f DE BILT VICTO R I A - W AT E R woenml HET BRANDPROCES TE BERLIJN. SCHAKEN schoenen MAANDAG 6 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 2 (Vervolg van pagina 1). Torgler merkt op dat het onjuist is, dat hij ooit, direct of indirect, iets met getuige heeft te ma/ken gehad, en de meening dat hij (Torgler) de aanstichter zou zijn geweest, was geheel onjuist. In tegendeel had hij her haaldelijk verhinderd, dat het tot vechtpartij in den Rijksdag kwam. Heines deelt deze meening niet. Zijn verhoor is hiermede ge ëindigd. Thans zullen getuigen worden gehoord, tot vaststelling van het alibi van den Bulgaar- schen beklaagde. Het eerst- verschijnt getuige Bannert, die tot 1928 lid van de K.P.D. was en in 1924 we gens medeplichtigheid bij hoogverraad door het staatsgerechtshof was veroordeeld tot een straf die hij door inmiddels afgekondig de amnestie slechts gedeeltelijk onderging. Bannert heeft Tanef van October 1927 tot October 1928 herhaaldelijk op het bureau der Internationale Roode Hulp te Berlijn en een of tweemaal ook in het Karl Liebknecht- haus gezien. In het Karl Lietoknechthans heeft Bannert Tanef wel eens samen ges'en met een man die in de informatie-afdeeling der K.P.D. werkte. Natuurlijk was het mogelijk dat Tanef met groots tusschenperioden naar Duitschland kwam en dat hij zijn domicilie indertijd niet in Duitschland maar in Oostenrij kor ergens arderï had. Welke naam Tanef had herinnert Eamnert zich niet meer. Tanef sprak zeer gebroken Buitsch. Een gesprek heeft hij echter nooit van hem gehoord. Tanef verklaar: „Ik heb pas op 16 Aug. van dit jaar voor het eerst gehoord, dat ik be kenden bij de I.R.H. moet hebben. Ik las dat nl. in de dagvaarding. In mijn leven ben ik voor de eerste maal op 24 Febr. 1933 naar Duitschland gekomen". Op een vraag aan den Bulgaarschen tolk of hij den indruk heeft, dat Tanef werkelijk geen Duitsch verstaat, antwoordt hij, dat men met Tanef inderdaad slechts in de Bul- gaarsche of Russische taal een gesprek kan voeren. Met Popow is da anders. Dan wordt Kratzert gehoord. Deze was tot 1931 als technisch bediende in dienst van de K.P.D. waarvan hij 10 jaar lid was. Hij was uitgetreden, daar hij zich niet kon vereeni gen met de terroristische daden der partij, Hii was ook bij den informatiedienst van de K.P.D. werkzaam. Hij gelooft in 1927 tot 1929 met Tanef te doen te hebben geliad. Op vragen van Torgler over communistische terreur antwoordt hij, dat de lagere functio narissen maatregelen tegen de terroristen niet goed hebben uitgevoerd, waarop het juist aan,kwam. Pres.: „Wie is dan wegens zelfstandig ter roristisch optreden geroyeerd?" Get.: „Namen kan ik niet noemen, want in de meeste gevalen waren deze lieden ook bij ons slechts bij hun voornaam bekend". Dr. Werner: „Het is toch een feit, dat de onderorganisaties, ondanks het formeele ver bod der partij, voort bleven gaan met ge welddaden, bijv., de Roode Frontstrijders- bond. Is het u bekend, dat tegen deze orga nisatie met kracht is opgetreden?" Get.: „Dat soort organisatie had tot taak zich uitsluitend te beschermen; doch' de grens tusschen verediging en aanval was zeer vaag". Get. Jung verklaart verder dat hij indertijd den indruk had dat Popoff en anderen naar Duitschland waren gekomen, om de commu nistische gelederen te versterken. Popoff: Waarom hebt u niet onmiddellijk de politie gewaarschuwd? Get.: Ik durf eerlijk te zeggen, dat ik de politie zelf niet heb vertrouwd. Als er een aangifte werd gedaan wisten de communisten er den volgenden dag reeds alles van. Ook de vrouw van get. Jung