r\ HET BRANDPROCES TE BERLIJN. Oostenrijk krijgt een beul. SPAREN IS GOED MAAR DONDERDAG 16 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 BUITENLAND. De Duitsche Rijkscommissaris Dr. Frank kondigt aan, dat algemeene amnestie voor de politieke gevangenen zal worden afgekondigd. Geen verdere actie tegen de Joden. „De Jood kan niet meer als staatsburger gelden." Uit Genève: Henderson wenscht de leiders der delegaties te ontmoeten. Duitschland. Algemeene politieke amnestie wordt afgekondigd. Het Wolff-Bureau meldt Berlijn: De leider van het Duitsche rechtsfront, de rijkscommissaris van justitie staatsminister dr. Frank heeft in een rede o.a. het volgende gezegd: Tegenover de politieke tegenstanders van vroeger zullen wij ons op een breed standpunt stellen. De stemming van 12 Nov. maakt dit mogelijk, daar zij den volkomen afkeer van, het Duitsche volk van het Marxis me heeft bewezen. Er zal een algemeene groote amnestie worden afgekondigd. De hervorming van het recht en van het Rijk, a.ldus Frank, zal met kracht worden aangepakt en in nationaal-socialistischen geest worden uitgevoerd. In overleg met de Akademie voor Duitsch Recht heeft spreker commissies ingesteld, die volgende week hun werk beginnen. Beginsel van het Duitsche recht zal zijn: Algemeen belang gaat vóór eigen belang. De Duitsche juristen zijn antisemieten en zullen dit blijven, niet uit haat tegen de Joden, maar „uit liefde voor het Duitsche volk". Met hetgeen men tegen de Joden heeft be reikt, zal men zich overigens tevredenstellen en daarom den leider volgen, ofschoon in de toekomst een Jood eigenlijk niet meer als Duitsch burger kan gelden. Krachtige bescherming van het individu, tegen den misdadiger is noodzakelijk, aldus zeide Frank verder. De Duitscher moet leeren een beslissing door een dienaar van het recht ook al is zij ongunstig voor hem, zonder innerlijk verzet te aanvaarden. Henderson wenscht bespreking met de leiders der delegaties. De president der Ontwapeningsconferentie, Henderson, heeft Woensdagavond aan alle leden der Ontwapeningsconferentie een of- ficieele mededeeling doen toekomen over den huidigen stand der onderhandelingen. De m ededeeling heeft den volgenden tekst: „De president der Ontwapeningsconferentie, Hen derson, heeft de eer na breedvoerige be spreking met den vice-president Politis en den rapporteur Benesj de volgende mede deeling toe te zenden aan de leden der hoofd commissie: In de zitting van 11 November had het pre sidium der conferentie bepaalde afzonder lijke taken opgedragen aan de rapporteurs met het verzoek hun rapporten eenigen tijd voor het wederbij eenkomen der hoofdcom missie te overhandigen aan den president. De rapporteurs moesten evenwel toen zij hun taak ter hand namen constateeren, dat thans een aantal moeilijkheden bestaat, welke zonder voorafgaande oplossing van bepaalde poli tieke kwesties niet konden worden geregeld. De rapporteurs zullen derhalve hun rappor ten slechts bij 't presidium kunnen indienen wanneer zij in contact zijn getreden met de leiders der verschillende delegaties. De vice- president Politis en de algemeene rapporteur Benesj hebben zich bereid verklaard op wensch van president Henderson naar Genève te komen, zoodra voor hen de moge lijkheid bestaat de leiders der delgaties te ontmoeten". Deze officieele mêdedeeling is aan alle leden van de hoofdcommissie gezonden, ook aan de Duitsche regeering. Staatssecretaris Woodin gaat heen. Het Witte Huis maakt bekend, dat de staatssecretaris van Financiën, Woodin, ont slag heeft genomen. Voorts heeft onder staatssecretaris Dean Achsion ontslag aan gevraagd. v Met -de waarneming der werkzaamhed n van het departement van financiën he* ft Roosevelt benoemd Henry Morgenthau, o. i tot nu toe de leiding heeft gehad van de afdeeling landbouw. In het Witte Huis wordt het ontslag van Woodin gemotiveerd