VRIJDAG 27 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLA D 9 HEEMSTEDE RAADSVERGADERING. Over het voorstel inzake te werkstelling van werkloozen voor het steunbedrag staken de stemmen. Een leening van f 223.000. Vergadering vtan den Raad der gemeente Heemstede, op Donderdagavond, onder leiding van den burgemeester, J-hr. J. P. W. van Doorn. Aanwezig alle leden. Afwezig de heer Rijkes. 'Naar aanleiding van een in de vorige ver gadering gedane vraag deelt de Voorzitter mede van de directie van de N.Z.H.T.M. be richt te hebben ontvangen, dat de snelheid van de tram op den Binnenweg is vastge steld op 20 K.M. Maatschappelijk Hulpbetoon. Tot lid van het bestuur van den gemeen telijken dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon wordt herkozen de heer H. M. Fockens (aftr.) Bijdrage schoolgeld R.K. Gymnasium. Behandeld wordt liet in ons blad vermelde voorstel inzake een bijdrage aan het R.K. Gymnasium voor Meisjes te Haarlem. De heer Van üden (VB.) vraagt waar om blijkbaar voor de jongens op het R.K. Lyceum meer moet betaald worden dan voor de meisjes op het R.K. Gymnasium voor Meisjes „Sancta Maria". Naar aanleiding van deze vraag wordt dit punt aangehouden voor nader onderzoek. Tewerkstelling van werkloozen. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. inzake tewerkstelling van werkloozen voor het steunbedrag. De heer Van der Erf (R.K.) gelooft dat dit voorstel de sympathie zal hebben van de meeste werkloozen. Niet goed is het echter dat een arbeider, die volgens de voorgestelde regeling gaat werken, er financieel op ach teruit gaat, omdat hij op het oogenblik nog, na een bepaald aantal weken steun gehad te hebben, één week werkt voor vol loon (f 27). Spr. wil het loon met 10 of 15 pet. ver- hoogen. De heer At te ma (C.H.) sluit zich hier bij aan. Maar men neme dan ook maat regelen tegen het „beunhazen" door te- werkgestelden bij particulieren. De heer Audretsch (Vrijz.) is het hier mede eens. Hij meent echter dat het bezwaar van den heer Attema betreffende het „beun hazen" moeilijk te ondervangen zal zijn. De heer Van Unen (V.B.) vindt dat het juist te prijzen is als een werklooze, die helaas maar 3 dagen te werk kan worden gesteld, voor de resteer en de 3 dagen werk tracht te vinden bij particulieren. Het voorgestelde loon acht spr. voldoen de. De heer Disselkoen (SDAP.) had ver wacht dat de tewerkgestelden niet één, maar twee weken in de gelegenheid zouden wor den gesteld voor vol loon te werken. Dit is niet gebeurd. Het voorgestelde plan be- fceekent een verlaging van het levenspeil der arbeiders. Men denke ook dat de arbeiders langzamerhand in een toestand van onder voeding zijn geraakt. Te verwachten is ook niet, dat de menschen in hun eigen vak juist voor een paar resteerende dagen werk zullen vinden. Men spreekt over de rno- reele waarde van den arbeid en van dien goeden invloed is spr. ook overtuigd, maar die is pas op den duur merkbaar: men verwachte toch geen moreelen invloed van '2 maal drie dagen werk tegen een gering loon. Het doel van het voorgestelde plan is blijkbaar niet, het den werkloozen beter te geven, maar hen in denzelfden financieelen toestand te laten als onder den steun. B. en W. zeggen nu, dat de Commissie voor Arbeidsbemiddeling zich met het voor stel van B. en W. vereenigd heeft. Dit is formeel juist, maar het is toch wel zeer optimistisch uitgedrukt. Want één lid der commissie was vlak tegen het voorstel en eenige andere leden vereenigden zich er slechts schoorvoetend mede. De hjser Jonckb loedt (R.K.) vreest dat de middenstand zal lijden onder aan neming van het voorstel, daar de wrekloozen allerlei karweitjes zullen gaan doen in de dagen der week dat zij niet te werkgesteld zijn. De heer Van den Heuvel vraagt of het de bedoeling is de voorgestelde regeling te laten varen, zoodra er een rijksregeling komt. Is het de bedoeling, verschillende soorten van arbeiders bij de werkverschaf