WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN DE OVERIGE EERSTE KLASSERS RANGLIJSTJES. R.C.H.-K.F.C. (3-6) Stormvogels-Excelsior (2-1) Feijenoord-H. F. C. (3-0) 't Gooi-Haarlem (2-4) Ajax-V. S. V. (5-4) MAANDAG 23 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 6 De eerste overwinning voor Haarlem. Ajax wint met 54 van V. S. V. H. F. C. lijdt in Rotterdam een 30 nederlaag tegen Feijenoord. Stormvogels wint op het kantje van Excelsior. R. C. H. stelt op eigen veld teleur tegen K. F. C. Bloemen- daal ontneemt aan Blauw Wit een punt. E. D. O, klopt V. V. A. met 41. Kinheim struikelt in Wormerveer. AFDEELING I Eerste klasse. 't GooiHaarlem 24 Z. F. C.—Hermes-D.V.S. 7—0 Sparta—A. D. O. 4—2 FeijenoordH. F. C. 30 Ajax-V. S. V. 54 Tweede klasse A: A. F. C.—H. R. C. 6—3 W. F. C.—Kinheim 2—0 West FrisiaZ. V. V. 1—2 D. W. S.Zeeburgia 21 Alcm. Victrix—O.V.V.O. 1—2 Tweede klasse B' B.F.C.T.O.G. 3—0 HerculesVelox 2—2 E.D.O.—V.V.A. 4—1 BloemendaalBlauw Wit 2—2 Derde klasse A: De Meteoor—D. W. V. 3—5 K.V.V.Hollandia 2—5 De KennemersMeervogels 123 HelderAssendelft 82 Purmersteijn06.V. 26 Derde klasse B- RodiSchinkelhaven 02 ZaandijkOosterpark 41 Halfweg—Z.R.C. 1—0 De VolewijckersWatergraafsmeer 36 S. D. Z.Zeemeeuwen 02 Vierde klasse B: FokkeWestzaan 33 A.D.W.—Verkade 2—1 SC.A.Zilvermeeuwen 43 BeverwijkZaanlanüla 81 Viei le klasse E: Jan HanzenkwartaerElectra 22 HeemskerckVictoria 22 AmstelSlofcerdijk 22 SoplaNeerlandia 41 Reserve eerste klasse" Hilversum 2ED.O. 2 52 Zeeburgia 2—R.C.H. 2 0—2 Blauw Wit 2—Z.F.C. 2 2—0 Haarlem 2Ajax 2 42 H.F.C. 2—Stomvogels 2 2—3 Reserve tweede klasse V.S.V. 2D.W.S. 2 3—2 K.F.C. 2—West Fisia 2 2—0 Spartaan 2—W. F C. 2 3—2 H.R.C. 2—Alcm. Victrix 2 1—1 Blauw Wit 3—A F. C 2 2—4 Reserve derde klasse A: O.S.V. 2Hel dier 2 5—1 Z.V.V. 2Kennemers 2 35 Ajax 4—Z.F.C. 3 1—4 De Volewijckers 2—Alcm. Victrix 3 7—0 AFDEELING II Eerste klasse. Stormvogels—Excelsior 21 D.F.C.—Xerxes 2—1 R.C.H—KF.C. 3—6 H.BB.—D.H.C 2—1 V.U.C.—Hilversum 3—1 Tweede klasse Quick—C.V.V. 0—0 ViosR.F.C. 1—8 S.V.V.—Olympia 4—1 Alphen—H.V.V. 0—4 De HollandiaanUnitas 32 Tweede klasse E D.CL.Overmaas 12 BJE.C—Neptunus z3—1 V.D1.Steeds Hooger 33 GoudaO.D.S. 3—1 O.N.A.For tuna 25 Derde klasse A Zand/voortAphia 02 R.V.C'Hillinen 4—3 Hillegom—Laakkwartier 24 SchotenA. S. C. 91 Vierde klasse A' Leidsche BoysR.C.L. 22 De OoievaarsTUD. 14 TerlaakDèV.S. 2—2 L.D.W.S.—De Jagers 2—5 Reseve eerste kla:' H.B.S. 2Feijenoord 2 33 'AD.O. 2—Sparta 2 2—2 Xerxes 2—S.V.V. 2 2—3 Excelsior 2V.U.C 2 62 D.H.C. 2—C.V.V. 2 0—2 AFDEELING m. Eerste klasse: VitesseEnsch. Boys 22 Tubantia-Hengelo 11 A.G.O.V.V.P.E.C. 1—3 WageningenGo ahead 11 EnschedéHeracles 13 Tweede klasse A: BorneGolto 21 Zwolsche Boys—K.H.C. 32 Z.A.C.—Roda 5—2 U. D.Robur et Velocitas 4—4 RigtersmleekDoto 22 Tweede klasse B: ZutphaniaArnhemsche Boy- 32 Theole—A.Z.C. 1—3 S.C.H.—Quick 5—0 RhedenBe Quick 14 AFDEELING N Eerste klasse: Willem nLonga 11 Eindhoven—P. S. V. 4—0 B. V. V.