Onrust in Palestina houdt aan. HET BRANDPROCES TE BERLIJN. MAANDAG 30 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 LEVENSVERZEKERING-BANK rotterdam UIT HET BUITENLAND. Kemal Pasja en Benita Mussolini. De stichting der Turksche republiek en de opmarsch naar Rome herdacht. Italië. Herdenking van den opmarsch naar Rome. De viering van den Hen verjaardag van den Opmarsch naar Rome is Zondagmorgen begonnen met de voorlezing der boodschap van Mussolini door een partijsecretaris Sta race. Onmiddellijk daarna kwam die konink lijke familie aan. Terwijl de koningin en de prinsen op de tribune plaats namen, schreed de koning, gevolgd door den generalen staf, komende van het Colosseum, langs het front der opgestelde troepen. Daarna werd gedefi leerd langs het graf van den Onbekenden Soldaat. Vervolgens hield Mussolini van het balkon van zijn paleis een toespraak tot de menigte, waarbij hij zich speciaal richtte tot de kame raden van den Blauwen Band, die de Dap perheidsmedaille dragen. Hij zeide. dat de deelnemers aan het feest niet op dit plein zouden zijn verzameld, wanneer niet de zwarte revolutie had plaats gehad. Men moet ook niet beweren, dat er dan waarschijnlijk een andere beweging en een andere leider zouden zijn gekomen. (Stormachtige bijval). Op den dag van heden, op den 28sten Oc tober van het jaar XI, wil ik u een hard en streng, maar grootsch parool geven, het pa rool van den Italïaanschen voorrang. Het fas cistische Italië zal streven naar den voorrang te land, ter zee. aan den hemel, in de mate rie en in den geest. Ik overhandig u, kamera den van den Blauwen Band, de standaard van uw vereeniging en zeg op deze plaats, die het hart is van Rome en van ItaliëZorgt er voor, dat de roem van het verleden wordt overtx-offen door dien van de toekomst. In den namiddag werden zoowel te Rome als in de provincie nieuwe gebouwen en op gravingen aan den staat plechtig overgedra gen. f geven tot den gouden standaard tegen pari te kunnen terugkeeren, zooals uit haar jong ste valutapolitiek blijkt; 3) De formuleering van een definitieve goudpolitiek in Japan wordt noodzakelijk geacht, en dus onder oogen gezien, van Ja pans critieke internationale situatie. Turkije. De vestiging der republiek herdacht. Uit Ankara, 29 October. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Turksche Re publiek heeft Mustafa Kemal hedenochtend het Corps Diplomatique ontvangen in tegen woordigheid Van de Nationale vergadering. De Deken van het Corps, de Sovjet-Russi sche gezant Suritsch wenschte den Gazi ge luk. Kemal dankte hem voor zijn gelukwensch en verklaarde, dat de Turksche omwenteling een uitgesproken opbouwend karakter heeft gehad. V. D. meldt uit Bei'lijn: Op den tienden verjaardag van de stichting der republiek Turkije heeft de chef van den staf der S. A. Roehm, een bezoek gebracht aan de ambas sade. Voor het gebouw stond een eerewacht van S.A. opgesteld als bewijs voor de vriend schappelijke beti-ekkingen van Duitschland en Tux-kije. Frankrijk, Fransche onthullingen over het Duitsche leger. Generaal Bourgeois deed in de senaats- commisie van Buitenlandsche Zaken een me- dedeeling omtrent den tegemwoordigen toe stand van het Duitsche leger en den om vang der industrieele mobilisatie, welke door haar documentatie diepen indruk maakte op de commissie. Deze besloot zich in verbinding te stellen met de drie commissies voor de nationale verdediging ten einde met haar te beraad slagen naar aanleiding van het exposé. Amerika. Japansch protest te Washington. Zaterdag is op het departement van Bui tenlandsche zaken bericht ontvangen van Katsoeji Deboetsji, den Japanschen ambas sadeur te Washington, die verklaarde bij het Amei-ikaanache staatsdepartement te ïieb- ben geprotesteerd tegen de confiscatie door Amerikaansche regeeringsautorïteïten op het eiland Guam van grond toebehoorende aan Isjizo Sjimitsoe, een Japansch onderdaan en het uitvaardigen van een