Uêt Beêêfö&dkkdê 51é Jaargang No. 15476 VerscHijnt "dagelijks, HeEalvë op Zon- eri Feestdagen Dinsdag 5 December 1933 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABOIMISEMEN 1 ENper week 0-25, per maand 1.10, per 3 maanden f 3.25, franco per post 3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per week f 0.05, per maand /0.22, per 3 mnd. ƒ0.65, franco per post 0.72%. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buiienspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: j.5 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (lederen dag) 13 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand. Voet of Oog f 400.-, Duim f 250-, Wijsvinger f 150-, Elke andere vinger f 50.-. Arm- of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000-. Overlijden f 600-. Verlies van Hand. Voet of Oog f400- Verlies Duim f75-. Verlies Wijsvinger f75.-. Verlies andere vinger f30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 5 December. Als hij bestond Het is maar veel beter, dat St. Nicolaas sinds vele eeuwen niet meer in levenden lijve bestaat. Als hij bestond zou hij algemeen als een „wereldprobleem" beschouwd worden, met al de griezelige aankleve van zulk een vraag stuk. In de eerste plaats zouden de economen zich met hem bemoeien. Zij zouden aanvoe ren dat zijn optreden beschouwd moest wor den als een ongeoorloofde concurrentie van overheidswege jegens den Nederlandschen middenstand. De Kon. Ned. Middenstands bond zou zich tegen hem keeren, en een zwaar invoerrecht op Spaansche pepernoten eischen, en op Spaansch speelgoed, alsmede de contingenteering van deze artikelen. Dit zou hem nopen uitsluitend in Nederland te koopen, waarbij hij genoodzaakt zou zijn een keuze te doen tusschen de warenhuizen en de andere winkels. Hoe hij dit ook zou op lossen het zou een conflict uitlokken. Te vens zou de goedige Heilige verplicht zijn, z'n standpunt tegenover de coöperaties te be palen. En dit alles zou nog maar een klein deel van de moeilijkheden zijn. EJr verder over na denkend, zie ik ze van alle kanten opdoemen. Men zou, op grond van de onderwijs-pacifica- tie, Sinterklaas een schema voorleggen voor de gelijkmatige verdeeling van zijn bezoeken aan het openbaar en het bijzonder onder wijs. En dan zouden de opvoedkundigen ko men en zijn keuze van geschenken gaan cri- tiseeren, en daarin verbetering willen bren gen, en het allemaal met elkaar oneens wor den. Het resultaat zou zijn dat ze zich allen tegen hem zouden keeren en hem „een reac tionair" noemen, vanwege zijn koppige voor liefde voor tajai-taai, pepernoten en letter banket. De vereeniging van tandartsen zou een campagne tegen hem beginnen, welker oprechtheid in ingezonden stukken door ach terdochtige Oudercommissies gehoond zou worden. Hieruit zouden persoonlijkefeiten ontstaan, met ruzies en de rest. Dan zijn er wethouders van financiën, die er niet het geringste bezwaar in zouden zien precario te heffen van Sinterklaas wegens het paardrijden over de daken van gemeen telijke eigendommen, zoodat hij deze angst vallig zou moeten gaan vermijden. Dat de vakvereenigingen zich zouden gaan bemoeien met het loon en de arbeidsvoorwaar den van Piet lijdt niet den minsten twijfel. Vooral met de arbeidsvoorwaarden. Men zou van Sinterklaas eischen dat hij het drieploe- genstelsel (in zijn geval: driepietenstelsel) zou gaan toepassen, met 50 of 100 pCt. toeslag voor nachtarbeid en een stelsel van rouleering in de toepassing daarvan. Men zou erover schrij ven aan het Spaansch Verbond van Vakver eenigingen en de drie Pieten een onder af deelink je laten vormen van den Transport arbeidersbond. Ook