VRIJDAG 24 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLA D 13 MUZIEK. KONINKLIJKE LIEDERTAFEL „ZANG EN VRIENDSCHAP". Roeske dirigeerde het concert van Donder dag 23 November. Zijn beheerscht, doch al- beheerschend gebaar leidde de schaar dei- zangers. en onder deze koninklijke leiding werd de zang van „Zang en Vriendschap" weer die eener koninklijke vereeniging. Roeske was de held van den avond. De vorst onzer mannenkoordirigenten, die ondanks zijn vijf en zestig jaren neg de kracht en het vuur van een jong kunstenaar bezit, heeft ons ge toond welk een prachtig stemmenmateriaal onze Koninklijke Liedertafel nog telt, en wat met dit materiaal te bereiken is. Geheel en al zonder moeilijkheden of protesten zal dit wel niet bereikt zijn. Van Roeske zou men kun nen getuigen: „Straf is zijn hand, maar lief lijk zijn gemoed". Niet ieder schikt zich willig onder een straffe hand. Men weet dit ook uit de geschiedenis der volkeren. Maar als de lief lijkheid des gemceds de straffe hand regeert, moeten er tenslotte vrede en eendracht, orde en welvaart komen. Dat is bij „Zang en Vriendschap" door dezen leider geschied. En we hebben kunnen genieten van een mannen koorzang, zooals men in tijden hier niet ge hoord had: prachtig van klank en evenwicht, rijk aan dynamische schakeering, nu eens schallend als een koper-ensemble, dan weer versluierd als een strijkorkest met dempers, soms ook gelijkmatig als een orgelregister, maar in alle toonsterkten expressief; een zang. die culmineerde in het slotnummer, Roeske's „Groot is de Heer". En uit den tekst van dit werk duidt één enkele regel het bestaan, wat „Zang en Vriendschap" aan Roeske voor zijn leiding verschuldigd is: „Lof, eer. prijs en dank". Nieuwe koorwerken bevatte het programma niet, zoodat afzonderlijke bespreking overbo dig mag heeten. Het concert begon met Schu bert's „Litanei", ter herinnering aan het over lijden van den voorzitter van het Kon. Ned. Zangersverbond. Nu kom ik met een aanmerking; het pro gramma was te lang. Dit kwam niet door de koorwerken, maar door de lengte van enkele solistische voordrachten. We hebben Cor de Wilde met instemming op het podium, dat nij kort geleden als solo-cellist der H.O.V. ver laten heeft, weergezien, maar dat hij de Sona te van St. Saëns ter voordracht koos, kunnen we niet billijken. Ik heb bij een vroegere ge legenheid al eens opgemerkt dat dit werk èn door zijn karakter èn door zijn afmetingen noch het kader van een koorconcert, noch in de ruimte eener groote zaal past. Het werd vervelend door de vele lage liggingen, door het gerommel der pianopartij, waartoe het over matig pedaalgebruik van de pianiste Emmy van Eden nog het zijne bijdroeg. Van de twee solostukken die Cor de Wilde na de pauze speelde was de „Elegie" van Fauré ook al rij kelijk lang en c-mineurig, de „Valse caprice" van Werckmeister erg onbeteekenend. Bo vendien stemden de cellosnaren niet precies, zoodat de flageoletten onzuiver klonken. Daar entegen boeide de warmte van zijn toon. Cor de Wilde werkte ook nog aanvullend mede bij een drietal zangen die Hélène Cals voordroeg, van welke drie mij Notre Amour, van Boëllimann, een fijn, echt-Franseh stukje, het meest voldeed. Dat de prachtige stem en de volmaakte zangkunst van Hélène Cals in al haar vertolkingen een exquis genot schonken spreekt van zelf. Zij is een der alle.reersten onder onze Neder- landsche sopranen wat schoonheid, en rein heid van geluid betreft en misschien wel de allereerste als het op technische volmaakt beid aankomt. Een coloratuur als zij in de aria van Grétry deed hooien is wel haast niet te evenaren. Een Recitatief en Aria van Gaffi, een Aria van Handel en liederen van Gretschani- now, Bonset en Jan Nieland