WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. DE UITSLAGEN DE OVERIGE EERSTE KLASSERS TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE. MAANDAG 27 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 6 ESON. NED. VOETBALBON© AFDEELING IJA. Eerste klasse: Ajax—A. D. O. Hermes-D.V-S.H. F. C. HaarlemV. S. V. !t Gooi—Feijenoord Z. F. C.Sparta Tweede klasse A: Alem. VictrixZ. V. V. H. R. C.—O. V. V. O. A. F. C.—D. W. S W. F. C.West Frisia Tweede klasse B" Bloemendaal-Velox T. O. G.V. V. A. Spartaan—Blauw-Wit D. O. S.—E. D. O. :B. F. C—Hercules Derde klasse A: PurmersteijnMeervogels D. W. V.—O. S. V. De MeteoorHelder K. Y. V.De Kennemers Derde klasse B.: S. D. Z.—Z. R. C. OosterparkWatergraafsmeer SchinkelhavenZeemeeuwen RodiDe Voiewijckers Zaandij kHalfweg Vierde klasse B: BeverwijkQ. S. C. VerkadeZilvermeeuwen WestzaanZaanlandia Reserve eerste klasse: H. F. C. 2—Z. F. C. 2 R. C. H. 2—Ajax 2 ED.O. 2Stormvogels 2 Hilversum 2—Haarlem 2 Zeeburgia 2Blauw Wit 2 Reserve tweede klasse A: Blauw Wit 3—W. F. C. 2 West-Frisia 2Alem. Victrix 2 D. W. S. 2—A. F. C. 2 V. S. V. 2—H. R. C. 2 K. F. C. 2Spartaan 2 Reserve derde klasse A: De Voiewijckers 2W. F. C. 3 De Kennemers 2Z. F. C. 3 Helder 2Alm. Victrix 3 O. S. V. 2Ajax 4 Z. V. V. 2—Hollandia 2 AFDEELING II'. Eerste klasse: V. U. C.—K. F. C. XerxesD. H. C. ExcelsiorHilversum StormvogelsH. B. S. D. F. C.—R. C. H. Tweede klasse A: De HollanöiaanOlympia R. F. C.—H. V. V. C. V. V.—Uhitas QuickAlphen VJ.O.S—S. V. V. Tweede klasse B: O. N. A.— Steeds Hooger B. E. C.—V. D. L. D. C. L.Gouda Derde klasse A: U. V. S.—Laakkwartier HillinenA. S. C. Zandvoort—-Schoten R. V. C.—Hillegom Vierde klasse A: T. H. B.De Jagers R. C. L.Duno Leidsche BoysL. D. W. S. De OoievaarsTerlaak AFDEELING III. Eerste klasse: A. G. O. V. V.—Heracles Tubantia—Wageningen Enschedé—Vitesse Go aheadEnsch. Boys P. E. C.Hengelo Tweede klasse A: K. H. C.—Z. A. C. DotaGolto U. D.—Borne Tweede klasse B' N. E. C.Doetïnchem. Be QuickQuick AFDEELING IV. Eerste klasse: Lon gaBleij erheide Willem H—B. V. V. P. S. V.—N. A. C. M. V. V.—Middelburg AFDEELING V Eerste klasse. Velocitas—Friesland Be Quick—Frisia Veendam—Leeuwarden Achilles—G. V. A. V. Alcides—Sneek RANGLIJSTJES. 2—0 4—2 0—2 2—3 2—3 1—3 2—1 2—4 1—3 1—1 0—0 0—0 0-3 1—1 3—1 1—4 2—1 0—5 2—5 1—1 3—0 5—5 3—3 2—1 3—1 2—3 3—3 0—4 1—3 1—0 3—2 1—1 1—1 4—1 1—2 1—1 1—3 0—2 2—2 4—1 6—4 0—2 5—6 1—1 0—3 2—3 5—2 7—2 4—3 5—0 1—5 1—3 1—2 3—2 4—1 3—4 1—1 6—0 3—3 2—6 2—7 3—3 0—2 5—1 9—0 8—2 9—1 0—4 2—1 2—5 4—1 5—2 5-2 1—1 3—0 3—1 7—1 3—2 1—1 4—4 45 Ajax V. S. V. Sparta Feijenoord Hermes-D.V.S. 10 10 10 10 10 AFDEELING I. eerste klasse gesp. gew. gel. verl. pnt. 10 9 1 18 3 14 3 14 10 6 1 3 13 0 5 10 0 5 10 10 H. F. C. Haarlem A. D. O. 't Gooi Z. V. V. D. W. S. West Frisia 10 Kinheim W. F. C. Zeeburgia O. V. V. O. Alem. Victrix 10 A. F. C. H. R. C. Velox Blauw Wit E. D. O. D. O. S. B. F. C. Hercules tweede klasse a: 10 7 3 0 17 10 10 2 14 3 12 2 9 4 11 4 8 5 8 5 7 6 6 7 TWEEDE KLASSE B: 10 6 Bloemendaal 10 Spartaan 10 V. V. A. 10 T. O. G. 10 0 16 0 16 3 13 4 12 3 10 4 10 4 8 5 7 7 4 v.—t. gem. 39—18 1.80 30—22 1.40 25—26 1.40 24—20 1.30 34—18 1.— 29—26 1.