BILJARTEN KRACHTSPORT ATHLETIEK DAMMEN PAARDENSPORT HANDBAL WIELRIJDEN HOCKEY DAMES-HOCKEY MAANDAG 27 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLA D 10 Kampioenschap 3e kl. groot biljart. Zondagmiddag hadden in het clublokaal der 's-Gravenhaagsche Biljartclub de slot- partijen plaats van de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, 3de klasse, groot biljart, het eindresultaat was dat de Amsterdammer Brandts winnaar werd met 4 gewonnen en 1 verloren partij en een to taal van 975 punten. 1 Brandts 4 gew. 1 verl. 975 totaal punten, 136 beurten, 7.161 gem. 2 Brekhof 3 gew. 2 verl. 907 totaal punten. 124 brt. 7.31 gem. 3 Penning 3 gew., 2 verl. 837 totaal punten, 136 brt. 6.41 gem. 4 Beerdam 3 gew., 2 verl. 773 totaal punten, 12:5 brt. 6.18 gem. 5 Speyer 1 gew. 4verl. 789 totaal punten, 147 brt. 5.36 gem. 6 Eggermond 1 gew. 4 verl. 703 totaal pun ten, 132 brt. 5.32 gem. Competitie Ned. Biljartbond. Klasse C. afd. 2. B. H. C. trok naar Amsterdam om den strijd aan te binden tegen „Ceintuurbaan en Omstreken". De Haarlemmers begonnen "hoopvol met een zege van G. Metz (B.C.H.) op Baartscheer: 200 om 197 in 23 beurten en dus wel spannend. Daarna won de Jager (B.C.H.) in een zeer matige partij van de Vries, zoodat de gasten een 20-voorsprong hadden. H. J. Metz moest echter in Heitbrink (C. en O.) zijn meerdere erkennen. Vervolgens kon Houtkooper als invaller het niet bolwerken tegen den Kampioen van Nederland 1ste klas se, de Bruin, zoodat deze wedstrijd eindigde met den stand 22. Klasse D, afd. 3. Hier ging het tusschen ,,'t Blauwe Krijtje" uit Beverwijk en „B. V. Haarlem". De gas ten gaven den Bever wij kschen -spelers een gevoelige les door in alle vier partijen de overwinning te behalen en de strijd in hun voordeel te heslissen met 40. Klasse E., afd. 5. „B.V. Haarlem" II ging op bezoek bij „D. E. S." en kwamen met een overwinning terug. Een feilen strijd leverden de kopspelers van beide teams. v.d. Haak (D.E.S.) en Herm- sen, die eindigde met een winst van 9 ca ramboles voor v. d. Haak. Alle drie de ove rige spelers van B. C. Haarlem, v. d. Hoek, Sprcnk en Erkanips( wisten evenwel hun partners te verslaan. Het yerd dus: 13 voor B.V. Haarlem. B.V. Haarlem trad in het strijdperk met Excelsior uit Velsen-Noord. Nadat Witkamp (B.V. Haarlem) zich sterker getoond had, dan Oorthuis, maakte Nol (Excelsior) den stand gelijk door Langentoerg te verslaan. Aangezien de Louw en Knijnsberg (beiden B. V. Haarlem), de zege behaalden, was de uitslag 31 voor B.V. Haarlem. Klasse F, afd. 6. De ontmoeting VriendenkringExcelsior leverde een overwinning op voor de Haar- lemsche -clubs. De Velsenaren schijnen op vreemd terrein weinig succes te hebben, want G. Duits had als invaller voor Stijnanan, weinig moeite, om Lamsrs (Excelsior) te verslaan; ook Snoeks (Vriendenkring) bleek sterker dan v. d. Welle. Bierman (Excelsior) deed de hoop van de Velsenaren herleven door van Copini Jr. te winnen. Huizing (Vrien denkfing) bracht zijn club in veilige haven door op Taffijn (invaller) de zege te beha len. De uitslag luidde 31 voor Vrienden kring. „Haarlem-Noord" leverde een verdienste lijke prestatie door met dat van B.V. Haar lem op zijn. eigen terrein gelijk te spelen, alhoewel het begin dreigend voor hen was, daar Nieuwenhoven en Bergman (beiden B. V. Haarlem) hun partij wonnen. Broertjes en Snoeks (Haarlem-Noord) maakten echter Tot ons Genoegen. In den Nederlaagwedstrijd der biljartver- vereeniging „Tot Ons Genoegen" die gehou den wordt ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan, is de stand tot op heden, nu de helft vtn den wedstrijd is gespeeld, als volgt: 't Snaarne—T.O.G. 698—719 InsuTindeT.O.G. 847—724 De Poort—T.O.G. 622—753 Flora—T.O.G. 577—578 O.V.S.