waren de overige zangen waarin zü van haar buitengewoon talent de bewijzen gaf. Een lied van Joseph Mn ra werd als toegift geschonken. Emmy van Eden begeleidde de verschil lende nummers met de vaardigheid en nauwkeurigheid die we van haar kennen. Maar Roeske was en bleef, al zal hij dat misschien zelf tegenspreken, de held van den avond. K. DE JONG. HET TOONEEL. Combinatie „Het Nederlandsch Tooneel' MAAR 'N DROOM. Als volksvoorstelling heeft de combinatie „Het Nederlandsch Tooneel" gisteravond in den Stadsschouwburg een vertooning gegeven van het blijspel: Maar 'ri droom, door Lothar Schmidt. Dit blijspel dateert uit den tijd, waarin men nog geen auto's en telefoon kende, dezelfde tijd, waarin Blumenthal. Ka delburg en hoe ze maar meer- heetten, met hun kluchten van echtelijken ontrouw het kermispubliek amu seerden. Lothar Schmidt heeft zijn klucht van we derzij dsch huwelijksbedrog op een hooger plan trachten te zetten, er wat verfijning en verdieping in willen aanbrengen, maar hier mee heeft hij een ietwat tweeslachtig voort brengsel geschapen. De acteurs, die het op hun repertoire nemen, weten niet goed wat ze er mee moeten, ze weifelen tusschen de Duitsche Posse en de Fransche comédie, en kijken tusschen hun grappen de richting van Sehnitzler en Molnar uit. De onzekerheid van den auteur wreekt zich op spelers en toe schouwers, die ook in twijfel verkeeren, of ze lachen of huilen moeten. Het lachen heeft het gewonnen: er is een uitbundige vroolijkheid in de zaal geweest, welke alleen af en toe getemperd werd dooi de schijnbaar tragische momenten op het tooneel. Daarvoor hebben de vrouwen ge zorgd. die haar rol allen in een nadrukkelij ker en zwaarder karakter speelden dan de mannen, bij wie de kluchtspeltoon overwoog. Zelfs in de bijrollen viel een dergelijke te genstelling te bespeuren. Wat een verschil in stijl tusschen den droogkomieken Van Dom melen als de oppasser en het serieuze en correcte dienstmeisje van Miep Gobau-van den Berg. De illusie van een vrijend paar ging hier volkomen verloren; deze twee vormden geen „stel", alle gelijksoortigheid was hier zoek. Louis van Dommelen heeft met dit type een uiterst vermakelijke creatie geleverd en had hiermee bijna een open doekje verwor ven. Een rustig gespeeld, goed doorwerkt stukje komische kunst, dat zijn evenbeeld vond in de voortreffelijke karakteristiek, welke Elias van Praag in den wijsgeerig aan- gelegden professor gaf. Zoo komen we tot de eigenlijke hoofdspe lers, Flor la Roche en Willem van der Veer in de mannen- en Corry Schiller-Italiaander en Minny Erfmann in de vrouwenrollen. Goed op elkaar ingespeeld waren de eerste twee, La Roche als de bedriegende en bedro gen echtgenoot, en Van der Veer als zijn schijnheilige huisvriend. Allebei uitbundig, met sjeuïg brio hun gemoedsaandoeningen er uitwerpend, zoowel in den dronken over moed der min in den hartenbedwelmenden Meinacht als in de angsten en vreezen daar na. Het spel bereikte zijn hoogtepunten, tel kens wanneer deze twee samen waren; dan was het tooneel gevuld met- kostelijke grap penmakerij en zelfs de „ernstige" momenten brachten een daverenden lach in de zaal. Het voor sommige toeschouwers onbevredigend slot, waarbij het vriendenpaar zich met kwa jongensachtige vreugde in den goeden af loop verheugde, was de kroon op hun werk. Maar de tegenspeelsters, ofschoon in haar stijl niet onverdienstelijk acteerend, namen het geval wat te veel au serieux, gleden niet vlot genoeg over de situaties heen, waren niet speelsch genoeg in hun houding en dictie. Inzonderheid mevrouw Schiller-Italiaander als Anna, de vrouw van den architect, gedroeg zich meer als een tragedienne dan als een comedienne. Haar gevoelig spel in de verlei