DE BILT Het proces over den Rijksdagbrand. MAANDAG 13 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 2 TOESTAND IN DEN LANDBOUW IETS VERBETERD. Tuinbouw baart nog zorg. CONGRES VAN DEN LAND- EN TUINBOUW- BOND. Heden', Maandag, werd te Haarlem de alge meene vergadering gehouden van den R.K. Diocesane Land- en Tuinbouw Bond, in het gebouw St. Bavo. Des morgens werd in tegenwoordigheid van den minister van economische zaken Mr. T. J. Verschuur een Stille Heilige Mis in de R.K. Kerk in de Jansstraat opgedragen door den geestelijken adviseur van den L.T.B. rector J. P. J. Kok. De algemeene voorzitter de heer G. W. Kampschöer opende de bijeenkomst met een hijzonder woord van welkom aan den minister van defensie, Mr. Dr. L. N. Deckers, verschil lende Kamerleden en andere vooraanstaande personen uit landbouwkringen. De voorzitter belichtte den nood in het bedrijf, en zeide dat de groei van de organisatie in ledental en.1*1 kracht duidelijk is te constateeren. Critiek wordt er veel geleverd en opbouwende critiek is het hoofdbestuur welkom, want het hoofd bestuur is zich bewust de belangen der leden steeds als belangrijkste taak voor oogen te moeten zien. Vergeleken met het vorig jaar is de toestand in den landbouw wel iets verbeterd, doch de tuinbouw baart nog veel zorg. De regeering staat echter voor nog moeilijke opdrachten. De schuldenlast die op de bedrij ven rust is zeer zwaar, daar zij in gunstige! tijden zijn aangegaan, toen deze leeningen wel gerechtvaardigd waren. De voorzitter deed een beroep op de geldschieters om niet onnoc— dig tot executie over te gaan, welk beroep met applaus werd ontvangen. De heer Kampschöer juichte de veranderde koers in de handelspolitiek der overheid toe, en hoopte dat men met Duitschland een gunstig verdrag zou weten te sluiten. De beperking van den tuinbouw in den landbouw is een vereischte, de regeering hcude daarmee rekening. De regeering is voornemens een commissie te benoemen om een objectief onderzoek m te stellen naar de verschillende klachten. De geestelijke crisis zal wellicht nog meer slachtoffers eischen dan de economische. ..Laten wij als rustige Hollanders ons niet laten meeslepen in organisaties waar wij met thuis hooren. en laten wij vasthouden aan onze eigen beginselen" aldus de heer Kampschöer. De heer Kampschöer is met algemeene stem men als voorzitter herbenoemd, waarmede de heer Groen, voorzitter van de afdeehng tuin ders, hem feliciteerde. Inplaats van het afgetreden hoofdbestuurs- lid Th. Jonkheer werd benoemd de heer Th. F van Rijn te Lisse. Herkozen werden de heeren Jos. Sjerps te Hem. A. J. Verkley te Sassenheim en J. J. van Schie te Haailem. De afdeeling Loosduinen was van oordeel dat er felle critiek paste op het regeermgs- beleid betreffende haar handelspolitiek die aanleiding kan zijn dat de land- en tuinbouw ten gronde gaat. De minister aan het woord. Minister Deckers, die eerelid van den L.T.B. is was wegens audiëntie gedwongen de vei- gadertag tl verlaten en zeide dankbaar te zijn voor de vriendelijke woorden. Hij besPialk m het kort de economische crisis en legde er den nadruk op dat nationale maatregelen in de internationale crisis verlichting kunnen bien gen, doch haar niet kunnen oplossen. De regeering mag hulp die door een Sro®p wordt gevraagd slechts dan verleenen, de algemeene belangen daartegen geen be- ZWHij' vroeg0 de regeering trouw te Wüveru de critiek te matigen, vertrouwen in ie re„ee ring te hebben