Aanval op Duitschiand in de Fransche Kamer. n Engeland's Lagerhuis. Een alibi voor Dimitrof. VRIJDAG 10 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 BUITENLAND De rechtsche afgevaardigde Mandel be schuldigt Duitschiand van geheime be wapening. „Oorlogsfabrieken hebben het aantal arbeiders verdubbeld." Inter nationaal onderzoek geëischt. Uit Cuba: Heftige strijd tegen de opstandelingen. Tweeduizend rebellen door dö regeerings- troepen gevangen genomen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De Fransche Kamer is Donderdagmiddag begonnen met de algemeene beschouwingen over de buitenlandsche politiek. Er waren 10 interpellaties der verschillende fracties in gediend met betrekking tot ontwapening, de herbewapening van Duitschiand, den alge- meenen internationalen toestand en de Saar-kwestie. De beantwoording door den minister van Buitenlandsche Zaken en den premier die oorspronkelijk heden verwacht werd en vervolgens tot Vrijdag werd uitge steld, kan ook mogelijk pas begin van de volgende week komen. Als eerste spreker nam heden de afge vaardigde Montillot (fractie Tardieu) net woord ter bespreking van de arrestatie in dertijd der drie Saarlandsche communisten in de Paltz, waarna Montillot het a.s. refe rendum in het Saargebied ter sprake bracht en eischte, dat deze vrij eh oprecht zou zijn. Spr. wees op een op het oogenblik in het Saargebied uitgeoefende terreur, die van boven af geïnspireerd wordt aangezien Duitschiand het stemmen wil vermijden. Vi- c- 'ranselier v. Papen zou in een onderhoud hebben verklaard dat het referendum niet mocht plaats vinden. Montillot eischte de vorming in het Saargebied van een politie die aan iederen invloed van het Rijk moet worden onttrokken en alleen aan het Saar gebied ter beschikking moet worden gesteld. Frankrijk moet de kwestie van de openbare veiligheid in het Saargebied voor den Vol kenbond brengen. In het verdere verloop der debatten ver weet de radicaal socialist Guernut Duitsch iand. dat het herbewapende Duitschiand tL Ontwapeningsconferentie heeft verlaten, aangezien het vreesde dat de controle zijn vergrijpen onthuld zou hebben. De rechtsche afgevaardigde en de voor malige kabinetschef van Clemeneeau, Geor ge Mandel, zeide tot den minister van Bui tenlandsche Zaken, dat hij de politiek der liquidatie der overwinning voortzette. Duitschiand heeft een doel de verdragen te verscheuren opdat de voormalige Duitsche gebieden weer Duitsch worden. Wat denkt de Fransche regeering te doen met het oog op de besliste herwapening van Duitschiand? Het is ongehoord dat aan Duitschiand rechtsgelijkheid is toegestaan. In ieder ge val is het ontoelaatbaar, dat Frankrijk nog verder ontwapent om Duitschiand weer naar Genève terug te brengen. De regeering moet gebruik maken van het recht, dat art. 213 verleent om het openen van een internatio naal onderzoek ten uitvoer te brengen. Paul Boncour verklaarde hierop dat hij het steeds fceV'surd heeft, dat men zich niet vaker op art. 213 beroepen heeft, Aan het slot van zijn uiteenzettingen noemde Mandel een reeks cijfers over de Duitsche bewapening. De corr. van het Alg. Handelsblad deel- hierover mede: In het afgeloopen jaar, aldus Mandel. is heel Duitschiand in een wapenkamp veran derd. De Hitlergroepen vormen een machtig lerer van 920.000 man, zoodat Duitschiand be"'*'kt over een vrijwel permanente troe penmacht, die de dubbele sterkte heeft van die'van het Fm -che leger, de koloniën niet meegerekend, en een ultra-mod—.i fabri- catiemateriaal. De Nazi's hebben een gewel dige luchtmacht: het aantal brevetten voor h; besturen van vliegtuigen, die ieder jaar in Duitschiand behaald worden, is het dub bele van het Fransche. De 18 fabrieken, waarover Duitschiand beschikt, kunnen 25(P vliegtuigen per maand leveren. Bovendien hel de lazi's in strijd met de verdragen, een tiental vliegvelden, behalve de toege stane, op den Imker-Rijnoever aangelegd, zc