UIT HET BUITENLAND ENCELANDS LUCHTVLOOT. Postpapier Fa. Anton de Rooi] UITBREIDING AANSTAANDE? Grand Hotel Funckler Hierop letten ZATERDAG 2 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Eenheid van partij en staat in Duitschland. De N. S. D. A. P. thans een orgaan van publiek recht. - Roehm enHessMinisters zonder portefeuille. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De rijksregeering besloot gisteren tot een wet ter verzekering van de eenheid van partij en staat. Volgens deze wet wordt de N.S.D.A.P. een orgaan van publiek recht. Ter waarbor ging van de nauwste samenwerking van de autoriteiten der partij met de staatsautori- teiten, aldus meldt Wolff hieromtrent, wor den de chef van den staf der S.A. en S.S. Ernst Roehm, en de plaatsvervanger van den lei der der N.S.D.A.P., Rudolf Hess, leden van de rijksregeering, minister zonder porte feuille. Voor de leden van de N.S.D.A.P. en de S.A., tevens voor de organisaties die aan hun ondergeschikt zijn, wordt een par tij- en' S.A.-recht- pleging ingesteld, volgens vonnis waar van, behalve de ge wone disciplinaire straffen, ook arres tatie en bewaring op gelegd kan worden, wanneer schennis van plicht tegenover Rudolf Hess. .de organisatie en overtreding van bepalingen van orde voor komen. De publiekrechtelijke autoriteiten, in het bijzonder dus de politioneele en de justi- tieele autoriteiten, moeten de met de uitoefe ning van de partij- en S. A.-rechtspraak be laste functionarissen van de partij en van de S.A., ambts- en rechtshulp verleenen. Hier door wordt vastgesteld dat de leden van de N.S.D.A.P. en de S.A., zoowel als de organi saties die aan haar ondergeschikt zijn, ver hoogde plichten hebben tegenover Leider, Volk en Staat. Voorts nam de Rijksregeering een besluit betreffende den ambtseed van ambtenaren en militairen, waarbij de formule van den eed aangepast wordt aan den tegenwoordigen staat. Een belangrijk punt op de agenda van de kabinetszitting was, zoo gaat het Wolffbu- reaü verder, het groote wetsontwerp van den minister van arbeid over de consolidatie van invaliden-, employés en mijnwerkersverze kering. Door dit wetsontwerp wordt de inva liden-verzekering gesaneerd en de voort durende solvabiliteit van deze steeds met' groote lïnancieele moeilijkheden kampende verzekering gegarandeerd, terwijl ook de tech nisch niet geheel kloppende employés- en mijnwerkers-verzekering op solider basis wordt gevestigd. Deze dringend noodige vér betering in het voor de arbeiders zoo gewich tige hoofdstuk geschiedt thans op den dag dat 50 jaar geleden het eerste groote sociale wetsontwerp van de regeering-Bismarck, de ziekteverzekering, van kracht werd. Tenslotte besloot de regeering dat haar le den voortaan principieel geen beschermheer schappen etc. meer zullen aanvaarden en dat de reeds aanvaarde eeretitels met ingang van 1 Januari 1934 vervallen. Dit was noodig, om dat de ministers begraven werden onder uit- noodigingen daarvoor en ook om allerlei plechtigheden met hun aanwezigheid te ver eeren. Ook dat laatste is nu afgeloopen. De ministers zullen voortaan alleen daar aan wezig zijn waar dit van politiek belang is, omdat zij hun tijd beter voor dienstzaken kunnen gebruiken. Alle uitnoodigmgen die hiermede geen rekening houden zullen voort aan onbeantwoord gelaten worden. Zinofjew en Boecharn tot het partij-congres toegelaten. Het Centraal Comité der communistische partij heeft besloten, de geruimen tijd