dingsscène tijdens het eerste bedrijf zou be ter tot zijn recht zijn gekomen, wanneer haar partner zich aan deze Sehnitzler-achtige op vatting had aangepast. Minny Erfmann daarentegen liet zich in haar scène met Stabrin en ook later bij haar verontrust binnenkomen in het tweede be drijf niet genoeg gaan; haar spel bleef wat koel en onbewogen. Een moment van aardig samenspel tusschen haar en de twee mannen bracht de daaropvolgende vreemde situatie, waarbij Gisela vergeefs tracht met den archi tect een tête-a-tête te krijgen om hem van het dreigende gevaar op de hoogte te stellen. Ofschoon het stuk in alles ietwat verouderd aandoet, heeft het ook ditmaal het publiek toch weer flink geamuseerd en in zoover kan men zeggen, dat deze volksvoorstelling uit muntend is geslaagd. H. G. CANNEGIETÉR. SCHILDERKUNST. Tentoonstelling J. C. Tiele. Kunstzaal Reeker Tiele kan den Haarlemsehen kunstvrien den door vroegere exposities hier bekend zijn, doch ik had nimmer, als nu, de gelegenheid over zijn werk in Haarlem's Dagblad te schrij ven. Nu ik zijn gastheer niet ben, kan ik mij het genoegen veroorloven te zeggen dat en waarom ik dit werk waardeer. Tiele is geen modernist, geen nieuwlichter, doch dit belet mij die gaarne voor allen serieusen arbeid, waar de strooming van ons telkens wisselend leven doorgaat, open sta allerminst, de waarde van zijn werk te er kennen. Het getuigt reeds van karakter, zoo een kunstenaar welbewust de partij kiest der traditie, wanneer hij innerlijk overtuigd is zijn capaciteiten op die wijs alleen tot- ontplooiing te kunnen brengen, en hij die niet wenscht te riskeerën met experimenten in richtingen die voor zijn wezen geen oprechte aantrekke lijkheid hebben. Daardoor heeft Tiele's werk een eerlijke serieusheid die menig „modern" werk mist, en, het moge dan min of meer traditioneel zijn, het is op zulk een solid en ondergrond gebouwd, dat men er niet bij aan faciele navolging van geslaagde voorgangers denken kan. Het houdt natuurlijk ver band met de kunst der Haagsche School, doch is daarvan geen verslapte reprise; eer zou men van een uitgestelde voorstelling kunnen spre ken. Het handhaaft zich daardoor zelfs nu, in onzen verwarden tijd, en voor de vasthou dendheid waarmee een uiterst bekwaam schil der zijn weg vervolgt zonder zich te laten af leiden moet men respect hebben. Het is een dwaasheid van de laatste tien tallen jaren geweest in ieder kunstenaar maar weer steeds een nieuwen Messias te willen zien, die telkens maar weer de schoonheid „ver nieuwde" en voor baanbreker fungeerde. De vele praatjes die over kunst, veelal door ign-o- ranten. verkocht worden, hebben dien waan zin in de hand gewerkt. Natuurlijk is de artist, wiens evidente oor spronkelijkheid erkend wordt, van grooter be- teekenis dan de anderen, maar die oorspron kelijkheid is veel zeldzamer dan de meesten denken en bestaat vaak alleen door de on kunde van hen die de vaatjes, waaruit getapt is, niet wisten te liggen. En verder is veel voor oorspronkelijk aangezien, wat niets dan branie en brutaliteit was, die een duidelijke onmacht moesten verbergen. Het is misschien een beetje lange inleiding om naar het werk van Tiele te gaan kijken, maar men zal het er misschien zuiverder en verstandiger door gaan zien. Het is zoo ge makkelijk en het staat zoo geleerd, om te zeg gen dat zijn Winterlandschapje (26) aan Van Soest, zijn oud Antwerpen (33) aan Floris Arntzenius, zijn hofjes soms aan Jacob Rit- sema doen denkenmaar wat zou dat! Ook die drie zijn kinderen van hun tijd en Tiele past mede daarin door aard en aanleg, niet door zucht tot navolging. Het- spreekt alweer vanzelf dat een schilder met dien aard en dien aanleg vandaag gelukkiger is dan gisteren; of morgen