UIT HET BUITENLAND I DE FIGUUR DIMITROF. KPUROL DINSDAG 12 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Spanje nog niet tot rust gekomen. Activiteit der syndicalisten duurt voort. Staking in het kolengebied breidt zich uit. Uit het Britsche Lagerhuis: Vragen voor Duitschland's bewape ning en de reorganisatie van den Volkenbond. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS SPANJE. De Spaansche minister van Binnenlandsche Zaken heeft thans bijzonderheden medege deeld over de bloedige gebeurtenissen te Vil- lanueva, waar naar het schijnt, recruten zijn overgeloopen naar de opstandelingen, aldus meldt V. D. uit Madrid. In feite zou het gaan om burgers die zich onder leiding van een onbekende hadden verschanst in een oud- klooster en van daar uit de politie 24 uren lang tegenstand boden. Pas door het gebruik maken van kanonnen is men er in geslaagd de opstandelingen te dwingen zich over te ge ven. Zeven personen zijn om het leven geko men, van wie twee politiebeambten, terwijl tal van personen zijn gewond. Eenige rebellen zijn door onderaardsche gangen ontsnapt. In het kolengebied van Leon breidt de sta king zich meer en meer uit. Verschillende dorpen zouden in handen der opstandelingen zijn. Uit Terrol wordt eveneens gemeld, dat daar de algemeene staking is geproclameerd. Te Madrid hebben de syndicalisten Maan dag vlugschriften verspreid, waarin de bevol king werd opgewekt zich na vijf uur 's mid dags niet meer op straat te begeven, aange zien ook hier de arbeidersklasse „er op zou slaan". Daarentegen heeft de leiding der so cialistische vakvereenigingen (UGT) vei"- klaard. dat deze organisatie niet zal deelne men aan de door de syndicalisten voorbereide illegale staking. Met het oog op de nervositeit, welke zich van een deel der bevolking heeft meester ge maakt. verklaarde de regeering, dat vrees noch ten aanzien van de broodvoorziening, noch ten aanzien van vitale bedrijven gewet tigd is. Tot nu toe heeft de guardia civil zes dooden en 30 gewonden te betreuren. Uit Lissabon: Naar aanleiding van den onrustigen toe stand in Spanje heeft de Portugeesche regee ring uitgebreide voorzorgsmaatregelen ge troffen. De troepen zijn geconsigneerd. Het telefoon- en telegraafnet en de electriciteits- werken staan onder sterke bewaking. ENGELAND. De hervorming van den Volkenbond en de Ontwapeningsonderhandelingen zijn Maan dagmiddag in het Lagerhuis ter sprake geko men. Betreffende de ontwapening waren vier, aangaande het besluit van den Grooten Fas- cistischen Raad nopens de hervorming van den Volkenbond drie interpellaties ingediend. De afgevaardigde Bevan vroeg den minister van buitenlandsche zaken of deze een infor matie heeft ontvangen omtrent de voorstellen der Duitsc-he regeering voor een herbewape ning en of deze voorstellen een vergrooting van het Duitsche leger met een langen dienst tijd en den aanbouw van militaire vliegtuigen inhouden. Sir John Simon antwoordde: De Engelsche regeering staat overeenkomstig de suggestie van het bureau der Ontwapeningsconferentie in relatie met de verschillende regeeringen, ten einde de werkzaamheden van de hoofd commissie der ontwapeningsconferentie op iedere mogelijke wijze te bevorderen. Het is niet in het openbaar belang, op dit oogenblik eenige verklaring af te leggen. Op de vraag of Sir John Simon van de Italiaansche regeering eenige mededeeling had ontvangen met betrekking tot een reor ganisatie van den Volkenbond en hoe het Engelsche standpunt daartegenover is, zeide Sir John Simon: De Engelsche regeering heeft geen offi- cieele mededeeling over deze aangelegenheid van de Italiaansche regeering ontvangen. Ik kan op dit oogenblik daaromtrent geen ver klaring afleggen. De afgevaardigde Locker Lampson vroeg of de Engelsche regeering thans haar standpunt formuleert nopens de kwestie der reorganisatie van den Volkenbond en wanneer zulks het geval is, wanneer zij in staat zou zijn dit standpunt" in het parlement mede te deelen. Hierop antwoordde Sir John; De Engelsche regeering wijdt aan deze kwestie de grootste opmerkzaamheid. Ik kan evenwel niet zeggen, wanneer het in het openbaar belang zal zijn, een verklaring af te leggen. De minister meende voorts, dat het besluit van den Grooten Fascistischen Raad bedoeld was als een stap voor de opening van be sprekingen. Dynamietaanslag uit politieke haat. Uit Weenen, 11 December. Officieel wordt medegedeeld, dat in het district Urfahr bij Linz op de boerderij van den Chr.