte toe, dat hij het kaartje ook wel twee dagen na den brand ge vonden kan hebben. Toenx de eerste foto van v. d. Lubbe in de kranten verscheen, heeft hij ér Popof over gesproken en hem ge vraagd, wat hij er van dacht. Popof deed moeite een goede karakteristiek te vinden voor den man en zei toen ongeveer, dat het gezicht van den man z.i. niet goed was en dat hij hem niet vertrouwde. Getuige ver klaart ten' slotte, niet geweten te hebben, dat Popof tot de communistische partij be hoorde. De zitting wordt daarna tot Zaterdag ver- Dimitrof's zuster mag niet te Kopenhagen spreken. KOPENHAGEN, 20 October (Wolff) De zuster van Dimitrof, die hier is aangekomen om de zaak van haar broer te bepleiten, heeft geen vergunning gekregen om hedenavond in een openbare vergadering het woord te voe ren. DE ZAAK SCOTTSBORO KOMT WEER VOOR. OP 27 NOVEMBER NEW YORK, 20 Octoiber (V.D.) Uit Decatur..in. den staat Alabama, wordt ge meld, dat de rechter W. W. Callahan, gis teren heeft bepaald, dat de zaak tegen de zeven jeugdige negers van Scottsboro op 27 November a.s. opnieuw voor de rechtbank zal dienen. MOORDENAAR VAN DEN EX-PREMIER VAN JOEGO-SLAVIë GEPAKT. BELGRADO, 20 October (V. D.) Naar uit een heden gepubliceerd officieel communiqué blijkt, is op 11 dezer in de gemeente Gornje Ledanje in het district Varaschdin in het huis van een zekeren Marko Krobat des mid dags een helsche machine ontploft Des middags was een pakket, waarin zich een bom bevond, in het huis gebracht. Toen Krobat in bijzijn van zijn vrouw het pakket opende had de ontploffing plaats. In het communiqué wordt medegedeeld, dat Krobat vroeger in Hongarije heeft gewoond, waar hij met Kroatische emigranten in rela tie heeft gestaan. Krobat heeft op 24 Augustus den gewezen premier van Joego Slavië, Neudörfer, bij Zlater vermoord. Op 29 September heeft hij op de spoorlijn Zidani-Most een helsche machine geplaatst, welke evenwel niet is ontploft. Hij heeft ook bij Zapreschits een bom gemonteerd, welke is ontploft. OPSTAND IN SIAM GEëINDIGD BANGKOK. 20 Oct. (V. D.) De opstandige beweging is in elkaar gestort, de spoorweg en telegraafverbindingen zijn hersteld. JAPANSCH STOOMSCHIP VERONGELUKT ZEVENTIG DOODEN Reuter meldt uit Kobe, dat het Japansche stoomschip „Jashima Maru" nabij deze stad brand uitgebroken is. De bemanning streed wanhopig tegen de vlammen, doch tenslotte maakte het schip zware slagzij en verdween in de golven. Om trent het lot van passagiers en be manning is niets bekend. Nader meldt Reuter: Bij het vergaan van de Jashima Maru zijn vermoedelijk 70 per sonen om het leven gekomen. 51 personen werden gered. Tot nu toe is een lijk geborgen. Vaz Dias geeft de volgende lezing van het ongeluk: Het stoomschip Jashima Maru. is ter hoogte van Soema-eiland vanmiddag tijdens een hevigen storm gekapseisd. 51 opvarenden werden gered, terwijl 70 perso nen worden vermist. Een Engelschman is verdronken. Het reddingswerk wordt door het ongunstige weer ernstig bemoeilijkt. (De Jashima Maru. een stoomschip dat 947 ton meet. behoort toe aan de reederij Osaka Shosen Kisen Kaisha te Osaka». „WEHRWISSENSCHAFT" IN BESLAG GENOMEN NIET IN OVEREENSTEMMING MET DE OF- VATTINGEN DER DUITSCHE REGEERING BERLIJN. 