- PHBB -«J, x VOOR EER EN GEWETEN De huldiging van Jan Musch. ONDER DE LEUZE „EET VISCH' een aantal vischtenloonstellingen. de eommissie tot bevordering van vischverbruiL in Nederland daarvan is Woensdag te Zaandam door den burgemeester geopend. DE BEKENDE TOONEELKUNSTENAAR JAN MUSCH is Woensdagavond in den Stadsschouwburg te Amsterdam gehuldigd ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum. - De jubilarisNuisterend naar een der vele toespraken. WIE LACHT DAAR? Een prachtexemplaar op de internationale pluimvee-tentoonstelling, welke Dinsdag in Crystal Palace te Londen geopend is. Eerst® prijswinnaar en kampioen. OP HET VLIEGVELD TE LYMPNE (Eng.) inspecteerde de Egyptische gezant te Londen, Hafex Afifi Pasha, Dinsdag de tien nieuwe vliegtuigen, bestemd voor de Egyptische luchtstrijdkrachten. MEER DAN 12.000 LEDEN van sportvereenigingen uit alle districten van Japan namen deel aan de groote athletiekdemonstratie in het Meiji Shrine stadion te Tokio. Een overzicht tijdens de oefeningen. DR. IR. E. SNELLEN, landbouw-ingenieur en oud-directeur van den Landbouw in Suriname, is aari de Landbouwhoogeschool te Wagenlngen bevorderd tot doctor in de landbouwkunde. DE BEKENDE HAAGSCHE VOETBALLER, oud V.U.C.-er en Nederlandsch Elftal-speler, Kees van der Zalm, is Woensdag te den Haag in het huwelijk getreden met mej. Johanna Windsant. Het bruidspaar. DE SLOOPING DER HUIZEN aan de Rijnkade te Arnhem, waar de Noordelijke opritten voor de nieuwe Rijnbrug zullen komen. Op den achtergrond de Lauwersgracht, die men bezig is te dempen. FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER. 31) Hij zette alle scherts terzijde en sprak nu ernstig, vroeg' Hollis naar de ligging van zijn rancho luisterde kalm en oplettend naar de antwoorden van den laats ten. Een half uur later verliet Hollis, na een afspraak ge maakt te hebben mèt rechter Graney om trent het registreeren van. zijn. brandmerk en een opgave van zijn vee, het gerechtsge bouw en ging naar zijn bureau. Toen hij zijn post nakeek, vond hij de kennisgeving van rechter Graney en ook een anderen brief, gestempeld „Chicago", die een blijden glim lach te voorschijn riep op zijn gelaat. Een paar minuten later kwam Norton binnen en ofschoon Hollis nog heel weinig aan de cou rant gedaan had stond hij op en kondigde glimlachend aan. dat hij van plan was om naar de Circle Bar terug te keeren. „Wij zullen het Coyote pad nemen", zei hij tegen Norton, nadat zij opgestegen waren en van het Kicker-'oureau wegreden; „ik zal een oogenblik stilhouden bij de Hazeltons. Natuurlijk", vervolgde hij, toen hij een veel- beteekenende grijnslach op Nortons gelaat zag; „ik verwachtte wel, dat je argwaan zou koesteren en getrouwde lui hebben nu een maal de gewoonte om een hooghartige'en al wetende houding aan te nemen tegenover hen, die ongelukkig genoeg zijn om in onge- huwden staat te verkeeren „Bedoel je, dat je zoo'n beetje spijt hebt. omdat je nog niet getrouwd bent?" grinnikte Norton. „Misschien," lachte Hollis. „Maar. ik heb er ernstig over gedacht, om te trachten jouw ver hevenheid te bereiken." kleine geul reden en toen over een vlakte, die „Wil zij?" vroeg Norton toen zij door een hen naar het Coyote pad bracht, „Daar kan ik heelemaal niet uit wijs wor den", antwoordde Hollis. Hij lachte. „Je hebt zeker Ace's gedicht in de Kicker wel gelezen?" Hij ving Nortons knikje op en vervolgde. „Wel, Ace wist heel wat waarheid in dat pro duct te verwerken. Natuurlijk herinner je je het eerste couple t.