fing te gebruiken? Een tuinbouwarbeider bij voorbeeld zal dan maar zeer weinig ont vangen, vergeleken bij een bouwvakarbeider Spr. is geneigd zijn stem aan het voorstel te geven, maar -vraagt of geen betere werk- objecten te vinden zijn dan de voorgestel de. De heer Van Lent (R.K.) acht het voorstel onaanvaardbaar. Hij vreest moei lijkheden in verband met het collectief con tract. De heer Meeuwenoord (R.K.) wil eerst het antwoord van B. en W. afwachten, alvorens zijn stem te bepalen. Wethouder Dr. Droog (R.K.) zegt, dat geïnformeerd is. hoe de rijksregeling voor den steun zou zijn. Hierop is nog geen ant woord ontvangen. Men kan toch niet- op die rijksregeling blijven wachten. Het door B. en W. voorgestelde is de „Haagsche regeling" en kan beschouwd worden als een proef. De soc.-dem. wethouder Drees in Den Haag is een groot voorstander van de voorgestelde methode. De Commissie voor Arbeidsbemid deling te Heemstede is er óók voor en op het instellen van die commisie heeft de heer Disselkoen juist aangedrongen! Wanneer de arbeiders eenige dagen in een week ge werkt hebben, mag hun voor de resteerende dagen der week geen rem aangelegd wor den. Als men steunbedragen in arbeid kan omzetten is dat toch een groot voordeel voor de gemeente! Normaal loon zou voor de ge meente zeer duur worden. Voor het voorstel van den heer Van der Erf 10 pet. ver hooging van het voorgestelde loon kan spr. gevoelen, als compensatie voor het gel delijk voordeel dat de menschen anders zou den hebben. Het is inderdaad de bedoeling alle soorten van arbeiders aan het werk te zetten. Aanneming van het plan zal een vermin- I dering der lasten van Maatsch. Hulpbetoon beteekenen met f 80,000. (De heer Disselkoem (S.DA..P.) stelt ook namens den heer De Tello een motie voor: „De Raad, van oordeel dat de werk verschaffing op de bestaanden voet moet worden voortgezet, noodigt B. en W. uit dien overeenkomstig te handelen". De heer Van der Linden (R.K.) deelt niet de vrees, dat de arbeiders de resteerende dagen tegen minder loon bij particulieren zullen gaan werken. De vak- vereenigingen zijn er ook nog, om toe te zien, dat het niet gebeurt. Spr. zal voor het voorstel van B. en W. stemmen. De heer Attema (C.H.) stelt voor. het grondtoon, in plaats van op f 12.50 te stellen op f 14. Spr. kan zich verder met het voor stel van B. en W. vereenigen. Wethouder Droog (R.K.) is bereid, het amendement van derf heer Attema over te nemen. Het voorstel van den heer Attema wordt aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. Over het voorstel van B. en W. gewijzigd volgens het denkbeeld van den heer Attema staken de stemmen. Er moet dus in de vol gende vergadering weer over gestemd wor den. Geldleening. Besloten wordt, op voorstel van B. en W. aan te gaan een geldleening ten laste der gemeente,, groot f 223.000, tegen een rente van 41/4 pet. 's jaars, koers a pari. Hierna sluiting der openbare vergade ring. Zonder hoofdelijke stemming werden in den loop der vergadering aange nomen de in dit blad vermelde voorstellen betreffende: overneming van grond aan den Bleekersvaartweg; verkoop van grond aan de Heemsteedsche Dreef; het rooien van boomen; vaststelling bouw- en woningver ordening; aanleg rioleering op Leeuw en Hooft; aanleg van wegen ten Oosten van de Heemsteedsche Dreef en voorloopige vaststelling van gemeenterekening en be- drijfsrekeningen over 1932. VERGADERING R.K. VOLKSBOND Woensdagavond hield de afd. Heemstede van bovengenoemden bond een zeer druk be zochte ledenvergadering, waarbij als spreker optrad de heer A. J. M. Angenent, districtsbe stuurder van den bond met als onderwerp Fascisme". Mededeelingen werden gedaan over het jaarfeest op a.s. Zondag dat zal beginnen met H.H. Missen in beide parochies, waarna des avonds volgt het optreden der bekende Ver- eenigde Haagsche Spelers onder leiding van den heer Pierre Balledux met „De Dorps- poëet", blijspel van Jac. Ballings. Belangstelling