DE BILT Opzienbarend getuigenis te Berlijn. VRIJDAG '17 NOVEMBER 1933 HA'ARLEM'S DAGBLAD 2 Student voor vijftien maanden geschorst. iWegens het ontgroeningsincident te Utrecht. Zes anderen eveneens gestraff. Zeer roekeloos met ladder gehandeld Aan de poort van de Utreclitsche Univer siteit z-ijn de disciplinaire straffen aange plakt, die de rector magnificus prof. dr. C. W. Star Busman heeft uitgesproken over de stu denten, die meegedaan hebben aan de roeke- looze ontgroening, waarbij, naar men zich herinnert een student van een ladder is ge vallen en ernstig gewond. Aan een 19-jarig student is de toegang tot de universiteit ontzegd voor den tijd van een jaar en drie maanden, ingaande 16 Novem ber. Het blijkt, volgens het U. D., en dit is te vens aan de hoofddeur vermeld, dat deze student niet verschenen is op de uitnoodiging van den rector-magnificus om gehoord te worden, en welomdat hij naar een brui loft ging, die hij belangrijker vond. Voorts is opgelegd de straf ve>u berisping aan een 24-jarigen student, de straf van waar schuwing aan een 23-jarigen, en de straf van berisping aan een 19-jarigen, een 21-jarigen, een 20-jarigen en een 22-jarigen student, zoo dat in totaal zeven studenten disciplinair ge straft zijn. In de vonnissen staat verder vermeld, dat bij het onderzoek is komen vast te staan, dat aan den ladder die bij het ongeval be trokken is geweest, wel degelijk is gerukt en dat deze is achteruitgetrokken, zoodat de lad der in een stand kwam te staan, die er groot gevaar voor opleverde, dat het gewicht dergenen, die zich op den ladder bevonden, niet kon worden gedragen. Dat geen der stu denten iets heeft gedaan om aan dit drei gende gevaar (breken van den ladder) een eind te maken, wordt in de vonnissen ernstig gelaakt, terwijl in deze vonnissen herhaalde lijk sprake is van de roekeloosheid, waar mede de betrokken studenten in den tuin van het perceel aan de Kr. Nieuwe Gracht zijn te werk gegaan. WERKLOOSHEID IETS TOEGENOMEN. BIJNA 300.000 WERKLOOZEN. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemid deling deelt mede, dat de werkloosheid ónder de 600.000 leden van ingevolge het Werk loosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereeni- gingen*'in de week van -23 tot en met 28 October 1933 heeft bedragen 24.8 pCt. In de overeenkomstige week van het jaar 1932 bedroeg de werkloosheid 26.8 pCt. Sinds het laatst van Augustus 1933. toen de werkloosheid 23.6 pCt. bedroeg, is zij met 1.2 pCt. gestegen. Deze stijging is minder dan in normale tijdsomstandigheden in dit ge deelte van het jaar gewoonlijk valt waar te nemen. Bij 1060 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 28 October 1933 in totaal 323.067 werkzoekenden ingeschreven, waaronder 307.334 mannen. In totaal waren werkloos 298.298 personen waaronder 287.615 mannen Op 14 October bedroeg het aantal inge schreven werkzoekenden bij een ongeveer gelijk aantal organen der openbare arbeids bemiddeling 316.134. Hiervan waren werk loos 292.394 personen, waaronder 280.877 mannen Het aantal werkzoekenden is derhalve sedert 14 October 1933 toegenomen met 6933, het aantal werkloozen met 6904. BOTSING TUSSCHEN BROCKWAY-BUS EN VRACHT AUTO. TWEE VROUWEN GEWOND. Donderdagmorgen ongeveer kwart over elf had op den hoek van de Oranjestraat en de Gasthuislaan een botsing plaats tusschen een Brockway-autobus en een vrachtauto. In de bus zat o.a. de 41-jarige mejuffrouw W. uit de Anjelierstraat. Door den schok vloog zij met het hoofd door een ruit, met het gevolg dat zij een bloeduitstorting bij het linkeroog kreeg. Zij werd door leden van den Onge- vallendienst verbonden, waarna zij per taxi naar haar woning vervoerd werd. De 72-jarige wed. K., wonende aan de Westergracht, be zeerde haar linkerarm, maar zij wilde niet door den Ongevallendienst geholpen worden. Beide wagens werden beschadigd. Tegen den bestuurder van de Brockway-bus werd proces verbaal opgemaakt, omdat hij aan de van rechts komende vrachtauto geen voorrang had verleend. TRAM UIT DE RAILS. Donderdagmiddag half één dérailleerde een tramwagen van lijn 1 op de Vijverlaan, door dat er teveel zand op de rails lag, dat door een voorgaande tram uitgestrooid was. Het tramverkeer ondervond twintig minuten ver traging. DE STAKING AAN DE SPHINX TEN EINDE. OOK DIRECTIE AANVAARDT BEMIDDELINGSVOORSTEL. De directie van de aardewerkfabriek De Sphinx te Maastricht heeft thans eveneens het voorstel van den Rijksbemiddelaar prof. mr.