zou men Sinterklaas no pen. zegeltjes voor hen te plakken. Er zouden nog wel erger dingen gebeuren. Sommigen zouden Sinterklaas verwijten, dat hij een grootkapitalist was. Enkelen zouden, speculeerend op zijn beroemde goede hart, hem te veel laten betalen voor zijn in koopen van speelgoed en lekkers, en een grooten mond opzetten als hij bezwaar maakte. Anderen zou den redevoeringen houden en brochures schrijven om te betoogen dat hij zijn vermo gen verkeerd besteedde, en dat het eigenlijk totaal mis was dergelijke dingen over te laten aan een eeuwenoud man, totaal gespeend van moderne sociale inzichten. De ergsten onder deze groep zouden Sinter klaas onder curateele willen stellen. Het Spaansche parlement zou dit vermoedelijk minnelijk trachten te schikken door de benoe ming van een Commissie van Toezicht, met een subcommissie in Nederland Meer probleem-spoken doemen voor mij op. De lijst dreigt eindeloos te worden. Ik schei er mee uit. Gelukkig voor hem en voor ons be staat hij niet in levenden lijve. Deze kans om zich te blameeren kan het menschdom waarvan ik de kleine jongetjes en meisjes uit zonder, die nog in hem gelooven, want zij al leen zouden waard zijn hem in levenden lijve te kennen tenminste niet te baat nemen. Voor ons ouderen, alle ouderen dan een jaar of acht, bestaat alleen de Legende. Ge lukkig zijn we die althans waard, en vereeren haar.Zij bestaat, en is onsterfelijk. R. P. DOET LINDBERGH VANDAAG DEN SPRONG? NON-STOPVLUCHT NAAR BRAZILIë. BATHURST. 5 December (V. D.) Kolonel en mevrouw Lindbergh hebben Maandag de overbodige bagage uit hun watervliegtuig- gelost ter voorbereiding van een ononderbro ken vlucht over het zuidelijk deel van den Atlantischen Oceaan naar Brazilië. Het ver trek is door ongunstige winden vertraagd. MEER DAN 100 ZEELIEDEN VERMIST. PARIJS, 5 December (V. D.): Volgens aanvullende telegrammen uit Stamboel heeft de storm op de Zwarte Zee de scheepvaart volkomen lam gelegd. Het aantal vermiste zeelieden in het gebied San- sum is meer dan honderd. De materieele schade wordt op meer dan 100 millioen francs geraamd. Nieuwe communistische getuigen te Leipzig. Opmarsch der S. A. moest gestuit worden. (Zie ook pag. 3) LEIPZIG, 5 Dec. (V.D.) Vandaag worden nog eenige communisten gehoord uit verschil lende gevangenissen onder verdenking van deelneming aan hoogverraad. De eerste getui ge is de arbeider Felix uit Bad-Freienwalde, die terecht moet staan wegens het in voor raad hebben van springstoffen. Tot 1929 was hij lid van de K. P. D.. doch werd toen we gens verduistering uit de partij gezet. Volgens de tegen hem hangende beschuldigingen moet hij zich echter ook daarna nog als communist gedragen hebben. Volgens dezen getuige zou op 28 Februari zekere Jessel uit Berlijn naar Preien'walde gekomen zijn. Deze Jessel was de verbindingsman van de partij met het onder district Freienwalde voor de afdeeling 66, de technische afdeeling, welke tot taak had voor wapens te zorgen. Jessel heeft daar verklaard dat een verbod van de partij de eerste phase zou worden van den burgeroorlog. Dit betee- kent het verrichten van sabotage, het stopzet ten van vitale bedrijven door beschadiging, het opblazen van spoorbruggen enz. Jessel had een aantal wapens uit Berlijn, lantaarns voor het leeren van morseteekens. landkaarten en dergelijke. Volgens dezen getuige zouden deze maatregelen genomen worden met het oog op een verwachte opmarsch van de nationaal- socialisten naar Berlijn, welke met geweld ver hinderd moest worden. „Wanneer op 5 Maart", aldus had Jessel verklaard, „de contra-revo lutie uitbrak, met een opmarsch naar het roode