De Fransche regeering Daladier gevallen van KUUSCHEPÉ Het brandproces te Berlijn. DINSDAG 24 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 UIT HET BUITENLAND. Verlaging der ambtenaarssalarissen het struikelblok. Socialisten wilden aan art. 37 geen steun verleenen. Wordt Savraut Daladier's opvolger? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK. Daladier. Reuter meldde hedennacht uit Parijs, dat de Fransche regeering Daladier verslagen is met 329 tegen 241 stemmen. Het kabinet werd ten val gebracht bij de beslissende stemming over artikel 37 van het financieele wetsvoorstel. Als opvolger van Daladier wordt reeds ge noemd de tegenwoordige minister van kolo niën en oorlogsmarine Albert Sarraut. Over het verloop der avondzitting meldt V. D. het volgende: Onmiddellijk na den aanvang van de avondzitting wijdde de kamer zich aan de behandeling van het moeilijkste artikel van het geheele wetsvoorstel, nl. het artikel be treffende de verlaging der ambtenaarssala rissen. Van socialistische zijde werd een te genvoorstel verdedigd, dat in laatste instantie neerkwam op het laten vallen van artikel 37 in plaats waarvan de amortisatiekas belast zou worden met 1.5 milliard francs en in dit jaar de anders gebruikelijke delging der open bare schulden daarvoor te gebruiken. De minister van financiën wees dit voorstel om technische redenen af, waarop het socialis tische voorstel met 420 tegen 176 stemmen werd verworpen. Met bijna even groote meer derheid werd vervolgens een voorstel van den rechts georienteerden Marin afgewezen. Vervolgens nam de minister-president het woord om er de aandacht op te vestigen, dat artikel 37 aangenomen of verworpen moest worden. Spr. keerde zich tegen overdreven geruchten over gevaren, die den franc zou den bedreigen. De franc is en zal de veiligste valuta blijven, wanneer de kamer dat wil. Wanneer de regeering ten val mocht worden gebracht, zou daarmede het probleem nog niet opgelost zijn. Daladier gaf toe, dat de ontworpen maatregelen hard waren, doch leg de nogmaals den nadruk op de noodzakelijk heid in het bijzonder in verband met de be veiliging van den middenstand. In Italië en Duitschland is gebleken, dat een ander re giem opduikt, zoodra de middenstand niet meer gewenseht is. Dea'halve eischt de regee ring deze belastingen als een daad der Fran sche broederlijkheid en der nationale solida riteit. Wanneer dit offer niet goedgekeurd mocht worden zouden zwaardere offers noo- dig worden. Als voorbeeld haalde Daladier aan, dat de ambtenaarssalarissen in Duitsch land sedert 1930 met 18 pet. verlaagd waren. In aansluiting op de redevoering van Dala dier vond binnen de socialistische fractie een stemming plaats over het bemiddelingsvoor stel van een radicaal socialist-, waarmede de regeering zich min of meer aceoord had ver klaard. Met 35 tegen 45 stemmen bij acht stemmen blanco werd dit bemiddelingsvoor stel door de fractie verworpen. Hiermede zijn de kansen op een goedkeuring van het be slissende artikel voor de regeering zoo goed als verkeken. Tegen middernacht werd de zitting van de 'kamer voor korten tijd onderbroken. Engeland. Britsche gedelegeerden te Genève voor verdaging der ontwapeningsconferentie. Het Britsche kabinet kwam in zijn buiten gewone zitting tot de conclusie, dat de inter nationale toestand nog te duister is, dan dat het mogelijk zou zijn, omlijnde besluiten te nemen, speciaal ook in verband met de parle mentaire situatie in Frankrijk en het feit, dat met Frankrijk, Duitschland en Italië nog on derhandelingen gaande zijn, aldus meldt Reu ter uit Londen. Wat de kwestie eener eventueele verdaging voor onbepaalden tijd van de ontwapenings conferentie betreft, meent men te weten, dat de Britsche gedelegeerden ter conferentie een zoodanig voorstel zouden steunen. Voorts is volgens Reuter besloten, dat sir John Simon op de 26 dezer beginnende zitting der hoofdcommissie van de ontwapeningscon ferentie zal worden vervangen