Zilveren ambtsjubileum burgemeester Slob LISSE VRIJDAG 27 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 8 VOETBAL NED. A-ELFTAL—D. F. C. PRAAG (6—1) Onder vrij ongunstige weersomstandighe den heeft het Nederlandsch A-elftal Donder dagmiddag op het Spartaterrein te Rotter dam een welverdiende 64 overwinning be haald op D. F. C. uit Praag. Over het Nederlandsche A-elftal kan men tevreden zijn; de ploeg heeft met zooveel geestdrift gaspeeld, dat zij eigenlijk geen enkele zwakke plek vertoonde De verdediging was behoorlijk voor haar taak berekend, ook al nemen wij in aanmer king. dat zij het over het algemeen niet al te moeilijk gehad heeft. Van Male maakte een fout bij het vierde doelpunt, doch aan de overige goals heeft hij geen schuld. Pellikaan en Van Heel speelden uitstekend in de middenlinie: na de rust heeft ook An- deriessen knap werk verricht. De voorhoede combineerde' vlot en wist den weg naar het doel wel te vinden. Adam was in de tweede helft bijzonder op dreef, doch ook Mulders op den anderen vleugel heeft zich ten zeerste onderscheiden. Van het binnentrio was Lagendaal de beste, hoewel hij weinig kans kreeg om te schieten. Zijn veldwerk en spelverdeeling waren voortref felijk; in tal van doelpunten had hij dan ook zijn aandeel. Over de samenstelling van het A-elftal behoeft de Technische Commissie zich zeker niet ongerust te maken. D. F. C. heeft goed gesüeeld, maar zij dreef het samenspel te ver door, waardoor onze verdediging en middenlinie telkens weer ge legenheid kregen zich te herstellen. Jammer was het dat er spelers waren, die het spel ontsierden door allerlei unfaire trucjes. Het Nederlandsch A-elftal was als volgt: Doel: van Male (Feijenoord) Achter: Weber (A.D.O.) Van Run (P.S.V.) Midden: Pellikaan (Longa), Anderies- sen (Ajax), Van Heel (Feijenoord). Vóór: Adam (H. V. V.) Bonsema (Veloci- tas). Lagendaal (Xerxes), Mol (K F. C.) Mulders (Ajax). Van den aftrap af onderneemt de Neder landsche voorhoede een aanval, Mulders zet voor, Lagendaal kopt, waarna de bal tegen het been van Mol aanspringt en vervolgens in het net belandt (1—0). De D. F. C.'ers zijn dan enkele malen sterk in den aanval: het duurt niet lang of Habelt maakt na een fraaien aanval gelijk. Even later zwenkt Lagendaal naar rechts af; hij zet voor, waarna Mol weinig moeite heeft om den stand op 21 te brengen. Eenige minuten later hetzelfde. Weer zet Lagendaal voor; nu is het Mulders, die er met een hard schot 31 van maakt. Nog voor de rust weet Ulanoff II uit een voorzet van Karhauser met een prachtschot den achterstand te verkleinen (32). Lagendaal maa'kt in de laatste minuut van de eerste helft nog een doelpunt, dat wegens buitenspel geannuleerd wordt. Na de rust is het Nederlandsch elftal bijna voortdurend in de meerderheid, maar het duurt toch nog een kwartier, voordat Mulders kans ziet uit een voorzet van Adam den stand op 42 te brengen. Na 25 minuten krijgt Nederland het vijfde doelpunt. De doelman van D. F. C. verwerkt een hard schot van Lagendaal tot hoekschop, Adam neemt dien en Anderiessen kopt den bal in (52). D. F. C. antwoordt met een tegenaanval, waaruit Kanhauser doelpunt (5—3). Uit een der vele vrije schoppen, welke de scheids rechter tegen D. F. C moet geven, plaatst Mulders den bal voor doel; het is Anderies sen, die met een prachtigen kopbal scoort. Zeven minuten voor het einde brengt Tresch- ka uit een vrijen schop via de lat den stand op 64, waarmee het einde komt. H. F. C.