t de Fransche regeering daartegen ook maar eenigszins geprotesteerd heeft. Ook andere bewijzen van ov* tier be palingen zijn er in overvloed: Duitschiand besteedt voor zijn bewapeningen 30 pet. meer dan Frankrijk, en de invoeren van goud stoffen voor oorlogsfabricatie zijn op buiten gewone wijze gestegen. De oorlogsfabrieken Krupp, Deimler en Mauser hebben het aan tal van hun arbeiders verdubbeld. Deze rede. met overtuiging voorgedragen, en met talrijke documenten gestaafd, maakte diepen indruk. CUBA. n toestand op Cuba ontvangen wij de v :nde telegrammen uit Havanna: De Cubaansche regeeringstroepen hebben het oude fort Atares, dat de stad Havanna beheerscht en waarheen de opstandelingen hun hoofdkwartier hebben verlegd, met licht artillerievuur bestookt Bij de eerste schoten werd de stedelijke electrische centrale be schadigd. De aanhangers der organisatie ABC, die een belangrijk aandeel nemen aan den op stand, streven naar een herstel van de Ces- pedes, die theoretisch nog door de regeering der Vereenigde Staten als president wordt erkend. Later werd gemeld: In de omgeving van het presidentieel pa leis is een hevige schietpartij uitgebroken. Hier heerscht de grootste verwarring. De ex-president de Cespedes is, naar verluidt, gevlucht in een buitenlandsche legatie. De ABC-organisatie, die gedreigd heeft het pre- sidentieele paleis op 15 November te beschie ten. wanneer de strijd dan niet beëindigd is, hoont, dat de opstandelingen uit het binnen land zich zullen voegen bij haar strijdkrach ten. Volgens een Reuter-telegram zou de ge zant van Uruguay gedood zijn. Naar verder verluidt heeft de regeering 40 rebellen doen fusilleeren. De ambassade der Vereenigde Staten te Havanna staat in voortdurend contact met Washington. Acht tien Amerikaansche oorlogsschepen zijn weer in de Cubaansche wateren aangekomen. Washington heeft echter doen weten, dat de politiek van non-interventie gehandhaafd blijft. Een nader telegram uit Havanna meldt: De in het fort Atares boven de stad Ha vanna ^ingesloten opstandelingen, ongeveer 2000 in getal, hebben de witte vlag geheschen nadat de regeeringstroepen de watertoevoer hadden afgesneden. Door den val van dit be langrijke steunpunt en het gevangennemen va#i het grootste gedeelte van de opstandige stri.jdkrac.hten, schijnt de regeering', althans voorloopig den opstand meester te zijn. Bij de gevechten om het fort Atares zijn 5 doo- den en 15 gewonden gevallen. De 2000 opstandelingen, die zich in fort Atares hebben overgegeven, werden groeps gewijze weggebracht. Men vreest, dat talrijke manschappen in het fort gesneuveld zijn. Den persvertegenwoordigers is verboden zich in de nabijheid te begeven. Talrijke zieken wagens geven het bewijs, dat bij de beschie ting vele slachtoffers zijn gevallen. Amerika. Deze week erkenning der Sovjet-Unie? De conferentie tusschen Roosevelt en Lit- winow die eerst gistermiddag zou plaats vin den, is uitgesteld tot Vrijdag 12 uur. Er zijn omtrent dit uitstel geen verklaringen afge legd, doch men meent, dat het gebleken is noodig te zijn in verband met een andere bestudeering van kwesties, die verband hou den met het herstel van de betrekkingen met Rusland. De Russische delegatie is vol goede hoop en vcrwaoht, dat de V. S. nog voor het einde der week de Sovjet-Unie zal erkennen. Spanje. Revolutionnaire beweging ontdekt. De Madrileensche politie is er in geslaagd een grootsch opgezette omwentelingspoging te ontdekken. De leiding van deze revolution naire beweging berust bij den vroegen socia- listischen Minister Largo Caballero, die in samenwerking met de anarchistische organi saties, zoomede met de anarcho-syndicalisti- sche en socialistische vakbewegingen het proclameeren van de revolutionnaire alge meene staking in geheel Spanje beraamde op 18 November, den dag voor de verkiezin gen. De regeering heeft allen divisie-generaals en civiele gouverneurs proclamaties doen