WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN DE OVERIGE EERSTE KLASSERS TWEEDE KLASSE MAANDAG 6 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Z. F. C.—'t Gooi 2—1 SpartaHaarlem 4—3 FeijenoordHermes-D V. S 3—2 V. S. V.—A. D. O. 5—2 H. F. C.Ajax 0—2 Tweede klasse A: W. F. C.—A. F. C. 3—2 West Frisia—H. R*. C. 7—1 D. W. S.—Kinheim 4—1 O. V. V. O.—Z. V. V. 0—1 Zeeburgia—Alcmaria Victrix 0—3 Tweede klasse B: B. F. C.—D. O. S. 2—3 HerculesSpartaan 4—1 E. D. O.—T. O. G. 10—3 Blauw WitVelox 2—2 V. V. A.Bloemendaal 6—1 Derde klasse A: K. V. V.De Meteoor 1—2 De KennemersD. W. V. 0—1 HelderHollandia 3—3 O. S. V.Meervogels 3—2 AssendelftPurmersteij n 7—5 Derde klasse B: ZaandijkRodi 9—2 HalfwegSchinkelhaven 1—3 De VolewijckersOosterpark 2—1 ZeemeeuwenZ. R. C. 6—3 WatergraafsmeerS. D. 2 2—2 Vierde klasse B: A. D. W.—Fokke 3—4 S. C. A.Verkade 5—1 ZaanlandiaQ. S. C. 2—1 ZilvermeeuwenBever wij k 2—5 Vierde klasse E: HeemskerkJan Hanzenkwartier 0—0 SoplaVictoria 7—2 NeeriandiaSwift 4—5 Reserve eerste klasse: Zeeburgia 2Hilversum 2 1—2 Blauw Wit 2—E. D. O. 2 2—3 Haarlem 2R. C. H. 2 6—2 Stormvogels 2—Z. F. C. 2 3—1 Ajax 2H. F. C. 2 6—2 Reserve tweede klasse A; K. F. C. 2—V. S. V. 2 2—1 Spartaan 2D. W. S. 2 0—1 H. R. C. 2—West Frisia 2 1—3 A. F. C. 2—W. F. C. 2 3—3 Alcm. Victrix 3Blauw Wit 3 1—4 Reserve derde klasse a: Z. V. V. 2—0. S. V. 2 5—3 Ajax 4De Kennemers 2 1—3 Alcm. Victrix 3W. F. C. 3 4—4 Z. F. C, 3De Volewijckers 2 8—0 AFDEELING II Eerste klasse: D. F. C.Stormvogels 2—0 R. C. H.Excelsior 1—3 H. B. S.—Xerxes 3—2 HilversumK. F. C. 1—4 D. H. C.—V. U. C. 3—2 Tweede klasse A' V. I. O. S.—Quick 1—3 S. V. V.—C. V. V. 2—3 AlphenR. F. C. 1—1 UnitasOlympia 2—3 H. V. V.De Hollandiaan 2—2 Tweede klasse B' B. E. C.—D. C. L. 1—1 V. D. L.Overmaas 1—3 GoudaN eptunus 4—1 O. D. S.—O. N. A. 50 Derde klasse A: R. V. C.Zandvoort HillegomAlphia SchotenHillinen A. S. C.—U. V. S. Vierde klasse A: De OoievaarsLeidsche Boys TerlaakR. C. L. L. D. W. S.—T. H. B. DunoD. V. S. Reserve eerste klasse:' A. D. O. 2—H B. S. 2 Xerxes 2Feijenoord 2 Excelsior 2Soarta 2 C. V. V. 2—S. V. V. 2 V. U. C. 2—D. H. C. 2 AFDEELING III Eerste klasse: Ensch.BoysHengelo VitesseP. E. C. TubantiaGo ahead A. G. O. V. V.Enschedé HeraclesWageningen Tweede klasse A: BorneZwolsche Boys U. D.Roda Z. A. C.Ro'our et Velocitas Tweede klasse B: TheoleArnhemsche Boys S. C. H.Zutphania RhedenA. Z. C. DoetinchemQuick Be Quick—N. E. C. AFDEELING IV Eerste klasse: Willem nEindhoven N. A. C.Longa M. V. V.—B. V. V. P. S. V.—Middelburg AFDEELING V Eerste klasse: Velocitas—G. V. A. V. FrieslandBe Quick LeeuwardenVeendam SneekAlcides Achilles—Frisia 3—2 4—2 2—6 2—2 10—0 6—2 2—2 1-4 1—5 5—2 5—3 4—2 6—3 3—1 1—5 1—1 4—1 9—3 5—3 0—1 5—1 6—0 2—3 3—4 1—4 2—1 0—1 7—3 3—2 5—0 1—3 4—2 4—1 4—3 Het programma voor Zondag. AFDEELING li. Eerste klasse. AjaxZ. F. c. 't GooiSparta. HaarlemFeijenoord. Hermes-D.V.S.V. S. V. A. D. O.—H. F. C. AFDEELING II. Eerste klasse. V. U. C.—D. F. C. StormvogelsR. C. H. ExcelsiorH. B. S. XerxesHilversum. K. F. C.