WIELRIJDEN. Van Egmond geeft den strijd op. MAANDAG 20 NOVEMBER 1933 H AARLEM'S DAGBLAD 6 Ook VanOers en Valentijn uit den strijd. Een nieuw koppel Van NekVan Hout. Af wisselende bezetting van de eerste plaats. Hedenmorgen PijnenburgWals nog a den kop. Zaterdagmiddag. Toen wij Zaterdagmiddag twaalf uur, het tijdstip, waarop de neutralisatie is afgeloo- pen, het R. A. I.-gebouw weer betraden, was het er nog geheel leeg. De renners reden ge huld in mantels of dikke wollen truien, som migen met slaapmutsjes op, kalm hun rondjes. Alle koppels waren nog in de baan. De toestand van Pijnenburg De toestand van Pijnenburg was goed; hij had rustig geslapen en deed Zaterdagmiddag weer volop aan de gebruikelijke grapjes mee. Na 13 uur rijden waren 296,808 K.M. afge legd. Valpartijen Reeds in de eerste sprint van het klassement van half drie had er een ernstige valpartij plaats. Loncke, Van Oers, Van Egmond, De Wolf en Slaafcs waren er het slachtoffer van. Van Oers was er het ergst aan toe; hij vloog tegen de balustrade aan. De 'ovrigen kwamen er vrij goed af. Doordat Wals een lekken band kreeg, kwam de valpartij. Men trachtte elkaar te ontwijken, doch dit gelukte niet bij allen; verschillende renners vlogen over elkaar heen. Er werd nu eenigen tijd geneutraliseerd en de baan bijgeschaafd. Aan de koppels Slaats-van Hoek; Aerts- Loncke en Adam-De Wolf werd 15 minuten neutralisatie verleend en aan de koppels Van Egmond—Van Nek en Van OersValentijn een half uur. Tijdens de klassementssprints viel er niets bijzonders te bespeuren. Er werden geen uit looppogingen ondernomen. Na de sprints werd er af en toe een kleine jacht ingezet, doch niet van veel beteekenis. Na afloop van hun neutralisatietij d versche nen alle koppels weer in de baan. Naarmate de tijd van het tweede middag klassement naderde, begon men te jagen. Van Nek en Van Egmond zetten de jacht in en ondernamen een poging om een ronde in te loopen. Zij slaagden hierin op schitterende wijze. Hun voorbeeld werd weldra door an deren gevolg en ook Rausch-Huertgen, van Hout-Richard en Pijnenburg-Wals gingen ze achterna. Het werd nu een aanhoudende jacht, waarbij ronden genomen werden. De resultaten van de klassementsprints van half vijf waren als volgt: le sprint; Broccardo-Lonke-van Egmond- Richli. 2e sprint: Wals-Richli-Broceardo-Aerts. 3e sprint: Wals-Guerra-Richli-Van Egmond 4e sprint: Guerra-Broccardo-Huertgen- Muller 5e sprint: Jan v. Kempen-van Nek-Rausch- Buehler. 6e sprint: Pijnenburg-Guerra-Vluggen-van Hoek. Om vijf uur keerde de rust in het veld weer terug. Van Oers geeft op Van Oers, die er zooals reeds gemeld, het slechtst afgekomen was bij de valpartij in het begin van den middag had zoodanige won den bekomen, dat hij niet meer verder kon rij den en op moest geven. Zijn koppelgenoot Valentijn is dus thans reserve-rijder. Hij kreeg voorloopig vier uur rust. De jachten hadden tot gevolg gehad, dat er groote verandering in den stand was ge komen. Richli-Buehler. Pijnenburg-Wals en Rausch-Huertgen hadden elk een ronde in- geloopen, terwijl andere koppels, w.o. v. Eg- mon en Van Nek, die eerst een ronde geno men hadden, twee tot vier ronden verloren hadden. In totaal was om vijf uur 449.160 K.M. afgelegd. Te vijf uur wa's de stand als volgt: Aan den kop: 1 Guimbretière-Brocardo 43 pnt. 2 Braspenninx-Van Kempen 39 pnt. Op 1 ronde: 3 Richli-Buehler 42 pnt. Op 2 ronden: 4. Pijnenburg-Wals 52 pnt. Op 3 ronden: 5 Rausch-Huertgen 4 pnt. Op 4 ronden: 6. Adam-De Wolf 9 pnt. Op 5 ronden: 7 Van Egmond-Van Nek 44 pnt. 8. Slaats-Van Hoek 25 pnt. Op 6 ronden: 9. Guerra-Bresciani 23 pnt. 10. Aerts-Loncke 15 pnt. 11. Vluggen-Muller 13 pnt. Op 10 ronden: 12. Van Hout-Richard 4 pnt. Na