—V. S. V. V. S. V. komt als volgt uit: Van der Wint Van Zutfen. Van der Griendt Den Boer. De Koning, Kraak, De Wolf Sr., v. d. Lugt, De Wolf Jr., Sterk, Hillekamp. STORMVOGELS—V. U. C. Stormvogels verschijnt als volgt: De Waax-d, Haak Sr., Haak Jr., Bravenboer, Fijen, v. d. Velde v. d. Steen, Van Pel, Schoorl, Groeneveld, v. d. Kuyl. AJAX 2—STORMVOGELS 2 Stormvogels 2 vertrekt als volgt: Hollenberg, Groen, Van Gelder. Zwaan, Spruyt, Wilderom De Jonge, Schipper, Spruyt, Rijkeboer, 1 Ook in de tweede afdeeling hebben twee return-matches ülaats, n.l. UlyssesSizo en V.V.IJ. 2—Z.S.V. 2. Alle wedstrijden beginnen te drie uur. XERXES—R.C.H. Het elftal van R.C.H.: Van Gendt, v. Thiel, Kors, Paape, Ruis, Geutskens, N.N., Slot, Kok, Martin, Meyer. R.C.H. H—BLAUW WIT II. Serné, Kaestner, Spoor, Hunink. de Bruyn, Waalewijn, v .d. Berg, Blokker, Ruygrok, Hartendorp, v. d. Meulen. HOCKEY DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Het programma ziet er als volgt uit: Eerste klasse: BloemendaalAmsterdam. Promotieklasse Amsterdam 2Bloemendaal 2 M. H. C.Kieviten Tweede klasse: H. B. S.Stawberries Hilversum 3M. H. C. 2 Strawberries 2H. B. S. 2 Alkmaar 2—M. H. C. 3 M. H. C. 4Bloemendaal 4 Vierde klasse: M. H. C. 4Bloemdendaal 4 Bloemendaal heeft dus wel een bijzonder zwaren wedstrijd te spelen. Vooral omdat Amsterdam de vorige week een puntje ver speelde tegen 't Gooi en dus gewaarschuwd is, dat elk team het als een prestatie zal be schouwen om de landskampioenen te weer staan. Het tweede Bloemendaal gaat naar Am sterdam 2. De oranje-reserve's zijn er dit seizoen zoo hopeloos uit, dat wel weer een nederlaag en wellicht zelfs een dikke, ver wacht kan worden. Een average van 419 in vier wedstrijden is wel heel weinig be moedigend. M. H. C. ontvangt Kieviten en moet weer winnen, waar de goede wedstrijd van vorige week nog naklank vindt. Als de Musschen werkelijk constant in dien vorm konden blijven spelen, is zelfs de achterstand van vier punten op de leiders nog niet hopeloos. In de tweede .klasse heeft aan den Beyweg op het nieuwe H." B. S. veld een spannende strijd plaats tusschen H. B. S. en Strawber ries. H. B. S. voelt blijkbaar veel voor gelijke spelen. Ook dit resultaat voorzien wij hier met een kansje op een kleine H. B. S.-over- winning. M. H. C. 2 reist naar Hilversum 3 en moet winnen, al zullen de enthousiaste Hilver summers het niet cadeau geven. In de derde klasse zal H. B. S. 2 in Bever wijk van Strawberries 2 winnen, terwijl M. H. C. 3 een kans tegen Alkmaar 2 maakt. Bloemendaal 3 is de vorige we»k op een dusdanigen wijze plotseling uit den hoek geko men. waar de nederlagen vielen, dat zij met veel moed tegen Amsterdam 4 durven aan te treden en misschien helpt ook dat mee aan een Bloemendaalsche zege. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. Voor morgen is het volgende programma samengesteld: Afdeeling A: KennemerlandV.V.IJ. IJ.F.C.Telefonia. Tweede Jeugd—Zeevogels. Afdeeling B: UlyssesSizo. V.V.IJ. 2Z.S.V. Kennemerland 3IJ.F.C. 2 V.E.W.Kennemerland 2. Afdeeling C: V.V.R.A.—Kennemerland 5. Zeevogels 2Kennemerland 4. V.J.B.—IJ.F.C. 3. Kennemerland ontvangt op haar terrein aan den Vergierdeweg het goedspelende V.V.IJ., dat zonder een enkel verlïespunt in deze af deeling de leiding heeft. Wanneer de thuis club over een betere voorhoede beschikte dan thans het geval is, zouden wij haar een goede kans geven, nu lijkt ons V.V.IJ. de sterkste. Niettemin achten wij Kennemerland sterk ge noeg om het tegendeel te bewijzen. IJ.F.C. krijgt Telefonia op bezoek. Op 7 Octo ber ontmoetten deze ploegen elkaar in Haar lem, waarbij de kampioenen met 2—1 zege vierden, een magere overwinning dus. Telefo nia zal zich wel geducht inspannen om re vanche te nemen, doch of het dit elftal zal gelukken, betwijfelen we. Tweede Jeugd