—T.O.G. 704657 Vr. Kring li—T.O.G. 779—741 K.O.T.—T.O.G. 635—543 Kampioenschappen West-Nederland Worstelen en Gewichtheffen. Onze plaatselijke kraehtsportvereeniging ,.D. O. K." blijft door het regelmatig organi- seeren van wedstrijden de propaganda voor de krachtsport in deze omgeving krachtig voeren. Zoo heeft zij thans de wedstrijden om de kampioenschappen van West-Nederland in worstelen en gewichtheffen georganiseerd, die in de bovenzaal van hotel „Oud-Meeren- i stein" zullen worden verwerkt. Zondagmiddag werd dit tournooi geopend met de tweede afdeeling gewichtheffen. Voor de'n aanvang heeft de voorzitter van D. O. K., de heer P. Schelvis, medegedeeld, dat onder de nieuwe bepalingen omtrent de gewichtsop- gave zou worden gewerkt. Als juryleden fungeerden de heeren Wolf, Amsterdam, N. v. d. Wel, D. O. K., Beverwijk, Jonker. H. K. V. Haarlem en Wolf, K. D. O.. Amsterdam. Bondscontroleur was de heer De Wolf. De uitslagen van de tweede afdeeling gewichtheffen waren: Extra vedergewicht: 1. J. Keffer, K.D.O., Amsterdam, 2. W. Groen, K. D. O., Amster dam. Vedergewicht: 1. C. Rep, Sandow, Zaandam, 2. J. v. Olst. Hercules, Den Haag. Lichtgewicht: 1. P. Kaper, H. K. S. V., Haarlem, 2. P. Bogerd, H. K. S. V., Haarlem, 3. K. Boonstra, Achilles, Wormerveer. Midden A-gewicht: 1. A. Kiel, Achilles, Wormerveer, 2, Smit, Sandow, Zaandam. 3. Raspoort, Hercules, IJmuiden. Midden B-gewicht: 1. Blokker, Sandow, Zaandam. 2. Frank, K. D. O., Amsterdam. Zwaar gewicht: 1. Swier, Hercules, Den Haag. 2. G. van 't Ent, Sandow, Zaandam. 3. A. Kossen, IJmuiden-Oost. Te drie uur werd een aanvang gemaakt met- de tweede afdeeling. D. O. K.'s voorzitter heeft daaraan een openingswoord laten voor af gaan. Spr. had grootere belangstelling ver wacht. D. O. K. heeft terecht gemeend in Beverwijk, als middelpunt van de streek Ken- nemerland steeds wedstrijden te moeten uit schrijven, juist omdat de propaganda voor de krachtsport in deze omgeving nog zoo hard noodig blijkt te zijn. De voorzitter had even wel nog gegronde verwachtingen, dat de be langstelling van het publiek op de volgende wedstrijd-Zondagen wel grooter zal zijn. De programma's welke op de komende Zonda gen worden afgewerkt, worden steeds boeien der en deze climax zal zeker niet nalaten de aandacht op de wedstrijden te vestigen. Spr. deelde nog mede, dat een lamp aan het D.O.K.