—Middelburg 1—3 M.V.V.Bleijerheide 3—3 N.A.C.N.O.A.D. 3—1 AFDEELING V Eerste klasse AchillesSneek 31 G. V _A.V.Alcides 5—1 FrisiaBe Quick 23 FrieslandVeendam 33 VelocitasLeeuwarden 42 SpartaA. D. O. (42) Het begint met een mooi, open spel. De Spartanen zijn aanvankelijk in de meerder heid; het lukt Seton dit door een doelpunt tot uiting te brengen (10). De Jong volgt dit voorbeeld spoedig en brengt den stand op 2-0. A. D. O. komt nu opzetten en Berg maakt den achterstand kleiner (21). Papenhoven maakt even voor de rust het verschil grooter door den stand op 31 te brengen. A. D. O. schijnt in de tweede helft alles goed te willen maken. Het blijkt tenminste uit de enthousiaste aanvallen. Het duurde echter niet lang of Sparta is spoedig weer in de meerder heid. De Jong maakt 41. Berg wordt gewond, doch komt na verbonden te zijn in het veld terug en maakt het verschil voor zijn club kleiner door den eindstand op 42 te brengen. D. F. C.—Xerxes (2—1) De Dordtenaren zijn direct in de meerder heid. Na korten tijd komt ook Xerxes opzetten en het blijkt al spoedig dat de clubs aan el kaar gewaagd zijn. D. F. C. krijgt door Punt de leiding (10). Een gelijk opgaand spel volgt nu met een kleine meerderheid voor D. F. C. Voor de rust vergroot Smith de voor sprong tot 2—0. Het schijnt dat de rust beide elftallen geen goed heeft gedaan want beide elftallen kunnen er niet „in" komen. Een half uur later brengt v. d. Berg den stand op 21. Een strafschop door Punt genomen wordt keu rig door Wasserfall gestopt. V. U. C.Hilversum (31) Na ongeveer 10 minuten is het V. U. C. die de leiding neemt als Koppens uit een voorzet doelpunt. Na zeer kox-ten tijd maakt Koppens door een misverstand van de Hilversumsche verdediging zijn tweede doelpunt. Ketelaar maakt na de pauze den achterstand kleiner (21). Hoe Hilversum ook zijn best doet de gelijkmaker wil niét komen. v. d. Wildt lukt het, aan V. U. C. een overwinning van 31 te bezorgen. H. B. S.—D. H. C. (2—1) H. B. S is direct in de meerderheid; D. H. C. had zoo goed als niets in te brengen. De keeper was echter goed op dreef en wist erger te voorkomen. Na een half uur kwam de eer ste goal van d'Fonseca waardoor H. B. S. met 10 leidt. De pauze schijnt D. H. C. wat meer kracht te hebben gegeven. Toch is het Ophorst van H. B. S. die het tweede doelpunt maakt. Uit een hoekschop krijgt D. H. C. een tegen- goal. Er wordt verder niet meer gescoord. Z. F. C—Hermes-D. V. S. (7—0) Na tien minuten komt het eerste doelpunt voor Z. F. C. Hoogmoed brengt spoedig den stand op 20. Een paar mooie kansen worden door Hermes gemist. Voor de rust maakt Hoogmoed zijn derde en vierde doelpunt. Ook in de tweede helf blijft Z. F. C. in de meerderheid, ofschoon ook Hermes goed spel laat zien. De Hoed, Hoogmoed en Lust maken voor Z. F. C. elk nog een goal. Het einde komt met een 70 overwinning voor Z. F. C. ALS HET VOETBALLEN U aangenamer is met een le klas bal, die in het gebruik rond blijft, dan moet U Thomlinson's bal koopen, die onder geen enkele omstandig heid van vorm verandert. Thomlinson's bal werd voorheen TEE-BAL genoemd, en koopt in het Sportmagazijn „GRETHA DE BRU13N", Twijnderslaan 45, Telefoon 15116. Op alle artikelen 15 reductie! (Adv. Ingez. Med.) AFDEELING I. EERSTE KLASSE gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Ajax 6 5 0 1 10 27—15 1.67 Z. F. C. 6 4 0 2 8 27—9 1.23 V. S. V. 6 4 0 2 8 20—15 1.23 Feijenoord 6 4 0 2 8 16—13 1.23 Sparta 6 4 0 2 8 14—12 1.23 Hermes-D.V.S, 6 3 0 3 6 15—18 1.