— 17—27 0 80 20—31 0.70 23—30 0.50 12—23 0.10 28—13 1.70 26—13 1.40 27—17 1.20 19—15 1.13 18—24 1.10 10—12 0.89 13—17 0.80 20—21 0.70 20—31 0.60 12—30 0.44 34—12 1.60 32—11 1.60 43 —20 1.30 29—21 1.20 18—18 1.— 21—27 1.— 19—29 0.80 15—22 0.70 20—37 0.40 13—35 0.40 AFDEELING II. D. H. C. H. B. S. K. F. C. Excelsior Hilversum D. F. C. V. u. c. Xerxes R. C. H. EERSTE KLASSE: 18—12 1.33 9 6 0 3 12 10 6 1 3 13 29—25 1.30 10 5 3 2 13 26—19 1.30 10 6 1 3 13 31—23 1.30 10 4 2 4 10 25—23 1.— 10 3 3 4 9 25—23 0.90 10 4 1 5 9 19—22 0.90 11 3 2 6 8 24—30 0.73 10 3 1 6 7 27—33 0.70 10 3 0 7 6 19—32 0.60 iiiiiiiiiiiiin MM Haarlem-V. S. V. (0-2) Het is den roodbroeken niet mogen geluk ken. om voor de in Velsén geleden nederlaag revanche te nemen, al dient gezed dat Haar lem heel wat beter speelde, dan destijds in Veis en. De volgende elftallen kwamen tegenover elkaar: Haarlem Voogd, Van den Berg, Huysmans, De la Mar, Kammeijer, Vreeken, Breeuwer, de Winter, Oldenburg, Bloemink, v. Polanen. V.S.V.: Hillekamp, Sterk, Van der Lugt, U. de Wolf, H. de Wolf, Kraak, de Koning, den Boer, Van der Griendt, Van Zutphen, Van der Wint. Haarlem Iaat zich direct van haar goede ajde zien; V.S.V. moet alle zeilen bijzetten om de Haarlem-aanvallen te stuiten. In deze periode maakt Van der Wint een niet al te zekeren indruk, maar het liep zonder doel punten af. Hij herstelde zich zoó goed, dat hij later schier onpasseerbaar bleek. Haarlem blijft het meest aanvallen, maar tot scoren komt het niet, waarna ook V.S.V. wat meer gaat- aanvallen. Een meer gelijk op gaande strijd volgt. Van den Berg en Huijs- mans zijn ook nu weer op hun post om op hun beurt den V.S.V.-aanval tot staan te brengen. Toch neemt V.S.V. de leiding en wel na een hoekschop, die door Van der Lugt wordt in gekopt (0—1). In het Haarlem-doel doet Voogd weer kalm en rustig zijn plicht. Als U. de Wolf zich goed vrij maakt, geeft hy met een laag schot in den hoek aan Voogd het nakijken (02). Met dezen veiligen voorsprong voor V.S.V. is er natuurlijk nog niets te zeggen, want het V.S.V.-doel verkeert steeds in gevaar, maar Van der Wint weet met forsche stompen steeds op tijd het leder uit zijn doel te ran selen. Hij heeft hierbij veel geluk, als Olden burg een hard schot tegen de bovenlat trapt, buiten zijn bereik. Breeuwer krijgt een goede kans. maar hij mist: ook Van Polanen laat een- kans onge bruikt. Daar ook V.S.V. niet meer scoort, komt rust met 02. In de tweede helft wordt Voogd reeds spoe dig aan het werk gezet na een hard schot van Sterk, dat hij uit den bovenhoek grabbelt en wegwerkt. De strijd is van minder kwaliteit, dan vóór rust; vooral in de aanval van Haarlem is niet meer het verband, dat gewenscht wordt. Toch ondernemen de roodbroeken gevaar lijke aanvallen, maar Van Z-utphen en Van der Griendt spelen een flinke partij; de rood broeken komen er niet door heen. Van der Wint krijgt toch veel moeilijk werk, maar steeds staat hij op de juiste plaats. Van Pola nen krijgt van Kammeijer een goede kans, alleen voor Van der Wint, maar de bal gaat juist naast. Ook hier had de Velsenaar veel geluk. Ook bij een goeden omhaal van Breeuwer weet Van der Wint met moeite maar dan toch uitstekend een bijna zeker doelpunt te voorkomen. Inmiddels zit de V.S.V.