dezen stand kwam de neutralisatie van zes uur, die tot ongeveer acht uur duurde. De renners gingen nu weer over in het rijden met een slakkengangetje. Zaterdagavond en -nacht. Van Egmond uit den strijd Tegen acht uur zijn de tribunes al vol. Als de klassement-sprints van tien uur beginnen is het huis uitverkocht. Eenige sensatie verwekt de mededeeling. dat onze sprint-kampioen Jacques van Eg mond, nadat hij gedurende eenigen tijd neu tralisatie had verkregen om zich in verband met zijn val van 's middags door een dokter te laten onderzoeken, zich opnieuw onder medische behandeling had moeten stellen en den strijd moest opgeven. Zijn koppelgenoot Van Nek blijft als reser ve in de baan, evenals Valentijn. Even doet het gerucht de ronde, dat er een koppel Van Nek-Van Hout zal worden gevormd, omdat Richard zou opgeven wegens maagkrampen. Inderdaad heeft de jonge Richard eenige last van zijn maag, maar reeds na korten tijd bewijst hij door het tempo, waarmee hij het peloton opjaagt, dat hij weer fit is. En tegen kwart over negen volgt dan ook de mede deeling, dat Valentijn en Van Nek een nieuw koppel gevormd hebben, dat met zes ronden achterstand op de tiende plaats komt. Pijnenburg valt weer Tegen kwart over negen wordt de eerste sprint gereden om een premie van 40.—. Pijnenburg is, wat er ook aan zijn sleutelbeen moge mankeeren, weer fit, en gaat met een kleinen voorsprong als eerste over de eind streep. Als hij echter nog in volle vaart uit de bocht komt, knalt plotseling zijn voorband en met een onfortuinlijken val grijnst de pech opnieuw Pijnenburg tegen. Voorloopig moet hij op medisch advies een half uur rust hou den. De baan is in de bocht, waar Pijn ge vallen is, nogal toegetakeld; zij moet bijge schaafd worden, zoodat de wedstrijd gedu rende 20 minuten geneutraliseerd wordt. Als de neutralisatie wordt opgeheven wordt on der gejuich der aanwezigen bekend gemaakt dat Pijnenburg verder zal rijden. Onder luid hoera en de tonen van „Lang zal hij leven" wordt Pijnenburg begroet als hij weer in de baan verschijnt. Tegen half elf wordt weer een premie ver reden, die gewonnen wordt door den Belg Loncke. Deze zet meteen door en ontketent de eerste jacht van dezen avond.Guimbrétière gaat hem achterna, gevolgd door Wals, die alleen rijdt omdat Pijnenburg opnieuw 20 minuten heeft gekregen om zich te laten verbinden. Ongetwijfeld worden er bij de nu volgende jacht ronden gewonnen, doch het valt niet te overzien door wie en hoe. Dan komt „den Pijn" weer op de piste en vol brengt het kranige staaltje een ronde terug te winnen van zijn achterstand. Uit de hou ding van het publiek blijkt ondubbelzinnig, dat het koppel Pijnenburg-Wals favoriet is, al krijgen ook Braspenninx-Van Kempen her haaldelijk luide aanmoedigingen. Midden in de jacht moet Richard, opnieuw gekweld door maagkrampen, opgeven. Van Hout blijft als reserve meerijden. Als de jacht ongeveer drie kwartier heeft geduurd, blijken de Zwitsers den kop te hebben veroverd. Op één ronde worden zij gevolgd door de Nederlandsche koppels Pijnenburg-Wals, Braspenninx-Van Kempen en de Franschen Guimbretière- Broccardo. Tegen half twaalf wordt het weer rustig en kan de jacht als geëindigd worden beschouwd. De stand van Zaterdagavond half twaalf Te half twaalf was na afloop van een lange jacht de stand: 1. Guimbrétière-Broecardo 59 pnt. 2. Richli-Buehler, 47 pnt. 3. Braspenning-Van Kempen, 44 pnt- Met een ronde achterstand: 4. Pijnenburg-Wals, 61 pnt. Op vijf ronden achterstand: 5. Rausch-Huertgen 4 pnt. Met zes ronden achterstand: 6. AdanDe Wolf, 18 pnt. Met zeven ronden achterstand: 7. Aerts-Loncke 15 pnt. 8. Guerra-Bresciani 27 pnt. Met acht ronden achterstand: 9. Slaets-Van