r ^SÊ Mils.; IJSHOCKEY. ROEIEN BILJARTEN SCHERMEN ZWEMMEN WANDELSPORT VOETBALNIEUWS MAANDAG 18 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 9 ia ,?A $é0ÈM Hoe heerlijk het was, maar hoe ver. Ben drie tal deelnemers aan den Elfstedentocht op een der eindeloos lijkende vaarten van het vlakke Friesche land. Politie Sportvereeniging „Haarlem". Bovengenoemde vereeniging hield Zater dagmorgen wedstrijden op de schaats op de banen der IJsclub voor Haarlem en Omstre ken, welke hiervoor door het bestuur waren beschikbaar gesteld. Begunstigd door schitterend weer en op keurig verzorgde banen werden de nummers verwerkt. Het programma bestond uit: schoonrijden (jury de heeren H. J. Eldering en J. Toulon v. d. Koog), en hardrijden over 150 meter (jury de heeren B. van Kessel en J. Hillebrand). Dit laatste nummer was ge splitst in een wedstrijd voor leden tot 35 jaar en voor leden boven 35 jaar. De deelneming was voor de nummers hardrijden vrij groot, hetgeen ook mogelijk was gemaakt door de medewerking van den Commissaris den heer H. E. Tenckinck, die echter zelf niet aanwezig kon zijn. De wedstrijden hadden een vlot en aange naam verloop. In beide afdeelingen werd heftig gekampt er was groote belangstel ling voor den eindstrijd der jongere groep; niet minder was dit het geval bij de seniores waar een race tusschen twee onzer bekend ste Haarlemsche verkeersagenten niet alleen een sportief, maar ook een lachsucces op leverde. Na afloop dankte de voorzitter der ver eeniging, de heer J. J. Valkenier, allen die aan deze wedstrijden hadden meegewerkt, of prijzen hadden beschikbaar gesteld. Hier zij speciaal vermeld dat het bestuur der IJs club niet alleen het gebruik der banen had afgestaan, maar ook nog twee fraaie medail les had gegeven voor de winnaars van het schoonrijden en hardrijden beneden 35 jaar. Insp. Berentsen reikte hierna met eenige toepasselijke woorden de vele fraaie prijzen uit Hier volgen de uitslagen: Schoonrijden: 1. Dirkmaat, 2. Valkenier, 3. Ten Broek, 4. N. Guldener. Hardrijden voor leden tot 35 jaar. 1. Wieringa. 2. Dijkstra, 3. Mulders, 4. Reïnders. 5. Zwart, 6. Gilliam. Hardrijden voor leden boven 35 jaar: 1. Walbracht. 2. Valkenier, 3. Ten Broeiv 4. Heeremans, 5. v. d. Korft, 6. Dirkmaat, 7. Van Huis. Prov. kamnioenscbappen hardrijden Noord-Brabant. Uit Den Bosch; Op de banen van den IJze ren Man werden Zaterdag de Prov. kampioen schappen hardrijden verreden: 500 Meter: 1. Hooftman 47.4 sec.; 2. B Blaise 49.2 sec.; 3. J. de Jager 49,6 sec. 1500 Meter: 1. J. de Jager 2 min. 39.8 sec.; 2. L. van der Ruit 2 min. 42,4 sec.; Hooft man 2 min. 44 sec. 5000 Meter; 1. L, v, d. Ruit 9 min. 27,8 sec..; 2. J. de Jager 9' min. 37,6 sec.; 3. Hooftman 10 min. 4,2 sec. Totaal klassement: 1. J. de Jager, Wol- phaartsdijk2. L. v. d. Ruit, Amsterdam; 3. Hooftman, Rotterdam. Wedstrijden K. N. S. B. De Koninklijke Nederlandsche Schaatsen- rijdersbond heeft de volgende wedstrijden uitgeschreven Te Spaarndam op Dinsdag 19 December een nationale wedstrijd voor amateurs in het schoonrijden voor dames, gevolgd door een Wedstrijd voor paren. Te Nieuwe Niedorp op Woensdag, 20 De cember een nationale wedstrijd voor ama teurs om het provinciaal kampioenschap schoonrijden voor heeren voor de provincie Noord-Holland gevolgd door een wedstrijd voor paren. Te Groningen op Dinsdag 19 December een nationale wedstrijd voor amateurs om het provinciaal kampioenschap schoonrijden voor heeren voor de provincie Groningen, in aan sluiting aan den wedstrijd om het provin- ciaalkompioenschap schoonrijden voor dames voor de provincie Groningen, welke wed- striid reeds is uitgeschreven. Te Veendam een nationale wedstrijd voor amateurs om het nationaal kampioenschap van Nederland hardrijden op de afstanden 500, 1500, 5000 en 10.000 