UIT HET BUITENLAND De nieuwe Fransche regeering voor de Kamer. De stand der Ontwapeningsconferentie. Weer andere getuigen gehoord. Mijnhacdl's Paedees i/ecdrijuen alle pijnen,. ZATERDAG 4 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLA D 3 De regeeringsverklaring van Albert Sarraut. Vóór parlementaire vrijheid en de autoriteit der regeering, tegen dictatuur. DeKamer neemt een vertrouwensmotie aan. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK. De Fransche Kamer is Vrijdagmiddag om drie uur bijeengekomen. De president van de Kamer en minister president Barraut wijdden woorden aan de nagedachtenis van Paul Painlevé, wiens stoffelijk overschot Zaterdag op staatskosten zal worden ter aarde besteld. Ten teeken van rouw werd de zitting geschorst tot 4 uur. In deze zitting heeft de minister president de regeerings verklaring persoonlijk voorgelezen. De vice- voorzitter van den ministerraad de minister van Justitie heeft de verklaring in den Se naat afgelegd. De regeeringsverklaring be gint met een inleiding, waarin o.m. wordt verklaard, dat het kabinet het vertrouwen van de Kamer verzoekt om het de regeering mogelijk te maken de zekerheid van het Fransche lot en het democratische regiem door het herstel van de economische en fi- nancieele macht van het land en door de verzekering van de nationale veiligheid bin nen het kader van den internationalen Vrede te consolideeren. De regeeringsverklaring bestaat feitelijk uit vier gedeelten: Eerst wordt gewezen op de noodzakelijkheid het deficit op de be- grooting weg te werken, voorts wordt een belastinghervorming aangekondigd, het be drijfsleven zal door een plan voor de natio nale outillage en door de verbinding van het moederland met de koloniën worden be vorderd. Ten slotte besprak Sarraut de buitenland- sche politiek. De regeering Sarraut vervolgt de door, de Kamer goedgekeurde b uiten- ■landsche politiek van haar voorgangster, omdat zij in haar voortzetting de verzeke ring van de hoogste belangen van Frankrijk ziet, opdat de oplossing van de thans zoo zwaar op de materleele en moreele positie der Volken drukkende kwestie door de ach ting voor de verdragsverplichtingen en door een rechtvaardige toepassing der Volken bondsstatuten plaats vinde en Frankrijk zijn buitenlandsche politiek zal kunnen voort zetten in den geest van solidariteit en inter nationale samenwerking. Frankrijk zal trouw blijven aan zijn ver plichtingen en zich niet afkeeren de te Genève in volkomen solidariteit met alle on- derteekenaars der vredesverdragen en van het Volkenibondsstatuut aanvaarde taak. Frankrijk zal het aangevatte werk voort zetten volgens de belangrijkste grondslagen welke met Engeland', de Vereenigde Staiten, en Italië, zoomede in volledige overeenstem ming met de andere met Frankrijk bevrien de volken principeel zij.n vastgelegd. Frank rijk is rustig en sterk en het zal zonder emo tie blijven, omdat het zich in staat weet zijn rechten te doen eerbiedigen. Dit.recht valt onder de huidige omstandigheden samen met het recht van alle volken, die oprecht vasthouden aan de handhaving van den vrede, vooral Engeland, dat aldus de verkla ring nadat het zoo edelmoedig met Frankrijk alle beproevingen heeft- gedeeld, thans door de stem van een van zijn meest op den voor grond tredende staatslieden (Baldwin) de nadrukkelijke instemming van zijn regee ring met de werkzaamheid van het verdrag van Locarno heeft bekrachtigd, voort Italië, wiens vriendschap door de politiek der vo rige regeering op gelukkige wijze is beves tigd en welles recente diplomatieke stappen duidelijk den wil met Frankrijk samen té werken