- „Een vrouw schijnt bij intuïtie de geeste lijke processen- van een .man te kennen Zij taxeert hem tenminste vrij goed, zonder dat zij hem laat wetenhoe zij het doet. Een man kan nooit zeggen waar hij te land zal ko men. En dan weigert zij, terwijl zij den man zoo goed kent, absoluut om hem iets van haar gedachten te openbaren. Norton grinnikte tegen hem. „Jullie, los- loopende jongens, hebben zeker nog heel wat te leeren'. zei hij, „dat is een feit. Natuur lijk heeft zij hem aan een lijntje, als zij maa1' een beetje vrouw is. Maar naar welken kant stuurt zij hem?" „Wel naar zich toe, natuurlijk!" lachte Hol lis. Norton lachte over zijn heele gezicht. „Dat heb je dus ontdekt", zei hij droogjes. „Dan ben je klaar voor de volgende les," „En die is?" vroeg Hollis. Norton glimlachte met onuitsprekelijk me delijden. „M'n hemel!" lachte hij; „jullie vrij gezellen weten nu ook letterlijk niets!" Daarna reden zij zwijgend voort. Toen zij in het gezicht kwamen van Hazelton's huis. hield Norton zijn pony in en zat onbewegelijk in het zadel tegen Hollis te lachen. „Rijd jij maar door", raadde hij aan. Ik zal verder maar langs het Dry Bottom pad gaan dat bevalt mij toch beter." Hij bracht zijn pony plotseling in een an dere richting en Hollis vervolgde zijn weg. Hij vond Nellie alleen, haar broeder, was het veld in gegaan. Zij kwam op de veranda, toen zij de hoefslagen van zijn pony op het harde zand en de rotsen van het pad hoorde en. haar bogen heetten Bem oprecht welkom. Het was de eerste maal, dat hij hun een be zoek bracht, na zijn terugkeer naar de Circle Bar. „O!" riep zij verrukt. Maar toen zij den plotselingen gloed merkte, die in Hollis' oogen kwam bij dit blijk van belangstelling, bloosde zij en keek naar den zoom van haar rok,, waar tegen zij zenuwachtig schopte met de punt van haar schoen. Gedurende de dagen van Hollis' herstel in de woning van Hazelton, had hij de jonge vrouw in allerlei gemoeds stemmingen gezien. Maar in geen enkele had hij haai' zoo aantrekkelijk gevonden als nu. Verlegenheid stond haar goed, besloot hij, en hij keek haar aan met nieuwe belangstelling toen hij op zijn pony zat te wachten op haar uitnoodïging om af te stijgen. Die kwam „Het is vreeselijk warm" zei ze en liep naar de plek, waar twee stoeien stonden een. waarin hij vele uren had doorgebracht ge durende de dagen van zijn herstel, de andere waarin zij dikwijls had gezeten naast hem. Eerst nu merkte hij, hoe rijk en heer lijk deze dagen geweest waren. Toen hij af steeg en zijn pony vastbond aan een van de veranda-kolommen, glimlachte hij den kende aan Norton's vraag gedurende hun gesprek over Ace's gedicht. „Natuurlijk" had de opzichter gezegd „heeft zij hem aan het lijntje, als zij maar een beetje vrouw is. Maar naar welken kant stuurt zij hem?" Natuurlijk had zij hem letterlijk niet aan het lijntje, maar hij wist, dat liefde hem had aangegrepen en dat hij zich buitenge woon behagelijk voelde. Zijn glimlach werd breeder, toen hij zich haar plotselinge verontwaardiging herin nerde over zijn gedachtelooze bewering, dat hij nooit belang gesteld had in vrouwen. Na tuurlijk kon hij haar niet vertellen, dat hij groot belang stelde in één vrouw. Toen hij zich in zijn geliefde stoel liet vallen, zijn hoed afzette en het zweet van zijn voorhoofd veegde met zijn zakdoek, betrapte hij haar er op dat zij een