VRIJZ. DEM. BOND. Begrafenis Vereen. IMMER Zn. BEGRAFENISSEN CREMATIES TRANSPORTEN D. HESSELS ITALIAANSCH 2e MEISJE Aank. Strijkster MAANDAG 27 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 13 Beleid van Mrs. Marchant en Oud goedgekeurd. (Zie ook pag. 4) Middenstandsprogram. In de vergadering van den Vrijzinnig- Democratisclien Bond is nog aan de orde gekomen het door het hoofdbestuur voor gestelde middenstandsprogra mma Een wijziging in het werkprogram over de coöperatie werd door het hoofdbestuur aan gehouden tot de volgende vergadering. De secretaris, mr. L. G. van Dam heeft de verschillende punten toegelicht. Hij zei-de dat opheffing van de warenhuizen in ons land slechts economische gevolgen zou heb ben. Verder keerde hij zich tegen het groot aantal nieuwe winkels, dat opgericht wordt zonder bestaansmogelijkheid te hebben en tegen het steeds toenemend aantal groen- teventers Vooral egen het punt van de waren huizen ontwikkelde zich in de vergaderin; oppositie, waarna de voorstellen van het- hoofdbestuur werden aangenomen met de toevoegingen, doch zonder het omstreden punt. Maatregelen tegen wapenindustrie. Mr. A. M. J o e k e s lichtte daarop de voorstellen van Gouda en Dordrecht tot het beramen van zooveel mogelijk maatrege len om de particuliere wapenindustrie Nederland te belasten of te verbieden, toe namens het Hoofdbestuur. Een commissie,, waarin spreker zitting had, is tot de con clusie gekomen, dat het niet mogelijk is te komen tot afdoening van dit vraagstuk zoolang de verschillende staten over de be wapening niet tot overeenstemming zijn ge komen. Verbod van de particuliere wapen- fabricage zou dan de staten er toe dwingen zelf die fabricage ter hand te nemen. Voor kleine landen zou dit een onmogelijkheid zijn en zij zouden bij- andere landen moeten koopen. Dit heeft minder gewenschte poli tieke gevolgen-. De commissie meent, dat slechts de toepassing van een controle systeem mogelijk zal zijn. Met het oog op dit alles heeft het hoofdbestuur in over weging gegeven aan de Kamerfractie over te laten, op welke wijze zij het beste meent in de door de afd. Dordrecht bedoelde rich ting werkzaam te zijn. De landbouw. De heer F. E. H. Eb els, lid der Tweede Kamer, hield een inleiding over de positie van den Nederlandsehen landbouw. Zijn betoog samenvattend -meende spr. dat met de overheidsbemoeiing in het alge meen genomen, is bereikt, dat een ineenstor ting van het landbouwbedrijf, welke zonder denregeeringssteun onafwendbaar zou zijn geweest, is voorkomen, dat dit resultaat is bereikt met een betrekkelijk geringen druk pl.m. 3 pet. stijging van .de kosten van het levensonderhoud) op de bevolking, doch dat in sommige opzichten (veëhouderij; tuin bouw) wijzigingen en aanvulling noodig is, en dat er bij de bepaling van den omvang van den steun naar moet worden gestreefd dat de steun dienstbaar kan worden.ge maakt aan de opheffing der werkloosheid onder de landarbeiders en aan het voor komen van een te laag loonpeil in den land bouw. De heer Ketelaar verdedigt de ministers. Vervolgens waren aan de orde al de voor stellen en moties van afdeelingen, die cri- tiek leverden op het beleid van de beide mi nisters, in het bijzonder van minister Mar chant. De vergadering was af en toe zeer ru moerig en