-aanval niet stil; Van der Lugt rent alleen op Voogd af. Voogd laat zich moedig op den bal vallen en het gevaar is weg. Uitstekend is het spel van De Koning, maar toch blijft ook de Haarlem-verdediging mees ter van het terrein. Het einde bracht aan V.S.V. een zwaarbe vochten overwinning. Stormvogels-H. B. S. (0-3) De elftallen waren: Stormvogels* De Waard, Haak Sr.,, Haak Jr., Fijen,, Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Schoorl, Effern, v. d. Kuyl. H. B. S.' d' Fonseca, v. Kesteren, Ophorst, v. Vliet, v. d. Bergen, Graafland, Schoorel, Arntzenlus, Vermetten, Diehl, Zijlstra. A3 spoedig onderneemt Stormvogels een vluggen aanval. Effern ziet zijn kans schoon; in het volgend oogenbllk moet- Zijl stra een schot van hem stoppen, wat hij keurig doet. Stormvogels blijft, ondanks het feit,' dat zij den wind in haar nadeel heeft, nog eeni- gen tijd in den aanval. Maar na 5 minuten geven ook Van Vliet c.s. acte de presence, en dan moet De Waard al gauw een kogel van Ophorst stoppen. Direct hierop lost Van Kesteren een dito schot, maar weer redt De Waard. De strijd gaat vrij gelijk op, maar de Haagsche aanvallen zijn door spelers als Ophorst en Van Vliet, die goede schutters blijken te zijn, gevaarlijker. Na twintig minuten wringt Van Kesteren zich langs Haak en zet scherp voor. Ophorst loopt in en via hoofd en schouder van dezen speler neemt H.B.S. de leiding (01). Dat de Haagsche aanval werkelijk schut ters telt, demonstreert Van Vliet kort hier na. Hij lost van vrij grooten afstand een kogel, die De Waard te machtig blijkt (0—2). Gelukkig zijn de Vogels niet ontmoedigd, ja, gaat de halfbacklinie, doordat Prins er beter in komt, zich beter weren. Alleen in de voorhoede vlot het nog niet naar wenscli Daar spelen voral Groeneveld en Van der Kuyl zwak en aangezien Vermetten en Diehl er goed in zijn, krijgt Zijlstra niet veel te doen. Alleen mooie schoten van Prins en Schoorl verdienen vermelding. Met 02 gaat de rust in. Gesteund door den wind zit. Stormvogels in de tweede helft direct voor 'de Haagsche veste. Hier verdedigt men echter met man en macht. Steeds zijn Diehl c.s. eerder bij den bal. De minder talrijke Haagsche aanvallen, zijn stukken gevaarlijker. Met de grootste moeite houdt De Waard schoten van Van Kesteren en Ophorst uit zijn doel. Voorts is Haak Sr. een geducht struikelblok. H.B.S. blijft het beste van het spel houden Het groote verschil zit zoowel in voorhoede als in middenlinie. Toch beleeft het Haagsche doel bij een drietal corners benauwde oogenblikken. Een dezer wordt mooi ingekopt, maar niet min der fraai redt Zijlstra. Juist als Stormvogels Kaar voorhoede wij zigt Prins, in de voorhoede maakt Haak Jr. een fout, waarvan Van Vliet profiteert (0—3>. H.B.S. beheerscht het spel volkomen. Toch krijgt Stormvogels een kans om de eer te redden, als haar een strafschop wordt toegekend. Ook deze kans benut Van der Steen niet. Hermes-D. V. S.-H. F. C. (4-2) Liep het H.F.C. den eersten wedstrijd tegen de Schiedammers wel eenigszins mee, thans waren wat dat betreft, de bordjes totaal ver hangen. De thuisclub kreeg wel iets te veel toebedeeld. Vooral vóór de rust waren de H.F.C.'ers sterker; twee snelle uitvallen van Hermes werden "echter noodlottig. Aan de schotvaardigheid van het H.F.C.