beter dan vandaag. Er is een klein stilleventje van Primula's dat een gaver leven leeft dan sommige grootere bloemarrange- menten. Doch wie een gemoedelijk geval als die blauwe vaten zoo oprecht genoegelijk en zuiver kan schilderen, en in een portret als dat van zijn vrouw kan toonen wat hij in zijn mars heeft, die mag zich de weelde veroorlo ven, een beetje eigenwijs misschien, op de oude paden te blijven wandelen. Daar hoort ook bij dat hij een geslaagd sujet-je nog wel eens herhaalt, of een aardig geval door een dingsigheidje hier, of een kleurtje daar, voor den leek nog wat verlevendigt. Maar daaraan zijn immers noch Jacob Maris, noch Weissen- bruch, noch Bosboom zelfs overleden. En hun kunst was er geen duit minder om. J. H. DE BGIS DE GEHUWDE VROUW TE AMSTERDAM UIT GEMEENTEDIENST. Naar de Tel. verneemt, zal er spoedig een nota verschijnen van den wethouder van Amsterdam mr. C. G. J. D. Kropman ter be perking van den arbeid van de gehuwde vrouw in gemeentedienst. HAAR KNIEëN WEIGERDEN. Gevolg van verwaarloosde rheumatiek. Verlichting na een lijden van 14 jaar. Hier volgt een brief die bewijst, dat zelfs een lang verwaarloosde rheumatiek voor het juiste middel zal wijken. „Ongeveer 12 tot 14 jaar lang heb ik nu aan rheumatiek geleden en dom genoeg, nooit ernstig geprobeerd, het kwijt te raken. Het soort rheumatiek dat ik had ontnam mij het gebruik van handen en knieën. Nu en dan konden mijn knieën eensklaps weigeren, zoodat ik neerviel als geen stoel of tafel in mijn nabijheid was. Eindelijk besloot ik dan Kruschen Salts eens te probeeren ik nam een ernstige proef en nu voel ik me een an der wezen. Ik kan nauwelijks zelf gelooven. dat ik zoo korten tijd geleden nog met een stok rondstrompelde." Mevr. M. L. P. Rheumatiek wordt veroorzaakt door on voldoende werking der inwendige organen; een toestand waarvan de lijder zich zelden bewust is. Maar het wordt een ongemerkte ophooping van afvalproducten en een daar mee gepaard gaande vorming van stoffen, die schadelijk zijn voor den geheelen gezond heidstoestand. En deze stoffen ondermijnen het geheele gestel. Kruschen Salts is het natuurlijke recept tot behoud van een inwendige zuiverheid. De zes zouten in Kruschen sporen nieren en inge wanden aan tot gemakkelijke, geregelde wer king. U wordt dus inwendig vrij gehouden van alle onzuiverheden, welke, indien zij zich kunnen ophoopen, ongetwijfeld het peil Uwer gezondheid zullen verlagen. De „kleine dage- lijksc-he dosis" Kruschen voorkomt dit. Want de zes verschillende zouten in Kruschen verhoogen de werking der afvoerorganen, verschaffen U nieuwe levenslust. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Op het oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren zonder dat het U iets kost. Er zijn namelijk onlangs onder de apothekers en dro gisten een aantal flacons Kruschen verdeeld, die alle verpakt zijn met een gratis proef- flacon. U kunt dezen gratis proefflacon ge bruiken zonder den gewonen flacon Kru schen te openen. En indien U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten flacon ongeschonden terugbrengen naar den apotheker of drogist, bij wien U deze gekocht hebt. Hij zal U Uw geheele uit gave f 1.60 onmiddellijk en zonder om wegen terugbetalen. Maar vergeet niet dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat en slechts voor een beperkten tijd verkrijgbaar is. Gaat dus naar Uw apotheker en drogist, voordat hij de „Groote Proefpakken" uitverkocht heeft. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) BOEFJE TE ROTTERDAM HERLEEFD. Tien jonge inbrekers gearresteerd. HOND HIELD ER VIER IN BEDWANG. Te Rotterdam zijnop heeterdaad in een kantoor betrapt een 16-jarige magazijnbe diende en een 15-jarige Ambachtscholier, die zich hadden laten insluiten om diefstal te plegen. Het bleek, dat zij nog zeven andere in braken in Rotterdam hadden gepleegd, waarbij geld en sieraden zijn gestolen. Tevens werd aangehouden een 15-jarige jongen, die medeplichtig was en een 17- jarige jongen, die een keer op den uitkijk had gestaan. De drie eerstgenoemde jongens zijn op gesloten in het Huis van Bewaring. Een der dieven was reeds voorwaardelijk tot tucht huisstraf veroordeeld. Ook heeft de politie aangehouden een bende van zeven jeugdige inbrekers, die den geheelen zomer en in hét najaar in braken gepleegd hebben in de buurt van Rotterdam, o.a. te Hilligersberg. Zij stalen steeds sigaren, sigaretten, bier en limo nade. De politie werd bij de arrestatie ge holpen door een politiehond, die vier jongens tegelijk in bedwang hield. RECTIFICATIE. In een deel van onze vorige oplaag stond in Het Belangrijkste en in een bericht ver meld, dat de raad van Bloemen daal met de stemmen van den Vrijheidsbond tegen de gemeentebegrooting had aangenomen. Men zal begrepen hebben dat hier de raad van Heemstede bedoeld werd. DE BRAND AAN DEN SPAARNDAMMERWEG. DE NIEUWE HUURDER GEARRESTEERD. In ons vorig nummer hebben we uitvoerige mededeelingen gedaan over den brand in het perceel Spaarndammerweg 60, waarbij een groot gedeelte van het opgestapelde huisraad van den nieuwen huurder uit Zandvoort ver loren ging. Thans vernemen wij van de politie dat de justitie het noodig heeft geoordeeld, den man in verzekerde bewaring te doen stel len, omdat de brand onder verdachte omstan digheden heeft plaats gehad. TEGEN EEN BOOM EN EEN TELEFOONPAAL. AUTO-ONGELUK OP DEN SLOTER- STRAATWEG. Donderdagmorgen te omstreeks elf uur is op den Sloterstraatweg nabij Sloten (gemeen te Amsterdam) een luxe-auto tegen een boom en daarna tegen een telefoonpaal gereden. De auto werd geheel vernield. Iemand die naast den chauffeur was gezeten kreeg ern stige wonden aan het hoofd. Hij is naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. De chauf feur, die niet gewond werd. is naar het poli tiebureau te Sloten gebracht. KAPITAALSREDUCTIE OOK BIJ DE HANDEL MIJ.? EIGEN AANDEELEN WORDEN INGEKOCHT. De Tel. verneemt, dat de Nederlandsche Handel Maatschappij tracht te komen tot consolidatie harer verliezen en tot interne saneering door inkoop van eigen aandeelen. waarvoor een syndicaat zou gevormd zijn met de firma Mendelssohn Co. Blijkbaar, aldus het blad, stelt men zich voor om uit de boekwinst, die bij den inkoop tegen de hui dige lage koersen voor de maatschappij ont staat. de geleden verliezen geheel of althans grootendeels af te schrijven, terwijl de kapi taalsreductie tegemoet komt aan de door de tijdsomstandigheden noodzakelijk geworden inkrimping van het bedrijf. ASSOCIATIE VOOR LIJK BEZORGING. INSTELLING VAN EEN LEDENRAAD. De coöperatieve vereeniging „Associatie voor lijkbezorging" te Haarlem houdt Vrij dag 1 December een buitengewone ledenver gadering in het Concertgebouw. De bijeen komst wordt in hoofdzaak gehouden ter be handeling en vaststelling van het ontwerp gewijzigde statuten, waarin o.a. wordt voor gesteld, over te gaan tot het instellen van een ledenraad van 64 personen. Het bestuur deelt mede. dat de vereeniging is uitgegroeid tot 6300 leden. Het houden van ledenvergaderingen wordt hierdoor zeer duur en geeft buitengewoon veel werk. Daarom wil het bestuur een Ledenraad en een Raad van Commissarissen, die in de plaats van de ledenvergadering treden. Voorts zal voorzien moeten worden in een vacature voor bestuurslid. R.K. VOLKSBOND, Donderdagavond hielden de besturen van de anderafdeelingen der afdeeling Haarlem R.