geleden wegens hun oppositioneel standpunt ge royeerde communisten Zinofjew en Boeeha- rin toe te laten tot het partij-congres. Zi nofjew en Boecharin hebben n.l. verklaard, voortaan bereid te zijn, de officieele partij politiek te steunen en hun betrekkingen met de oppositie te verbreken. De uitsluitingsmaatregelen tegen Kamenef en Syrcow blijven van kracht. Japan. Marineministerie vraagt 25 millioen jen meer. Het ministerie van marine vraagt een ver hooging met 25 millioen jen van het op de be grooting toegestane bedrag. In de vandaag te houden kabinetszitting zal de minister van marine er den nadruk op leggen dat deze uit gave noodzakelijk is om het tweede program van vervanging uit te voeren, aldus Reuter. Verwacht wordt dat hét een stormachtige vergadering zal worden, maar het wordt waarschijnlijk geacht dat men de hangende moeilijkheden te boven zal komen. DuitscMaaid. Reorganisatie van het arbeidsfront. De leider van het Duitsche arbeidsfront, staatsraad dr. Ley, heeft tegenover een pers vertegenwoordiger een uiteenzetting gegeven over de reorganisatie van het Duitsche ar beidsfront, aldus meldt Wolff uit Berlijn. Langzamerhand, aldus dr. Ley, komen, na ontbinding der speciale vakvereenigingen, alle werknemers bij het Duitsche arbeids front. Zij worden dan opgenomen in het al gemeen verbond Kraft durch Freude", waar van de reorganisatie zal geschieden door de Nationaal-Socialistische Bedrijfscellen Orga nisatie (N.S.O.B.)die het verbond zal op zetten in een systeem van hoofdcellen, plaat selijke groepen en districtskringen van het Duitsche arbeidsfront. Al deze groepen krij gen vakkundige adviseurs, de autoriteiten van de N.S.B.O. zijn niet dezelfde als die van het arbeidsfront en zij staan in rang naast elkaar. De centrale leiding van het arbeids front zal waarschijnlijk komen te zetelen in het z.g. Heerenhuis te Berlijn, waar de Prui sische landdag vroeger bijeenkwam. Ook de coöperatie (Konsumvereine) en sociale ver zekering zullen ingeschakeld worden in het arbeidsfront: Leider van „Kraft durch Freude" wordt Selzner. De afdeeling arbeiders sport komt onder den Rijkscommissaris von Tschammer-Osten. Werkgevers ontbinden hun organisaties. Ingevolge het beroep, dat de rijksregeering en de leiders van het arbeidsfront hebben gedaan op alle arbeidende Duitschers, heb' ben, naar Wolff uit Berlijn meldt, de leidende vertegenwoordigers van de industrieele werk geversorganisaties in een vergadering tot ontbinding dezer organisaties besloten. Ierland. De Valera in Ulster herkozen Reuter meldt uit Belfast: De verkiezingen voor het parlement van Noord-Ierland (Ulster) zijn gunstig uitgevallen voor de unionisten, die reeds sedert 12 1/2 jaar aan het bewind zijn. Van de 52 zetels, die in het Lagerhuis van Noord-Ierland moeten wor den bezet, verkregen de unionisten er 33. der halve de volstrekte meerderheid. De nationa listen verkregen negen zetels, de onafhanke- lijken twee, de arbeiders eveneens twee. Voorts werden gekozen één republikein en een aan hanger van de Valera, n.l. de Valera zelf, die een overweldigende meerderheid verkreeg in het district Southdown. De uitslag van de vier universiteitszetels zal eerst de volgende week worden bekend gemaakt. Alle ministers van Noord-Ierland zijn herkozen. Noch de Valera, nog de republikein zullen zitting nemen. Frankrijk, Herriot acht den tijd van regeeren gekomen. In een rede uitgesproken in het uitvoerend comité van de radicaal