BINNENLAND DINSDAG 7 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 4 CRITIEK OP DE V.-D. MINISTERS T Uit de eigen partij TAL VAN MOTIES OP DE ALGEMEENE VERGADERING. Voor de op Zaterdag 25 en Zondag 26 No vember te Groningen to bonden vergadering van de Vrijzinnig Democratischen Bona is een groot aantal moties van afdeelingen ingediend, waarin critiek *op bet beleid der regeering voorkomt. O.a. komen in bespreking bet rapport van de perscommissie, met voorstellen van afdee lingen om tot uitbreiding van de bondspubb- catie over te gaan. en vervolgens een voorstel Den Haag waarin de V. D. vertegenwoordigers ir. de openbare lichamen worden uitgenoodigd de mogelijkheid van de 40-urige werkweek te onderzoeken en eventueel haar invoering te bevorderen. In het prae-advies van het hoofd bestuur wordt de veronderstelling geuit, dat de met de verlaging gepaard gaande loonsver mindering op hevig verzet zal stuiten. Aan ce commissie voor de vervroegde pensionneermg wil het hoofdbestuur echter verzoeken dit in haar onderzoek op tè nemen. In een motie van de afdeeling Enscnede- Lonneker wordt verwondering uitgesproken over het zitting nemen van twee ministers, zonder beslissing van de algemeene vergade ring. De afdeeling verzoekt met nadruk in den vervolge met dezen wensch rekening te hou- den. Het hoofdbestuur zegt in rijn prae-advies dat de betrokkenen het advies van den Partij raad hebben gevraagd, hetgeen dit bestuur waardeert, doch hetgeen niet noodig is. De .Partijraad heeft* eenstemmig tot aanvaarding geadviseerd. Dezelfde afdeeling heeft een motie inge diend. waarbij de ledenvergadering haar be zorgdheid uitspreekt over verschillende maat regelen genomen door de ministers van on derwijs en financiën. Het hoofdbestuur vindt dit voorstel te vaag en onbepaald om een, voorwerp van discussie uit te maken. Er be staat geen aanleiding tot bezorgdheid, veel eer tot vertrouwen in de maatregelen, die door de omstandigheden geboden zijn. De afdeeling Den Bosch heeft een motie in gediend. waarin de vergadering uitspreekt, dat het beleid der huidige regeering in sterker mate in strijd is met de democratische begin selen van de partij dan door de omstandig heden geëischt wordt. Zij beveelt aan de po sitie tegenover de reactie scherp af te bake nen. Het hoofdbestuur prae-adviseert als voren. De afdeeling Oegstgeest heeft een motie, waarin uitgesproken wordt, dat de hernieuwde verlaging "der ambtenaarssalarissen niet vol strekt noodig is. voor het sluitend maken der begrooting. en dat zij vooral voor de lagere salarissen in strijd zijn met de vrijzinnig de mocratische beginselen. Verzocht wordt er bij de Kamerfractie op aan te dringen haar steun aan de voorgestelde bezuinigingsmaatregelen op dit gebied te onthouden. Het hoofdbestuur teekent hierbij aan. dat de afdeeling nalaat aan te geven op welke wijze de begrooting dan wel sluitend gemaakt moet worden. Een matiging voor de laagste inko mens kan zeer zeker een punt van overleg uit maken in het georganiseerd overleg. De afdeeling Rotterdam heeft een motie, waarin betreurd wordt, de opheffing van tal van kleine openbare scholen en waarin een wetswijziging gevraagd wordt teneinde het zelfde te bereiken bij de bijzondere scholen. Het hoofdbestuur en de Kamerfractie worden uitgenoodigd in dien geest aandrang op de regeering uit te oefenen. Het hoofdbestuur ontraadt echter de motie, hoewel het van oor deel is. dat ook kleine niet levenskrachtige bijzondere scholen moeten