heeft zich na een zwak begin goed hersteld; na hot gelijke spel tegen Ken nemerland werd een overwinning op Telefonia geboekt, zoodat Mooij c.s. morgen vol goeden moed de Zeevogels gaan bekampen. Deze ploeg blijkt in de eerste afdeeling volkomen op haar plaats te zijn; de thuisclub kan op flinken tegenstand rekenen. WIELRIJDEN. DE TWEEDE ZESDAAGSCHE TE AMSTERDAM. De directie der Tweede Amsterdamsche Zesdaagsche deelt mede, dat nu de laatste buitenlandsche contracten zijn afgesloten. Het staat nu vast, dat twaalf koppels zul len starten, terwijl de onderhandelingen voor het dertiende koppel, hetwelk wederom Hollandschï zal worden, nog gaande zijn. De koppels luiden nu als volgt: PijnenburgWals (Nederland)Braspen ningJan van Kempen (Nederland); Slaats Van Hoek (Nederland); Van Egmond— KI. van Nek Jr. (Nederland); VluggenMul ler (Nederland)Adaude Wolf (Nederland) GuimbretiereBroccardo (Frankrijk) RauschHuertgen (Duitschland)Jean AertsLoncke (België); van HoutRichard (Holland-Frankrijk)GuerraBresciani (Italië); RichliBuehler (Zwitserland). BOKSEN CARNERA MAG TWEE MAANDEN NIET BOKSEN Uit Rome: De Italiaan sche wereldkampioen Carnera, die in den wedstrijd tegen Paolino zijn rech terhand blesseerde, mag tengevolge van deze blessure de eerste twee maanden niet boksen. AUTOMOBILISME DE HERFSTTOCHT VAN DE K.N.A.C.. Wegens het groote aantal inschrijvers voor de klasse der groote wagens voor den in den nacht van 4 op 5 November a.s. te houden herfsttocht der K.N.A.C. heeft de Sportcom- missie dezer club besloten de bepaling in het reglement, dat zoowel voor de klasse der kleine als voor die der groote wagens het maximaal aantal deelnemers 75 mocht bedragen, in dien zin te wijzigen, dat in totaal 15Q auto's mogen deelnemen. Deze wijziging brengt echter geen verande ring in den sluitingsdatum der inschrijving. Deze blijft vastgesteld op 29 dezer te midder nacht.. UIT DE OMSTREKEN. HAARLEMMERMEER. Een hartelijke huldiging. SCHAKEN IIAARLEMSCn SCHAAKGEZELSCHAP De voorloopige uitslag van den deze week gespeelden schaakwedstrijd tusschen „Kijk uit" 1 en H. S. G. 1 te Velsen, is 41.2—412 geworden. De afgebroken partij aan bord 4 staat gun stig voor H. S. G. en zal arbitrair worden be slist. I De stand aan de borden luidt: Kijk Uit 1. Velsen. H. S. G. 1. Haarl. 1. Dr. J, H. PanekoekR. A. G. Davidson 1/21/2 2. J. ZoontjesG. Bollebakker 1/21/2 3. A. D. De GrootA. S. Katan 10 4. C. PelsG. de Bruin afgebroken. 5. C. GordijnJ. K. Veurman 10 6. J. KlaverJ. Vreeken 01 7. A. C. Kok—F. Puts 1—0 8. J. Gordijn—P. T. Stol 0—1 9. J. Folderman-J. V. Teunenbroek 1 21 2 10. A. LanserD. Wielenga 01 Totaal 41/2-41/2 Het is vandaag een belangrijke feestdag voor de gemeente Haarlemmermeer omdat het 25 jaar is geleden dat Mi-. A. Slob, des tijds advocaat en wonende te Rotterdam als burgemeester werd geïnstalleerd. Heel Hoofddorp is in feestgewaad. Overal wappert de Nederlandsche vlag. Door een commissie uit de burgerij was een actie ontwikkeld om gelden te verzame len voor een jubileumfonds, waaraan door tal van ingezetenen belangrijke giften zijn geschonken en deze commissie had tevens een plan gemaakt om dezen dag op feestelijke wijze te vieren. Het begon in den vroegen morgen met klokgelui. Onder het luiden van de kerk klokken kwam de burgemeester met zijn ge zin op het raadhuis, dat met bloemen en planten feestelijk was verierd. Huldiging door de ambtenaren. In de groote raadzaal werd hij het eerst ontvangen door de ambtenaren van de se cretarie, den directeur van gemeentewerken met de verschillende werklieden en den in specteur van politie met zijn gemeenteveld wachters. Hier werd hij op