OTTGERING VOOR EER EN GEWETEN MAANDAG 27 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 7 =Ü3 HET WEGENFONDS. EN DE PROVINCIALE WEGENAANLEG. Verschenen is het algemeen verslag' der afdeelingen van de Prov. Staten betreffende de rekening van het Wegenfonds over 1932 en de begrooting' voor 1934 van het Wegen fonds. De meening werd'geuit, dat in dezen tijd zoo krachtig mogelijk moet worden voortge gaan met de uitvoering van het wegenplan, teneinde de werkloosheid intensief te bestrij den. Met belangstelling werd van verschillende zijden uitgezien naar de van Gedeputeerde Staten te verwachten voorstellen omtrent de verdere financiering van het Wegenfonds. De meening werd uitgesproken, dat de op zet van het Wegenfonds een juiste beoordee ling van den financieelen toestand niet ge makkelijk maakt. In de rekening over 1932 komt nog de volle provinciale bijdrage van 1 millioen gulden voor. Aan rente werd dat jaar gekweekt eene som van 154.573.03. De totale uitgaven bedroegen 3.115.853,36. In weerwil van het feit, dat dus een bedrag van tezamen 1.154.573,68 aan den dienst van 1932 ten goede kwam, sluit de rekening over 1932 met een nadeelig saldo van 1.484.613,51. Het aandeel in de opbrengst der Rijkswe- genbelasting over 1932 bedroeg 460.507,64. In de toelichting wordt dienaangaande onder artikel 2 eene berekening gegeven. Geheel duidelijk is deze specificatie echter niet. Over 1931 was n.l. nog te vorderen 500.000,Er werd slechts ontvangen 331.742,64, hetgeen een verschil oplevert van 168.257.36. Dit ver schil kwam dus aan de Provincie ten goede, en zou derhalve moeten zijn bijgeteld bij de vordering over 1932 ten bedrage van 628.765. Men zou dan op een totaal van bijna 800.000 zijn gekomen. Intusschen heeft, bij de bere kening van het totaal, geen bijtelling plaats van 168,257,36, doch wordt deze som van de vordering over 1932 afgetrokken, zoodat slechts 460.507,64 is verantwoord. Men vroeg een nadere toelichting te geven van den juis- ten stand van zaken. Gevraagd werd naar den uitslag van het overleg met de regeering en de organisaties van arbeiders, met de bedoeling om te gera ken tot toepassing van handkracht op ruime schaal, ten einde te komen tot sneller uit voering van de wagen- en kanalenplannen. Met het oog op den nood in de kringen van tuinders en akkerbouwers werd er door een lid op aangedrongen, bij de uitvoering van werken ten laste van het Wegenfonds voor namelijk arbeidskrachten uit deze groepen aan te nemen. Ten aanzien van den weg langs het Zand pad tusschen Amsterdam en het Gooi, één der wegen waaraan het eerst is begonnen, sprak een der leden er zijne teleurstelling over uit, dat de werkzaamheden zoo weinig vor deren. Hij vroeg of de moeilijkheden, waar voor men stond ten aanzien van de kruising van het Merwede-kanaal en de aansluiting aan den Rijksweg te Diemerbrug, niet door tijdig genomen maatregelen hadden kunnen overwonnen worden. ALG. VEREEN. VGOR BLOEMBOLLEN CULTUUR. De 172e algemeene vergadering der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur zal plaats hebben op Maandagmiddag 18 Decem ber a.s. in het Krelagehuis. ■De agenda vermeldt o.m. de verkizing van twee leden van het Hoofdbestuur, noodig geworden door de periodieke aftreding van de heeren W. Jonkheer en W. A. Philippo, die niet herkiesbaar zijn. Het Hoofdbestuur doet verder het voorstel art. 48 der Statuten zoodanig te wijzigen, dat leden, die hun verplichtingen jegens de vereeniging niet nakomen, niet van de Instellingen der vereeniging zullen kunnen profiteeren. Het Hoofdbestuur stelt verder voor, de minimum-contributie van hen, die lid wor den in 1935, te bepalen op f 10 en van hen die lid-leerling worden in 