worden opgeheven. De afdeeling Den Haag tenslotte heeft een motie ingediend, waarin de gelegenheid tot critiek mits in gepasten vorm, voor den amb tenaar gevraagd wordt. OP HET TROTTOIR AAN GEREDEN. Leerling-automobilist ontglipt het stuur. OUDE HEER ERNSTIG GEWOND. De Leidschestraat bij de Heerengraeht is Zondagmorgen te ongeveer half elf het too- neel geweest van een ernstig ongeluk. Een auto. die van de Heerengracht kwam en de trambaan wilde oversteken, is in bot sing gekomen met een tram, die uit de Leid schestraat te voorschijn kwam. Het gevolg was dat de chauffeur de macht over zijn stuur verloor en de auto door den schok het trottoir opreed, juist op het oogen- blik dat daar een ongeveer 70-jarige heer pas seerde. Het slachtoffer werd ernstig gewond en is door den Geneeskundigen Dienst naar het Tesselscnadeziekenhuis vervoerd. De auto en de tram werden bij de botsing gehavend. De auto werd bestuurd door een leerling automobilist, die reeds vele lessen had gehad. Naast hem zat iemand met een rijbewijs. De gewonde heeft beide beerien gebreken. DE LINDBERGHS NAAR DE VELUWE. DE SCHROEF IS GEREVISEERD. De propeller van het vliegtuig van Lind bergh. is Zondagmorgen met een dekschuit van de A.P.C. naar de vliegtuigenloods op Schellingwoude vervoerd. De montage is nog denzelfiden morgen geschied, aangezien Lindbergh Maandagmorgen vroeg moest ver trekken. De start was op 10 uur bepaald. Kolonel Lindbergh en zijn vrouw hebben Zondag in gezelschap van den heer en me vrouw Plesman een autotocht gemaakt over de Veluwe om verschillende mooie plekjes van ons land in oogenschouw te nemen. On derweg werd de lunch gebruikt. De heer en mevrouw Lindbergh zijn voor het diner in Den Haag teruggekeerd. Zij waren Zondag avond gast van den Amerikaanschen legatie secretaris Hallett Johnson aan een intiem diner. RIJKSINSPECTEUR GEARRESTEERD. HULP AAN NEDERLANDERS BUITENSLANDS TE DUUR? Naar de Tel. verneemt is de te Arnhem ge vestigde rijksinspecteur voor de ondersteu ning van hulpbehoevende Nederlanders in het buitenland, aangehouden wegens het- plegen van zedenmisdrijven. De verdachte is door den rechter-commissaris verhoord en daarna in hechtenis gesteld. Zooals men zich zal herinneren werden eenigen tijd geleden ernstige klachten geuit over de wijze waarop deze dienst function- neerde. Nog niet lang geleden heeft de rijks inspecteur een persconferentie gehouden, om de gestie van het bureau te Arnhem te verdedigen. Mevr. dr. C. Bader, die als medisch advi seuse bij dezen dienst werkzaam was, heeft ontslag gevraagd, wegens de felle critiek, die op dit werk is geoefend en de vrijmoedige wijze, waarop uit Duitschland aanvragen om medische verzorging binnenkomen, hoewel in vele gevallen op veel eenvoudiger wijze hulp zou kunnen worden verleend. Mevrouw Bader acht haar verdere medewerking on verantwoordelijk. aangezien zij overtuigd is. dat deze verzorging dikwijls op veal te dure en soms overbodige wijze geschiedt, ten koste van de Nederlandsche schatkist. AFSCHUWELIJKE TOESTANDEN IN DE VEETEELT. Koeien zonder eten en drinken in de uiei. „OJIDAT ZE TOCH DOOD MOETEN". De correspondent van eenige Nederlandsche dagbladen te Deventer doet de volgende ont hullingen over afschuwelijke toestanden in het veeteeltbedrijf; Teneinde ons persoonlijk te kunnen overtui gen van de waarheid der herhaalde klachten over mishandeling, waaraan de in groote hoe veelheden aangevoerde regeeringskoeien ten prooi zijn. hebben wij de heeren Speur en Van