bewogen. Verscheidene sprekers uitten hun teleurstelling over minister Marchant's opheffing van kleine openbare scholen. De heer Th. M. Ketelaar hield een rede, waarin hij zich achter de ministers schaarde. Hij zeide, dat men bij alle maat regelen moest denken aan het tekort van f 190 millioen. Ook vestigde hij er de aan dacht op, dat er niet meer dan 200 scholen worden opgeheven. Dit vuurtje, zei hij. wordt aangestookt door hen,'die gaarne brand in onze partij zien. De heer Ketelaar vroeg aandacht voor het vele goede, dat de mi nister tot stand gebracht heeft. Dacht men, dat onder minister Terpstra een wetsontwerp tot bemoeilijking va-n de oprichting van bij zondere scholen er door gekomen zou zijn? De heer Ketelaar wilde den minister tijd geven om groote dingen te doen. Het is -een tijd van groote daden, waarin kleine critiek niet past. Na deze rede heeft de vergadering een motie aangenomen, waarin zij uitspreekt, dat de toestand van 's, lands financiën tot -bezuiniging zoowel op openbaar als bijzon der onderwijs moet leiden en haar ver trouwen uitspreekt in het beleid van den minister van onderwijs,kunsten en weten schappen. Met de aanneming hiervan waren alle andere moties over het beleid der ministers van de -baan. Aangenomen werd nog een voorstel- Baarn om een eind te maken aan de cu mulatie van inkomens en pensioenen en van betrekkingen. LETTEREN EN KUNST HET TO ON EEL. DIE RAECKSE. HET SPOOKHUIS. Bestuursverkiezing. Tot leden van het dagelijksch bestuur werden gekozen: In de vacature, ontstaan door het perio diek aftreden van Mr. W. H. M. Werker (niet herkie-baar)Prof. Mr. R. Kranenburg te Leiden. In de tusschentijdsche vacature, ontstaan door het bedanken van Mr. P. J. Oud: Mr. L. G. van Dam. te Haarlem. In de vacature, ontstaan door het perio diek aftreden van den heer S. J. v. d. B-ergh (niet herkiesbaar)A. Ekering te Den Haag. •Bij enkele candi-daatstelling werd tot lid van het Hoofdbestuur in de vacature, ont staan door het period'ek aftreden van den heer D. Kooiman, gekozen: A. Sietsma te Alkmaar-,. Eveneens werd bii enkele candidaastelling tot lid van het Hoofdbestuur in de vacature, ontstaan door het periodiek aftreden van mevr. H. van Embden-De Ridder, gekozen mej. Mr. Ada Goudsmit te Amsterdam. Het was Zaterdag in den schouwburg aan den Jansweg de avond van „Die Raeckse" Dat beteekent dus een zaal vol jeugd, een vroo- lijke stemming en een lachstuk. Dat lach- stuk was ditmaal van Henri van Wermes- kerken's Het Spookhuis, dat vroeger onder den titel Goena Goena, door het beroeps- tooneel met Cor Ruys in de hoofdrol gespeeld is geworden. Voor liefhebbers eigent zich deze klucht meer dan voor het groote tooneel, al is het alleen maar, om dat zoowat de helft van het stuk zich in het donker afspeelt. Wat een voordeel alleen reeds voor spelers die in het volle voet licht met hun armen en beenen geen raad weten. Deze klucht mist zoowat alle elemen ten voor het beroepstooneel, maar het lief hebberij -tooneel stelt andere eischen en zeer zekerkwanneer de toeschouwers voor het grootste deel nog niet den leeftijd van 1000 weken hebben bereikt. Dat bleek ook Zaterdag uit het groote lach succes, dat Het Spookhuis bij het publiek had. De leden van Die Raeckse speelden het met zichtbaar pleizier en dit pleizier sloeg