door den on derstaatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, Eden. Op 26 October vindt namelijk de weke- lijksche zitting van het Britsche kabinet plaats waarop diverse aangelegenheden in zake de komende zittingsperiode van het parlement behandeld zullen worden, zoodat sir John Simon niet de bijeenkomsten te Genève kan bijwonen. MacDonald hoopt op daad werkelijke vredespolitiek van Duitschland. Minister president Macdonald heeft een groote rede gehouden in Crawley in de nabij heid van Londen. Hij zeide o.m.: Duitsch land moet tot het gevoel van veiligheid der volkeren in een ontwapeningsprogram bij dragen. De Engelsche regeering zal hare pogingen niet opgeven een algemeen ontwapenings- plan tot stand te brengen. Vele voorstellen zijn gedaan, maar ik ben er niet heel zeker yan, dat zij alle wijze voorstellen zijn. Wij zullen onze meeningen en opvattingen met alle naties met inbegrip van Duitsch land inzake de internationale ontwapening- uitwisselen. Ik zou Duitschland willen vragen, of het denkt, dat het het laatste woord gesproken heeft. Ik aanvaard de woorden van den rijkskanselier: „Ik ben voor den vrede' maar aan den kant te staan en het het overige Europa en de overige wereld over te laten met de problemen te worstelen, is niet de weg om Europa den vrede te brengen. Ik hoop. dat Duitschland iedere gelegenheid en in feite de eerste zich voordoende gelegen heid zal aangrijpen om door zijn handelin gen te bewijzen, dat het den vrede wil, dat het bereid is tot samenwerking met de na ties van Europa en wil arbeiden voor een zoodanige samenwerking, die het rechtsge lijkheid en een gevoel van zelfachting geeft. Japan. Dreigende taal van Araki tot Rusland. Vandaag heeft de minister van Oorlog. Araki, opnieuw met nadruk verklaard, dat Japan niet in het minst de bedoeling heeft Rusland te bestrijden. In een interview met journalisten verklaar de Araki voorts, dat iedere hinderpaal, welke Japan in den weg zou worden gelegd, met alle middelen zou moeten worden opgeruimd. Hij zeide: In de recente houding van Rusland tegenover Japan is veel te betreuren, doch Rusland zelf zal waarschijnlijk Japan niet willen bestrijden. Indien Rusland evenwel zou toegeven aan zijn minachtende houding jegens Japan, zou het geduld van Japan uitgeput kunnen raken. Araki keurt den oorlog sterk af, doch hij acht het noodzakelijk, dat Japan voorbereid is en voorzorgen treft voor mogelijke gebeur tenissen. Rusland. Embargo op Russisch goud naar de V. S. opgeheven. De Sovjetregeering heeft thans het em bargo op Russisch goud naar de Vereenigde Staten opgeheven. Wie Litwinof zullen vergezellen. Ll TWlrtCjr. Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft de Sovjetregeering den leider van de Russische vertegenwoordiging Amtorg Bogdanow en den vroegeren minister voor de politiek van het Verre Oosten Skwirski (de niet-officieele vertegenwoordiger der Sovjet-Unie in Ame rika) benoemd tot leden der Russische dele gatie naar Washington, welke onder leiding van Litwinof de onderhandelingen met Roo sevelt zal voeren. Oostenrijk. 348 personen het Staats burgerschap ontnomen. Uit Salzburg wordt gemeld, dat daar we derom 140 personen door de autoriteiten van hun staatsburgerrecht zijn vervallen ver klaard. Het totaal aantal van deze personen bedraagt thans te Salzburg 348. Duitschland. Een „eenheidslijst" met tien namen In het midden dezer week kan'de publica tie van de kieslijsten worden verwacht. Reeds schijnt vast- te staan, dat in alle kieskringen een eenheidslijst zal worden opgesteld, die 10 namen zal bevatten. In alle kieskringen en op de rijkslijst zal rijkskanselier Adolf Hitler de eenheidslijst aanvoeren. Amerika. Roosevelt zal met Litwinof onderhandelen. Roosevelt heeft bepaald, dat de staats secretaris van Buitenlandsche Zaaen, Huil, op 5 November als inleiding tot de Pan Amerikaansche conferentie te Montevideo een groote reis naar Zuid Amerika zal aan vangen en daarbij