hebben bevestigd. Voorts sprak Sar raut over de vrienden in België, Polen en in de Kleine Entente, die zeker van hun inni ge verbondheid met Frankrijk, zich hebben aangesloten bij de Fransche plannen en on derhandelingen. In den afgeloopen nacht omstreeks 1 uur heeft de Kamer door aanvaarding van een door den plaatsvervangenden leider der ra dicaal socialistische fractie, Delbos, inge diende motie met 320 tegen 32 stemmen bij opvallend veel stemmen blanco, haar ver trouwen in de regeering uitgesproken. Het resultaat van de stemming in de Ka mer toont aan, dat alleen uiterst links en uiterst rechts hebben gestemd, terwijl de so cialisten en een deel van de rechtervleugel blanco gestemd heeft. (De regeering Daladier kreeg indertijd 370 tegen 200, de regeering Paul Boncour 379 itegen 166 stemmen). Minister president Sarraut heeft voor de laatste onderbreking, die tegen 11 uur des avonds geschiedde, resumeerend zijn stand punt uiteengezet tegenover de interpella ties. Spr. zal ais te voren radicaal socialisti sche politiek voeren. Spr. is voor parlement taïre vrijheid, voor de autoriteit der regee ring en tegen de dictatuur. Omtrent zijn financieel project heeft hij vandaag niet veel kunnen zeggen. Wanneer het zoover is, zal de Kamer in staat zijn zich er over uit te spreken of zijn maatregelen de juiste zijn. China. Ontwerp voor Russisch- Chineesch non-agressiepact. Reuter meldt uit Parijs: Volgens een mededeeling uit Sjanghai heeft de Sovjet-ambassadeur aan de Chineesche centrale regeering het ontwerp overhandigd van een Russisch-Chineesch-niet-aanvalver- örag, dat de volgende vijf punten behelzen zou: le. De verdragsluitende partijen verplich ten zich elkander wederkeerig niet aan te vallen. 2e. Zij zullen de souvereiniteit van haar gebied en haar bestuur respecteeren. 3e. Wanneer een der verdragsluitende par tijen aan een .derde mogendheid den oorlog zou verklaren, zal andere verdragsluitende partij niet de zijde kiezen van deze derde mogendheid. 4e. Wanneer een oorlog uitbreekt tusschen een der verdragsluitende partijen en een derde mogendheid zal de tweede verdragslui tende partij een embargo afkondigen op wa pens en munitie bestemd voor die derde mogendheid. 5e. De Sovjets verplichten zich af te zien van elke communistische propaganda in China. Oostenrijk. Steidle wordt commissaris Voor propaganda. Bondskanselier dr. Dollfuss heeft den vei- liglieidscomimisisaris voor Tirol, dr. Richard Steidle. benoemd tot bondscommissaris voor propaganda. Saargebled. Uniform- en vergaderverbod afgekondigd. De regeeringscommissie heeft den landraad een verordening voorgelegd, inhoudende, dat voor openbare politieke vergaderingen en optochten in de open lucht vergunning moet worden gevraagd en waarbij het -dragen van partij-uniformen en insignes van politieken aard wordt verboden, aldus meldt het W. B. Voorts worden verboden: terrein- en sport- oefeningen; marschen in gesloten gelederen in de open lucht: deelneming aan verboden organisaties, ook buiten het Saargebied; het verzamelen van gelden of goederen met po litieke doeleinden. Ten slotte behelst de verordening nog een verscherping van het verbod van drukwer ken, alsmede bedreiging met straf voor het afkondigen van boycot of doodverklaring na de volksstemming. De verordening wordt gemotiveerd met de verscherping van den toestand in het Saar gebied. Italië. Aftreden van Balbo als minister van luchtvaart? Van welingelichte zijde verneemt V.D.. dat Mussolini voornemens is ingrijpende wijzigin gen in zijn kabinet aan te brengen. Verschei dene tegenwoordige ministers zullen aftre den. Genoemd worden o.a. de