20 October (V.D.) Een ge deelte der buitenlandsche pers heeft „met tendensieuse bedoelingen" eenige zinsneden en hoofdstukken uit het boek van prof. Ban.se „Wehrwissenschaft, Einfuchrung in eine nationale Wissenschaft" geciteerd om daarmede de vredelievende gezindheid van het nieuwe Duitsehland verdacht te maken. Daartegenover wordt geconstateerd, dat de door prof. Banse verkondigde opvattin gen niet in overeenstemming zijn met die der Duitsche regeering en slechts te be schouwen zijn als persoonlijke meenings- uitingen. Prof. Banses boek „Wehrwissenschaft. Ein fuchrung in eine neue nationale Wissen schaft" is in beslag genomen. DE SNELLE POSTVLUCHT IN 5 DAGEN. ALS HET VERTREK IN NOVEMBER VALT. Over de snelle postvlucht met den Pander verneemt de N.R.C. dat mocht het gelukken het toestel geheel gereed te krijgen, vóór No vember er geen bezwaar tegen is. dat de vlie gers (in het licht der volle maan) 's morgens eenige uren voor zonsopgang de dagtrajec ten afleggen, die noodig zijn om de uitreis in 4 dagen, de thuisreis in 3 dagen te volbren gen. Maar eischt een zorgvuldige voorberei ding uitstel van het vertrek tot 3, 4 of nog verdere datum in November, dan oordeelt het comité het geen bezwaar, dat de reisduur verlengd wordt tot 5 en 4 dagen, zoodat dan per dag slechts het traditioneel geworden aantal uren geslagen behoeft te worden. Donderdag is de Postjager wederom uit de hangar gereden om proeven te nemen met de remkleppen. Alles is naar wensch geloo pen. De rijksstudiedienst is gereed met het in bouwen der meetinstrumenten, die dr. van der Maas noodig heeft om de vliegeigen- schappen te testen. WITTE KRUISLOTEN NIET MEER Het hoofdbestuur der Noard-Hollandsche Vereeniging Het Witte Kruis heeft meege deeld, dat de uitlotingen der loten van de Pre- mieleening van 1888 worden geschorst. HERDENKING VAN ONZE ONAF HANKELIJKHEID Het ligt in het voornemen van de afdee- ling Amsterdam van het Verbond van Na tionaal Herstel de afkondiging van Neder- landsch Onafhankelijkheid op 17 November 1913 te herdenken door een feestavond in het Concertgebouw op den avond van dien dag. AGENDA ZATERDAG 21 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Feestavond Vrijz. Dem. Jongeren Organisatie. 8.30 uur. Rembrandt Theater: „20.000 jaar in Sing Sing". Op het tooneel: The Royal Merry Four Comedy Kwartet 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace: „Het verboden Paradijs". Op het tooneel: Albert de Booij, de bekende Radio zanger. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Jeugdzonden". 8.15 uur. ZONDAG 22 OCTOBER Stadsschouwburg: Nieuw Schouwtooneel. „Kinderen van ons Volk" 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Feestvoorstelling. „Levensavond". 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Revue: „Uitjes en Augur- kies". H. O. V. Middagconcert Gem. Concertzaal. Solist: Piene Verdonck. 2.30 uur. Vrijz. Dem. Jongeren Organisatie. Propa- ganda-vergadering in caférestaurant Brink- mann, Gr. Markt. Vredesfilmvertooning in Palace: „Om den wereldvrede 11.30 uur. Circus Rausch, Pretoriaplein. 3 uur (Kinder voorstelling) en 8 uur. Rozekruisers Genootschap. Tempeldienstri tus en voordracht, Bakenessergr. 13. 10.30 u. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds MAANDAG 23 OCTOBER Kon. Vereen. Oost en West. Tuinzaal Gem. Concertgebouw. Lezing met fïlmvertooning door Jhr. Dr. J. C. Mollerus. 8 uur. Circus Rausch, Pretoriaplein. Voorstelling. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 21 Oct. 8 uur 's avonds tot en met Vrijdag 27 Oct. 8 uur zijn de vol gende apotheken op Zondag 's avonds na 8 uur en 's nachts geopend. P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. P. Kruysse, Firma Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30. Tel. 10043. I. Koster, Apotheek Bosch en Vaart, Bosch en Vaartstraat 26. Tel. 13290. Mej. J. M. Meisner, Marnix-apotheek, Mar- nixstraat 65. Tel. 23525. W. P. Wouterser. Apotheker. Koninginne weg 3. Tel. 12038 (De apotheek W. P. Woutersen, Konin ginneweg 3, Tel. 12038 heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend.) B. K. Blommendaal. Nolf's goedkoope apo theek, Kruisstr. is eiken Zaterdag en eiken dag voor een feestdag geopend tot 10 u. 's avonds

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3