VOOR EER EN GT,VETEN GENERAAL VUILLEMIN controleert in tegenwoordig heid van den Franachen minister van Luchtvaart de weer berichten voor het vertrek van het Franache vliegtuig eskader van Iatrcs voor de „Croiaiere Noire"# DE NIEUWE SLEEPBOOT „NampuTa" bestemd voo* Mozambique, is Dinsdagmiddag te Amsterdam door een bok der Amsterdamschc Droogdok Mij. aan boord gchc- schen van het s.a. Nicuwkerk van de Holland-Afrikalijn. HET ECHTPAAR LINDBERGH is Dinsdag van dc vlieghaven Schellingwoude vertrokken. De aviateurs werden door verschillende autoriteiten uitgeleide gedaan. Hierboven eenige aardige snapshots van het vertrek. Des middags is Lindb erg teruggekeerd en in de Waalhaven te Rotterdam gedaald. VOOR DE IN GEVANGENSCHAP GESTORVEN KRIJGERS is te Wcenen een go- denkteeken onthuld in tegenwoordigheid van Bondspresident Miklas. DE LAATSTE VOORBEREIDINGEN voor de trekking der eerste Fransche nationale loterij in het „Theatre National Populaire du Trocadéro" te Parijs. Voor deze trekking waren uitgebreide voorzorgsmaatregelen getroffen, VOOR HET VERTREK van het Fransche vlieg tuigeskader onder leiding van generaal Vuillemin voor de „Croisiere Noire". De bemanning der vliegtuigen bijeen. MODERN VERKEER. Eenige specimina van de nieuwe verkeersborden, welke thans in de Leid- schestraat te Amsterdam, de „nachtmerrie" der hoofdstedelijke verkeerspolitie, zijn aangebracht. FEUILLETON floor CHARLES ALDEN SELTZER. 24) Toen hij zijn maaltijd geëindigd had, trok hij een stoel op de veranda en plaatste dien in een hoek, vanwaar hij het pad van Dry Bottom zien kon; toen ging hij zitten en probeerde om de groote vrees, waaronder hij gebukt ging, te bestrijden. Toen Norton naar buiten kwam en een stoel naast hem nam, deed hij een poging om met den op zichter te praten over allerlei kleinigheden, waarmee wij onze leege oogenblikken vul len, maar hij kon zijn gedachten niet bij de ze beuzelachtigheden bepalen. Hij verviel ge durig in een langdurig zwijgen; zijn gedach ten keerden steeds weer naar Dry Bottom terug. Toen het begon te regenen, voelde hij zich iets meer op zijn gemak, want hij hoopte, dat Hollis het naderen van den storm ge merkt en besloten zou hebben, om in de stad te blijven tot de storm voorbij was. Maar toen de regen ophield, keerde zijn vrees weer terug. Hij keek meermalen op zijn horloge en toen Mrs. Norton naar de deur kwam en haar voornemen te kennen gaf om naar bed te gaan, merkte hij haar nauwelijks op. Nor ton had het herhaaldelijk gehad over de af wezigheid van Hollis en telkens had Potter hem verzekerd, dat Hollis wel spoedig zou komen. Even voor negenen, toen de wolken optrokken en de sterren begonnen te ver schijnen stond Potter op en liep de varanda op een neer. Om negen uur, toen het licht ge noeg was geworden om een eindje van het pad naar Dry Bottom te zien en er nog niets van Hollis te bekennen was, gooide hij het verhaal van de gebeurtenissen van dien dag eruit. Zijn bekentenis werkte op Norton als een electrische schok. Hij was op de been voor Potter uitgesproken had, greep hem bij de schouders en schudde hem ruw heen en W€er- J.V- Waarom heb je dat niet eerder gezegd? vroeg hij. ..Waarom verliet je hem? Was er niemand in Dry Bottom, dien je hierheen kon zenden om het mij te vertellen?' ,..Ten Spot heeft hem te pakken!" verklaarde hij scherp, terwijl zijn oogen woest glinsterden. ..Anders was hij al hier geweest!" Hij haak te onder het spreken zijn patroongordel om en voor hij hiermede klaar was. had hij de veranda verlaten en liep naar de conal. ,.Zeg aan mijn vrouw, dat ik naar Dry Bottom gegaan ben", riep hij tegen Potter. „Belangrijke zaken! Ik zal lang na midder nacht terug zijn!" Hij liet Potter op de veranda achter en snelde naar de corral, ving zijn pony op, wierp zadel en hoofdstel op het dier en steeg op. terwijl de pony al in gang was. De sterren schitterden nu aan den hemel en van de veranda kon Potter Norton zien voortsnellen over het pad naar Dry Bottom, de pony in een verwoeden galop. Een tijd lang keek Potter hem na, toen verdween hij uit het gezicht en Potter ging het huis bin nen om de boodschap aan zijn vrouw over te brengen. Zoolang de regen duurde, had het hard geregend, maar toen Norton zijn rit naar Dry Bottom begon, was er weinig meer van te merken en de voortsnellende hoeven van de pony vonden het zand haast even droog en hard als voor der. storm. Werkelijk, er was op het oogenblik al heel weinig van te zien dat het gestormd had. Norton spaarde de pony alleen op de hoog ten en iets meer dan een uur nadat hij de Circle Bar verlaten had, hield hij stil voor het bureau van de Kicker in Dry Bottom, steeg af en sprong naar de deur. Zij was gesloten. Hij zette er zijn schouder tegen en drukte haar open, waarop hij naar binnen sprong en een lucifer aanstak. Hij lachte grimmig toen hij geen spoor van Hollis vond; toen hij zag dat daar binnen alles in orde was en geen sporen van een strijd te bekennen waren. Als Ten Spot Hollis gedood had, dan had hij dit