Berlijn, dan moest deze actie door het proletariaat door daden verhinderd worden. Als voorbeeld had Jessel gezegd, dat de sta king bij de Verkëersmaatschappij gemakkelijk in een algemeene staking zou kunnen worden veranderd en dat daarna de gewapende op stand moest uitbreken. De getuige Felix verteit verder: „Wij hebben allen het meest van hetgeen Jessel ons me dedeelde verworpen. Jessel had ook over de noodzakelijkheid van den strijd gesproken en gevraagd, wie wapens bezat. Hij had een of ficier, die als wapenmeester optrad en de wa pens zou onderzoeken. Nazenden van wapens werd toegezegd. Door onze lieden werdén daarna springstof fen gestolen. Wij_zorgden wanneer het bevel van bovenaf zou komeh, er onmiddellijk op te kunnen losslaan. Het eerste signaal voor den aanval zou het verbod van de partij zijn, het tweede signaal het uitbreken van de contra revolutie op 5 Maart. Men verwachtte van ons, dat wij springstoffen zouden stelen, wat ook geschied is, en deze naar Berlijn zouden brengen als betaling voor de wapens, die men ons daar zou geven. De diefstal van springstof fen is op 15 Februari door ons geschied. Wij zouden voor de springstoffen revolvers krij gen. Jessel bracht ons reeds op 25 Februari revolvers mee. Gestolen werden K.G. springstoffen. 2 Maart werden onder verden king van d springstoffendiefstal alle 56 com munisten uit Freienwalde gearresteerd. Ge tuige vertelt verder dat de springstoffen wa ren bewaard in het graf van een kind. Hier hadden ook wapens gelegen. De Oberreichsanwalt vraagt: „Is het juist dat de communisten geloofden dat men door de bestrijding van een opmarsch der S.A. naar Berlijn tot dictatuur van het proletariaat kon komen?" Getuige: „Dat hebben wij gedacht". Wanneer de Qberreichsamvalt vraagt wie dan het begin van den strijd in den rug van de oprukkende S.A. zou hebben bevolen, wei gert Felix te antwoorden, omdat hij zichzelf zou belasten. Dimitrof vraagt wat in de kringen van de vrienden van Felix over den brand in den Rijksdag werd gezegd. Getuige Jessel heeft ons gezegd, dat wij over den brand vlugschrif ten moesten uitgeven. LEIPZIG, 5 December (Wolff) De volgen de getuige, Hannemann, die uit de gevangenis te Prenzlau wordt voorgeleid, wordt eveneens over de communisten-vergaderingen te Freien walde gehoord. Hij deelt mede dat daar ge zegd is, dat de communistische revolutie voor de deur stond en dat met de sociaal-democra- CHAUTEMPS VOOR DE KAMER. De Fransche minister--president Camille Chautemps bij zijn rede j.l. Zaterdag in de Fransche Kamer, waar hij tweemaal in de meerderheid bleef. Onze wintervorst heerscht krachtig Naar den ijs-eisch van den dag, Hoewel ik voor mij persoonlijk, Het wel graag wat minder zag. Maar enfin, er is geen keuze En de schaatsen liggen klaar, Voor 't moment dat men kan rijden, Zonder doorslaand ijsgevaar. Nooit gaan ware Nederlanders, Zegt men, naar aloude wijs, Hoe groot de verleiding zijn mag, Zoo maar over één nacht ijs. Deze uitspraak is gevaarlijk, Daar men licht vertrouwen gaat, Dat na 't tweede nachtje vriezen, 't Risico niet meer bestaat. Maar dan is 't gevaar juist grooter, Want, dat na één enklen nacht, 't Us hem wel zou kunnen dragen, Heeft geen mensch nog ooit gedacht. Mooglijk zal het ervan komen, Dat wij nog op schaatsen staan En in d' eenen zin of d'andren, Een figuur weten te slaan. Maar dan moeten wij slechts rijden, Waar het veilig is gemeld. Wie die voorzorg wil negeeren Is een dwaas en heusch geen held. IJselijke ongelukken Volgen nog maar al te vaak, Op een wat te vroeg gegrepen Onvoorzichtig ijsvermaak. Hoe bekorend schaatsenrijden Dan ook wezen mag als sport, 't Is