hartelijke wijze toege sproken door de gemeente-secretaris Mr. J. F. Jansonius den gemeente-opzichter J. F. R. Gevers en den inspecteur van politie H. Jelsma, waarbij hem werd dank gebracht voor de goede verstandhouding die geduren de zoovele jaren tusschen den burgemeester en zijn ambtenaren was blijven bestaan. Als bewijs van waardeering werd den bur gemeester aangeboden een zilveren theeser vies, op het blad waarvan het wapen van Haarlemmermeer was gegraveerd met bijbe- hoorende inscriptie. De burgemeester zeide zeer verrast te zijn door het geschenk en memoreerde nog in groote lijnen hoe de financieele positie van de ambtenaren gedurende zijn ambtsvervul ling belangrijk verbeterd was Zanghulde. Daarna brachten de leerlingen van de vijf de en zesde klas van de drie in Hoofddorp ge vestigde lagere scholen onder leiding van den heer W. Vis, hoofd der U. L. O.-school te Hoofddorp, den burgemeester een zanghulde. waarbij o.m. werd uitgevoerd het ..Welkomst lied", dat 25 jaar geleden ook werd gezongen. De burgemeester bracht dirigent en kin deren dank voor deze aardige verrassing. Aan de kleine zangers en zangeressen werd een versnapering overhandigd Naar Schiphol. De burgemeester en mevrouw Slob met hun kinderen waren in open landauers met schim mels bespannen en door landelijke ruiters vergezeld naar het raadhuis gebracht en gin gen nadat de zanghulde was afgeloopen een rijtoer maken naar Schiphol per auto, waar aan deelnamen de leden van de jubileum commissie onder voorzitterschap van Ds. Smilde. predikant te Nieuw-Vennep, alsmede de wethouders en enkele andere genoodig- den. Het gezelschap werd te Schiphol ontvangen door den directeur van de gemeente-afdee- ling der Handelsinrichtingen, den heer van den Bogert en door den heer Thomson na mens de directie van de K. L. M., die den burgemeester vriendelijk toespraken en dank baar gewaagden van de steeds ondervonden medewerking,waarna de burgemeester op nieuw verzekerde dat hij er trotsch op is dat het wereldberoemde vliegveld in zijn ge meente gelegen is en dat hij gaarne zal blij ven meewerken om de belangen van den vliegdienst zooveel mogelijk te bevorderen. Nadat nog het een en ander was bezichtigd en eenige ververschingen waren aangeboden, werd de terugreis naar Hoofddorp langs een andere route aanvaard. Sportwedstrijden. Er was nauwelijks gelegenheid om koffie te drinken, want om 1 uur zouden de sport wedstrijden op het gemeentelijk sportterrein beginnen waarvoor een speciale commissie was gevormd; er zouden wielrennen worden gehouden, voetbal worden gespeeld en en kele andere soortgelijke spelen. Het begin van deze sportwedstrijden werd door den burgemeester en de leden van de jubileumcommissie en verschillende raadsle den en de wethouders bijgewoond, waarna zij tegen twee uur vertrokken naar het raadhuis waar een buitengewone raadsvergadering zou worden gehouden, onder leiding van den oudsten wethouder K. Kistemaker. Wethouder P. Ouwerkerk zou een toespraak houden, waaraan het volgende is ontleend. Toespraak van Wethouder Ouwerkerk. Spr. gaf uiting aan de dankbare erkenning door den Raad van vele mooie en goede eigen schappen, waarover Mr. Slob de beschikking heeft. Bij alle verschil van inzicht en opvat ting, van aanleg en vorming, van aanvoelen en aanpakken was er toch behoefte om uiting te geven aan de waardeering van Raad voor persoon en werk van den burgemeester, voor zijn rusteloos streven om voor de gemeente het goede te zoeken; om voor haar te leven en voor haar ingezetenen te willen zijn een burgervader In deze kwarteeuw is er ontzaglijk veel ge beurd, ook m deze gemeente. De burgemeester