De Vrijzinnig-Democratische Bond vergadert Mr. Marchant, Mr. Oud en Mr. Joekes spreken. MAANDAG 27 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Ministers verdedigen hun beleid. De portefeuilles aanvaard in 's lands belang. Aan verantwoordelijkheid was men toch niet ontkomen. Minister Oud In de avondvergadering van den Vrijzinnig- Democratische Bond te Groningen hebben het Tweede-Kamerlid mr. A. M. Joekes, voorzitter der fractie en de minister mr. P. J. Oud en mr. H. P. Marchant gesproken. Air. Joekes het eerst sprekende., bezag de kwestie van het zitting nemen der beide mi nisters en het vooraf hoor en van den partij raad daarover. Hij zeide, dat twee overwegingen, in.en buiten den partijraad deze kwestie beheerscht hebben. De eerste was de moeilijke toestand des lands, die een krachtig' op de belangen der geheele volksgemeenschap gericht beleid vroeg. Moesten de twee meest gezaghebbende vrijzinnig-democraten, toen zij daartoe in de .gelegenheid werden gesteld niet alleen tot. die taak zich bereid verklaren, en met hunne krachten aan dit werk van leiding der ge meenschap deelnemen? De tweede vraag was of er voldoende over eenstemming was met de andere ministers. Het antwoord moest' zijn, dat de verschil len thans geen beletsel waren. Spr. vertrouwde, dat niettegenstaande de verwachtingen van buitenstaanders, in de vergadering de eensgezindheid de verschillen zou overheerschen. Wij zijn en blijven te zamen vrijzinnig democraten, zelfs aan commissies tot herzie ning van ons program is bij ons de behoefte niet gebleken, zei de heer Joekes. Verder zeide mr Joekes, dat de V. D. partij geen regeeringspartij in den formeelen zin is, omdat omtrent de hoofdlijnen van het te volgen program geen bindend overleg is ge pleegd. Spr. schetste hoe het kabinet tot taak heeft de democratie te verdedigen en gispte het dat kiezersvergaderingen.van de SD.A.P. te Am sterdam en te Zaandam gekozenen om hun stem hadden gedwongen tot aftreden. Spr. constateerde bij het 'huidige kabinet overleg met de volksvertegenwoordiging, ook meende hij, dat de leer van den klassenstrijd thans niet meer te handhaven is. Mr. Joekes wilde voorloopig afwachten, hoe het met de S.D.A.P. gaat. Voor zoover deze zich zou kun nen ontworstelen aan - de vermolmde leuze van den klassenstrijd, en zich vrij maken van revolutionnaire tendenzen, zou hij haar be groeten als reisgenoote op den weg der de mocratische hervorming. De maatregelen van minister Deckers ver dedigde hij, gezien de z.i. tweeslachtige hou ding van de S.D.A.P. Hoewel onderling eenïgermate verschillend, achtte mr. Joekes de revolutionnaire stroo mingen van links en rechts in hoofdzaak met elkaar overeen te stemmen, wat het te berei ken doel betreft. Spreker leverde een uitvoerige bestrijding van het fascisme, welks solidariteitsgedaehte de vrijzinnig-democraten sinds' het bestaan der partij reeds uitdroegen. Nieuw is slechts de overdrijving naar buitenlandsch model. Tenslotte kwam spreker op tegen de wijze, waarop het Oranjehuis in de propaganda der nationaal-socialisten betrokken wordt. Wat zij willen is in lijnrechten strijd met het stre ven van Willem van Oranje. Mr. Oud Daarna spr. mr. P. J. O u d, de minister van financiën. Over den vrijhandel zei spreker, dat autar kie voor Nederland een ramp zou zijn, aan welker gevolgen men slechts met huivering kan denken. Alles dient er op gezet te wor den om onzen uitvoer zooveel mogelijk in stand te kouden. Het is niet zoo heel moeilijk in tijden als de tegenwoordige groote drommen van onte vredenen achter zich te krijgen, wanneer men zich tegen de regeering richt. Tot in de gebezigde terminologie is er vaak letterlijke overeenstemming tusschen wat de nationaal- socialisten thans en de socialisten en com munisten vroeger en nu beweren. Regeeren is vooral in deze dagen moeilijk en onaan