Weerpraatje. Hel 51e Jaargang No. 15483 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 13 December 1933 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nrs, 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per week f 0.05, per maand ƒ0.22, per 3 mnd. ƒ0.65. franco per post f 0-72%. UITGAVE LOURENS COSTEK MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 O Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN; j.5 regels 1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames 0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels 0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iederen dag) 13 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10. uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-, Duim f250.- Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000.-. Overlijden f 600.-. Verlies van Hand, Voet of Oog f400-. Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f75.-. Verlies andere vinger f30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 13 December. Het Schotsche Monster. 't Is nu al zoover gekomen met het monster, dat heet te vertoeven in Loch Ness, bij Inver ness in Schotland, dat het Lagerhuis er zich mee bezig heeft gehouden. Dit op aanstoken van den geachten afgevaardigde Anstruther Gray, die er vliegtuigen op af wou sturen om wetenschappelijke waarnemingen te doen. Maar de regeering antwoordde dat zij „Z.M.'s luchtstrijdkrachten" niet voor een dergelijk doel kon bezigen aleer zij meer zekerheid had verworven omtrent het werkelijke bestaan van het monster. Zij was van meening dat voorloopig het particuliere initiatief er zich meer mee zou kunnen bezighouden. Intusschen zijn de provinciale autoriteiten van Inverness- shire al verder gegaan, want zij laten het meer voortdurend door politie bewaken en hebben een verbod uitgevaardigd om op het monster te schieten. Het aantal menschen, dat bezweert het gezien te hebben, is reeds tot 51 gestegen, en de enthousiaste bevolking heeft de genoegdoening dat zij zoowel de ver tegenwoordigers der wetenschap als die dei- pers in grooten getale naar Loch Ness heeft gekregen. Ik hoop van harte dat het monster heusch bestaat, dat het inderdaad niet veel korter dan twintig meters is en dat er geen sprake zal blijken te zijn van eenig listig op zetje van de plaatselijke Vereeniging voor .Vreemdelingenverkeer. De belangstelling van de Schotsche en En- jfelsche pers is verklaarbaar om meer dan de gebruikelijke redenen. Bestaat dit monster inderdaad, dan zou een aloude smet op ons beroeps-blazoen er eindelijk van verwijderd kunnen worden. De zeeslang zou werkelijk blijken te bestaan! Gij weet het allen, dat dit legendarische monster in vroeger tijden telken jare in de nieuwskolommen placht op te duiken. Het deed dat onveranderlijk in de zomermaanden, wanneer er weinig nieuws pleegt te zijn, en de achterdochtige vox populi verkondigde al spoedig dat het dier door de Koningin der Aarde was uitgevon den, om in den slappen tijd des jaars de be langstelling voor haar publicaties gaande te houden. Deze achterdocht steeg, toen het in de oorlogsjaren verdween. In dien tijd, en ook in de eerste jaren daarna, gebeurde er ook in Augustus zóóveel, dat men daaruit conclu deerde dat de pers geen behoefte meer aan de zeeslang had. Wij journalisten stemden met deze euvele theorie natuurlijk niet in. en trachtten de gedachte ingang te doen vin den dat de zeeslang op een mijn geloopen was, of getorpedeerd door een onderzeeër, of dat het beest zich schuil hield in afwachting van rustiger tijden. Mocht het Schotsche monster inderdaad bestaan, dan zou onze laatstgenoemde theorie volkomen acceptabel worden en zou jaren lange blaam van onze breede ruggen