toekomen om in het openbaar voor te lezen, waarin gedreigd wordt met drastische tegen maatregelen. De geheele politie is op de been. Roemenië, Het kabinet treedt morgen af. Wadja Wojiood, dc aftredende premier van Roemenië. Het staat vast, dat minister-president Wajda Wojwod Zaterdag den koning het ontslag van zijn Kabinet zal aanbieden en als opvolger zal aanbevelen den leider der liberale partij Duca. Tegelijkertijd met de benoeming van Duca tot minister-president zal het Roemeensche Par lement door den Koning ontbonden worden en zullen in het midden van December de nieuwe verkiezingen worden gehouden. Het nieuwe parlement zal dan waarschijn lijk in de helft van Januari bijeenkomen. Hoe de nieuwe regeering er in haar geheel uit zal zien. valt nog niet te zeggen. Regeeringscommissie laakt het optreden der Nazi's. In een uittreksel van het periodieke rap port der regeeringscommissie voor het Saar gebied dat door het Volkenbondssecretariaat is gepubliceerd, wordt geconstateerd, dat de politieke toestand gedurende het derde kwar taal van 1933 zich is blijven verscherpen, on danks de maatregelen, welke de commissie sedert Mei j.l. heeft genomen. Er komen, steeds meer en ernstiger incidenten voor. De nationaal-socialistische partij aldus het rapport doet haar best de feitelijke macht in handen te krijgen, met voorbijzien van de Het Ontwapeningsdebat. De Regeering babbelt. Londen, 9 November (Van onzen correspondent) De bespreking van ontwapening in het La gerhuis was door de regeering zelf op touw 'gezet, teneinde ministers opnieuw een gele genheid te geven de kritiek der laatste dagen op het ontwapeningsbeleid der regeering vooral in verkiezinasredevoeringen geuit te beantwoorden en het land nog eens de verzekering te geven dat zij oprecht zijn in hun verlangen naar vrede en ontwapening. Sir John Simon, die begon, gaf hoofdzakelijk een schets van de Britsche politiek in Genève aan het einde waarvan hij de verwachting- uitsprak. dat men weer over het doode punt heen zou komen en aanraking met Duitsch iand voor verdere ontwapeningsbesprekingen zou herstellen. Sir John Simon herhaalde de verklaring van de regeering dat zij trouw bleef aan het Verdrag van Locarno (dat door verscheidene Conservatieven en door een krachtige propaganda in een Conservatief blad is verguisd, terwijl bij afleiding kan worden aangenomen dat ook bij eep deel van Labour dit verdrag in een kwaad gerucht staat). Het jongste optreden van Duitschiand had, vond Simon, het verdrag niet ongeldig gemaakt en Engeland zou elke gelegenheid aangrijpen om met Duitschiand en de andere onderteeke naars van Locarno in aanraking te blijven. Hij hoopte verder dat de jongste verzoenend klinkende uitspraken van Hitler en Von Neu- rath konden worden uitgelegd als gebaren van toenadering. Vrede en ontwapening wanen gemeenschappelijke belangen en mochten geen partij-kwesties worden (dit aan het adres van hen die de kwestie hadden gebruikt om in tusscb.entijdsche verkiezingen de re- geeringscandidaten te schaden). Simon leverde in zijn redevoering felle cri- tiek op Lloyd George die als „film-ster" 'in een spreekfilm welke in de bioscopen van gansch Europa is gehoord) had verklaard dat de overwinnaars op zich namen dat zij Duitschiand in ontwapening zouden volgen. In plaats van te ontwapenen hadden zij echter hun bewapening verhoogd. Simon achtte deze bewering hoogst onrechtvaardig voor Enge land, dat wel degelijk dit proces van ontwape ning had gevolgd. De minister voor Buiten landsche Zaken gaf sprekende cijfers om dit te bewijzen. Lloyd George, die later het woord voerde, erkende de billijkheid van deze te rechtwijzing en verontschuldigde zich door er aan te herinneren dat hij herhaaldelijk in het openbaar op Groot Brittannië's voor beeld in ontwapening had gewezen maar dat hij, onder den indruk dat de spreekfilm al leen voor Engeland bestemd was, het niet noo dig had gevonden het bij