—D. H. C. Tweede klasse: KinheimO. V. V. O. SpartaanED. O. Bakhuys weer in ons land terug. De bekende oud-international Bakhuys is Zondagmorgen van zijn verblijf in Indië te Zwolle teruggekeerd. Hij gaat weer trainen om zoo spoedig mogelijk voor Z. A. C. uit te komen. RANGLIJSTJES. AFDEELING I. EERSTE KLASSE gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Ajax 8 7 0 1 14 34—16 1.75 Feijenoord 8 5 1 2 11 20—16 1.38 Z. F. C 8 5 0 3 10 30—12 1.25 V. S. V. 8 5 0 3 10 25—20 1 25 Sparta 8 5 0 3 10 18—21 1.25 Hermes-D.V.S. 8 4 0 4 8 23—21 1.— H. F. C. 8 2 2 4 6 12—21 0.75 A. D. O. 8 2 1 5 5 21—25 0.63 Haarlem 8 2 1 5 5 1828 0.63 't Gooi 8 0 1 7 1 7—28 0.13 TWEEDE KLASSE A: Z. V. V. 8 6 2 0 14 24—11 1.75 D. W. S. 7 5 1 1 11 20—8 1.57 W. F. C. 8 4 1 3 9 15—20 1.13 West Frisia 8 3 2 3 8 20—13 1.— Kinheim 7 2 3 2 7 17—15 1.— O. V. V. O. 8 3 2 3 8 12—13 1.— Alcm. Victrix 7 2 2 3 6 16—14 0.86 A. F. C. 8 2 2 4 6 15—23 0.75 Zeeburgia 7 2 1 4 5 7—11 0.71 H. R. C. 6 0 0 6 0 9—27 0.— TWEEDE KLASSE B: Blauw Wit 8 5 3 0 13 29—10 1.63 Velox 8 5 3 0 13 26—10 1.63 D. O. S. 7 5 0 2 10 22—7 1.43 E. D. O. 7 4 1 2 9 30—15 1.29 B. F. C. 8 3 2 3 8 17—17 1.— Hercules 8 3 1 4 7 16—25 0.88 Spartaan 7 2 2 3 6 12—15 0.86 Bloemendaal T. O. G. V. V. A. 14—25 0.57 12—32 0.38 19—30 0.38 AFDEELING II. EERSTE KLASSE: Stormvogels D. H. C. D. F. C. H. B. S. Excelsior K. F. C. Xerxes Hilversum V. U. C. R. C. H. 16—9 1.43 21—17 1.38 16—13 1.29 15—14 1.14 22—17 1.13 26—21 1.13 19—24 0.75 18—19 0.71 18—24 0.63 16—28 0.50 HilversumK. F. C. (14) De gasten brengen het Hilversum-doel her haaldelijk in gevaar. De gastheeren weten echter de leiding te nemen. v. Polen maakt er 10 van. Geen minuut later maakt Kruyver er 11 van. Volkomen verdiend weet daarop Boutshoorn uit een hoekschop zijn club de leiding te geven (12). In de tweede helft blijven de gasten ster ker. De spil Nieuwenhuyzen is zeer goed en doordat Jaap Mol het spel goed verdeelt weet Kruyver den stand op 13 te brengen. Het is nu weer Boutshoorn die het net weet te vinden (14). Z. F. C.—'t Gooi (2—1) In den beginne zijn de clubs tegen elkaar opgewassen. Cohen weet vele mooie kansen te voorkomen. De rust gaat in, zonder dat er doelpunten gemaakt zijn. In de tweede helft is het in den beginne hetzelfde. De gastheeren zijn sterker; doch Cohen is steeds op zijn plaats.Gruithorst weet van de gelegenheid, dat Cohen niet vol doende heeft weggewerkt, te profiteeren en zijn club de leiding te geven (01). Kort daar op maakt v. d. Kolf uit een strafschop den gelijkmaker. 11). Het wordt nu spannend. Even voor het einde weet v. d. Oever er 21 van te maken. H. B. S.—Xerxes (3—2) Door de voorhoeden wordt direct tot den aanval overgegaan, doch de verdedigingen zijn op haar post. Als er een half uur ge speeld is, trapt een der gasten den bal in eigen doel. Voordat de rust ingaat weet van Kesteren er uit een fraaien hoekschop 20 van te maken. In de tweede helft zijn de gasten in den aanval. Een strafschop die door Ophorst goed genomen wordt, wordt door Schenk on houdbaar ingeschoten (21). Voor Lagendaal is men op zijn hoede; hij kan dan ook geen gevaarlijke schoten lossen. Zes minuten voor het einde weet v. d. Berg uit een corner er 32 van te maken. D. H. C.