worden afgewenteld. Ik vestig er overigens uw aan dacht op, dat dit laatste thans reeds in aan- merkelijken mate geschied is. Immers, het is thans December inplaats van Augustus. Er is allerminst gebrek aan nieuws in dezen tijd des jaars. Daar verschijnt opnieuw de zee slang! Wie hebben haar optreden onthuld? Niet éenenvijftig Schotsche journalisten, maar éenenvijftig Schotsche krantenlezers, die naar de dagbladbureaux zijn gesneld met de mededeeling, dat zij het ondier met eigen oogen ontwaard hebben. En niet alleen naai de dagbladbureaux, maar ook naar de politie, die het meer is gaan bewaken, en naar het Lagerhuislid Anstruther Gray, die er een Lagerhuisdebat over ontketend heeft, en naar de mannen der wetenschap, die er op los ge trokken zijn! Wel heel duidelijk blijkt thans, dat wij in dit geval zoo onschuldig als een lam zijn. En dat geeft mij aanleiding, de rapporten van de vooroorlogsche zeeslang-verschijningen even eens naar de dagbladlezers terug te wijzen. Er is, bij mijn weten, nooit een journalist ge weest die gemeld heeft, zelf het monster te hebben gezien. Altijd werd het bericht door., de lezers, die er daarop ons de schuld van gaven. Welnu: het uur der wrake heeft ge slagen, wie kaatst moet den bal verwachten, enzoovoorts. Wij zijn aan alle kanten in de winnende positie gekomen. Blijkt de Schotsche zeeslang te bestaan, dan hebben wij altijd ge lijk gehad. Blijkt hij niet te bestaan dit zou uitgemaakt kunnen worden volgens het stelsel van dat andere Engelsche parlements lid, die Loch Ness met een sleepnet wil gaan afvisschen dan zullen wij die tijding pu- bliceeren en er met onmiskenbare duidelijk heid op wijzen, wie nu eigenlijk ten allen tijde de fantasten zijn geweest.... Wij niet! R. P. DE A.S. FEESTDAGEN. EN HET WERK IN DE KAPPERSZAKEN. De afdeeling Haarlem van den Nederl. Kap- persbond besloot op haar ledenvergadering de zaken op den len Kerstdag geopend te hou den tot des morgens 11 uur. Op den 2en Kerstdag zullen de zaken gesloten zijn. Nieuw jaarsdag, vallende op Maandag, worden de zaken wederom geopend tot des morgens 11 uur. Een algemeen verlangen bestond er, en dit domineerde zich vooral bij de dameskap pers, om den Donderdagmiddag vallende in de week voor de Kerstdagen, geopend te mo gen blijven. Hoewel het bestuur van mee ning was, dat dit moeilijk zou gaan, kreeg het opdracht deze zaak te onderzoeken. Het resultaat van dit onderzoek is evenwel, dat Donderdagmiddag 21 December niet gewerkt mag worden, zoodat de zaken dus gesloten moeten zijn. HOE DE DIENSTMEISJES DEN VILLABRAND STICHTTEN. En de kostbaarheden vervoerden. STEFFI EN MIZZI WERKTEN SAMEN. KOFFER TE HAARLEM IN BESLAG GENOMEN. Over de arrestatie van twee dienstmeisjes, die schuldig zijn aan de brandstichting en diefstal in een villa- op de Weteringschans te Amsterdam vernemen wij nog: Door de rechercheurs Uitzinger. P. J. Bak ker, Veenstra en Mons, onder leiding van de inspecteurs Van Loo en Haje, zijn de gangen nagegaan van de verschillende personen, die in het huis woonden. Tenslotte hebben zij succes gehad. Maandagavond ging de Oostenrijksche dienstbode Steffi genaamd, die bij de familie in dienst was, naar het Centraal Station. Zij liet uit het bagadepot een zware koffer naai den trein brengen, bestemd voor Haarlem. Daar op het station hebben twee rechercheurs beslag gelegd op den koffer en de dienstbode aangehouden. In de koffer bevonden zich alle waarden, die vermist werden. Steffi is toen meegenomen naar Amsterdam. Zij heeft daar verklaard met haar collega Mizzi de zaak op touw te hebben gezet. Steffi, die 's avonds toen de brand uitbrak, alleen thuis was, heeft den boel in brand gestoken, nadat zij het Mizzi alle juweelen