en in de organisatie. De gevolgen van de crisis zouden se- - weest zijn als er niet sterke organisaties op verschillend terrein waren geweekt. Steun aan de organisaties en de leiders is van het gro ste belang. Het bestuur van den L.T.B. is dit vertrouwen volkomen waard. o1.4.tp ,,iipt. De Voorzienigheid zal toch ten slotte alles ten goede doen keeren; wij leven met m de eerste economische crisis die de wereld kent. „Handhaaft het drievoudig vertrouwen, m God, in de regeering en in de organisaties tot heil van den vaderlandschen land- en tuin bouw!" besloot de minister. T Knk De geestelijke adviseur, rector J. P. J. Kok dankte den minister voor zijn sterkende °Voorts kwam het voorstel-Loosduinen in behandeling dat felle critiek op het regee- rhigsbeleid uitoefent, en dat verlaging van den schuldenlast bepleit. van Enkele afdeelingen vroegen de meening van den geestelijken adviseur, of deze verlaging moreel te rechtvaardigen was anderen vroe gen om regeeringsmaatregelen, daai de ne zoredheid ten plattelande met den dag toe neemt. Velen loopen over naar de Nationaal Socialistische Beweging. wevrien Het Tweede Kamerlid, de heer v. d. weyden, wilde een uiteenzetting geven, voorzitter zeide dat den aanwezigen de fmten reeds bekend zijn. De vergadering onderbrak hem verschillende malen. „0,.roc>trA 7Pi_ Rector Kok, wiens advies wassevraagdzei de dat de kwestie zeer moeilijk is, omdat de ?egeering de zaken van verschillende kanten heeft te bezien, niet alleen hebben zij reke ning te houden met de wenschen der land bouwers. Hij meende dat men Effendewet wachten totdat er een desbetreffende wet komt Men moest echter streven naar een noodwet, die de executies voorloopig stopzet. Vertrouwen is de belangrijkste factoren ij het bestuur van den L.T.B. zijn de belan0e inDe° voorzitter herinnerde eraan, betreffend wetsontwerp m voorbei eidmg is, de raad van den minister van financiën is inEem eanti-executiewet is van groot belang. Ook de fractievoorzitter, Prof. P. J- M. Aal- berse heeft bij den minister op een dergelijke wet aangedrongen. Telegram aan de regeering. Voordat men pauzeerde, werd besloten de regeering een telegram te zenden waarin de aandacht op de talrijke executies werd ge vestigd. en om voorziening werd gevraagd. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AFRIKA LLJN. Nieuwkerk (uitr.) 11 te Antwerpen. Springfontein, (uitreis) 11 v. Kaapstad. Nijkerk (uitreis) 10 (1.5 n.m.) 30 mijl Z. v. Niton. Heemskerk (uitreis) 11 van Port Elisabeth. Klipfontein (thuisreis p. 11 Nov. Gibral tar. (Vervolg van pagina 1). BERLIJN, 13 November (VD.) Algemeen verwachtte men dat de nieuwe week. waar mede het Rijksdagproces vandaag begint, de laatste procesweek te Berlijn zou zijn. Sensatie verwekte vanmorgen het binnen komen van Van der Lubbe. In tegenstelling met zijn bekende houding tot nog toe, houdt Van dei- Lubbe het hoofd recht op en kijkt geïnteresseerd om zich heen. De Senaat doet mededeeling van verschillende besluiten in zake het hooren van getuigen. O.a. is be sloten, de leider van de Comm. Partij Hol land, Louis De Visser, als getuige te hooren over de reden waarom Van der Lubbe uit de C.P.H. is getreden. Eerste getuige is inspecteur Scranowit die reeds eerder als getuige is gehoord, doch thans nog eenige kwesties moet ophelderen. Op een vraag of hij Met mogelijk acht dat van de sleutels van de portalen op eenigerle: wijze afdrukken konden zijn gemaakt, ant woordt hij: „Wanneer iemand zich te doel stelt een wasafdruk te maken, bestaat on- etwijfeld de mogelijkheid daartoe". Dimitrof verzoekt antwoord op drie vragen en wel ten eerste wanneer en hoe de Völkische Beobachter van den Rijksdagbrand op de hoogte is gesteld. Ten tweede wanneer en hoe lang de Völkische Beobachter een interview heeft gehad met minister-president Goering, waarin werd medegedeeld, dat bij Van der Lubbe een lidmaatschapsboekje der communis tische partij was gevonden en ten derde of de medewerker aan de Völkische Beobachter. die had beweerd, dat hij beklaagde Dimitrof iden tiek was aan den pleger van den aanslag op de Kathedraal te Sofia Zimmerman, identiek was aan den reeds gehoorden getuige dr. Droescher. De procureurgeneraal dr. Werner verzoekt de behandeling van deze vragen af te wijzen. Dimitrof vaagt of de procureur-generaal geen officieele mededeelingen heeft ontvangen van de Bulgaarsche regeering, over zijn vorige straffen en over het feit. dat hij niet identiek is aan Stephan Dimitrof. Dr. Werner: Ik kan slechs meedeelen, dat heden een officieele verklaring van de Bul gaarsche regeering is ontvangen, volgens welke Giorgi Dimitrof niet identiek is aan den we gens den aanslag op den kathedraal veroor deelden Stephan Dimitrof. Dimitrof: Deelt U dat den Völkischen Beo bachter en de geheele Duitsche pers mee. President: U moet zwijgen. Tor gier verzoekt den president eenige vragen te mogen richten tot den hoofdre dacteur van Telegraphen Union, getuige dr. Gericke. Hij wil voornamelijk weten, hoe T. U. aan het bericht kwam, dat Torgler en Koenen tegen halftien of tien uur uit) het Rijksdag gebouw zouden zijn gevlucht. President: Ik heb toch duidelijk ge zegd, dat ik thans het verhoor leid over de vraag, hoe de vergissing tot stand is geko men. Als u er nog meer van wilt vragen, moet u een dienovereenkomstig voorstel doen. De redacteur van T. U., Fritz G a e r t- n e r, verklaart dan, hoe hij aan den ver keerd geschreven naam van v. d. Lubbe kwam. De volgende getuige is de tuindersknecht Oscar Mueller uit Glaslern, die in gezel schap was van den eerder als getuige gehoor den Wanderbursche Organistka, die had ver klaard, dat hij in October 1932 nabij Con- stantz v. d. Lubbe en een ander had ontmoet, waarbij de onbekende had gezegd, dat er spoe dig geen Rijksdag meer zou zijn, en dat men van Van der Lubbe nog wel zou hooren. Als' het niet anders ging zou men het met vuur en wapens doen. Getuige Mueller bevestigt, dat hij in Octo ber 1932 met Organistka in de buurt van Constantz was en hij bestrijdt de ontmoetinj met de beide andere Wanderburschen, van wie een Vander Lubbe moet zijn geweest. Van der Lubbe wordt dan voor de tafel ge leid en getuige Mueller zegt hem te herken nen. President tot Vander Lubbe: Ik heb u reeds eenmaal gevraagd, toen de andere ge tuige hier stond, en ik vraag het u nogmaals: hebt u dezen getuige ooit op den weg ont moet? Van der Lubbe (zacht)Ik geloof het niet. Van der Lubbe's verdediger, dr. -Seuf- f e r t stelt voor in Nederland te informeeren naar Van der Lubbe's verblijf aldaar in het vorige jaar. De President stelt Van der Lubbe eenige vragen hierover, die echter geen re sultaat opleveren. Dimitrof vraagt o.a. of Van der Lubbe op zijn zwerftocht door Duitschland met com munisten in verbinding was gekomen. Vander Lubbe: Neen, niet veel. HET VERKEER TE HAARLEM. OPMERKINGEN UIT DE MEMORIE VAN ANTWOORD. meldt: barometerstand 762.8 m.M. te '40.1 m.M. te Hoogste Stensele. Laagste barometerstand Reykjavik. en voorspelt: aanvankelijk zwakken, veranderlijken, later toenemenden Zuidelijken tot Zuid-Westelij ken wind, nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt Aanvankelijk weinig of geen, later toene mende kans op regen; iets zachter. Barometer Hedenmorgen 10 uur 756 m.M. Stand van gister 754 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 13 November: Hoogste gisteren 45 F. Laagste heden nacht 39 F. Hoogste heden tot 12 uur 43 F. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 13 November. Ondertrouwd 11 November: H. Kepper en G, v. d. Heuvel; Bevallen 9 November: N. de HaasRosier z.; 10 November: H. Riethof fVrij, z.; J. C. Voskuilenv. Ouwerkerk, z.; 11 November A. C. Wajerv. d. Steijle, z. Overleden 10 November: C. v. d. Bogaerde, 53 j., Rozenprieelstraat; P. v. d. Werff, 89 j., Spaarnwouderstraat; M. KoekUmans, 79 j., Lindenstraat; M„ 3 mnd., d. v. P. F. W. van Groningen, Meidoornplein. meer oplettendheid aan den dag leggen, an ders zullen zelfs de scherpste maatregelen niet baten. B. en W. overwegen, een verbod in het leven te roepen voor vrachtwagens van meer dan normale afmetingen in de binnenstad. Voor het oogenblik is een parkeerverbod voor de Riviervischmarkt niet noodig. Er zijn bovendien practische bezwaren. Vaststelling van éénrichtingsverkeer voor de Zijlstraat wacht op verbreeding van de Raaks. Het verkeer in de Smedestraat heeft tot nu toe geen reden tot klagen gegeven. Tegenstraatlawaai en vrachtauto's door de hoofdstraten kan moeilijk worden opgetre den. Deze euvels doen zich, als gevolg van het steeds toenemend verkeer, elders ook voor. Wettelijke bepalingen ontbreken. Rechts houden kan worden voorgeschreven in daar voor aan te wijzen straten; de winkelstand is er echter niet bij gebaat en er waar schijnlijk ook niet op gesteld. De school kinderen moeten op school worden bereikt met verkeersonderwijs, hetgeen ook geschiedt De aanmaak der borden voor het z.g. een zijdig parkeeren wacht op de vaststelling van een nieuw model door den Minister van Waterstaat, welke vaststelling naar aan B. en W. is medegedeeld binnenkort te verwachten is. In de afdeelingen van den raad is over verschillende verkeersquaesties gesproken. B. en W. achten naar zij in de memorie van antwoord zeggen een „dreigenden chaos" een onjuiste kwalificatie van het drukke stadsverkeer, dat ook in onze ge meente te constateeren valt. Inderdaad, de groote stad heeft haar gevaren en vooral die steden, welke, zooals Haarlem, de bezwaren hebben van een oude binnenstad met enge straten, moeten haar aandacht gericht houden op de waarborgen van veiligheid waarop haar inwoners, ook de kinderen, aanspraak hebben. B. en W. meenen niet, dat de politie hierin te kort schiet; tallooze fraarschuwingen en raadgevingen worden uitgedeeld, vele pro- cessenverbaal wegens verkeersovertredingen worden opgemaakt. In 't algemeen moeten het rijdend publiek zoowel als de voetgangers RAADSSTUKKEN. B. en W. stellen voor over te gaan tot benoeming van een tijdelijk leerares in de lichamelijke oefening en van een tijdelijk leeraar in de handelswetenschappen aan de le Hoogere Burgerschool B met 5 j. c. (voor heen Gemeentelijk Lyceum), n.l. voor den cursus 19331934: tot tijdelijk leerares in de lichamelijke oefening mej. D. C. Roos, en tot tijdelijk leeraar in de handelswetenschappen den heer* J. L. Vleming. B. en W. stellen voor, den heer R. Prosee voor