met diens keelziekte. Er wordt nog bekend, dat Woodin reeds op 31 October ontslag heeft gevraagd, doch dat Roosevelt hem toen heeft verzocht pas latei- af te treden. Wallstreet beschouwt het aftreden van •Act:son ah. een slag voor de conservatieve b2n.kierrpclitiek en aLs een concessie aan de voorstanders van inflatie. Er is nog geen opvolger voor Morgenthau gevonden. Gewijzigde instructies voor Roosevelt. President Roosevelt en de Russische Volkscommissaris van Buitenlandsche Zaken Litwinof, hebben ook Woensdag hun onder handelingen voortgezet. In officieele kringen geeft men voor den eersten keer te kennen, dat voor Vrijdag niet een erkenning de jure van Rusland dooi de Vereenigde Staten is te verwachten. Roosevelt zal Vrijdag naar Georgia ver trekken. Het verluidt, dat Litwinof op grond van de nieuwe instructies, die hij uit Moskou heeft ontvangen, thans bereid is, de be staande kwesties te regelen vóór de erken ning van de Sovjet-Unie door de Vereenigde Staten. Doodstraf voor de leiders der opstandelingen. Het krijgsgerecht heeft de leiders van den laatsten opstand, de sergeants Basilio Gon zales en Homobono Rodriguez ter dood ver oordeeld. Naar verluidt zal dit vonnis nog moeten worden bekrachtigd door de re- geeringsautoriteiten. Men is van meening, dat met het oog op de openbare meening het vonnis niet ten uitvoer zal worden ge legd. Frankrijk. Sarraut houdt vast aan de ontwapeningsovereenkomst. In de Kamer heeft minister-president Al- bert Sarraut o.m. verklaard wat het tot de regeerrng gerichte verwijt betrof, dat zij in baar regeeringsverklaring de gebeurtenis sen in Duitschland genegeerd heeft, dat hij de politiek van zijn voorgangers zou voort zetten, voor zoover die betrekking had op Duitschland, hetgeen in de regeefingsverkla- ring gezegd was. Dat de Fransch-Duitsche betrekkingen niet uitvoeriger behandeld wa ren, was alleen om hierop bij de debatten over de buitenlandsche politiek nader in te gaan. Frankrijk houdt vast aan het tot stand komen van een ontwapeningsovereenkomsr Het blijve aan Duitschland deze te onder teekenen of niet. Wanneer Duitschland niet onderteekent, dan zal men verder zien. Wat spr. persoonlijk aanging, hij wenschte, dat Duitschland naar Genève zou terug- keeren en de ontwapeningsconventie zou onderteekenen, wanneer het werkelijk bezield is door den wensch naar vrede, die de rijkskanselier in zijn redevoeringen naar voren heeft gebracht iSarraut wendde zich vervolgens recht streeks tot de Duitsche rijiksregeering, zeg gende, dat, wanneer zij den wensch naar vrede tot uiting gebracht heeft, dit ook de wensch van Frankrijk was. DE ONTVREEMDE REMBRANDT TERUGGEVONDEN. EEN DER DADERS GEARRESTEERD. STOCKHOLM, 15 November (V. D.) Het vermoeden, dat de inbraak te Stockholm, waarbij de dieven o.a. Rembrandt's wereld beroemd doek „Jeremias beweent den onder gang van Jeruzalem" in handen viel, door een internationale dievenbende is gepleegd, is thans bevestigd. Een der daders is de Duitsche metaalbe werker Ludwig Philipp Blaich, terwijl de tweede de Pool Woizick is. Blaich, die 35 jaar oud is en zich sedert Juli in Zweden bevindt, kon vanmorgen te Stock holm gearresteerd worden, nadat de politie eenige malen van haar revolvers gebruik moest maken. Ook den Pool is men op het spoor. Blaich verklaarde, dat hij deskundige op het gebied van edele metalen is, terwijl de Pool kunstkenner zou zijn en de Rembrandt mee zou hebben genomen. Blaich bekende ook den inbraak bij den kanselier der Univer siteit, oud-minister president Trygger, te hebben gepleegd. Naar de Tel. verneemt heeft men het doek onder een stapel takken in een bosch bij Stockholm teruggevonden. DOODVONNIS TEGEN ELF COMMUNISTEN GEëlSCHT. WEGENS MOORD OP EEN S. A-MAN. DESiSiAU, 15 November. In Februari van dit jaar werd de S.A.