genaam werk, onaangenaam, omdat het bijna altijd afbreken is. Spreker vroeg vooral de aandacht voor den noodtoestand onzer staats financiën. Met kleine middelen viel hier niet te werken. In dezen crisistijd laat de inkom stenbelasting ons volkomen in den steek. Haar opbrengst daalde in weinige jaren met ongeveer de helft. Onze crisisuitgaven zijn gewone uitgaven geworden, daarom wil spre ker er niet voor leenen. Een tegenstelling tus schen Rijk en gemeenten mag niet bestaan. Niets is minder waar dan dat de regeering de gemeentelijke zelfstandigheid zou wen- schen aan te tasten. Niet wie den mond vol heeft over de auto nomie doch de eerste de beste gelegenheid aangrijpt om zich aan de verantwoordelijk heid te onttrekken, zijn de handhavers van het groote beginsel der gemeentelijke zelf standigheid. Devaluatie wees de minister af. De ervaring heeft voldoende geleerd, meende hij, dat van een inflatie niet de kapitalisten, doch de kleinen het slachtoffer worden. Niets is wellicht zoo bedenkelijk geweest voor het economisch herstel als de monetaire experi menten. Zoodra maar eenige twijfel zou op komen aan onzen vasten wil om aan den gouden standaard vast te houden, zou een vlucht uit den gulden aanvangen, die de ergste gevolgen met zich zou brengen. Onze schuldeischers zouden aanstonds weigeren ons crediet te verlengen, als wij onzen gulden loslaten en een onbeheerschte devaluatie zou voor de deur staan. Dit is te ernstiger, daar wij in de toekomst onze geldgevers dubbel noodig zullen hebben, als wij onze plannen tot het uitvoeren van groote werken tot ver wezenlijking willen brengen. De politiek, welke de regeering wenscht te volgen, is dus de eenig juiste en de eenig werkelijk democratische, omdat zij doordron gen is van verantwoordelijkheid. Wie hier ais voorganger wil optreden, heeft zich te ont houden van alles, wat verwarring in plaats van verheldering brengt. Dit geldt vooral ook voor de jeugd, zij wordt gemakkelijk de prooi van leiders, die het met de verantwoordelijk heid zoo nauw niet nemen. De jeugd moet voor de democratie behouden blijven, anders ziet het er voor de toekomst der democratie somber uit. Spreker zei-de te goed vertrouwen te heb ben in den gezonden zin van ons volk en in de onverwoestbare kracht van de beginse len om de toekomst niet met angst en vreeze tegemoet te gaan. Wat wij hier en daar in het buitenland hebben zien gebeuren en wat sommigen ook in Nederland zouden willen doen geschieden, is zoo in strijd met de goede tradities van ons volkskarakter, dat ik mij niet kan voorstel len, dat het hier op den duur wortel zou kunnen schieten. Ook is het een verheugend verschijnsel,' dat zich tegenover deze ontbin dende krachten een concentratie van goed- gezinden heeft gevormd. Dat wij onze taak in het kabinet hebben durven aanvaarden, vond zijn grond in de vaste overtuiging, dat wij zouden worden ge steund door het vertrouwen van -de partij. De band tusschen Kamerfractie en partij is on der leiding van Marchant steeds hechter ge worden. Ik ben er vast van overtuigd, dat de partij ons dat vertrouwen zal blijven schen ken. Wij zijn onzen weg gegaan in het be wustzijn. dat wij deden wat onze plieht was.- Die plicht Wil de Vrijzinnig-Democratische Partij ook tharis vervullen, Mr. Marchant verdedigt de ministers. Als volgénde spreker betrad het spreekge stoelte Z.Exe. Mr. H. P. Marchant door de vergadering' met applaus begroet. Vele malen heb ik, in den loop van de ze ventien jaren, zegt spreker, waarin ik als feestredenaar mocht optreden, betoogd, dat onze partij uit haren aard nimmer een groo te partij zoü-worden; dat zij niet licht krach tens haar getalsterkte in de regeering zou zijn vertegenwoordigd; dat dit ook voor de partij niet schadelijk was, omdat haar taak veeleer moest zijn, te zorgen, dat in het re- geerbeleid door anderen