werd gevraagd voor het St. Nicolaascomité. dat weer plannen organiseert voor het jaarlijksch St. Nicolaasfeest voor kinderen der leden. Evenals het vorige jaar zullen spoedig de lessen der studieclub be ginnen. Hierna sprak de heer A. J. M. Angenent, die zeide, dat fascisme en nat. socialisme een op komende beweging is in Nederland, waarin wijzigingen te verwachten zijn, ten goede of ten kwade. Spr. schetste het ontstaan van het commu nisme, fascisme en nat. socialisme, volgens spr. een gevolg van den oorlog. Duitschland kreeg de schuld van den oorlog en het werd vernederd en aan alle kanten ge bonden. Reeds in 1919 kwam daartegen het verzet, o.a. van het nat. socialisme. Uitvoerig schetste spr. het program, dat niet anders is als dat der katholieke partij. Alleen is het de vraag, maar hoe dit program wordt voorgesteld. Is er voor zulk een program een sterke man noodig? Spr. ontkent dit. Wij katholieken, aldus spr., erkennen een gezag, dat niet strijdt tegen de Goddelijke wetten. Spr. zou een sterken man kunnen ac cepteeren als het volk op een lage trap van ontwikkeling stond maar onze beschaving staat niet op een laag niveau. Wij behoeven ons niet als onmondige kinderen te laten be handelen. En dat zien wij toch in Italië en Duitschland, waar middenstander, werkgever noch arbeider iets te zeggen heeft, en alleen het woord van Mussolini en Hitler wet is. Uitvoerig behandelde spr. de persoonlijke rechten en plichten van den mensch. Doch het fascisme wil het individu ondergeschikt maken aan den staat. Ook vooral de inmenging van den staat in het gezinsleven hekelde spr. Hoe wij tegenover het fascisme staan? Afwijzend zeide spr. Ons katholiek program goed uitgevoerd, zal beter zijn. Het fascisme tast de waardigheid van den mensch aan. Wij moeten krijgen een corporatieve maat schappij, getoetst aan Quadragesimo Anno. Spr. besloot zijn zeer interessante rede met een beroep op de aanwezigen om krachtig samen te werken, opdat het Christendom voortbouwend op de beleving der Christelijke ideeën, den mensch gelegenheid geve waar lijk mensch en Christen te zijn. Een collecte voor „Hulp in nood" bracht f 3.55 op. BIOSCOOP IN HEEMSTEDE! DE EERSTE VOORSTELLING OP ZATERDAGAVOND. Heemstede krijgt zijn bioscoop! Eiken Za terdag, Zondag en Maandag zullen voorstel lingen worden gegeven, één per avond, Zon dags nog een extra-voorstelling, en Zater- en Zondagmiddag kindervoorstellingen. De Bioscoop-Exploitatie „Hollandia" heeft het initiatief hiervoor genomen en voor de uitvoering gezorgd. In Hotel „Lommeroord" heeft de directeur van Hollandia een zeer ge schikte gelegenheid gevonden, waar 180 per sonen, een goede plaats kunnen vinden. Donderdagavond hebben wij een speciale voorstelling bijgewoond en wij konden con- stateeren, dat de projectie uitstekend is. Hel der en duidelijk kwamen de beelden dóór en van „regenen" was geen sprake. Voorts bren gen de apparaten de begeleidende muziek, die als begeleiding uitmuntend is, goed over. Wanneer de exploitant merkt, dat men zijn bioscoopexploitatie waardeert, dan zal hij maatregelen treffen om ook soundappa raten op te stellen, zoodat eveneens geluids films kunnen worden gedraaid. Het programma voor de eerste drie dagen bevat eenig bijwerk, oa. een teekenfilmpje en als hoofdnummer Valsch beschuldigd, een dramatisch werk, waarin de hoofdrollen in zeer goede handen zijn van Loretta Young. Douglas Fairbanks Jr. en Chester Morris. Voor de kinderen zullen deze dagen uitvoe ringen van Robinson Crusoe worden gege ven. Wel programma's om kennis van te ne men! Bontmantels i cipyirrd ontkragen LfclrAiUfcK ontvellen BONTHANDEL groote houtstr. 