-A, C. Josephus Jitta aanvaard, zoodat het conflict bij die fabriek als opgelost kan worden beschouwd. Maandag zal de arbeid worden hervat. Er waren bij het conflict 1200 arbeiders betrok ken. Ex-communist doet onthullingen. De brand door communisten voorbereid? Torgler en Popof zouden in het complot geweest zijn. (Vervolg van pagina 1). BERLIJN, 17 November (Wolffbureau). Toen getuige in April gelden moest afreke nen, welke hij voor de partij had beheerd, was ook Singer aanwezig. In het gesprek kwam ook de brand in den Rijksdag ter sprake en Singer zeide, dat het nog zoo zeker niet was, dat de Nat.-Soc. den Rijksdag in brand hadden gestoken. Toen hem gevraagd werd. hoe hij hierbij kwam, zeide hij, dat hij op dien dag koerier was tusschen de Partij-centrale en den Rijks dag, en verder niets wilde zeggen. De voorzitter zegt dan, dat getuige in een eerder verhoor heeft verklaard, dat Singer gezegd heeft, dat hij als koerier nauwkeurig wist, dat de brand in den Rijksdag het sig naal was om er op los te slaan. Getuige: Dat kan wel mogelijk zijn, dit wordt bevestigd door het feit, dat we de aanwijzing hadden ontvangen, dat 23 Febru ari de wapens zouden worden uitgedeeld. Vervolgens verklaart getuige, dat hij een zekere Kempner in een asyl voor dakloozen heeft leeren kennen en hem in de commu nistische partij heeft gebracht. Later is Kempner gekomen in de commu nistische centrale voor buitenlandsche aan gelegenheden Na den brand heeft dezeKempner getuige gezegd, „als ik geweten had, dat die zaak met den brand een fiasco zou worden, dan zou ik er nooit aan begonnen, zijn. Getuige vroeg toen Kempner of deze zelf erbij was geweest, waarop deze ant woordde: „Jawel, ik ben degene, die he* brandbare materiaal naar den Rijksdag heeft gebracht". Getuige verklaart dan verder, dat Kempner hem vertelde, dat dit materiaal was ver vaardigd in de Veteranenstrasse en dat hij het in een koffer in het Rijksdag-portaal aan Torgler heeft gegeven. De voorzitter verklaart, dat getuigt» eerst een anderen'naam heeft genoemd en vraagt of Kempner werkelijk Torgler heeft ge zegd. Getuige zegt dan, dat hij zich vergiste. Kempner zeide, dat hij de tasoh aan den groeten zwarte heeft afgegeven die hij eens bij de Roode Hulp heeft getroffen. Hij bedoelde hiermede Popof. Torgler is in een ander gesprek te pas ge komen, waar Kempner verklaarde, dat Torg ler en Koenen de brandstichters hebben bin nengelaten en gedekt hadden. Voorzitter: Hoe komt U er bij dat Popof de groot'e "zwarte "was. Getuige: Omdat jik met Kempner Popof eens'bij de Roode Hulp "heb ontmoet; en. wel in December en in Januari. Kempner sprak met Popof; ik kon hen evenwel niet verstaan, omdat zij Esperanto spraken. Kempner zeide mij toen, dat hij met den grooten zwarte dikwijls samen was in de Roode Hulp en dat deze daar den naam „Jim my" had. Verder verklaarde getuige dat Kempner hem heeft verteld, dat in een vergadering van 23 Februari met de brandstichters gesproken was hoe zij de zaak moesten aanleggen. Voorzitter: Heeft Kempner hierbij gezegd, dat de brandstichting in handen van Torgler heeft gelegen? Getuige: Jawel'. Voorzitter: Op welk uur moest de brand stichting worden uitgevoerd? Getuige: Hij heeft woordelijk gezegd, dat om 7.30 des avonds de brand volledig moest zijn aangelegd. De voorzitter: Heeft Kempner ook gezegd, welke