met onze beginselen werd rekening gehouden. Meer dan eenmaal heb ik gezegd, dat onze partij over het ver vullen van die taak geen klagen had. Wij hebben ons daarbij wel bevonden. Thans zijn de zaken zóó geloopen, dat wij met een percentage van zes in de Tweede Kamer, zijn bedeeld met een percentage van twintig in -de regeering. Het was om van te schrikken, en er was reden om wel zeer ernstig te overwegen, of wij over de te verwachten moeilijkheden zou den heenstappen. Nog ernstiger was de vraag nu een der onzen werd bestemd voor de lei- - ding van financiën op een oogenblik, dat de financieele toestand van ons land bedenke lijker was dan hij in meer dan een halve eeuw was geweest. In tegenstelling met een volgens mr. Marchant onder indruk van de door de beide ministers begane zonden ingediende motie meende spreker, dat de partij vergadering over deze kwestie niet kon oordeelen. Voor een onvoorbereide behandeling waren de vragen te moeilijk. Ik zal achteerenvolgens uiteenzetten, wat de overwegingen zijn geweest, die tot het advies van den Partijraad hebben geleid; ten tweede, wat de beteekenis te dien aanzien is van het halfjarig bewind, om tenslotte de conclusies te trekken, die den toestand en de toekomst van onze partij bepalen. In deze uiteenzetting zei mr. Marchant om trent de liberalen, dat de loop van zaken in het eerste half jaar geenerlei aanleiding geeft om him medewerking te betreuren. Mr. Marchant schetste het gevaar, dat bij de formatie reeds het parlementaire stelsel bedreigde. De eenige kans op redding was samenwerking. Om deze eendracht te berei ken was medewerking van onze partij nood zakelijk. Spr. herinnerde er aan dat hij reeds gedurende den verkiezingstijd waarschuwin gen over den financieelen toestand had doen hooren. Wij wisten dus', ofschoon nog niet zoo goed als een maand later, dat wij een zware taak, en de partij een zware verantwoordelijkheid zouden gaan aanvaarden. De verleiding was sterk, om er buiten te blijven en aan onze partij de vrijheid te laten. Doch spr. zette uiteen, dat door buiten het kabinet te blijven men minder vrij zou zijn dan door gebondenheid in het kabinet. Vrij zinnig democratische invloed zou er zijn in het kabinet en die is er, al ondergaat men. bij eiken nieuwen onaangenamen maatregel den lust om zich te verbeelden, dat wij dien, m vrijheid levende, zouden hebben kunnen tegengaan. Al deze overwegingen hebben geleid tot het aanvaarden van de beide geboden portefeuil les. En tot dusver heb ik nog geen enkel oogenblik gemeend, -dat wij daarmede een fout hebben begaan. Wat er tot dusver is ge beurd past geheel in de voorstelling, die wij ons bij de constitutie van het kabinet heb ben gemaakt en die wij naar beste weten aan dén Partijraad hebben voorgehouden. Indien er mochten zijn, voor wie het anders is, moe ten zij zich destijds een onvolledige voor stelling hebben gemaakt. Het is uitsluitend een gevolg van het feit. dat sedert de toestand nog veel bedenkelijker is gebleken dan wij toen hebben vermoed. Het eenige wat mij onverklaarbaar is tot op dit oogenblik is dit, dat er ook in onzen kring schijnen te zijn, die liet ernstige karakter van dien toestand nog altijd niet geheel •schijnen te doorzien. Met praatjes over het einde van de crisis vult men de enorme gaten niet. Een geestelijke discipline is noodig, ook in de eigen partij. Het grootste gevaar is het uiteenvallen door gebrek aan discipline. De ervaring heeft ons toch al zooveel geleerd. Waardoor verkreeg het fascisme zijn goede kans? Aan de strenge tucht van het fascisme kan men geen weerstand bieden zonder vas ten samenhange en zonder eendracht. Dit be grijpt de aanvaller opperbest. Hoe ruimer de vrijheid van beweging, des te noodzakelij kei- is de tucht, omdat zonder de tucht de een zich vergrijpt aan de vrijheid van den ander. Vervolgens