verbod om de schepen van Sjimitsoe in de haven van Guam toe te laten of vandaar te laten vertrekken. Het Staatsdepartement heeft Deboetsji ge antwoord, dat het departement van Marine zal worden opgedragen een onderzoek in te stellen, waarna de zaak zal worden afge handeld. Duitschland. Litwinof' te Berlijn. De Russische commissaris van Buitenland sche Zaken, Litwinof, die op doorreis naar Washington Zaterdag in Berlijn is aangekomen heeft zijn oponthoudt benut om den minister van Buitenlandsche Zaken Von Neurath een bezoek te brengen. De regeering overweegt devaluatie- Gemeld wordt, dat de Japansche regeering devaluatie overweegt om een nieuwe goud- politiek te kunnen voeren. Het desbetreffende wetsontwerp zal bij het begin van de zitting- van den Landdag in December bij het parle ment worden ingediend. Verklaard wordt: 1) De Vereenigde Staten beschouwen zelf een devaluatie onvermijdelijk; 2) Groot Brittannië heeft de hoop opge- Thans ook hotsingen in Trans-Jordanië Stijgend aantal slachtoffers. JERUSALEM, 28 Oct. (Reuter). Het aan tal slachtoffers van de jongste onlusten in Palestina staat nog niet definitief vast. Vermoedelijk zijn evenwel 18 Europeesche politie-mannen gewond, waarvan drie zwaar, terwijl 2 inlandsche politie-mannen gewond zijn. Van de opstandelingen zijn vermoede lijk 25 man gedood en 180 gewond, waarvan 30 ernstig. Naar te Loxxden verluidt, is de opwinding onder de Arabieren overgeslagen naar Trans- Jordanie, waar de autoi-iteiten eveneens mi litaire maatregelen moesten nemen. De po litie heeft heden het vuur heropend op de demonstreerexxde Arabieren te Jaffa en te Naboeloes. Het aantal dooden is gestegen tot 23 en dat der gewonden tot meer dan 200. In alle grootere steden van Palestina wor den de straten bewaakt door troepen met gepantserde auto's. Te Naboeloes trachtten 2000 Arabieren het gebouw der politie, een Engelsch bankfiliaal en de gevangenis te bestormen. Te Jaffa waren sterke militaire afdeelingen geconcentreerd, die door de straten patrouilleeren en geposteerd zijn op de daken der regeeringsgebouwen. De Ara bieren hunnerzijds legden bairicaden aan van afgebrande vrachtwagens. Te Jeruzalem zijn alle Mohammedaansche zaken gesloten. De Arabische taxichauffeurs hebben de staking geproclameerd. Een groote menigte demonstreerde voor de regeerings gebouwen en moest door de politie worden verstrooid. Later vlogen achttien militaire vliegtuigen boven de stad. Ook te Damascus en te Nazareth ontstond onrust onder de Arabieren. Te Jaffa werd de begrafenis van een aantal slachtoffers door een groote me nigte bijgewoond. Reuter meldt uit Jeruzalem: In de oude stad, nabij het Jodenkwartier, poogde een joelende menigte Arabieren de politie te ont wapenen, hierbij aangespoord door de gil lende kreten van de vrouwen die zich op daken verborgen hielden. De politie vuurde, waardoor twee personen werden gedood en een vijftiental gewond werd. De politie verklaart verder, dat zij niet heeft geschoten bij de Damascener Poort, doch op een Arabier, die zich op de muur had verscholen. De politie heeft een menigte Arabieren in de hoofdstad van Jerusalem uiteen gedre ven. De Arabieren dwongen de Joodsche winkels te sluiten en dwongen ook een Engelsch wa renhuis tot sluiting. Een winkel werd vernield. De Arabische staking houdt aan. In het overige Palestina is de toestand kalm, behalve te Haifa, waar eenige spanning heerscht. Palestina krijgt een parlement. JERUZALEM, 28 Oct. (V.D.) Officieel wordt medegedeeld, dat de Hooge Commis saris heden de Arabische Executieve Com missie heeft ontvangen en haar heeft verze kerd, dat in Palestina een parlement zou worden opgericht, waarin de Arabieren ïxiet de minderheid zouden hebben. De regeering zou echter in handen van de Hoogen Com missaris blijven. Volgens een officiceele mededeeling hëerschtê Zaterdag in geheel Palestina rust. EEN GRAFSTEEN VOOR DE MOORDENAARS VAN RATHENAU. PLECHTIGHEID VOOR „VRIJHEIDS STRIJDERS". NAUMBURG, 29 Oct. Op het kleine kerk hof in Saaleck, beneden de Rudolfsburg, bij Bad Koesen, is Zondag een grafsteen onthuld, die de herinnering moet bewaren aan de beide daar ter aarde bestelde „vrijheidsstrijders" Fischer en Kern. Officieus wordt hieraan van nationaal-so- cialistische zijde toegevoegd: „In een tijd, toen de „volksche" zelfbezinning en „volksche" moed tot de zeldzaamheden behoorden, had den beiden hun leven geofferd. Geboren werd de daad aan den soort- en volksvreemden minister Rathenau, uit den onbuigzamen weer- standswil, waartoe een kleine groep volksche activisten binnen de tweede marinebrigade alle bestrijdingen ten trots zich ontwaakt voelt. Voor de onthullingsplechtigheid was een reeks mannen bijeengekomen, wier namen in den strijd om de „bevrijding van Duitsch land" een bijzonderen klank hebben. Zoo de gebroeders, kapitein-luitenant Karl Tillesen exi Heinrich Tillesen, verder de gebroeders Tec'now eix eerste luitenant Schulz. Van de bloedverwanten der gevallenen wa ren de moeder ep de broer van Fischer bene vens de ouders, de zwager en de zuster van Kern aanwezig. Na een plechtige godsdienstoefeniixg begaf de stoet zich naar de graven. Hier waardeerde kapitein-luitenant Tillesen de daad als een offer in dienst van het Derde Rijk, dat als eerste gelden moet voor de „rassische" ver nieuwing. Vervolgens volbracht Hans Gerd Techow de eigenlijke onthulling van den ge denksteen. Groot was het aantal kransen, o.a. van de rijksleiding der N.S.DA.P., van de Thuringsche staatsregeering in opdracht van den Saksischen minister president von Kil- linger en den opperpresident van Oost-Prui sen. Koch, verder van de vereeniging van de oude „Baltikum-strijders" en de voormalige marinebrigade, van den Stahlhelm en van de Hitier jeugd. NOBELPRIJS VOOR PROF. PICCARD? STOCKHOLM, 28 Oct. (VD.) Naar „Allehanida" mededeelt, zou men het plan hebben, den Nobelprijs voor Natuurkunde dit jaar toe te kennen aan den stratosfeeromder- zoeker Prof. August Piccard. PAUL PAINLEVé OVERLEDEN PARIJS, 29 October. Painlevé is vannacht te zijnen huize op bijna 70 jarigen leeftijd overleden. Paul Painlevé. Over den levensloop en de beteekenis van den staatsman het volgende: Paul Painlevé werd te Parijs geboren, den vijfden December 1363. Hij bezocht de Ecole Normale Supérieure en promoveerde in de wiskunde, in welke wetenschap hij spoedig de aandacht op zich vestigde, zoodat hij be noemd werd tot professor aan de Sorbonne en gekozen werd tot lid van de Académie des Sciences. Zijn belangstelling voor politieke zaken dateert van omstreeks de Dreyfus-affaire. In 1906 werd hij kamerafgevaardigde voor Parijs als onafhankelijk socialist. Als afgevaardigde interesseerde hij zich vooral voor alles wat in betrekking stond tot leger, vloot en lucht macht. In het kabinet, dat Briand in October 1915 vormde werd Painlevé minister van on derwijs, doch in verband met meeningsver- schillen met Briand over het voeren van den oorlog trad hij uit de regeering. In Maart 1917 werd Ribot eerste minister Deze bood de portefeuille oorlog aan Painlevé aan, welke functie door hem werd geaccep teerd. Als minister van oorlog benoemde hij generaal Pétain in plaats van generaal Ni- velle tot commandeerend chef van het Fran sche leger. Bij het aftreden van Ribot werd Painlevé zelve kabinetsformateur (Sept. 1917) In October van hetzelfde jaar hem bij een stemming in de kamer, dat zijn regeering niet meer over een voldoende meerderheid beschikt, weshalve hij aftrad. Hij vormde echter zelf onmiddellijk een nieuwe regee ring. Eenige dagen later, na de Italiaansche catastrophe te Caporetto reisde Painlevé naar Rapallo, tegelijkertijd met Lloyd George, teneinde daar den Italiaanschen eersten' minister, Orlando te ontmoeten. De daar gehouden besprekingen hadden tot resultaat de vorming van den Hoogen Geal lieerden Raad te Versailles Op 13 November d.a.v. weigerde de Kamer