—V. U. C. (3—2) Zeer kort na het begin neemt V. U. C. de leiding door v. Gelder (01). Spoedig zorgt Ditmars echter voor den gelijkmaker (1IK Als er afgetrapt is hernemen de Hagenaars door een schot van Klein de leiding (12). Met dezen stand gaat de rust in. Na de hervatting komen de Delftenaren opzetten, doch tot den gelijkmaker wil het niet komen. Als er een half uur gespeeld is komt eindelijk de gelijkmaker van v. d. Bragt. Even later is het wederom Ditmars die weet te scoren en er 32 van maakt, zijn club daarmede de overwinning brengende. E. D. O.—T. O. G. (10—3) In een doelpuntenrijken wedstrijd is E.D.O. weer twee punten rijker geworden. Het E.D.O.-elftal heeft de volgende opstelling: Fuehs, G. Zandstra, K. Zandstra, Koppen, v. d. Putten, Oomen, Nottrot. C. Bruin, Goemaat. Perukel Jr., Veen. De Amsterdammers loopen hard van stapel. Het blijkt evenwel spoedig, dat enthousiasme ongeveer hun eenige strijdmiddel is. Slecht plaatsen en schieten is hiervan een bewijs. De E.D.O.-verdediging is hiertegen wel opge wassen; de beide backs ruimen steeds goed op. Toch duurt het nog eenigen tijd alvorens Goemaat na goed spel van Nottrot en Bruin de score opent (10). Als het eerste schaap over den dam is volgen er meer. Perukel be nut een voorzet van Nottrot (20). Geleide lijk wordt dan de score opgevoerd. Uit een vrijen trap door v. d. Putten naar den vrij- staanden Goemaat weet de laatste den stand op 3—0 te brengen. Steeds blijft de thuisclub in den aanval Het verwekt ook geen verwondering, dat Perukel en Ooemaat den stand op 50 brengen. Slechts eenmaal kreeg Fuchs een goed schot te stoppen, wat hij naar behooren deed. De tweede helft begint weer met een over wicht van de thuisclub. Geruimen tijd weet T.O.G. stand te houden. Als Goemaat in zijn eentje doorbreekt en een hard schot lost, dat tegen de lat ketst is Perukel er spoedig bij en schiet onhoudbaar in (60). De thuisclub gaat het nu gemakkelijker opnemen, waarvan T.O.G. gebruikt maakt om door Walkier tegen te scoren (6—1). De Am sterdammers komen nu even in de meerder heid. Wederom weten zij te scoren door links buiten Oosteman (62). De zelfde speler maakt er 63 van. De thuisclub ziet bijtijds het gevaar in. Perukel weet op handige wijze door de ver dediging heen te gaan en te scoren (73). Van nu af behoudt E.D.O. het overwicht; T.O.G. moet zich geheel op verdedigen toe leggen. Na goed werk van Perukel scoort Goe maat (8—3). Dezelfde speler brengt den stand op op 93. Niettegenstaande dezen achter stand houdt T.O.G. moedig vol, maar is niet bestand tegen het E.D.O.