-man Cieslick te Heck- liingen (Anhalt) op straat doodgeschoten. In verband met dezen overval heeft de jury dezen zomer drie arbeiders uit Becklingen ter dood, veroordeeld. Reeds tijdens de te rechtzittingen werden eenige getuigen als verdacht van medeplichtigheid gearresteerd In het verder verloop van het onderzoek werden 11 communisten wegens moord aan geklaagd. Na beraadslagingen welke drie dagen heb ben geduurd, heeft het O.M. vandaag tegen alle elf beklaagden de doodstraf geëlscht. Hij zeide o.m.: Het is niet noodig, dat ieder der beklaagden, die allen schuld ontkennen, heeft geschoten. Veeleer is reeds voldoende :1e bedoeling den po1'Heken tegenstander te dooüen, waar men dezen ook aantreft. Voorts is reeds de aanwezigheid van de beklaagden op de plaats van het misdrijf voldoende. Dimitrof wil zich zelf verdedigen. Verzoek niet toegestaan. In de zitting van gistermiddag ontspon zich weer een vinnig debat over de wijze waarop Dimitrof optreedt Dimitrof zegt ten slotte, dat hij zichzelf verdedigt en hij ver zoekt van alle voogdij vertehoond te blijven. Hij heeft in de eerste plaats de stenografi sche protocollen noodig en acht het een be- nadeeling van zijn belangen, dat die hem alleen ter beschikking worden gesteld, voor zoover zijn verdediger dat noodig acht. Dr. Teichert antwoordt, dat Dimitrof steeds de stenogrammen van hem krijgt, als hij ze zelf heeft doorgewerkt. Overigens moet hij verklaren, dat hij de verdediging voert op de wijze, die hij juist acht. Hij heeft als offi cieele verdediger ook plichten tegenover Po- pof en Tanef, die niet accoord gaan met de agitatorische verdedigingswijze van Dimi trof. De Oberreichsanwalt betoogt, dat volgens de reglementen de verdachte geen recht kan doen gelden op inzage in de akten; dat kan alleen de verdediger. Dimitrof kan niet an ders behandeld worden, dan elke andere ver dachte. De volgende getuige is de gewezen commu nistische afgevaardigde dr. Neubauer, die gehoord wordt over de getuigenis van den liftbediende Kaufmann, dat dr. Neubauer laat op den middag van 23 of 25 Februari 1933 samen met zijn zoon en Dimitrof in de lift is geweest. Dr. Neubauer zegt zich niet te kunnen herinneren of hij dien dag in den Rijksdag is geweest en van de lift gebruik heeft gemaakt. Hij weet echter beslist, dat hij niet met Dimitrof samen is gegaan, want dien heeft hij eerst in den loop van dit pro ces voor het eerst gezien. Dimitrof vraagt aan Kaufmann, of hij zijn getuigenis handhaaft en of niet de mogelijk heid van een persoonsverwisseling bestaat. Kaufmann: Ik heb aan mijn verklaringen niets toe te voegen; een verwisseling acht ik niet mogelijk. Mevrouw dr. Lisitsjewa, die als arts te Le ningrad werkzaam is, doet mededeelingen over Popof's verblijf in de Krim, in 1932. Zij zegt, dat Popof, dien zij reeds als 16-jarig gymnasiast in Bulgarije heeft gekend, op 3 Augustus 1932 met zijn vrouw in het sana torium Suuksu in de Krim is aangekomen. Getuige heeft beiden behandeld. Op 13 Sep tember 1932 zijn Popof en zijn vrouw naar Moskou teruggekeerd. Op de vraag van den Oberreichsanwalt., hoe getuige deze data zoo precies weet, ant woordt zij, dat zij in het sanatorium navraag, heeft gedaan. Zij heeft de inlichtingen, die het sanatorium verstrekte niet meegebracht, doch de officieele registers over het verblijf van het echtpaar Popof kunnen wel ter be schikking worden gesteld. De gewezen bediende in het Karl-Lieb- knechthuis RudolfBernstein .'thans in een concentratiekamp opgesloten, zou in aanmer king komen voor verwisseling met Tanef. Ge tuige Weberstedt heeft verklaard, dat op een dag voor den brand een groote man met een kist door den Rijksdag liep, in gezelschap van een opvalend kleinen man. Volgens Weber stedt zouden dat v. d. Lubbe en Tanef zijn geweest. Bemstein zegt, dat hij bijna elke maand een keer in den Rijksdag is geweest. Het laatst was hij er op den dag na de sluiting van het Karl-Liebknecht-huis