Panama, Lima. Santiago de Chili en Buenos Aires zal bezoeken. Het doel der reis is politieke, economische en financieele besprekingen te voeren over een GRATIS PROEF.AANBOD Indien U Kruschen nog steeds niet gepro beerd hebt probeer het dan nu eens op kosten van de fabrikanten. Zij hebben thans voor een beperkten tijd een aantal speciale „reuzen" pakken verkrijgbaar gesteld, waar door het U gemakkelijk wordt gemaakt de wer king van kruschen zelf eens te ondervinden. Vraag dus uw apotheker of drogist naar het „reuzen" pak a 1.60, voordat deze alle zijn uitverkocht. Dit pak bevat namelijk den gewonen flacon Kruschen a f 1.60 en nog een aparten proeffla- con, welke voldoende is voor ongeveer een week. Open eerst den proefflacon, probeer dezen en wanneer U daarna niet volkomen overtuigd bent, dat Kruschen alles doet wat er van beweerd wordt, is de gewone flacon nog ongeschonden. Breng dezen terug. Uw apotheker of drogist is gemachtigd U uw heele uitgave a f 1.60 onmid dellijk en zonder omwegen terug, te betalen. U hebt Kruschen geprobeerd zonder dat het U iels kostte. Kan het gemakkelijker? Let op dat op het etiket op de flescli, zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntee Handels-Maat schappij Amsterdam voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) nauwere samenwerking tusschen de Ameri kaansche staten. De onderhandelingen met Litwinof blijven dus aan Roosevelt voorbehouden. „Eerst herstel van de prijzen, dan van den dollar" Roosevelt, heeft een groote radiorede tot het Amerikaansche volk gehouden, waaraan het volgende ontleend is: In het voorjaar van 1933 waren er absoluut en relatief meer werkloozen in de Ver. Staten dan in welk ander land ter wereld ook. Vol gens een eerlijke raming waren 12 tot 13 mil- lioen personen werkloos, waarvan er 10 mil- lioen serieus en hunkerend werk zochten. Ik ben ervan overtuigd, dat aan minstens vier millioen hunner werk is verschaft. Na het volk de verzekering te hebben ge geven, dat de prijzen der landbouw-producten zullen worden verhoogd, „als het op de eene manier niet kan, dan op de andere manier", ging Roosevelt voort: „Onze moeilijkheden zullen niet van vandaag op morgen verdwij nen, maar wij gaan in de goede richting. Het spreekt echter vanzelf, dat, gezien de honder den uiteenloopende landbouw- en industrie- bedrijven op het geweldige gebied der V.S., het doel niet in een paar maanden kan wor den bereikt; er zullen wel twee of drie jaar voor noodig zijn". „Wij zullen er naar streven", zoo zeide hij verder, „den dollar op zulk een peil te stabili- seeren. dat zijn koopkracht en schuldbetalings kracht gedurende de volgende generatie on veranderd blijft. Er zijn menschen, die het paard achter den wagen willen spannen en die een permanent waardeherstel van den dollar vóór alles wenschen. De politiek der re geering is echter om eerst het prijzenpeil te herstellen. Ik zou niet weten en er is trouwens niemand, die precies kan zeggen, wat de per manente waarde van den dollar zal zijn. Om deze waarde thans te kunnen aangeven, zou men stellig op de hoogte moeten zijn van toe komstige wijzigingen, veroorzaakt door toe komstige feiten". WEINIG POSITIEFS OVER SIAM. WINNEN DE REBELLEN VELD? Volgens te Singapore ontvangen berichten zijn de koning en koningin van Siam, uit de residentie vertrokken naar Zuid-Siam. In verband echter met de strenge censuur, die is ingesteld en met de uiteenloopende eischen der verschillende groepen opstandelingen be staat hier groote onzekerheid omtrent den huldigen toestand in Siam. Van niet-offi cieele zijde komen alhier herhaaldelijk be richten binnen, die melden, dat de rebellen gestadig vorderingen maken en de regee- ringstroepen steeds zwakker worden. EEN VRIEND VAN DUITSCH LAND. CONSUL KNOBEL BEGRAVEN. Wolff meldt uit Leipzig: Het stoffelijk overschot van den heer Kno bel, den te Berlijn plotseling overleden consul- generaal der Nederlanden, is Zaterdagmiddag- op het Zuidelijke kerkhof te