1935, op f 5. (Het Huish. Reglement bepaalt n.l. dat de alg. vergadering de bevoegdheid heeft om in een jaar, waarin een groote tentoonstelling wordt gehouden, de minimum-contributie van hen die lid worden, te verhoogen tot f 10. Art. 12 bepaalt hetzelfde ten opzichte van lid-leerlingen, met een minimum con tributie van f 5). De afd. Voorhout doet het volgende voor stel: lste. te trachten betaling te verkrijgen van alle leverbare bloembollen ,het surplus zoo wel als het ingeleverde gedeelte, berekend tegen -de vastgestelde minimumprijzen; 2de. indien de terugbetaling hiervan ge heel of gedeeltelijk wordt verlangd, deze terugbetaling te doen geschieden door een Roe-belasting over een periode van plus minus 10 jaar. Na afloop der vergadering zal de heer T. M. H. van Waveren. voorzitter van het Uit voerend Comité der tentoonstelling van 1935 een uiteenzetting geven van de plannen voor die tentoonstelling. HET ELECTRICITEITSTARIEF. VERLAGING BIJ IIET P. E. N. In de afdeelingen van de Prov. Staten van Noord-Holland waar de begrooting van het Provinciaal Electrisch Net behandeld werd, in van verschillende kanten aangedrongen op verlaging van het tarief. Van andere zijde werd evenwel opgemerkt, dat de tarieven onlangs verlaagd zijn en dat verdere verlaging voorloopig niet. kan worden uitgevoerd, omdat eerst noodig is de reserves van het bedrijf te versterken. Een lid vroeg een verlaging der tarieven van 10 tot 20 pet. gedurende de wintermaan den. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Olieslager, Poortstraat 9, das; Bouman, Leidschestraat 56, schoolétui; v. d. Schuur Linschotenstraat 75, jasje; Silvester, Nieuwe Spaarnwouderstraat 3 rd., jas; v. d. Nouw- land. Haarlemmerliedestraat 10, regenjas; Hartman, v. Olststraat 7 regenjas; Droog, v. Oosten de Bruynstraat 61, meetstok; Grorx- delle, Oostvest 12, mistlens van autolamp; Geldorp, Burg. Sandbergstraat 36, porte- monnaie; Krappel, Zijlweg 48, parapluie; Handgraaf, Hofdijkstraat 30, rijwielbelasting plaatje; Schoorl Hasselaersplein 17, rozen krans in étui; Overweel, Schutterstraat 50, damestasch; Jansen, Fort Zuid, Spaarndam, idem; Witkamp, Ampzingsti-aat 2, vulpen; Wubbels, Esschilderstraat 38, voorruit van auto. KAMPEERVEREENIGING „LICHT EN VRIJHEID" Men schrijft ons: De Haarlemsche Kampeer Vereeniging „Licht en Vrijheid" is niet van meening dat de winter ongebruikt moet voorbij gaan, omdat dit jaargetijde zich bij uitstek leent om het komende seizoen voor te bereiden. Daartoe heeft de vereeniging drie harer leden doen toetreden tot de Bloemendaalsche Redding brigade, die daar een cursus volgen in Eer ste Hulp bij Ongelukken en reddend-zwem- men. Ook heeft men den heer Meyerink be reid gevonden om in December een lezing te houden over: Zwemmen in zee. Door deze maatregelen hoopt de vereeni ging in staat te zijn, meer dan tot ïxu toe, te zorgen voor de veiligheid van hen, die gedu rende den zomer ontspanning en gezoixdheid zoeken in de badplaatsen. CABARET LA GAITé. Het was te verwachten, dat de directie van de dancing met cabaret La Gaité de cabaret nummers van de afgeloopen week zou moeten prolongeeren. Beiden, zoowel Tummers als Angela Tosnerova, hebben zóóveel succes te boeken gehad, dat verlenging van hun op tilden noodzakelijk was. Engela Tosnerova is een frissche vei'schijning, die in verschil lende kleederdrachten verschillende lande lijke dansen ten beste geven, waarbij zij af en toe een lied zingt, zuiver en met gevoel. Ook in samenzang met Tummers is zij uit stekend. Wie Tummers is, weet iedereen. Hij is de phlegmatieke humorist, die droogweg zijn grappige liedjes zingt, zichzelf daarbij be geleidend aan den vleugel. De dansmuziek wordt nog steeds verzorgt door de bekende band. The Blue Bees, wier prestaties geen nadere aanprijzing behoe ven. Zij tieden vaak op voor den Phohi- zender en ook voor andere omroepmaatschap- pijen. Een Japansch Bruidje in haar buitengewoon mooie bruidskleedij. Om trent haar woning, zeden en gebruiken en tal van feesten en plechtigheden vindt U een rijk dom aan gegevens in het nieuwe Dobbelman- album „Japan". Begin met dit album vandaag nog voor F. 1.