minister voor de luchtvaart, luchtmaarschalk Italo Balbo, de minister van marine Admiraal Giuseppe Si- rianni, de minister van landbouw Giacomo Acerbo, de minister van onderwijs Francesco Ercole, en de minister van openbare werken Oraldo di Grollalanza. Mussolini schijnt voornemens te zijn de ministeries van oorlog, luchtvaart en marine samen te voegen tot één ministerie van na tionale verdediging, aan het hoofd waarvan waarschijnlijk zal worden benoemd de tegen woordige chef van den generalen staf, maar schalk Badoglio. Mussolini zelf zal minister-president blijven en tevens zelf de portefeuilles van buiten landsche zaken en nijverheid behouden. Amerika. De uitgifte der zilver certificaten. Men ontkent te Washington, dat de moge lijke uitgifte van 10 millioen dollar zilver certificaten inflatie zou beteekenen, daar de certificaten zullen worden gebruikt om an dere vormen van valuta te vervangen. Naar men zegt, heeft de Federal Reserve Bank in samenwerking met de Bank van Frankrijk en de Bank van Engeland kleine hoeveelheden goud gekocht in Londen en Parijs. Staking in de kolen-industrie. Uit Wilkesbarre (Pennsylvanië) wordt ge meld. dat de districtsbestuurder der Ameri- kaansche vakvereenigingen heeft verklaard, dat hij de Federale regeering 24 uren tijd geeft om den eisch der vakvereenigingen. dat de staal-industrieelen de vakvereenigingen onvoorwaardelijk zullen erkennen te steunen. Mocht de regeering dezen eisch niet in willigen, dan zouden de arbeiders in de ko- lenindustrie 150.000 man in staking gaan. PROF. EMILE ROUX OVERLEDEN. Engeland. Regeering behoudt een zetel bij tusschentijdsche verkiezing. Bij de tusschentijdsche verkiezing in het Schotsche district Kilmarnock verkreeg de candidaat van de Nationale Labour Party (MaoDonald) Lindsay 12.577 stemmen de Labour candidaat Barr 9924 stemmen, de candidaat van de I.L.P. Pollock 7575 stemmen, en de Schotsche Nationalistische candidaat MacEwen 6095 stemmen. De zetel bleef met een meerderheid van 2653 stemmen voor de Nationale Labour groep gehouden. Ook hier was niettemin het stemmenaantal voor den regeeringszetel aanzienlijk gedaald. prof. Roux. Vrijdag is professor Emile Roux, die se dert 30 jaar het Instituut Pasteur in Parijs geleid heeft en een vriend van professor Calmette was, overleden. Roux was laatste directe medewerker van Pasteur. Hij is bekend door zijn onderzoe kingen op het gebied van de diphtheritis en de serum-therapie tegen deze ziekte. Pierre Paul Emile Roux is de voornaamste medewerker geweest van den grooten Fran- schen bacterioloog Louis Pasteur. Hij deed reeds in 1881 van zich spreken, toen Pasteur zijn successen boekte in den strijd tegen het miltvuur, de gevreesde veeziekte. Door inspui ting met virulente anthrax-bacillen bleken de dieren onvatbaar voor deze ziekte te zijn. De proefnemingen van Roux en Chamberland in het laboratorium van hun meester hebben in belangrijke mate tot deze ontdekking bij gedragen. Evenzeer heeft Roux zijn aandeel gehad bij Pastern's ontdekking van het se rum tegen hondsdolheid, waarbij de geïnfec- teerden met door inspuiting met z.g. ..ver zwakte cultures" tegen de ziekte gevrijwaard bleken. Emile Roux heeft zich na den dood van Pasteur toegelegd op de syphilisbestrijding en op het vinden van een tegengif tegen diphthe- ritus. Na langdurige en nauwgezette studie slaagde hij erin een krachtig antitoxine te verkrijgen. Er waren in die dagen zoo schrijft Paul de Kruif in zijn interessant werk „Bacteriënjagers" juist veel ernstige diphte- riepatiënten in de Parijsche hospitalen. En den eersten Februari 1894 ging dr. Roux, ge wapend met spuitjes