- binnentrio ontbrak wel iets, hoewel ook op het uitstekende verdedigen van De Bruyn c,s. vele aanvallen doodliepen. Speciaal keeper Beun verdient een pluim voor zijn keurig werk; hij heeft een vlotten stijl en een uitstekenden kijk op den bal. De lastigste problemen wist hij op te lossen. H.F.C. is zonder Van der Meulen, Lamp en Kermer, Hermes is volledig. "Onder leiding van scheidsrechter Van der Spek stellen de vol gende elftallen zich op: Hermes-D.V.S.: Beun, De Bruyn, Pettinga, Van der Tuyn, Den Hoed, Scheffers, Bergkotte, Van der Vaart, Van Oordt, Bos, De Jong. H. F. C.: Chapon, Dorsman, Koper, Höck, Van Riems dijk, Denys, Kruyer, R. Jongeneel, Van Baasbank, P. Jongeneel, Van der Togt. Hermes begint met enkele snelle, gevaar lijke aanvallen; reeds na tien minuten komt Van der Vaart na een goeden center van Van der Tuyn alleen voor Van der Togt, die geen kans krijgt. (10). H.F.C., geprikkeld door dezen spoedigen achterstand, ontwikkelt een enthousiast spel, dat door den actieven Koper voortdurend af gewisseld wordt; het geeft aan de Hermes- achterhoede veel werk. Goede schoten en kopballen van Höck en Dorsman worden door Beun keurig verwerkt. Toch ontkomt het doel der thuisclub dik wijls op wonderbaarlijke wijze aan een doel punt. De uitvallen van Hermes zijn door het op dringen van de H.F.C.-halflinie lang niet on gevaarlijk. Ongeveer 'tien minuten vóór de rust is het weer Van der Vaart, die Van der Togt passeert. (2^-0). Ondanks verwoede pogingen kan H.F.C, er niet in slagen om Beun te passeeren. Na de hervatting ontwikkelt zich weer een vlug spel. Van Oordt verdeelt het spel goed en ook het H.F.C.-doel beleeft, benauwde oogenblikken. Toch krijgt H.F.C. dan haar verdiende doelpunt. Höck schiet op uiterst listige wijze den bal langs Beun. (2—1). Hermes legt er dan weer een schepje op, nu zij ontdekt dat H.F.C. ook wel doelpunten kan maken. De H.F.C.-voorhoede krijgt nog wel enkele kansen, doch deze worden niet benut; felle schoten van Koper en Dorsman stopt Beun. Een kwartier voor het einde valt de be slissing, Van der Vaart geeft een mooien cen ter naar Van Oordt, die met een goed schot Her mes in veilige haven brengt. "(3—1). Een vierde goal van Van der Vaart en één Van Van Riemsdijk hebben geen' invloed meer öp den strijd, (4-^-2), Met een 4—2 overwinning voor de thuis club kondigt scheidsrechter Van der Spek het "einde aan. D. F. C.-R. C. H. (2-3) R.C.H. heeft het kunststukje uitgehaald om in de Dordtsche klei van D.f.C. te winnen, en hoewel zij daarmede nog niet van de onderste plaats is gekomen, geeft deze prestatie toch weer eenige hoop op de toekomst. Het elftal, dat in de voorhoede enkele wij zigingen had ondergaan, heeft gedurende den geheelen wedstrijd met een mooi enthousiasme gespeeld en al leed daardoor wel eens de kwa liteit van het vertoonde spel, het bleek in de gegeven omstandigheden de eenige manier om tot succes te geraken. Niet alleen weerde het achtertrio, waarin Prevost Sr. weer geheel de oude was, zich buitengewoon goed, ook de middenlinie beant woordde volkomen aan de verwachtingen. De voorhoede was door snel, open spel en fel op den bal zitten een doorloopend gevaar Ypov de tegenstanders. Reeds direct na den aftrap gaat R.C.H. op het zachte, modderige kleiveld, waarop het moeilijk is zich staande te houden, in het offensief en daar de middenlinie van D.F.C. zich voornamelijk op verdedigen toelegt, blijft de aanval van R.C.H. gevaarlijk. Al spoedig geeft Hanse een afgemeten voorzet, die door Kok ineens opgevangen en in den goal ge schoten wordt, onhoudbaar voor De Korver. (0—1). De R.C.H.