-Soc. af gevaardigde en burgemeester Ganglberger een dynamietaanslag is gepleegd. Er werd slechts materieele schade aangericht. Men vermoedt een aanslag van poli tie ken aard. Politieke amnestie op komst? Wolff verneemt uit München: Naar het bestuur der nationaal-socialisti- sche partij in Oostenrijk meldt, zal op grond van een circulaire van den Oostenrijkschen minister van Justitie, Schuschnigg, ter gele- genhend van het Kerstfeest aan talrijke politieke gevangenen amnestie worden ver leend. Voor amnestie kernen die politieke ge detineerden in aanmerking, die tot hoogstens een jaar gevangenisstraf zijn veroordeeld. Voor veroordeelden die jonger dan 20 jaar zijn, is het maximum op twee jaar bepaald. Van amnestie verstoken zullen die poli tieke gevangenen blijven, die zich tijdens hun gevangenschap slecht hebben gedragen, aie veroordeeld zijn voor misdrijven, waarbij bloed is gevloeid of die meer dan zesmaal we gens politieke misdaden zijn gestraft. De in vrijheid gestelde personen zullen, naar het genoemde blad verder weet te mel den, onder verscherpt politietoezicht staan. Tsjjeeho-Slowaklje. Benesj en Titulescu tegen iedere wijziging van den Volkenbond. Titulesca. Omtrent de besprekingen tusschen Benesj en Titulescu werd een officieele mededeeling verstrekt, waaraan wij ontleenen: In den geest der Kleine Entente werden de algemeene politieke toestand en alle moge lijke kwesties der Europeesche politiek, in het bijzonder die der ontwapening en die van den Volkenbond, onderzocht. Beide ministers con stateerden in overeenstemming met de. voor afgegane besluiten der Kleine Entente de eenheid van meening over de absolute onaan- tastbaarheid van den Volkenbond in zijn hui- digen organisatievorm, welke zoowel tegen alle wijzigingspogingen als ook tegen ieder streven, dat in strijd is met dit pact, moet worden verdedigd. De voigende conferentie der Kleine Entente zal te Agram plaats vin den". Hitier en Poncet zetten hun besprekingen voort. Uit Berlijn: Officieel wordt medegedeeld: De Rijkskanselier heeft Maandag in tegen woordigheid van den Rijksminister van Bui tenlandsche Zaken, baron v. Neurath, den Franschen ambassadeur, Francois Poncet, ont vangen. Het onderhoud diende tot voortzet ting van de op 24 November begonnen be spreking over de verschillende hangende kwesties. Krupp en de wereldoorlog. In een te MünchenGladbach gevoerd pro ces werd o.a. als getuige Krupp van Bohlen gehoord, aldus het W. B. Op een vraag van den officier van Justitie of het juist was, dat de firma Krupp reeds van te voren omtrent het uitbreken van den oorlog op de hoogte was gebracht en de fa bricatie dienovereenkomstig had gewijzigd, antwoordde Krupp: „Men heeft destijds in Duitschland aan een oorlog niet geloofd en men heeft daartoe geen er lei voorbereidingen getroffen, hetgeen reeds blijkt uit het feit, dat men destijds nauwelijks over voorraden ontploffingsmiddelen beschikte. Het ontbre ken hiervan heeft in 1914 velen menschen aan het front het leven gekost." Gesprongen Handen-Ruwe huid Bij Apo+heWers en Drogis+en (Adv. Ingez. Med.) Hitier spreekt voor de opening van den Rijksdag. In een vergadering van de nat.-soc. Rijks dagfractie heeft Rijkskanselier Hitier gister avond het woord gevoerd naar aanleiding van de opening van den Rijksdag, welke vandaag plaats vindt. Hij schilderde de „historische taak, waarvoor de nat.