-K. Volksbond in het gebouw St. Bavo aan de Smedestraat een bestuursraad onder lei ding van den heer J. Ph. Castricum. Goedge keurd werd de begrooting voor 1934 van den Volksbond en van de Sociëteit „St. Bavo1'. Na het behandelen van eenige ingekomen stuk ken werd financieel verslag uitgebracht van de verbouwingen, die plaats hebben gehad. Ook dit verslag werd goedgekeurd. DE RIJWIELDIEFSTALLEN In de afgeloopen week werden te Haarlem zes rijwielen gestolen. ZANDVOORT RAADSVERGADERING BEHANDELING DER BEGROOTING. Donderdagavond is ten raadhuize een ge meenteraadsvergadering gehouden onder voorzitterschap van burgemeester Van Al phen. De heeren Paap, Groen en Geers brachten dank aan het college van B. en W. voor zijn leiding en het feit, dat de begrooting sluitend is gemaakt zonder belasting verhooging. De heer van Rijnberk (S.D.A.P.) becritiseerde de leiding van B. en W. sterk. Het is niet voortvarend en doortastend, een preccario van beteekenis scheen aan de aandacht van B. en W. ontgaan te zijn. Voor het Zuiderbad moest een commissie benoemd worden om de zaken nog op tijd klaar te krijgen. Toen spl een persoonlijken aanval op wethouder Sie gers deed, kwam de voorzitter hiertegen op. De heeren v. d. Moolen, Geers, e.a. kwamen op tegen de voorgestelde verlaging van het uur loon van 65 op 45 cent. Wethouder Siegers merkte op. dat het beter is het loon op 45 cent te brengen daar anders inmenging van het departement komt. De heer Druijf noemde de politiek van B. en W. machtsgebruik, zelfs machtsmisbruik. De heer Elffers zei, dat er een wethouder zit, die er niet hoort volgens de meening van de meerderheid in den raad. De Voorzitter en de wethouders beantwoordden de sprekers. Hierna begon men met de artikelgewijze behandeling der begrooting 1934. Vrijdag middag wordt de vergadering voortgezet. OVERVEEN LEIDER KATHOLIEK JEUGDWERK. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot directeur der Katholieke Jeugd-Centrale te Overveen R. D. J. Verhaar. HEEMSTEDE NEDERLAND EN ORANJE. De afdeeling Heemstede van de anti-revo lutionaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje" houdt Maandagavond 27 November in het vergaderlokaal naast de Ger. Kerk aan de Koediefslaan een vergadering, waar het lid der Tweede Kamer Chr. van den Heuvel zal spreken over het onderwerp: „Waarom geen fascist?" DE VASTE IJSBAAN Toen het bestuur van „De Volharding" te Toen het bestuur van „De Volharding" te Heemstede over een geschikt- terrein voor een vaste ijsbaan beschikte, heeft het dadelijk alle maatregelen getroffen om gereed te komen zelfs als de winter heel vroeg een inval zou doen. Over een oppervlakte van 240 bij 75 M. is een dijk gelegd van 60 c.M. hoogte. Langs en op dezen dijk is een afrastering geplaatst, waaromheen aan de Noord- en Oostzijde een rietmatten afzetting komt van 2.50 M. boven de ijsoppervlakte, voor windbeschutting. Voor het onder water zetten is een motor geplaatst. Een stevige brug aan de Jan Steenlaan over de Bronsteevaart, breed 1.50 M., geeft toegang tot het terrein. Naast de baan kan een rijwielstalling ge maakt worden van vrijwel onbeperkte afme ting. Voor autostalling is volop gelegenheid op de Jan Steenlaan of in een der lanen van het Bronsteepark. Een brug tusschen terrein en rijwielstalling geeft toegang tot het terrein voor de leden en voor hen, die kaarten moe ten koopen. die om onnoodig wachten te voor komen. In het culbhuis is een ruime bestuurs kamer. benevens een kamer voor eventueel? hulp bij ongelukken en een reparatiekamer. Van een terras heeft men een ruim gezicht op de baan. Naast dit gebouwtje komen de consumptie tent en de garderobe. Zestien lichtmasten zijn geplaatst over het terrein, om ook bij avond de liefhebbers in de gelegenheid te stel len van de heerlijke ijssport te