-verdediging weerstaat den druk, zij het een enkele maal niet geheel zonder ge luk, totdat Punt gelegenheid krijgt om uit een voorzet van links Kos te passeeren (11). Gelukkig ontstaat daardoor geen depressie in het R.C.H.-team; integendeel geven allen zich volkomen; wederom wordt een hevig offensief ingezet, waaruit een corner ont staat, die door Hanse goed genomen, door Ruygrok met een kopbal het tweede doelpunt oplevert (12). Na de hervatting verschijnt D.F.C. met Zweiser inplaats van De Wolf op de midhalf- plaats en begint van stonde al' aan het R.C.H.- doel te bestoken. Thans toonen Krom en vooral Prevost zich in hun besten vorm; goed bijgestaan door Kos in het doel en de midden linie wordt stand gehouden. Geleidelijk weet zelfs Ruis het spel naar de D.F.C.-helft te ver plaatsen; goede voorzetten van Paape en Hanse zorgen voor de noodige verwarring in de Dordtsche defensie. Plotseling gaat Ruigrok achter een ver naar voren gespeelden bal aan, net buiten hét strafschopgebied wordt hij gehaakt, Ruis neemt onberispelijk den toegestanen vrijen trap, die een doelpunt zou hebben opgeleverd, als niet een der backs den bal uit het doel ge slagen had. Dit leverde R.C.H. een penalty op, die door Kok benut wordt. D.F.C. trachtte toen door alles op den aan val te zetten en bovenal door forsch optreden het zaakje te forceeren. doch de R.C.H.'ers lieten zich hierdoor niet intimideeren en al steeg de spanning met de minuut, vooral toen Punt enkele minuten voor het einde na een misverstand het tv/eede tegenpunt maakte, door energiek verdedigen werd de kleine voorsprong behouden. R.C.H. kon tenslotte twee punten rijker huiswaarts keeren. De elftallen waren; D.F.C,: Korver. Litz, Beekhuizen, Quispel, de Wolf, Dragt, Smit, Desmit, Punt, Ruisch, Meinders. R.C.H. Paape, Kok, Ruigrok, Haukes. Hanse, Prevost Jr., Ruis, Hessels, Prevost Sr., Krom, Kos. 't GooiFeijenoord (23) Twee protesten van 't Gooi. De gasten gaan direct ten aanval over. Desniettemin weet Campman er voor te zor gen dat zijn club de leiding heeft (10). Even later is het Barendregt, die den stand gelijk maakt. De Rotterdammers behouden nu het beste spel; weldra is hét 12. De gastheeren wijzigen nu eenigszins hun op stelling, doch ook dit hielp niet veel. Weer weet Barendregt te scoren. De rust gaat dus in met 31 voor de Rotterdammers. Door een fout van de achterhoede van de gasten weet Meilof den achterstand van de Hilversum mers te verkleinen (23). Tot doelpunten kwam het niet meer. Het einde kwam met een matige overwinning voor de Rotterdam mers. Door de Hilversummers werden na afloop twee protesten ingediend, één voor het niet toestaan van een penalty en één voor het niet toekennen van een doelpunt. V. U. C.