-soc. staatsleiding zich op het oogenblik gesteld ziet en die zij aan vaardt, bewust van haar verantwoordelijk heid". Hij gaf voorts een kort overzicht van den 15-jairgen strijd der beweging sedert den Novemberopstand van 1918. Foekien doet een beroep op het intellect der wereld. Uit Tokio: De regeering van de autonoom verklaarde provincie Foekin heeft een manifest verspreid, dat zij teekent namens 't Chineesche volk en dat speciaal wordt toegezonden aan een aantal prominente personen in de geheele wereld. Te Tokio is het o.a. ontvangen door één der populairste schrijvers van .Japan Kan Ki Kuchi, terwijl het verder is gezonden aan Bertrand Russell. André Gide, Romain Rolland, Loenatsjarski, Gerhart Hauptman. Harold Lasky en andere vooraanstaande schrijvers. Volgens het manifest is het de bedoeling van de volksregeering het Chinee sche volk te bevrijden uit den tegenwoordigen toestand van Middeleeuwsche slavernij en een nieuwe basis te scheppen voor den inter nationalen vrede. De eerste stap daartoe is de vernietiging van Tsjang Kai Tsjek, die de Chineesche massa's geïsoleerd houdt van de moderne beschaving. Frankrijk, Een onderhoud Koester Boncour. De Duitsche ambassadeur, Roland Koester, heeft Maandagmiddag een vrij langdurige be spreking gehad met den Franschen minister van Buitenlandsche Zaken, Paul Boncour. Onderwerp van bespreking waren Duitsch- Fransche kwesties, waaromtrent Hitier bij ge legenheid van zijn onderhoud met Francois Poncet zijn standpunt heeft uiteengezet. Japan. Eisch voor rechtsgelijkheid ter zee. In 1935 zal Japan op de Vlootconferentie onder alle omstandigheden rechtsgelijkheid eischen, aldus kan men in de geheele Japan- sche pers lezen. Voorts moet Japan de voor stellen terugnemen, welke het indertijd ter Ontwapeningsconferentie te Genève heeft in gediend, omdat deze voorstellen de vrijheid van beweging der Japansche marine-autori teiten beperken. Japan moet, volgens de bla den, de volgende eischen stellen: 1) Rechtsgelijkheid van alle deelnemers aan de vlootconferenties van Washington en Lon den; 2) vaststelling van een maximale tonnage voor alle maritieme mogendheden. Binnen deze totale tonnage moet evenwel iedere mo gendheid den aard en de grootte der ver schillende schepen zelf kunnen bepalen. De beperking van den bouw van oorlogsschepen boven de 10.000 ton moet worden opgeheven. Polen, Poolsch contact met Dantzig. Dr. Rauschning, president van den Senaat van Dantzig, is Maandagmiddag door maar schalk Pilsoedski ontvangen, nadat hij des ochtends reeds een bespreking had gehad met minister Beek en den Poolschen ver tegenwoordiger te Dantzig. De conferentie heeft langer dan een uur geduurd en zij droeg een vriendschappelijk karakter. CRITIEK OP DE „DUITSCHE CHRISTENEN". AARTSBISSCHOP VAN MÜNCHEN SPREEKT VOOR DRIE KERKEN. Naar Reuter uit München bericht heeft de aartsbisschop in een predikatie wederom het onderwerp „Jodendom en Christendom" behandeld, waarin hij aantoonde dat het Oude Testament vele zedelijke waarheden bevat, die nog van kracht zijn. De door de „Duitsche Christenen" tegen het Oude testament gerichte aanvallen wees de Aartsbisschop af, alsook de door dezen in hun vergadering in het Sportpaleis aangeno men motie, De kerk was stampvol en in twee andere kerken werd de predikatie door middel van luidsprekers gevolgd. VERGELDINGSMAATREGELEN VOOR DE VLUCHT VAN EEN PRINS. WEENEN, 11 December (V.D.) Zooals ge meld, wex-d als vergeldingsmaatregel voor de ontvluchting van prins Bernhard v. Sachsen Meiningen een aantal bekende nationaal so cialisten overgebracht naar het concentratie kamp Woellersdorf. Naar thans bekend wordt behooren daartoe de broeder van den vroege re n gouwleider der N.S.D.A.P., Eduard Frauen- feld, de inspecteur van den gouw Weenen en het vroegere lid van den Weenschen gemeen