personen deelnamen aan de vergade ring in het Karl Liebknechthuis? Getuige: Thalmann, Scheer en anderen moeten er bij geweest zijn. Voorzitter: Daarvóór moet echter nog een speciale vergadering geweest zijn, hebt u ge zegd. Getuig: Ja, eerst heeft een bespreking plaats gehad met Van der Lubbe en de'Bul garen. Kempner heeft woordelijk gezegd, dat deze vergadering in den Grossen Stern is gehouden. Kempner was hier bij en ook Po pof moet hier bij geweest zijn. Hij zeide na drukkelijk, dat Popof degene was, die den brand moest leiden. Hij zeide verder, dat Torgler en Koenen Popof van brandbaar ma teriaal hebben voorzien. Voorzitter: Wat heeft Kempner over de speciale rol van Popof gezegd? Getuige: Hij zeide mij, dat zwavellonten moesten worden gelegd van de verschillende plaatsen waar brandbaar materiaal lag, zoo dat deze van verschillende plaatsen aange stoken konden worden. Hierbij speelde een Bulgaar Gorgof of iets dergelijks een rol. Popof had opdracht den brand tijdig aan te steken en de brandstichters in den rug te dekken. Het is een ongeluk geweest, dat Van der Lubbe verdwaalde. Popof moest den af tocht dekken. De daders zijn door een ven ster ontkomen. Kempner heeft niet gezegd in welk portaal hij de koffer met brandbaar materiaal heeft afgegeven. Ongeveer veertien dagen later heeft getuige Kempner op straat ontmoet en deze vroeg hem of hij hem niet aan een fiets kon helpen, welke niet meer dan 10 Mark mocht kosten, want hij wilde naar het buitenland vluchten. Kempner heeft ook gezegd, dat voor de brandstichting alleen buitenlanders werden gebruikt, om iedere verdenking van de Duitsche partij af te leiden. Getuige verklaart verder, dat nog na 27 Februari de alarmtoestand voor de partij ge handhaafd bleef, maar dit was van geen be- teekenis. Het werd door de menschen op eigen gelegenheid gedaan, omdat na den brand niet er op los geslagen werd. Op een vraag van den voorzitter verklaar de getuige Grothe, dat hij Popof heeft her kend van de plakkaten. Zonder Popof aan te zien geeft hij een korte beschrijving van 'hem, waarop hij zich tot Popof wendt om te zien of zijn beschrijving klopt. Popof roept getuige toe: Schmutziger Mensch. De voor zitter wijst dergelijke beleedigingen krachtig meldt: Hoogste barometerstand 774.7 m.M. te Ha- paranda. Laagste barometerstand 748,m.M. te La en voorspelt: meest matigen, Oostelijken tot Noord-Ooste lijken wind. Nevelig tot half of zwaar be wolkt. Weinig of geen neerslag. Iets kouder. Barometer 758 m.M. 752 m.M, Stand hedenmoren 10 uur Stand van gister Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer Hoogste gisteren 43 F. Laagste heden nacht 39 F. Hoogste heden tot 12 uur 40 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 17 November Ondertrouwd 16 November: H. F. M. van Leuven en J. C. van Velse; W. J. v. d. Moolen en C. E. v. d. Veldt; M. C. Sutherland en H. de Waal; L. T. Strik en M. A. Verschuren. Getrouwd 16 November: E. J. Rijbroek en A. E. van Straaten; W. A. Machielse en E. H. van Noordt; H. C. Scheffer en G. L. God schalk; A. J. Smit en J. A. A. v. Driel. Bevallen 14 November: M. M. Schnijder- Plas, d.: M. E. DamaveKerstholt, z.; P. C. de la Rie—Pastor, z.; 15 November: C. van EekenBoot, z. FAILLISSEMENT N.V. „DIE HAGHE". EEN EERSTE UITKEERING VAN 10 Wij hebben inzage gehad van de Eerste Uitdeelingslijst in het failllissement der N.V. „Die Haghe", Onderlinge Spaarkassen, voor heen gevestigd te Overveen. Het faillissement is uitgesproken op 25 Oc tober J.927. In deze uitdeelingslijst staat vermeld een totaal bedrag aan ontvangsten van f 76008,41 1/2 en aan uitgaven van f 22548.41. Er zou dus ter verdeeling overblijven een be drag van f 53460.00 1/2. Het komt noodzakelijk voor, eenige gelden te reserveeren, hoofdzakelijk omdat een exe cutie van een der perceelen, waarop een hy potheek ten behoeve van den boedel is ge vestigd, aanhangig is en een of