Leipzig ter aar de besteld. Ds. Mühlheim, van de gereformeerde ge meente. gedacht uitgaande van Goethe's woordEst ist Wohllust einen groszen Mann zu sehen, den overledene als een gevoelig, na denkend en wilskrachtig man en als een vriend van het Duitsche volk, die de Duitsche ziel en den „Faustischen Geist" kende. De Grieksche consul. Pappageog, vertolkte de gevoelens van het consulaire corps te Leipzig. Onder de vele kransen waren èr van den burgemeester van Leipzig, van de Handels- hoogeschool, de Leipziger Messe en de Leip- ziger studenten, wier krans den vriend der Duitsche jeugd" was opgedragen. Uit naam van de Nederlandsche regeering en het gezantschap te Berlijn heeft gezant- sehapsraad Dè Vos van Steenwijk een krans neergelegd. Gebruikte Van der Lubbe een zelf ontbrandende vloeistof Wincenty Wüos, ds gewezen premier van Polen, van wiens vlucht naar Tsjecho-Sloiua- kije wij gisteren melding maakten. Bij zijn verder verhoor door het rijksge rechtshof zette de commandant der brand weer, Wagner, uiteen, hoe moeilijk het was den inventaris van de groote zaal bij de proefnemingen in brand te steken. Dr. Wagner komt tot de conclusie, dat het vuur den door de getuigen beschreven om vang slechts kan bereiken als een wijziging werd gebracht in de gewone situatie in d> groote zaal. Voor zulk een verandering was óf veel tijd noodig, óf medewerking van ver scheiden personen, waarschijnlijk echter beide. De deskundige acht het niet waarschijnlijk dat licht-ontvlambaar materiaal, celluloid of benzine, in groote hoeveelheid is gebruikt, omdat dan het beeld van den brand anders zou zijn geweest. Dr. Schatz, uit Halle, een deskundige op chemisch gebied, komt tot de cohclusie. dat de brand in de groote zaal geen natuurlijk verloop heeft gehad. Ik ben er vast van over tuigd, aldus dr. Schatz. dat in de groote zaal is gewerkt met zelfontbrandbare vloeistof, waarvan ik den aard nog zal mededeelen. en dat voor het uitbreiden van den brand een oplossingsvloeistof heeft gediend. De des kundige verzoekt den senaat in het belang der algemeene veiligheid gedurende korten tijd in besloten zitting te vergaderen: zoodra de pers en publiek vertrokken zijn zal hij de bedoelde vloeistof bekend maken. De president stelt voor zondere nadere aanduiding alleen van vloeistof te spreken, waarmede de deskundige accoord gaat. Dr. Schatz geeft een uitvoerige beschrij ving van zijn waarnemingen en legt er den nadruk op, dat de sterke nevelvorming, welke bij den brand werd gezien, bijzonder ken merkend is voor het gebruik der door hem be doelde vloeistof. Vier of vijf liter dezer vloei stof zouden volkomen voldoende zijn geweest- om het sterke brand-effect te bereiken. Hij is er van overtuigd, dat men bij de brandstich ting in de groote zaal vuurmakers heeft ge drenkt in de zelfontbrandbare vloeistof; deze vuurmakers zijn gelegd op een met petroleum of benzine gedrenkte voorwerpen, b.v. afge rukte gordijnen. Op deze wijze zou in een periode van 20 minuten tot 11/2 uur zelfontbranding kun nen intreden, zonder dat een mensch een hand uitsteekt. Dat de zaak zich zoo heeft toegedragen, kan ook blijken uit het feit, dat het vuur zich van een hoogere plaats naar een lagere heeft voortgeplant. De brandplaatsen in de gangen etc. zijn wan geheel anderen aard. De voorbereiding- van den.brand in de groote zaal kan z.i. niet door één persoon in den, door v. d. Lubbe aangegeven tijd, worden bewerkstelligd. Naar zijn overtuiging moest een persoon in de groote zaal minstens 2025 minuten tijd ge had hebben, mits het brandmateriaal gereed stond. Op vragen van den president verklaart de deskundige, dat de door hem genoemde vloei stof betrekkelijk gemakkelijk is te verkrijgen, De „Oberreichsanwalt" vraagt, of de ge heimzinnige vloeistof in zeer korten tijd in actentasschen e.d. den Rijksdag binnenge bracht is kunnen worden. Dr. Schatz antwoordt, dat men het beoogde 'resultaat al had kunnen bereiken door de in den Rijksdag