en flesschen vol van een strookleurige vloeistof naar het groote kin derziekenhuis. Hij wist, dat de doktoren hul peloos stonden tegenover die vreeslijke ziek te: hij zag vóór zich loodkleurige gezichten van de kleine patiëntjes, de vingertjes aan de dekens plukkend de lichamen verwron gen in ademnoodRoux keek naar zijn spuitjes zou dit serum werkelijk het le ven van de kiijderen redden? Roux begon met zijn inspuitingen: allen meer dan driehonderd kinderen, die in den loop van de vijf maanden het hospitaal bin nengebracht werden, ondergingen de nieuwe behandeling. En de uitslag was een kroon op het hoofd van den uitvinder, want nog dien zelfden zomer kon hij. op een congres van medici en geleerden uit alle deelen der we reld, het resultaat van de behandeling aldus omschrijven: „De algemeene toestand van de kinderen verbetert na de inspuiting met se rum zeer snel. In de bedjes ziet men nauwe lijks meer de bleeke of loodkleurige gezichten van vroeger: de patiënten worden spoedig opgewekt en kalm". CHAPLIN'S ONTVOERING BEVESTIGD. Eén nacht in de macht van bandieten. 'VERMOEDELIJKE DADER GEPAKT. De Londensche .Daily Mail" bevestigt het bericht, dat tot de slachtoffers van Amerika's ondernemende gangsters eenigen tijd geleden ook Charlie Chaplin heeft be hoord. Pas na betaling van een losgeld van 20.000 dollar werd hij door de bandieten weer vrijgelaten. Dit feit, aldus ontleent de Telegraaf aan dit blad, is aan het licht gekomen door de arrestatie van Red O'Riorden. een bekend gangster uit Detroit, die verdacht wordt van moord en van medeplichtigheid aan de an dere ontvoeringen. Toen de politie te Los Angeles, die O'Riorden vatte, hem onder vroeg, kwam het verrassende feit aan het licht, dat deze bandiet is betrokken geweest bij de ontvoering van den bekenden filmster. De ontvoering had plaats op een avond in Augustus, toen Chaplin zijn verloofde Pail lette Goddard naar haar woning had ge bracht. Op zijn terugtocht werd zijn auto plotseling omringd door een groep bandieten, die hem dwongen uit te stappen en plaats te nemen in den bandieten-wagen. In koorts achtig tempo reden zij hem naar een veraf gelegen plek, waar zij hem den geheelen nacht gevangen hielden. Den volgenden morgen werd hij in de ge legenheid gesteld te telefoneeren met een advocaat, met de mededeeling. dat men hem tegen een losgeld van 20.000 dollar wilde vrij laten. Chaplin gaf deze opdracht en deze advocaat verscheen dan ook weldra met het gevraagde bedrag in biljetten van vijftig dollar. Charlie deed geen aangifte bij de politie, maar nam zelf eenige detectives in dienst, die op zoek gingen naar de bandieten, doch geen succes hadden. Eenige dagen geleden echter brachten deze detectives een bezoek aan de z.g. „schelmen-galerij", waar zij afgaande op de beschrijvingen, die Chaplin hun had gegeven een aantal foto's opzoch ten van misdadigers, die wellicht met deze ontvoering in verband stonden. Hiertoe behoorde ook de beeltenis van Red O'Riorden, en die van zijn makkers, die ver moedelijk in verband staan met deze en t,al van andere ontvoeringen. De justitioneele autoriteiten zijn er van overtuigd met O'Ri orden den man gevangen te hebben, dien zij zochten. Aan de pers heeft Chaplin niets over zijn avontuur willen mededeelen. Hij heeft aan het departement van Justitie zijn volle mede werking toegezegd bij de pogingen om de bandieten te ontmaskeren, maar daarbij blijft het. Niettemin hebben ijverige journa listen ontdekt, dat Chaplin en Paulette God dard sinds de kidnapping van eerstgenoemde voortdurend streng bewaakt worden door particuliere detectieves. Behalve Chaplin zijn tot