-spel. Eindelijk weet Nottrot zijn kans te krijgen als hij den bal goed toegespeeld krijgt van Bruin, rent hij snel op het doel af en met een geweldig hard schot maakt hij den laatsten goal van den wedstrijd (10—3K D. W. S.Kinheim (41) D.W.S. had Van Es weer in de gelederen wiens schorsing Zaterdag was opgeheven, Kin heim kwam in dezelfde opstelling uit als tegen West-Frisia. D.W.S. behaalde in de eerste minuten van den wedstrijd reeds de overwinning. Van den aftrap af profiteert D.W.S. van een paar fouten in de Kinheim-achterhoede (10) Twee minuten later komt een voorzet van den D.W.S.' rechtsbuiten bij Van Es. die ongehin derd 20 maakt. Bij de eerste corner op het Kinheim doel zal Druyven den bal vangen, doch Stals wil wegkoppen. De bal valt nu voor de voeten van een D.W.S.-speler. die No. 3 in het doel tipt. Er is dan pas goed tien minuten gespeeld. Het ziet er dan ook slecht uit voor de Vel- senaren, doch Kinheim herstelt zich; verder gaat de strijd gelijk op en neer. Nadat aan beide kanten enkele kansen om te doelpunten onbenut zijn gelaten geeft van Lint een goe den center aan Groeneveld. die onhoudbaar inschiet (31). Een onverwacht hard schot van Van Lint gaat rakelings over den boven hoek. Na de rust weer een gelijk opgaande wed strijd. Bij een der D.W.S.-aanvallen krijgt Melchers het leer vrij; hij gaat er mee naar het Kinheim-doel, doch Stals is hem te vlug af, maar tot aller teleurstelling plaatst hij hoog in eigen doel, waar Druyven is uitgeloo- pen (4—1). Stals gaat dan nog naar voren, doch in den stand komt geen verandering meer. V. V. A.Bloemendaal (60). Langzaam maar zeker komen de witten te recht in het hoekje waar de slagen vallen. Een 61 nederlaag tegen de hekkensluiters V.V.A is tenminste niet erg bemoedigend. In het begin zag het er anders niet naar uit dat de gastheeren zoo'n éclatante overwinning zouden behalen. Bloemendaal liep hard van stapel. Vooral de vleugel Kammeijer-De Bock had in diverse aanvallen een' werkzaam aan- niiiiiiiiiiiiiiiiiii H. F. C.-Ajax (0-2) De met zooveel spanning tegemoet geziene wedstrijd is in een verdiende overwinning voor de Amsterdammers geëindigd. Toch heeft H.F.C. het lang niet cadeau ge geven; vooral vóór de rust kreeg de voorhoede eenige kansen, die met wat geluk een doel punt opgeleverd zouden hebben. Ajax heeft o.i. wel het sterkste elftal in deze afdeeling en al hield zij het spel wel eens wat te kort, het positiespel was soms uitstekend; de H.F.C.-achterhoede had een zware taak tegen de uiterst beweeglijke voorhoede der Ajaxieden. Onder leiding van scheidsrechter Van dei- Spek stellen de volgende elftallen zich op ten aanschouwe van een vrijwel uitverkocht terrein: Ajax Keyzer, Diepenbeek, Puttelaar. Van Deyck, Anderiessen, Looys, Ten Have, Volkers, Oudendijk, Schubert, Mulders. H.F.C.: Chapon, Dorsman, Koper, Kermer, Van Riemsdijk, Lamp, Kruyer, R. Jongeneel, Van Baasbank. P. Jongeneel, Van der Meulen. H.F.C. begint direct vol goeden moed en on derneemt eenige snelle aanvallen, die echter door de Ajax-verdediging afgeslagen worden. Ajax kan er nog maar niet goed inkomen, het positie kiezen is nog niet, zooals men dat van haar gewend is. Hierdoor blijft de thuisclub in de meerder heid; Koper geeft enkele lange centers naar Van Riemsdijk en weldra krijgt Kermer een lastige kans, waarbij hij overschiet. Langzamerhand echter werkt Ajax zich los; we zien enkele fraaie staaltjes