Meter, te houden op Vrijdag 22 December en Zaterdag 23 Dec. Wedstrijden om den Louis Bijvoet beker. DEN HAAG WINT. Een prachtige ijshockey-dag is het Zondag aan de Kleverlaan geweest. Schitterend ijs, heerlijk weer (zacht vriezend, zonnig weer, geen wind) en een vlotte technische regeling van Jhr. Boogaert, zoodat alles vlot van stapel liep. Acht teams dongen naar het bezit van den beker, het vorig jaar door H. H. IJ. C. I ge wonnen. Thans verscheen Den Haag met twee teams, evenals Haarlem; Baarn. Leiden Rot terdam en Enschede (P. W.) vaardigden elk een team af. In de eerste ronde had het eea-ste Haagscbe team genoeg werk met Baarn. De Hagenaars, zoowel als de jongens uit Baarn onderstreep ten nog eens het goede werk van de vorige week. Maar H. H. IJ. C. I was toch meer eer. combinatie. Haar bliksemsnelle aanvallen en onverwachte scheten waren telkens een ver rassing voor Baarn en het publiek. Einde 30. Haarlem 2 leerde aan Deiden wat ijshockey beteekent. Met niet minder dan 70 zegevier de dit reserve Haarlemsche zestal, dank zij drie doelpunten van Pliester, twee van Kam- minga en van Scheltema en Müller ieder één. Haarlem I speelde zich in tegen Rotterdam Het wilde in het begin nog niet te erg vlotten bij de Haarlemmers. De combine ontbrak nog in den aanval en het te late terugrijden stelde de snelle Rotterdammers in de gelegenheid om dan te vallen. Dat rijden moet- ook snel ler worden bij de Haarlemmers. Ziet hoe do Haagsche dat doet! Snel terug en alle drie tegelijk weer snel oprijden! Dat is ijshockey! Het werd tenslotte een gelijk spel tusschen Haarlem en Rotterdam (22). De beide Haar lemsche doelpunten kwamen van Van Olphen. De verre reis uit Enschede had de spelers van P. W. verlaat. Maar zij kwamen nog op tijd om tegen H. H. IJ. C 2 te spelen en te win nen met 20. Beide doelpunten werden door Van der Weyden gescoord. Ook het tweede Haagsche team heeft goéde krachten, maar het spel is niet zoo verrassend snel eri sluitend ais van H. H. IJ. C. I. De ijs- hockey-ers uit Enschedé hebben hetzelfde manco als zoovele ijshockey-teams; geen snel heid en geen controle voldoende. Telkens weer komt dat uit tegen het fraaie spel van H. H. IJ. C. I. Dat kwam nog eens extra uit, toen in den halven eindstrijd P. W. tegen dit sterkste plaatselijke team moest optreden. Kon aan vankelijk P. W. nog steeds ingrijpen, op den duur was zij er niet tegen bestand: toen kwamen de zes goals, zonder dat de P. W.'evs zelf ook maar een kans kregen voor een tegen aanval. Om deze sterke Haagsche defensie te pas- seeren, is een even verrassend spel noodig als de Haagsche aanval zelf weet te' spelen. De andere halve eindstrijd werd een derby tusschen Haarlem I en Haarlem II. En nog maar nauwelijks won Haarlem I. Slechts met „the odd goal" (van Hagenaar) werd de finale bereikt. Het enthousiasme van het tweede was groot en daardoor lieten de ouderen zich wat verbluffen. Aldus een finale H. H. IJ. C.Haarlem I. Na de 80 nederlaag van de vorige week was H. H. IJ. C. sterk favoriet. Haar Haarlem I gaf zich geheel en goed. Beter dan in de voorgaande wedstrijden en geen schaduw meer va,n het bandelooze spel van de vorige week. De les was goed ter harte genomen. Wc1 waren de Hagenaars sterker, maar het scoren werd hun toch belet en dat was al een goede prestatie. De beste verdediging ligt in den aanval. En Haarlem viel aan; wel zonder dat eigenlijk eenig direct gevaar voor het Haag sche doel gedreigd heeft, maar het had toch h.et nut van opluchting geven voor de ach terhoede. Toen de officieele speeltijd was verstreken, stond het nog steeds 00. In tusschen had keeper De Kadt eenige harde schoten fraai gestopt en had Hagenaar de kans van den dag voor de Haarlemmers gemist. Kort in de ver lenging kwam het winnende puntie van Du- pon na