ten einde Torgler een afschrift te geven van de politie verordening. Dat was op 24 Februari. Tanef wordt naast Bernstein geplaatst, opdat de rechtbank kan onderzoeken of de mogelijk heid van verwisseling bestaat. Bernstein blijkt nog kleiner te zijn dan Tanef; eerstgenoem de zegt, dat hij destijds een donkere winter jas droeg, die bijzonder lang was. Hij zegt verder, alleen in den Rijksdag te zijn geko men en zich ook niet een man met een kist te kunnen herinneren, dien hij misschien toevallig had kunnen ontmoeten. Als getuige wordt vervolgens gehoord de Bulgaarsche Tsikalikova, die niet beëedigd wordt. De president maakt er haar op attent, dat zij als verloofde van Tanef kan weigeren verklaringen af te leggen. Zij verklaart zich echter bereid op vragen te antwoorden. Zij deelt mede, dat Tanef van November 1931 tot Januari 1932 met haar in Philippopel en van dit tijdstip af tot 21 September 1932 te Sofia met haar heeft samengewoond. Hij heeft in dien tijd geen reizen ondernomen maar ont moette haar dagelijks. Op de vraag van den president, hoe zij den 21sten September zoo precies kan opgeven als den dag van Tanef's vertrek weet getuige slechts te antwoorden, dat zij zich dat positief herinnert. De zitting wordt daarna tot Vrijdag ver daagd. De president deelt mede, dat de Se naat Vrijdag en zoo noodig ook Zaterdag te Berlijn zitting zal houden, doch dat het pro ces in elk geval begin der volgende week te Leipzig zal worden voortgezet. (Wolff). Dimitrof's moeder naar Berlijn. De correspondent te Weenen van de N.R.Ct. meldt: Het blad Der Abend alhier bevat een in terview met de tachtigjarige moeder van Di mitrof, den beklaagde in het Rijksdagbrand- proces, die hier op weg naar Parijs is aange komen. De vrouw verklaarde, dat zij naar Berlijn zal gaan om daar het gerecht van de onschuld van haar zoon te overtuigen. Zij vertelde den interviewer, dat zij vier zoons heeft gehad, van wie de oudste in Rusland, de tweede in den wereldoorlog en de derde tijdens de revolutie te Sofia is doodgescho ten. Zij strijdt nu voor de bevrijding van haar laatste kind. Haar zoon, aldus betoogde zij, is een correct mensch en niet in staat tot brandstichting, wat ook zijn politieke tegen standers in Bulgarije bevestigen. De Abend constateert, dat het onderhoud met de grijze moeder ontroerend was. LINDBERGH'S OCEAANVLUCHT. DE SPRONG NIET IN EENS. LISSABON 15 Nov. (Reuter). Lindbergh heeft het bericht, dat hij van Lissabon naar New-York zal vliegen, tegengesproken. De actie-radius van zijn toestel is hiervoor niet groot genoeg. Betaling per executie! De jongste gebeurtenissen te Weenen. Weenen, 13 November. (Van onzen correspondent) Ook dat is voor elkaar gekomen: de Oostenrijksche republiek heeft zijn beul ge kregen. Eigenlijk wordt hij hier „Scharf- richter" geheeten, wat met het Nederland- sche woord „scherprechter" correspon deert, doch ik vind deze uitdrukking ver keerd, daar de nieuwe functionaris niet met een scherp geslepen zwaard zijn ambt zal uitoefenen, doch de ter dood veroor deelden aan een galg zal opknoopen. Het is een luguber handwerk en toch bestond er veel animo voor. Doch dat Ls geen won der, want de tijden zijn slecht. De nieuw-benoemde beul heet Johann Lang. Hij is een verre bloedverwant van den vroegetren beul Lang, die onder het keizerrijk 'is werkzaam geweest. De zoon van dien vroegeren beul heeft, toen men hem het ambt dezer dagen aanbood, geweigerd het te aanvaarden, want hij behoort tot de so ciaal-democratische partij, die op het oogen- blik overhoop ligt met de huidige regeering. Maar evenals die zoon heeft ook de nieuw aangestelde beul den ouden Lang indertijd bij het ophangen van misdadigers gehol pen. Zoodat hij ook over wat „routine" be schikt en het ambt bovendien „in de familie" blijft. Na de omwenteling heeft Johann Lang een betrekking als beambte in een