socialistische repu- blikeinsche partij zei Herriot o.a.: „Wij, als linksche regeering, zouden willen dat de veiligheid van Frankrijk buiten en bo ven de partijen werd gesteld. Een pacifisme zonder hersenschimmen blijft onze leer. Wat de financieele veiligheid betreft, kunnen wij met niet minder gerustheid wijzen op wat wij hebben gedaan. Het uur is thans gekomen, waarop men niet moet vleien, maar dienen niet toegeven, maar regeeren. Wie toch be grijpt niet, dat een salaris of inkomen, dat gerevaloriseerd wordt door een inflatie on eindig meer verminderd zou worden dan ge schieden zou door een tijdig offer. Dit pro bleem is, nog eerder dan een moreel vraag stuk een rekenkundig probleem. Wij zullen het ons aan moed niet laten ontbreken. Het land wil het. Laten wij handelen, het is tijd". Gemève. Italiaansch plan tot reorgani satie van den Volkenbond. Het „Journal de Genève" publiceert de richtlijnen van een plan, dat naar verluidt de Italiaansche regeering zou uitwerken en binnenkort aan de orde willen stellen tot in grijpende wijziging van den Volkenbond. Het Italiaansche plan zou een eind maken aan den tegenwoordigen overheerschenden invloed van Engeland en Frankrijk op den Volkenbond, als gevolg van het feit, dat En geland zich den steun van zijn dominions en Frankrijk, die van de Fransche statengroep zou hebben verzekerd, terwijl Italië en Duitschland in den Volkenbond alleen staan. Uit deze overwegingen zou de Italiaansche regeering voornemens zijn het beginsel van het Viermogendheden-Pact in te voegen in het systeem van den Volkenbondsraad en een Oppersten Raad der vier groote mogendheden in te stellen. De huidige regel van eenstem migheid, die voor elk besluit noodig is, zou geheel vervallen. Slechts de besluiten van den Raad van Vier zouden met algemeene stemmen tot stand moeten komen. Door deze wijziging zouden de kleine mogendheden niet meer in staat zijn elk Volkenbondsbesluit op grond van de noodzaak der eenstemmigheid onmogeliik te maken, aangezien de besluiten in den Volkenbondraad en in de Assemblée voortaan bij meerderheid van stemmen ge nomen zouden kunnen worden. Tot slot zou de Italiaansche regeering willen voorstellen den Oppersten Raad tot een Raad van Vijf te maken, door de Sovjet-Regeering erin op te nemen, indien de Sovjet-Unie tot den Vol kenbond zou toetreden. u leunt hiel Haadeni af zoeken, maan een doos vanaf 1.25, qcatis fte- deukl tnet Uw adees of monoyca-fn vindt U alleen (dj Anegang 14 naast C. A. (Adv. lngez. Med.) GETUIGENSTROOM TE LEIPZIG HOUDT AAN. DE VERZETPLANNEN DER COMMUNISTEN. BERLIJN, 1 Dec. (W.B.) Bij de voortzetting van het getuigenverhoor verklaart de arbeider Koldenbach uit het district Annaberg, die po litiek instructeur en districtsleider was en thans in voorarrest zit, dat hij ongeveer midden Februari van de partij order had ge kregen om met de sociaal-democraten verbin ding te zoeken om de staking voor te berei den. Op deze staking zou een massa-sta king volgen en daarna een algemeene sta king, welke tot den gewapenden opstand moest leiden. Getuige had op aanwijzing van hoogerhand den plaatselijken groepen gezegd om zich in het bezit van wapens te stellen, daar binnenkort een beslissende strijd zou volgen. „Ik geloofde" aldus getuige, „dat de be slissing begin Maart moest vallen. Toen heb ik echter een redevoering van den rijkskan selier gehoord en begreep ik dat hij eigenlijk hetzelfde wilde als wij. Ik kwam tot de