genieten. Het wachten is nu alleen nog op ijs. SPORT EN SPEL VOETBAL STORMVOGELS—H. B. S. Vermoedelijk komt Stormvogels als volgt uit: De Waard, Haak Sr.. Haak Jr., Fijen. Prins. v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Schoorl, Effern. v. d. Kuyl HAARLEM—V. S. V. V. S. V. komt volledig uit, dus met: v. d. Wint. v. Zutfen, v. d. Griendt. Den Boer. De Koning. Kraak. De Wolf Sr., v. d. Lugt, De Wolf Jr., Sterk. Hillekamp E. D. O. 2STORMVOGELS 2. Stormvogels 2 speelt met: Hollenberg, Jongsma, v. Gelder, Groen. Spruyt, Rijkeboer De Jonge, Schipper, v. d. Kuyl, de Greef. v. d. Steen KINHEIM—ZEEBURG IA UITGESTELD. Wij vernemen dat op verzoek van Kinheim de voor a.s. Zondag vastgestelde wedstrijd KinheimZeeburgia is uitgesteld. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. Kennemerland leed j.l. Zaterdag haar eerste nederlaag tegen IJ.F.C., waardoor de kampioenskansen van de ora-njehemden beduidend gedaald zijn. Telefonia, dat de verre reis naar de Hoog ovens ondernomen had, om daar Ijskegels te bekampen, kon het wederom niet tot een overwinning grengen. Veel geluk heeft dit Haarlemsche elftal tot nog toe niet ge had. Voor morgen is slechts één ontmoeting voor de gewone competitie vastgesteld n.l.: Afdeeling C: S.I.Z.O. 3Kennemerland 4. Voorts wordt de eerste ronde om den Ken- nemerland-beker gespeeld, waaraan de volgende elftallen deelnemen: Ken nemerlandZe e vo gels Ijskegels—Z.S.V. V.V.R.A.V.V.IJ. TelefoniaIJ.F.C. Tweede Jeugd—S.I.Z .O. UlyssesV.J.B. V.E.W. vrijgeloot. Alle eerste elftallen uit de competitie hebben derhalve ingeschreven, zoodat de strijd ook dit seizoen wederom uitermate spannend zal worden. •De Kennemerland-beker, die voeds twee maal definitief door IJF.C. werd gewonnen zoodat nu het derde exemplaar verspeeld wordt, werd in 1927 door de vereeniging „Kennemerland" ter beschikking gesteld. Slechts éénmaal, n.l. in 1930, werd dit fraaie kleinood niet door IJF.C'. gewonnen, doch door V.V.IJ. Dit seizoen is IJ.F.C. minder sterk dan gewoonlijk, zoodat de kans groot is, dat nu een ander elftal den beker voor een jaar in de wacht sleept. Wat de ontmoetingen voor de eerste ronde betreft, wij gelooven, dat Kennemerland V.V.IJ. en IJF.C. het zonder veel moeite tot een overwinning zullen brengen. Twe~ .e Jeugd heeft het tegen SIZO uit Hillegom niet gemakkelijk, een nederlaag der Haar lemmers zou ons geenszins verwonderen. Ijskegels ontvangt de leiders uit de tweecle afdeeling. Z.S.V.; het zal den IJmuidena- ren moeite genoeg kosten om de stevige Halfwegsche ploeg de baas te blijven. Wanneer Ulysses den derdeklasser V.J.B. niet onderschat, kan dit team o.i. de tweede ronde bereiken. BILJARTEN. JHR. DR. J. C. MOLLERUS VOORZITTER VAN DEN NED. BILJARTBOND? Naar het Alg. Hbld. verneemt worden po gingen gedaan om een nieuwen voorzitter van den Ned. Biljartbond ivac. Sanders) te krijgen. Daartoe is Jhr. Dr. J. C. Mollerus aan gezocht. Tot zoover dit bericht. De heer Mollerus deelde ons mede. dat hij tot heden nog geen tijd heeft gehad om er over te denken. Eerst de volgende week zal hij een beslissing nemen. PAARDENSPORT. VEREENIGING „DE HAARLEMSCHE MANèGE". De vereeniging „De Haarlemsche Manége zal a.s. Zaterdag middag een jachtrit met middelhindernissen houden. Er zullen hindernissen gesprongen wor den in de Van Haemstedelaan en op het Zand voor tsche strand tusschen het Casino en het einde van den Bloemendaalschen Zeeweg. WIELRIJDEN. MINDER K.M. AFGELFC-D DAN HET VORIG JAAR. Er zijn in dezen tweeden zesdaagschen Am- sterdamschen wielerwedstrijd niet zooveel K.M. afgelegd, als het vorig jaar. Thans be droeg de totaal afgelegde afstand 3141.603 K.M.; verleden jaar 3281 K.M.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 13