en het geld, benevens vele kleedingstukken in een grooten koffer had gedaan. Mizzi is toen met den koffer in een taxi naar het Centraal Station gereden en heeft daar den koffer in het bagagedepöt afgegeven. Nu kunnen koffers daar ten hoogste veertien dagen in depót worden afgegeven, want daarna worden zij vervoerd naar het hoofd depot in Utrecht. Het werd dus tijd dat de koffer ging verhui zen. Die verhuispartij had Maandagavond plaats, met het gevolg, dat de zaak aan het licht gekomen is. Ook is thans bekend ge worden, dat Mizzide petroleum heeft ge kocht, waarmede de brand is gesticht. Dinsdagmórgen is ook Mizzi aangehouden. De beide meisjes, die 22 jaar oud zijn, zijn thans opgëslotëh op 'het bureau Leidsche- plein. Het eene was sedert Augustus in dienst van de familie, het tweede, een bekende van de de eerste, pas 14 dagen. Wij herinneren er aan, dat de omstandig heden van den brand als volgt waren: De politie vond een flesch met petroleum bij een kast in een kamer, welke niet had gebrand. Bovendien bleek dat de diamanten van mej. Schnitzler ter waarde van onge veer f .75.000 waren verdwenen benevens een bedrag aan geld van f 450. Uit een nauw keurig onderzoek van de brandresten kon worden vastgesteld, dat de diamanten, be nevens een aantal bontvossen, niet meer in de villa waren geweest, toen het huis in brand stond. NIEUWE BEZUINIGINGEN IN DEN HAAG. MET BELASTINGVERHOOGING EN SALARISVERLAGING. B. en W. van Den Haag doen, naar het Handelsblad meldt, den gemeenteraad een aantal nieuwe bezuinigingsvoorstellen waar onder de opheffing van het bureau voor be roepskeuze, de opheffing van de schooltand- verzorging, verhooging van de straatbelasting verhooging van het aantal opcenten op de gemeentefondsbelasting, verlaging van de salarissen der leeraren bij het m.o., en verhoo ging der schoolgelden. Tevens hebben B. en W. bij het georgani seerd overleg een voorstel aanhangig gemaakt om met ingang van 1 Januari een nieuwe loonsverlaging van 2 1/2 pet. voor het geheele gemeente personeel in te voeren. Met ingang van dien datum is reeds besloten om een tij delijke korting van 2 1/2 pet tot een vaste te maken, zoodat dit dus beteekent, dat over alles linies een loonsverlaging van 5 pet. zal worden toegepast. De opcenten op de ge meentefondsbelasting zullen met 10 verhoogd moeten worden. ha zijn bemoeit aan Italië, heejL de secrv.aris- generaal van den Volkenbond Avenol (links) een bezoek gebracht acnn de Framsche hoofd stad, waar hij. o.m. Paul Boncour ontmoette ECHTE WALES-ANTHRACIET o.a. a i 2.50 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A - TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) Voor den armen thermometer Is het ook vermoeiend weer, Onder zijn trouwhartig buisje Danst zijn bleed maar op en neer. Heden drukt de vorst hem neder, Uit de hoogte, ijzig keel, Morgen heeft hij weer verhooging En het wordt een dooie boel. De natuur hult ons in nevels En het tastend menschdom ziet, Heelemaal geen perspectief meer In het vlak en grijs verschiet. Daarbij speelt zij gladde streken Met ons pad van tijd tot tijd, Dwingend tot behoedzaam voortgaan Langs een weg van glijd lijkheid. Iemand heeft me al bezworen Dat het ijs in elk geval Niet voor 't eind van Januari Van de (ijs)baan wezen zal. 