dusver al veertien Hollywood-acteurs het slachtoffer geweest van ontvoerders, die hun losgelden van 1000 tot 15.000 dollar weten af te persen. Een voortzettingdie met een verdaging be gint! De politieke zin van den strijd om een datum. Eigenaardige bondgenootschappen te Genève verwarren den politieken toestand. (Van onzen correspondent te Genève) Voorzitter Henderson heeft eindelijk den knoop doorgehakt, en bekend gemaakt, dat de nieuwe zitting van het Bureau der Ontwa peningsconferentie op 9 November zal aan vangen. Deze datum was reeds de vorige week vastgesteld, doch des avonds, toen verschil lende leden van het Bureau reeds naar huis waren teruggkeerd, waren intriges begon nen, om Henderson ertoe te bewegen het Bureau nog op een vroeger tijdstip te doen bijeenkomen. Het waren de Fransche en Amerikaansche delegaties, die in de offici- eele bijeenkomst van het Bureau verslagen waren, doch thans achteraf nog probeerden hun zin te krijgen. Men zou kunnen aannemen, dat het toch waarlijk van weinig beteekenïs is, of het Bureau eerst op 9 November zal bijeenkomen, zooals officieel besloten was. of reeds op 3 November, zooals de Franschen en Amerika nen achteraf trachtten door te drijven. Een diepere politieke zin zat echter achter dit gemeenschappelijke Fransch-Amerikaansche streven, waarbij echter niet mag worden overzien, dat de bondgenooten in dezen strijd om een datum door geheel tegenovergestelde motieven geleid werden! De Amerikanen schijnen hun naïviteit op het gebied der internationale politiek nooit te kunnen verliezen! Norman Davis maakte zich de illusie, dat het Bureau der Ontwape ningsconferentie. indien dit reeds deze week weder zou bijeenkomen, nog invloed zou kun nen uitoefenen op den uitslag van het refe rendum onder het Duitsche volk op 12 No vember! Misschien zou een duidelijke ondub belzinnige uitspraak van het Bureau, die boven iederen twijfel zou stellen, dat de sterk bewapende staten inderdaad tot een belang rijke bewapeningsvermindering bereid zijn. het Duitsche volk overtuigen, dat het heen gaan van Duitschland uit de Ontwapenings conferentie onnoodig en ondoelmatig was ge weest! Een illusie, die in dubbel opzicht op een teleurstelling zou moeten uitloopen! Want in de eerste plaats was het ondenk baar, dat het Bureau reeds binnen een week tot inderdaad overtuigende ontwapenings- besluiten zou komen, en in de tweede plaats was het nog ondenkbaarder, dat, wat ook in Genève thans gebeuren zou, het Duitsche volk tot een „Neen" bij de volksstemming zou kunnen bewegen, waar Hitier en zijn collega's met reusachtige propagandamiddelen en zonder dat eenige tegenspraak mogelijk is den Duitschers het ..ja" in den mond leg gen. (Men zou trouwens verkeerd doen den niet te betwijfelen toestemmenden uitslag van de Duitsche volksstemming op 12 No vember al te tragisch op te vatten, waar Hit- Ier steeds den terugkeer van Duitschland naar de Ontwapeningsconferentie en naar den Volkenbond in uitzicht stelt, zoodra de Ontwapeningsconferentie tot een werkelijke bewapeningsvermindering der sterkbewapen- de staten en tot de praktische toekenning der rechtsgelijkheid op bewapeningsgebied aan Duitschland bereid zal zijn.) De Fransche bondgenooten van den Ameri kaan sclren aandrang tot spoed inzake de hervatting der werkzaamheden der Ontwa peningsconferentie worden, zooals men be grijpen kan, niet door de bovengenoemde Amerikaansche illusie geleid. De Franschen zijn ook voor spoed, doch zij wenschen dien, en vooral hun booze geesten uit de Kleine Entente en Polen drijven hen in deze rich ting, opdat de Ontwapeningsconferentie zoo snel mogelijk buiten