nooit waard dat beentje over Tot een-kopje onder wordt. P. GASUS. ten een eenheidsfront gevormd moest worden om stakingen te organiseeren en arbeiders te bewapenen. De dag was gekomen, om de regeering om ver te werpen, en de communisten aan de macht te helpen. Men moest evenwel afwach ten, wat Berlijn deed. Daar was alles voorbe reid. Getuige verklaart, dat hij uit de rede van Jessel heeft begrepen, dat de K.P.D. van Ber lijn uit binnen zeer korten tij>d een geweldigen strijd tegen de regeering zou ontketenen. ROOFOVERVAL IN EEN TREIN. Tusschen Amsterdam en Abcoude. IEMAND MET EEN PLOERTENDOODER GESLAGEN. Maandagavond te 9.08 is de assistentie van politie en G. G. D. te Amsterdam ingeroepen voor een 50-jarigen heer die met den trein uit de richting Abcoude aan het W.P.-station was aangekomen. De heer had hevig bloedende wonden die hem te Abcoude met een ploer- tendooder waren toegebracht door iemand die de coupé met hem gedeeld en het blijkbaar op zijn geld voorzien had. Het slachtoffer heeft zich met kracht geweerd en kon nog aan de noodrem trekken. In de consternatie die na het stilstaan van den trein ontstond, heeft de dader gelegenheid gevonden om te ontsnappen. De politie van Abcoude is gemobiliseerd om hem op te sporen. De aangevallene kon zich, na door het per soneel van den G. G. D. verbonden te zijn, naar zijn woning in de hoofdstad begeven. Wij vernemen nog, dat de burgemeester van Abcoude met een achttal veldwachters, die daartoe gebruik maakten van politiehonden, den geheelen nacht in Abcoude en omgeving heeft gezocht naar den dader. Het onderzoek wordt bemoeilijkt door het feit, dat de voortvluchtige gelegenheid had, zonder een spoor achter te laten over slooten en slootjes, die door de vorst dicht waren, te loopen. Zoo is het mogelijk dat hij een pas- seerenden automobilist heeft aangeroepen en met dezen is meegereden. In deze richting wordt dan ook gezocht. HEVIGE STORM IN HET KANAAL. VUURSCHIP LOSGESLAGEN. LONDEN, 5 December (V. D.) In den afgeloopen nacht heeft in het Ka naal een hevige storm gewoed. Het Fransche vuurschip „Sandette" is nabij Calais van zijn ankers losgeslagen en dreef eenige uren hul peloos in het Kanaal rond. Het drijvende schip vormde een groot gevaar voor de scheepvaart in het Kanaal. Tegen middernacht gelukte het aan een Engelsche sleepboot om het vuurschip op sleeptouw te nemen en ongeveer negen mij len van Dover te ankeren. SLOEP MET 30 VISSCHERS VERGAAN. EENIGE DOODEN, 12 VERMISTEN- LISSABON, 5 Dec. (Reuter) De motor sloep „Continental" is gedurende een hevi- gen storm aan de Noordkust van Portugal bij het binnenkomen in de haven van Figueiro da Fon omgeslagen. De bemanning en 30 vis- schers werden in zee geworpen, negen perso nen konden worden gered, enkele lijken zijn reeds geborgen. Het schip kon naar de ha ven worden gesleept. Zeven schipbreukelingen zijn door een visschersschip opgepikt. Nog twaalf personen worden vermist. IJSPRET IN HAARLEM EN OMSTREKEN. VERSCHILLENDE BANEN GEOPEND. Doordat het ook in den afgeloopen nacht weer flink gevroren heeft, is het mogelijk geworden dat op verschillende plaatsen in Haarlem en omstreken kan worden schaat- sengeredem. Het meest natuurlijk op het ijs van z.g. ondergeloopen land. Te Haarlem. Reeds vroeg vanmorgen werd ons her haaldelijk door lezers telefonisch gevraagd, of de banen van de IJsclub voor Haarlem en Omstreken aan de Kleverlaan vandaag geopend zouden worden. We kunnen aan de liefhebbers van schaatsenrijden mededeelen dat ze van hedenmiddag één uur af tot- zonsondergang geopend zullen zijn en dat het ijs in een schitterenden toestand ver keert. Vanavond