'k Weet niet hoe dien overtuigde Deze wijsheid is gebracht- Maar, om u gerust te stellen, Hij heeft het niet in zijn macht. Ik put liever hoop op beter Uit het nieuwtje in mijn blad: Op den eersten Januari Dan wordt IJsland weder nat. P. GASUS. HEDEN REQUISITOIR TE LEIPZIG. De aanklacht wordt in drie deelen gesplitst. Nog eenig getuigenverhoor. O.M. BESTRIJDT HET BRUINBOEK. LEIPZIG, 13 Dec. (VD.) Heden begint voor het Rijksgerechtshof te Leipzig het laatste gedeelte van het Rijksdagbrand-proces, waarop de oogen der geheele wereld gericht zijn. Na een kort getuigenverhoor zal de pro cureur-generaal Dr. Werner zijn requisitoir houden. Eerst het politieke gedeelte, daarna zal zijn assistent Dr. Parisius het woord over Van der Lubbe voeren en vervolgens Dr. Werner, die de aanklacht tegen de Bulgaren zal toe lichten om ten slotte de straffey tegen de beklaagden te eischen. Indien dit vandaag nog het geval zal zijn, zal het ongetwijfeld laat in den namiddag worden, doch men houdt ook rekening met de mogelijkheid dat de procoureur-generaal pas morgen aan zijn eisch zal toekomen. De belangstelling is hedenmorgen weer zeer groot. Het eerst is nogmaals het woord aan den als deskundige gehoorden grapholoog Dr. S c h a t z over de overeenkomst tusschen het handschrift van de bij Popof gevonden kwitantie van ..Peter'' met dat van den ge tuige Werner Hirsch, die den bijnaam Peter had. Getuige verklaart dat het zeer merk waardig is dat het handschrift op de kwitan tie en dat van Werner Hirsch zoo buitenge woon veel op elkaar lijken, omdat bij nauw keurig onderzoek kon worden vastgesteld, dat er ongetwijfeld geen identiteit tusschen beide handschriften bestaat. Dimïtrof interumpeert: „God zij dank!"' Dr. Werner: „Oorspronkelijk was men op grond van de schrift-proeven van Werner Hirsch toch van meening dat er wel identi teit bestond. Gewoonlijk is het toch juist zoo, dat men zijn handschrift verdraait om iets te verbergen". Dr. Schatz: „Uit overwegingen, die men niet nader kan nagaan, heeft Werner Hirsch ongetwijfeld gepoogd een misleidenden indruk te wekken door verdraaid te schrijven en de letters overbodig te versieren". Dr. Werner: „Waarschijnlijk wilde dan Werner Hirsch een ander ontlasten. Is dat ook uw indruk?" Dr. Schatz: „Ja". Tenslotte wordt dan nog als laatste ge tuige de brigadier der gendarmerie Zuecker uit Wiesenau in het district Guben gehoord, die het onderzoek heeft geleid van de Com munistische springstoffen-diefstal te Zilten- dorf. Getuige geeft een beschrijving van de toen malige gang van zaken en ontkent elke be dreiging of mishandeling van de verdach ten. Na een korte opmerking van den procu reur-generaal verklaart de president van den -enaat, Dr. Bünger, het getuigenverhoor ge- 'iten. Alvorens de procureur-generaal. Dr. Werner et woord krijgt voor zijn requisitoir, wordt een korte pauze gehouden. Het requisitoir. Na heropening van de zitting geeft de pre sident het woord aan den procureur-generaal Dr. Werner, voor het houden van zijn requisi- tior. Dr. Werner zegt het volgende: „Met den dag van heden komen wij in het laatste sta dium van een proces, dat wel het omvang rijkste is, dat sedert het bestaan van het Rijksgerecht voor zijn tafel is behandeld. De lengte van het proces is veroorzaakt door de buitengewoon groote nauwkeurigheid en de pijnlijke zorgvuldigheid, waarmee alles is na gegaan wat eenigszins van belang kon zijn voor de opheldering van dingen, die voor het bewijzen van de schuld of de onschuld der be klaagden in aanmerking kwamen. De Duitsche Rijksdag is het offer geworden van een misdadigen aanslag. De aanslag op het gebouw dat aan de frontzijde de opdracht draagt „dem Deutschen volke" gold niet slechts het gebouw doch gold symbolisch het Duitsche volk. Het Openbaar Ministerie staat derhalve op het standpunt dat deze misdadige aanslag het vuurteeken, het fanaal zou zijn, voor de vijanden van den staat die daarmee een groot offensief wilden openen om het Duitsche rijk te vernietigen en in de plaats daarvan de dictatuur van het proletariaat en een sovjet staat bij de gratie der derde internationale te stellen. Bij de beteekenis