deze gelegenheid nog eens te herhalen. Lansbury, die het eerst voor de Oppositie sprak, wijdde zijn aandacht vooral aan wapenfabrikanten en de liberale spreker Sir Archibald Sinclair drong er eveneens op aan dat de kwestie van de particuliere wapenfabricage moest 7/or- den aangepakt. Sir Austen Chamberlain was het niet eens met Lloyd George, die van mee ning was dat men naar de positie van Maart (voor de Nazi-revolutie) moest terugkeeren in Genève en die blijkbaar vond dat men den militaristischen geest, welke in Duitschiand ls opgestoken, kon veronachtzamen. Chamber lain integendeel koos weer de bitterste woor den voor zijn kritiek op de Duitsche actie tn Genève en handhaafde zijn meer dan eens uitgesproken zienswijze dat minder nobele redenen dan Hitier naar voren bracht tot hef Duitsche besluit konden hebben geleid. Ook Churchill bleek niets op zijn gemak over Duitschiand waar de betuigingen van vrede lievendheid, door de leiders geuit en voor het buitenland bestemd, in hevige tegenstelling waren met de verheerlijking van bloed en staal en oorlog voor binnenlandsch gebruik. Churchill gaf overigens zijn zegen aan de re- geeringspolitiek die gericht was op verster king van den Volkenbond en behoud van het proces van internationaal overleg. Het debat voegde zoc-veel woerden toe aan de millioenen, welke over vrede en ontwape ning zijn gesproken. Men houdt het gevoel, dat de kwestie ook nu weer niet is behandeld op een wijze, welke de volken, die geen oor log willen, kan bevredigen. Het was goed van Simon te hooren dat Engeland onvoorwaar delijk handhaver blijft van en gelooft in den Volkenbond als het beste vredesmiddel. Maar het zal veel meer moeten doen dan het de afgeloopen paar jaren heeft gedaan om be- teekenis te geven aan deze woorden. Enge land verklaart zich tegen afzondering, tegen afzonderlijke bondgenootschappen, tegen eigengereide bewapening. Maar het heeft tot heden weinig gedaan om het een en ander te voorkomen. Het heeft niet zijn best gedaan (getuige het Verre Oosten) om het gezag van zooveel mogelijk naties als bijeen kunnen worden gebracht te stellen tegenover een na tie die den Volkenbond tart of doet blijken, dat zij dezen Bond zal tarten wanneer de ge legenheid goed is. Het gezag van Engeland in de wereld kan aanzienlijk zijn, de dienst van dit land ten behoeve van vrede onschatbaar. Het is tot heden te veel lippendienst geweest. Dat is het gevoelen in groote lagen der Engelsche bevolking en het gezag der regee ring lijdt er onder, getuige de verkiezingen van den laatsten tijd. A. K. VAN R. rechten der regeeringscommissie. De partij doet dit door de politiek overal in te betrek ken. Zij is er in geslaagd in het Saargebied een hoogst opgewonden sfeer te veroorzaken, die weer reacties heeft teweeggebracht bij de andere politieke partijen. De intimidatie-politiek der nationaal- socialistische partij komt-'vooral tot uiting met betrekking bot de ambtenaren. De regee ringscommissie is dan ook van meening, dat het noodzakelijk is onverwijld exceptioneele maatregelen te nemen, ten einde te voorko men, dat de toestand ondragelijk wordt. Deze maatregelen worden thans door de commis sie onderzocht en zij zal er later den Volken bondsraad verslag over uitbrengen. Vonnissen in de moordzaak- Inoekai. De 10 marine-officieren, die beschuldigd worden van den moord op minister-president Inoekai in 1932 zijn veroordeeld tot straffen varieerend tusschen 1 en 15 jaar gevangenis. De rechtbank heeft meer dan een millioen brieven ontvangen tijdens het proces, waarin dementie werd verzocht. Een duizendtal van deez brieven wat met menschelijk bloed geschreven. Tegen drie beklaagden was den doodstraf geëischt. In verband met de groote sympathie welke de beklaagden onder de bevolking hebben, had de politie uitgebreide maatregelen ge troffen om onlusten te voorkomen. NADIR KHAN DOOR HOVE LINGEN VERMOORD? \man Oellak wil wel terugkomen. VREES VOOR EEN OPSTAND IN AFGHANISTAN. PESJAWAR. 