op vatting dat de overwinning van het nationaal socialisme eigenlijk al beslist was, en daarom besloot ik niet meer aan een strijd tegen de beweging deel te nemen." Op een vraag van Torgler, deelde getuige mee, dat de communistische partij verklaard heeft en dat was ook de meening der leden, dat zij met den rijksdagbrand niets te maken had. De volgende getuige, Reuter, bevestigt de verklaringen van den vorigen getuige. Vervolgens wordt getuige Loeser gehoord, die leider is geweest van de „Rote Wehr" in Annaberg. Getuige verklaarde over de stem ming die in het voorjaar heerschte, dat in communistische kringen in Februari spra ke was van een voorgenomen opmarseh der S.A. naar Berlijn, die belet moest worden. In verband met dien rnarsch was hem gezegd, dat gezorgd moest warden voor wapens en ontplofbare stoffen. De communistische partij moest van de ge legenheid gebruik maken, daar het wellicht de laatste kans was voor haar om aan de macht te komen. De volgende getuige, de arbeider Elster uit Schlottau bij Annaberg betoogt nog, dat tel kens weer de nadruk erop werd gelegd, dat alle communisten zich moesten wapenen om den tegen 4 of 5 Maart verwachten op marseh van de S.A. naar Berlijn te beletten. Deze strijd tegen de Nazi's moest eindigen met de verovering van de macht door de communisten. Na den brand van het rijksdaggebouw heb ben ook eenige communisten de opmerking gemaakt, dat dit wellicht een teeken was ge weest. maar wij, aldus getuige, hadden steeds betoogd, dat de commuinsten daar mee niets te maken hadden gehad. In antwoord op een vraag van het O. M. verklaarde getuige nog, dat er ook sprake was geweest van petroleum, welke over de straten zou worden uitgegoten en in brand gestoken teneinde transporten tegen te hou- den. Vervolgens deelt de president mede, dat het O.M. heeft afgezien van het hooren van een reeks getuigen a charge. Hierna kreeg beklaagde Dimitrof het woord voor het stellen van vragen. Daarbij formuleerde hij een geheele reeks vragen, welke het O. M. alle verzoekt af te wijzen als onbelangrijk. Er ontspon zich toen weer een woordentwist tusschen Dimitrof en pro cureur-generaal Werner, waaraan president Bünger een eind maakte door de zitting tot Zaterdag te verdagen. JAPAN EN DE VOLKENBOND. CONSULAAT ALS SCHAKEL TE GENèVE. GENèVE. 1 Dec. (V.D.) Heden wordt het Japansche'Consulaat-generaal te Genève of ficieel geopend, dat zal optreden als band tus- schend de Japansche regeering en den Vol kenbond op cultureel gebied en voor het ver strekken van wederzijdsche informaties. Het- instellen van dit bureau is noodzakelijk ge worden door het uittreden van Japan uit den Volkenbond. Tot Consul-Generaal te Genève is benoemd de voormalige kanselier der ambassade te Brussel Masayoeki Yokcyama. PortnöaL Het vonnis tegen de muiters van Braganza. De militaire rechtbank van Madeira heeft naar Reuter uit Lissabon meldt, vonnis ge wezen in het geding tegen de muiters van Braganza. De leider der beweging is ver oordeeld tot acht jaar eenzame opsluiting, een korporaal tot acht jaar gevangenisstraf, meerendeels cellulair, gevolgd door twintig jaar verbanning, met de keus van 28 jaar verbanning, een andere korporaal tot acht jaar militaire deportatie. De overige staff en zijn veel minder zwaar. NEDERLANDSCIIE LEGATIE WEERLEGT FRANSCHE BEWERING De Nederlandsche legatie te Parijs publi ceert een nota waarin naar aanleiding van de kwestie der beweerde verzending van wa pens