— te koopen en plak er dan dadelijk de plaatjes in, die U bij Dobbelman' s zeepen verpakt vindt. Dat voorkomt later onnoodig zoekraken en vuil worden. Dobbelman's album „Japan" is het eerste vol ledige Nederlandsche boek, dat over Japan verschijnt. Een boek, waaraan U iets „hebt". Een werk, dat U volledig inlicht omtrent een land, dat een belangrijke rol vervult op het wereldtooneel I De plaatjes vindt U verpakt bij alle Dobbelman's zeepen, bij Coco-roso, Lente bloemen, Anker-Waschzeep, Lygia, Perla, Karne- melkzeep, enz. U is natuurlijk vast gebruiker, want U weet: OP GOEDE ZEEP STAAT DSbbelm^N (Adv. Ingez. Med.) DE HAARLEMSCHE OPERA (ETTE) EENIGING. Na de opvoeringen van de Haarlemesche Opera(ette) Vereeniging: Deklokken van Cor- neville en Cz aar und Zimmerman zal nu opgevoerd worden: De Barbier van Straats burg, komische opex-ette in drie bedrijven. Dit oorspronkelijk blijspel heeft de heer C. L. Schenk bewerkt tot een operette. De inhoud van dit werk is van geestigen aard. Een orkest van 22 man, verleent zijn mede werking. Na een aanrijding tusschen een 2-lons last wagen en- een luxe auto onderzoekt de .politie de zaak grondig. Wie „Aspirin" grondig laat onderzoeken» zal vaststellen, dat het echte Aspirrn steeds juist en hetzelfde gedoseerd is, in tegen stelling met namaak-Aspirin zonder Bayec» kruis en de vele andere namaak. Vandaar ook zijn buïtengeivone workzA&m» heid. (Adv. Ingez. Med.) De provinciale begrooting. Het verslag over de afdeelings- v er gad erin gen. Aan het algemeen verslag der afdeelingen van de Prov. Staten vaix Noord-Holland be treffende de begrooting der provinciale in komsten en uitgaven voor het dienstjaar 1934 pntleenen wij. dat eenige leden op ra- tioneeler bezuiniging aandrongen De be- grooting van 1931 begon met saldi van ruim 2 millioen gulden totaal, doch de rekening sloot met een saldo van even 1 millioen; ex- was dus in dat dienstjaar 1 millioen inge teerd. Andere ieden wax-en de opvatting toe gedaan, dat ten onrechte wox'dt gesuggereerd, dat Noord-Holland voor een financieel dé- bacle staat. Volgens eexx enkel lid wordt ïxu reeds veel te rlgoreus opgetx-eden. Een ander lid gaf Ged. Staten in overwe ging een wettelijke regeling bij de Regee- ring uit te lokken, om te komen tot conver sie op een lager rente type. Ernstig bezwaar werd gemaakt tegen het feit dat het thaxxs ingediende voorstel, om de reeds aangebrachte korting op de loonen en salarissen nog met 8 1/2 pet. te verhoo gen, niet uitdrukkelijk aan de orde was ge steld in het Georganiseex'd Overleg, ja, naar sommige dezer leden vemomexx hadden, in het geheel niet was besproken. De leden, hier aan het woord, stelden zich niet op het standpunt, dat ook bij toenemen de financieele moeilijkheid van de Provincie aan de loonen en salarissen niet zou mogen wordt geraakt. Zij verklaarden, dat zij zouden kunnen meegaan met een voorstel, dat he laas niet in het Georganiseerd Overleg tot stemming kon komen. nl. een verhooging van de huidige tijdelijke korting van 6 pet. op 7. des noods 8 pet., en een verlaging van het korting-vrij bedrag van f 1000 op f 500. Daarnaast zouden zij bereid zijn toe te stem men in een vex-laging van den vacaxxtietoeslag vaxx f 35 op f 25, tex*wijl deze dan