Weensch bankinstituut gekregen. Hij 'was daar ge durende eenige jaren werkzaam, maar toen de 'groote afvloeiing kwam, die in Oosten rijk „Albbau" word genoemd, is hij werkloos geworden. De nieuwe beul zal geen vast salaris krij gen, zooals zijn voorgangers dat onder het keizerrijk hadden gehad. Men heeft een verdrag met hem gesloten, dat al door hem onderteekend werd, waarhij bepaald werd, dat hij telkenmale, wanneer hij een vonnis voltrekt, een bedrag van honderd vijftig schillingen krijgt, dat is ongeveer veertig Nederlandsche guldens. Hoe meer personen Lang dus op zal hangen, des te meer zal hij verdienen! Vlak in de buurt van Weenen, in een klein dorpje, dat Brunn am Gebirge heet, woonc een zekere Alois Seyfried, die thans reeds acht en zeventig jaren telt. Hij is indertijd een assistent geweest van den vroegeren beul Lang te Weenen en hij heeft later „zelfstandig" in Bosnië en Herzegowina als beul mogen werken. En die oude baas had ook nog graag de een een paar dagen geleden vacant gekomen betrekking willen hebben, maar „ziet u", zoo zegt hij, „daar ben ik eigenlijk helaas wel een beetje te oud voor geworden. Maar ik heb altijd goed mijn plicht vervuld. Ik heb met meer dan veertig- vonnissen voltrokken". Tien jaar geleden heeft Seyfried voor het laatst zijn beulshandwerk uitgeoefend. Dat was in Zuid-Slavië. In de republiek Oosten rijk was de doodstraf afgeschaft, maar Seyfried was na de omwenteling in den dienst van het koninkrijk Zuid-Slavië gekomen, waartoe Bosnië en Herzegowina nu toebe- hooren. Twee menschen tegelijkertijd heeft hij toen naar de andere wereld geholpen. Kort daarop is liij met pensioen gegaan en toen heeft hij zich in zijn geboortedorpje Brunn am Gebirge teruggetrokken. De galg, welke vroeger bij de allerlaatste executie in Weenen gebruikt werd, is weer voor den dag gehaald. En hoewel men oor spronkelijk van plain was dat instrument onmiddellijk op de binnenplaats van het „Graues Haus", dat is de gevangenis, op te richten, heeft men nu besloten de galg alleen maar telkens dan op dat plein neer te zet ten, wanneer er een vonnis voltrokken moet worden. De verjaardag van de Oostenrijksche re publiek is in het geheele land eigenlijk rustiger verloopen dan men had durven vermoeden. Wel hebben zich natuurlijk tal van incidenten voorgedaan en werden er te Weenen tweehonderdvijf en twintig per sonen gearresteerd en hadden er in verschil lende deelen van den staat ontploffingen van helsche machines plaats gehad. Te Weenen werd o.a. dr. Friedrich Adler, de zoon van Viktor Adler, wiens sterfdag vijftien jaar geleden men Zaterdag her dacht, tot twee malen toe door de politie agenten gearresteerd. Hij had zich op straat te midden van een groep sociaal-democraten bevonden, die hem toejubelden en die luid keels „Freiheit!", de socialistische strijdkreet riepen. Tezamen- met hem werd een keer de hoofdredacteur van „Das kleine Blatt". een socialistisch partij-orgaan, dat tot het concern van de „Arbeiter Zei tuns" behoort. Ui hechtenis genomen. Men hield dr. Adler anderhalf uur op het politie-bureau en heeft hem toen weer vrijgelaten. Dr. Adler is de secretaris-generaal van de Tweede In ternationale. Maandag was het tien jaar 'geleden, dat de sociaal-democraat Karl Seitz tot burge meester van Weenen werd uitgeroepen. Zijn partijgenooten wilden hem des avonds ovaties brengen en een grooten optocht van arbei ders met muziekkapellen en met roode vlag gen naar het Rathaus in elkaar zetten, ten einde Seitz hulde te brengen, doch de politie heeft het houden van betoogingen verbo den en heeft besloten de geheele omgeving van het Rathaus gedurende de avonduren af te zetten. Zoodat we het eigenaardige schouwspel hadden, dat de Weensche politie het verhinderde, dat de Weensche burge meester bij gelegenheid van zijn tienjarige jubileum een serenade kreeg. Hoe lang zal Seitz n.og