verklaart Po poff 10 of 15 Maart op straat, in huis, op de tram en op andere plaatsen te hebben gezien. Zij had den indruk dat Popoff niet wilde op vallen. Na verschillende vragen blijft getuige bij zijn uitspraak. Vergissing is volgens hem niet mogelijk. Vervolgens wordt de vrouw van Jug als getuige gehoord. Zij verklaarde den man dikwijls en nauw keurig te hebben gadegeslagen. Zij heeft den man in de woning van Kamfer aan tafel zien zitten met papieren om hem heen en heeft hier ook machines hooren snorren, zoodat zij dacht dat hier pamfletten werden vervaar digd. Zij herkent duidelijk Popof in dezen bezoeker. Voorzitter: Uw man was in dienst bij den in lichtingendienst. Zijn oplettendheid was dus niet alleen nieuwschierigheid. Getuige: Neen. Hierop wordt de middagpauze gehouden. OVERSTROOMING EISCHTE .50.000 DOODEN. Vreeselijke toestand aan de Gele rivier. P.euter meldt uit Nanking: Een nauwgezet onderzoek in de gebieden welke geteisterd zijn geworden door de overstroomingen van de Gele Rivier heeft aangetoond, dat bij be nadering 50.000 menschen door deze ramp het léven verloren hebben, dat twee millioen er -schade van hebben ondervonden, en dat een millioen door den honger dreigt om te komen. Te Tsjangjoean, Poejang en THengming verdronken 20.000 menschen en in Hoeabsien alleen reeds 15.000, terwijl hier tevens 70.000 koeien, muilezels en paarden zijn omgekomen Doordat het water in de overstroomde ge bieden blijft stilstaan kan men daar duizen den lijken zien ronddrijven. De nood van de vluchtelingen was zoo groot, dat ouders hun kinderen weggaven in de hoop, dat zij voor den hongerdood be waard zouden blijven. REDEVOERING VAN DOLLFUSS GESTOORD Uit Klagenfurt: Bij het uitspreken van een rede door Bonds kanselier Dollfuss ging plotseling het electri- sche licht in de geheele stad Klagenfurt uit. De vergadering, waar de bondskanselier sprak, moest opgeheven worda'n. Ongeveer na een uur was de storing in de centrale op geheven. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de electvische kabel door onbekenden tot ont ploffing is gebracht, waarbij een kabelhuis verbrandde. Ook zijn twee lichtmasten in de lucht gevlogen, waardoor de bovenleiding werd gestoord. (Adv. Ingez. Bez.t veie min-iaie s o .en NEDERLANDSCI2E MIJ. Gunstig voor Uw gezonüneid OpgeHe&ïÊ X887 (Adv. Ingez. Med.) LIJKJE NA DRIE WEKEN OPGEHAALD. VERMIST KNAAPJE NA LANGDURIG DREGGEN ONDER EEN SCHUIT GEVONDEN Ruim drie weken geleden is de acht-jarige Jan van Krimpen toen hij met enkele vriend jes op den Koudenhorn aan het spelen was, ter hoogte van óe groentenmarkt in net Spaarne gevallen. Een der va-endjes heeft la ter een vaag elaas gedaan, en de politie is gaan dreggen, en heeft men weer niets gé- venden, totdat twee burgers uit de Thorbecke- straat, J. A. Dekker en A. v. d. Meer Zater dag besloten een poging te doen om te trach ten zekerheid omtrent het lot van den jon gen te verschaffen. Zij hebben den geheelen Zaterdagmiddag met enkele dreggen enscheepshaken de kan ten afgezocht, van de brug tot aan den hoek Koudenhorn—Donkere Spaarne, en tusschen de ducdalven bij de brug. Pas tegen den avond zagen zij hun moeite beloond, toen zij bij hun langdurige pogingen, onder een schip tegen iets stootten, dat het vermiste knaapje bleek te zijn. Het ventje was blijkbaar onder een pas geteerd schip ge komen, daar het lijkje onder het schip was vastgeraakt. De moeder van den jongen had nog immer hoop dat haar zoontje in leven was, en meenn- de dat hij ontvoerd was Hij zou met padvin ders eer worden begraven. Dr. Aljechin