uit ederland naar Duitschland, welke bewering ondanks tegenspraken, de Fransche bladen blijft bezig houden wordt verklaard dat de uitvoer van vuurwapens en onderdee- len ervan niet kan geschieden dan met een speciale machtiging van den staat. De op de zending uitgeoefende controle is uiterst streng en maakt feitelijk elke onwet tige uitvoer onmogelijk. Wat de oude voor raden oorlogsmateriaal aangaat welke in Ne derland aanwezig zijn maakt de nota onder scheid tusschen die te Krimpen en die te Maartenshoek. die trouwens beide onder staatscontrole staan. De Britsche regeering dreigt ermee. Tegelijkertijd in het Hoogerhuis en in het Lagerhuis is deze week de luchtmacht ter sprake gebracht. In een deel van de pers, met de Daily Mail aan het hoofd, is al lang schrikbarend geijverd voor versterking van de luchtstrijdkrachten van het land, en de zwakheid van Engeland, indien het in de lucht oorlog zou moeten voeren, is voorge houden. Dit bewustzijn baart ongerustheid. De ij veraars voor een sterker luchtmacht staan vrij sterk, aangenomen dat- een inter nationaal ontwapeningsvergelijk voorloopig niet tot stand kan komen. Zij die het hardst om uitbreiding van het nieuwste wapen roe pen, zijn tevens van meening dat de ontwa peningsbesprekingen tot niets zullen leiden. Van dit standpunt waarschuwen zij de natie tegen het gevaar dat moet worden geducht van een luchtmacht, die op de vijfde plaats komt en niet opgewassen is tegen die van an dere groote mogendheden. Reeds tien jaar geleden heeft de toenmali ge Britsche regeering een program van ont wikkeling van de luchtmacht opgemaakt en goedgekeurd gekregen. Dat program, dat 52 luchteskaders moest brengen, is nog niet af gewerkt, hoewel de tijd er voor reeds lang verloopen is. Engeland heeft tot heden slechts 42 eskaders; en andere landen hebben veel sneller gebouwd en zijn daarom Engeland nu stukken voor. Daarop is in de debatten in het Lager- en Hoogerhuis door verontruste leden met nadruk gewezen. Uit de antwoorden der regeering bleek, dat zij allerminst onverschil lig is voor de geringe getalsterkte van het luchtwapen, vergeleken bij andere mogend heden. Het betoog der regeering is dat zij am pel heeft getuigd van haar verlangen dp luchtmacht op een laag peil te houden door voltooiing van het bouwprogram op de lange baan te schuiven. Engeland heeft tot heden wedijver in lucht- bewapening trachten te voorkomen. Het is duidelijk geworden uit de opmerkingen van de regeeringssprekers in het Parlement, dat deze houding slechts kan worden gehand haafd zoo lang er kans blijft bestaan dat an dere mogendheden haar luchtsterkte terug zullen brengen naar het Britsche peil. Een jaar geleden is van Britsche zijde een voor stel van die strekking te Genève gedaan. Het voorstel kwam hierop neer dat andere mo gendheden eerst terug zouden gaan naar het Britsche peil en dat daarna gemeen schappelijk de vermindering zou worden voortgezet, tot de strijdkrachten voor de lucht alom met een derde zouden zijn ver minderd. Het voorstel is niet aangenomen en eerder is het tegendeel geschied. Dit is oor zaak geweest, dat de Britsche minister voor Luchtvaart, Lord Londonderry, thans in het Hoogerhuis heeft moeten verklaren dat de Britsche regeering „de juiste middelen moet onderzoeken om er voor te zorgen dat het Britsche Rijk althans even sterk is in de lucht als elke andere natie". In het Lagerhuis herinnerde Baldwin er denzelfden dag aan dat de