VOOR EER EN GEWETEN VAN HET KASTEEL HORN IN LIMBURG zijn de oprijlaan en het wandelpark thans voor het publiek opengesteld. DE TENTOONSTELLING .TIEN DAGEN DUITSCHE BOEKEN BEURS", waaraan ongeveer 140 Duitsche uitgevers en meer dan 500 Duitsche boek handelaren deelnemen, isMaan- daa te Berlijn officieel geopend. HET „GARRICK THEATER" te Londen her- bergt deze week artislen uit de negentiger jaren, die er een ouderwetsch programma opvoeren. Ook de entourage is .verouderd" en zelfs de cabs zijn voor deze gelegen heid weer van stal gehaald. OP DEN MUIDERSTRAATWEG ter hoogte van de Hakkelaarsbrug NOTARIS H. HEYNEN, een is een luxe auto op een draaiende vrachtauto gereden. De luxe wagen bekende persoonlijkheid 'in de werd geheel vernield en moest weggesleept worden. Residentie, is op 63-jarigen leeftijd overleden. DE MACHINE VAN ALLIANCE, die in 1884 dienst deed voor de verlichting van de Avenue de l'Opera te Parijs, is geëxposeerd op de tentoonstelling ter gelegenheid van het gouden jubileum der „Societé Frangaise d'electricité" te Parijs. EXTERIEUR VAN HET NIEUWE POSTKANTOOR TE BUSSUM, dat officieel is geopend. - Het gebouw is in eenvoudigen modernen stijl opgetrokken en sluit op fraaie wijze bij de omgeving aan. AANDACHT. De leerlingen van verschillende Londensche meisjesscholen hebben deelgenomen aan een onderlingen schaakwedstrijd. Eenige der deelneemsters in volle aandacht voor haar spel. FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER. 42) „Jij bent het eerst gekomen", zei ze „ik zag je niet, maar ik hoorde Yuma vloeken, voelde dat hij door iets getroffen werd en toen •moet ik flauwgevallen zijn. Zie je ik voelde, dat jij het moest zijn ik had je verwacht." Terwijl zij sprak, greep zij zijn handen en drukte die stevig, haar oogen getuigden van haar dankbaarheid. „O, ik ben zoo blij!" fluisterde zij. Toen zag zij Ten Spot in de deur opening staan, snelde naar hem toe en igreep ook zijn handen, die zij zenuwachtig schudde. En Ten Spot stond met vuurrood gelaat verlegen tegen haar te grinniken als een groote, verlegen, onhandige school jongen. Dat is de eerste maal dat men mij bedankt omdat ik iemand doodgeschoten heb!" be kende hij later aan Hollis. „En het was wel een beetje raar gevoel!" Ondanks Hollis' tegenwerqingen stond het meisje er op om weer in huis terug te gaan en een en ander in te pakken". Hollis, die merkte hoe nutteloos, verdere bezwaren waren, stond haar tenslotte toe om binnen te gaan. Maar terwijl zij in een der kamers be zig was, droegen hij en Ten Spot Yumas lichaam naar buiten, naar den achterkant van het huis. Toen het meisje eindelijk haar bezittingen bij elkaar had, ze stevig op haar pony gebonden zaten en zij weggezonden was lanes het pad naar de Circle Bar rancho keer den Hollis en Ten Spot naar de achterzijde van het huis, namen Yuma's lichaam op en droegen het naar een afgelegen plek op eeni- gen afstand van het huis, waar zij het snel begroeven. „Ik moet je nog eens bedanken", zei Hollis toen hij en Ten Spot op de veranda stonden en Hollis gereed was om te vertrekken„het was een heel gelukkig toeval dat je net hier heen bracht toen je zoo noodig was". Ten Spot grinnikte. „Ik geloof niet. dat het toeval mij hierheen bracht", zei hij, „maar misschien was het wel het toeval, dat mij van morgen in het Model bracht. Wat het ook mocht zijn, ik was daar en ik hoorde Dun- lavey en Yuma dit zaakje op touw zetten. Ik was niet heelemaal ondankbaar voor de wij ze waarop je mij behandelde nadat je mijn pistool te pakken had, dien dag op het Kicker bureau en ik was niet van plan om te laten sebeuren wat Dunlavey wilde, dat gebeuren zou. Daarom verliet ik zoo gauw mogelijk het Modwel en volgde Yuma. Ik heb hem den heelen dag gevolgd, maar op de een of andere manier verloor ik hem uit het oog en kon niet ontdekken waar hij heengegaan was, voor even geleden toen ik een pistoolschot hoorde. Toen ging ik als de wind hierheen achter Yuma aan. Dat is al. Dat is de reden waarom ik hier was". Hij stak Hollis een hand toe. „Nu tot ziens" zei hij „ik maak dat ik als de wind uit de streek wegkom". Hij liep naar zijn pony, maar aarzelde, toen hij Hollis feaor- de spreken. „Je gaat dus niet terug naar de Circle Cross om voor Dunlavey te werken?" vroeg Hol lis. „Weineen", grinnikte Ten Spot. „Zie je, het kon nu wel eens minder prettig zijn dan het geweest is. Als Dunlavey dot hoort, zal hij wel niet precies aangenaam gestemd zijn. Hollis keek hem ernstig aan. „Je gaat dus deze streek verlaten?", zei hij langzaam, met tintelende oogen. „Ik neem aan, dat je niet bang bent „Neen" zei Ten Spot koel en scherp. Toen grinnikte hij kameraadschappelijk. „Ik ben voor niemand bang", zei hij, „maar ik ga toch liever niet naar de Circle Cross terug, nadat ik Yuma buiten gevecht gesteld heb. Ik heb in mijn leven wel enkele leelijke dingen ge daan, maar ik speel met niemand dubbel spel en ik kan niet teruggaan naar de Circle Cross en voor Dunlavey werken, als ik niets met hem op heb." ,Jk heb gebrek aan goede cowboys", bood Hollis kalm aan. „Als veertig per maand ganoeg is Ten Spot's rechterhand greep plotseling die van Hollis .