burgemeester van Weenen zijn en hoe lang zullen de socialis ten deze stad nog kunnen en mogen be sturen? W. M. BEKAAR. AMERIKA KRIJGT EEN „ZEE-LUCHT HAVEN". WASHINGTON, 15 Nov. (Reuter). Roper, de minister van Handel, heeft meegedeeld, dat de directie van openbare werken anderhalf millioen dollar heeft gevoteerd voor den aan leg van een zee-luchthaven (Seadrome). Het gaat hier om een proefneming met een lucht haven aan te leggen in den Atlantischen Oceaan op ongeveer 500 mijlen uit de kust. hart en zenuwen sparen is betertf Wat is U een verkwikkende slaap/, kalme zenuwen en het welzijn van' de Uwen waard? Een moeilijk rekensommetje, nietwaar? Vergeet daarom niet, dat Hag d© uitkomst is, wanneer U een wer-| kelijk goede koffie wenscht er» bovendien gevrijwaard wilt blijven van de prikkelende werking der coffeïne. Hag is onschadelijk, want coffeïnevrij, en lekker, want rijk, aan aroma-stoffen. Hag spaart hart en zenuwen een voordeel, dat met 74 ct. per pakje niet te duur betaald is. Wia door zuinigheid de gezondheid niet wil bedriegen, geeft dus d© voorkeur aan Koffie Hag, blijft deze veredelde koffie waardeerert eri geniet een gezonde nach.tr.ustJ WIE HART EN ZENUWEN SPAART; GEZONDHEID VERGAART! DAAROM: KOFFIE HAG (Adv. Iiigez. Med.) CONCLUSIE VAN RAPPORT OVER DUITSCHLAND. „MILITAIRE PLICHTEN NIET VERVULD". BRUSSEL, 15 Nov. (Reuter). De Nation Beige publiceert in extenso hoofdstuk V van het rapport van de militaire controle-com missie in Duitschland. In dit document wordt uiteengezet, dat Duitschland zijn militaire verplichtingen niet heeft vervuld. NEUTRALE LANDEN HER BEWAPENEN ZICH, ZEGT CHURCHILL. OOK NEDERLAND. LONDEN, 15 Nov. (Reuter). Te Londen het woord voerende zeide Winston Churchill: Bemoei u niet meer met het continent van Europa dan ge er reeds bij betrokken zijt; kom uw verplichtingen na maar voeg er geen nieuwe aan toe door op landen, die reeds in groot gevaar verkeeren hun verdediging te verzwakken, pressie uit te oefenen. Landen die niet betrokken waren bij den laatsten oorlog, landen met een uitgesproken neutraliteit zooals het ..onaandoenlijke" Ne derland het timide Denemarken of Zwitser land zijn tenslotte gedwongen zich te her bewapenen en maken overhaast toebereidselen om hun grenzen te verdedigen omdat ze allen om Duitschland heen wonen. De Duitschers die het meest geduchte en gevaarlijke volk ter wereld zijn, zijn thans bezig zich tot een waan zin van woede op te werken en verklaren dat een oorlog roemrijk is. bij alle apothekers en drogisten! Proefdoosjes van de nieuwe medicinale bonbons - tegen hoest en prikkel in de keel. Zij bevatten bestanddeelen van V i c k s Va po Ru b in den vorm bonbons. ZE HELPEN GOED - ZE SMAKEN GOED (Adv. Ingez. Med.) AGENDA DONDERDAG 16 NOVEMBER Schouwburg Jansweg: Psychometrische en experimentenavond door Madame Dupois, 8.15 uur Nieuwe Kerk: Comité tot behartiging van de belangen der Russische Christenen. Spre ker Pastor Jack. 8 uur. Luxor Sound Theater: „Cavalcade", de ge schiedenis van één familie. 8.15 uur. Palace: „Baroud" (Marokkaansche liefde). Op het tooneel: de humorist Dumas. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Zilveren Dollar". Op het tooneel: Tummers, liedjes aan den vleugel. 7 en 9.15 uur. Teylers Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. toegang vrij. VRIJDAG 17 NOVEMBER Gem. Concertzaal: Gratis filmvoorstelling van de Coöperatie „De Eendracht" 8 uur. Theosofische Vereeniging, Nassauplein 8: Mr. Dr. D. Albers over; Zijn de sterren be woond. 8.10 uur. Soefi-beweging, Lange Veerstraat' 16: Fran- sche voordracht van den heer E. T. Dussaq uit Genève. (Onderwerp: De mystiek van het Soefisme). R.K. Kerk, Kleverparkweg 15: Conferenties voor niet-katholieken door Franciscaner Pa-> ter Wynand Sluys. 8.15 uur. Bioscopen, nieuw programma.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3