te Haarlem. Het is voor schakend Nederland een zeer belangrijke tijd, nu Dr. Aljechin, de wereld kampioen, een simultaantournee t^oor ons land maakt. De Noord-Holl. Schaakbond laad Zondag middag een simultaanwedstrijd georgani seerd, waarbij van de 12 partijen 5 oonsul- tatiepartijen waren. Er werden 4 borden be zet door Kijk Uit (Velsen), 4 door Haarl. Schaak Gezelschap, één door de Bloemen- daalsche Schaakclub, één door de Zaandam- sc'he Schaakclub, één door Morphv (Helder) en één door de Zandvoortsche Schaakclub en het V.A.S. Begeleid doof Dr. Kuiper, den voorzitter van den N.H.S.B., arriveerde de schaakmees ter te half twee in Restaurant „Bolwerk", waar hij met luid applaus werd begroet. Na dat de spelers hadden plaats genomen, sprak Dr. Kuiper een openingswoord. Daar Dr. Aljechin in iedere partij, ook in die van een simultaanséance, zijn eigen idee brengt, zoo dat elke wedstrijd een geheel eigen cachet krijgt, was hij ervan overtuigd, dat zeer aan gename en leerrijke partijen gespeeld zou den worden. Dr. Aljechin beantwoordde deze toespraak, waarbij hij zei dat men het er tegenwoordig over eens wordt, dat simultaanseances niet alleen propagandistische waarde hebben, maar voor alle spelers zeer leerzaam zijn. Dit geldt ook vooral voor den siimultaanspe- ler. Hij toch is genoodzaakt om snel te com bineeren. dus in korten tijd den besten zet te zoeken, wat op den duur zijn stempel zet op den stijl van het spel. Het leidt er toe, dat de eenvoudigste en klaarste voortzetting van een partij gezocht zal worden en bij veelvuldig simultaanspelen tot een gewoonte gemaakt. Dit is een van de redeiaen, dat hij de laatste jaren in speelwijze veranderd is. Na deze uiteenzettingen begon de wed strijd, aan sommige boa-den met e4, aan an dere met d4 opening. Daar het aantal bor den niet groot was, werd op de klok gespeeld, er moesten 20 zetten per uur gedaan worden. Dr. Aljechin was natuurlijk niet aan tijd ge bonden. En nu was de wedstrijd spoedig in vollen" gang. Het enorme geheugen van den schaak meester is algemeen bekend. Wij weten, hoe hij in Amerika een blind-simultaanséance gaf aan niet (minder dan 32 borden en wij vernamen thans, dat bij het opgeven van een zet Dr. Aljechin niet eerst in gedachten de geheele partij naspeelt, doch zonder meer weet, hoe de partij staat. Om de partijen echter te karakberiseeren is een zwaar werk en het eerste uur van een dergelijke séance is voor den wereldkampioen dan ook verre weg het vermoeiendst. Ook Zondagmiddag hebben wij eenige proeven van zijn geheugeai gehad. Bij het binnenkomen ontmoette Dr. Aljechin den heer Geus, met wien hij 20 jaar geleden te Scheveningen ha een meesterwed- strijd eeaa partij had gespeeld. Niet alleen herkende Dr. Aljechin zijn tegenstander on middellijk, maar hij wist zelfs nog, hoe de partij indertijd was gespeeld. Tijdens deia wedstrijd gebeurde nog eeaa aardig voorval. Een van de spelers was zóó in het vuur van het spel, dat hij vergat, dat hij al gezet had. Toen Da*. Aljechin bij het bord kwam, zet-te hij weer. Zonder aarzelen wees deze hem echter onmiddellijk, welke twee zetten hij gedaan had. Gelukkig voor hem mocht hij den tweeden zet terugnemen. Te vier uur werd de eerste partij verloren en ongeveer een half uur later bood Dr. Aljechin den heeren J. Vreeken en H. K. Veurman (cons, partij H.S.G.) remise aan, wat aanvaard werd. 