teraad Josef Neumann en Dr. Suchenwirth, de leider van den nationaal socialistischen leerarenbond. Al deze personen bevonden zich op vrije voeten. HITLER WENSCHT GEEN MONUMENTEN. WAT ER VAN STAAT MOET VERWIJDERD WORDEN. Naar de „Volkischer Beobachter" uit Mün chen meldt, heeft de plaatsvervanger van den „Fuehrer" het volgende bekend gemaakt: „Der Fuehrer" heeft opnieuw bepaald, dat geen Hitler-monumenten. gedenktafels e.d. bij zijn leven mogen worden opgericht of aan gebracht. Voor zoover dit reeds gebeurd is, moeten de monumenten en de tafels onver wijld worden verwijderd". OUD-WETHOUDER VAN BERLIJN VEROORDEELD. BERLIJN, 11 December (V.D.) In het proces tegen den vroegeren wethouder Benecke is heden vonnis gewezen. De be klaagde wordt schuldig verklaard aan het aannemen van steekpenningen en deswege tot de maximumstraf: zes maanden gevan genisstraf veroordeeld. De waarde van het ontvangene, 3000 M. vervalt aan den staat. LANSBURY'S TOESTAND BEVREDIGEND. De Labour-leider George Lansbury, die. zooals gemeld, te Gainsbourough een dijbreuk heeft opgeloopen, is, volgens Reuter, naar een ziekenhuis in het Noorden van Londen overgebracht. De chirurg van dit zieken huis heeft verklaard, dat de toestand van den gewonde bevredigend is. VIJFTIEN ROOVERS GEVANGEN GENOMEN EN GEDOOD. INSTANBOEL. 11 December <V. D.) Na een gevecht van 24 uur zijn Turksche gendarmes erin geslaagd nabij Diar Bekir den beruch- ten roover Sheik Fahri en zijn uit 14 per sonen bestaande lijfwacht, te omsingelen en te dooden. Sheik Fahri overviel met zijn bende kleine dorpen, die hij geheel uit schudde. en ontvoerde mooie vrouwen. Tijdens het gevecht werden vijf gendarmes gedood en zeven gewond. Naar verluidt zou Fahri negen vrouwen hebben. Wat een te Weenen studeerende Bulgaar van hem vertelde. ,,Niet tof een misdaad in slaaf." (Van onzen correspondent) Weenen, December Door een toeval kwam ik dezer dagen in een klein cafétje in een smalle zijstraat van de Wiedner Hauptstrasse terecht, dat niet ver van de technische hoogeschool verwijderd is. Ik had al meerdere malen gehoord, dat het nogal door studenten bezocht werd, die hier vooral gedurende het koude jaargetijde vaak kwamen om er te werken en daardoor thuis licht en kolen te sparen. En ook nu zaten er, niettegenstaande het al laat in den avond was en het niet meer zoo lang zou duren, of de klok zou twaalf slagen laten hooren, ver schillende groepjes jongelui, waarvan de meesten er maar erg bleek en mager uitzagen. Enkelen waren, met hun handen onder hun hoofd, geheel in hun boeken verdiept en an deren weer zaten zachtjes met elkaar te pra ten. Ik hoorde, dat er aan het tafeltje naast het mijne Bulgaarsch gesproken werd. Ik herkende die taal onmiddellijk, omdat ik vroe ger nogal veel met een paar te Weenen wo nende Bulgaarsche journalisten omging, waar van er thans een hoofdredacteur van een te Sofia verschijnend dagblad is. Op de een of andere manier kwam ik met een van die Bulgaarsch sprekende jongelui in gesprek en het duurde niet lang, of we hadden het over den Bulgaar Dimitrof, die op het oogenblik zulk een belangrijke rol in het pro ces te Leipzig aangaande den brand van het Rijksdag-gebouw te Berlijn speelt. Ik vroeg den jongen Bu'gaar. die me verteld'had. dat hij hier te Weenen aan de technische hooge school studeerde, of hij al vroeger een en an der omtrent dien Dimitrof gehoord had, of dat hij misschien iemand kende, die meer over hem zou kunnen vertellen. „U bent bij mij aan het goede adres", zei de bleeke Bulgaar, „want ik ken Dimitrof al heel lang. Hij kwam te Sofia heel vaak bij ons aan huis. Mijn vader had er een boek drukkerij en hoewel hij zelf in het geheel niets aan de politiek deed, sympathiseerde hij toch met de communistische beweging. Hij kende de meeste leiders van de communistische par tij en Dimitrof behoorde tot zijn beste vrien den. Zoo kwam het dan