besprak mr. Marchant de ge- zas^westie. Minister Marchant. De „oekase" gericht tot de ambtenaren, schetste hij als een waarschuwing, meer niet. Voor de gedachte, dat men kan zien hoe ver men kan gaan alvorens, tegen, de lamp te loo- pen is in dezen, tijd in Nederland geen plaats. De regeering heeft niet anders gezegd dan dit: denkt om de lamp. In het ambtenaren recht is niets veranderd. Er is niets ongeoor loofd geworden dat vroeger geoorloofd was, maar er is evenmin iets geoorloofd geworden, dat vroeger niet geoorloofd was. Er kunnen alleen sancties worden toegepast op niet-geoorloofde feiten, die vroeger dooi de vingers werden gezien. Waarom wij, vrij zinnig-democraten voor deze waarschuwing niet de verantwoordelijkheid hadden mogen aanvaarden, is spr, niet duidelijk. Hierna verdedigde mr. Marchant de ophef fing van scholen. Hiervan zeide de politieke leider, dat de verdeeling van de scholen over het land in den loop van den tijd onjuist geworden was. Wie hier blijft staan bij de bezwaren van elk -geval stuk voor stuk en over geen be zwaar vermag heen te stappen, hij zal het onderwijs niet redden, doch hij zal het ver nietigen. Wij hebben de keuze tusschen schade en ondergang. Als men mij aan het werk laat, zal ik de voorwaarden scheppen voor een ge zonder leven van het onderwijs. Al hadden wij geld in overvloed, ook dan moest het schip op de helling. Spr. wees de plannen van anderen af. Zou de partij geen geduld meer hebben om af te wachten, wat ik van de zaak terecht zal brengen? vroeg hij. Als zij maar één ding zich niet. verbeeldt: dat het onderwijs kan worden gered zonder elke bezuiniging. Over de beteekenis van de V. D partij zei minister Marchant tenslotte, dat aanneming van de moties tegen de beide ministers het belang van de partij niet zou dienen. Gelooft mij, de moeilijkheden, waarvoor wij ons bevinden, vloeien niet voort uit het feit, dat de heer Oud en ik Minister zijn: zij vloeien voort, zonder uitzondering, uit de be narde positie, waarin ons land zijn bevindt, En als wij beiden, gesteund door de partij, iets kunnen doen om deze moeilijkheden te overwinnen, dan mogen wij het niet laten. Sprekende over het behoud der pariemem taire democratie zei minister Marchant: Ik tel den toeleg van het fascisme niet licht. Hij noemde het op-en-top Duitsch en den leider een filiaalhouder van een buitenland - sche onderneming, methode, demagogische practijken, alles is één. Het is door en door anti-nationaal. Het beoogt een cellenbouw, geheel gelijk aan dien van het communisme. Het trekt zijn levenssappen door dezelfde demagogie, uit wantrouwen en afgunst, uit de wanhoop van de sociale slachtoffers. Uit de geestesgesteldheid van menschen, die hun geld verloren, en uit de werkloosheid, met name uit haar gruwelijkste gevolg; dat de jeugd zich gesteld ziet voor een leven zonder toekomst. Wat mij hier het pijnlijkst heeft verrast, als Nederlander, is dit. dat zooveel Nederlanders van maatschappelijken stand dit alles niet doorzien, dat zij zich nationalen waren, dat zij plaats nemen in wonderlijk gezelschap, dat zij in deze actie door hunne demagogie het zuivere blazoen besmeuren van Oranje. Mr. Marchant betoogde dat hiertegen geen innerlijke oneenigheid kan staan. Als het in onze partij morgen begint, volgt hetzelfde straks in een andere. Spreker haalde aan het woord van Jhr. De Geer, dat het kabinet op zich genomen heeft een bijna bovenmenschelijke taak. Als gij daaraan denkt, dan zult gij ons weer her kennen. Dan zult gij de moties opruimen. Mr. Marchant besloot aldus: Staat sterk in uw geloof en uw vertrouwen en vraagt met ons aan de Macht, die alles re geert. dat ons de kracht, de moed. het ver trouwen, de opgewektheid, de wijsheid mo gen worden geschonken om ons volk heen te leiden door de bange tijden, die over ons zijn beschikt. Alle drie de redevoeringen