—K. F. C. (0—2) In de eerste helft van dezen wedstrijd zijn de Hagenaars het meest in den aanval, doch met schieten wil het niet al te best vlotten. Als er een kwartier gespeeld is wordt een doelpunt van Klein, di ein buitenspel positie stond, geannuleerd. Lelyveld maakt hands: de gasten nemen de leiding (01). Na de rust zijn de K.F.C.'ers het meest in den aanval. De Hagenaars wijzigen nu hun opstelling en forceeren tal van corners. Vlak voor het einde wordt door Mol aan alle on zekerheid een einde gemaakt. Hij weet voor de tweede maal het leder in het net te werken (02). Z. F. C.Soarta (23) De spelers willen het vaak alleen doen; de verdedigingen zijn dan ook volkomen de baas. Als het spel langzamerhand was af be gint te zakken bezorgt de Maar zijn club de leiding (10). Hoewel de Zaankanters in de meerderheid zijn, weet Seton nog voor de rust gelijk te maken (11). Het is Papen hoven die er voor zorgt dat zijn club de leiding overneemt (12). Na de rust maakt Oostlander al spoedig er 13 van. De Zaankanters willen het hierbij echter niet latén, doch voorloopig blijven de gasten sterker. Tenslotte weet v. d. Oever den achterstand te verkleinen. Het einde komt met een verdiende overwinning voor de Rotterdammers. Excel siorH il versum (11 De Rotterdammers vallen onmiddellijk krachtig aan. Als Niehoff het leder toege speeld krijgt, heeft hij maar voor het in trappen (1—0). Excelsior blijft in de meerder heid, hoewel geen verdere scores worden ge- Na de hervatting zijn de elftallen goed tegen elkaar opgewassen. Hilversum weet onder den druk van de tegenstanders uit te komen; Toes slaagt erin gelijk te maken. Hilversum is dan tot het einde het sterkste. AjaxA. D. O. (20) Het samenspel was dikwijls ver te zoeken; vooral door de achterspelers werden vele fou ten gemaakt. Schubert en Mulders wisten eenige mooie kansen niet te benutten en tot doelpunten kwam hét dus in de eerste helft niet. In de tweede helft zijn de Amsterdammers vrijwel den geheelen tijd in de meerderheid geweest. Door uitstekend spel van Breitner was het verband tusschen den Amsterdam- schen aanval en niiddenlinie vaak volkomen zoek, telkens zat de Hagenaar er tusschen. Het snelle tempo, waarin de Amsterdammers na de rust speelden, moest de overwinning brengen. Zij namen na ongeveer tien minu ten spelen de leiding. Ten Have zette goed voor, Schubert gaf den bal aan Mulders over en deze schoot in (1—0). Even later kwamen de gastheeren op gemakkelijke wijze aan het tweede doelpunt. Door een fout van Quax, die bij het uittrappen te ver uit zijn doel kwam, schoot Volkers, voordat Quax weer in zijn doel terug was, in (20). Het spel was nu beslist. Xerxes—D. H. C. (5—6) De Rotterdamsche ploeg neemt spoedig na 't begin door Lagendaal en De Jong de leiding Daarop komen de Delftenaren er beter in; Van Nelle en Ditmars werken den achter stand weg 2—2. De Rotterdammers laten zich niet onbe tuigd eh weten met de rust een voorsprong van 4—2 te behalen. Nadat na de rust De Jong den achterstand op 52 heeft gebracht, worden de rollen om gekeerd; D.H.C. slaagt er In, het doel als het ware te doorzeven. Ditmars en Van Nellen zetten den 52 achterstand om in een 6—5 overwinning. Het was een merkwaardige match. BloemendaalVelox (11) Ook de Utrechtsche kampioenscandidaten hebben in Bloemendaal niets cadeau gehad. De witten hebben ook ditmaal