slechts zou behoeven te geldexx voor salarissen tot f 3000. en niet meer, zooals thans, voor salarissen tot f 5000. Een voorstel, dat beide maatregelen zou omvatten, zou ook dan nog een offer van c.a. f 85.000 beteekenen, maar dit zou een offer zijn, dat meer in overeenstemming was met de werkelijke financieele draagkx-acht. Verschillende leden brachten de houding van een lid van Ged. Staten ter spx-ake in verbaxxd met het opnieuw opgerichte orgaan ..Ket Anker". Daar de Landsregeering, met instemming vaxx de beide Kamers der Sta- ten-Generaal. maatregelen heeft genomen, strekkende tot reorganisatie van het onder geschikte personeel der Max-ine. verdient het afkeuring, dat een lid van een der hooge ver- tegenwoox'digende colleges niet heeft begre pen. dat het onder die omstandighedeix niet paste, zich aan het hoofd te stellen van een groep personen, die het beruchte strijdschrift heeft doen herleven. Zij betuigden alle achting voor den per soon van dit lid van Ged. Staten en waar deering voor zijn capaciteiten, die hem recht geven op zijn plaats in het college. Daarom te meer betreurden zij de medeverantwoor delijkheid voor een daad. die voor een gezag drager afkeurenswaardig is en onverant woordelijk. Sommige dezer leden vroegen, of dat lid van Ged. Staten als nog opeixlïjk zou willen verklax-en, dat hij heeft ingezien ver keerd te hebben gehandeld. Ook werd gevraagd, of het college van Ged. Staten de houding van bovexxbedoeld lid iix overeenstemming achtte met eexx richtige uitoefening van zijn taak. Andere leden konden zich met deze opvat ting in geenen deele vereenigen. Door lid te worden van Gedeputeerde Staten verloor men zijn recht niet critiek te oefenen op Re- geeringsdaden. Van dat recht gebruik te ma ken stond niet gelijk met oxxdermijning van het gezag. Daar de geuite critiek geen aangelegenheid betrof, die met het lidma-atschap vaxx Ged. Staten te maken heeft was critiek hier niet op hare plaats. Van andex-e zijde wex~d de vx-aag gesteld, hoe Gedeputeerden oordeelden over de anti semitische uitingen van een ander lid van het college, ixx verband met de toenmalige samenstelling van het college van B. en W. van Amsterdam. KINDERVOEDING. De Vereeniging ..Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat 1207 porties: Overtonstraat 1284 porties; Byzantiumstx-aat 780 porties. Bovendien werden dagelijks aaxx de scholen voor Buitengewoon L.O. 90 porties ver strekt. HAARLEM S MUZIEK-IXSTITUUT. Het Haarlems Muziek-Instituut heeft hefc leerplan ook tot het bespeler, van diverse tok- kel-instrumenten uitgebreid. Niet alleer. zal nu de gelegenheid bestaan rot- het beoefenen van het Mandoline-. Mandola-, Mandolocelio-, Guitaar-. Luit- Hawaian-Guitaar- en Banjo- spel, doch ook iix de Balalaika- en Doixra- kunst zal wordexx onderwezen. De gelegenheid tot het beoefenen van deze beide laatste Russische Instrumenten onder deskundige lei ding bestaat voor zoover hier bekexxd is in ons land nog xxiet. Met ingang van 1 December a.s. is voor deze muziekondeinvijs-afdeeling aan het Instituut benoemd de heer Joh. B. Kok te Amsterdam. MET PENSIOEN. Zaterdag 25 November verliet de heer D. C. Rees. ploegbaas aan de Centrale Werk plaats der Spoorwegen den dienst met pen sioen. Zijn vrienden schonken hem een. stoffelijk blijk van belangstelling. SCHEEPVAARTBERICHTEN KON. HOLL. LLOYD. KennemexTand 25 te Amsterdam. Flandria uitreis 24 18 uur van Bahia. Orania thuisreis 24 van Bahia. Gaasterland thuisreis 24 12 u. van Bahia ROTTERDAM—ZüID-AMERIKA LLJN. Alphacca xxxtreis p. 23 Madeira. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Phrontis Batavia n. Amsterdam 25 van Medan. City of Roubaix Rotterdam n. Japan 25 v. Port Said. Polydorus Batavia n. Amsterdam 24 van Port Said. Bellerophon Java n. Lpl. 24 van Penang. Eurybates, Batavia n. Amsterdam 25 van Havre. Polyphemus 25 van Amsterdam n. Batavia HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Serooskerk uitreis 25 te Port Said. Stoomen Verven Stoppage Dekens stoomen GROOTE HOUTSTRAAT 5... Tel. 10771, 1156! (Adv. Ingez. Med.) INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet teruggegeven. ONZE GASTEN. We hebben de thee gereed voor de gasten, die door ons genoodigd zijn, en dus verwacht worden. Er zijn ongeveer een honderdtal genoodigden en we gissen, dat er velen zul len komen. Als ze niet komen, dan zullen ze niet alleen de thee missen, èn niet alleen de sigaren die op tafel staan, als voor hen be stemd, doch ook de kostelijke mededeelingen en inlichtingen, waarmede zij, als ze willen, hun winst kunnen doen. Ten slotte willen we graag een hartelijk af scheidswoord „op den koop toe geven" met 't oog op het vei-laten van hun ouderlijk huis. Indien er nog belangstellende ouders zijn, nieuwsgierig genoeg oxxx ons bezig te zien met hun zonen, dan zetten we vroolijk de deur ruim open nl. de dexxr van 't Militaire Tehuis Jansweg 34 Dinsdag 28 Nov. a.s. te acht uur 's avonds. De recruten allen en hunne verwanten zijn welkom als „Onze Gasten"! „PRO REGE". FEUILLETON CHARLES ALDEN SELTZER. 40) Zij vuurde, mikte op den onderste rand van de das. die los om zijn hals hing. De rook van het pistool verblindde haar; zij hoorde hem lachen, hoorde het geschuif van zijn voeten toen hij zich naar voren wierp. Ver schrikt omdat zij hem xxiet geraakt had, liet zij het pistool vallen exx keerde zich sxiel oxxx, greep stevig de rand vaxi de deur vast en wierp deze voor zijn neus in het slot. Zij voel de hoe hij zijn gewicht er tegen zette, maar hij was verrast door deze beweging; haar lichaam werd gestaald door wanhoop en zij hield de deur tegen, terw-1 zij de grendels op hun plaats schoof. Toen begaven haar krachten haar plotse ling. zij leunde onmachtig tegen den deurstijl terwijl haar hart bonsde en haar zenuwen tintelden. Langen tijd bewoog zij zich niet en er kwam geexx geluid van de andere zijde der deur. dat haar Yuma's bewegingen verried. Er was hoop in haar hart, dat hij weggegaaxx zou zijn, maar spoedig-drukte zij, eexx weinig kalmer geworden, haar oor tegen de dexxr. Er viel niet aaxx Yuxxxa's aanwezigheid te twij felen zij kon hem zacht door de kamer hoo- ren loopen. Als er een raam in de kamer ge weest was waarin zij zich zelf had opgeslo ten. had zij misschien kunxxexx ontsnappen, maar ongelukkig was er geen. Zij begon te denken aan den revolver, dien zij had laten vallen, toen Yuma op haar toesrong. Zij moest vlakbij de deur gevallen zijn. Had Yuma hem opgeraapt? Er was kans van niet. Als het wapen er nog lag en zij kon de deur openen het grijpexx en de deur weer sluiten, dan zou zij in staat zijn om zichzelf te verde- digexx. Als zij het xxiet had, kon zij zich niet verdedigen. Als Yunxa de deur opexxbi'ak, zou zij aan zijxx genade overgeleverd zijn. Zij moest den revolver zien te krijgen. Hiervan overtuigd stond zij eexxxgen tijd aan de deur, xxxet haar oor er tegen gedrukt, te luisteren naar eenig geluid, dat haar zou vertellen, waar Yuma zich ixx huis bevoixd. Zij hoorde niets. Was hij misschien weg? Maar zij lxiisterde nog een poosje, vastberaden om zeker van haar zaak te zijn voor zij de greix- dels van de deur losmaakte. Stilte een oxx- heilspellende stilte vxxlde de kamer achter de deur. Zij kon niets hooreix behalve haar eigen gejaagde ademhaling. Plotselhxg hoorde zij een paard hinixiken. Was Yuma bij de paarden? Misschien had Yuma haar alleen maar schrik