ook, dat bijna alle brochures en pamfletten in onze drukkerij gedrukt werden. Dimitrof kwam reeds voor den oorlog bijna dagelijkse bij ons aan huis. Ik kan mij nog goed herinneren- met wat voor vuur hij zijn idealen steeds wist te verdedigen. Ik hoorde hem met alle mogelijke menschen spreken, met aanhangers van zijn partij en met tegenstanders. Het viel mij reeds als klein kind op, dat hij zich nooit door iemand uit het veld liet slaan. Niemand kon tegen hem op. En hij gaf er vaak de voorkeur aan te zwij gen in plaats van misschien een onoverlegd woord te zeggen, dat een tegenstander in staat zou stellen opnieuw een aanval op hem te doen. Met gespannen aandacht volgde hij alle beweringen van den ander en wanneer hij dan ergens een zwak punt in diens redemering ont dekte, stortte hij zich als een roofvogel daar op om zijn tegenstander met een paar een voudige, maar krachtige woorden schaakmat te zetten". „Toen de oorlog uitbrak, behoefde Dimitrof niet onder de wapens te komen, daar hij een zetel in de sobranje had. Sedert 1312 was hij lid van het parlement. Mijn vader echter moest reeds onmiddellijk aan het begin van den oor log in het leger dienen en nu braken moei lijke tijden voor onze familie aan De zaken gingen buitengewoon slecht, we hadden in de drukkerij bijna niets te doen en het ge beurde maar al te vaak. dat er niet eens ge noeg geld voor een droog stuk brood was. Alle goede vrienden en kennissen, die vroeger zoo vaak onze gasten waren geweest, lieten niets meer van zich hooren. Op één na. En die ééne man was Dimitrof. Die liet ons niet in den steek. Net als vroeger kwam hij iederen dag bij ons en steeds hielp hij ons. Niette genstaande hij zelf ook arm was. Want hoe wel hij een voorname rol in zijn partij speel de en hoewel hij lid van de volksvertegen woordiging was, had hij nooit geld bijeenge schraapt en was hij altijd arm gebleven. Wat ook alweer voor hem pleit. Want zulk soort menschen, dat weet U zelf ook wel, treft men vooral in de Balkanlanden niet al te vaak aan. Dimitrof heeft altijd schoone handen gehad, dat hebben zelfs zijn heftigste tegenstanders en zijn verbitterdste vijanden steeds eerlijk moeten toegeven. Hij had nooit veel geld voor zichzelf noodig en wat hij van zijn inkom sten overhield, verdeelde hij onder menschen, die het goed konden gebruiken. Het kwam wel eens voor, dat hij lieden ondersteunde, die dat heelemaal niet verdiend hadden. Daarom waren er veel menschen die beweerden, dat Dimitrof een dwaas was. Zoo ging het door tot 1923. Dat was een bloedig jaar voor Bulga rije. Op den negenden Juni had men de com munistische omwenteling. Bijna het geheele land kwam in minder dan geen tijd onder het bewind van de communisten. Sofia bleef in de handen van de regeering. Tot- het begin van September duurde de binnenlandsche oorlog. Dan zegevierde de regeering. Het oproer werd neergeslagen en dertigduizend tegenstanders van de regeering verloren hun leven. Het gelukte Dimitrof naar Rusland te vluchten. Hij was in Moskou, toen de kathedraal van Sofia op den zestienden Juni 1925 in de lucht vloog". „Nu staat Dimitrof, van wien een ieder, die hem persoonlijk kent. weet. dat hij niet tot een misdaad in staat is. voor zijn rechters om voor zijn leven te vechten. Geen enkele regee ring op de geheele wereld wil hem helpen en hem steunen. De Bulgaren beschouwen hem niet meer als een van de hunnen en in de Bulgaarsche bladen wordt ook niets ten gun ste van den beklaagde geschreven". W. M. BEKAAR Zes dooden bij vliegtuigramp in Duitschland. Toestel vloog tegen hindernis op. Staatsraad Wagemann onder de slachtoffers. HAMBURG, 11 December. Het verkeersvlieg tuig D 1403, dat dienst deed op het traject BerlijnHamburg, is Maandagmiddag bij de landing op het vliegveld Fuhlsbuttel wegens een onverwachts opkomend slechter zicht te gen een hindernis gevlogen en verongelukt. Bij dit ongeluk