— A. D. O. 6 2 0 4 4 18—19 0.67 H. F. C. 6 1 2 3 4 9—19 0.67 Haarlem 6 1 1 4 3 13—23 0.50 't Gooi 6 0 1 5 1 5—21 0.17 TWEEDE KLASSE A: D. W. S. 5 4 1 0 9 14—4 1.80 Z. V. V. 6 4 2 0 10 20—9 1.67 Kinheim 5 1 3 1 5 14—11 1.— West Frisia 6 2 2 2 6 13—10 1 Zeeburgia 5 2 1 2 5 6—6 1.— O. V. V. O. 6 2 2 2 6 10—11 1.— W. F. C. 6 2 1 3 5 8—17 0.83 Alcm. Victrix 5 1 2 2 4 11—11 0.80 A. F. C. 6 1 2 3 4 10—18 0.67 H. R. C. 4 0 0 4 0 716 0 TWEEDE KLASSE B: Velox 6 5 1 0 11 23—7 1.83 Blauw Wit 6 4 2 0 10 20—8 1.67 E. D. O. 5 3 0 2 6 19—11 1.20 D. O. S. 5 3 0 2 6 15—14 1.20 B. F. C. 6 3 1 2 7 13—12 1 17 Spartaan 5 2 1 2 5 9—9 1.— Bloemendaal 5 1 2 2 4 12—15 0.80 T. O. G. 6 1 1 4 3 9—20 0.50 Hercules 6 1 1 4 3 10—24 0.50 V. V. A. 6 0 1 5 1 13—23 0.17 AFDEELING II. EERSTE KLASSE: Stormvogels 5 4 0 1 8 11—6 1.60 D. F. C. H. B. S. D. H. C. Hilversum Excelsior K. F. C. V. U. C. R. C. H. Xerxes 5 3 117 13—11 1.40 5 2 2 1 6 10—8 1.20 6 3 1 2 7 16—14 1.17 5 2 1 2 5 16—13 1.— 6 2 1 3 5 17—15 0.83 6 2 1 3 5 18—18 0 83 6 2 1 <s8 5 15—17 0.83 6 2 0 4 4 14—19 0.67 6 2 0 4 4 11—20 0.67 R. C. H. MIST TWEE PENALTIES. Het dreigt met de Raging mis te zullen loo- pen. Na het fraaie oegiri in de wedstrijden te gen D. F. C. en V. U. C. zijn nu vier neder lagen in successie gevolgd; we vragen ons af. waar dat heen moet. Weliswaar werd tegen Hilversum en D. H. C. absoluut onverdiend verloren, of zoo men wil zoodanig gespeeld, dat een overwinning even goed mogelijk geweest zou zijn, tegen K. F. C. was het echter een matige vertoo ning. Toch heeft R. C. H. in de tweede helft vrijwel doorloopend op de K. F. C.-helft ge speeld; miste in die periode twee strafschop pen op momenten dat het maken van een goal missGhien het keerpunt van den strijd had kunnen zijn. Het elftal, dat ditmaal weer verscheen met invallers voor Prevost Sr. en Hanse, schijnt nog niet over voldoende vertrouwen in eigen kracht en vooral routine te beschikken om tegenslagen als bovenbedoelde te kunnen overwinnen. Kos had een paar zwakke momenten, die o.i. het eerste en vierde doelpunt tengevolge hadden. Van Thiel was direct oorzaak van het tweede doelpunt; hij heeft zich echter zeer behoorlijk geweerd, evenals Kors. In de middenlinie was Ruis de mari, Paape zoowel als Prevost Jr. konden geen vat krij gen op hun tegenstanders, terwijl Paape voor al te weinig bewegelijkheid vertoonde. De voorhoede scoorde drie goals; diverse kansen tot scoren bleven op onfortuinlijke manier zonder succes. Toch waren er ook oogenblik- ken van behoorlijk spel. In den wedstrijd, die onder de beste ver standhouding werd gespeeld, deed zich een eigenaardig incident voor, doordat scheids