verantwoordelijk heid van de regeering voor de beveiliging van het land altijd zeer groot was. dat hij zich overtuigd hield dat de verdedigingsmiddelen van het land onvoldoende waren en dat hij daarom namens de regeering een motie van een der leden, den admiraal Sueter, waarin de ontoereikendheid der verdedigingsmidde len in het licht werd gesteld, aanvaardde. De uitspraken der regeering waren zeer zeker hoofdzakelijk bestemd voor de ooren van buitenlan-dsche staatslieden. Ze moesten dienen tot waarschuwing. Engeland gaat niet voetstoots over tot den bouw van meer vlieg- eskaders maar dat moet volgen en de wedijver moet volgen indien men niet tot internationale beperking k.v komen. Het mogelijk effect van haastige besluiten voor nieuwe luchtbewapening op de Ontwape ningsconferentie zou zeer schadelijk kun nen zijn. Daarom zijn zulke besluiten voorloo pig uitgesteld. A. K. VAN R. STORM TEISTERT TURKIJE. 20 DOODEN, 150 VERMISTEN. Uit Istamboel: Ten minste 20 personen zijn verdronken tijdens een geweldigen storm, die de haven van Samsoen teisterde. Er worden nog 150 personen gemist. Tal van gebouwen zijn vernield of staan on der water. De dakloozen zoeken een toevlucht in de moskeeën en meer dan dertig visschers- booten zijn vergaan. De storm woedt nog met dezelfde hevigheid voort. MEVR. GANDIII MOET EEN OUDE STRAF UITZITTEN. AN AND., 1 December (Reuter). Mevrouw Gandhi, die 28 November werd gearresteerd wegens haar campagne voor civiele ongehoor zaamheid, zal naar de gevangenis van Sarba- matie worden overgebracht, waar zij haar vroegere gevangenisstraf van zes maanden zal uitzitten. Daarvan werd zij na veertien dagen vrijgesteld teneinde haar man te gaan verplegen, die vastte. RUSLAND OOK DOOR KLEINE ENTENTE ERKEND? PRAAG. 2 Dec. (Reuter.) Volgens het Pra- ger Tageblatt worden de berichteen voleens welke de juridische erkenning va Sovjet Rus land door Tsjecho Slowakije binnenkort zal plaats hebben, van bevoegde zijde bevestigd, met de beperking dat het waarschijnlijk -nog eenigen tijd zal duren voor dat de onderhan delingen daarover zullen worden geopend en naar men verwacht tot resultaat zullen lei den. De erkenning door Tsjecho-Slowakije zal ook de erkenning door de andere staten der kleine entente ten gevolge hebben. Kamers m. Ontbijt v.a. <3,50, Lunch <1,50-12,50 Diner <2,50-< 3,50 PENSION WIJNHANDEL (Adv. lngez. Med.) MAILVERZENDING 4—11 DECEMBER 1933. Ned.-Indië zeepost via Amsterdam m.s. Chr. Huygens. 6 Dec. laatste buslichting 3.25. mail via Napels 7 Dec. 3.25;mail via Marseille 8 Dec. 19.10; vliegdienst Amsterdam-Bandoeng 6 Dec. 23.55; per Postjager 8 Dec. 13.50. Suriname, vliegdienst New-YorkParama ribo 5 Dec. 9. Aruba. Caragao. Bonaire, zeepost en mail via Amsterdam 5 Dec. 3.25; mail via Cher bourg 7 Dec. 19.10; vliegdienst vanaf New- York 7 Dec. 19.10. Vereenigde Staten van Amerika, Canada. Mexico, via Plymouth 5 Dec. 9.via South ampton 67 Dec. 9.via Cherbourg 67 Dec. 19.10; via Rotterdam 8 Dec. 18.30. Argentinië. Brazilië. Chili. Ururguay. via Lissabon 10 Dec. 16.45; vliegdienst Marseille- Dakar-Z. Amerika 8 Dec. 19.10. China. Hongkong, Philippijnen, via Napels 7 Dec. 3.25;' via Brindisi 8 Dec. 19.10; vliegd. Amsterdam-Bandoeng 6 Dec. 23.55 Japan, Mantsjoerije en Jehol, via Siberië 4-7-9 Dec. 17.30 Britsch-Indië via Brindisi 8 Dec. 19.10: vliegdienst Amsterdam-Bandoeng 6 Dec. 23.55, vliegdienst London-Karachi 9 Dec. 2.15 Irak (Mesopotamië) via Brindisi 5-8 Dec. 15.via Istanbul-Damascus 8 Dec. 3.25, idem 11 Dec. 2.vliegd. als Britsch-Indië. Palestina, via Brindisi 5 Dec. 12.30; via Na pels 7 Dec. 3.25, via Brindisi 8 Dec. 19.10, via Napels 9 Dec. 12.30. via Piraeus 10 Dec. 22.