den cursus 1933/1934 te benoemen tot tijdelijk leeraar in de Handelswetenschappen aan de H.B.S. a en H.B.S. b met 5 j. c. DE CENTRALE WERKPLAATS. EEN GROOT AANTAL OVERPLAATSINGEN. In verband met het overgaan van locomo tieven naar andere werkplaatsen, is aan 56 leden van het personeel der Centrale Werk plaats overplaatsing aangezegd. Zij worden verdeeld over de werkplaatsen Tilburg, Zwolle Utrecht en Amersfoort. Naar aanleiding van deze overplaatsing hield de afdeeling Haarlem van St. Raphaël een vergadering in het gebouw St.-Bavo. Wenschen en bezwaren die hier tot uiting kwamen zullen door het „Klein Overleg" met den Chef der Werkplaats worden besproken- De voorzitter der afdeeling, de heer Velt- man, sprak woorden van afscheid tot de overgeplaatste leden. DE GESTRANDE DUITSCHE LOGGER. DOOR TWEE SLEEPBOOTEN VLOTGESLEEPT. De schipper van den Vrijdagnacht tenge volge van den mist bij Egmond gestranden Duitschen logger Heinrich Bronz heeft, na eerst tevergeefs te hebben getracht op eigen kracht vlot te komen. Zaterdagavond sleep- boot-assistentie gevraagd. De sleepbooten Stentor van Bureau Wijsmuller en Noordwijk van de Sleepboot Mij „IJmuiden" hebben den logger daarna vlot gebracht. Het vaartuig, dat 18 last haring aan boord had, is daarna naar de visscherij terugge keerd. Ook de Urker botter vlot. De Zaterdagavonds nabij Wijk aan Zee ge strande Urker botter is dienzelfden middag op eigen kracht vlot gekomen. PERSONALIA. Onze stadgenoote, zuster P. C. Kenselaar, behaalde in Den Haag haar diploma voor Kinderverpleging. Geslaagd voor het propaedeutisch examen civiel ingenieur de heer J. C. Fockens te Haarlem. REDDINGWEZEN. De heer A. J. Meijerlnk zal Dinsdag, op verzoek van de Vughtsohe Reddingsbrigade en de aldaar gevestigde E.H.B.O.-vereeni- ging een voordracht houden over het redden van drenkelingen en hulp bij ijsongevallen. Donderdag zal in het gemeentehuis van Schoorl (N.H.) een bespreking plaats hebben tusschen B. en W. en den heer Meijerink over de beveiliging van het strand te Camperduin. HERINNERINGEN AAN DEN GROOTEN OORLOG. Wij lezen in de News Chronicle: De wereld is sinds lang overtuigd van het feit, dat de groote oorlog een „weelde-artikel was, dat flink betaald moest worden. Toch zijn er thans. 15 jaar na den wapen stilstand en terwijl wij nog steeds die „weelde" aan 't betalen zijn, betrekkelijk weinig men- schen, die zich bewust zijn van de geweldige bedragen die betaald moeten worden. Hier volgen een paar posten van deze on- kosten-rekening. De eerste post is: 10 millioen dooden. Van de mannen, die voor de centrale mogendheden vochten, werd één van elke zes gedood; van de geallieerden één van elke 8; van de Engel- schen alléén: 1 van 10. Gemiddeld der dag werden 7000 man gedood en 14000 gewond. Er waren perioden zooals bij voorbeeld van Juli tot October, in 1916 waarin, alleen in Frankrijk, iederen dag 900 Britsche soldaten werden gedood en 3000 gewond. Duitschland verloor aan dooden 1.900.000 man; Frankrijk 1.500.000 man; het Britsche Rijk 1.100.000 man. (Aan dooden). Men schatte, dat Rusland 2.500.000 man aan doo den had verloren, maar men hield spoedig op, ze te tellen. Ruim één millioen Britsche dooden liggen begraven in vreemden grond. Van dezen bleef meer dan de helft ongeïdentificéerd; dat zijn de „vermisten". Toen het laatste schot was gelost waren er in de geheele wereld 10.000.000 in den oor log verminkten. Het totaal aantal der ge wonden bedroeg 20.000.000. 