voetbal, die met felle schoten van Oudendijk besloten worden. Ze worden echter door Van der Meulen ge stopt of gaan over het doel. Als Van der Meulen een hard schot van Volkers krijgt, kan hij ondanks een prachtige save den bal niet onder controle krijgen; Oudendijk loopt den bal in het net (01). Dit prikkelt H.F.C. tot grootere activiteit; inderdaad krijgt Kermer na een snellen aan val een kans, Keyzer stopt echter zijn. schot met veel geluk met zijn voet. Spoedig hierop komt de rust. Na de hervatting is Ajax aanvankelijk iets in de meerderheid; de H.F.C.-achterhoede weet het spel weer te verplaatsen, Diepenbeek stuit echter alle aanvallen en met Anderiessen aan het hoofd valt Ajax weer aan. Van der Meulen weet enkele voorzetten te onderscheppen, Mulders maakt het de H.F.C.- achterhoede geducht lastig; Oudendijk wordt echter goed bewaakt. Een fout van Van Baasbank levert Ajax tenslotte door middel van Oudendijk een tweede doelpunt (2—0). Koper is niet vlug ge noeg; ook weet hij twee vrije trappen niet te benutten. Ajax blijft sterker, doch het schieten is niet best. waardoor de H.F.C.-achterhoede steeds weer kan ingrijpen. De H.F.C.-aanvallen zijn thans veel minder gevaarlijk, dan vóór de rust; veel moeilijks krijgt Keyzer dan ook niet, Met dezen stand komt het einde van dezen vlotten wedstrijd. R. C. H.-Excelsior (1-3) Het is aan de Racing wederom niet gelukt, om de overwinning te behalen en hoewel door het geheele elftal daarvoor hard ge werkt is, had het geen succes. De Rotter dammers verdienden de overwinning. Wat te zeggen van R.C.H., dat in verband met het weer beschikbaar zijn van. Prevost Sr., Hanse en Kedde, het niet beschikbaar zijn van Prevost Jr. en Van Thiel, met een geheel gewijzigd elftal verscheen. Kos heeft zijn plicht gedaan evemzoo Krom, die Van Thiel remplaceerde en Prevost, die jammer genoeg tegen het einde weer moest uitvallen wegens zijn oude blessure. Vervolgens deed Ruis als centerhalf weer goed werk, evenals Hessels en Paape resp. als rechts en links half, al zou wellicht het spel van deze beide vleugelspelers in kracht toenemen, als zij zich nog meer zouden verplaatsen in het veld. Even na twee uur riep hij de elftallen in het veld. R. C. H. met: Kos, Krom, Prevost Sr., Hessels, Ruis. Paape, Hanse, Slot, Kedde, Van der Mey de Bie, •Martin. R.C.H. begint uitstekend, onder luide aan moedigingen van het publiek. Herhaaldelijk worden goede aanvallen opgezet en al aan stonds verkeert het Exoelsior-doel in gevaar. Hanse is vooral gevaarlijk; in de elfde mi nuut geeft hij een voorzet, die Kedde laat loopen voor Van der Mey de Bie, die met een hoog schot De Quant passeert. (1-0) Dit geeft moed; het elftal blijft zich goed weren, al toont Excelsior intusschen ook haar kracht. De Racing-defensie weet zich echter voor- loopig staande te houden. Inmiddels is een doelpunt van Excelsior afgekeurd wegens hands. Het blijkt uitstel van executie, want na een half uur maakt Niehof met een on houdbaar schot gelijk. Vier minuten later is het 12. R.C.H. geeft den moed niet op; er ont staan nog verschillende gevaarlijke momen ten voor het Rotterdamsche doel, doch na het verstrijken van de eerste helft heeft Ex celsior nog de leiding. Na de hervatting krijgen we weer een spannend partijtje te zien, waarbij Excelsior een weinig in de meerderheid is. De achter hoede van R.C.H. weet zich echter staande te houden, zij het dikwijls met moeite. Zoowel het R.C.H.