'Te 5 uur werd ook de partij van Dr. Pan- nekoek (Kijk Uit, Velsen) in remisestand ge ëindigd. De andere spelers wisten zich nog gerui- men tijd te handhaven. De heeren K. Geus (Moi*pky, Den Helder) en A. D. de Groot (Kijk Uit. Velsen) wisbeai het nog tot remise te brengen, maar de andere partijen gingen langzaam, maar onherroepelijk verloren. Tegen 8 uur was de laatste partij beslist. De zware kamp eindigde met 4 remise par tijen en 8 partijen, gewonnen door Dr. Alje chin, meldt: Hoogste barometerstand 769.6 rn.M. te Valentia. Laagste barometerstand 733.5 m.M. te Andanes. en voorspelt: meest matigen Zuid-Westelij ken tot Weste lijken wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Waar schijnlijk eenige regen. Aanvankelijk zachter. Uit het Buitenland WIND, ZACHTER EN REGEN De depressie die Zaterdag storm bracht over IJsland, is naar Noord Scandinavië ge trokken en wordt vermoedelijk door een aai de re gevolgd. De hooge drukking heeft haar centrum nog op den oceaan, ten Zuid Westen van Ierland, maar breidt zich sterk over Mid den-Europa uit, zoodat de kans op wind en regen in onze omgeving toeneemt, en aan vankelijk stijging' van de temperatuur te wachten is. Aan de Noorsche kust waait nog een storm achtige Noord-Westelijke wind met regen en sneeuw, in Noord Zweden vriest het meer dan 4 graden Celcius. Op de Britsche eilan den is bij matigen Noord-Westelij ken wind de temperatuur tot boven normaal gestegen, en valt lichte regen. Midden Europa heeft windstil weer, met mist of zwaar bewolkte lucht, waarbij in ons land lichte vorst voor kwam. De algemeene vooruitzichten wijzen op toe- nemenden Westelijken wind en zachter weer met af en toe regen Barometer Hedenmorgen 10 uur 762 m.M. Stand Van gister 763 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 6 November: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 44 F. 35 F. 45 F, BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 6 November. Bèvallen 1 November: M. J. A. Wennink Hoogenbosch, z. en d.; 2 November: A. G. KampRoest, d.; 3 November: C. Zwart Mijnders, z.; M. A. KunkelerVollaerts, z.; 4 November: A. J. VerloopStaphorst, d.; Overleden 3 November: J. Schous, 25 j., A. L. Dyserinckstraat; S. Veldkamp, 79 j., Jan van Walréstraat; T. J. Mens, 49 j., Gen. Cronjéstraat, DRIE PIJLENVLAGGETJE MAG NIET GEVOERD WORDEN. UITDRUKKING VAN STAATKUNDIG STREVEN. De kantonrechter te Rotterdam heeft be slist, dat het vlaggetje met de drie pijlen uitdrukking geeft aan een sociaal-democra tisch streven en eeaa typograaf, die het voerde tot een gulden boete veroordeeld met bevel tot vernietiging van het vlaggetje. DR. KORTENHORST OVER DE KATHOLIEKE POLITIEK. Het lid der Tweede Kamer dr. L. G. Korten- horst heeft te Roermond in een vergadering der r.k. gemeenteraadsleden in Limburg ge zegd, dat men zich niet aan politieke experi menten moest vergooien, maar trouw de Katholieke voormannen blijven volgeaa. CABARET LA GAITé. Pourquoi changer? C'est toujours la mêrne chose, zong Annie von Ladany in een liedje, dat een tikje ondeugend was. En de heer van Aken, directeur van de dancing La Gaité aan de Raaks heeft zich eveneens afgevraagd: waarom veranderen? Tenminste, als de chose, die dezelfde moet blijven, goed is. En hij heeft daarom de Blue Bees, het beschaaf de en uitstekende dansorkest, dat ook vocaal goede kwaliteiten bezit (men denke aan Jopie en Jackie Bee) aangehouden. Doch om niet altijd hetzelfde te hebben en om ook afwisseling te brengen heeft hij er andere artisten bij geëngageerd. En dan noemen wij in de eerste plaats Barondn Annie von Ladany von Nauhoff, die haar aardige liedjes ook in het Nederlandsch op bijzonder goede wijze weet te brengen, dui delijk en beschaafd. Voorts treedt Lolita Fernandez op, een Spaansche