twee andere zoodanige excenties dreigende zijn. Deze re serve is gesteld op f 2841.87 1/2, zoodat ter te genwoordige verdeeling overblijft f 50618.13. Hiervan moeten nog worden afgetrokken de bijzondere en algemeene preferenties, zoo- dat ter verdeeling onder de niet-ibevoor- rechte crediteuren en 'onder de crediteuren wier voorwerpen van bevoorrechting geheel of ten deele nog niet tot realisatie zijn ge komen, ter beschikking is een bedrag van f 46593.95 of 10 pet. der totale vorderingen, welke f 465939.50 bedragen. Rechter-Commissaris in dit faillissement is Mr. Th. Raedt; curatoren zijn Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink en Mr. A. Bruch Het aantal crediteuren, waarbij tal van kleine spaarders, is 1613. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. HET SPORTFONDSENBAD. Haarlem, 16 Nov. 1933. Mijnheer de Redacteur, Waar de heer M. Mauritz, voorzitter van den Raad van Beheer van het Sportfondsen- bad Haarlem, mededeelt, dat dit bestuur met het door mij bestreden artikel in het Sport- fondsenbad niets te maken heeft, aanvaard ik dat ten volle, maar dan vraag ik mij toch af of de Sportfondsenbeweging, waarvan het Sportfondsenblad toch blijkbaar het orgaan is, dat orgaan niet meer onder appèl moet houden. Intusschen zegt de heer Mauritz, dat ik zonder kennis van zaken de exploitatie-plan nen van het Haarlemsche Sportfondsenbad zou hebben gecritiseerd. Daar is geen kwestie van. Ik ben er van overtuigd dat de begroo ting voor de eerste jaren geheel sluit, althans op papier. Maar ik durf nogmaals beweren, dat de directie van Stoop's Bad volkomen gelijk zou gehad hebben, indien zij zich zou hebben verweerd tegen - doorvoering van dit plan, dat niet-rentabiliteit van beide inrich tingen of van één van beide tengevolge zal hebben en waarvan de consequentie zal zijn, hetzij stopzetting, dus volkomen kapitaalyer- nietiging ten laste van den belastingbetaler. Voor mij blijft het precies hetzelfde of hier het in Stoop's Bad, dan wel het in het Sport fondsenbad te steken kapitaal verloren gaat. In allen gevalle is het kapitaal, dat voor de gemeenschap verloren gaat. En de Neder - landsche Gemeenschap heeft in dezen tijd van economische misère niets meer te mis sen, althans niet voor de luxe die een over dekte zweminrichting toch altijd blijft. En waar ik dit voorzie, vind ik het jammer, dat daarvoor Haarlem alweer een stuk stede- schoon zal moeten missen. Voor de zwem mers hebben wij hier op de fiets gemakkelijk te bereiken gelegenheid tot zwemmen te over, voor de niet-zwemmers zal Haarlem weer aan aantrekkelijkheid als woonstad verliezen. En aangezien dit thans een voldongen feit is en de aanbesteding einde November plaats zal vinden, behoeft de heer Mauritz zich over dit geschrijf niet meer bezorgd te ma ken. In den eersten tijd na de opening durf ik zelfs, zoolang het nieuwtje er niet af is en mits de economische misère niet nog erger wordt, een grooten toeloop aan het nieuwe zwembad voorspellen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, F. TEDING VAN BERKHOUT Jl*. VEILINGEN. Donderdag zijn in het Notarishuis geveild No. 1: het fabrieksgebouw met bovenwo ning Ged. Oude Gracht 66 en het magazijn met werkplaats Gasthuisstraat 13. Kooper A. Hoogeveen f 24.655. No. 2: het winkel- en woonhuis KI. Hout straat 49 a en het pakhuis Gravinnesteeg 4. Opgehouden op f 16JD55. Nb. 3: het woon- en winkelhuis met bak kerij Kleine Houtstraat 81. Opgehouden op f 12.100. No. 4: het huis Romolenstraat 46. Kooper L. P. Dernison f 2950. No. 5: werkplaats met 2 bovenwoningen Zoetestraat 4 en 6. Kooper W. J. Nagtegaal q.q. f 7325. No. 6: huis de Witstraat 29. Opgehouden. No. 7: huis de Witstraat 31, Opgehouden. No. 8: huis Spaarne 61. Opgehouden. No. 9: huis Anthoniestraat 12B. Opgehou- dep. No. 10: fabrieksgebouw Anthoniestraat 12A. Kooper II. Smolenaars f 10.125. No. 11 en 12 huizen Rozenstraat 17 A. en 