is hier gekomen in een tijd dat de verhou dingen in het maatschappelijk, in het sociaal economisch leven zoo geheel anders waren dan nu, in een tijd dat ook de gemeentefoe- moeiing anders was. Wat was alles toen veel gemakkelijker dan nu! De burgemeester is altijd voor iedereen te bereiken; voor de eenvoudigsten is hij steeds een raadsman en een helper. Het regeerbeleid van Mr. Slob heeft beant woord aan de behoefte der gemeente en met het oog daarop past een dankbaar gedenken. Vijftien jaar geleden werd over den burge meester geschreven: dat hij was „een harde werker, die zich geen vacantie gunt, in jaren niet, die alle huiselijke gezelligheid moet prijs geven, die werkt veel langer dan het dag is ten koste ook van eigen gezondheid", dat hij gebleken was te zijn „een man met veel in tellect, met groote kennis van recht en wet"; dat hij bewezen had te zijn in de gemeente „de drijfkracht, de ziel van het heele ge meenteleven, met energie, werkkracht liefde voor de plaats zijner inwoning; warm voelend voor den vooruitgang en groei en bloei zijner gemeente", zoodat hij aanspraak mocht maken op aller waardeering". „Hij heeft met grooten tact (in de samen stelling van de raads-agenda zat niet zelden een tactische bedoeling) en bewonderenswaar dige wilskracht, ondanks veel bedekte en ge openbaarde tegenwerking van raadsleden, velerlei belangrijke dingen weten tot stand te brengen, die tot in de verre toekomst voor de gemeente en de gemeentenaren van nut en beteekenis zullen blijken te zijn geweest". Na 15 jaren kan weer hetzelfde worden ge schreven. maar dan nog met meer opsommin;, van allerlei zaken, die met elkander zouden vormen een zeer lange lijst. In September 1909 werd besloten in het raadhuis centrale verwarming aan te leggen. Na veel arbeid en strijd kwam verbetering in de drinkwatervoorziening der gemeente. In 1911 kwam een overeenkomst tot stand tusschen den Haarlemmermeerpolder en de gemeente inzake verplaatsing van het markt terrein, waardoor het polderbestuur een ge schikt terrein verkreeg voor het grootsche mooie Polderhuis en door demping van den Kruistocht het dorp een geheel ander beeld ging vertoonen. In 1918, 1919 en 1920 is er veel gedaan om te komen tot verbetering van de volkshuis vesting. In den loop der jaren is ook door Mr. Slob aan het onderwijs gedacht en de velschillen de mooie openbare en bijzondere scholen voor L. O. en U. L. O. de chr. landbouwwinter- school en de vakschool voor meisjes staan daar als sprekende monumenten. De klachten, die wel eens vernomen wor den dat de burgemeester het meest denkt aan en doet voor Hoofddorp worden volko men gelogenstraft door het feit dat toen de gemeente voorzien werd van electrische ener gie voor licht en kracht er aan de uiterste grenzen van'de groote gemeente door hem is edacht en de krachtige medewerking door hem verleend aan de totstandkoming van de brug te Abbenes, zoowel als aan het zwembad en de gasvoorziening van Zwanenburg zijn evenzoovele voorbeelden van zijn liefde voor de geheele gemeente. Aan mevrouw Slob werd hulde en dank ge bracht voor het groote offer dat door haar en haar kinderen gebracht is aan de gemeente doordat door haar prijsgegeven werd veel waar zij recht op had. Ter completeering van het geschenk, het welk de jubilaris van de ambtenaren ontving, bood spr. een zilveren blad aan met inscriptie namens de raadsleden. Spr. wenschte ten slotte den burgemeester toe, dat hij in herinnerinug mocht houden dat de wethouders en de raad tezamen met hem steeds willen zoeken het goede voor hun groote en mooie gemeente en dat hij bij het klimmen der jaren mag hebben een goede ge zondheid en een medelevende vrouw en kin deren, die hem in uren van rust verwarmen met hun liefde en waardeering. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: L. BokhorstBouterse, dochter; T. M. v. d. BroekLeenhouts, dochter; S. Rol van Roemburg, dochter; M. C. JoostenBank, zoon; L. van Hameren—Klomp, zoon; M. van der Steltde Graaff, zoon; P. BeekmanHien- stra, zoon; J. J. Beerendonkvan Osta, zoon; D. de Breukvan Egmond, zoon; H. J. Ver voetDuyndam. dochter; A. J. v. LentBruijn, zoon; A. de KoningKorver, zoon. Ondertrouwd: A. C. Hopstaken en A. M. Visser. Gehuwd: M. Meijer en T. de Groot. D. M. Kamstra en E. van Hooidonk. C. Cuvelier en G. J. van Veen. J. de Vries en H. D. Bras. J. A. van Bruggen en J. M. A. Vink. J. Tensen en G. Thomas. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE BURGERLIJKE STAND Gehuwd: Th. Fransen, wonende te Amster dam en J. M. Doeven, wonende alhier. BLOEMENDAAL Een nieuwe Russische Jubileum sigaret met bon voor gratis reizen en gratis toegang bij voetbalwedstrijden Soclété Chajicfial 'Icèce-S (Adv. Ingez. Med.) GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden en terug te bekomen bij: P. Bek- ker, Ramplaan 68, Haarlem, een veiligheids riem: W. van Delft, Boekenroodeweg 22, Aer denhout, een fotolens; van Maren, Bent- veldsweg 38, Aerdenhout, een damesarm band, Ds. van Dijk, Kerkplein 2, Bloemen daal, eeen grijs katje; Brugman, Ewijckweg 2, Bloemendaal, een kinderjas. Heuvelweg 4 Bloemendaal, een parapiuie en een regenjas; Figee, Iepenlaan 22, Bloemendaal, een bus stopverf; Bispincklaan 1, Bloemendaal, een meisjes regenhoed; C. v. Amersfoort. Noord laan 17, Bloemendaal, een heerenj/j. Krui mel, Hooge Duin en Daalscheweg 20 Bloemen daal, «een zwart poesje, aan den politiepost te Aerienhout, een rijwielbelastingmerk, een dameshous en een tennisbal; aan het bureau van politie te Overveen, sleutel, een kin- dercape, een nappa handschoen, een vulpen houder en een klut. HEEMSTEDE Herplaatsing wegens misstelling. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der Arbeidsbe middeling kwamen in den loop dezer weeK (317) 356 aanbiedingen in van werkzoekenden, verdeeld over de volgende beroepen: (43) 38 grondwerkers, (10) 9 metselaars, (11) 10 schil ders, (30) 30 timmerlieden, (15) 17 opperlie den, (69) 76 bloemistarbeiders, (99) 95 losse werklieden, (7) 11 metaalbewerkers, (7) 7 kantoorbedienden, (1) 3 bouwkundig teeke naars, (2) 3 bakkers, (1) 0 stukadoors, (22)- 57 werkzaam in andere beroepen. De tusschen haakjes geplaatste getallen zijn die van de opgave der vorige week. Over hetzelfde tijdvak van het vorige jaar bedroeg het aantal werkloozen in totaal 305. VERGADERING TUINLIEDEN. De onderlinge tuinliedenvereeniging „Aer- denlhout en Omstr." hield een zeer druk be zochte ledenvergadering in café restaurant Lommeroord. Twee nieuwe leclen werden ge ïnstalleerd. Besloten werd de te houden Chrysanten- tentoonstelling plaats te doen hebben, in café-restaurant „Hof van Heemstede" en wel op a.s. Zaterdag van 2 tot 10 uur nun. en a.s. Zondag van 10 uur v.m. 10 uur n.m. Behalve de Chrysanten ..Porte Vienne" die voor prijsvraag aan de leden zijn uitgereikt, zullen ook andere exemplaren ingezonden worden. Vervolgens hield de heer A. J. Martens chef-tuinder der firma Koper te Benne- broek een „bloemenavond New-YorkPhi ladelphia in woord en beeld". De heer Martens, die als vertegenwoordi ger van de Ned. Vereeniging vóór bloembol lencultuur naar Amerika, was 'gezonden om daar de verschillende tentoonstellingen te arrangeeren wist de aanwezigen op vlotte wijze in gedachten mede te voeren over den grooten oceaan om een