-bestuur is gegeven, bestemd om te worden verloot om de financieele zor gen, die bij het organiseeren van wedstrij den nu eenmaal niet te ontgaan zijn, eeni- germate te helpen verlichten. Op den laatsten wedstrijd-Zondag, zal de trekking geschieden. Nadat de voorzitter tenslotte nog woorden van dank had gesproken tot de transport- colonne van het Ned. Roode Kruis, die de wedstrijden zal bijwonen, teneinde bij even tueeie ongevallen hulp te kunnen verleenen, en tot den heer Peelen voor de zeer aanne melijke voorwaarden waarop hij de zaal ter beschikking stelde werd met de afdeeling worstelen een aanvang gemaakt. De jury werd gevormd door de heeren Harting, (H.K.V., Haarlem) Wolf, (K.D.O., Amsterdam) en P. Nieman, kamprechter (D.O.K.. Beverwijk). Bondscontroleur was ook nu weer de heer De Woif uit Haarlem. De uitslagen waren: Tweede afdeeling. Extra vedergewicht: 1. J. Waarts, D.O.K., Be verwijk. 2. Visser, S.S.S., Amsterdam. 3. Kriek, Archilles, Wormerveer. Eerste afdeeling vedergewicht: 1. J. Nolte, K.D.O., den Haag, 2. Brinkman, Hercules, Amsterdam. 3. Engelfoert, Ursus, Amsterdam. Zondag 3 December worden de wedstrijden voortgezet. Cross-Country bij Brussel. JAN ZEEGEKS VIERDE. Nabij Brussel werd Zondag een cross- Country gehouden, waaraan door 967 hard loop ers werd deelgenomen, en o.a. door Jan Zeegers. Uitslag: 1 Schroeven (Union St. Giloise) 24 min. 4-5. sec. 2 Ba j art (S. C. Anderlecht) 24 min. 50 sec. 3 Maréchal (U.S. Doornik) 24 min. 59 sec. 4 Jan Zeegers (Nederland) 25 min. Eindstrijd meestertitel Ned, Dam- bond. Onder bijzonder groots belangstelling be gon Zondag te 's-Gravenhage de eindstrijd om den meestertitel van den Nederl. Dam- bond. Eerste 'ronde: N. CohenA. Bax 1—1 J. Kalden^J. Bulier 2—0 P. WestraL. Duitz 0—2 J. W. v. DartelenH. W. Zitman 1—1 Tweede ronde: L. DuitzJ. Buiier 1—1 N. Cohen,J. Kalden 2—0 A. BaxH. W. Zitman 1—1 P. WesstraJ. W. van Dartelen 1—1 Veréeniging „De- Haarlemscbe Manege. Zaterdagmiddag vertrokken veertien rui ters van de Haarlemsche Manége tot het houden van den maandelij kschen j'achtrit. In de Van Haemstedelaan werd begonnen met het springen van hindernissen, die weinig moeilijkheden opleverden. Langs den Duin- lustweg, Kraantje Lek en de bekende wegen bereikte men „het Kaasvlakje", waar eenige hindernissen stonden opgesteld. Op den Bloemendaalschen Zeeweg werd de rit voort gezet. Bij het „Ronde? Huis" daalde men naar het strand af; in de verte ontdekte het gezelschap reeds spoedig een aantal hinder nissen, die in een vlot tempo gesprongen werden. Bij het Grand Hotel klauterden de paar den naar hoven. Via de duinen reed men, afwisselend stap en galop, de verschillende paden volgend in de richting van Kraantje Lek.-Ongeveer vijf uur waren de ruiters in de Manége terug, dankbaar gestemd jegens den eigenaar van „Koningshof" en het ge meentebestuur, van Zandvoort, door wier toe stemming deze rit mogelijk gemaakt werd. (DAMES) Rapiditas 1R. A. P. 3 (90) Reeds direct ontwikkelt zich een vlug spel aan beide zijden. R. A, P. 3 verdedigde zeer goed, zoodat het mèj. Poorter c.s. veel moeite kostte om den stand voor rust op 30 te brengen. Na de rust speelde R. A. P. 3 tegen den wind in; het plaatsen was minder goed, zoodat Rapiditas 1 ver in de meerderheid was; zij voegde er successievelijk nog zes doelpunten aan toe (9—0). (HEEREN) Concordia 2Rapiditas 2 (11) Onmiddellijk na het begin neemt Rapiditas 2 het spel in handen. Steeds kan de Concor- dia-verdediging ingrijpen. Eindelijk moet de keeper toch voor een hard schot van v.d. Berg zwichten (01). Na de rust is Concordia beter op dreef. Uit een through-pass scoort Ruys den gelijk maker11 R.