willen aanjagen; hij had gezegd, dat Duixlavey hem gelast had om haar te volgen, maar zij geloofde dat Dunlavey on danks zijn x-eputatie vaxx minachtixxg voor de wet en arglistigheid, niet zoo onmenschelijk zou zijxx om eeix kleurling te gelasten haar aan te vallen. Hij had hem misschien bevolexx cm de paardeix te stelexx dat kon zij van hem gelooven! Maar ondanks deix kalmeerenden invloed van deze gedachten bleef zij langen tijd met haar oor tegen de deur gedrukt staan. Toen maakte zij. gedreven door eeix plotselinge in geving eeix moedige opwelling, geïnspireei'd door de voortdurende stilte voorzichtig de grensdels los en deed langzaam de deur open. Haar revolver lag vlakbij exx nxet eexx snel le beweging greep zij er naar. Toen haar vixx- gers de kolf aanraakten hoorde zij een licht geluid exx Yuma besproxxg haar vaxx achteren, drukte haar arxxxen tegen haar zijden. Zij voelde zijn adem in haar xxek, hoorde zijn lach, luidruchtig en spottend. Zijn x-echter- hand, die de hare stevig vastgreep, gleed langzaam naar beneden naar de hand die de revolver vasthield. Zij worstelde wanhopig, draaide en wrong zich in zijn gx'eep terwijl zij zwijgend haar krachten mat- met de zijne. Toexx zij merkte, dat dit hopeloos was en voel de dat zijxx hand geleidelijk afgleed naar den revolver, hief zij plotseling haar hand op naar haar gelaat en bracht Yuma's haxxd, die xxog altijd op haar arm rustte nxee. Toen boog zij haar hoofd xxaar zijn arnx bij dexx pols en sloeg woest lxaar tanden in zijn -vleesch. Yuma huilde het uit en liet eexx oogenblik zijn greep los. In een oogwenk had zij zich losgewrongen en was naar het midden vaxx de kamer gesprongen, zoodoende de keuken tafel tusschen zich exi haar aanvaller plaat sende. Maar hij was met één sprong achter haar aan. in zijxx kleine oogjes glinstei'de een valsche uitdrukking, zijxx - gelaat was ver wrongen. Zij hief den revolver op eix vuurde. Eéxx enkel oogexxbiik dacht zij, dat zij hexxx getroffexx had, waxxt hij viel bijxxa op dexx vloer. Maar zij zag, dat het slechts een list was, want hij was oogenblikkelijk weer op de beeix, met een spottenden glixxxlach op zijn gelaat. Zij schoot weer en toen zij hem naar den vloer zag zinken, haalde zij voor de twee de maal den trekker over. Hij was heel dicht bij de tafel geweest toen zij de laatste keer schoot en voor zij den trekker weer neer kon drukkexx, was hij er onder door gedoken, hief de tafel op zijn schoxxders op en wierp deze achter zich toen hij voor haar stond zijn gelaat vlakbij het hare, terwijl zijn han den weer haar armen grepen. Zij verdedigde zich zwijgend en samen wankelden zij door het huis. Zij beet hem weer exx toen draaide hij in eexx aanval van woeste woede haar arm onx, zoodat de revol ver, die zij nog in de haixd hield, knetterend op den vloer viel. Terwijl hij haar arm ver draaide was hij genoodzaakt geweest om zijxx greep op den anderen iets losser te maken en weer wrong zij zich los exx snelde naar de deur, die naar de veraxxda leidde. Maar hij sprong naar vox-en eix sneed haar den weg af, maar met een laatste wanhopige poging- sloeg zij beide handen omhoog naar zijn gelaat en krabde verwoed naar zijn oogen. Zij hoorde hem woest vloeken, zag den moordlust In zijn kleiixe, glinsterexxde oogjes, voelde zijn gespierde vingers aan haar hals. Toen draaiden de voorwerpen in de kamer xxx een duizelingwekkende snelheid als een vlek voor haar oogen rond. Zij hoorde eexx knal die vaxx grooten afstaxxd scheen te komen; hoorde Yuixxa weer scheldexx. Eix toen viel zij, machteloos tegen het gewicht' van zijn lichaam, in eexx beweginglooze massa op den vloer. HOOFDSTUK XXII. Een bewijs van dankbaarheid. Niet lang na