Hoek, 29 pnt. Met negen ronden achterstand: 10. Vluggen-Muller 23 pnt. Met dertien ronden achterstand: 11. Valentijn-Van Nek, 31 pnt. De uitslag van de sprint van twaalf uur om de groote Turmac-premie was: 1 Van Kem pen, 2 Broccardo; 3 Guimbretière, 4 Wals. Een aantal kleinere premies wordt gewon nen door Buehler, Richli, Van Kempen en tweemaal door Pijnenburg. Pijnenburg schenkt bonbons aan zieke kinderen. Met een sympathiek gebaar stelt Pijnen- bur tien doozen van Houten bonbons, die hij met zijn laatste sprint heeft gewonnen, ter beschikking van de patiëntjes van het Am- sterdamsche Ernma-Kinderziekenhuis. Om twee uur Zaterdagnacht waren in to taal afgelegd 732.432 kilometers. Onmiddellijk daarna, bij het verrijden van een der nieuwe premies loopen Wals en Pij nenburg weg, en nu ontstaat een der span nendste jachten van dezen nacht, waarbij het populairste koppel van den avond, Pij nenburg-Wals, zich zoodanig weert, dat het met een ronde voorsprong de leiding verovert. Te 5 uur is in totaal afgelegd 835.186 K.M. Tegen 6 uur wordt het R.A.I.-gebouw ont ruimd en treedt de neutralisatie in. De Zondagmiddag. Toen ij Zondagmiddag één uur onze plaats in het RA.I.-gebouw weer innamen, was er sedert de neutralisatie van zes uur niets ver anderd. Alle elf overgebleven koppels waren in de baan. Vryu Hout reed als reserve. Tot voor de kla rjjLt mentssprints van half drie gebeurde er nie Is* bijzonders. De klassementssprints van half drie. De klassementssprints van half drie had den het volgende resultaat le print: Pijnenburg, Slaats, de Wolf, Van Nek. 2e sprint: Wals, Richli, van Hoek. Muller. 3e sprint: Pijnenburg, Van Nek, Slaats, Guerra. 4e sprint: Richli, Van Hoek, Van Kempen, Muller. 5e sprint: Pijnenburg, Vluggen, Buehler, Slaats. 6e sprint: Richli, Wals, Broccardo, Jan van Kempen. Uit deze sprints heeft het leidende koppel Pijnenburg-Wals niet minder dan 23 punten weten in de wacht te sleepen, waarmede het dus zijn puntenaantal weer behoorlijk ver groot heeft. Naar aanleiding van het feit, dat het ge bouw 's middags volgens politieverordening om vijf inplaats van om zes uur ontruimd moest worden werden de klassementssprints van half vijf vervroegd; zij werden te vier uur verreden. Het publiek begon het te vervelen dat er zoo weinig gebeurde; er werd dan ook braaf geschreeuwd. De renners reageerden hierop echter zoo goed als niet. Af en toe zetten zij er even een spurtje in, doch dit duurde slechts zeer kort, De Franschen blijken zeer onder den indruk te zijn van het feit, dat zij een ronde achter zijn. Zij waren het er oor spronkelijk niet mee eens en volgens hen was het niet zoo. Men heeft ze er echter later van kunnen overtuigen dat het wel zoo was. Even voor het ingaan van de neutralisatie te vijf uur werd nog een premie uitgeloofd door de leden van de Scheveningsche Ren nersclub „De Kampioen" ten bedrage van f 10.40 die gewonnen werd door Jan van Kempen. Bij het ingaan van de neutralisatie om vijf uur was afgelegd 987.698 K.M. Van Nek-Van Hout vormen een koppel. Valentijn is inmiddels uitgevallen, zoodat van Hout, die als reserve reed nu met Van Nek een nieuw koppel zal vormen. Zij komen met een achterstand van 10 ronden en 30 pnt in het „veld". De Zondagavond. Zondagmiddag heeft dus onze wegrenner Valentijn den strijd moeten staken, waar mede dus de beide bekende wegrenners van Oers en Valentijn van de baan zijn verdwe nen. Zij kunnen beter met den weg overweg! Vaientijn. Van Oers. Van Nek heeft een nieuw koppel gevormd met Van Hout, die na het opgeven van Ri chard, als reserve reed. Het koppel werd ge plaatst met tien ronden achterstand op de laatste plaats met 31 punten. Om 8 uur Zondagavond, na de Zondag