9 November (V. D.) Volgens een alhier ontvangen telegram is koning Nadir Khan doodgeschoten door dienaren van het koninklijk huis, toen hij zijn harem verliet. Hij werd door drie schoten neerge veld. Nog levend sleepten zijn moordenaars hem weg, waarna zij hem met dolken af maakten. De moord werd Woensdags om streeks 3 uur des middags gepleegd. BOMBAY. 9 November (V. D.) Volgens een telegram van den correspondent van de Daily Telegraph houdt de Indische regeering reke ning met de mogelijkheid van een opstand in Kaboel en ziet men het met bezorgdheid de naaste toekomst- tegemoet, aangezien men het niet voor uitgesloten houdt, dat onte vreden elementen den een of anderen „ster ken man" als tegëncondïdaat van den jongen koning zullen stellen. Hier staat als gunstige factor tegenover, dat de eerste minister, die op het oogenblik niet in de hoofdstad aan wezig is, populair is en een trouw aanhanger geacht mag worden van den nieuwen koning. ROME, 9 November (V. D.) Tegenover de persvertegenwoordigers, die de ex-koning van Afghanistan Aman Oellah heden bij zich ontvangen heeft en aan wie hij verklaarde, dat hij, wanneer het Afghaansche volk dat wenschte, bereid was naar zijn land terug te keeren, zeide hij o.a. ook nog het volgende: De moord op Nadir Khan was het logische gevolg van den staat van onrust die in het land heerscht sedert zijn, Aman Oellah's. vertrek. De vermoorde koning dacht te han delen voor het welzijn van het land. maar kon niet vergeten de jonge Afghanen, die voor het land verloren waren. Hij reisde in den brandnacht van Miinchen naar Berlijn. Company of Great Britain Ltd., en haar vertegenwoordigers: HIRSCH CIE, AMSTERDAM, noodigen U uit tot het bijwo nen van een zeer bizondere DEMONSTRATIE harer onovertroffen maatcor- setten.Deze demonstratie vindt plaats op Dinsdag 14 November a.s. precies om 3 uur n.m., in een der zalen van het Gebouw „Bellevue", Leidschekade. TOEGANG VRIJ Plaatsbespreking gratis, per briefkaart aan: Spirella Salon bij Hirsch Cie, Leidscheplein, Amsterdam-C. Tijdens de demon stratie worden geen orders aangenomen. (Adv. Ingez. Med.) NAZI'S VIEREN HUN PUTSCH. Hitler en Goering in den historischen kelder. DE GEESTDRIFT IS ENORM. Een volgende getuige in de zitting van het Rijksdagbrandproces van gisteren was een juffrouw Roesier, die in den nacht van 27 op 28 Februari in een slaapwagen van Munchen naar Berlijn te zamen met Dimitrof gereisd heeft. Op een vraag' van den president verklaart get., dat zij tijdens het zoeken op het station naar bekenden met Dimitrof in gesprek was gekomen. Tijdens de reis stelde hij zich als dr. Hediger voor. Hij was, aldus vertelde hij, schrijver en had opdracht om een boek samen te stellen over de geschiedenis van de Duit sche cultuur. Het gesprek had tot ongeveer half twee 's nachts geduurd. Er werd nog een afspraak gemaakt voor een ontmoeting den volgenden avond in een Berlijnsch café. Daar na had men elkaar niet meer gezien. President: Wat kunt u nog vertellen over de morgenuren in den trein? Getuige: Ik ben des morgens zeer vroeg op gestaan. Wij kwamen langs een station, waar de krantenjongens riepen: De Rijksdag in arükër'waarin ~hïj" alle~KathoÜëkén van MUNCHEN, 9 November (Wolffbureau) Het feit. dat 10 jaar geleden de Nationaal-Socia- listische revolutie ontbrandde, is gevierd met een reusachtige betooging hier ter stede. Voor het Bruine Huis werd een geweldige betoo ging gehouden, terwijl een aantal nieuwe vaandels en standaarden werd uitgereikt. MUNCHEN, 9 November (Wolffbureau) Bij de herdenking van het feit. dat 10 jaar ge leden de Nationaal-Socialistische revolutie inzette, heeft Rijkskanselier Adolf Hitler hedenavond in de Bürgerbraukeller, waar 10 jaar geleden een klein aantal mannen den eed van trouw aan de nieuwe beweging af legden, een lange rede gehouden. Het enthousiasme van de menigte was overweldigend. De