Oosten, resp. inspecteur dér dierenbescher ming te Deventer en brigadecommandant der marechaussée vergezeld op een tocht door wei den en andere plaatsen in de omstreken van Deventer, waar het vee der Crisisrundvee- centrale is ondergebracht. Zonder eenige over drijving mogen wij, op grond van de opgedane ervaringen deze conclusie trekken, dat het over het algemeen met de verzorging der regeeringskoeien allertreurigst is gesteld. Koeien, die den stal gewend waren, jaagt men eenvoudig in weiden, die voor het meerendeel zijn kaalgegraasd of plat getrapt, zoodat er bij wijze van spreken, geen sprietje gras meer over is voor de stakkers. Bij het overnemen van vee kunnen hoogdrachtige dieren gewei gerd worden, heet het. Maar deze bepaling is niets meer dan een fictief begrip. Getroostte de Rundveecentrale zich de moeite, eens een serieus onderzoek in te.stellen in weiden en stallen, zij zou tót de ontdekking komen, dat menige koe nog kort voor haar stervensuur een kalf ter wereld brengt. Uit Olst kwamen dergelijke gebeurtenissen te onzer kennis en elders zal het wel niet veel beter zijn. Onze speurtocht leidde allereerst naar Bathmen, waar we in een weide koeien aantroffen, die er allerellendigst aan toe waren. De benaming, weide is eigenlijk totaal misplaatst, aangezien de bodem slechts bestond uit een modderige vlakte, waar geen gras meer groeide. Het was akelig om te hooren, hoe de beesten, die geen greintje voer krijgen, te keer gingen. Den ge- heelen nacht door loeien de dieren van honger en dorst, en toen wij zoo hier en daar eens vroegen, waarom men de koeien niet voerde, luidde meestal het antwoord: „ze motte im mers toch dood". In dezelfde streek troffen wij door en door zieke dieren aan, rillend van kou, verzwakt door honger en dorst. Slechts bij hooge uit zondering ontmoetten wij op onzen tocht door deze dierenhel een gelegenheid, waar de koeien niet aan ellende waren prijsgegeven. Tot onder Apeldoorn hebben wij ons onderzoek voortge zet: waar we ook kwamen, zagen wij hetzelfde drama: stal en weiden met uitgehongerde en van dorst versmachtende regeeringskoeien. in de meeste gevallen drachtig". Of tegen de elementen, die dit wanbedrijf ondernemen in ruime mate proces-verbaal is opgemaakt vermelden de mededeelingen noch tans niet. HOE DE „ALKAID" VERLOREN GING. Op granietrotsen gestooten. ZEVEN EN DERTIG DAGEN KEPAREEREN. Over de bemanning van het s.s. Alkaïd van Van Nievelt Goudriaan en Co., dat na een stranding in de Witte Zee te Archangel te koop ligt, verneemt de Tel., dat deze in ploe gen naar het vaderland teruggekeerd is. Zoo zijn zes officieren en een bediende met het Duitsche stoomschip „Barmbek" te Rotter dam aangekomen Onder hen bevond zich de eerste machinist, de heer J. Faber, die eenige bijzonderheden heeft verteld over de stran ding van het schip en de pogingen om het te bergen. „Het was den ochtend van den 28en Juli zeer dik van mist. De zee was echter zoo glad als een spiegel en wij liepen volle kracht. Het zal zoowat vier uur in den morgen zijn ge weest. toen de uitkijk rapporteerde: land! Aar- stuurboord vooruit! Onmiddellijk werd volle kracht achteruit geslagen, wij liepen vrij van den wal. het schiu draaide bij en juist toen we den steven hadden gewend en van de kust wegkoersten geraakten wij op een paar rotsen. die~daar onder water liggen. Het gebeurde bij Kaap Orloff, een plaats die bij ons zeelui be rucht is om de gevaarlijke klippen. Het schip stootte met kracht op de rotsen en