middagneutralisatie. waren in 45 uren rijden afgelegd 1040.133 K.M. Het gewone gangetje zat er in en voor 10 uur zou er vermoedelijk ook wel niets bijzonders gebeuren. Doch de toeschouwers en de renners hadden ditmaal buiten den waard gerekend, ditmaal in den vorm van een vrijgevigen particulier die een premie van f 80 beschikbaar stelde voor het koppel, dat binnen 20 minuten een ronde wist uit te loopen. Met de neutralisatiebroeken en truien nog aan werd door Adan-de Wolf het teeken tot een jacht ingezet en werkelijk kwam er een flinke beweging in. De Amster dammers waren spoedig een halve ronde voor, doch Wals voelde er niets voor en wist de beide Amsterdammers spoedig weer oij te brengen. Daarop probeerden Slaats-van Hoek het en ook van Hout-van Nek, doch dank zij Pijnenburg en ook Wals, die onder luide toejuichingen van de toeschouwers de achtervolging hadden ingezet, gelukten ook deze pogingen niet. En toen het veld weer bijna tot rust was gekomen, ging zeer tac tisch Bresciani er van door. goed afgelost door Guerra, die als een duivel door de bochten vloog. En werkelijk gelukte het het Italiaansche koppel een ronde te nemen en de premie te winnen. Hun achterstand op het leidend koppel werd hiermede van acht op 7 ronden verminderd. De eerste klassementssprint werd gemakke lijk door Wals uit tweede positie gewonnen voor Adan. In tegenstelling met de goede gewoonte werd er tijdens de klassementssprints niet Veel lust om te jagen bleken de renners niet bepaald te hebben .Er moest eerst een premie worden uitgeloofd door een firma om Een renner in ruste. de heksenketel weer aan het brouwen te krij gen. Maar eenmaal begonnen ging het dan ook goed enlang. Dat de sterkste koppels het grootste woord hadden sprak van zelf. En de minder sterke broeders kregen geen kans, ronden van hun achterstand in te loopen. Integendeel, zij moesten alle krachten inspannen om nog niet verder achter te komen. De debutanten kregen de zooveelste vuurdoop in dezen strijd doch zij sloegen er zich goed doorheen. Om half 11 was het begonnen en het tempo werd vrij hoog opgevoerd. Om de beurt na men de koppels een rondje en vooral de Franschen zaten er ditmaal stevig op. Op een gegeven oogenblik, een kwartier nadat de jachten waren ingezet had Guimbretière met Broccardo zelfs 1 ronde voorsprong op het geheele veld en hadden beiden dus onze landgenooten Pijnenburg en Wals van den kop verdreven. Wals gevallen. Om even voor 11 plotseling een knal, band je gesprongen. Tegelijkertijd tuimelde een renner de baan af. Een schok ging door de aanwezigen, het was Wals. Even bleef Wals liggen, doch spoedig stond hij weer op de beenen en kon zijn cabine opzoeken. Intusschen rolde het materiaal met de menschen er op maar door. Een zucht van verlichting ging door het gebouw, toen na eenigen tijd Wals weer op de fiets stapte, doch even later kreeg hij bijna een aanrij ding, doch door handig sturen wist hij zich nog op het plankier staande te houden. In tusschen kostte hem dit een rondje. Aan den overkant van de perstribune ge beurde na bijna een uur jachten weer een ongeval. Een fiets brak en Adan was het slachtoffer. Doch ook dit ongeval had verder geen ernstige gevolgen; spoedig reed de Am sterdammer weer mee. En eindelijk kwam er aan al dat gejaag een einde en vonden de renners het genoeg. De rij werd geformeerd en dit was weer het teeken, dat voorloopig niets bijzonders meer zou gebeuren. Om 11 uur waren afgelegd 1105.703 KM., hetgeen zoo veel beteekende als 36.022 ronden. Na de jachten bleek, dat de Franschen Guimbretière-Broccardo niet minder dan 2 ronden voorsprong hadden opgenomen op Pijnenburg-WalS. Richli-Bühler. Braspen ninx-Van Kempen en Rausch-Hürtgen. Zondagnacht. Na