zijn om het leven gekomen de bestuurder Grutzbach, staatsraad dr. Wage mann, de Amerikanen de heer en mevrouw Berber, de boordmarconist Wien en de passa giers Schnarrenberger. De overige vier inzit tenden zijn gewond. De Tel. meldt nog, dat dr. Wagemann de schepper was van de Pruisische wet op de erf hoe ven. KARAKTERLOOSHEID. HOE HELEN MAYER BEHANDELD WORDT. De Joodschce perscommissie bericht ons: Helen Mayer, de bekende Duitsche scherm- kampioene, die ook op de laatstgehouden Olympische spelen het kampioenschap be haalde. is tezamen met eenige har er familie leden uit de schermclub te Offenbach uitge sloten, omdat zij van Joodsche afstamming is. Desniettegenstaande heeft men haar thans verzocht om op de Olympische spelen welke in 1936 te Berlijn zullen plaats vinden, uit'te komen. Deze beslissing werd gepubliceerd door den Duitschen Schermbond, die daarbij mededeelt, dat Helen Mayer ondanks deze uitsluiting uit een stedelijke club. nochtans wordt beschouwd als lid van den scherm bond. De vereeniging te Offenbach heeft intus- schen alle leden uit de familie Mayer uitge sloten, o.m. mevrouw Mayer en haar zoon Dr. Eug. Mayer, gewezen scherm-instruc- teur. SOCIALISTISCHE RADIO- PROPAGANDA TEGEN DUITSCHLAND? BUITENLANDSCHE ZENDERS ZOUDEN ER VOOR GEBRUIKT WORDEN. SAARBRÜCKEN, 10 December (W.B.) Volgens de „Saarbrücker Zeitung" is zij in het bezit gekomen van het verslag der inter nationale socialistische conferentie over Duitsche vraagstukken, welke van 21 tot 26 Augustus 1933 is gehouden. Genoemd blad beweert, dat daarbij ook de aandacht is gevestigd op de groote buitenlandsche zen ders, die tot ver in Duitschland, ook door de kleine Duitsche toestellen (Volksempfanger) kunnen worden gehoord. Er zou in Brussel een commissie zijn gevormd, welke moest onderhandelen met de betreffende regeerin gen en radiomaatschappijen. Het verzoek zou reeds zijn afgewezen door België en door Moskou, dat slechts commu nistische propaganda maakt. Frankrijk, Engeland en Zwitserland zou geweigerd heb ben officieele onderhandelingen te voeren. Volgens het verslag van genoemd blad zou men in de gewenschte richting zijn bij de onderhandelingen met Straatsburg. Hilver sum en Luxemburg over het sluiten van over eenkomsten. De Oostenrijksche regeering zou tot nu toe niet hebben geahtwoord, terwijl de Poolsche en Cechische zenders reeds de ontvangen berichten zouden uitzenden. EEN GROEP VAN DE N.S.B. TE BERLIJN. In het Handelsblad lezen wij. dat de Neder- landsche Nationaal Socialistische Beweging te Berlijn een groep heeft opgericht, die 40 a 50 leden telt. Leider is de heer Hoosemans. Voorloopig leider was de journalist H B. Koe- lensmid AGENDA DINSDAG 12 DECEMBER Stadsschouwburg: „Om 8 uur aan tafel". 8 uur. Gem. Concertgebouw: Instituut voor Arbei dersontwikkeling. De heer H. Lindeman over „Werkverschaffing uit socialistisch oogpunt bezien." 8 uur. Gebouw Haarl. Jongelingsvereeniging: P. v. Oossanen, pred. over Waar zijn onze dier bare dooden? 8 uur. Palace: „Vrouwennoodlot". Op het tooneel: Fred Ronner, Weensch speelkaarten-genie. 7 en 9.15 uur, Rembrandt Theater: „De witte non". Op het tooneel: 5 Svetnaloffs, het beroemde zang-quintet. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Vrije opvoeding." 8.15 uur. Cabaret La Gaité, Raaks 13: Optreden van Ellen Rakte, solo-danseres, en Margare- the Dania, Vortragkünstlerin. Frans Halsmuseum: Crisistentoonstelling „Kunst S. O. S.". 10—5 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 13 DECEMBER Kloppersingelkerk: Orgelbespeling Jan Zwart. 8.15 uur. Zaal 't Nut: Soefi-beweging. Mej. A. v. Braam over: Het Soefisme en de innerlijke cultuur. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Frans Halsmuseum; Crisistentoonstelling ..Kunst S. O. S.". 10—5 uur Heemstede: Gebouw Protestantenbond Charlotte Kohier, 8.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3