hoewel wij onmiddellijk hebben getracht vlot te komen, bleek wel dat hiervan geen sprake kon zijn. Den tweeden dag heeft men getracht het schip met drie sleepbooten vlot- te trekken, maar dat ging onmogelijk, omdat het verder brak. Wij maakten veel water in ruim II. den cross-bun ker. de machinekamer en ruim m. Het water ging met het tij op en neer en soms hadden we een-en-twintig voet water in het schip staan. Toen het ons eenmaal duidelijk was geworden, dat wij het schip niet vlot gesleept konden krijgen, omdat wij dan het risico liepen, dat- het geheel zou breken, zijn we begonnen het schip ter plaatse te dichten. Aan de binnen zijde is toen bekisting aangebracht met ce- mentplaten. een werk dat zeven-en-dertig da gen heeft geëischt. Gedurende dien tijd onder hielden wij de verbinding met den wal met on ze sloepen hetgeen zeer gemakkelijk ging, om dat wij vlak onder de kust zaten. Toen de be kisting klaar was is er nog eens een poging ge waagd om ons vlot te sleepen, maar het hielp wederom niet. Wij waren toen wel gedwongen een gunstig tij af te wachten. In den middag van den 6en September kwam er springtij en toen werd het schip van de verraderlijke rot sen gelicht. Voor bodem onderzoek hebben we de „Alkaïd" toen op het strand gezet en daar bleek, dat de harde granietsteen het schip zoo bssc.hadig-d hadden, dat er niet aan viel te denken de reis voort te zetten. Van voor tot achter was de bodem beschadigd, er waren niet alleen deuken in de platen, maar ook wa ren tal van gaten in den bodem gestooten. Het schip is in Archangel in dok gezet, om nog eens terdege onderhanden te worden ge nomen. Maar naar Nederland komt de „Al kaïd" niet weer terug. TAL VAN VOORSTELLEN VOOR DE R.-K. PARTIJ. Het manifest voorziet er echter in. BESTUUR STELT VOOR ZICH ER ACHTER TE STELLEN. Voor de algemeene vergadering van den Partijraad -der R.K. -Staatspartij, Vrijdag 24 en Zaterdag 25 November t-e Rotterdam te houden, is een groot aantal moties inge diend. Een motie Asten bedoelt er op aan te dringen, dat de Partijraad stappen neemt om meer dan tot nu toe de belangen van den handeldrijvende,n en industrieelen mid denstand in het oog te houden. In een motie Eindhoven wondt de wensch uitgesproken zoo spoedig mogelijk te komen tot het oprichten van een partij voor R.K. jongelieden vas 17 tot, 23 jaar, voorts dat de gehuwde vrouw worde geweerd uit fa brieken, werkplaatsen, scholen enz., dat op- eenhooping van openbare betrekkingen worde vermeden, dat de volle aandacht worde geschonken aan het groote gezin, dat communisten en allen, die de omverwerping der maatschappij op gewelddadige wijze be oogen uit alle openbare lichamen en betrek kingen worden geweerd. De afdeeling Geldrop heeft een motie voorgesteld eveneens ten behoeve van de groote gezinnen. Het- partijbestuur wordt- dringend uitgenoodigd met den meest moge lijken spoed al zijn invloed bij de regeering en de R.K. Tweede Kamerfractie aan te wen den. om als directe hulp een verhooging van den kinderaftrek voor de Rijksinkomsten- belasting en de Gemeentefondsbeslasting zoo spoedig mogelijk tot stand te brengen. Verder moeten gekozen worden leden en voorzitter van het Dagelijkscli Bestuur. Bij de ingekomen voorstellen van de Rijks- kieskringorganisaties zijn er voor hulpver leening aan den Middenstand (Middelburg en Haarlem 1, steun aan het groote gezin (Arnhem, Nijmegen, 's-Gravenhage en Haar lem). ontslag der gehuwde vrouw uit 's Rijksdienst, maatregelen tegen verre