over op de zaal. Wanneer ik cijfers moest uit- deelen. waartoe je al gauw komt, als je bij een schoolvereeniging te gast bent dan kreeg de heer J. Bakker die Mr.Peters speelde zeer zeker een 8. Hooger gaat het nu eenmaal niet, omdat de 10 natuurlijk voor mijzelf en de 9 voor den leider, den heer Borggreve is. De heer Bakker bleek een speler, die zich zelzaamhei-d bij jeudige dilettanten durfde laten gaan. Hij vulde het tooneel met zijn levendig nu en dan zelfs wat te levendig spel en wist den gang er in te houden. Aan hem vooral was het te danken, dat de gebre ken van deze klucht niet zoo sterk uitkwa men. Na Bakker komt de heer Hurkman met een 7 plus. Hij wist aan Bergmeijer het aplomb van den politiechef te geven er speelde niet zich zelf. Voor de overige spe lers en speelsters zijn de vijven en zessen en één vier, maar ik wil geen schele oogen ma ken bij de tooneelclub van Die Raeckse en laat de verdeeling der cijfers dus aan hen zelf over Een woord van hulde voor J. Lit, die Kassan sneelde. Dat was nu eens werkelijk een Inlandsche bediende, die ook het Ma- leisch uitstekend sprak. De heer Borggreve had voldoening van zijn werk. Wij weten dat de regie over jonge men- schen zeer moeilijk is en het cadeau, hem namens Die Raeckse aan het slot aangebo den, was het bewijs, hoezeer zijn werk dan ook door de jongelui op prijs is gesteld. Het tooneel gaf de Indische sfeer aardig weer met het licht en het onweer werd uitstekend ewerkt en het spel der jeugdige -dilettanten was zoo, dat Het Spookhuis een daverend lachsucces werd. Ep daarom was het ten slotte te doem- Een vroolijke,':-geslaagde voorstelling dus. Het mooiste deèl' tan deh avond moest daarna nog komen, maar voor dat beste deel was ik helaas! te:;oiid. ik zag alleen de toebe reidselen en zuchtte als Bibbërwang in Drie koningenavond: „Ook ik ben eenmaal jong geweest!" J. B. SCHUIL. ..Boerenklompjesdans": vlugheid ei rhythmische samenwerking. De verschillende nummers werden door de aanwezigen zeer op prijs gesteld. Na de pauze vond de opvoering van het blij spel „Mevrouw is op Reis" door de tooneelver. „Postaal genoegen" plaats, die echter buiten het terrein mijner beoordeeling valt. K. DE JONG. MUZIEK. MUZIEK. OPENBARE UITVOERING ten bate van het PERSONEEL- EN KINDERFONDS „P.T.T. Drie vereenigingen van P.T.T.-personeel: de 'Tooneelver. „Postaal Genoegen", de Muziek vereniging „De Haarlemsche Postfanfare" en Haarlem's Postaal Mannenkoor" gaven Za terdagavond in de Gem. Concertzaal gezamen lijk een openbare uitvoering, waarvan de op brengst aan het bovengenoemde fonds ten goede kwam. Er was niet zooveel publiek opgekomen als met het oog op het goede doel wenschelijk was. De zaal was ongeveer voor de helft gevuld. Tegenover deze teleurstelling stond een kleine, doch aangename verrassing, n.l. dat er in de zaal hoegenaamd geen hinderlijke acoustiek bleek te zijn (wat anders bij onvoldoende vul ling wél het geval is). Het op het podium ge sprokene was zonder eenige moeite achter in de zaal verstaanbaar; het gezongene en ge speelde klonk ongewoon duidelijk. We moeten dit toeschrijven aan de gordijnen die vóór het orgel én vóór het podium hingen en van de zaal een soort van studio maakten. Dit resul taat schijnt me belangrijk genoeg om ook bij een gewone orkestuitvoering