middernacht gebeurde er voorloopig niets bijzonders, een paar sprints werden door de Nederlandsche koppels gewonnen, die daarmede voldoende punten behaalde om in het bezit te komen van den van Houtenprijs en den Turmacprijs. Even bleef het nog rustig op de baan, doch na eenige minuten waagde de Zwitser zijn kans doch werd spoedig door het veld bijge haald. Adan deed het beter; gevolgd door Van Nek, slaagde de Amsterdammer met zijn koppelgenoot er in, een ronde in te loopen, evenals Van Nek-Van Hout. Ernstige valpartij. Toen was het de beurt aan de Italianen en de Belgen; plotseling ontketende zich weer een hevige jacht die wel plotseling omstreeks half 3 een ontijdig einde nam. Toen Slaats uit de bocht komend, den Belg Loncke wilde passeeren ging deze plotseling omhoog, waar door Slaat niet tijdig kon uitwijken en met groote vaart met de balustrade in botsing kwam. De fiets brak, Slaats maakte een lee- lijke tuimeling, waarbij hij Loncke betrok, terwijl als derde slachtoffer Braspenninx ten val kwam. Onmiddellijk werd de strijd ge neutraliseerd. Voor deze 3 renners alsmede voor Bühler werd 20 minuten neutralisatie Maandagmorgen. Hedenmorgen half zes was de stand: 1 Pijnenburg-Wals 177 p. 2 Guimbretière-Broccardo 78 p. Op 1 ronde: 3 Richli-Buehler 115 p. 4 Rausch-Huertgen 11 punten. Op 2 ronden: 5 Braspenninx-Van Kempen 84 p, Op 4 ronden: 6 Aerts-Loncke 82 p. 7 Guerra -Bresciani 47 p. Op 5 ronden: 8 Slaats-Van Hoek 63 p. Op 6 ronden: 9 Van Hout-Van Nek 35 p. Op 7 ronden: 10 Adan-De Wolf 45 p. Op 8 ronden: 11 Vluggen-Muller 61 p. De Stellenwedstrijd. Bij den stedenwedstrijd in het R.A.I.-ge- bouw te Amsterdam heeft de Haarlemmer Henk Ooms zich zeer goed gehouden. In de sprintwedstrijden wist hij zich van de 12 deel nemers als 1ste te plaatsen. Daar dit de tweede keer is dat hij op een overdekte baan een wedstrijd rijdt, mag dit wel als een groot succes beschouwd worden. VAN EGMOND VALT UIT. Voor net Haarlemsch publiek was het na tuurlijk een geweldige attractie, dat de Olym pische- en wereldkampioen Jac. van Egmond aan den tweeden Amsterdamschen zesdaag- schen wielerwedstrijd mee deed. Men was er vooral nieuwsgierig naar of deze geweldige sprinter ook een rol van beteekenis bij deze groote sportgebeurtenis zou spelen. En het begin was al veelbelovend, want reeds op den allereersten avond won hij op zijn ge mak en op verbluffende wijze de eerst-uitge- loofde premie van 100. Dat beloofde wat op de resteerende dagen! Dit heeft helaas niet zoo mogen zijn. Op den tweeden dag al heeft Van Egmond, tot groote spijt van hem zelf en van zijn vrien den, den strijd moeten opgeven, niet omdat hij daartoe physiek niet meer in staat zou zijn, maar omdat hij zulk een leelijken val deed, dat hij op medisch advies niet meer mag meerijden. We hebben Zondagmorgen geprobeerd, hem in zijn ouderlijke woning aan de Dubbele Buurt even te spreken, maar dit mocht ons niet gelukken, want hij lag met een vrij he vige koorts te bed, een gevolg van zijn opge- loopen wonden, zooals zijn moeder ons mee deelde. „Het is voor mijn zoon een verschrik kelijke teleurstelling", aldus ging zij verder, „maar ik ben blij dat ik hem weer thuis heb. Het had nog veel erger kunnen zijn. Doordat Wals in vliegenden spurt een lekken band kreeg, vielen vier rijders over hem heen en daar was ook mijn zoon bij. Hij vloog zóó hard tegen de balustrade op. dat het ijzer er krom van boog. De voorvork van zijn fiets deukte in en hij zelf werd vrij ernstig aan het gezicht en aan de knieën gewond. Dat gebeurde Zaterdagmiddag. Mijn zoon wilde, toen hij Zaterdagavond thuis kwam. ons niet laten schrikken. Daarom had hij al het ver band van zijn gezicht weggetrokken, maar hij was ontoonbaar: zijn neus was heelemaal opgezwollen en hij had eenige wonden op zijn gezicht. Ook had hij veel pijn in zijn knieën. Nu is zijn toestand gelukkig weer wat be ter". EEN NACHT BIJ DEN ZES- DAAGSCHE. Als Pijnenburg en Wals rijden. BUITEN IS HET KIL EN NAT EN DONKER: AVOND. Het R.A.I.