rechter Kaptein na een kwartier ongeveer moest retireeren tengevolge van een ge scheurde spier. Gelukkig was de heer Pelser uit Haarlem aanwezig; onder diens leiding kon de wedstrijd uitgespeeld worden. Na den aftrap was het aanvankelijk een terreinverkennen aan beide zijden; ongeveer na tien minuten krijgt K. F. C. een vrijen trap te nemen wegens hands; Kaayk passeert met een enorm hard schot Kos. Van volgt het voorval met den scheidsrech ter, waarvoor even gestopt wordt. Als weer begonnen is, benut Meyer een door Ruis voor doel geplaatsten vrijen trap (11). Nadat eerst R. C. H .een doelpunt van Ver kerk wegens hands ziet afgekeurd, ontstaat tweemaal uit een fout in de R. C. H.-achter- hoede een doelpunt voor K. F. C.. zoodat na een half uur K. F. C. met 31 leidt. De tweede helft is nauwelijks begonnen of het vierde doelpunt is voor K. F. C. ter wereld, als Kos o.i. vergeet uit te loopen en Mol maar voor het intrappen heeft. Wegens ongeoor loofd aanvallen krijgt R. C. H. dan een straf schop, dien Verkerk ver naast schiet, waarna Mol uit een snellen aanval een voorzet van rechts ineens langs Kos schiet (15). Een tweede penalty wordt dan door Paape onbenut gelaten en hoewel nu vrijwel door- Wopend op de K. F. C. helft gespeeld wordt, een enkelen gevaarlijken aanval van de Koo- gers daargelaten, gelukt het eindelijk Haukes om een vrijen bal in te schieten, waardoor het 25 wordt. Nadat dan eerst nog Boutshoorn wederom uit een voorzet van rechts nummer zes heeft gescoord, brengt Haukes drie minuten voor tijd den stand op 36. Dit wordt ook de eindstand van dezen wei nig interessanten wedstrijd, die tusschen de volgende ploegen gespeeld werd: R. C. H. Kos, Van Thiel, Kors, Paape. Ruis, Prevost, Slot, Haukes, Martin, Verkerk. Meyer. K. F. C. Kruiver, Visscher. Mol, Boutshoorn, Wensveen. Bley, Nieuwenhuis, Kaay, Mol. Hiüe, Veen. De elftallen waren als volgt: Stormvogels De Waard, Haak Sr., Haak Jr., Fijen. Prins, Van der Velde, v. d. Steen, Van Pel, Schoorl, Effern. v. d. Kuyl. Excelsior: Mansen, Niehoff, Maaskant, v. d. Ende, Wig man. Andernach, W. W. Smaal. A. Smaal, Hoogesteeger, Achterberg, Quant. Direct ontwikkelt zich een uiterst vlug spel. De bal gaat steeds vlug van man tot man. Al spoedig lost Niehoff een vliegend schot, dat net naast den paal gaat, onbereikbaar voor De Waard. Dan komt Stormvogels los. Effern demon streert handige staaltjes voetbal. Na goed werk van den linkerwing komt de bal bij Van Pel, die zich niet bedenkt, maar onhoudbaar Quant passeert. (10). Excelsior is verre van ontmoedigd. We den ken de Rotterdammers zelfs te zien gelijk maken, maar eerst vliegt een schot van Nie hoff langs den paal en dan blijven de Ha ken in een doelworsteling de situatie baas. Plotseling doet Van der Kuyl een uitval. Hij zet op tijd voor, Schoorl schiet in eens. net tegen den paal. Voorloopig is dit het voornaamste, wat de IJmuider-1voorhoede laat zien. Schoorl speelt te veel op zichzelf en dat is tegen de stevige Excelsior-achterhoede fataal. Veel beter speelt Van