17 B. Kooper C. J. J. Jaques f 1550. No. 13: huis Harmenjansweg 57 AA. Koo per L. J. A. Molhoek f 975. No. 14: huis Delftstraat 3 zw. en rd. Koo per F. L. Groen f 2825. No. 15: huis Delftstraat 5 zw. en rd. Koo per G. Hartog f 2700. No. 16: huis Delftstraat 7 zw. en rd. Koop per G. Hartog f 2850. BOYCOT DUITSCHE WAREN. De afd. Haarlem van den Alg. Ned. Bond ver Verzekeringsagenten, Ziekenfondsboden en Incasseerders heeft in een vergadering de volgende motie aangenomen: De huishoudelijke vergadering van de Algem. Ned. Bond van verzekeringsagenten, ziekenfondsboden en incasseerders, afd. Haarlem, stelt vast, dat de boycot een der krachtig ste wapenen is, die, mits systematisch en wel overwogen gehanteerd, tegen het Duitsche fascisme kunnen worden aangewend; heeft met groote instemming, kennis ge nomen van het besluit van den Algemeenen Raad uit N.V.V. en S.D.A.P., om over te gaan tot een boycot van Duitsche waren en_ van de stichting van het Centraal Bureau uit de moderne arbeidersbeweging; heeft verder met instemming vernomen, dat ook in het buitenland krachtige pogingen worden gedaan, om aan deze boycot een in ternationaal karakter te geven. roept alle leden van onze organisatie op het werk van het Centraal Bycot-Bureau en van het plaatselijk boycot-comité zoo krachtig mogelijk te steunen. vertrouwt, dat onze leden zich voortaan zullen onthouden van het koopen van Duit sche waren en dat zij in eigen omgeving- de krachtigste progaganda voor deze boycot zullen voeren. GOEDE VANGST. Op telefonisch verzoek van de Rotterdam- sche politie werd Donderdagavond elf uur in een hotel alhier door de Haarlemsche politie aangehouden de 28-jarige G. uit Dordrecht en de 22-jarige mej. K. uit Groningen, die zich ten nadeele van een Rotterdamsche firma hadden schuldig gemaakt aan oplichting van een radiotoestel, twee koffers en twee winter jassen. De twee aangehoudenen, die zich in dit hotel onder een valschen naam hadden •doen inschrijven, waren in het bezit van twee nieuwe overjassen en vier koffers, gevuld met kleedingstukken. Deze voorwerpen werden in beslag genomen. Het radiotoestel was reeds eerder in Rotterdam opgespoord. Het oneerlijke paar is naar Rotterdam op transport gesteld. PARKEERVERBOD SPEKSTRAAT. B. en W. van Haarlem hebben besloten de Spekstraat aan te wijzen als gedeelte van den openbaren weg, waar het aan bestuurders, eigenaars of houders van motorrijtuigen op meer dan twee wielen, van handkarren of van bespannen voertuigen verboden is (tenzij de vrijheid of de veiligheid van het verkeer zulks eischt) hun voertuig in stilstand te hebben voor andere doeleinden dan het onmiddel lijk in- en uitlaten van personen of onmiddel lijk in- of uitladen van zaken. Dit zal door middel van borden voor weggebruikers ken baar worden gemaakt. WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE BERLIJN. Van der Heyden-Bogaert geven op. BERLIJN, 17 Nov. (V.D.) Na de classifica tie van gisteravond toonde de Berlijnsche .Zes- daagsche gedurende eenigen tijd een levendig beeld van felle jachten, waarbij in totaal 48 ronden gewonnen werden. Tegen middernacht moest onze landgenoot Van der Heyden echter opgeven, waardoor het koppel Van der Hey denBogaert uit den strijd raakte. Te vijf uur vanmorgen, toen na dertig uur 856 K.M. was afgelegd, luidde de stand: 1. Schoen-Busschenhagen, 97 punten; Tietz-Charlier, 67 punten. Op één ronde; Buysse-Deneef. 85 punten. Het koppel Piemontesi-Dinale heeft ook opgegeven. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De beui'sstemming was hedenmorgen aan zienlijk verbeterd. De maatregelen, die de Amerikaansche regeering heeft genomen om kapitaalvlucht tegen te gaan, waardoor een krachtig herstel in Wallstreet en op de Ame rikaansche goederenmarkten kon intreden, hebben eenigszins geruststellend gewerkt. Van de nervositeit die gistermiddag allerwege was te bespeuren was vonmargen dan ook niet veel overgebleven. De verkoopsdrang was ver minderd en van de zijde van den beroeps- handel bestond dekkingsvraag. Speciaal H. V. A. konden zich zeer krach tig herstellen, waartoe nog' medegewerkt werd door de prijsstijging op de New-Yorksche sui kermarkt. Voorts liepen Philips aandeelen sterk op. Ook de overige fondsen gaven hoo- ge noteeringen te zien. Op de wisselmarkt was het heden kalmer, doch de situatie blijft nog steeds onoverzich telijk. Weliswaar heeft Roosevelt de kapitaals vlucht aan banden gelegd doch er schijnt geen verandering te worden gebracht in de monetaire politiek. Al is de groote druk op den dollar verminderd, het wantrouwen ten aan zien van het Amerikaansche betaalmiddel blijft bestaan. De eerste koers van den dol lar stelde zich hedenmorgen omstreeks 1.50 doch daarna voltrok zich een lichte reactie. Hiervan profiteerde weer het pond, dat aan vankelijk iets lager gold doch in den loop van den morgen weer verbeterde tot 8. De Fransche franc bleef op peil. VERG. TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOL HOUDENDE DRANKEN Zaterdagmiddag 18 November zal om 3 uur m de zalen van het gebouw „Caecilia" een bazar worden geopend ten bate der drank bestrijding. Alle stands zullen smaakvol worden inge richt en op iederen stand zal een verlicht transparant komen, waarin het sociale nut der geheelonthouding zal worden aangetoond. SANTPOORT JAARFEEST R.-K. VOLKSBOND. Zondag a.s. viert de kring Santpoort van den R.-K. Volksbond haar jaarfeest in „Zo- merlust", nadat het des morgens kerkelijk is gevierd met een H. Mis en een algemeene H. Communie. Medewerking wordt verleend door de R.-K. Tooneelvereeniging V.O.O.T.A.G., die „Als de oogen opengaan" van Jan Grosveld zal opvoeren. VEILING. Bij de ten overstaan van Notaris Boerlage gehouden veiling in „Zomerlust" konden een weiland in den Buitenhuizerpolder, groot 2 H.A., 22 A., 45 c.A., een woonhuis aan de Wiistelaan (voormalige Wijkgebouw van het Witte Kruis) en een woon- en winkelhuis aan den Terrasweg resp. opbrengen f 3000, f 6700 en f 8000, voor welke prijzen ze werden opgehouden. GOED NIEUWS VOOR DE HOOFDSTRAAT BEWONERS. Naar we vernemen, zal binnenkort een aan vang worden gemaakt met de verbetering van de Hoofdstraat. Het werk is opgedragen aan de firma Hulsebosch. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 17 NOVEMBER '33 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM Staatsl. Bird, 4 1/2 pCt. Nederl. 1971 5 pet. Ned. 1919 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Buitenland. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930 (Young'leen,) 7 pet, Duitschland. 1924 (Damesleen.) Sclieepv. Mijen. Oude Vaax-t Oude Boot Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Ned, Industrieën Binï. Aecoustiek Alg. K.zijde Unie..,. A. N. I. E. M. (Nat. Bezit) v. B.erkeI'sPatent •CalvëDelft Neder1!.Fórd Ned. Ind, Gas (Nat. Bezit) Gem. Beb. Philips Unilever N. V, Industrieën BuitJ. Anaconda Copper Associated Gas Bethlehem Steel Centi-, Publ. Serv. Cities Service General Aviation Intern, Nickel Nevada Copper North Amer. Cy. U. S. Steel Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Plandel Mij. Indische Bank 50%-% in pnd. 54% 26% 132% -132% 85% 19% -19% 1H 13% 9% 26%-26% Banken Bnitenl. Deutsche Reichsb. Fi'ansche Banken Petrol. Mij. Binl, Kon. Petroleum Perlak Petroleum Buitl. Continental Oil Shell Union Cultuur Maatscli, H. V. A. Java Cultuur N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mij. Alg. Exploitatie Billiton II Boeton Tabak-Maatsch. Deli Batavia Tabak Deli Maatsch Besoeki Senembah Rubber Maatsch. A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cultuur Ondern Spoorw, Builen). Comm. Milwaukee Missouri Kanses Texas Wabash Railway Union Pacific Prolongatiekoei-s 173%173 92 10% 10% 5%-5% 46% - 146 93 91% 91—91% 37 3 5 66 1

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2