eens een proef met de drapeering te nemen. De Postfanfare blies 4 Marschen. een Ouver ture en een Wals. Het numeriek overwicht der marschen moge gelden als symbool van de snelheid en voortvarendheid waarmee P.T.T. werkt: in muzikaal opzicht was het een beetje teveel van hetzelfde, temeer daar het muzikale gehalte niet bijster groot was. In de „Holyday Marsch" kwam nog al wat cont-repoint voor dat contre régie klonk. Met den titel van de ,Homme contre Homme-Marsch" wist ik heelemaal geen raad, hoe erg de menschen tegenwoordig ook tegen elkaar zijn. „L'honune armé" bestond al in den tijd van het punctus contra punctum, dus in de middeleeuwen: ik geloof dat het er sindsdien noch met het con trapunt, noch met de bewapening beter op geworden is. Doch dit daargelaten. De Post fanfare blies bescheiden en beschaafd; de zui verheid echter mag nog een stuk beter worden. Dit was vooral voelbaar in de inleiding der „Bellatrix'-ouverture, een stuk welks oorlogs zuchtige naam een zeer onschadelijken inhoud dekte. Hoe weinig belangrijk die inhoud ook was, toch had m.i. de dirigent er meer uit kunnen halen, dan hij deed, speciaal uit de langzame gedeelten,-die te vlak weergegeven wérden. In het Allegro der Ouverture viel de aardige technische ontwikkeling van het fan farecorps te waardeeren. Haarl. Postaal Mannenkoor begon met zijn eigen koorlied, dat friseh gezongen werd. Die frischheid was niet aanwezig in de langzame zangen „Vale Carissima" en „Beati Mortui": hier was een te sterk sleepen waar te nemen; een portamento dat menigen toonaanzet schaadde. In „Der Fremdenlegionar bewees het koor beter te kunnen en, al gelukte in de snelle figuren van. het middendeel niet alles even goed, het slot was zeer goed te noemen vooral de bassen onderscheidden zich hier gunstig. Maar het beste gaf het koor wel in' Liedertafel „Haarlem's Zanggenot" Het concert van Zondag 26 November had een eenigszins feestelijk karakter: de heer L. C. Keereweer herdacht zijn 12 1/2 jarig ju bileum als dirigent van „Haarlem's Zangge not". Het zal ook wel daarom geweest zijn dat het Amsterdamsche Mannenkoor G. E W. A. zijn medewerking verleende; immers dit koor staat even lang onder Keereweer's leiding als het Haarlemsche Elk der programmahelften werd door één der beide koren geopend: de eerste door H. Z, de tweede door G. W. A. Er was een schoo- ne climax in den koorzang van het eerste ge deelte waar te nemen. In het beginnummer „Golgotha" van Neumann was de klank soms wat ruw en de zuiverheid nogal eens zoek. een minder goed uitgevoerde modulatie naai de laatste strofe veroorzaakte een zakking van 1,2 toon. Daarentegen was de klank b.v. in de vierde strofe zeer goed; in het mooie pianissimo blonk vooral het timbre der teno ren uit. „De Zee" van Th. v. d. Bijl, een stuk, waarop men alleen den laatsten regel van de 4de strofe van toepassing zou wenschen, werd door beide koren gezongen. Ook in dit nummer was de klankproductie niet altijd mooi te noemen; men zakte ongeveer een toon. Bij de „Serenade d'Hiver" van Saint- Saëns kwam de opleving: het werkje, dat, hoewel het niet een van St. Saëns' sterkste uitingen is, toch door factuur en geest hoog boven de beide vorige staat, vond een pittige en vlotte vertolking. Slechts een paar oogen- blikk-en, bij de tweede