danseres, die ook een groot aan deel heeft gehad in het succes van den avond. En tenslotte moeten we Renati noe men. den bekenden zanger bij de guitaar, die als conférencier en als zanger de aanwe zigen op aangename wij'se heeft bezig ge houden. Een programma, dat ongetwijfeld velen zal trekken. OPENING VAN HFT INDISCHE RESTAURANT. Zooals we reeds gemeld hebben, is hier ter stede een Indische Veréeniging opgericht, die ha Hotel de Leeuwerik een Indisch Res taurant heeft gevestigd. Zaterdagavond heeft Meiwan de opening plaats gehad. En deze avond heeft aan het toestuur ongetwijfeld de toewijzen verstrekt, dat het doel der Vereeni ging door zeer velen op hoogen prijs wordt gesteld. Ongeveer tachtig personen zaten aan den disch aan, die op uitstekende wijze was bereid. Djongos bedienden en brachten de benoodigde spijzen rond. En er wanen si garetten van Indisch merk. De voorzitter, de beer A. M. W. van Re- nesse, constateerde in zijn openingswoord, dat het ledental iaa korten tijd gestegen was van 62 tot 110, en na het diner kon hij rnede- deelen, dat de Vereeniging reeds 121 leden telde! Wel eeaa bewijs, dat.velen voor de ver eeniging belangstelling hebben Na de rijsttafel bleven de talrijke aanwe- zigeai nog langen tijd gezellig te zamen. Een opening derhalve, die veel doet belo ven voor de toekomst der vereeniging. VOORUIT Onder bovenstaand onderwerp zal prof. dr. N. J. Polak, Rotterdam, een lezing houden voor de Vereeniging van Jonge Liberalen, al hier o pOiaisdag 7 Nov. in één der zalen van Brinkmann, Groote Markt. AMSTERDAMSCHE BEURS MAANDAG 6 NOV. 1933 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE FANKVEREFNTGITNir: KANDOOR HAARLEM Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt, Neclerl. 1917 5 pet. Ned. 1919 4 1/2 pet. Nederl. Indië 19 30 II Staatsl. Buitenland.' 5 1/2 pet. Duitschl... 1930 (Youngleen.) 7 pet. Duitschl 1924 (Damesleeru.) Sclieepv. Mi.jcn, Oude Vaart Oude- Boot Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Ned. Industrieën Bioil. Aceoustiek Alg. IC.zijde Unie.... A. N. I. E. M. (Nat. Bezit) v. Berkei's Patent Calvé Delft Nederl. Ford Ned. Ind. Gas (Nat. Bezit) Gem. Bez. Philips Unilever N.V Industrieën Buitl. Anaconda Copper Associated Gas Bethlehem Steel Centr. Publ. Serv. Cities Service General Aviation Intern. Nickel Nevada Copper North Am er. Cy U. S. Steel Banken Binnen], Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Indische Bank Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Fransche Banken Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum Perlak Petroleum Buitl. Continental Oil Shell Union Cultuur Maatsch. H. V. A Java Cultuur N. I. S. U. Vorstenlanden Mijnbouw Mij, Alg. Exploratie Billiton II Boeton Tabak-Maatsch, Deli Batavia Tabak Deli Maatsch. Besoeki Senemhah Rubber Maatsch. A'dani Rubber Deii Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cultuur Ondern. Spoorw, Buitenl. Coram, Milwaukee Missouri Kansas Texas Wabasli Railway Union Pacific Prolongatiekoers 44H 47 230 83 19 H 40 H 47 173J/S—174*4 93^—9384 5% 5% 123 97V2 100 1-6 H 94^ 94^ 3 W 5h 68^2 *1® fg^rndat Van Woense! schoenen smal lijken en ruim zijn, duur lijken en goedkoop zijn, jeugdig lijken, ook als ze reeds oud zijn. GROOTE HOUTSTRAAT 41 Meer waarde voor uw geld (Adv. Ingez. Med.) f 80.000 VOOR EEN AMBTS WONING. Verscheidene leden der Tweede Kamer meenden, blijkens het voorloopig verslag over de begrooting voor Birm. Zaken, dat de kosten voor de behuizing van de Commissarissen der Koningin veel te hoog worden opgevoerd. Zoo als blijkt uit hoofdstuk