479,850 Britsche officieren en soldaten krijgen thans nog oorlogspensioen wegens voortdurende onge schiktheid tot werken. De geheele kosten voor tusschen 35.000.000.000 pond sterling. De wereld besteedt 850.000.000. pond sterlin; vrede, onder het hoofd „defensie". Aan bewapening heeft de wereld, sinds de oorlog eindigde ongeveer 13.000.000.000 pond sterling besteed. 95 PROCENT ZEI JA. den oorlog liggen en 50.000.000.000 thans ongeveer per jaar aan den VOLGENS OFFICIEELE VOORLOOPIGE OPGAVE. 45.141.954 42.988.152 3.349.363 39.638.789 Officieel 2ijn de verbeterde voorloopige uit slagen van de Rijksdagverkiezing gepubli ceerd. Aantal stemgerechtigden Aantal uitgebrachte stemmen of 95.2 pCt. van het totaal. Aantal ongeldige stemmen of 7.8 pCt. Aantal geldige stemmen voor de N.S.D.A.P. of 92.2 pCt. van de uitgebrachte stemmen. Geeft 661 zetels. Het bij het referendum uitgebrachte totaal aantal stemmen bedraagt 43.452.613 of 96.3 pCt. van het aantal stemgerechtigden, Aantal geldige stemmen 42.702.342 Aantal ongeldige stemmen 750.271 Aantal Ja stemmen 40.601.577 of 95.1 pCt. der geldige stemmen. Aantal Neen stemmen 2.100.765 of 4.9 pCt. der geldige stemmen. NATIONAAL .TONGEREN VERBOND. Dinsdagavond zal in hotel de Leeuwerik een ledenbijeenkomst plaats hebben van de afd. Haarlem van het Nationaal Jongeren Verbond. Als sprekers zullen optreden de heeren A. F. Haccou, voorzitter der afdeeling met als onderwerp Onze afdeeling en haar taak, en Van Renesse over de Toekomst van onze jeugd in Ned. Indië. VERJAARDAG MARY FLEÏSCHMANN. In aansluiting op wat wij Zaterdag meldden omtrent den 8üsten verjaardag van Mary Fleischmann, kan nog worden meegedeeld, dat haar meer dan 40 bloemstukken zijn gestuurd, 's Morgens hebben de soldaten van de Motorwielrijders in auto's voor haar huis gedefileerd. Des middags is het bezoek zeer druk ge weest. BAZAR HUISVLIJT DIACONESSENHUIS. Het is nu twee jaar geleden, dat een ver koop gehouden is van de voorwerpen die door de patiënten van het Dlaconessenhuis zijn emaakt. Ook nu is er weer een bazar georga niseerd. Als velen een weinig helpen is dit vol doende om met dit werk voort te kunnen gaan. Steeds meer blijkt hoe nuttig het is de patiënten tijdens hun ziekte afleiding te ge ven en dit gelukt het best door hen eenvou dige en nuttige handwerken te laten maken. Deze voorwerpen worden verkocht om nieuw materiaal te kunnen aanschaffen. Het batig saldo komt ten goede aan Maatsch. Zorg voor Zieken afd. Diaconessenhuis. De prijzen van de handwerken waaronder veel kindergoed, zijn zoo laag mogelijk gesteld. De bazar zal gehouden worden Woensdag 15 November des morgens, 's middags en 's avonds in het Diaconessenhuis. BLOEMENDAAL TERAARDEBESTELLING A. J. DE WAAL MALEFIJT. Zaterdagmiddag werd onder groote belang stelling het stoffelijk overschot van den heer A. J. de Waal Malefijt ter aarde besteld op de Algemeene Begraafplaats aan den Berg weg. Onder de aanwezigen merkten we op den burgemeester Jhr. Den Tex, wethouder Prin- senberg, den gemeente-secretaris Mr. Dr. Veeren, de raadsleden Noorman, Schulz, Ho- genbirk, Cassée, Bolleman, de oud-raadsle den v. d. Vliet en Van Kessel. vele Hoofd ambtenaren der gemeente, Mr. Theyse, S. P. Reinierse, A. IJzerman, bestuurders van de Gereformeerde Kerk en de Anti-Rev. Kies- vereeniging. In een gevoelvolle rede herdacht de bur gemeester het vele, dat de heer Malefijt voor Bloemendaal heeft gedaan. Weemoed vervult mij. aldus spr., om na mens de gemeente afscheid te nemen van hem, die mij voor kort welkom heette na mens den Raad. Het is mij te moede, als ware ik in een mooien tuin, en als ik mij omkeerde was er schaduw, en een leege plaats. In eenvoud en met toewijding heeft Male fijt gewerkt voor de gemeente, die hem lief was Hij vroeg geen aandacht en dergelijke menschen worden vaak maar al te gauw vergeten. 