de behandeling van eenige vragen aangaande défaitisme^ te ver dagen, in verband waarmede Painlevé aftrad. Hij werd opgevolgd door Clémenceau. Thans volgden enkele jaren van een meer beperkte politieke bedrijvigheid. Tezamen met Herriot droeg Painlevé er toe bij het car tel des gauches te vormen, dat bij de alge- meene verkiezingen van 11 Mei 1924 de meerderheid in de kamer veroverde. De beide leiders van het cartel, Herriot en Painlevé werd in de toen gevormde regeering resp. premier en president van de Kamer. In April 1925 zag Herriot zich gedwongen af te treden, na een nederlaag in den se naat over financieele kwesties. Painlevé volgde hem als eerste minister op, waarbij hij''wederom de portefeuille van oorlog voor zijn rekening nam. Caillaux werd in dit kabi net minister van financiën. In Juni van hetzelfde jaar reisde Pamleve naar Marokko, waar in verband met het of fensief van Abd-El-Krim een moeilijke situatie was ontstaan. In Juli bleek het hem onmogelijk aan het bewind te blijven zonder den steun van een deel der oppositie, aan gezien de socialisten weigerden de fiscale po litiek van Caillaux te aanvaarden. In Oc tober nam hij derhalve zelve de portefeuille van financiën op zich. Dit mocht echter niet baten, want in November bleek in de Kamer slechts een minderheid bereid zijn financi eele voorstellen te aanvaarden. Zoowel in het door Briand toen gevormde kabinet, als in dat eveneens door Briand in Maart 1926 ge vormde, bleef Painlevé belast met de porte feuille van oorlog. Deze functie nam hij eveneens waar in de twee opeenvolgende regeeringen, gevormd door Poincaré, n.l. die van eind Juli 1926 en die van November 1928. Painlevé was lid van tal van Académies van Wetenschappen, die van Frankrijk, Bologna. Stockholm, Upsala, benevens van de de Reale Accademia dei Licei te Rome. Hij schreef verscheidene werken over wiskun dige onderwerpen. AANSLAG OP DOLLFUSS WORDT SPOEDIG BERECHT. DERTIL POGING TOT MOORD TEN LASTE GELEGD. WEENEN, 28 October (Reuter) Tegen Rudolf Dertil, de ojngeman die een aanslag gepleegd heeft op Dollfuss is een aanklacht ingediend wegens opging tot moord. De zaak zal vermoedelijk reeds in Novem ber voor het gerecht worden behandeld. Het proces tegëxx Werner Alvensleben we- geixs medewerking aan den revolveraanslag op Steidle is vastgesteld op 21 November. betaalt f 10.000 aan Uw erven- r indien gij van Uw 30ste jaar af jaarlijks 167,stort (Adv. Ingez. Med.) Drie getuigen beweren Torgler en Van der Lubbe tezamen te hebben gezien. BERT-UN. 28 Oct. Nadat de journalist Wal ter Oehme uitvoerig is ondervraagd, wordt de chauffeur Gutsche gehoord, die gedagvaard is op verzoek van dr. Sack, omdat hij in aan merking zou komen voor verwisseling met v. d. Lubbe. Hij is werkzaam geweest bij de so ciaal-democratische rijksdagfractie. Getuige verklaart: zich slechts te herinneren dat hij omstreeks drie uur bij portaal n Torgler ont moette. Hij heeft Togler herhaaldelijk gezien met twee zwaarbeladen acte-tasschen. De vroegere secretaris der sociaal-democra tische rijksdagfractie Jakubowitz verklaart Torgler zoowel smorgens als 'smiddags in de antichambre gezien te hebben doch niet in gezelschap. De president vraagt getuige of hij wel eens naast Torgler geloopen heeft, in dezelfde rich ting. als hij. Getuige antwoordt, dat dit heel goed mogelijk is, maar hij kan het zich niet herinneren. De „Oberreichsanwalt vraagt, of de verdedi ger thans de mogelijkheid van verwisseling nog aanwezig acht, waarop dr. Sack verzoekt getuige te confron toeren met Karwahne en Frey. Bij deze confrontatie staat v. d. Lubbe in zijn bekende diepgebukte houding voor de rechterstafel naast getuige Gutsche. Na elkaar worden dan de getuigen Karwahne, Frey en Kroyer geroepen tot wie de president de vraag richt, of zij een verwisseling van v. d. Lubbe met Gutsche mogelijk achten. Alle getuigen antwoorden op deze vraag: „Volkomen uitgesloten". Vervolgens wordt