en bij de laatste strofe, was de klankschoonheid minder. G. E. W. A. gaf goeden koorzang te hooren in „Da Pacem, Domine" van Olman. Het Am sterdamsche koor bezit blijkbaar uitstekend materiaal. „Zigeunerleven" van Roeske ver- eenigde weer beide koren; Alles ging best be houdens tegen het slot waar de bassen plotse ling iets te laag intoneerden, zoodat de her haling van de beginstrofe ook te laag werd. Maar het overige was prettig om te hooren, en ten opzichte der compositorische factuur, na Olman een verademing. Als soliste trad op mej. Nicoline Klasen, dochter en leerlinge van de solo-fluitist van het Concertgebouworkest. Het fluitspel van mej. Klasen deed de groote reputatie, die haar vader geniet, alle eer aan: niet zoozeer nog in Handel's concert, waar de stemming der fluit ten opzichte van den vleugel niet volkomen was en de toon wel eens oversloeg als in het onvergelijkelijk veel meer eischende maar dan ook veel effectvoller concert van Chaminade. De fluitiste gaf hierin blijken van enorme technische vaardigheid, sierlijke voordracht en mooie toonproductie; snelle staccati, duizelingwekkende passages en fraaie cantilenes vonden alle een even voor treffelijke uitvoering en niet minder voor treffelijk was de begeleiding van den heer L. W. D. Keereweer, zoodat het groote succes van beidefi-na -dit -nummer alleszins begrijpe lijk en verdiend was. J Voor het begin der pauze werd de jubilaris door den voorzitter van H. Z. toegesproken. Dezeenumereerde Keereweer's groote ver diensten ten opzichte van H. Z„ de triomfen op zangwedstrijden (waarvan men de tast bare bewijzen in den vorm van medailles en lauwerkransen aan het vaandel kon zien!); de fijn beschaafde muzikaliteit van den di rigent, die het ruwe materiaal gepolijst heeft zijn absoluut gehoor; zijn vertrouwdheid met vocale en instrumentale vakken. Als jubi leumgeschenk Xpood hij den dirigent een enveloppe aan; mevrouw Keereweer ont ving een bloemenhulde. De jubilaris dankt allen die het hem mogelijk gemaakt hadden dit jubileum op dusdanige wijze te vieren: in de eerste plaats zijn zangers die door hun toewijding aan het succes van zijn arbeid hadden meegewerkt. Een aardig er. hartelijk woord richtte hij in 't bijzonder tot de Haarlemsche muziekcri tici. Het slotkoor .Jerusalem" van Olman heb ik niet meer gehoord. Aan één werk van dezen componist had ik meer dan genoeg. K. DE JONG. MUZIEKVEREENIGING „KUNSTGENOT" In de zaal van Café „Flora" aan het Pre- toriaplein gaf de Muziekvereeniging „Kunst genot", directeur de heer L. Th. Zedel, Za- erdagavond een uitvoering, die zeer in den smaak der talrijke aanwezigen viel. Met een pittige marsch van A. L. Doyen: „La Tour-Ma ubourg" werd het programma ge opend. Uit dit eerste nummer bleek dadelijk, dat „Kunstgenot" in dit genre iets goeds kon leveren. Tevens dat voor deze zaai dergelijke forsche tonen wat te .zwaar zijn. Verder hoorr den wij nog „Ouverture Joyeuse" van M. J. H. Kessels; „Mathilde", wals van D. Bouwens, en „Fantaisie sur La Norma" van A .Meunier. Uitstekend werden deze nummers uitgevoerd, met veel nuanceering en muzikaliteit. „Kunst genot", dat blijkbaar ernstig werkt, kan ge rust onder de goede leiding van den heer Zedel op den ingeslagen weg voortgaan, dan zal deze vereeniging zich zeker een der eer