twaalf uur van dienzelfden dag. sloot Hollis, die het werk vervelend voxxd. met eexx klap op zijn schrijftafel, zei tegen Potter, dat hij xxaar huis ging, besteeg zijn pony en reed het Dry Bottom pad op. Hij herinixerde zich, dat hij Norton dien xxxorgexx tegeix eeix der maxxixen had hoorexx zeggen, dat hij vermoedde, dat verscheidene stuks vee van Ed Hazelton nog altijd in de buurt waren van het bassin bij de woning van Ha zelton en hij besloot langs dien kant te rij den exx te probeeren onx ze naar de Circle Bar terug te drijvexx. Het zou een ontspanning voor hem zijn na een heetexx mox-gen op het bureau. Hij herinnerde zich ook nog iets anders, wat dien morgen in het rancho-huis was ge beurd. Mrs. Norton had hem verzekerd met een plagenden, weisprekenden blik op henx dat hij wel erger dingen zou kuxxnen doen dan schikkiixgexx te treffen om Nellie Hazel ton voor goed op de Circle Bar te houden. Op gevaar af om voor dom aangezien te worden, had Hollis gedaan of hij den wenk niet merkte, hoe duidelijk deze ook gegevexx werd. Maar Mrs. Norton's woorden hadden hein bewezen, dat Nellie bij haar hoog aangeschre ven stond en dit deed hem onuitsprekelijk plezier. Op het Dry Bottonxpad gekomexx. maakte hij een onxweg en kwam eenigen tijd later uit op een hoogen rotsrand. die uitzicht gaf op een bassin. Daar benedexx liep eenig vee en in deix geest bepaalde hij de plaats, zoo dat hij Norton kon zeggen, waar de mannen het vee moesten gaan zoeken. Toen reed hij langs den rotsrand tot hij het bassin niet meer zien kon. Hij bracht het grootste ge deelte vaix dexx middag door met het verken nen vaxx het omliggende land en toen het begon te schemeren, lcéerde hij terug naar den rotsrand, waarop hij vroeger in den mid dag had gereden. Iets bekends in den vorm der heuvels roxxdom hexxx viel hem op. hij lxield zijxx poxxyy in en glimlachte. Dit wax*exx de heuvels, die hij zoo dikwijls gezien had vaxx de veranda der Hazeltons af. Hij keek itx het rond. overtuigd dat, als de heuvels van de veranda te zien wareix, hij ook van een of an der pxxnt van den rotsrand de veranda moest kunnen zien, want hij wist zeker, dat hij zich nagenoeg in dezelfde lijn bevond. Hij reed eenige oogenblikken heen en weer en toeix zag hij, op een kale plek van den rots rand gekomen, het huis. Het lag ongeveer een mijl ver weg, gezellig verscholen ixx eexx klein bassin, met enkele boomen en wat kreupelhout aan weerszijden. Hij glimlachte toexx hij er naar keek en toen betrok plotseling zijn gelaat, want- hij zag twee poxxies aaxx de veranda vastgeboxxden staan. Zijxx voorhoofd rimpelde zichrHij wist dat Nellie altijd hetzelfde dier bereed, onxdat zij geexx der andere, die nu bij de reserve- paarden waren vertrouwde. Een der paarden was natuurlijk van haar, want hij kon aan het geklexxrde lint zien, waarmee zij gewoonlijk het hoofdstel van haar paard versierde. Maar aan wien behooi'de het an dere paard? Hij liet zijn blik niet van het huis af. op zoek naar sporen vaxx levexx op de veranda. Maar hoewel hij duidelijk kon zien zelfs in de schaduwen van een klimroos, die zich vastklemde aaxx den rand vaix het dak verscheexx er geen nxenschelijke ge- daaxxte op de vex'aixda. Nellie had zeker een bezoeker. Maar wie? Hij wist niet, dat de Hazeltons vrienden hadden in deze buurt, behalve hem zelf en de Nortorxs. Hij glim lachte. Waarschijnlijk was een cowboy van de Circle Bar in de buurt geweest om naar Ha zeltons vee te kijken, had Nellie ontmoet en was met haar naar het huis gegaan. H:j her innerde zich dat hij Norton had hooren zeg gen, dat hij in den loop van den dag iemand in die richting zou zenden. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7