kranig partij gegeven en 'er voor gezorgd dat het resultaat tot op het laatste moment onzeker bleef. Reeds in de eerste minuten van den strijd raakte J. Kohier geblesseerd waardoor de Bloemendaalsche midvoor eigenlijk reeds van het begin af op halve kracht speelde. Velox begon met een serie aanvallen. Er ontston den eenige gevaarlijke momenten voor het witte doel, doch tot gevaarlijke schoten brachten de bezoekers het niet. Langzamer hand wisten de witten het spel meer te ver deden, waarbij bleek dat de aanvallen der thuisclub, door hun open karakter, het ge vaarlijkst waren. De Utrechtsche doelman verrichtte enkele malen goed werk. Bij een voorzet van rechts misten twee Bloemenda lers voor open doel; een uitstekend schot van Be ijk werd door één der geelzwarte backs uit het doel gekopt. Zonder doelpunten ver streek de eerste helft. Kort na de hervatting verliet J. Kohier het i terrein; hij werd door zijn broer vervangen. Het was voor de Bloenieiida al-supporters niet prettig te moeten constateeren dat de witte- aanval er hierna weinig meer van terecht bracht. Velox kwam zelfs vrij sterk in den aanval zoodat de verdediging der witten on der vrij hoogen druk kwam te staan. Jon kergouw en Bakker ruimden echter heel veel op, terwijl ook de Bloemendaalsche half linie het spel steeds goed verplaatste. De aanvai bleef echter vrijwel zonder eenige tactiek doorspelen, tot tien minuten voor tijd Im mer een bal goed voor het Velox-doel plaat ste en H. Köhler er in slaagde met een kop bal den doelman der gasten te passeeren. 10. De vreugde in het witte kamp was echter van korten duur. Van den aftrap af namen de gasten het leder mee. Goed werk van den rechtervleugel bracht den bal voor het Bloe- mendaal-doel.. Er ontstond een korte scrim mage, waarop een boogschot van den rechts half via Huisman's vingertopen in het witte doel verdween. (11). Met een gelijk spel kwam aldus het einde, een uitslag, welke de verhouding goed weer gaf. Bloemendaal had het onderstaande elftal: Huisman, Jonkergouw. C Bakker, Immer, H Beijk, de Wilde, Kammeijer, de Bock, J. Köhler, van Gelder, van Leuven. D. O. S.—E. D. O. (0—8) De Bruin breekt zijn scheenbeen. Op afdoende wijze heeft E.D.O. revanche genomen voor de 5—2 nederlaagd op eigen terrein. Te betreuren was het dat na het tweede doelpunt De Bruin bij een botsing met Weber zijn scheenbeen brak. Weber treft in deze geen schuld. Het was een noodlottig ongeval. Dc Bruin, die naar het St. Antonius Zie kenhuis werd vervoerd, wenschen wij een spoedige beterschap toe. Leider was de heer Beuseker, die op uitstekende wijze zijn taak vervulde. E.D.O. was direct in alle opzichten de meerder. Spoedig scoorde Perukel eht eerste doelpunt, zij het op zeldzaam gelukkige wijze; zijn schot werd goed beoordeeld door de keeper, die uitviel. Vlak voor doel raakte de bal een speler, waardoor de keeper in den eenen en de bal in den anderen hoek lag(O-l). Uit een voorzet van Nottrot scoort Goe- maat het tweede doelpunt (0—2). iHerna had bovengenoemd ongeval plaats, Van de Putten nam de plaats van De Bruin in. E.D.O. speelt thans wat minder zeker, doch D.O.S. is niet in staat, hiervan te profiteeren. Nottrot maakt er 0—3 van, waarmede de rust aanbreekt. Ook