Jakubowitz met de drie getuigen geconfronteerd. Karwahne zegt, dat bij ook in dit geval een verwisseling absoluut uitgesloten acht. De getuigen Frey en Kroyer motiveeren eveneens hun opvatting dat van verwisseling geen sprake kan zijn. Dimitrof: Hoe komt het, dat Karwahne al leen zeker weet, dat- hij v. d. Lubbe heeft ge zien maar Popof niet, dat Frey alleen Popof heeft gezien maar v. d. Lubbe niet en dat Kroyer alleen v. d. Lubbe heeft gezien en Po pof niet? Hoe komt dat? Deze heele getuigen- geschiedenis komt mij nogal verdacht voor. Karwahne protesteert. De president wijst getuige er op, dat Dimi trof reeds veelvuldig beteugeld is, maar dat anderzijds ook de vei'dachten zich zoo ruim mogelijk moeten kunneix vei'dedigen. Dimitrof wil terstond nog eenige vragen stellen, doch de president ontneemt hem het woord. Na de pauze wordt de gewezen majoor von Weberstedt voorgeroepen, die als perschef der nat.-soc. fractie zijn werkkamer direct naast de fractie-kamers der K. P. D. had. Getuige verklaart, dat hij op 27 Februari 's middags tusschen 3 en 4. het kan ook half- vijf geweest zijn, uit kamer 51, die tegenover de communistische fractie-kamer ligt een scherpe bijtende lucht waarnam. De volgenden dag zeide de journalist dr. Di-oeschel mij. dat ook hij die scherpe geur had waargenomen. Getuigen verhaalt dan van een tweede waar neming, waarbij hij twee mannen ontmoette. Precies op dezelfde plaats, als die ik zooeven aanduidde, zegt hij, stiet ik op twee mannen, een bijzonder breedgeschouderd, met een gx'oote pet op, en de andere betrekkelijk klein met- een opvallend lange jas en een hoed, die diep over zijn gezicht was getrokken. Ik hield den groote voor een transportarbeider, die glas droeg. Ik heb toen nog gelachen over het merkwaardige paar, en ook de groote maxi grinnikte. Toen de rechter van instructie mij confron teerde met de verdachten, bleef ik direct bij Tanef staan. In een seconde hex-kexxde ik hem als dexxgene die daarboven gevangen zit. President: Had Tanef bij de confrontatie, ook de lange overjas aan? Getuige: Ja, dezelfde buitexxgewoon lange jas. De president vraagt getuige wanneer hij Van der Lubbe het eerst heeff gezien Getuige: Ik ging de uitgebrande zaal voor bij en zag daar den rechter van instructie, verscheiden politie-agenten en midden in de ze groep een groot-en man aan den ketting. Den volgenden dag vroeg ik met dezen man geconfronteerd te worden, Ik liet v. d. Lubbe opstaan en heb hem midden in z'n gezicht ge zegd, dat hij de andere man was; hij be twistte dit niet, maar maakte den indruk erg te schrikken. Fresident: U hebt hem destijds zonder twij fel herkend als dengeen die de kist heef: ge dragen Getuige: Ja. Getuige vertelt verder: den morgexi na den brand ging ik naar den Rijksdag. Daarbij kwam ik in de kamers der K. P. D. voorbij en trapte in een hoop scherven. Aan het glazen dak daarboven ontbrak een groote ruit. Ik ging naar de politie om dit mede te deelen. Ik ben met den commissaris naai de bedoelde plaats gegaan. Intussehen waren de scherven weggeveegd. Wij ging een étage hooger en namen een lange ladder. Toen zei de commissaris: dat is wel merkwaardig, bij dat venster zijn voetsporen te zien. Het be trof een kamer der communistische afge vaardigden. In antwoord op verdere vragen zegt ge tuige, dat 's avonds de ruit nog heel ge weest moet zijn, anders had hij het moeten zien. Verder zei hij: Ik verwondei-de mij, dat de deur van de communistische fractiekamer, open stond en het viel mij en dr. Dröschel op, dat de kamer onberispelijk was opgeruimd. Men kreeg den indruk, dat dëgenen die hier hadden opgeruimd, al wisten, dat zij niet meer zouden terugkeeren. De kasten waren alle open. Verdachte Tanef wordt thans voor de tafels der rechters geleid. Getuige herkent hem positief. De president vraagt Tanef, of hij des tijds zulk een lange jas gedragen heeft, waar op Tanef door zijn tolk laat antwoorden: „Getuige