- als het Excelsior-doel ontkomt enkele 'malen aan dreigend gevaar en al behouden de Rotterdammers wel een tikje de overhand, het duurt toch nog een goed half uur, voordat feitelijk de beslissing valt als Prevost, die tot dusver uitstekend had staan spelen, een hoogen bal mist. Stolk kan dan het derde doelpunt scoren. Inmiddels is Hessels vervangen door Kors; even later laat Prevost zich vervangen door Meyer. R.C.H. zet alles op den aanval; er volgen nog enkele gevaarlijke momenten voor het Rotterdamsche doel, maar Kedde mist eens een zuiveren voorzet van Hanse. Met R.C.H. in den aanval, blaast de heer Kapteyn het eindsignaal. Sparta-Haarlem (4-3) Het is Haarlem niet mogen gelukken om opnieuw het- zoet der overwinning te mogen smaken; met de kleinst mogelijke nederlaag zijn de roodbroeken op Spangen geklopt. Ongetwijfeld is dit toch een behoorlijk re sultaat, want Sparta is op eigen grond een tegenstander, met wie rekening moet wor den gehouden. Haarlem speelde niet met den vechtlust als waarmede de vorige week Z.F.C. werd geslagen, maar .toch kunnen we nog uiterst tevreden zijn over de nieuw gekozen opstel ling, zoo voortgaande zullen de roodbroeken de noodige te behalen punten wel verkrijgen. De Rotterdammers hadden na hun groote nederlaag van de vorige week voor hun aan hang wat goed te maken, vandaar ook dat door hen er alles werd opgezet om succes te behalen. Haarlem stelt zich als volgt op: Voogd. Van den Berg, Huijsmans, De la Mar, Kammeijer, Vreeken, Iseger, Bieshaar. Oldenburg, Verwaal, Van Polanen. Beide partijen beginnen met enkele aan vallen. die door de respectievelijke achter hoeden worden afgeslagen. Al spoedig blijkt dat Haarlem niet den goeden vorm heeft van de vorige week. Wel geeft spil Kam meijer weer diverse goede passes, maar steeds worden de aanvallen door de Rotter damsche achterhoede afgeslagen. De Spartanen zitten ook niet stil, maar het schieten is niet hun grootste kracht, terwijl bovendien Voogd weer 'n kalmen en goeden indruk maakt in doel. Toch is het Sparta, die weldra de leiding neemt. Bieshaar komt in botsing; hij wordt aan het oog gewond en moet van verder spelen afzien. Hij wordt vervangen door Brouwer, die in de lialflinie wordt geplaatst; De la Mar komt in de vooi'hoede. Nog voor rust verhoogt De Jong voor Spar ta den voorsprong (20). In de tweede helft komt Haarlem goed op zetten; de Rotterdammers moeten alle zeilen bijzetten om score te voorkomen. Al spoedig hebben de roodbroeken succes; Oldenburg verkleint den achterstand (21). De Spartanen zien in, dat hun succes zoo doende in gevaar komt en beginnen meer aan te vallen. Zij weten kort na elkaar twee maal te scoren. Papenhorst maakt er 31 van en