-K. Wieüren Ver. „Achilles". Zondagmorgen hield bovengenoemde ver- eeniging een handicap-rit over 25 K.M. Er verschenen 12 renners aan den start. De eerstvertrekkende kreeg 6 min. voor. Er werd zeer fel gestreden. Dat de voorgift goed was verdeeld, bleek wel uit de aankomst, daar allen dicht opeen binnenkwamen. Voor al het rijden van Jansen verdient vermelding, daar het op 25 M. achter hem jagende peie- ton hem, ondanks alle inspanning niet kon bereiken. Wester probeerde het de laatste 200 M. nog met een spurt, doch Jansen verdedigde zich hardnekkig en wist hem een lengte ach ter zich te houden. Ook van Kessel bleek een goede rijder te zijn, daar hij zijn voorsprong tot het einde wist te behouden en als eerste binnenkwam. De uitslag was: l. p. yan Kessel, 2. J. Jansen, 3. Toon Wester, 4. Toon v. d. Hoeven, 5. van Staveren. H. S. V. „De Kampioen". Eerste rit winter competitie 500 meter. Hometrainer wedstrijden. Klasse A: 1. P. Kossen 212/5; 2. Fruitema 213/5; 3. Molendijk 22; 4. Ten Boom 22 1/5; 5. Rij lie veld 22 3/5. Klasse B: 1. Sjacks 22; 2. Koonings 23; 3. Groot 23 1/5; 4. Huyboom en Gruyters 23 3/5: 5. Audolf 23 4/5. Klasse C: 1. Schaper 22 3/5; 2. Heiselaar 23 4/5; 3. Otter 24 2/5; 4. Schravendijk 24 3/5; 5. R. Groot en Heesakker 24 4/5. Junioren: 1. S. Kuipers 26; 2. Keulevoet 261/5; 3. A. Kruid 28 1/5; 4. Burger 29; 5. Hoekstra 29 1/5. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. "Westel. Ie klasse. BloemendaalTogo Ams terda m^Hilversum H. D. M.Gooi H. O. C.H. H. IJ. C. Promotie-af deeling Amsterdam IIVictoria Bloemeridaal IIHilversum II M. H. C.—H. D. M. II KievitenUtrecht 2e klasse. D. St. H. C.—Togo II De Vierde—H. B. S. AlkmaarH. O. C. II LeidenStrawberries ■Gooi II—M. H. C. III AmersfoortHilversum III LarenAmsterdam III Be FairB. Lyc. 3e klasse: Amsterdam IVT. H. C. '25 H. B. S. IIAlkmaar II Bloemendaal III—Alliance Strawberries IIM. H. C. m Gooi IIIKraaien Utrecht III—Pinokkio B. Lyc. II—Hurley KameleonOh. Kay Utrecht II—Laren II Hilversum IV—Amersfoort II Amsterdam VA. M. V. J. Be Fair II—Gooi IV 4e klasse: Utrecht IV—Utrecht IV a Laren" II—Hilversum V Be Fair IIILaren IV M. H. C. IV—T. H. C. '25 II Bloemendaal IVPinokkio II I. C. C.—Oh. Kay II H. H. IJ. C. IVKieviten IV Te Werve IILeiden III Oostel. Ie klasse: ZUtphen—Deventer Nijmegen—Wageningen p. W.Hengelo 2—0 0—0 2—1 1—2 2—1 4—4 5—2 0—1 0—2 0—1 3—2 2—0 4—0 4—1 5—1 4—1 0—2 4—1 1—4 4—7 6—0 1—2 1—1 1—2 3—1 9—1 1—3 4—0 1—0 0—0 10—0 1—4 04 0—0 7—1 4—1 1—2 3—2 7—0 (De Crt.) Competitie® tanden. EERSTE KLASSE WEST. gesp.gew .gel.verl. v.-t. pnt. 7 5 2 0 26—3 12 8 6 0 2 16—10 12 7 4 3 0 13—6 11 8 4 1 3 13—16 9 8 3 1 4 11—8 7 8 3 0 5 16—22 6 a 2 1 5 3—21 5 8 0 0 8 4—21 0 Amsterdam H. D. M. Hilversum H. O. C. Gooi H. H. IJ. C. Bloemendaal Togo PROMOTIE-KLASSE. gesp. gew. gel. verl. v.-t. p. Utrecht Amsterdam 2 M. H. C. Victoria Hilversum 2 H. D. M. 2 Kieviten Bloemendaal BloemendaalTogo (2—0Y Bloemendaal verschijnt met eenige inval lers voor Donk en Schönthaler. De opstelling is nu: Jonker, Müller von Czernicki, André de Ia Porte v. d. Stadt, Schoute, Timmermans, Gunning, Kakebeeke, de Roos, de Keyzer, de Visser. 