„Ik ben je man, baas!" zei hij, terwijl zijn oogen straalden van plezier. „Se dert je mij dien dag in het Kicker-bureau in je klauwen hadt, heb ik aldoor verlangd om voor jou te werken. Ik vroeg mij af, of je mij zou vragen. „Dan is de koop gesloten", lachte Hollis, hem in de rede vallende. „Je kunt dadelijk beginnen". Hij wees naar den rotsrand, waarop hij gereden had, toen hij het schot hoorde, dat hem naar het huisje bracht. „Er loopen enkele stuks vee van Ed Hazelton in het bassin aan den anderen kant van dien rotsrand", zei hij. „Ga daarheen en houdt er een oogje op tot ik iemand hierheen kan zen den om je te helpen ze langs de rivier terug te drijven naar de Circle Bar". Toen hij aan den rand der veranda kwam om op te stijgen, viel zijn oog op Yuma's paard, dat nog aan een der spijlen vastgebonden stond. „Wat zullen wij met Yuma's paard doen?" vroeg hij. Ten Spot grinnikte. Hij liep naar de pony toe, maakte hem los en met een harden klap op zijn flank, joeg hij hem het pad op naar de rivier. „Dat zal mijn boodschap aan Dunlavey zijn, dat Yuma hier niet meer is", zei hij barsch. Hollis steeg op en reed een eindje, maar bleef staan en keerde zich in het zadel om, toen hij hoorde, dat Ten Spot hem riep. „Baas", zei hij met een grijnslach, „ik ben niet bepaald blind en misschien heb jij je oogen ook wel ben je. Maar ik zag dat meisje Hazelton jou aankijken alsof Hij zag een glimlach op Hollis' gelaat, maai de rest van zijn woorden ging verloren in het hoefgekletter, toen de pony van den „baas" voortstormde over het Coyote pad. Toen glimlachte Ten Spot, besteeg zijn pony en reed naar den rotsrand. HOOFDSTUK XXIV. De verkiezing. Yuma had zijn straf te pakken voor zijn aandeel in den aanval op Nellie Hazelton, maar Dunlavey die de zaak op touw had gezet bleef nog over. Hollis was overtuigd van het nuttelooze om een aanklacht in te dienen tegen Dunlavey hij was het geval met Bill Watkins nog niet vergeten, toen hij geprobeerd had om Greasy te laten vervolgen. Hij geloofde niet, dat hij een aanklacht in gediend zou hebben, al was er eenige kans geweest, dat de sheriff handelend zou optre den. Hij voelde, dat Dunlavey, door Yuma op te dragen om Nellie aan te vallen, tevens een slag op hem had willen richten. De duivelsche vernuftigheid van den man verschrikte hem, maar zij wekte tevens in zijn hart een heftige woede op, die hem, als hij geen krach tige wil had gehad, bewogen zou hebben om zich onmiddellijk te wreken. Maar hij was niet van plan om onmiddellijk te handelen. Behalve den aanval op Nellie Hazelton was er nog een andere rekening met Dunlavey te vereffenen en als de tijd voor de eindafrekening kwam, nam hij zich voor om beide te vereffenen. Hij wist, dat die tijd zoukomen. Van den beginne af, had hij gevoeld, dat hij en den bezitter van de Circle Cross voorbeschikt waren om met elkander in botsing te komen. Hij verlangde er naar, maar wachtte geduldig den vastgestelden tijd af. En hij wist, dat die tijd niet ver meer af was. Daarom zweeg hij over het voorval en be halve voor Norton en zijn vrouw, Nellie Ha zelton, Ten Spot en hemzelf, bleef het verdwij nen van Yuma een geheim. Misschien dat Dunlavey zijn vermoedens nad, maar als dit zoo was, dan liet hij er toch niets van merken en terwijl de dagen verstreken, werd er niet meer over het geheim gesproken en Yuma was vergeten. Hollis ontving een brief van Wears', geda teerd „Chicago" waarin hij de behouden aan komst van hemzelf en Ed Hazelton berichtte. „De stad" beviel hem uitstekend, schreef hij. Maar dokter Hammond wilde niet dadelijk opereeren hij moest tijd hebben om eerst de symptomen van Ed's ziekte te bestudee- ren. Dat was alles. Hollis gaf dezen brief aan Nellie, met een anderen van Ed., aan haar geadresseerd wiens inhoud voor hem een geheim bleef. Ben Allen was teruggekeerd van zijn be zoek aan de kleine ranchers in de omgeving, hij had Hollis toevertrouwd, dat hij „een beetje politiek aan de zaken had toegevoegd" en toen was hij, nadat hij een telegram van den secretaris van Binnenlandsche Zaken ontvangen had, naar Santa Fé vertrokken om met den gouverneur te confereeren. Verschendene dagen later keerde hij terug. Hij kwam op het Kicker bureau om Hollis te begroeten, zijn gezicht een en al glimlach. „Je hebt ze allen wakker geschud, mijn jongen!" verklaarde hij, terwijl hij zijn hand met een klinkenden smak op Hollis' schou der legde; „zij gaan het beetje wet, dat wij hebben, doorzetten en zij hebben ook enkele nieuwe gemaakt. Hier heb je er een paar! In de allereerste plaats, veestelen is een straf baar feit! Straf, van een tot twintig jaar! .(Wor£t vervolgd.lb

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5