van dit optreden voor het lot van het Duitsche volk is het natuurlijk dat de daders, de achtergrond van de daad en degenen die achter de daders stonden m Duitscb/snd de grootste belangstelling heb ben gewekt, doch ook in het buitenland, in geheel Europa, ja in de geheele wereld, heeft men zich niet kunnen onttrekken aan het belang van deze zaak. Dat is ook volkomen begrijpelijk. Ook het buitenland wist dat wanneer het juist is dat deze gebeurtenissen de inleiding moesten zijn voor een burger oorlog in Duitschland, met het doel het bolsjewisme naar de overwinning te leiden, dit niet slechts een Duitsche zaak was, die zich hier zou afspelen, doch ook de andere landen erbij betrokken zouden zijn. Het is in zekere mate ook begrijpelijk dat men in het buitenland heeft geprobeerd zelf eenigszins deel te nemen aan het opsporen van de waarheid de oorzaken van den brand te ontdekken, en den achtergrond uit te vin den. Tot deze objectieve zoekers naar de waarheid mag ik echter niet de lieden rekenen die achter het z.g. Bruinboek staan. Wij ken nen deze lieden. Het zijn degenen die in het bewustzijn van een hoogverraderlijke houding jegens het Duitsche volk, het na het ontstaan van het nieuwe rijk niet beneden zich achten de stof van Duitschland van hun voeten te schudden en die thans hun machtelooze woe de over het mislukken hunner misdadige plannen, hun ergenis en hun teleurstelling, door bevuiling trachten af te reageeren. Het is onherroepelijk gebleken dat het Bruinboek slechts als een smerig tendentieus pamflet kan worden beschouwd. Niettemin is de senaat in eenige gevallen op liet Bruinboek ingegaan en heeft de voornaamste leugens van dit Bruinboek weerlegd. Als schaamteloos tendentieus kon de bewe ring worden weerlegd dat Van der Lubbe te Soernewitz betrekkingen heeft onderhouden met de nationaal socialisten en zich voor na tionaal socialist heeft uitgegeven. Het is be wezen dat slechts door vervalschingen de in druk gewekt kon worden als zou Van der Lubbe homosexueel zijn. Een leugen is ge bleken dat Van der Lubbe met behulp van vooraanstaande nationaal socialisten door de zg.n. on deraar dsche gang in den Rijksdag is gekomen om den brand te stichten. Na het verhoor van alle betrokken Rijksdagbeambten is gebleken dat de bewering dat zij op den dag van den brand vroeger uit hun dienst naar huis zijn gezonden opdat zij geen getui gen van de dan volgende gebeurtenissen kon den zijn, een leugen is. De brandweercomman dant Gempp heeft met verontwaardiging de bewering afgewezen dat de brandweer te laat gealarmeerd is en dat men haar optreden be moeilijkt zou hebben. Gruwelberichten zijn gebleken de geruchten die ten aanzien van den dood van Hanussen en Oberfohren zijn ontstaan. Het z.g.n. document van Oberfohren is naar met zekerheid kon worden vastgesteld nooit door Oberfohren geschreven of beïn vloed. LEIPZIG, 13 December (Wolff) Het „pro ces van Londen" noemt dr. Werner een gro teske. Hij herinnerde aan de uitlating van den Amerikaan Hayes in Parijs, waar deze verklaart, dat de Nationaal-Socialisten achter den dader Van der Lubbe stonden. Taneff heeft evenwel aan den Zweed- schen psycholoog Soederman verklaard, dat- volgens zijn meening de nationaal-socialisti- sche regeering niets met deze zaak uitstaande had. Vervolgens behandelde dr. Werner be klaagde Van der Lubbe. Hij verklaart. dat- Van der Lubbe een communist is, hoewel hij het zelf bestrijdt. Hij schildert in het kort de levensloop van beklaagde en legt er den nadruk op, dat uit treden uit de partij, nog niet noodzakeliik een breken met de partij beteekent. doeh dikwijls een nauwere verbinding met de partij beteekent. Bovendien heeft Van der Lubbe ook na zijn uittreden