blijven de banen echter ge sloten. Ijsbaan „St. Moritz". Naar de directie van de ijsbaan „St. Moritz" aan de Amsterdamsche Vaart ons mededeelt, worden Woensdagmiddag twaalf uur de banen opengesteld. Doordat de nieuwe ijsbaan nog in aanleg was en de strenge vorst onverwacht is ingetreden, heeft men geen moeite gespaard om toch Woensdag de banen open te stellen. Verschillende werker zijn nog in aanbouw, welke zoo spoedig mogelijk worden gereed gebracht, o.a. een geheel nieuw paviljoen van ruime afmetin gen. Deze banen liggen nog vóór den spoor overweg aan den rechterkant van de Am sterdamsche Vaart. In de Haarlemmermeer. Onze correspondent te Hoofddorp schrijft ons: Als het een of twee nachten flink gevroren heeft, zijn de liefhebbers van schaatsen rijden er als de kippetjes bij om van de gezonde ijssport te kunnen genieten. Maandag waagden zich dan ook reeds eenige schaatsenrijders hier en daar op het ijs in de Hoofdvaart. Dit was echter Waag halzerij, temeer daar voor het Polderhuis de witte vlag was aangebracht met de woor den „machines werken". De door de IJsclub „Hoofddorp" aan den dag gelegde activiteit ter verkrijging van een mooie ijsbaan, werd met gunstig resul taat bekroond. Het ijs is op deze mooie, ruime vlakte, gelegen langs den Kruisweg reeds zóó prachtig en sterk, dat het aan vankelijk in de bedoeling lag van het be stuur om de baan Maandagavond al te openen omdat men echter met de aan te brengen electrische verlichting nog niet kon gereed komen, werd de opening op heden middag (Dinsdag) bepaald. Te Hillegom. De banen van de IJsclub „Hillegom Vooruit" zouden hedenmiddag drie uur worden geopend. Te Overveen. Ook te Overveen kan men van het schaat senrijden genieten, namelijk op het ijs van de ondergeloopen tennisbanen van „Wim bledon" te Overveen. Te Spaarndam. De banen van de IJsclub „Nova Zembla" tusschen de forten te Spaarndam zouden hedenmiddag één uur tot zonsondergang worden opengesteld. De banen blijven van avond dicht, omdat de verlichting nog niet gereed is gekomen. Dit zal waarschijnlijk wel Woensdagavond het geval zijn. Het ijs verkeert in een prachtigen toestand. Te Zandvoort. Op het ijs van de onder water gezette tennisbanen van de Garage Rinko nabij de Oranjestraat te Zandvoort wordt ook druk schaatsengereden. Het ijs is heel goed. Te Halfweg. De banen van de IJsclub te Halfweg (de grootste banen hier te lande) konden heden nog niet worden opengesteld. Dit is wet het geval met de banen te Zwanenburg. Te Heemstede. Wij vernemen, dat de nieuwe banen van de IJsclub „De Volharding" te Heemstede ook hedenmiddag tot zonsondergang alleen voor de leden zouden worden opengesteld. Te Velsen en IJmuiden. Het is met de ijsbanen in de gemeente Velsen dezen winter door de onverwachte verschijning van vorst Thialf leelijk misge- loopen. De sproeiijsbaan bij het station te IJmuiden, waarvan men zooveel verwachtte, is buiten de schuld van de commissie niet op tijd gereed gekomen. Dit is een heele tegenvaller, want ongetwijfeld was de baan wanneer de officieele -toestemming eerder was gekomen, heden geopend geweest. Het werk wordt echter voor een tweede vorst periode voortgezet en zij, die dezen winter zich alsnog als lid op te geven. DeD com missie. die deze zaak ter hand heeft ge nomen. verdient de medewerking van alle liefhebbers. Ook voor de IJsbaan bij Velserbeek is de De lieer Jan Oudegeest zal volgend jaar af treden als voorzitter der S. D. A. P. pag. 1 In den trein tusschen Abcoude en Amsterdam is een reiziger met een ploertendooder ge slagen om hem te berooven. Dader voort vluchtig. pag. 1 Minister Marchant is van meening, dat de