sprekers, Goering en Hitier konden zich vaak niet verstaanbaar maken en moesten langen tijd wachten, eer de bijvalsbetuigin gen waren gekalmeerd Beide gaven een historisch overzicht van den groei van de beweging. Vooral werd de nadruk gelegd op de trouw van de leden. Aan het slot wekten de redenaars de aan wezigen op, op 12 November a.s. de regeering te steunen. Katholieken achter de regeering. BERLIJN, 9 November ("Wolffbureau) De Duitsche aarts-bisschop, kardinaal Bertram publiceerde gisteren in de Germania een brandEerst geloofde ik het niet en ik heb ook geen krant gekocht. Andere reizigers deden dit wel en spraken over den brand. Ook Di mitrof kwam een kop koffie drinken en las de krant. Hij heeft slechts zijn hoofd geschud, maar 's avonds in het café, heeft hij gezegd, niet te gelooven, dat de communisten het ge daan hebben. Dimitrof verklaart, dat hij gezegd heeft: „Het moeten politieke provocateurs geweest zijn. Deze klasse-getuigen der klasse-beschul diging hebben wij hier ook zien voorkomen." De president dreigt Dimitrof met verwijde ring uit de zaal, thans voor langer tijd. Daarna wordt juffrouw Baumgart gehoord, die in het Ufa-Pavillon op de Nollendorff- Platz in dienst is. Zij heeft Tanef en Popof den avond van den brand niet in de bioscoop gezien. Na de pauze wordt de controleur Einrich van de Ufa gehoord, die verklaart dat hij het gevoel heeft. Popof op den avond van den brand in het theater aan den Nollendorfer- platz gezien te hebben; met zekerheid kan hij het echter niet zeggen. De. president deelt daarne aan getuige Anna Krüger mee, dat onder de processtukken zich een verlovingskaart bevindt met deze woor den: „Als Verlobte empfehlen sich Anne Krü ger und dr. Jan SchaafsmaSchmidt." Ge tuige verklaart, dat zij deze kaarten heeft la ten drukken om de praatjes over haar en Di mitrof den kop in te drukken. Dimitrof had deze kaarten nooit gezien en ook nooit gewe ten, dat zij ze had laten drukken. Zij gaf toe dat haar relaties met Dimitrof reden waren geweest tot echtscheiding van haar en haar echtgenoot. Toen Dimitrof wederom probeerde brutaal op te treden, sprong de president op, ontnam beklaagde het woord en sloot de zitting, die tot Zaterdag verdaagd wordt. Duitschiand aanspoort zich op 12 November achter de regeering te scharen. Goebbels heeft te Miinchen een groote re'de gehouden Teere maagjes kunnen niet veel inwendige medicijnen verdragen. Behandel daarom baby's verkoudheid „uitwendig" met Vicks VapoRub. Als U borst en keel met deze verdampende zalf inwrijft, zal de kleine dreumes spoedig beteren. VapoRub (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VRIJDAG 10 NOVEMBER Stadsschouwburg WEER EEN ONGEVAL MET HET ESKADER VUILLEMIN. NU TE RABAT. RABAT, 9 Nov. (V. D.) Generaal Vuillemin is hedenmiddag om 15 uur 10 alhier geland met 17 vliegtuigen. Om 16 uur waren alle vliegtuigen gedaald, waarbij echter een der toestellen omsloeg en geheel op den kop kwam te liggen. De piloot werd gewond, de mecanicien bleef ongedeerd. Gastvoorstelling prof. Lezing prof. G. Ch. Gem. Concertgebouw: Aalders. 8.15 uur. Kloppersingelkerk: Propaganda-avond Ger. Evangelisatie. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Cavalcade", de ge schiedenis van één familie. 8.15 uur. Palace: „Baroud" (Marokkaansche liefde). Op het tooneel: de humorist Dumas. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Zilveren Dollar". Op het tooneel: Tummers, liedjes aan den vleugel. 7 en 9.15 uur, ZATERDAG 11 NOVEMBER Stadsschouwburg, Wils onsplein: Optreden, van Louis Davids (Vroolijk Tooneel). 8.15 uur. Cabaret La Gaité, Raaks 1: Gevarieerd programma. Gebouw Protestantenbond: Lezing J. C. Mol over „Wonderen der Natuur". 3 uur. Teylers Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11,3 uur. behalve 's Maan dags. toegang vrij. Bioscoopvoorstellingen 's middags en de* avonds

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3