Pel, die links en rechts goede cen ters uitdeelt. Excelsior wijzigt haar opstelling: Mansen gaat midvoor spelen. Ook Stormvogels doet zulks, doch noodgedwongen, daar Prins we gens een knieblessure het veld verlaat. Fijen speelt nu spil, Spruyt rechtshalf. Al spoedig zien we De Waard een zeker doelpunt voorkomen, door een kogel van Maaskant over de lat te stompen. Vlak voor de rust wordt Van der Steen te gen den grond gewerkt. Den scheidsrechter ontgaat dit echter. Rust 1—0. Reeds in de eerste seconden na de hervat ting krijgt Effern de kans van den dag, die hij echter niet benut. Ook Van der Kuyl laat een mooie kans onbenut. Over het geheel staat aan weerskanten het spel niet op een hoog peil. Bij Excelsior valt Mansen tegen, bij Stormvogels vooral Schoorl. Effern echter gaat steeds beter spelen; daar door gaat er van den linkerwing wat meer kracht uit. Wanneer Haak wat talmt met wegwerken, krijgt Niehoff een kans Hij schiet echter te zacht. Wanneer er een kwartier gespeeld is, zien we Van der Kuyl en Effern handig samen spelen. Een mooie through-pass brengt Schoorl alleen voor Quant, die geen schijn van kans krijgt. (20). Nog is de strijd niet gewonnen. Excelsior gooit het spel meer open en reeds drie mi nuten na het Stormvogelspunt scoort Nie hoff mooi. (21). Het spel wordt nu uiterst spannend. Om beurten verkeeren de doelen in gevaar. Een voorzet van Van der Steen kogelt Schoorl rakelings naast. Maar ook het Stormvogels-doel verkeert in gevaar. De Waard ziet echter kans, op su blieme wijze een schot van Maaskant te stoppen. Na 33 minuten demonstreert Stormvogels weer eens een mooi staaltje voetbal. Ten slotte krijgt Van der Steen den bal voor open deel vrij. maar hij schiet naast. De spanning stijgt nu ten top. Beide doe len staan onder hoog-druk. Er wordt echter niet meer gedoelpunt, zoodat Stormvogels tenslotte met 2—1 wint. De Rotterdammers hebben, zooals te ver wachten was, niet voor de derde maal teleur gesteld en een regelmatige overwinning op H. F. C. behaald. Hun middenlinie heeft hier wel een zeer groot aandeel in gehad; speciaal de jong ste Paauwe stuwde zijn voorhoede telkens \yeer op en het was dan ook niet te verwon deren, dat de H. F, ;C.-achterhoede zich drie maal liet verschalken. Van Heel en Duynhouwer speelden ook een buitengewone technische partij, jammer was het voor hen, dat Groenendijk enkele kansen onbenut liet. De H. F. C.-voorhoede bleek in dezen wed strijd te langzaam; hiervan maakte Van Dijke een dankbaar gebruik, door dikwijls op zeer juiste wijze in te grijpen. Hij werd goed bijge staan door den nieuweling Peterse, die zijn weg zeker wel zal vinden. Daarachter stond Van Male, die zijn inzin king van de laatste weken weer geheel te bo ven was en eenige fraaie saves verrichtte, al had hij ook veel geluk. Scheidsrechter Vreeken had ditmaal al een zeer gemakkelijke taak, aangezien het een zeer faire en uitermate prettige vertooning was. waarin niet de minste wanklank gehoord werd. De opstelling der elftallen was: Feijenoord Van Male, Van