25 jaren Is hij Raadslid geweest, 15 jaar wethouder en deze behooren tot de boeiend ste in onze gemeente. Toen toch groeide het dorp tot een be langrijke gemeente en moesten de bedrijven dienovereenkomstig worden georganiseerd, zoodat de meest verwende forensen konden worden bevredigd. Waardig aan zijn geslacht, dat tot in vo rige eeuwen regenten, maires en schouten leverde, heeft hij zijn toewijding graag ge geven. Het is, als ware hem zijn taak door het voorgeslacht de Waal of Malefijt opge legd. Ook deze laatste rustplaats is voor het grootste gedeelte zijn werk. „Rust in vrede", eindigde de burgemeester. Ds. Brussaard schetste den overledene als een godsdienstig mensch, die, zichzelf een zondaar wanend, een lichtend spoor nalaat. Onkreukbare trouw, conscientieuse plichts betrachting, onvermoeide energie, doortas tende activiteit kenmerkten dezen man, niet allen voor eigen belang, maar ook ten dien ste der gemeenschap, meer nog als ouder ling voor den bloei der Christelijke Gemeente. Moeilijk is zijn leven geweest, geen smar ten zijn hem gespaard. Waar de mystieke godsvrucht het geheim van zijn leven was, viel het scheiden hem niet zwaar. Zoo kunnen wij dit heengaan be schouwen zonder veel smart. De voorzitter van de Ant.-Revolutionnaire Kiesvereeniging, de heer E. van Popta her dacht de verdiensten van den overledene voor de organisatie. Aan de groeve sprak een kleinzoon een woord van afscheid en een woord van dank aan alle aanwezigen. AMSTERDAMSCHE BEURS MAANDAG 13 NOV. 1933 OPGEGEVEN DOOK DE KOTTEKDAMSrKP bankvereeniging i^ntoSk Staatsl. Blnl. 4 1/2 pCt. Neder!. 1971 5 pet. Ned. 1919 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Buitenland. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930 (Youngleen.) 7 pet, Duitschland.. 1924 (Damesleen.) Sclieepv. Mijen. Oude Vaart Oude Boot Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Nod, Industrieën Binl. Aceoustiek Alg-, K.zijde Unie.... A. N. I. E. M. (Nat. Bezit) v. Berkei's Patent Calvé Delft Nederl, Ford Ned. Ind, Gas (Nat, Bezit) Gem. Beb. Philips c. Unilever N. V, Industrieën Buitl, Anaconda Copper Associated Gas Bethlehem Steel Centr. Publ. Serv. Cities Service General Aviation Intern. Nickel Nevada Copper North Amer, Cy. U. S. Steel Banken Binncnl. Koloniale Bank Cert, Handel Mij. Indische Bank 1.30 2.30 47 -°/s-X 54H inpnd. 24Jf 132^ Banken BuitcnI. Deutsche Reichsb. Fransche Banken Petrol. Mij. Binl, Kon. Petroleum Ferlak Petroleum Buitl. Continental Oil Shell Union Cultuur Maatsch. Java Cultuur I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mij. Exploratie Billiton II Boeton Tnbak-Maatscli. Dell Batavia Tabak Dell Maatsch. Besoekl Senembah Rubber Maatsch. A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver, Ind. Cultuur Ondern Spoorw. Buitenl. Comm. Milwaukee Missouri Kanses Texas Wabash Railway Union Pacific Prolongatiekoei's 234H-233H 86&-86K 9^ 19%-19% 1% 12% 105* 267/a-26& 45^ - 46 173^-173% 94 10*4 5Vs 55*^ - 155y2 122H SH 91 92 Vf 91Vï 5h. 1

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2