fraai solo-sr-el van het middenvak af en via eenige verdedigers en den keeper. H. H. IJ. C. I wen met 10 de finale en daarmede ten tweeden male den Louis Bijvoet beker De samenstellingen van de beide Haarlem sche teams waren: Haariem I: de Kadt. Hagenaar. Viskei', B'os- schai*t, van Olphen en Suurbeek. Reserve: p, de Jong. Haarlem II: Ruvs. Westenberg, Scheltema, Pliester. de Roos en Müller. Reserve; Rückebrot, Kamminga en Bon- gertman. Tenslotte de ui "lagen van dezen schitte rend geslaagden ijshockey-dag: le Ronde. H. H. IJ. C. I—Baarn 3—0 Haarlem 2Leiden 70 Haarlem IRotterdam 22 (Haarlem wint na loting'1 P. W.—H. H. IJ. C. 2 2—0 Halve eindstrijd. H. H. IJ. C.—P. W. 6—0 Haarlem IHaarlem 2 10 Finale. H. H. IJ. C.—Haarlem 1—0 (Na verlenging). Verliezersronde. H. H. IJ. C. 2—Rotterdam 3—0 BaarnLeiden 41 Baarn—H. H. IJ. C. 3 3—0 Finale. Baarn—H. H. IJ. C. 2 1—0 NEDERLANDSCHE ROEIBOND. JAARVERGADERING. De Nederlandsche Roeibond heeft Zondag in de Industriëele Club te Amsterdam zijn j aarlijksche algemeene vergadering gehou den. onder leiding van zijn voorzitter, dr. C. W. G. Mie re met. Deze memoreerde in zijn jaarverslag uitvoerig de gebeurtenissen van 1933, dat weer een zeer actief jaar voor de Nederlandsche roeisport is geweest. Niet alleen op wedstrijdgebied, maar ook ten aan zien van jeugdroeien en van toerroeien. De Nederlandsche Rondvaart werd weer met succes gehouden; het aantal afgelegde vaar- dlgheidsproeven, geregeld stijgende sinds vijf jaar geleden de vereenigings-wisselprijs werd ingesteld, bereikte in 1933 het nog on- gekend-hooge aantal van 461. De wisselprijs werd ditmaal, en met zeer grooten voor sprong, gewonnen door Willem III met 104 afgelegde proeven. Tweede was de Maas met 57. derde Het Spaarne met 48. Niet minder dan 26 gouden medailles had de voorzitter uit te reiken aan diegenen, die er in geslaagd zijn in vijf jaren telkens de Vaardigheidsproef met succes af te leggen. De Haarlemmers spanden daarbij ditmaal de kroon; 10 van die 26 gouden medailles wer den aan Het Spaarne uitgereikt. Interessante punten in het verslag ten aanzien van het wedstrijdroeien waren vooral de in 1933 voor het eerst gehouden lange afstands-race op den Amstel in acht- riemsgieken, op het traject OuderkerkAm sterdam (8 K.M.). Er namen 12 achten deel, en het werd een succes. Dit jaar komt er een splitsing in juniores en senioresploegen en zullen voor het eerst buitenlanders kun nen deelnemen. Er heeft zich al een Duitsche acht aangemeld. Ten aanzien van de Nederlandsche kam pioenschappen wees dr. Mieremet met na druk op de wenschelijkheid, dat roeiers daar bij niet in meer dan één numiher zullen uit komen en al hun krachten daarop coneen- treeren. Wat de kansen op de Europeesche kampioenschappen betreft zei hij dat Boe dapest opnieuw bewezen heeft, dat wij vooral moeten trachten ploegen eenige jaren bijeen te houden. Steeds weer blijkt dat dergelijke éénheden-met-ervaring noodzake lijk zijn om succes te kunnen behalen. Over de uitzending naar Boedapest en ae daar geleverde prestaties bleef het bestuur ove rigens voldaan, in aanmerking genomen de ervaring der verschillende deelnemers. De rekening en verantwoording van den secretaris-penningmeester, den heer H. Schutte, werd goedgekeurd. Hem bracht de voorzitter, onder applaus der vergadering bijzondere hulde voor zijn groote activi teit in het belang van den Bond. Eenige voorgestelde kleine wijzigingen in het wedstrijdreglement voor damesroeien werden zonder discussie aangenomen. Inplaats van de beide volgens rooster af tredende en niet herkiesbare bestuursleden, dr. A. A. J. H. Marres en dr. H. Fokker, wer den gekozen de heeren W. Jonge jan te Am sterdam en R. Peereboom te Haarlem. Het Bondsbestuur is thans als volgt samenge steld: Dr. C. W. G. Mieremet (voorzitter), Dr. B. J. G. te Hennepe (vice-voorzitter), H. Schutte (secr.