subsidies aan de orkesten gehandhaafd moeten blijven, pag. 4 Di België en te Amsterdam zijn twee broers gearresteerd, die een verdrinking met een auto gefingeerd hebben om f 50.000 te be machtigen. pag. 3 Vijf van de zeven redacteuren zullen met 1 Januari de Gids-redactie verlaten. pag. 4 Josephine Baker zal een tournee maken door Holland en komt ook te Haarlem. pag. 4 Te Leixoes in Portugal is de Nederlandsche aannemer ir. II. Volker verdronken. pag. 4 Te Velp zijn drie inbrekers op heeterdaad be trapt, die 30 a 40 inbraken moeten hebben gepleegd. pag. 4 Prof. Terlinden uit Leuven doet in de Ving- tième Siècle opnieuw een feilen aanval op Nederland. pag. 4 Tegen de veilingexploitanten te Amsteidam die fraudeerden bij de opgave van den grond slag voor marktgeld is twee jaar geëischt. pag. 4 Het ijs heeft reeds in de kanalen in Friesland en op het IJsselmeer stremming van de scheepvaart veroorzaakt. pag. 4 In het Rijksdagbrandproces zullen politiebe ambten worden gehoord, die volgens een getuige, verklaringen onder dwang hebben laten afleggen. pag. 3 De Oostenrijksche Nazileider Frauenfeld is gearresteerd en zal terecht staan. pag. 3 Mussolini wil bemiddelen tusschen Duitsch- land en Rusland en Duitschland en Frank rijk. pag. 3 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Als hij bestond pag. 1 Mr. E. Elias: En vanavond pag. 5 A. J. C. VI.K. Pk.: Als Sinterklaas uit rijden pag. 3 Van onzen Brusselschen correspondent: Op hooge golven; een heftig debat in de Bel gische Senaat. pag. 3 Jhr. dr. B. de Jong van Beek en Donk: De werkzaamheden van het economische Vol kenbondscomité. pag. 3 vroege vorst een tegenvaller. Wij vernamen dat dit gezellige baantje dezen winter wel niet in orde zal komen, echter niet alleen wegens den vroegen winter, maar ook door dat men moeilijkheden ondervond met de watervoorziening. Er is voor het inundeeren van het circa 11/2 H.A. groote weiland een groote hoeveelheid water noodig, en het is gebleken dat de aanwezige Nortonpomp dezen winter zeer onproductief is. Er blijft dus voor de liefhebbers van schatsenrïjden niets anders over dan het ondergeloopen land in den polder. Maar ook hier zal het door den lagen waterstand niet meevallen. Het was de bedoeling dat behalve de van ouds bekende baan, die eiken ijswinter zooveel liefhebbers trekt, nog een dichter bij den nieuwen weg gelegen baan te exploiteeren, maar watergebrek speelt den exploitanten ook hier parten. Het ziet er dus voor de liefhebbers van schaatsenrijden in Velsen niet bijzonder gunstig uit. Voorloopig is dus alleen de oude baan in den polder beschikbaar. Wanneer deze geopend zal worden, was heden nog niet bekend. Te Beverwijk. Heden Dinsdagmiddag zal de ijsbaan ach ter het gemeentelijk sportpark te Beverwijk ingang aan het eind van den Assumburg- straat, voor het publiek worden opengesteld Het ijs m de Ringvaart van den Zuidwijker- meerpolder is nog zeer gevaarlijk. De open stelling van deze baan zal eerst, althans bij doorgaand vriezend weer, over twee dagen kunnen geschieden. VOORZICHTIGHEID GEBODEN. We herinneren er nog eens aan om de grootste voorzichtigheid te betrachten en zich niet op het ijs van open water te be geven. DE HEER J. OUDEGEEST ZAL AFTREDEN. ALS VOORZITTER DER S. D. A. P. Naar wij vernemen heeft de heer J. Oude geest. daartoe genoopt door zijn leeftijd en zijn gezondheidstoestand, het voornemen, af te treden als voorzitter der Sociaal Democra tische Arbeiders Partij., De heer Oudegeest zal echter zijn functie blijven waarnemen tot het met April van het volgend jaar te houden partijcongres.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 1