Dijke, Peterse, J. Paauwe, B. Paauwe, Van Ooyen Vrouwdeunt, Duynhouwer, Groenendijk. Van Heel, Burg. H. F. C.: Chapon. Dorsman, Koper, Kermer, Van Riemsdijk, Lamp, Kruyer, R. Jongeneel, Van Baasbank, P. Jongeneel, Van dér Meulen. Er ontwikkelt zich al dadelijk een vlotte strijd, de Rotterdammers zoeken hun heil meer in het korte, de H. F. C.'ers in het lange, open spel. Duynhouwer geeft eenige fraaie passes aan Vrouwdeunt; diens voorzetten worden echter weggewerkt, al moet Van der Meulen er wel aan te pas komen. Van Heel is heel gevaarlijk met' zijn kop ballen, één daarvan komt bij Duynhouwer, die een schot inzendt, dat via de vingertoppen van Van der Meulen in het net verdwijnt (1-0) H. F. C. onderneemt eenige zeer felle aan vallen, waarbij Koper eens, alleen voor Van Male staande, faalt. Van Riemsdijk kogelt tegen de lat. Ook Kermer mist nog een kans, doch Van Male weet met prachtige saves zijn doel schoon te houden. Een klein misverstand in de H. F. C.-achter- hoede heeft tot gevolg, dat Groenendijk, die vlak daarvoor een haast niet te missen kans verknoeid had, uit een scrimmage het tweede doelpunt voor Feijenoord scoort (20). Na de hervatting begint H. F. C. met een serie aanvallen; Van Dijke en Peterse moeten alle zeilen bijzetten om doelpunten te voor komen. Zij doen dit op uitstekende wijze; spe ciaal eerstgenoemde weet door tactisch op stellen vele aanvallen te onderbreken. Tenslotte slaagt de middenlinie der thuis club er weer in, het spel naar de H. F. C.- helft te verplaatsen. Er breekt een periode aan, waarin Feijen oord absoluut onbetwist de sterkste is. Haar voorhoede houdt het spel echter te kort, waar door de H. F. C.-achterhoede gelegenheid krijgt om in te grijpen. Daarbij mist Groenen dijk weer enkele kansen. De druk wordt zeer groot; toch duurt het nog vrij lang, voordat eindelijk een ^igemeene aanval met een doelpunt van Burg bekroond wordt. (30) Paauwe Jr. beheerscht thans het midden veld. terwijl de H. F. C.-voorhoede zich wel eenigszins gewonnen geeft. Nadat P. Jongeneel nog eens prachtig gered heeft, fluit scheidsrechter Vreeken het einde. Feijenoord heeft een verdiende overwinning behaald. De roodbroeken hebben dan eindelijk het zoet der overwinning mogen smaken en daar dit op haar concurrent 't Gooi werd behaald, tellen deze punten dus dubbel. Ter elfder uur kwam in het HaaxTem-elftal nog een verandering. Kammeijer kwam in plaats van Oldenburg op de spilplaats. Dit konden we toejuichen, maar de linksbuitenplaats is voor Oldenburg, toch niet geëigend. De ver andering in de opstelling twintig minuten vóór het einde kwam dan ook waarschijn lijk nog net op tijd. Toen werd Oldenburg n.l. middenvoor. Haarlem probeerde een nieuwen doelverde- diger; het debuut van den nog jeugdigen Voogd was heel goed. Het elftal begint als volgt: Voogd, v. d. Berg, Huysmans, De la Mar, Kammeijer, Vreeken, Iseger, Bieshaar, Verwaal Van Polanen, Oldenburg. Het begin is voor de roodbroeken zeer be moedigend. Na eenige aanvallen van beide zijden brengt een Haarlem-aanval reeds