kijkje te nemen in de wereldsteden New-York en Philadelphia. Verduidelijkt door lichtbeelden gaf inlei der een schets van de geweldige bloemen tentoonstellingen, waaruit bleek de gebrek kige opstellingen der Amerikanen in tegen stelling met wat wij Hollanders met onze bloemen kunnen bereiken, en welke Holland- sche opstelling zóó in den smaak viel. dat de eigenaars van bloemenwinkels als om strijd vochten om zijn kennis in toepassing te brengen op hun bloemenetalages. Ook gaf de heer Martens een idee van de stadsparken en. plantsoenen, vooral van die waaraan onze bollenstreek en Aalsmeer het noodige materiaal had geleverd. Een keuring van de gebruikelijke inzendin gen kon niet plaats hebben, wegens gebrek aan plaatsruimte tot etaleeren. Bij de inlevering van de briefjes over de proeven met een nieuw soort kunstmest. Nitrofosca gaven eenige leden een uiteen zetting over de daarmede bereikte resul taten. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Boek hoven, Borneostraat 21 Haarlem, een vulpot lood: van Amerongen, Bloemendaalscheweg 16 Bloemendaal. een damestaschje; G. Tullenaar. Zijlweg 10 Overveen, drie sleuteltjes model Lips; J. Bekker, Wagenweg 78 Haarlem, een vulpen; Langereis. Dompvloedslaan 17 Over veen, een portefeuille met inhoud; K. Schoon, Rijnstraat 28 Heemstede, een bril; J. de Bon, Haemstedeplein 39 Heemstede, een huissleutel; Habermehl. Iepenlaan 19 Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk; Bosch en Duinplein 7 Bloemendaal, een grijs jongenspetje; Veltman, Midden Duin en Daalscheweg 12 Bloemendaal, een imitatie paarlen halsketting; aan den politiepost te Aerdenhout, een tabakspijp, een ring met 2 sleutels, een portemonnaie, aan het bureau van politie te Overveen, een leesboekje, een vulpotlood, een rozenkrans, een paar dameshandschoenen; een kinder portemon naie; een zakmesje, portemonnaie, een huis sleutel. een ceintuur, een Duitsehe pas t. n. van A Grutering, een speldje, een zweep. NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGING. Woensdagavond werd in hotel „De Witte Zwaan" een groote propaganda-vergadering ;ehouden van de afdeeling Bloembollenstreek van de Nationaal Socialistische Beweging (partij Ir. Mussert). Er was voor deze bijeenkomst zooveel be langstelling dat nog niet aan de helft der aanvragen voor plaatsen kon worden voldaan. Als sprekers traden op de heeren Mr. W. de Rijke van Haarlem en de heer Vlekke van Overveen. Door beide spreker werd doel en streven der N.S.B. uiteengezet. Van de ge legenheid tot schriftelijk vragenstellen maak ten enkelen gebruik. De vergadering had een rustig verloop. Zij werd besloten met het staande zingen van het „Wilhelmus", onder het brengen van den groet der N.S.B. JONGETJE AANGEREDEN. Donderdagmorgen had alhier een aanrijding plaats. Een zoontje van den heer Hageman werd bij het oversteken van de straat door een passeerende auto gegrepen. Doordat de autobestuurder uit alle macht remde, wist hij een ernstige aanrijding te voorkomen. Het jongetje bekwam eenige verwondingen aan het hoofd. Hij is in het R.K. Wijkgebouw verbon den. ZANDVOORT REDDINGSBOOT. Ondanks de vrij onstuimige zee maakte de reddingsboot van de N.Z.H.R.Mij. gisteren een oefentocht, die zeer vlot verliep. Het te water laten van de boot kostte weinig moeite, doch de roeiers hadden geen gemakkelijke taak om de boot door de branding te brengen. Meer malen was de kleine boot achter de golven verscholen, onzichtbaar voor de vele toe schouwers op het strand. Na ongeveer drie kwartier op zee gezwalkt te hebben keerde de boot behouden aan den wal terug.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8