in de lijn van de partij ge werkt. (De zitting duurt voort). Oud-minister Waszink, burgemeester van Roermond is voorzien van de II.H. Sa cramenten der Stervenden. pag. 1 Een der Oostenrijksche dienstboden, die te Amsterdam een villa in brand stak, is op het perron te Haarlem gearresteerd. pag. 1 Nieuwe belangrijke bezuinigingen te 's Gra- venhage. pag. 1 Te Doesburg is een jongen tusschen een plot seling achteruit rijdende auto en een huis doodgekneld. pag. 1 Te Gorssel is een alleen wonende vrouw door roovers naar buiten gelokt en overvallen. Honderd gulden meegenomen. pag. 4 Daar drie dagen noodig zijn om den motor voor den Postjager te monteeren en in te vliegen zal het vertrek niet voor Kerstmis kunnen zijn. pag. 4 De post van den Postjager zal per Engelscli vliegtuig naar Cairo worden gebracht en per Ijsvogel verder worden vervoerd door de K. L. M. pag. 1 Sir Arthur Balfour, de Britsche staatsman, vertoeft in Nederland. Hij is optimistisch over den toestand. pag. 4 Door de gladheid zijn in Groningeen tien tallen auto's te water en tegen hoornen ge reden. pag 4 De behandeling van begrooting en bedrijven door de Provinciale Staten. pag. 6 De Fransche ministerraad heeft nog geen beslissing inzake directe onderhandelingen met Duitschland genomen. pag. 3 In het Engelsche Lagerhuis is men over het „monster van Loch Ness" gaan discus sieeren. pag. 3 De groote partijen in Spanje hebben zich achter de regeering geplaatst voor zoover het de handhaving van de orde betreft. pag 3 ARTIKELEN, ENZ. R. P. Het Schotsche monster. pag. 1 Jhr. dr. B. de Jong van Beek en Donk: Iïet internationale Bureau voor de Duitsche vluchtelingen. pag 3 Mr. A. J. C. VI.: Er wordt gewerkt aan „de Jantjes''. pag. 8 K. de Jong: Concert der H. O. V. met me dew. van To van der Sluys. pag. 8 J. B. Schuil: De uit Duitschland verbannen marionetten. pag. 8 J. B. Schuil: „Om acht uur aan tafel" door het Rotterdamscli-Hofstad Tooneel. pag. 8 TUSSCHEN AUTO EN HUIS DOODGEKNELD. Automobiliste reed plotseling achteruit. VEERTIENJARIGE JONGEN SLACHTOFFER. Dinsdagavond heeft in de Kraaksche laan te Doesburg een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto. bestuurd door een dame uit Apeldoorn veroorzaakte door de gladheid een lichte aanrijding. Toen de bestuurster daar op haar wagen achteruit wilde zetten, heeft ze, vermoedelijk in zenuwachtigheid, vol gas gegeven met het gevolg dat de auto in volle vaart tegen de woning van den heer Staring reed. Een circa 14-jarige jongen, Gijsbert van Ree, raakte daarbij tusschen den wagen en den muur bekneld en werd zwaar gewond. Behalve een hoofdwonde en ernstige inwen dige kneuzingen werd een been totaal ver brijzeld. De knaap is naar het R.-K. Ziekenhuis over gebracht. waar hem de laatste H. Sacramen ten zijn toegediend en hij later is overleden. De botsing geschiedde met zulk een hevig heid dat de huisdeur vernield werd en in den gevel een scheur ontstond. Een appel, dien de jongen juist at, werd achter in de slaapkamer, een der klompen, totaal versplinterd, achter in de gang terug gevonden. lezen wij in de Msb. De zwaar beschadigde wagen werd in beslag genomen. POST VAN DEN POSTJAGER NAAR CAïRO. De post van den Postjager zal Vrijdag met een Engelsch vliegtuig van Brindisi naar Cairo worden vervoerd, om verder met de „IJsvogel" van de K. L. M. naar Indië te worden gezon den. OUD-MINISTER WASZINK STERVENDE. VAN DE LA *T<"*"~ °RAMENTEN VOORZIFN. Mr. M. A. M. Waszink, burgemeester van Roermond, en oudminister van Onderwijs, is gisteravond van de laatste Heilige Sacramen ten voorzien. De toestand van den burge meester was in de laatste weken zeer achter uitgaande.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 1