ste plaatsen onder de corpsen van haar genre veroveren. Na elk nummer klonk telkens enthousiast applaus van het publiek. Er stond ook nog, behalve de genoemde en na de pauze uit te voeren nummers, een piston-solo door C. v. Kleef Jr. op het pro gramma. En dan mogen wij niet vergeten melding te maken van de aangename afwisseling, die het optreden van werkende leden der Too- neelvereeniging „D. V. S." bracht. Deze dilet tanten voerden eenige kluchten uit, waarvan wij hoorden: „Pak Idylle", dat een lang niet onverdienstelijke vertolking genoot en dan ook een uitbundig succes had. Na afloop van het programma werd er ge danst. VILLA'S TE KOOP en TE HUUR BIJ S. C. VAN WAALWIJK VAN DOORN Zand voor tsebelnan t5ö HEEMSXEDE-AERDEXHOUT (bij Station) Telefoon 20292 (Huurprijzen vanaf 500 p. jr.). KRACHTSPORT H. Hooning gaat heen. De heer H. Hoon in g, die sinds 1920 aan de Krachtsport is verbonden moet door over plaatsing van werkzaamheden zijn vereeni ging „Haarlem" gaan verlaten. Op wedstrij den zoowel in worstelen als gewichtheffen wist hij verschillende successen te boeken en als bestuurslid was hij een geziene fi guur. De H.K.V. „Haarlem" zal heden Maandag in het gebouw „Olympia" een intiem af- scheidsavondje geven. waar den heer Hooning een herinnering door zijn sport vrienden zal worden aangeboden, uit dank baarheid voor wat hij deed voor zijn ver eeniging. VOETBAL. H. F. C. 2—Z. F. C. 2 (3—3) Hoewel v. Zwijndregt eenige kansen mist, ziet het er voor H.F.C. nog hoopvol uit. Dan echter komt de gebruikelijke inzin king. Een ontijdig uitloopen van den H.F.C.- keeper heeft de eerste Z.F.C.-goal ten ge volge en wanneer kort daarna Les gepas seerd word, is het zelfs 02. H.F.C. kan maar niet op dreef komen tegen het goed sluitende samenspel der Zaan- kanters. Hun middenvoor weet zelfs nog voor de rust den stand tot 03 op te voeren. Na de hervatting wordt, de strijd forscher De scheidsrechter begint op te treden. Hij straft de Zaandammers echter te zwaar, door een penalty aan H.F.C. toe te kennen. Schmal schiet: de ba! gaat. langs den paal, doch aan den verkeerden kant; deze kans is gemist. De eerste H.F.C.-goal komt op gelukkige wijze, daar een ZF.C.-back den bal In het doei doet belanden. H.F.C. komt steeds meer opzetten. Lamp valt uit; hij wordt vervan gen door Twiss, die weer verband in de voorhoede weet te brengen. De Z.F.C.-mid denvoor wordt wegens wangedrag uit het veld gestuurd. Een keurige H.F.C.-aanval volgt: de rechtsbuiten v. Zwijndregt geeft keurig door aan Twiss. deze via v. d. Berg aan Hage naar, die met een hard schot den stand op 23 brengt. De spanning stijgt ten top, weer is het Hagenaar, die no. 3 en daarmee den gelijk maker scoort. Het slot is meer spannend dan fraai. De H.F.C.-opstelling was: Jonker, Wittebol. Les. Kuyk. Beets. Ten Have, Lamp, Schmal v. Zwijndrecht, v. d. Berg. Hagenaar. De Heer en Mevrouw DINGEMANS—HO OG geven hierbij kennis van de ge boorte van hunne dochter CONSTANCE IIEXRIëTTE Heemstede, Achierwej 16 November 1933 34. De Heer en Mevrouw GÜNTHER-VAN SLUIJTERS geven met blijdscha-p kennis van de geboorte hunner Dochter BERNARDIXA AUGUST!NA Leeuwarden, 25 November 1D33 Ilarlingerstraatweg G5 Heden overleed geheel onverwachts. zacht cn kalm, onze zoo innig ge- liefde Moeder, Behuwd- en .Grootmoeder, Vrouwe Boudewina de Graaff Weduwe van Joan Raliusen, .in den ouderdom van G3 jaar. .Velp: E". N. RAHUSEN S. L. RAHUSEN— HARTMAN .'s-Gravenhage: B. RAHUSEN .Gorssel: C. E. KLUWER RAHUSEN Mr. N. KLUWER Chapel-en-le Frith: M. C. WYATT RAHUSEN S. WYATT .Velp: J. DU MARCHIE VAN VOORTHUYSBX RAHUSEN H. E. J. F. DU MARCHIE VAN VOORTHUYSEN en Kleinkinderen 's-Gravenhage, 25 Nov. '33 van Stolkweg 14 K. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag a.s. .op de begraafplaats „Wes- terveld" te Velsen na aan- komst van trein 13.14 hal- .te Driehuis-Westerveld. Eenige cn algcmecne kennisgeving Heden overleed in de volle verzekerdheid des geloofs, onze innig gelief- .de Man, Vader, Eehuwd- en Grootvader Jacob Mandemaker eerder weduwnaar van Jantje Tijmes, In den ouderdom van 6S jaar. Uit aller naam: A. M ANDEMAK ER - BOOIJ Haarlem, 26 November '33 Turfmarkt 1G. Geen bloemen De teraardebestelling zal D. V. plaats vinden op Donderdag 30 Nov. a.s. om .12 uur op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem. t Heden overleed plotse- ling, voorzien van het H. .Oliesel, onze lieve Moeder, .Behuwd-, Groot- en Over- grootmoeder Maria Agnes Remmé Wed. van Petrus Josephus Cluibot In den ouderdom van 79 jaren. Uit aller naam: S. J. CHABOT .Haarlem, 25 Nov. 1933 .Zomerstraat 3 De H.H. Uitvaartdiensten .zullen gehouden worden .op Woensdag a.s. in de Parochiekerk O. L. Vrouw .(Spaarne) ten 7.30; S.15 en .9.30 uur. waarvan de H. .Mis van 9.30 uur gezongen .Requiem, waarna de be- grafenis vanuit de Kerk op .het R.K. Kerkhof St. Bar- .bara, aldaar. Eonigc cn algcmecne kennisgeving Heden overleed, na een kortstondige ziekte, in het .DIaconessenhuïs, onze in- nig geliefde Vader en Grootvader Jan Zuyderduijn Weduwnaar van Sienije van Duivcnboden, .In den ouderdom van SO .jaar. .Haarlem, 26 November '33 .Adr. de Jongestr. 22. STOOMEN VERVEN fctBcmüÜ'ê Nieuwe Driewielers Torpedonaaf en plaatje 1.95 p. week. Gebruikte 1.75 p. week. per dag 0.40. 0.35. KRAMER Bakeneasergracht 57 Reclame Gebitten maken wij niet voor U. Evenmin als een Arts U een reclame be handeling of de Chirurg een uit verkoopoperatie zal verrichten. Ee'n "kCXSTGEBIT moét' tech nisch en wetenschappelijk ver vaardigd zijn, wil het met een natuurlijk gebit overeen komen en kan daarom nooit een reclame artikel zijn. DE TANDHEELKUNDIGE INRICHTING Jansweg 4 waarborgt U deskundige behan deling. U wordt niet door onbe voegden behandeld en voorkomt daardoor teleurstellingen. TARIEVEN Fondsleden en minder gegoeden betalen voor kunsttanden en ge bitten hetzelfde tarief welk duo: de ziekenfondsen is vastgesteld. Elk ondeskundig vervaardigd slecht passend gebit wordt gens fondstarief geheel nieuw of overgemaakt. KLIN. SPREEKUREN: voor fondsleden en mindergegoe den 's morgens v. 910. Slaand en Donderd. 