-gebouw is in bezit genomen door den Zesdaagsche. Of eigenlijk heel Amster dam. In de tram spreekt men van den Zes daagsche, de taxichauffeurs hebben het er over, en de Ako-jongens schreeuwen er van. Maar de zetel is het R.A.I. gebouw en daarin weer de kleine, ovale houten baan van 160 M., waarop de jonge kerels rondje na rondje ma ken. zes dagen en nachten lang. Een schier eindelooze weg is het, dien zij moeten afleg gen met geen ander doel, dan sneller te gaan dan de mededingers. Het R.A.I gebouw is groot en bij het bin nentreden staat men even te kijken, en zoekt verwonderd naar de baan, die er toch moet zijn, en die er ook inderdaad is. ginds achter die hooge schutting met een geweldige recla me erop. Men loopt de open ruimte over met het café en de stalletjes-met-broodjes, en de reclame-stands en een enkel vermakelijK- heidstentje. En als men dan de trap heeft beklommen, die naar Uw zitplaats voert, dan ziet men pas het strijdperk vóór U liggen, de arena, waarnaar de belangstelling van de geheele Nederlandsche en ook gedeeltelijk buitenlandsche sportwereld op het oogenblik uitgaat. Daar, onder de witte gewelven, strekt zich de baan uit, waarop de beste Zesdagenrenners hun krachten meten in een fietsieusen cir kelgang, onder de tallooze lampen, die de zaal daglicht-helder maken. 't Is nog zeer kalm, als ik binnenkom om ruim acht uur. Er zit geen fut in de kerels en in een aaneengesloten rij draaien zij rond, elf mannen, in hun rood en groen en geel-ge- kleurde truien. Verreweg de meesten heb ben hun lange kousen nog aan om hun bee nen en knieën te verwarmen, en sommige dra gen wollen dassen, 't Is slap en 't blijft slap, en eenige premies kunnen daar zelfs bijna geen verandering in brengen. Weliswaar wordt erom gevochten, maar als de prijs gewonnen is keeren de renners weer terug naar hun gewone baantempo. Pijnenburg wint een pre mie, Pijnenburg, met zijn kapotte schouder wint trouwens alle premiesals hij wil. En alle sprinten ook, met zijn formidale eind spurt, ingezet even nadat de bel geluid is voor de laatste ronde. „Ze hebben hun kruit gisteravond verscho ten", merkt mijn buurman op. „Ze gelooven het wel!" Inderdaad, ze gelooven het wel en het niet over-talrijke publiek ook wel. Want bij welken zesdaagsche laat men de rijders uren achter een sukkelen, zonder dat er bankjes en kus sens op de baan geworpen worden? Als Wals er opeens tusschen uittrekt, knapt na een bocht zijn band en met een smak komt hij naast de baan te liggen. Vijf minuten later doet hij echter weer mee. alsof er niets gebeurd is. Maar de zaak blijft verder slap en iedereen is het met Han Hollander eens, als deze door den luidspreker zijn stem laat klinken ,,'t Is een saaie, dooie boel!" De gramophoonplaat, die aandringt om er den moed maar in te houden is gelukkig ge kozen. Meteen komen achtereenvolgens vijf pre mies. Een opleving? Mis. Als ze in de wacht zijn gesleept, drukt men het tempo weer. Als het peleton hoog in de bocht langs komt, wap peren de blaadjes van de perstafel in den luchtstroom, en is even het snorren der rij wielen hoorbaar. Geen opgezweepte menigte, geen geloei om een ronde, en Hollander zet een iedje in, overgenomen door het publiek: com munity neuriën! En het is al half twee ge worden Wals heeft de roode muts, die het leidende koppel mag dragen, overgegeven aan de

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6