103 tel. 10577 SPOEDREPARATIE-INRICHTING (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0,90—0,70 Griet per 50 K.G. f 28—12,50 Tongen per K.G. f 1,750,65 Middelschol per 50 K.G. f 25—17 Zetschol per 50 K.G. f35—18 Kleine schol per 50 K.G. f 144,20 Schar per 50 K.G. f 11—3,30 Rog per 20 stuks f 4 90 Vleet per stuk f 20.62 Kleine poon per 50 K.G. f7 Middelschelvisch per 50 K.G. f 30 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f218 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 154,60 Gullen per 50 K.G. groote f 1511 Gullen per 50 K.K. kleine f 105,60 Wijting per 50 K.G. f5,201,100 Versche haring per kist f 5,404,50 BESOMMINGEN. Manden: Trawlers. 505 Claesje, Ro. 46 2110. 210 Zwaluw, IJm. 90 1970. 140 Zeeleeuw, IJM. 29 2040. Kotters: E 157 f 560; E 142 f 1050; Loggers KW 69 f 240; KW 112 f 270 KW 108 f 490. betere verhouding tot duitschland NED. KAMER VAN KOOPHANDEL BEMIDDELT De Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland heeft besloten ten einde het contact met haar leden in Nederland te verhoogen vertrouwelijke regionale bijeen komsten te organiseeren ter bespreking van actueele vraagstukken in het Nederlandsch- Duitsche handelsverkeer. De eerste van deze bijeenkomsten vond te Utrecht plaats voor de leden uit Utrecht en omliggende streken. Het resultaat van deze bijeenkomst was van dien aard dat besloten werd soortgelijke bijeenkomsten ook voor de leden uit andere deelen van Nederland te houden en deze regelmatig te doen plaats vinden bij het passeeren tegen een paal AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Donderdagmiddag te omstreeks kwart voor vijf is op den Hemweg te Amsterdam een ernstig auto-ongeluk gebeurd waarbij een persoon zwaar en een ander licht werd gewond. Een vrachtauto, wjtarop behalve den chauffeur, nog drie personen waren gezeten, reed van de Hem'brug in de richting van de stad. Vermoedelijk doordat twee auto's van tegenovergestelde richting kwamen, raakte de chauffeur het beheer over zijn stuur kwi.it. Hij remde sterk, waardoor de wagen slipte en tegen een lantaarnpaal terecht kwam. Door den schok vloog de auto over den kop. De chauffeur werd lichtgewond. De naast hem zittende man is er echter zeer ernstig aan toe. Door den G. G. en G. D. is hij naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. De twee andere personen kwamen met den schrik vrij. De auto behoorde aan de firma Van Egas in de Legmeerstraat. De wagen werd ernstig beschadigd. DOOPSGEZIND ZANGKOOR. Men schrijft ons: In de muziekzaal van Gebrs. Brinkmann hield Doopsgezind Zangkoor Woensdagavond zijn 39ste jaarvergadering, onder leiding van den heer C. Overbeek. De secretaris, de heer J. v. d. Berg, bracht het jaarverslag uit, dat met veel zorg was opgesteld. Alle belang rijke gebeurtenissen van het afgeloopen ver- eenigingsjaar werden gememoreerd. Het aan tal werkende leden zoowel op het groote als op het kinderkoor beweegt zich in stijgende lijn. Alleen het getal kunstlievende leden ver toont achteruitgang, als gevolg van de tijds omstandigheden. De beide uitvoeringen in het concertgebouw en de kerkuitvoering, alle onder aanvoering van den directeur Jac. Zwaan, stonden op een goed muzikaal peil. De medewerking aan den „Willem de Zwij ger avond" van de Volksuniversiteit werd zeer op prijs gesteld. De autotocht naar Nijmegen slaagde uitstekend. Herdacht werd de overleden nestor, de heer J. Swart, die zoo buitengewoon veel voor de vereeniging heeft gedaan. Zijn nagedach tenis zal bij Doopsgezind Zangkoor in dank bare herinnering blijven. De penningmeester, de heer H. G. Zeilma ker, maakte het financieel verslag bekend. De commissie van verificatie, bestaande uit de heeren A. Jansen, W. van Nes en J. ten Wolde, bracht bij monde van eerstgenoemde den penningmeester dank voor zijn nauwge zet beheer der penningen. De beer K. Rodenhuis gaf als secretaris van het ..Koorfonds" een jaaroverzicht van deze instelling. Er valt een groei te consta- teeren. Het voorstel van den heer H. v. Boekhoven om door wekelijks te collecteeren het fonds te versterken, werd aangenomen. De periodiek aftredende bestuursleden mej. S. Martens en de heeren H. v. Boekhoven en H. G. Zeilmaker werden met algemeene