snellen blik. wierp op het lit- teeken onder zijn rechteroog dat altijd een aandenken zou blijven aan zijn avontuur in den stormnacht. Zij zag dat zijn wenk brauwen samentrok:. „Je bent weer geheel hersteld", zei ze; „be halve dat schrammetje onder hét oog ben je weer dezelfde als voor je ontmoeting met Dunlavey's mannen". Hij keek langs haar heen naar de bruine bergen, die zich in de verte verhieven mijlen ver aan den anderen kant van het groote bassin dat baadde in den stralen- den gloed van den witten hemel sombere bewakers van een geheimzinnige wereid. Welk geheim bewaakten zij? Wat wisten zij van deze wereld van eeuwig zonlicht, van oneindigen afstand? Wisten zij evenveel van de wereld, waarop zij neerkeken, ais hij van het hart van het slanke, moederlooze meisje, wier oogen haar verrieden, telkens als hij daarin keek. Een glimlach, diep in zijn binnenste ver scholen, spiegelde zich niet af op zijn gelaat greep hem eigenaardig aan, schiep een gevoel in zijn borst, dat hij niet kon ontle den, maar dat smeekte om tot uiting te ko men. Hij kon het niet tot uiting brengen niet nu. Hij durfde zichzelf niet vertrou wen en onderdrukte het, zich zelf verzeke rende, dat het nog geen tijd was. Maar hij wist, dat hij niet dezelfde was als voor zijn avontuur met Dunlavey in den avond van den storm. Er was iets in zijn hart binnen geslopen, en dat had daar heerschappij ge kregen; iets wat dieper was dan een schram alleen een meisje, dat hem verzorgd had in zijn ellende; dat over hem had gewaakt, verzorgd, zijn wonden verbonden en zacht zijn hoofd had gestreeld in de dagen en nachten van koorts; hem alies gaf, wat hij noodig had tijdens zijn herstel; een citadel opgericht in zijn hart, die daar zou blijven staan als een monument van zijn dankbaar heid. Neen, niet alleen dankbaarheid. De glimlach was geboren. Hij keerde zich om en keek naar haar, eerlijk haar blik ontmoe tende, waarop zij verward haar oogen neer sloeg, „Vind je. dat ik -dezelfde ben als vroe ger?" vroeg hij plotseling. Zij stond op stralend, en wees met een vin ger naar het Coyote pad. „Ed komt!" ver klaarde zij. Voor hij nog een woord kon zeggen, was zij van de veranda af en snelde haar broer tegemoet, hield zijn paard vast terwijl hij afsteeg, kuste hem en klopte hem liefkozend op den schouder, toen zij naar de veranda kwamen. Ed begroette Hollis hartelijk. „Je moet je wel goed voelen met zoo'n zuster vindt je ook niet?" vroeg hij, toen hij op de veranda kwam en den stoel nam, waaruit Nellie was opgestaan. Zij was in huis gegaan, zonder Hollis ook maar aan te kijken, maar zij had zijn antwoord niet kunnen hooren, al was zij gebleven. Want het was een antwoord zonder woorden. Er zijn oo-genblikken, waar op mannen elkander volkomen begrijpen, al wordt niets gezegd. Hollis bleef eten. Nellie straalde tijdens den maaltijd, verzorgde de beide mannen, luis terde als zij samen praatten over de jongste gebeurtenissen in de streek. Ed was zeer in genomen met het bericht van de komst van Ben Allen. „Die kerel weet wat hij wil", verzekerde hij Hollis. „Hij was de beste sheriff, die Col- fkx County ooit gehad heeft en het heeft verschillende goede gehad. Allen is kalm, maar hij laat- zich door niemand beetnemen. Sommigen hebben het geprobeerd, maar zij vonden, dat het de moeite niet loonde en daarom probeerden zij het niet meer". .(Wordt vervolgdji

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7