8 7 )1 0 15—4 15 8 6 0 2 16—3 12 8 5 1 2 29—14 11 7 4 0 3 18—12 8 7 2 2 3 17—17 6 8 2 1 5 10—25 5 8 2 0 6 11—18 4 8 0 1 7 1432 1 Het spel wordt in snel tempo opgezet. Beide aanvallen komen in actie, maar vinden de verdedigingen volledig paraat. Na vijf minu ten, komt een goede open Bloemendaalsche aanval van links; een harde voorzet volgt en De Keyzer schiet' in (1ON De Togo-aanvallen worden er des te feller om; gedurende eenigen tijd ontstaat er druk op het Bloemendaalsche doel. Eenige corners en strafcorners worden genomen, maar geen enkele brengt Togo succes. De rust komt met 10. In de tweede helft houdt Togo het tempo' vol; weer is meestal de bal op Bloemendaal sche helft. De verdediging, hoewel incom pleet, is echter niet verzwakt. Steeds worden, de Togo-aanvallen gekeerd, waarbij zoo nu en dan de half-linie te hulp komt. De vele vergeefste pogingen maakt Togo moedeloos; het tempo verslapt; Bloemendaal komt weer in den aanval. Als de Haagsche keeper een bal niet snel genoeg wegwerkt, is de Roos' er snel bij en wipt den bal in het doel (20) Togo voelt zich geslagen. De snelheidver dwijnt; ook Bloemendaal stelt zich tevreden met het bereikte resultaat. Het einde brengt Bloemendaal een 20 zege, waarbij liet de gradatie-gevaar thans wel geweken is, ten koste van Togo, wat nu in gevaar verkeert. PROMOTIE KLASSE Bloemendaal 2Hilversum 2 (44) Ondanks eenige invallers hêeft Bloemen daal 2 een goeden wedstrijd gespeeld, die wellicht een overwinning had kunnen zijn met een volledig team. De thuisclub valt het eerste aan; invaller v. d. Brandeler geeft aan Bloemendaal de leiding (10). Vrij spoedig daarna maakt Hilversum ge lijk (11). Bloemendaal is steeds wat sterker maar het duurt nog tot kort vóór de rust, voor v. d. Brandeler opnieuw aan Bloemen daal de leiding geeft. (21). In de tweede helft komt het enthousiaste Hilversumsehe' spel pas goed in actie. Het heeft weldra succes, zoodat de stand 22 wordt. Maar verder houdt de Bloemendaal sche verdediging den goal goed schoon. Eenige Bloemendaal-aanvallen hebben dan weer succes. Eerst scoort Dolleman (32), en daarna v. d. Brandeler (42). Van de bully af neemt de Hilversumsehe aanval den bal mede en spoedig verdwijnt de bal in doel (4—3). Hard werkt Hilversum nu voor den gelijk maker; in de laatste oogenblikken komt deze nog (44). Direct daarop is het tijd. M. H. C.—H. D. M. 2 (5—2) Eeide partijen spelen een snel en open spel, zoodat de doelen beurtelings in gevaar verkeeren. Bij M. H. C. speelt Brand op de m i d de n vo or - pla atsdeze verdeelt het spel heel goed, evenals zijn confrater op gelijke plaats bij H. D. M., de oud-internationaal van Voorst van Beest. De beide keepers zijn goed op dreef. Het eerste succes komt voor de Musschen als Brand aan M. H. C. de leiding geeft. (10). Daarna lost Brusse een mooi schot (20). Het hooge tempo zakt nu iets; tot de rust wordt niet meer gescoord. Na de rust voeren Brand en Schmeink den stand op tot 40, waarna Van Voorst van Beest aan H. D. M. een verdienden tegen- goal bezorgt (41). Daarop maakt Schmeink nog eens gebruik van een kans voor M. H. C. (51) en Van Voorst van Beest voor H. D. M (5—2^ De Vierde—H. B. S. (0—1) Toen II. B. S. voor de rust een kort spel speelde, was er heelemaal geen doorkomen aan. Het Haagsche doel werd bij voortduring beschermd. In de tweede helft gooide H. B. S. het spel meer open; er kwamen nu meer kansen. Uit één ervan wist Barmen 't Loo te scoren (01). Met deze kleine overwinning moest het veel sterkere H, B. S. genoegen nemen. DERDE KLASSE H. B. S. 2—Alkmaar 2 (4—1) De thuisclub is meer aanvallend en heeft al spoedig succes met een doelpunt van Lim- borg Meyer (10). Vervolgens weet Figee er 20 van te maken. De gasten geven echter niet op en slagen er in, den achterstand in te loopen (2li. Voor alle zekerheid vergroot Kramer den voorsprong echter weer tot 31, waarna voor de rust H. B. S. no.g met 41 voor komt te staan In de tweede helft gaat het spel meer ge lijk op. H. B. S. beschermt voortdurend den verkregen voorsprong, terwijl de voorhoede niet zoo fel meer speelt. De tweede helft ver strijkt dan ook puntloos, zoodat het eixide met nog steeds 41 voor H. B. S. 2 komt. Bloemeodaa! 3Alliance (14) De thuisclub heeft een vijftal invallers, maar desondanks wegen de partijen goed tegen elkaar op. In de eerste helft scoort Müller voor Bloe mendaal, zoodat de rust met 10 kan ingaan. Ook in de tweede helft houden de partijen elkander in evenwicht. Uit een der Alliance- aanvallen wordt gelijk gemaakt (11) Daarna wordt door de gasten een straf - bully benut (12). In een onbewaakt oogenblik scoort Alliance dan kort achtereen twee goals, waarna het einde met 41 wordt aangekondigd. De uitslagen. Eerste klasse: H.O.C.BJD.H.C. 1—0 Rood WitHilversum 54 GooiAmsterdam 10 Promotie-klasse: T.O.G.O.Laren 25 Tweede klasse: B.D.H.C. 3Hilversum 2 terrein afg. Rood Wit 2Victoria 24 Rood Wit 3—Baarnsch Lyceum 22 Amsterdam 2De Vierde 50 O.K.Lei'den 2—4 HurleyBe Fair 40 Derde klasse: H.B.S.Laren 2 70 H.B.S. 2Amsterdam 4 10 Hurley 2—B.D.H.C. 4 0—4 Rood Wit 4Strawberries 10 H.O.C. 2Leiden 2 50 I-LD.M. 2—Kieviten 2 2—2 Gooi 2T.H.C. 6—1 Amsterdam 3Alkmaar 60 O.K. 2—Gooi 3 7—0 Gooi 5Be Fair 2 61 Baarnsch Lyc. 2Utrecht 03 T.PI.C. 2—Utrecht 2 5—2 Hilversum 3Gooi 4 31 Overzicht. ïn de eerste klasse heeft B.D.H.C. verloren van H.O.C.waardoor de Haagsche dames de leiding bleven behouden met één punt voor op Rood Wit, dat met een ongedachten 54 uitslag won van Hilversum. De positie van de Hilversummers is er intusschen niet op verbeterd, daar Gooi eerst nu pas blijk geeft, in deze afdeeling een woordje te wil len meespreken. De overwinning op Amster dam gaf haar een gelijk puntenaantal als Hilversum. Voor de promotie-afdeeling werd alleen de wedstrijd T.O.G.O.Laren gespeeld, die een flinke overwinning voor de gasten op leverde, zoodat T.O.G.O. en B.D.H.C. 2 thans de eenige teams in deze afdeeling zijn. die nog enkel puntje konden veroveren Tn de tweede klasse heeft O. K. zich niet kunnen handhaven tegen de „runners-up" in deze afdeeling; dit Amsterdamsche elftal verloor met 42 op eigen terrein. Toch is nog niet alles verloren, hoewel ook Amster dam 2 door een mooie 5—0 overwinning op de Vierde nu nog een kansje gaat maken, Rood-Wit 2 slaagde er helaas niet in, om Victoria de baas te blijven, zoodat Rood-Wit nu een ernstige candidate voor de onderste plaats wordt. In de andere afdeeling der tweede klasse staat Hurley nu bovenaan, daar zij van Be Fair met 4—0 won. Hilversum 2 heeft echter slechts twee punten minder en een wedstrijd minder gespeeld, daar B. D. H. C. 3Hilver sum 2 moest worden uitgesteld, doordat het Bloeiniendaal-veld aan den Kennemerweg onbespeelbaar was. In de derde klasse bleef H. B. S, in de bo venste helft, door haar mededingers naar deze plaats maar liefst met 70 te slaan. 