stemmen herkozen. Aan de besprekingen over de herdenking van het 40-jarig bestaan op 9 October 1934 werd door vele leden deelgenomen. Ver schillende plannen werden naar voren ge bracht. Er zal een feestconcert worden gege ven, het Kinderkoor hoopt een operette op te voeren en er zal een festiviteit in nader te beslissen vorm worden georganiseerd. Om in breeder kring sympathie voor het doel te wekken werd op voorstel van den heer J E. Koeijers een propagandacommissie benoemd. Te ruim elf uur sloot de voorzitter de ge animeerde vergadering. i de lindberghs vlogen in den storm. MEN MAAKTE ZICH REEDS ONGERUST. In Engeland maakte men zich ongerust over het lot van de beide Lindberghs, die uit Schot land vertrokken waren met onbekende be stemming, juist toen de storm met hernieuwe hevigheid opstak. Reuter meldt echter uit Parijs, dat de Lind berghs bij Les Mureaux ten Noord-Westen van Parijs geland zijn. Zij zullen eenige dagen te Parijs blijven. OUDERAVOND SCHOOL 41. Deze door 76 belangstellenden bezochte ouderavond werd geopend door het hoofd der school, den heer Bakker, die allen wel kom heette. Daarna gaf hij het woord aan den heer A. Berendsen, inspecteur van po litie, die een zeer interessante lezing over de verkeersregelen hield. Na zijn rede gaf de inspecteur gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan dankbaar gebruik gemaakt werd en waardoor een zeer geanimeerde dis cussie ontstond. De heer Bakker dankte den heer Berent- sen voor zijn welwillendheid om dezen avond als spreker op te treden. Te half elf sloot de voorzitter de bijeenkomst. TER NAVOLGING Tijdens een diner aangeboden door de di rectie aan de leden van den Lotisico Bond, in Hotel Victoria den Haag, werd een col lecte gehouden ten bate van het Nat. Crisis Comité, welke f 362.65 opbracht. TEGEN EEN MEDELIGGER GEBOTST. Donderdagmorgen had op den Heerenweg ter hoogte van de van Merlenlaan een aan rijding plaats tusschen een luxe auto en een vrachtauto. De vrachtauto reed achter de luxe wagen aan, die vaart verminderde. Bij het remmen slipte de vrachtauto en botste tegen de achterzijde van den voor hem rij denden wagen waardoor deze van richting veranderde en in een langs den weg liggen de sloot reed. De bestuurder van de luxe auto werd aan een der handen gewond en zijn echtgenoote kreeg een lichte hersen schudding. Zij kon na eenigen tijd op advies van een dokter naar haar woning worden vervoerd. De auto werd ernstig beschadigd weggesleept. VOORBIJGANGER OMVER GEREDEN. Donderdagmorgen negen uur werd op het drukke kruispunt Nassaulaan hoek Zijlstraat de 64-jarige heer v. d. V. door een wielrijder omver gereden. De man brak zijn rechter arm. Door leden van den Ongevallendienst werd hij per taxi naar het St. Elisabeth's Gasthuis vervoerd. De wielrijder is onbekend gebleven. tien namen voor de „verkiezing". IIUGENBERG IS ER OOK BIJ. BERLIJN, 27 Oct. (V.D.) Gisteren zijn bij de leiders van alle kieskringen de lijsten voor de Rijksdagverkiezing van 12 November a.s. ingediend. Van lijsten kan niet gesproken worden, omdat overal slechts één lijst is inge diend en wel die van de Nationaal-Socialisti- sche Partij, die in alle kieskringen gelijk luidend is. De eerste tien namen van deze lijst, die ook op het stembiljet zullen worden afge drukt, zijn: 1. Rijkskanselier Adolf Hitler. 2. De waarnemende partijleider Rudolf Hess 3. Rijksminister Dr. Wilhelm Frick. 4. Rijksminister Hermann Goering. 5. Rijksminister Dr. Josef Goebbels. 6. De chef van den Staf der S.A. Ernst Roehm. 7. Rijksminister Walter Darre. 8. Rijksminister Franz Seldte. 9. Vice-Kanselier Franz von Papen. 