zijn per radio uitgezonden. SCHEEPVAARTBERICHTEN KON. NED. STOOMBOOT. MIJ. Scheepsberichten afgegeven op Zaterdag 25 Nov. 1933. Achilles 24 Gibraltar gep. Ajax 24 te Lissabon. Amazone 24 Gibraltar gep. 24 te en van Malaga n. Melilla. Euterije 24. van Amsterdam n. Bordeaux Fauna .25 te Amsterdam. Ganymedes 24 te Constantza. Hebe 24 teLissabon. - Hermes- 24 van Malta n. Patras. Iris 24 van Amsterdam n. Gothenburg. Juno 24 van Messina, n. Batania 24 van Catania n. Venetië. Merope 2-5 Holtenau gep. Nereus 24 te Aalburg. Orpheus 24 van Danzig n. Stettin. Perseus 25 van Amsterdam n. Kopenha gen. Piuto 24 te en van Santander n. Musel, Poseidon 24 van Amsterdam n. Rotterdam 25 te Rotterdam. Rhea 24 te Amsterdam. Saturnus 25 te Amsterdam. Tiberius 24 te Genua. Triton 24 10 u. Tereeira ge.p. Colombia 23 van Curacao n. Pto. Cabello. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Simaloer (Java New Yorklijn) van Oran 25 November. Marnix van St. Aldegonde, uitreis van Genua 24. Kota Inten (Silver Java Pacificlijn) te Kaap stad 24. Poelau Roebiah uitreis van Suez 24. Tarakan thuisreis van Suez 24. HOLLAND—BRITSCH-ÏNDIë LIJN. Streefkerk thuisreis 24 te Hamburg. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. HALCYON LIJN. Stad Arnhem Vlaardingen n. Genua p. 24 Dungen-ess. Stad Vlaardingen 25 v. Oxelosund te Vlaar dingen HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein thuisreis vertr. 26 van Dur ban. Klipfontein .25 van Hamburg naar Amster dam. Rietfontein 25 van Rotterdam n. Bremen Springfontein uitreis 25 van Lorenzo Marq. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk thuisreis 24 te Hongkong. Oldekerk thuisreis 25 te Shimonoseki. ROTTERDAMS CHE LLOYD. Javatra thuisreis 25 7 v.m. te Marseille. Kota Baroe thuisreis 25 van Djeddah. Kota Tjandi thuisreis 24 van Belawan. Kota Nopan uitreis p. 25 Perim. Indrapcera thuisreis p. 25 4 v.m. Finister- re, wordt 26 4 n.m. te Southampton en 27 10 v.m. te Rotterdam verwacht. Baloeran uitreis 24 6 n.m. v. Southampton. HOLLANDAMERIKALIJN. Lochmonar Rotterdam n. Vancouver- p. 24 Dover. Bsemsterdijk Rotterdam n. New Orleans 23 v. Houston. Burgexdijk Rotterdam n. New Orleans 25 v.m. te Antyerpen. Burgerdijk Rotterdam n. New Orleans 25 6 n.m. van Antwerpen en pass. Vlissingen. Dinteldijk Vancouver n. Rotterdam 23 (11.10 v.m. van Southampton. Dinteldijk Vancouver n. Rotterdam 24 10.83 v.m. 105 mijl W. van Niton. Volendam Rotterdam n. New York p. 23 Lizard. HOLLAND—WEST-AFRIKA LUN. Amstelkerk 25 van Hamburg n. Amster dam. Delfland thuisreis-25 te Havre. Want een fietsendief, die de drie jongens zoo goed geluimd de salon had zien ingaan, had meer dan tijd genoeg om van die gelegenheid gebruik te maken en er met het karretje van Sietske tusschen uit te trekken. En toen de dief al een aardig eindje op weg was, toen pas be taalde Sietske met een deftig gebaar en stapten de drie bengels goedgeluimd het cafétje uit' 't Gezicht dat Sietske trok toen hij ontdekte, dat zijn fiets gestolen was, is meer dan de moeite waard geweest om een foto van te maken. „We zullen 't op het politie bureau aangeven," sprak Sjef, maar Ben en Sietske vonden het beter om eerst zelf een paar straten in té kijken en te loeren of de dief nergens te vinden was. DINSDAG 28 NOVEMBER. HILVERSUM 296 M. 8.00 AVRO. Gram.muz. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.muz. 10.30 Orgelspel door B. W. Schipper jr., Victoria Binnendijk, alt. 11.00 Kook- en bakpraatje door mevr. R. Lotgering- Hillebrand. 11.30 Orgelconcert. 12.00 Omroep orkest o.l.v. N. Treep. Afgew. door Gram.muz. 2.15 Rustpoos. 2.30 Omroeporkest. 3.00 Knip cursus door mevr. I. de Leeuw van Rees. 4.00 Zangvoordracht door H. Kaser. A. d. vleugel Jan Koetsier. 4.30 Radio Kinderzang o.l.v. Jacob Hamel. 