't Gooi 2 veroverde de bovenste plaats op T. H. C. met 61 en maakt nu een mooie kans voor de promotie-wedstrijden. Alkmaar verloor van Amsterdam 3 met 60, en zal nu vermoedelijk niet meer van de onderste plaats af kunnen komen. In de afdeeling C vergrootte B. D. H. C. 4 haar voorsprong door Hurley overtuigend te kloppen met 40. Rood Wit 4 deed wat wij van haar verwachtten en stuurde de Straw berries met de kleinst mogelijke nederlaag naar Beverwijk terug. Rood WitHilversum (54) Rood Wit verschijnt met twee invalsters in de volgende opstelling: E. de Josselin de Jong, S. A. de Josselin de Jong, M. Schmeink D. Lambreclitsen, H. Vreede, V. van Hall, A. van Beeck Vollenhoven, J. Land, T. Leeuwenberg, M. van Beeck Vollenhoven S. Koerts-de Josselin de Jong. Reeds na 10 minuten heeft Rood Wit een 3o voorsprong veroverd, voornamelijk door uitstekend samenspel van de voorhoede. Mej. M. van Beeck Vollenhoven nam het eerste doelpunt door een push voor haar re kening. Het tweede doelpunt ontstond door een schot van Mej. Leeuwenberg, dat de Hil versumsehe keepstei' niet voldoende kon weg werken, waarna mej. M. van Beeck Vollen hoven voor de tweede maal inschoot. De der de goal werd onhoudbaar ingeschoten door mej. Leeuwenberg. Hilversum geeft den moed niet op. Vooral de midvoor, mej. Kok is gevaarlijk; de gasten weten den achterstand te verkleinen tot 3-2. Dan scoort Mej. Leeuwenberg nummer 4. Rust komt met 42. Daarna is de beurt weer aan de gasten. Rood Wit vat het weer iets te licht op, als bij een Hilversum-aanval de keepster en links back van Rood Wit in botsing komen wordt de stand op 43 gebracht. Tegen het einde komt Rood-Wit weer sterk in de meerderheid. Bij een aanval van rechts weet mej. A. van Beeck Vollenhoven op keu rige wijze op haar eentje den Rood Wit voor sprong tot 53 te vergrooten. Toch scoort Hilversum nog een keer (54). H. O. C.—B. D. H. C. (1—0) Dat de nederlaag niet grooter geworden is op een dergelijk hobbelig veld, waar de Bloe mendaalsche dames absoluut niet aan ge wend zijn, is hoofdzakelijk te danken aan het uitstekende verdedigen van de doelverdedig- ster Mej. H. Andreas en aan het feit, dat de Haagsche rechtsuiterst, mej. Polano, waar alles van verwacht wercl, de Bloemendaal sche verdediging aan de linkerzijde in prima vorm aantrof. Had de voorhoede zich niet laten intimideeren door het spel van mej. Rollin Couquerque,. de nationale linksback van H.O.C., dan was de uitslag zeer waarschijnlijk anders geweest, want hoewel H.O.C. boven aan de ranglijst staat, vertoont het elftal zeer zwakke plekken. Het Haagsche elftal begon met eenige aanvallen, die hoofdzakelijk be staan uit individueel werk; door te lang ge treuzel hebben zij geeii succes, want steeds kan de Bloemendaalsche verdediging' ingrijpen. Slechts de solorennen van mej. Polano zijn ge vaarlijk, doch de schoten zijn te scherp. Na rust heeft er een wijziging plaats in het Haagsche elftal, wat geen verbetering blijkt. Tenminste na een kwartier gaat mej. Polano weer buiten spelen. Toch blijft B.D.H.C. mees ter van het terrein. Reeds denken de gasten aan gelijk spel als er afgefloten wordt voor „snijden"; de