10. Oud-Rijksminister Dr. Alfred Hugenberg. De eenheidslijst bevat in totaal ongeveer 600 namen, waaronder alle tegenwoordige Rijks dagafgevaardigden der N.S.D.A.P. EEN ENGELSCHE VERKIEZING. Zware nederlaag der Conservatieven. „HUIZEN OF OORLOGSSCHEPEN". De Engelsche conservatieve regeerings- meerderheid heeft een zware nederlaag ge leden bij een tusschentijdsche parlements verkiezing in het Londensche district East Fulham, noodig geworden door het overlij den van het zittende lid, Sir Kenyon Vaughan—Morgan (cons.) die 2 jaar geleden werd gekozen met 23438 stemmen tegen 8917 stemmen op Sir J. Maynard (Labour) en 1788 op Mr. J. H. Greenwood (Liberal). Gekozen werd thans Mr. John Wilmot (La bour) met 17790 stemmen tegen 12950 op Mr. W. J. Waldron (cons.) zoodat de conserva tieve meerderheid van 14521 in 1931 werd ge wijzigd in een Labour-meerderheid van 4840 in 1933. De verkiezingsstrijd werd thans beheerscht door het ontwapenings-vraagstuk. De La- bour-candidaat, die overwinnaar werd, ba seerde zich in hoofdzaak op het feit dat Ful ham 5000 nieuwe huizen noodig heeft en er geen cent subsidie voor kan krijgen, hetgeen hij weet aan de enorme uitgaven voor leger en vloot. Onder de leuze „Huizen of oorlogs schepen" voerde hij zijn campagne. Fulham is sinds de tachtiger jaren een conservatief district geweest en vaardigde onafgebroken conservatieve parlementsleden af behalve in 1906, toen eenmaal een liberaal werd ge kozen. De liberale „News Chronicle", die zich zeer verheugd toont over het resultaat van deze verkiezing, zegt dat het een ernstige waar schuwing voor de regeering is. De Labour-leider George Lansbury ver klaart dat dit het mooiste resultaat is, dat de Labour Party in haar gansche historie bij een tusschentijdsche verkiezing heeft be haald. De candidatuur-Wilmot werd door de li beralen gesteund, die hun kiezers hadden geadviseerd op den Labour-candidaat te stemmen. GOED NIEUWS TE HAARLEM ZIJN RUIM 500 WERK LOOZEN MINDER DAN VERLEDEN JAAR. Er zijn thans te Haarlem 4668 werkloozen, tegen 5178 op denzelfden tijd van 1932. Een vermindering dus van 510. De toestand in de bouwvakken is verbeterd, terwijl er ook eenige vooruitgang in de metaalindustrie is waar te nemen. Verleden jaar is het aantal werkloozen na Augustus met sprongen naar boven gegaan, terwijl nu zelfs nog in de laatste weken eenige daling is te constateeren. Het grootste aantal werkloozen was op 10 Februari van dit jaar ingeschreven, namelijk 5873. De vermindering bedraagt dus 1200. Nu is reeds gedurende twee maanden het aantal werkloozen minder dan in denzelfden tijd van 1932. Deze cijfers toonen dus aan dat er hier ter stede gelukkig van eenige opleving gespro ken kan worden. VOETBAL HAARLEM II—Z.F.C. II. Oorspronkelijk was voor de reserve eerste klasse de wedstrijd Z.F.C. IIHaarlem II vastgesteld. Op verzoek van Z.F.C. is deze wedstrijd omgezet. Hij wordt Zondagmiddag van twaalf tot twee uur als voorwedstrijd van HaarlemZ.F.C. gespeeld. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 27 OCTOBER 1933 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1.30 2.30 Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 - 5 pet. Ned. 1919 4 1/2 pet. Nederl. Indië 1930 II - Staatsl. Bnltcnland. 5 1/2 pet. Duitschl... 1930 (Youngleen.) 44* 1924 (Damesleen.) Schcepv. Mijen. 6* Stoomv. Mij. Ned. 46 Industrieën Binl. Alg. K.zijde Unie.... 24 A. N. I. E. M. (Nat. 205 v. Berkei's Patent 52* 132* Ned. Ind. Gas (Nat. Gem. Bez. Philips 210-209 Unilever N.V 83* Industrieën Bui tl. Anaconda Copper 8Ve Associated Gas - Bethlehem Steel 18* 18% Centr. Publ, Serv. l H General Aviation Nevada Copper North Amer, Cy. 26* Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert, I-Iandel Mij. 48 Banken Buitcnl. Deutsche Reichsb. Fransche Banken Petrol. Mlj. Binl. Kon. Petroleum 166*g. 93 Petroleum Bnitl. Continental Oil 10Ve 5g. "ultuur Maatsch. H. V. A 168 N I. S. U Vorstenlanden - Mijnbouw Mij. Alg. Exploratie S Tabak-Maatscb. 100 Deli Batavia Tabak 102 120-121 Rubber Maatsch. A'dam Rubber 92 - 92* Dell Bat. Rubber 39 Ned. Ind. Rubber Ver. Ind. Cultuur Spoorw. Buitenl. Comm. Milwaukee 3* Missouri Kansas Wabash Railway 2* Prolongatlekoers 1%

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9