5.00 Halfuurtje voor kleine kin deren door mevr. Ant. v. Dijk, 5.30 VPRO. Bij belvertelling voor jongeren door Ds. B. J. Aris. „De broeders van Jozef". 6.00 AVRO. Gram. muz. 7.00 Causerie door Erwin König. „De zin van het postzegelverzamelen". 7.15 Gram.muz. 7.30 Engelsch voor gevorderden door Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Causerie door majoor F. J. Buiterman, divisie officier van het Leger des Heils. 8.20 Aansluiting met het gebouw van kunsten en wetenschappen te den Haag. Kovacs Lajos en zijn orkest m.m.v. The Fidelio Singers. 9.15 Gram.muz.- 9.30 Fransche Chata- sons door Yvette Guilbert. 9.50 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. Willem Strienz, bariton. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Aansluiting met Deca Clarifge te den Haag. Dansmuziek door John van Brück and his Boys. 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.00 KRO. Gram.muz. 10.00 Gram.muz. 11.30 Godsd. halfuurtje door pastoor L. H. Perquin. 12.00 Pol.ber. 12.15 KRO-Sextet o.l.va P. Lus- tenhouwer. 2.00 Vrouwenuurtje. 3,00 Móde- cursus door mevr. H. Cuppens. 4.00 Rustpoos. 4.15 Gram.muz. 4.30 KRO-orkest o.l.v. J. Ger ritsen. 4.50 H.. v. d. Berk, zang, a. d. vleugel Fred Boshart. 5.00 Orkest. 5.20 Ger. v. Berk, zang. 5.30 Orkest. 6.00 G. v. Berk. 6.10 KRO- orkest o.i.v. Joh. Gerritsen. 6.40 Esperanto- c-ursus door P. Heilker. 7.00 Pol. 'oer. 7.15 K.R.V.U. Letterkunde IV. Leonie Molkenboer „Het kinderliedje" 7.35 Gram.muz. 7.45 Ver- bondskwartiertje. 8.00 Gram.muz. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Samson" Oratorium van G. F. Handel. Koor der R.K. Oratoriumver. te Am sterdam. Concertgebouworkest. Solisten: Jac. Urlus, tenor. Henriette van Bremen, sopraan. Annie Woud, alt. Albert Funke Kupper, bas. Koor der Israëlieten en Philistijnen. Leiding Theo van der Bijl. In de pauze gram.muz. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gram.muz. 11.00 De KRO-Boys o.l.v. P. Lustenhouwer. LUXEMBURG 1191 M. 7.50 Belgische avond; concert met piano en orkest. 8.40 Orkestconcert. 9.20 Kamermuziek. 9.40 Orkestconcert." 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL 509 M. 12.20 Het kleine orkest van het N.I.R. o.l.v. P. Leemans. 5.20 Omroepsymphonieorkest o.l.v. Jean Kumps. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Richard Tauber zingt. 8.20 Omroep-symphonie- orkest o.l.v. Jean Kumps. 9.35 Radio-orkest o.l v. Franz André. KALUNDBORG 1154 M. 11.20 Strijkorkest o.l.v. A. Bendïx. 2.00 Om roeporkest o.l.v. Launy Gröndahl. 8.40 Gramo foonmuziek. 9.35 Italiaansche muziek door het omroeporkest o.l.v. Fritz Mahlèr. 10.20 Dans muziek o.l.v. Richard Johanssen. BERLIJN 419 M. 7.35 Zevende symphonie van Franz Schu bert, omroeporkest. HAMBURG 372 M. 10.50 Kleine omroeporkest o.l.v. Eugen Wilcken. 11.40 Vervolg concex-t. 12.40 Populaire muziek. 1.40 Gramofoonmuziek. 3.20 Concert. 5.10 Gramofoonmuziek. 7.30 Noragorkest o.l.v. •José Eibenschutz. 9.40 Kleine Noragorkest o.l.v. Gerhard Maasz. LANGENBERG 472 M. 5.20 Gramofoonmuziek. 11.20 Kleine omroep orkest. 12.55 Gramofoonmuziek. 2.20 Kamer muziek. 3.20 Vesperconcert. 7.30 Dansmuziek o.l.v. Kühn. DAVENTRY 1554 M. 12,20 Orgelconcert, 12.50 Gramofoonmuziek. 1.50 Midland Studio-orkest o.l.v. Frank Cantell. 9.40 Concert. 10.50 Dansmuziek PARIJS EIFFEL 1446 M. 8.50 Progr. van ander station. PARIJS R. 1725 M. 12.20. Gramofoonmuziek. 7.40 Gramofoon muziek. 9.50 Mayamba en zijn oi'kest. MILAAN 331 M. 4.30 Dansmuziek. 6.00 Gramofoonmuziek. i.20 Gramofoonmuziek. 7.00 Gramofoonmuziek. .50 Concert. 9.20 Dansmuziek. ROME 441 M. 4.35 Orkestmuziek. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.05 Gevarieerd concert. WEENEN 517 M. 6.20 Operettemuziek door het omroeporkest o.l.v. Joseph Holzer. 9.15 Populaire muziek. WARSCHAU 1411 M. 10.25 Dansmuziek. BEROMUNSTER 460 M. 7.10 Kamermuziek.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 4