na drie minuten het eerste doelpunt door mid del van Bieshaar. Kammeijer als spil geeft herhaaldelijk aan de vleugels volop gelegenheid om het doel van 't Gooi te bedreigen, waarbij echter het vleugelspel van Oldenburg ons niet kan be koren. Iseger daarentegen geeft een reeks goede voorzetten, maar de achterhoede van 't Gooi weet het gevaar te voorkomen, waar bij het vele uitloopen van Cohen wel wat hilariteit te weeg brengt. Ook mogen de roodbroeken wel meer aan de buitenspelval denken; want zij liepen ex- herhaaldelijk in. Voogd werkt vallend eexi hard schot tot hoekschop. Opvallend is het dat 't Gooi enthousiaster speelt dan Haarlem. De Hilversummers be seffen het gevaar, dat hun bedreigt. Als Huysmans niet voldoende wegwerkt, is Anijs er vlug bij; hij zet goed voor en van dichtbij wox-dt Voogd onhoudbaar gepas seerd (11). Uit een vrijen trap schiet Oldenburg hard in; met moeite keert Cohen dezen kogel. Eenige hoekschoppen op beide doelexi bren gen geen verandering in den stand. Iseger geeft een goeden voorzet aan Bieshaar; er v/ordt echter te veel getreuzeld. Dan krijgt Van Polanen nog een kans; hij schiet het leder hard in het doel (12). In de tweede helft begint het Gooi met eenige heftige aanvallen, maar het voor- hoedespel is te slecht om succes te hebben. De roodbroeken krijgen dan eenige kan sen om de score te vex*hoogen, maar ook hier faalt de voorhoede. Bij een hoekschop, die niet voldoende wordt weggewerkt, wordt onhoudbaar gescoord (22). Van dit oogenblik af ziet het er voor Haar lem donker uit. Het enthousiasme van 't Gooi wordt grooter; Haarlem wordt terug gedrongen. Bij 't Gooi wordt het elftal voor een groot deel gewijzigd; dit bracht toch niet de gewenschte verbetering. Anijs speelde op den vleugel en de rechtsbuiten Sterk als spil. Ook bij Haarlem zag men eindelijk in, dat Oldenburg niet op den vleugel thuis hoorde; hij kwam op de middenvoorplaats. Dit was een verbetering, die waarschijnlijk ook tot de overwinning leidde, 'f Gooi had geen kans gezien om van haar meerderheid te profitee- ren. Toen Iseger een afgemeten voorzet gaf, was Oldenburg er bij om in eens in te schie ten (23). Met een ovenvinning in het zicht wordt door de roodbx-oeken nog even extra aangepakt, hoewel we de wijze van verdedi gen nogal gevaarlijk vonden. Maar het liep goed af. Na een afgemeten voorzet van Ise ger had Verwaal maar voor het inkoppen (2—4). Wel tracht het Gooi 't spel nog te for- Haarlem een verdiende 4—2-overwinning. LLTIlkiLlii^TjiliLlililMlIJjIliJLTIIliiTTIT.TilnT.ilLn Tn) Direct nadat Van Reenen den bal in be weging heeft gebracht, wordt er in een snel tempo gespeeld. Over het algemeen is V. S. V. iets vlugger, rnaar de voorhoede van Ajax is tx-apvaster en het is ook Ajax, dat het eerst een aanval inzet. Mulders en Schubert trek ken op v. d. Wint af, maar van der Griendt komt bijtijds tusschenbeide. Beide doelver- dedigers worden spoedig aan het werk gezet. Zoo moet Van der Wint een fel schot van ten Have keex-en. Mooi is het spel nog wel niet, maar inte ressant