tegenwoordigheid van Duitschland haar werk volbrenge, zonder dat Frankrijk genoopt zal worden aan nieuwe onderhandelingen tusschen de andere groote mogendheden en Duitschland deel te nemen, waarbij nieuwe concessies aan de Duitschers zullen moeten gebracht worden. Een voortzetting der Ontwapeningsconfe rentie niet of zonder de Duitschers? Dit is de groote strijdvraag, die thans de verschil lende delegaties te Genève en de regeeringen in hun eigen land beheerscht en die tot mee- ningsverschillen over een bepaalden datum en over andere procedure-kwesties leidt, die op het eerste gezicht onbeduidend schijnen te zijn. Aan den eenen kant staan Amerikaansche en andere illusionisten, die de hoop koeste ren, dat de conferentie ook buiten tegen woordigheid van de Duitsche delegatie alsnog tot dergelijke royale ontwapeningsbeslissin gen bereid zal zijn, dat uit de komende be raadslagingen thans plotseling als bij een tooverslag een conventie zal geboren worden, die onmiddellijk aan Duitschland volle vol doening zal geven en door Hitler op staanden voet zal onderteekend worden. Voor deze eenvoudigen van geest is „Spoed! spoed!" nog steeds de leuze, opdat geen dag onnoodig voorbij ga. die niet een nieuwen stap in de goede richting zal volbracht hebben! De na- iveteit dezer goede zielen wordt thans heer lijk uitgebuit door hen, die steeds tegen een aanzienlijke bewapeningsvermindering ge kant zijn geweest en die meenen, dat in de ministersbesprekingen van September, die tot het zoogenaamde plan-Simon van 14 October hebben geleid, reeds de aller- uitere concessies gebracht zijn. Frankrijk, doch vooral de Kleine Entente en Polen behooren tot hen, die uit deze over wegingen den Amerikaanschen spoedaan- drang, die ieder verder overleg met en nieuwe concessies aan Duitschland uitsluit, onder steunen. Hun doel is vooral den schijn te redden en door de aanneming van de een of andere conventie, die door Duitschland zal worden van de hand gewezen, op dezen de verantwoordelijkheid voor de mislukking der Ontwapeningsconferentie te leggen! Tegenover dezen spoedaandrang van eer lijke en minder oprechte ontwapeningsvrien den hebben de andere regeeringen een on dankbare taak te vervullen. Gelukkig heeft een onverdachte ontwapeningsvriend als de Zwitsersche minister Motta, eerevoorzitter der Ontwapeningsconferentie, wederom den moed gehad in het belang der zaak, zich tegen overijling te verzetten. Motta, onder steund door Engeland, Italië en andere dele gaties, heeft van den beginne af, nadat de Ontwapeningsconferentie het gelukkige be sluit genomen heeft ondanks het heengaan van Duitschland het bijltje nog niet erbij neer te leggen, erop aangedrongen thans met groote bedachtzaamheid voorwaarts te gaan. opdat eerst nog buiten Genève onder handelingen met Duitschland kunnen ge voerd worden, die Duitschland naar Genève zullen kunnen terugbrengen. Genève behoeft ook naar de opvatting van deze tegenstan ders van onder de tegenwoordige omstandig heden overijlden spoed niet geheel werk loos te blijven, totdat de besprekingen buiten Genève tot de gewenschte overeenstemming zullen hebben geleid, doch „haastige spoed is zelden goed" geldt ook hier. Het door voorzitter Henderson genomen besluit, om de verdaging van de zitting van het Bureau tot 9 November te doen voort duren. is een teeken. dat voorloopig in den strijd om de voortzettingsmethoden de over winning bij Motta is! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Verklaringen over de Bulgaarsche verdachten. BERLIJN 3 Nov. (Wolffbureau). Na de pauze wordt de kellner Heyta gehoord, die verklaart alleen in Februari 1933 de drie Bulgaren in Berlijn te hebben gezien. In 1932 heeft hij hen in 't geheel niet gezien. Ver volgens wordt Fran Hartung gehoord, zij heeft tot 1929 in het bureau van de Roode Hulp. in Berlijn gewerkt. Zij verklaart dat Dimitrof in 1928 herhaaldelijk het bureau heeft bezocht :zij kende zijn naam niet. Maar de secretaris van de Roode Hulp zeide haar dat deze man de vertegenwoordiger van de Bulgaarsche emigranten in Parijs was. Voorzitter: Werden de emigranten door Dimitrof naar de Roode Hulp gebracht? Get.: Neen. wij onderhandelden met hen door een tussohenpersoon. Get. verklaart verder, in Augustus 1929 uit de partij te zijn getreden, omdat zij zich niet kon vereenigen met de wijze waarop de emi granten werden behandeld. Degenen, die het best bij de partij in het gevlei wisten te komen werden beter geholpen dan anderen. Op een vraag van den voorzitter zegt ge tuige dat zij in 1928 Popof heeft gezien bij een vrouw die Bulgaarsche emigranten her bergde. Ook Tanof komt haar bekend voor, doch zeker weet zij dit niet. De vrouw blijft bij haar verklaring, ook als haar wordt voor gehouden dat (Je vrouw, bij wie de emigran ten woonden heeft gezegd, dat zij Popof niet kende. Popof verklaart dan. dat hij in 1928 niet in Duitschland is geweest, doch in Rusland. De zitting wordit dan tot- Zaterdag ver daagd. IWinister Goering als getuige. BERLIJN. 3 November Wolffbureau) Naar vernomen wordt zal minister Goering Zaterdagochtend ha-lf 10 als getuige worden gehoord inzake het proces van. den brand in den Rijksdag. Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist (Adv. Ingez. Med.) AGENDA ZATERDAG 4 NOVEMBER Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Opvoering van „Voor bewezen diensten" voor Nooit Meer Oorlog Federatie. 815 uur. Cabaret La Gaité. Raaks 13. Optreden van Baronin Annie von Ladanyi, int. Vor- tragskünstlerin, enz. Rembrandt Theater: Greta Garbo in „Zoo als ge mij begeert". Op het tooneel: Raya Sisters and Dolinoff-ballet. 2.30, 7 en 9.15 u. Palace: „Een zekere mijnheer Gran". Op het tooneel: Hedi Haas in haar repertoire. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: ..Het testament van Dr. Mabuse" (geprolongeerd). Met nieuw voorprogramma. 2.30. 7 en 9.15 uur. Teylers Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. toegang vrij. ZONDAG 5 NOVEMBER Schouwburg Jansweg: Centraal Tooneel. „Gelijk Spel". 3.15 uur. Rembrandt Theater: Populair wetensch. film: „Aan de oevers van de Taiga 11.30 u. Roze kruisers Genootschap. Bakenessergr. 13. Tempeldienstritus met voordracht. 10.30 uur. Soëfi-beweging, Zaal 't Nut. Universeele Eeredienst. 11 uur. Gem. Concertzaal: Concert der H. O. V. onder leiding van Ed. van Beinum. Solist: Andries Roodenburg (viool). 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 6 NOVEMBER Bioscoopvoorstellingen. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 4 Nov. 8 uur 's avonds tot en met Vrijdag 10 Nov. 8 uur zijn de vol gende apotheken op Zondag 's avonds na 8 uur en 's nachts geopend. J. M. A. Hegland. Firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69. Tel 11596. H. Cohen, firma H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6. Tel. 10354. B. K. Blommendaal, Nolf's Goedkoope Apotheek, Kruisstraat 26. Tel. 11174. W. P. Woutersen Apotheker. Koninginne weg 3. Tel. 12038 (De apotheek W. P. Woutersen, Konin ginneweg 3, Tel. 12038 heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend.) B. K. Blommendaal. Nolf's goedkoope apo theek, Kruisstr. is eiken Zaterdag en eiken dag voor een feestdag geopend tot 10 u. 's avonds

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3