gaande zedeloosheid (Leiden, Haarlem en Amsterdam), bestrijding der ongewenschte cumulaties (Haarlem), en wijziging winkel sluitingswet en regeling' automatenwezen (Amsterdam). Het Partijbestuur teekent hierbij aan, dat zoo goed als al deze voorstellen worden te rug gevonden in het onlangs verschenen Manifest der Partij. Hiermee komt vast te staan, dat de Kamerfractie besloten heeft dp verwezenlijking dezer punten met alle kracht :n de eerstkomende maanden na te streven. Het deel der voorstellen is dus reeds bereikt voor zij in dev Partijraad ter behandeling rijn gekomen. Het Partij best-uur wil derhalve den Partij raad vragen zich eenstemmig te stellen ach ter het Manifest en te verklaren, dat dit de uitdrukking is van den wil van het Ka tholiek volksdeel. De Kamercentrale Leiden heeft een voor stel ingediend, waarin ir. Feber, die terwij- hij Kamerlid is de functie van wethouder van Den Haag heeft aangenomen, verzocht wordt voor een dezer functies te bedanken Het- Partijbestuur merkt hierbij op. dat ir. Feber in de Kamer als Indische specialiteit niet kan gemist worden. Het wethouder schap heeft hij tijdelijk aangenomen, doch de heer Feber heeft verklaard dat hij. wan neer hij na 1935 definitief voor een vierjarige periode mocht worden gekozen als wethou der hij een der beide functies zal kiezen. Verder komt nog aan de orde o.a. het verslag der commissie tot bestudeering van het gezinsicon en een herziening van het partijreglement. AMBTENAREN TEGEN DE SALARISVERLAGING. TAL VAN PROTESTVER O ADERINGEN IN DEN LANDE. Overal in den lande heeft het Algemeen Comité van Overheidspersoneel Zondag pro testvergaderingen gehouden tegen de sala risplannen der regeering. Te Amsterdam waren alle zalen van Belle- vue vol. Gesproken hebben de heeren Blom, be stuurder van den modernen Bond van Ge meentewerklieden, Posthumus, secretaris- penningmeester van den Nederlandschen Bond van Onderwijzers en B. Franken, afdee lingsvoorzitter van den Centralen Nederland schen Ambtenaarsbond. Op alle vergaderingen is een resolutie aan genomen. waarin de vergadering constateert, dat- het. Rijk in deze en de vorige .economi sche crisis reeds tientallen millioenen heeft bezuinigd, dat tal van fegeeringmaatregelen de kosten van het."levensonderhoud doen stij gen en dat de regeering de salarissen van het Rijkspersoneel en de Onderwijzers op nieuw 'tot een van de sluitposten 'van de be grooting maakt, Öv-erwogen wordt verder dat het A.C.O.P., ondanks vrijwel onoverkomelijke bezwaren tegen verder salariskortmg toch in de Cen trale Commissie voor Organisèerenid Overleg in ambtenarenzaken tot het uiterste heeft getracht met de vertegenwoordigers van de regeering tot overeenstemming te komen, en dat het aldus gevoerde overleg de regeering niet heeft bewogen, aan de bezwaren der organisaties op een dusdanige wijze tegemoet te komen, dat de overeenstemming bereik baar zoude zijn geweest. De vergadering betuigt tenslotte in de mo tie haar instemming met de bezwaren van het A.C.O.P. tegen de voorgenomen vermin dering van het inkomen van het Rijksperso neel en de onderwijzers, en verzoekt het A. C. O. P.