is het zeker. Na een slap begin, komt Ajax na tien mi nuten los. Op een voox-zet van Volkers, mo gelijk gemaakt door een fout van v. d. Griendt, loopt v. d. Wint uit. Schubert weet echter den bal te bemachtigen en Ajax heeft de leiding (10). Nu zet V. S. V. eenige goede aanvallen op. Sterk en U. de Wolf lossen eenige gevaar lijke schoten, maar die hebben geen succes. Het is een gelijkopgaande strijd. De voor hoede van Ajax combineert heel aardig, maar zij wacht wat te lang met schieten waardoor vooral v. d. Griendt kans kreeg het gevaar te bezwex-en, welke kans liij dank baar benutte. Na 20 minuten verlaat Van Reenen het veld. Hij wordt vervangen door Oudendijk. Een wijziging die geenszins een verzwakking beteekent. Als Ajax weer eens aanvalt komt de bal bij Schubert. Hij lost een schot en zoowaar verdwijnt de bal onder den vallen den v. d. Wint door in het doel (20). Dit is te erg naar den zin van V. S. V. We zien na een goed opgezetten aanval den bal bij v. d. Lugt komen. Everx een scrimmage, maar dan ligt de bal spoedig achter Keizer (2—1). Hoewel V. S. V. in de hierop volgende pe riode sterker was, is het toch Ajax, dat het viex-de doelpunt in dezexx puntrijken wed strijd scoort en wel als Oxxdendijk met een fel laag schot v. d. Wint passeert 31. Met dezen niet licht te schatten achter stand breekt de rust aan. Na de thee valt Ajax weer verwoed aan. Andriesen verdeelt het spel met lange pas ses en de laag staande zon schijnt de Ajaxiedexx niet te deren. Kraak maakt „hands". Van Deyck neemt den toegekenden vrijen schop. Het leer koxnt op het hoofd van den laxxgen Schubert, die in kopt, maar Varx der Wint redt fraai. Het gaat in snel tempo op en neer. Het plaatsen van de Koning is niet af en daarvan profiteert de Amsterdamsche half-linie her haalde malen. In deze periode zien we een overwicht der gastheeren, maar van Zutphen en v. d. Griendt zijn in een uitverkoop-stemming en huldigen het systeem: „opruimen!" U. de Wolf zien we eens een mooie kans mis sen als hij van Kraak een vrijen trap toe gespeeld krijgt. Hij mist vlak voor doel staande. V. S. V. dringt nu weer op, maar dit heeft tot gevolg, dat de snelle voorhoede van Ajax eenige malen over een ruim veld gevaarlijk uit kunnen vallen. Na 25 minuten krijgt Hil- lekamp den bal van Den Boer toegespeeld en met een prachtig schot van tamelijk verren afstand passeert hij Keizer (32). Het gaat nu spannexi. Maar Ajax weet spoedig haar voorsprong te vergrooten door een fraai schot van Mulders (42). Nog 15 minuten. Het spel vex-slapt geen oogenblik. Nog geeft V. S. V. zich niet ver loren. Maar ais dan ten Have na handig v. d. Griendt te hebben omzeild den stand op 52 brengt, lijkt de kans verkeken. V. S. V. zet echter energiek door. En met succes. U. de Wolf werkt bij een aanval zijner club het leer keurig over Keizer (53). En zoowaar ziet in een pei'iode van overwicht der gasten Sterk kans den achterstand te verkleinen (5—4). V. S. V. heeft verloren, maar met eere.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6