vergist zich of hij zegt de waarheid niet". De president: „Ik vraag u, of u een zoo lange jas gedragen hebt. Tanef: Ik heb maar één jas en die heb ik ook nu nog. Hij moet thans zijn jas aantrekken en ook zijn hoed opzetten. Getuige Weberstedt: Hij is het. Als men hem een keer in zijn leven heeft gezien, dan vergeet men hem niet meer. Ook v. d. Lubbe wordt voorgeleid;',slechts met moeite slaagt men er in hem te doen opstaan. Hij moet naast Tanef gaan staan. Na herhaalde energieke aanmaningen slaagt men erin Van der Lubbe het hoofd te doen opheffen en hem een dikke bundel acten, die de kist moet voorstellen op den schou ders te doen nemexx. Getuige Weberstedt: Precies zooals ik het gezien heb. President: U verzekert ook thans, dat het deze twee geweest zijn? Getuige: Zeer beslist. De ambtenaar van den Rijksdag Scrano- witz schetste daarna uitvoerig hoe de dader van den brand kan zijn opgetx-eden, Van de tweede verdieping kon hij zien, dat de kamers beneden hem werdexx doorzocht. Daarna is hij uit het raam geklommen, heeft de ruit ingetrapt en heeft zich laten vallen. Hij kan dan heel goed uit het gebouw zijn gekomen, doordat hij zich tusschen de journalisten mengde, althans wanneer hij niet te opval lend en sjofel gekleed was. Eerst tegen 11 uur heb ik de gebroken ruit ontdekt. De krassen op de vensterbank waren nog versch, daar moet iemand naar buiten zijn geklommen. Tanef: Ik moet herhalen, dat getuige We berstedt zich vergist, of opzettelijk geen waarheid spreekt. Weberstedt: Ik zou willexx vex-klaren, dat een oude Duitsche officier niet liegt. Tanef: Ik zeg nog steeds, dat ik op Vrijdag 24 Februari naar Berlijn kwam en nooit op de een of andei'e wijze met Duitsche com munisten in vex-binding heb gestaan. Dimitrof: Heeft getuige Weberstedt met zijn collega Dröscher over zijn waarnemingen betreffende Tanef en Van der Lubbe gespro ken? Weberstedt: Zeer uitvoerig. Dimitrof: Beiden hebben onderling dus uitvoerig over die kwestie gesproken. Het gaat hier om getuigen, die met verschillende rol len komen; de een beweert, dat hij Tanef, de andere, dat hij Dimitrof heeft gezien. De piosident: Hij meent, dat ix heeft af gesproken, dat de een dit en de andere dat heeft gezien. Dimitrof: Dat doen Duitsche officieren! Energiek roept de president hem tot de orde, terwijl dr. Teichert tracht zijn cliënt tot bedaren te te brengen. Weberstedt vex-klaax-t dan beslist, dat hij nooit iets heeft afgesproken. Hij wordt ver volgens geconfronteerd met getuige Gutsche en Jakubowitz; hij verklaart, dat persoons verwisselingen uitgesloten zijn. Torgler vraagt Gutsche daarop, of het hem bekexxd is, dat de sociaal-democratische fractie voor den brand een kist heeft ont vangen. Gutsche antwoordt bevestigend: het was een kist met zestig wijnflesschen uit het Rijnland. Weberstedt deelt in dit verband mede. dat de kist, die hij heeft gezien een krat was. die hoogstens zes of acht flesschen kon bevatten. De zitting wordt tot heden Maandag ver daagd. •De Engelsche premier MacDonald in ge sprek met Mr. Cordell Hull over de stabili satie van het pond sterling, hetgeen voor de wereldhuishouding van groot belang is. Even belangrijk is voor aller gezondheid een steeds gelijkwaardig juist gedoseerd geneesmiddel, hetwelk in de echte „Aspirin"» tabletten door ihet Bay err kruis gegaran deerd is. (Adv. Ingez. Med.) PROF. CALMETTE OVERLEDEN. PARIJS, 29 Oct. (V.D.) Professor Albert Calmette is op 70-..arigen leeftijd overle den. Lx 1886 werd hij tot arts bevorderd. Tij dens den oorlog werd hij benoemd tot plaats vervangend directeur van het Institut Pas teur te Parijs. Hij was lid van de Academie van Wetenschappeix. Zijn naam is xxauw ver bonden met het serum tegen tuberculose. Calmette heeft tal vaxx werken op genees kundig gebied gepubliceerd. In Duitschland is de naaxxx Calmette veel genoemd in ver band met het proces te Lubeck.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3