spoedig hierna wordt ook no. 4 gescoord (41). Wie gedacht had, dat Sparta met dezen stand reeds veilig was, kwam, bedrogen uit. Haarlem geeft het nog niet cadeau en valt steeds verwoed aan. De la Mar benut een voorzet van Iseger en het is 42. Haarlem blijft nu met energie spelen; als Oldenburg een voorzet van Tseger benut en den stand zoodoende op 4—3 brengt, wordt de strijd nog zeer spannend. De roodbroeken trachten nog een gelijk spel te bewerken; zij bestoken in de laatste minuten nog menig maal het Rotterdamsche doel. maar Sparta weet zich te handhaven. Onder groote spanning kondigt scheids rechter Boeree het einde aan. Sparta heeft met 4—3 verdiend gewonnen. V.S.V.-A.D.0. (5-2) De opstelling van V.S.V. was als volgt: Van der Wint Van Zutphen, Van der Griendt Kossen, de Koning, Kraak H. de Wolf, v. d. Lugt, U. de Wolf, Sterk Hillekamp Al spoedig blijkt, dat de verdediging van de thuisclub niet erg betrouwbaar is, Door dat de voorhoede direct goed aanpakt en de bal meestal op de helft der gasten vertoeft, is er vooralsnog geen gevaar. Ai spoedig moet Quax een schot van U de Wolf, later een van Hillekamp uit zijn doel houden. Na tien minuten kan Berg door een fout van Van Zutphen een ernstige verwarring stichten in de verdediging van V.S.V. Er ont staat een worsteling vlak voor het doel. Van der Wint zien we languit op den grond liggen en even later werkt Berg den bal in het net. (0—1). Een hoekschop tegen A.D.O. bezorg tV.S.V. den gelijkmaker. H. de Wolf neemt hem scherp, de bal komt bij Sterk, die in een gunstige positie staat om Quax te passeeren en dit dan ook niet nalaat (11). Even voor de rust, nadat Quax eerst een aantal schoten op fraaie wijze onschadelijk heeft gemaakt, krijgt Berg den bal. Hij schiet op doel. de bal caramboleert op den rug van De Koning waardoor hij van rich ting verandert en den doelmond passeert op een plaats waar v. d. Wint hem niet ver wacht had. A.D.O. herneemt de leiding (12) en be houdt die tot een minuut vóór de rust, toen H. de Wolf na een voorzet van links den bal onhoudbaar voor Quax in het net plaatst. (22). In de tweede helft hebben de Hagenaars de zon in het gezicht. V.S.V. hei-vat den strijd met veel élan. Er wordt aan beide zijden nog al wat geknoeid, maar toch zijn de aanvallen van V.S.V. ui terst gevaarlijk. W. Tap wil het spel verplaat sen, maar v. d. Griendjt staat hem in den weg. Het derde doelpunt van V.S.V. kan niet lang meer uitblijven. En het komt spoedig van H. de Wolf uit een voorzet van Hille kamp, die v. d. Lugt zeer tactisch naar den in gunstige positie staanden rechts-buiten liet doorloopen (32). A.D.O. verslapt; Quax krijgt de handen vol. Door handig spel van U. de Wolf komt de bal bij Sterk. Deze bedenkt zich geen oogenblik en voor de vierde maal is Quax ge passeerd. (42). A.D.O. is nu geslagen. De tweede helft is nog sleohts 6 a 7 minuten oud. En zoowaar komt een minuut later het vijfde doelpunt voor V.S.V. Weer een mooie voorzet van Hil lekamp, die dezen middag, nu hij flink aan het werk werd gezet, nuttig werk heeft ver richt. De bal gaat langs het doel en U. de Wolf trapt hem er in. De wedstrijd blijft aantrekkelijk, vooral om de mooie aanvallen der thuisclub. A.D.O. krijgt tegen het eind nog een mooie kans als Breitner er met den bal vandoor gaat. Maar Van Zutphen komt nog juist bijtijds. D. F. C.