VII B der Rijksbe- grooting worden weer groote bedragen aan gevraagd, zoo voor verderen bouw van het Gouvernementsgebouw te Maastricht f 260.000 en voor aankoop van een ambtswoning te Haarlem f 80.000. Is dit nu wel noodig? zoo werd gevraagd. Vroeger werd door het Staats hoofd op reizen van deze gebouwen gebruik gemaakt; dit geschiedt echter thans niet meer. Men zou gaarne vernemen, of de Minister een zoo grootsche behuizing voor een behoorlijke uitoefening van het ambt van Commissaris der Koningin noodig acht. In bepaalde geval len, zoo meende men, zou het eerder een be- Iemmering kunnen zijn voor het vinden van overigens zeer geschikte krachten voor het ambt daar, zulk een behuizing niet velen con venieert. LINDBERGH BIJ FOKKER EN OP SCHIPHOL. Den F. 36 en den Postjager gezien. Kolonel Lindbergh heeft Zaterdag een be zoek gebracht aan de Fokkerfabrieken over het IJ te Amsterdam en aan Schiphol. In de fabrieken van zijn vriend Fokker heeft hij den in aanbouw zijnden Fokker 36 be zichtigd, het nieuwe type, dat 36 personen zal kunnen vervoeren, en dat met slaapplaat sen zal worden ingericht voor de Indiëroute, waarop het dan 16 passagiers zal kunnen mee nemen. De heer Lindbergh uitte zijn groote bewondering voor den nieuwen Fokker, die hem door Fokker zelf gedemonstreerd werd. Op Schiphol heeft hij ook den snellen Post jager gezien, hem gedemonstreerd door den constructeur den heer Slot, den heer Pander en luitenant Asjes. Kolonel Lindbergh was vol bewondering voor het toestel en noodigde den heer Slot uit om zijn eigen toestel te ko men kijken op Schellingwoude. Hij vond het jammer, dat de P.H.-O.S.T. geen verstelbare schroef heeft. Ook was hij getuige van het in vliegen door dr. Van der Maas van den Rijks studiedienst. Bij het intrekken van het lan dingsgestel werd een snelheid van 330 K.M. gehaald. In de hangar werden journalisten noch fo tografen toegelaten, doch een filmoperateur gelukte het zich in een in aanbouw zijnd toe stel te verbergen en zoo toch te filmen. De kring, die Lindberg h,ontving, beperkte zich tot menschen van de K.L.M. en de Am- sterdamsche Aeroclub. Mevrouw Lindbergh is met mevrouw Ples- man naar het Rijksmuseum geweest waar zij door den directeur, den heer Schmidt Dege- ner, zijn rondgeleid. Zaterdagavond heeft de K.L.M. Lindbergh, die zeer opgetogen was over Schiphol, en die er zeer lang verwijlde, een diner aangeboden in restaurant Anjema in Den Haag. Hier zaten ook voornamelijk bij de K.L.M.. de K.N.I.L M. en den Rijksdienst betrokkenen aan. waaron der afdeelingschefs, chefs van de vliegvelden en piloten. De schroef van Lindbergh's vliegtuig is te Rotterdam bij den technisch en dienst der K.L. M. gereviseerd. Er was bij het bezoek van Lindbergh aan Sehiphol niet veel publiek. AGENDA Heden: MAANDAG 6 NOVEMBER Stadsschouwburg, WilsonspleinOpvoering van „Jeanne" door het Ver. Rott. Hofstad Tooneel. 8 uur. Remonstrantemhuis, Wilhelminastiraat 22: bijeenkomst Ned. Ver. voor Vrouwenbelangen en gelijk Staatsburgerschap. 8 uur. Rembrandt Theater: Greta Garbo in „Zoo als ge mij begeert". Op het tooneel: Raya Sisters and Dolinoff-ballet. 7 en 9.15 uur. Palace: „Een zekere mijnheer Gran". Op het tooneel: Hedi Haas in haar repertoire. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het testament van Dr. Mabuse" (geprolongeerd). Met nieuw voorprogramma. 8.15 uur. DINSDAG 7 NOVEMBER Gebouw Haarlemsche Veiling, Kleine Hout weg 16: Lezing W. H. Vliegen voor het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teylers Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2