straf corner, die hiervoor gege ven wordt, heeft geen succes, doch de bal belandt na een scrimmage bij de vrijstaande mej. Polano, die met een onhoudbaar hoog schot het eenige doelpunt van dezen wedstrijd scoort (10). B.D.H.C. verscheen met het volgende elftab' Doel: H. Andreas. Achter. Gr. Rigbers en D. Roos. Midden: E. Leendertz, T. Roos en A. de Vletter. Vóór: M. Stehouwer, L. Scheffer, J. Nilant, T. Mulder en mevr. B. Venema. B. S. 2Amsterdam 4 (10) H. B. S. H telde twee invalsters. De par tijen wogen goed tegen elkaar op. Van we ers zijden komen gevaarlijke aanvallen op het doel, welke geen succes opleveren. Rust 0—0. De spanning bleef voortduren. Het begon er op te lijken, dat er heelemaal niet ge scoord zou worden. Tot op eens, ongeveer vijf minuten voor het einde, de linksbinnen van H.B.S. n mej. L. Mejjerink, scoorde (1—0) H. B. S.Laren 2 (70) Reeds in de eerste minuut wist mej. Louw voor H.B.S.' met een mooi schot te scoren (1—0). Na de bully ging het spel vrijwel op en neer. Tot de rust kwam in dezen stand geen verandering meer. Na halftime kwam H.B.S. zóó sterk opzet ten, dat Laren'niets meer had in te bren gen. Mej. Ketelaar nam de vier volgende goals voor haar rekening. Het laatste doelpunt ontstond uit een strafcorner. Hierna werd nog twee maal gescoord, n.l. door de dames Roozen en Louw. Hef, einde kwam met 7—0. Hurley 2—B. D. H. C. 4 (0—4) In het begin ging de strijd gelijk op. De Bloemendaalsche voorhoede zag geen kans door de goede verdediging van Hurley te komen. Eindelijk scoorde A. Vermeulen uit een scrimmage het eerste doelpunt (0—1). N. Fagee-Schaeffer maakte er met eeix mooi schot 02 van. Na de rust kon A. Vermeulen met een hoog schot den stand op C3 brengen. Kort voor het eind trapte één der Hurley- backs den bal uit het doel. S. v. Toulon v. d. Koog benutte de daarop wolgende straf- bully, door den stand op 04 te brengen. Eenige goede aanvallen van Hurley hadden geen succes, daar de Bloemendaalsche ver dediging zich goed weerde. Rood Wit 4Strawberries (10) De Strawberries kwamen met 10 spelers op dagen; Rood-Wit begon met slechts 9 dames, waardoor de voorhoede uit haar verband werd gerukt. Vol moed en heel vlot speelden de beide partijen. Rust 00. Na de rust wist mej. Corrie van Dongen de zeer goede backs te pasiseeren en keurig te scoren (1—0). De Strawberries losten eenige uitstekende schoten op het Rood-Wit-doei, die mqj. AJta goed wist te stoppen. Eindstand 1—0. Strawberries 2M. H. C. 3 (47) In een zeer wlsselvalligen wedstrijd van veel goals heeft M. H, C. de meeste daarvan weten te scoren, hoewel de thuisclub tot tweemaal toe de leiding heeft gehad. De doelpuntenreeks wordt door Boason, voor M. H. C. geopend (0—1), waarna Mul der dezen voorsprong vergroot (02). Dat zulks nog geenszins veiligheid beteekent, be wijst Strawberries, want de 0—2 achterstand wordt in korten tijd omgezet in een 32 voor sprong. Lang duurt dit genoegen niet, want nog voor de rust, maakt Van Lennep weer gelijk (33). In de weede helft neemt de thuisclub eerst de leiding (43). Daarna maakt M, I-I. C. echter korte metten met de tegenpartij en nadat Boason opnieuw gelijk heeft gemaakt (44), brengen Mulder, Van Lennep en Mulder den stand op 4—7.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10