-bestuur de motie ter kennis te brengen van de regeering, de Volksvertegenwoordi ging en de Centrale Commissie voor Georga niseerd Overleg in ambtenarenzaken. Zaterdag is te 's-Gravenhage een congres gehouden van de Centrale van Nederlandsch Overheidspersoneel, de C.N.O.P., waarin alle hoofd- en afd-eelingsbesturen der aangeslo ten organisaties en eenige honderden leden aanwezig waren. Van bestuurszijde werd medegedeeld, dat op een a-udiëntie bij den minister-president was gebleken, dat het houden, bijwonen en spreken op vergaderingen den ambtenaren niet verboden is, maar dat iedere ambtenaar ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Eindelijk deed Sietske zijn mond open. „Ik hoor in de verte het klepperen van een massa klompen. Ik denk dat de brandweer ons een handje komt helpen," riep hij blij uit en hij streek door zijn haren, die heelemaal nat waren, en maakte reeds aanstalten den ladder af te klauteren. En net toen hij met een paar leege emmers de laatste trede af wilde springen, gebeurde het ongeluk. „Kijk uit. kwajongen," hoorde Sietske schreeuwen en hij staarde verbaasd in het ronde gezicht van een politie agent. „Heb ik U pijn gedaan?" vroeg Sietske, naar het veldwachtertje kijkend, maar deze zei geen boe of ba, doch wreef zich voortdurend over zijn wangen. „Zag je niet, dat je die emmers tegen mijn hoofd slingerde?" vroeg hij met norsche stem aan onze Sietske, en deze, niet wetende wat te antwoorden, vluchtte weg en durfde niet meer om te kijken. Sinds dat schot van den boschwachter had hij het niets meer.op dergelijke mannetjes begrepen voor zich zelf zal hebben vast te stollen, wat al dan niet gepast kan worden geacht. Van de redelijkheid eener derde loonkor- ting voor het rijkspersoneel binnen twee jaar tijds was het congres niet overtuigd. Zonder uitzondering werd betoogd, dat voor het rijks personeel en de onderwijzers de grens van gepaste soberheid reeds is overschreden en het verlaagde niveau is bereikt. Er wordt door het rijkspersoneel niet ge twijfeld aan een ernstig streven der regee ring om de lasten naar redelijkheid over alle bevolkingsgroepen te verdeelen, doch het congres is van meening, dat dit streven ten aanzien van het rijkspersoneel en de onder wijzers niet is geslaagd. Het congres droeg het bestuur van de C. N. O. P. op zich bereid te blijven verklaren aan een herziening van het Bezoldigingsbesluit medewerking t-e verleenen, doch vóór de tot standkoming daarvan geen nieuwe salaris korting, in welken vorm ook. goed te keuren, noch een uitspraak te doen ten aanzien van een bepaalde formule. Het congres wenschte de volle verantwoordelijkheid voor rekening van de regeering te laten. In een adres aan den voorzitter der Cen trale Commissie van Overleg, waarin dit standpunt nader is toegelicht en dat door 't congres werd goedgekeurd, zal hiervan rae- dedeeling worden gedaan. EEN PASSIESPEL TE AMSTERDAM? Men is volgens het Handelsblad voorne mens te Amsterdam in den Paaschtijd een Passiespel op te voeren in een speciaal daar voor in te richten zaal. Het aantal medewer kers zal 300 zijn. 1934 PRIJZEN UITGEREIKT. IN DE PRIJSVRAAG VAN HET CRISIS- COMITé. Het Nationaal Crisiscomité deelt mede, dat de prijsverdeeling van de radio-prijsvraag van 3 October ten overstaan van notaris W. C. J. J. baron Van Voorst tot Voorst is ge schied en de 1934 prijzen zijn toegekend. De prijswinnaars ontvangen daarvan persoon lijk bericht. Publicatie van de officiecle lijst kan 10 Nov. worden tegemoet gezien tegen inzending van 0.20 aan postzegels wordt zij op schrif telijke aanvrage door het Bureau van het Co mité, Kneuterdijk 20, Den Haag toegezonden. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 8 NOVEMBER. HILVERSUM 296 M. 8.00 V.A.R.A. Gramofoonmuziek. 9.30 Onze keuken door P. J. Kers Jr. 10.00 V.P.R.O. Mor genwijding. 10.15 V.A.R.A. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. Frans Nien- huys draagt voor. V.A.R.A. Klein Orkost olv. H. de Groot. 12.00 De Notenkrakers olv. Daaf Wins. 2.00 Rustpoos. 2.15 Gram.muz. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Trio Favoriet. 6.30 R.V.U. 7.00 V.A.R.A. Kapitalisme, Socialisme en socialisatie door mevr. Hilda Verweij-Jon- ker. 7.20 VARA-orkest olv. H. de Groot. 8.00 J. J. de Roode. Het -15-jarig bestaan van de Duitsche republiek. 8.15 VARA-orkest olv. H. de Groot. 9.00 De Machien. Een volksdrama door Herman Heyermans. Voor de microfoon gereed gemaakt door Frank van Duin. Op te voeren door het VARA-tooneel olv. W. van Capellen. 9.40 VARA-orkest .olv. H. de Groot. 10.20 Vaz Dias en Varia. 10.35 Muzikaal aller lei door Oor Steyn orgel en piano. Joop Carl- quist, banjo-guitaar. Jan Vogel piano. Julius Hagenaar Jr. trompet. Jan Mulder, saxophoon. Eugene Charmon, zang. 11.00 Gram.muz. 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8,00 N.C.R.V, Schriftlezing en meditatie. 8.15 gram.muz. 10.30 Morgendienst door Ds. J. F. W. Erdmann. 11.00 Piano recital door Hans de Bock. 12.00 pol. ber. 12.15 gram.muz. 12.30 Kwintet olv. P. v. d. Hurk. 2.00 De Falla-pro- gramma, gram.muz. 2.30 Voor jeugdige post zegelverzamelaars, J. Ordelman. 3.00 Concert 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Landbouwhalfuurtje door P. v. d. Heuvel: „De consumptie aard appel-regeling. 6.30 A. J. Herwig: „De rozen in den tuin". 7.00 pol.bex. 7.15 Ned. Chr. Pers bureau. 7.30 gram.muz. 7.45 P.T.T. kwartier tje. Mej. Dr. R. Biegel: „Psychotechnische keuring van chauffeurs". 8.00 gram.muz. 8.15 Arnh. Orkestver. olv. Jaap Spaanderman. S. Brill, cello. 10.05 Vaz Dias. 10.15 gram.muz. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1191 M. 7.50 Luxemburgsche avond: kinderconcert. 8.40 concert. 9.20 Vocaal concert door Niko- laas Schuh. 1.50 Orkestconcert. BRUSSEL 509 M. 12.20. Orkestconcert olv. Lexis. 1.30 gram. muz. 6.35 Pianospel. 7.35 gram.muz. 9.20 Or kestconcert olv. Arthur Meulemans. KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Strijkorkest olv. Arnold Nielsen. 2.20 gram.muz. 2.50 Orkestconcert olv. Launy Groendahl. 10.25 Dansmuziek. BERLIJN 419 M. 7.25 Populair concert olv. Max Hüsgen. 9.20 gram.muz. HAMBURG 372 M. 3.20 Concert door het Noraorkest o.l.v José Eibenschutz. 5.20 Gevarieerd programma. 9.40 Populair concert. LANGENBERG 472 M. 11.20 gram.muz. 12.55 Populair concert. 5.20 populair progrmma. 7.30 Concert door het orkest van den Westduitschen omroep olv. Buschkötter. DAVENTRY 1554 M. 12.20 Orgelconcert. 1.05 Concert door het Western Studio-orkest olv. Frank Thomas. 3.20 Pianospel. 3.35 Concert van Bournemouth door het Stedelijk orkest olv. Gowen. 5.05 con cert door het Arthurkwintet. 8.35 Concert m de Queens Hall; B.B.C. koor. 11.00 Roy Fox en zijn Band. PARIJS EIFFEL 1446 M. 8.35 Concert olv. E. Flament. PARIJS R. 1725 M. 8.05 gram.muz. 12.35 gram.muz. 12.50 or gelconcert. 1.25 gram.muz. 7.40 gram.muz. 9.05 Concert door het orkest van de Colonneorkes ten. MILAAN 331 M. 4.30 Kamermuziek. 6.20 gram.muz. ROME 441 M. 7.20 gram.muz. 8.20 opera uitzending. WEENÉN 517 M. 6.20 cellorecital. 7.35 operetteconcert door het omroeporkest olv. Joseph Hozen. 9.50 po pulair concert. WARSCHAU 1111 M. 4.25 vioolrecital. 5.40 populaire muziek. 9 50 dansmuziek. BEROMUNSTER 460 M. 8.30 concert door het omroeporkest o.l.v. H. Hofman.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 4