— vliegd. als Britsch-Indië Ceylon, via Brindisi 8 Dec. 19.10; vliegd. als Britsch-Indië Penang en Siam via Napels 6 Dec. 22. via Brindisi 8 Dec. 19.10. vliegd. als Ned.- Indië. Singapore als Ned.-Indië mail en vlieg dienst. Egypte als Palestina, behalve de verzen ding op 5 December. Oost-Afrika via Marseille 5 Dec. 2.15; via Brindisi 8 Dec. 19.10, vliegdienst London- Kaapstad 6 Dec. 23.55. Zuid-Afrikaansche Unie. via Southaamp- ton 7 Dec. 16.45, vliegd. als Oost-Afrika. Australië via Brindisi 8 Dec. 19.10; vliegd. London-Karachi 9 Dec. 2.10. Nieuw-Zeeland via Cherbourg-San Fran cisco 7 Dec. 19.10; via Brindisi 8 Dec. 19.10 EUROPEESCHE LUCHTDIENSTEN. Algiers-Corsica-Marokko-Spanje, werkda gen 19.10; Zondags 2.15. Frankrijk, werkdagen 9.25. Engeland, werkdagen 3.25, 9.25 Tsjecho-Slowaije, Polen, Oostenrijk. Jugo- Slavië, Hongarije, werkdagen 19.10; Zondags 2.15. Noord- Midden- en Oost-Duitschland, werk dagen 9.25. Denemarken, Zweden, Noorwegen, Finland Spanje alleen pakketpost werkdagen 18. werkdagen 7.25. Poeders en tabletten Zijn alléén echt. als dë verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. (Adv. lngez. Med.) AGENDA ZATERDAG 2 DECEMBER Luxor Sound Theater: „Het mysterie Pull man No. 12", detective-film. 2.30. 7 en 9.15 u. Palace: „Watt en Half Watt", ridders in lompen. Op het tooneel: Treib van der Treib, virtuoos op de door hem uitgevonden 7-sna- rige viool. 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Liebe muss verstan den sein". Op het tooneel: Horace en Bell, modern Musical act. 2.30. 7 en 9.15 uur. Cabaret La Gaité. Raaks 1—3: Piet Groe- nendaal, humorist, en Love Sisters, fantasie danseressen. Frans Halsmuseum: Crisistentoonstelling „Kunst S. O. S". 105 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 3 DECEMBER Stadsschouwburg: Anna Klaassen's Kin- dertooneel: „St. Nicolaas en Zwarte Piel. op bezoek bij grootmoeder en Harlekijntje." 2 uur. Schouwburg Jansweg: „De weddenschap met den duivel". 9.15 uur. Bioscoopvoorstellingen "s middags en des avonds. Rembrandt Theater: Pop. wetensch. voorst. „Wonderen uit Pygmyland". 11.30 uur Rozekruisers Genootschap. Tempeldienst ritus en openbare voordracht. Bakenesser- gracht 13. Frans Halsmuseum: Crisistentoonstelling ..Kunst S. O. S." 2.30—4.30 uur. Muzikale Ma- t-lnée. MAANDAG 4 DECEMBER Stadsschouwburg: Tooneelgroep ..Het Mas ker": „Is Geraldine een engel?" 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Frans Halsmuseum:' Crisistentoonstelling „Kunst S. O. S.". 10—5 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 2 Dec. 8 uur 's avonds tot en met Vrijdag 8 Dec. 8 uur zijn de vol gende apotheken op Zondag 's avonds na 3 uur en 's nachts geopend. J. Dienske, Firma Duym en Keur, Keizer straat 6. Tel. 10378. L. Schoorl, Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein l. Tel. 11180. W. P .Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3. Tel. 12038. (De apotheek W. P. Woutersen, Konin ginneweg 3. Tel. 12038 heeft seen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend.) B. K. Blommendaal. Nolf's goedkoope apo theek, Kruisstr. is eiken Zaterdag en eiken dag voor een feestdag geopend tot 10 u. 's av.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3