aanwezige handdoeken met de vloeistof te begieten of de stukgesneden gor dijnen. De vloeistof, die hij bedoelt heeft een geur, die op carbol lijkt en die men niet ge makkelijk kwijt raakt. De deskundige legt er nog eens den nadruk op, dat hij de mededeelingen van v. d. Lubbe over de brandstichting volkomen onmogelijk acht. Bij zijn tocht heeft hij waarschijnlijk in het geheel geen brand in den zin gehad, doch toevallig de ontbrandingsmiddelen ver loren. Antwoordend op een opmerking van dr. Sack zegt dr. Schatz, dat hij uit het gedrag van v. d. Lubbe heeft opgemaakt, dat hem bepaalde dingen waren ingeprent, want zijn gedrag op het balkon was niet normaal. Van der Lubbe moet. toen hij binnen ging. al ge weten hebben, dat zich reeds andere gebeur tenissen in de zalen afspeelden en hij door zijn eigenaardige houding slechts de schuld op zich had te laden. De Oberreichsanwalt: Verdachte Torgler is tot een bepaald tijdstip, minstens tot 8.20, waarschijnlijk echter tot 8.40, in den Rijksdag- geweest. Kon Torgler als dader in aanmerking komen, gezien uw opvatting van de voorbe reiding? De deskundige antwoordt, dat die mogelijk heid, wat den tijd betreft, bestaat. Er ontwikkelt zich dan een discussie over de vraag of men het bij portaal II en V in den letterlijken zin heeft kunnen ruiken, als iemand, Torgler b.v. de bedoelde vloeistof bij zich zou hebben gehad. De deskundige laat hier mogelijkheden open. Als er geen vloeistof op zijn handen of kleeding is geweest behoef de de geur niet op hem over te gaan. Dr. Seuffert: Als v. d. Lubbe deze lappen heeft gevonden, moet hij toen hij gearres teerd werd, toch de lucht daarvan bij zich hebben gehad. Deskundige Schatz: Ja, daarom ben ik van meening. dat v. d. Lubbe daar niets te zoeken had en in de groote zaal niet is geweest. Ar beiders in de chemische industrie, studenten op laboratoria, in apotheken etc. zouden den ;eur der vloeistof kennen; over de kennis der verdachten is den deskundige niets bekend. De vloeistof veroorzaakt een prikkeling in den neus. Na dit exposé verklaarde Dimitrof: Wanneer ik deze interessante voordracht goed heb be grepen, moet men wel eenige kennis hebben voor zoo'n brandstichtingsmethode. De deskundige: Lieden, die daarmede te maken hebben, weten hoe dat gaat. Dimitrof: En wanneer iemand den toestand in den Rijksdag niet kent? Deskundige: Een zekere plaatselijke bekend heid is noodig. Dimitrof: Wanneer zou dan met het werk moeten zijn begonnen? Deskundige: Een a twee uren te voren, doch geen dagen te voren, want dan zou het geen zin hebben gehad. De zitting wordt verdaagd tot Dinsdag ochtend. EMIGRATIE-MOEILIJKHEDEN IN PALESTINA. PL.M. 20.000 AANVRAGEN AFGEWEZEN. De Vossisc-he Zeitung meldt uit Jeruza lem: De Hooge Commissaris voor Palestina heeft van de ongeveer 25.000 door de Jewish Agency aangevraagde certificaten slechts 5500 toegestaan. De onderhandelingen, welke hierna werden gevoerd, zijn mislukt. Hier door is een critieke toestand ontstaan, welke de Agency noopt in de kwestie der immi gratie eenige beslissende stappen te onder nemen. De Hooge Commissaris heeft scherpe maatregelen tegen illegale immigratie aan gekondigd OVER DE POSITIE VAN HET SOCIALISME. Redevoeringen van Ir. Albarda en W. H. Vliegen' EENIGE WIJZIGING IN OPVATTINGEN NOODZAKELIJK. Te Rotterdam zijn eenige vergaderingen gehouden van de S.D.A.P. tegen het fascisme. In het Grand-Theatre sprak ir. J. W. Al barda. de politieke leider. Hij protesteerde tegen het verbod van de Internationale, die acht. jaar door de radio heeft geklonken en zeide ter toelichting van de strophe „De staat verdrukt, de wet is logen", dat moge dit voor ons land niet geheel meer waar zijn. het lied toch gezongen wordt uit solidariteit met de Duitsche makkers. Ook schetste hij het Duitsche fascisme als gevaar voor de vrede, de vredelievende woorden van Hitier dienen om een aanvalsoorlog tegen Frankrijk voor te bereiden, meende hij, om zich daarna in het