in de tweede helft blijkt het, dat v. d. Putten en Koppen op de hun ongewone plaatsen uitstekend voldoen. D.O.S. blijft hopelooze pogingen in het werk stellen om een keerpunt ln den strijd te brengen. Regel matig wordt de score opgevoerd. Eerst een fraaie kopbal van v. d. Putten (04). Peru kel maakt er 0—5 van. Goemaat brengt met een hard schot den stand op 06. Nog is het niet genoeg! Na fraai spel van rechts scoort Goemaat het zevende doelpunt (0—7). Koene blijft dan niet achter; hij zwenkt naar binnen en weer moet de keeper visschen (0—8). D.O.S. blijft onvermoeid doorwerken om althans de eer te redden; het lukt echter niet. Het einde komt met onveranderden stand. U kunt uw spertbe@e?enende doehters en zoons, vrienden en vriendinnen geen grooter genoegen bereiden, dan hen, voor hun Sinterklaas een der onderstaande artikelen ten geschenke te geven: Ping-pong-Spelen, -Tafels, Kindervoet- ballen, maat 1, 2 en 3, voor de grooteren maat 4, en de normale wedstrijdvoetbal maat 5. Voetbalschoenen tegen lage prijzen, ook de allerbeste BOK-Voetbalschoenen. Voetbal-, koffers en -tasschen, voetbal-kousen. Hockey-sticks en -ballen. Hooge en lage Hoekey-schoenen. Hockey-handschoenen en leg-guards, hockey-tasschen en fiets-klem- men. IJshockey-schaatsen en sticks. Chest- expanders, gymschoenen, fietshandschoenen, regenpijpen, trainingspakken, sportkousen, shirts en pantalons in clubkleuren. Pull-oversj en Truien van prima kwaliteit, sportieve! Schotsche wollen Shawls met bijpassende das.i Uw Sint Nicolaasfeesfc wordt dan een) daverend succes. U koopt deze artikelen voorde el iger in het Spsrtmagazijn „©RETEïA DE BSUIJN", TWIJNDERSLAAN 45, Telefoon 15116, waar U op alle artikelen 15% korting ontvangt.! (Adv. Ingez. Med.) K. V. V.De Kennemers (05) Reeds na twee minuten zet Schippers fraai voor en Groot kopt in (01). Na 12 minuten ziet Muller kans na goed samenspel den voor sprong te vergrooten (02). De Kennemers hebben den smaak beet; Horeman scoort op goede wijze het 3e doelpunt (03). Dan ver vallen de Wij kers weer" in het te korte spel. Nog voor de rust ziet Groot kans den stand tot 04 op te voeren. Na de rust wordt bet eerste kwartier nog goed gespeeld, waarbij Horeman den stand op 0—5 brengt. Dan wordt het spel veel slech ter, K.V.V. is wel iets meer aanvallend, doch de Kennemers-verdediging heeft niet veel moeite om de ongevaarlijke aanvallen, af te slaan, HillinenA. S. C. (34) In de eerste helft was Hillinen in de meerderheid, al verplaatste zich het spel nu en dan snel. Na 25 minuten weet Scholten onhoudbaar voor de thuisclub te scoren: drie minuten later scoort dezelfde speler het tweede doel punt Na rust komt er een herboren A.S.C. in het veld; de roodzwarten geven een uiterst vlug en sluitend spel; na tien minuten brengt de linksbinnen den stand op 21 Direct na den aftrap is de stand gelijk. Eeïde partijen geven zich ten volle met A. S.C. een tikje in de meerderheid. Toch is het wederom H. Scholten, die er 32 van maakt. Twee minuten later is de stand 33 Tien minuten voor het einde scoort A.S.C. no. 4. Als er nog eenige minuten te spelen zijn scoort H. Scholten een buitenspel doelpunt dat geannuleerd wordt.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6