gedaan buiten het bureau van de Kicker. Norton kwam weer naar buiten, trok de beschadigde deur achter zich dicht en sloot haar zoo goed hij kon. Toen liet hij zijn pony staan en liep met groote stappen naai de Model-Herberg. Vlakbij gekomen hoorde hij de geluiden van een twist door de open deur komen en hij glimlachte koel. Een snelle blik door het raam toonde hem, dat Ten Spot bij de toonbank stond. In het vol gend oogenblik was Norton binnen en stond tegenover Ten Spot, zijn groot pistool In de~ hand en tegen Ten Spot's buik gedrukt. „Wat heb je met Hollis gedaan?" vroeg hij. Verscheidene mannen, die bij de toonbank hadden staan praten en lachen, werden stil en keken naar de twee mannen, de her bergier kwam aarzelend naderbij, ineenge doken, want hij kende Norton. Ten Spot had zijn armen uitgespreid op de toonbank gelegd en leunde er tegen aan. terwijl hij Norton met ongeveinsde verbijste ring aankeek. Hij sprak niet dadelijk. Toen hij plotseling de onheilspellende, woeste gloed in Norton's oogen zag, kwam er een glin stering van spot in de zijne, zijn lippen openden zich een weinig en kregen een sar- castischen trek. „Wel", zei hij, Norton aankijkende, „ik ge loof niet, dat ik Iemands oppasser ben". Hij lachte hartelijk met plotseling een kluchtige uitdrukking op zijn gezicht. „Als je dat nuch ter kalf van een krantenman bedoelt, die heeft geen oppasser noodig. Wat ik hem ge- daan heb?" herhaalde hij, sterker glim lachende. „Wel, ik geloof niet, dat ik veel gedaan heb. Ik ging hem een bezoek bren gen. Hij was echt gezellig. Ik was van plan om hem gemeen te behandelen, maar ik kon het niet. Toen hij wegging, zei hij, dat hij blij zou zijn als hij mij nog eens terugzag. Ik denk dat hij nu wel op de Circle Bar zal zijn en zich in slaap 'lacht over de gemeene wijze, waarop ik hem behandelde. Vraag het hem maar eens, als je hem ziet". Er flikkerde twijfel in Norton's oogen Ten Spot's woorden hadden een oprechten klank. „Je ging er heen om hem dood te schie ten" zei hij koel. nog altijd niet overtuigd. „Misschien", antwoordde Ten Spot. „Hoe het ook zij. ik deed het niet. Ik zal je niet vertellen hoe ik van gedachten veranderde dat is mijn zaak en jij kunt het niet uit mij schieten. Maar dit wil ik je vertellen: die snaak en ik zijn overeengekomen om ons quitte te rekenen, en als ik iemand vreemd over hem hoor spreken, dan zullen die man en ik allemachtig gauw slaags ra ken!" Hij lachte. Maar hij praatte nu tegen Norton's rug, want de opzichter was al bij de deur en liep haastig naar zijn pony. Hij steeg weer op en reed langzaam het pad op, overtuigd, dat Hollis iets overkomen was nadat hij Dry Bottom had verlaten. Het was meer dan waarschijnlijk dat hij in den storm verdwaald was en in dat geval zou hij waarschijnlijk langs een omweg op de Circle Bar aanko men. Hij was er nu zeker van, dat hij in de stad niet gemolesteerd was; wanneer dit het geval was geweest, dan zouden de mannen in het Model het hem verteld hebben. Hollis zou waarschijnlijk bij zijn terugkomst op de rancho zijn en hem uitlachen om zijn angst. Toch reed hij langzaam en bespiedde zorg vuldig het pad, doorzocht de geulen en keek in ieder schaduw, uit vrees dat Hollis door het een of ander ongeval gewond zou zijn en in de beurt liggen niet in. staat om zijn tegenwoordigheid bekend te maken, Het begon juist te dagen boven den horizon toen hij bij het rancho-huis voorreed, waar hij Potter op de veranda vond staan die hij blijkbaar gedurende zijn afwezigheid niet verlaten had. Naast Potter stond Ed Hazel ton en naast de laatste een afgematte pony, die sporen vertoonde van een ingespannen rit. Norton passeerde het corral-hek en i-eed naar de beide mannen. Maar voor hij de vraag, die hem op de lippen lag, kon uit spreken, sprak Hazel ton. „Zij hebben hem te pakken gehad, Nor ton", zei hij langzaam. „Dood?" vroeg Norton scherp, terwijl zijn lippen verstrakten. .Neen", antwoordde Hazelton somber; „hij is niet dood. Maar toen ik hem vond, scheelde het niet veel. Ze hebben hem met hun allen overvallen, die vervloekte gluipers! Hem zoo geslagen, dat zijn eigen moeder hem niet zou herkennen!" „Wacht!" beval Norton. „Ik ga met je mee. Je hebt hem zeker naar je huis gebracht?" Hij ving Hazelton's knikje op en gaf Potter een bevel. „Ga naar de slaaploods en roep Weary. Zeg hem, dat hij als de wind naar Camirron gaat om een dokter te halen. Als de dokter niet wil komen, laat hij hem dan bij zijn ooren meesleepen!" Hij spoorde zijn pony verwoed aan naar het corral-hek en in korten tijd had hij een ander paard gezadeld en was terug op de plek, waar Hazelton op hem wachtte. Zon der een woord tegen elkander te spreken, reden de beide mannen snel het Coyote-pad af, terwijl Potter, overeenkomstig zijn op dracht, zich met ontdaan en bleek gezicht door gemis aan slaap en zorg, zich naar de slaaploods spoedde om Weary te wekken en hem weg te zenden voor de lange reis naar Cimarron. (Wordt vervolgd.):.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5