-Stormvogels (2-0) Wat velen zoo al niet verwacht, dan toch wel voor mogelijk gehouden hadden, is ge schied: Stormvogels heeft het in Dordt niet tegen D.F.C. kunnen bolwerken. De veron derstelling ligt voor de hand, dat menigeen dat zal willen wijten aan het modderige ter rein, doch dit gaat niet op. Wel was het ter rein niet zoo droog, als dat der vogels, doch het mag niet als oorzaak van de nederlaag genoemd worden. Getuigd moet worden, dat D.F.C. een heel goede partij voetbal demonstreerde, beter dan we de laatste jaren in de wedstrijden tegen Stormvogels van de Dordtenaren ge wend waren. Stormvogels kwam met het volgend elftal uit- De Waard, Haak Sr., Haak Jr., Bravenboer. Fijen, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Van Pel. Schoorl, v. d. Kuyl. Het is de thuisclub, die de eerste gevaar lijke aanvallen onderneemt. De bal gaat vlug van voet tot voet en daar het spel tevens goed „open" wordt gehouden, wordt reeds dadelijk de volle 100 procent van de Vogels verdediging geëischt. Fijen houdt een wak- zaam oogje op Punt, terwijl Haak Sr. al zijn capaciteiten noodig heeft om zich de gevaar lijke linkerwing Ruys-Mijnders van het lijf te houden. Gelukkig brengt de voorhoede de noodige opluchting. We zien Van der Kuyl en vooral Van der Steen goede voorzetten geven, maar Van Pel c.s. weten ze niet te benutten, ook al als gevolg van het feit, dat de Dordtsche de fensie flink optreedt. Wanneer er ongeveer 25 minuten is ge speeld, geeft Mijnders een zuiveren center naar Ruys. Deze ontvangt den bal in uiterst lastige positie, maar weet niettemin op mooie wijze te doelpunten. Voor De Waard, wien het uitzicht belemmerd werd, was dit doelpunt onhoudbaar. Ondanks felle pogingen van Stormvogels, waarbij het den blauw-witten met schieten zeer tegen zat, ging de rust met 10 in. Na de thee blijken Van Pel en Schoorl van plaats te zijn verwisseld. Direct zitten Schoorl c.s., goed gesteund door de middenlinie, voor het Dordtsche doel, waar Litz c.s. alle zeilen moeten bijzetten om den gelijkmaker te voor komen. Na tien minuten schiet Van der Steen, die wel de gevaarlijkste Stormvogels-aanvaller was, een voorzet van links keihard tegen den onderkant van de lat. Dit gevoegd hij het feit, dat Schoorl het veld verlaten moet, is oorzaak, dat het goed spelende D.F.C. steeds meer in den aanval komt. Een aanval van de linkerwing wordt Stormvogels noodlottig, daar Punt, een voor zet van Mijnders benut. (2—0). Stormvogels' voorhoedespel wordt er niet beter op. Litz c.s. staan dan ook lang niet voor zulke heete vuren als de IJmuïder-de- fensie. Tot overmaat van ramp valt dan ook Van der Steen nog uit. De Stormvogels-verdediging weet echter verder stand te houden, zoodat D.F.C. met 20 wint.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6