's avonds v. 7S Particulier spreekuur van 1 Behalve Zaterdags. Tandheelkundige Inrichting JANSWEG C, naast viaduct JOH. G. SCHöLLER. Doet. Dent. Surg. Tandhcellt. Voorheen: Oude Gracht ei Kennemerplein KOUDENHORN 16 KOKSTRAAT 21 Tel. 10610 Centrale Tandheelkundige Kliniek Kenaupark 26 a Haarlem, Tel. 12644 SPREEKUREN iederen werk dag 9-11, en 1-2: Dinsdags- avonds 6.30-S.30 uur. Zater dagsmiddags geen spreekuur. Tan dheel kundige Kenaupark 26 PARTICULIER SPREEKUUR 12-1 en volgens afspraak. Zater dagsmiddags geen spreekuur Ondergeieekende, Curator het faillissement van CH. SMITS. :aragehouder, wonende te Haar lem, Leidschevaart 362, bericht, dat op heden door hem ter Gr: fle der Rechtbank te Haarlei Jansstraat SI is nedergelegd lijst der voorloopig erkende schuldvorderingen, teneinde al- r gedurende de 7 nan de veri ficatievergadering voorafgaande dagen, voor een ieder ter koste- looze inzage te liggen. Voorts herinnert hij U dat de verificatievergadering zal plaat: hebben op Maandag 4 Decembei a.s. des namiddags 3 uur in het Paleis van Justitie te Haarlem en bericht hij U tevens dat door d gefailleerde ter voormelde Grif fie geen accoord is nedergele; De Curator, Mr. J. VAN DER VEGT Spaarnzichtlaan 10, Heemstede. Ondergeteekende, Curator ln het faillissement van J. G. CH. SCTTEFFER, behanger, wonend te Haarlem .Spaarnwouderstraat 29, bericht, dat op heden door hem ter Griffie der Rechtbank te Haarlem, Jansstraat 81, is ne dergelegd de lijst der voorloopig erkende schuldvorderingen, t einde aldaar gedurende de 7 aan de verificatievergadering vooraf gaande dagen voor een leder ter kostelooze inzage te liggen. Voorts herinnert hij U dat de verificatievergadering zal plaats hebben op Maandag 4 December a.s. des namiddags te 2.30 uur in het Palels van Justitie te Haar lem en bericht hij U tevens dat door den gefailleerde ter voor melde Griffie geen accoord is nedergelegd. De curator: Mr. J. VAN DER VEGT Spaarnzichtlaan 10, Heemstede. □Stenografie,, Groote') in Nedorlandsch en do moderne talen. Privaatles f6.50 - Clubles f3,50 p. m. Boeken vrij. Oplei ding voor alle Examens. Machine schrijven volgens de nieuwste methode op eerste klas machines. Geheele cursus, inclusief boeken, formulieren en papier f 10, Engelsch - Duitsch Conversatie en Handelscorrespon dentie. Privaatles f 9. Clubles f 4,50 p. maand. Vraagt gratis prospectus. P/loore's School of Commerce het grootste, best ingerichte en meest succesvolle instituut voor Handelsonderwijs te Haarlom, FRANS HALSSTRAAT 1 MKfrES Telefoon 14624 tttiWTClï MARIE E. VAN DOOKX Leem res Ital. M. O. Beëed. transl. Ioi'dcnsstruut 67 Tel. 13747 Terst. gevr. wegens teleurst. NET DAGMEISJE van S—5 uur, met middagkost. Zondags vrij. 5 p. w. Bloemea- üaalschewcg 59, Bloemcndaal. Gcvr. te Heemstede, 18 v. Oost- zanenlaan, handig friseh DAGMEISJE niet ben. 15 j„ v. g. g. v. Amm.: 's avonds. Gevraagd net handig van S.455 uur. Vijvcrweg Bloemenaaal. Tel. 23114. gevraagd. Wasscherij Duiniust, Duinlustnarkweg 56, Santp.-Stat. Gevraagd voor direct een nette DAGDIENSTBODE tot 3 uur n.m. Zich aan te melden Dinsdagavond na 7 uur Rustesi- burgerweg 19, Bloemcndaal of schriftelijk adres Mevr. D. A. MINKMAN, Dr. Bakkevluan 51. Dame Huishoudster b. z. a. m. of z. gebr. v. eigen inb., 1, bij Heer all. of ln kl. gez. KI. verg. Br. no S702 bur. v.d. bl. Mevrouw HYMANSSTAAL Van Oostzanenlaan 9. Heemstede zoekt wegens huwelijk der te genwoordige een Flinke Dienstbode P.G.. als meisje alleen, goed kunn. werken en koken, van g. g. v. tegen 1 Jan. of 1 Febr. Zich schriftelijk aan te meiden. Mevr. KRUYSHOOP. Langel. 5. Bentveld, vraagt van 24 Dec.- S Jan. HULP ter vervanging 2e meisje. Aanbie ding 's avonds tusschen S-D u,

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 13