Oosten uit te breiden. Toch wijzen de sociaal-democraten gedachten aan een Roer bezetting of een preventie-oorlog af. de erva ring heeft geleerd, aldus het verslag in Het Volk, dat oorlogen, ook voor de vrijheid be gonnen, op heel iets anders uitloopen. Mislukking van de ontwapeningsconferen tie zou thans een weergalooze ramp zijn. De verkiezingscomedie van 12 November heeft voor niemand eenige waarde, de heele we reld lacht er om. Over de ontwapening zei spreker: Wij hebben bij onzen strijd in Nederland nooit vergeten, dat de nationale ontwapening in verband staat met de internationale ont wapening. Er is geen pai'tij in ons land, die voor de ontwapening zoo actief heeft ge ijverd als de onze. Er zijn tijden er zijn oin- standigheden. waarin de beste weg, om tot internationale ontwapening te komen, de nationale ontwapening is. Tijden, waarin wij de nationale ontwapening niet alleen om haar zelf. maar ook ter wille van de inter nationale ontwapening nastreven. Dit echter is een tijd, waarin wij ons ern stig rekenschap er van geven, dat het zwaar tepunt ligt in de internationale ontwapening, dat internationale ontwapening de nationale ontwapening moet scheppen. Maar ook in dien de wereld internat, niet tot ontwape ning overgaat, kunnen wij tegenover de Ne derlandsche regeering verklaren: bereid, om aan een nieuwen bewapeningswedstrijd deel te nemen, zullen de Nederlandsche sociaal democraten niet worden bevonden! (Levendige bijval). Het zou ons land niet alleen de veilig heid niet brengen, die het noodig heeft, maar buitendien zouden de financieele gevolgen van dien aard zijn, dat het geheele volk er diep onder gebukt zou gaan. Het fascisme is niet een onafwendbaar noodlot, dat over de wereld gaat. Finland, Zweden, Denemarken, Zürich en laatstelijk Noorwegen hebben een krachtigen groei van de sociaal-democratie getoond, De Neder landsche arbeidersklasse is bereid, voor de verdediging der vrijheid tegen de tirannie al haar krachten te geven (geestdriftig applaus) In de Doelezaal heeft de heer W. H. Vlie gen. ondervoorzitter der partij gesproken. De heer Vliegen zeide, de positie tegenover fascisme en communisme besprekende, dat 't plicht is het fascisme te bestudeeren. om tot de conclusie te komen, dat het fascisme slechts de laatste stuiptrekking is van het kapitalisme. Hij zeide, dat geen enkel punt van het pro gram der Nazi's in Duitschland verwezenlijkt is. alleen is de vrijheid van denken en spre ken opgeheven. De heer Vliegen geloofde niet dat het fascistisch gevaar in Nederland groot is, maar wel vreesde hij door overneming dei- denkbeelden door anderen een verwaterd fascisme. Van het communisme zei spr., dat dit overal de stuwkracht van het fascisme is ;eweest. De socialistische beweging, zei de heer Vlie gen verder, bevindt, zich op een keerpunt en we zullen ook iets in eigen opvattingen heb ben te wijzigen. Het kapitalisme echter, is al gemeen uit de gratie, en nu gaat het er om, de stemming tegen het kapitalisme van nega tief positief te maken. AGENDA DINSDAG 24 OCTOBER. Gem. Concertgebouw. Vergadering Vrijz. Dem. Bond. Rede Mr. L. G. van Dam. 8.15 uur. Gebouw Ned. Protestantenbond. Conferentie tot verdieping van het geestelijk leven 3 en 8 uur. Circus Rausch, Pfetoriaplein. Voorstelling. 8 uur. Gem. Concertzaal: Abonnementsconcert H. O. V. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „20.000 jaar in Sing Sing Op het tooneel: The Royal Merry Four ..Comedy" kwartet. 7 en 9.15 uur. Palace: „Het verboden Paradijs". Op het tooneel: Albert de Booij, de bekende Radio zanger. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Jeugdzonden". 8.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. WOENSDAG 25 OCTOBER Circus Rausch, Pretoriaplein, voorstellingen om 3 en 8 uur. Theos. Vereen. Nassauplein: Psychpmetri sche avond van Ver. v. Spiritisten ..Weten schap en Religie" door mevr. van der Ster Verduyn, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3