-penningirïëestêr), Dr. P. J. Buyze, W. Jongejan, R. Peereboom, Ir. Th H. Tromp. De wedstrijddata voor 1934 werden aldus vastgesteld. 25 Maart: Amstel Kampioenschap. (8 K.M. in achten). 10 Mei: Varsity op het Noordzeekanaal. 2426 Mei: Hollandia, op den Ouden Rijn. 810 Juni: Koninklijke, op de Ringvaart te Sloten. 12 en 13 Juni: Telegraafbeker (achten, 412 K.M.. op den Amstel). 1517 Juni: Wedstrijden van de R.V. „De Amstel". 29 Juni1 Juli: Wedstrijden van Aegir, op het Eemskanaal te Groningen. Eerste helft van Juli: Propagamda-dag van de R.V. Maas en Roer, te Roermond. 1921 Juli: Nederlandsche Kampioen schappen (Sloten). 1415 September: Holland Beker. De Europeesche kampioenschappen zul len op 12 Augustus op de Rotsee bij Luzern, op stilstaand water, worden gehouden. De Ned. Roeibond telt thans 42 vereeni- gingen. Jubileum „Haarlem-Noord". De Haarlemsche biljartvereeniging „Haar lem-Noord" heeft Zondagmiddag receptie ge houden ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan en heeft daaraan verbonden de prijs uitreiking van de nederlaagwedstrijden. Het clublokaal der vereeniging zag er bij dit feest ook feestelijk uit. Er waren n.l. door de volgende clubs bloemstukken gezonden: D. E. S. en B. C. H., beiden uit Haarlem, In- sulinde, K. E. T. S. en Victoria uit Amster dam, terwijl de bestuurstafel prijkte met een negental vereenigingsprijzen, alsmede met een groot aantal persoonlijke prijzen. Te twee uur begon de receptie. De eerste spreker was de voorzitter van den Ned. Bil jartbond. Jhr. Dr. J. C Mollerus. In een korte kernachtige toespraak wenschte hij de ju- bilaresse geluk met dit jubileum en overhan digde haar namens den bond een herinne ringsplaquette. Ook de voorzitter van de Haarlemsche zus tervereniging B. V. Haarlem schonk na mens zijn club een plaquette. Verder werd nog het woord gevoerd door de heeren Wickenhagen, Roosen, Roefs, res pectievelijk voorzitters van Benoorden het IJ. D. E. S. en Vriendenkring, alsmede door den heer D. Dekker van D. E. S., Baggerman namens Heinekens Bierbrouwerij, Heese van het biljartblad De Carambole, enz. Al deze sprekers werden beantwoord door den voorzitter van Haarlem-Noord, die op zeer aangename wijze van deze taak kweet. Daarna volgde de prijsuitreiking met een toepasselijk woord bij elk, n.l.: in aid. A D. E. S., Benoorden het IJ, en B.V. Haarlem; in afd. B B.V. Haarlem, 't Blauwe Krijtje en Excelsior; in afd. C. „Excelsior, Sarphati en Haarlem-Noord, allen respectievelijk een zil veren beker, een dito lauwertak en een dito plaquette in elke afd. Vervolgens een groot aantal persoonlijke prijzen, te veel om te noemen. Er heerschte onder de talrijke aanwezigen van een groot aantal clubs een recht geze1- lige stemming. Haarlem-Noord kan met grcols voldoening op dit mooie feest terugzien. Competitie Ned. Biljartbond. Dat het einde van deze wdstrijden in 't zicht komt, blijkt uit de verminderde ont moetingen in de afgeloopen week, waarin slechts driemaal gestreden moest worden. Deze waren: KLASSE D, AFD. 3. Deze laatste ontmoeting in deze afdeeling liep tusschen ,,'t Blauwe Krijtje" uit Bever wijk en B.C.H. De Haarlemmers De Zwart en Javaux behaalden een overwinning, en gaven daardoor aan B.C.H. de leiding, doch daarna moesten Houtkooper en D. J. Metz de winst aan de Beverwij kers overlaten, waar door deze wedstrijd in gelijk spel eindigde: 2—2. KLASSE E., AFD. 5. B.V. Haarlem II moest den strijd aanbin den tegen Vriendenkring, doch wachtte te vergeefs op de komst van de tegenstanders. Vermoedelijk zal er nu een nieuwe datum voor deze ontmoeting worden vastgesteld. KLASSE F., AFD. 6. Excelsior kreeg bezoek van De Korenbeurs. Er kwam een speler van Excelsior niet op dagen wegens ziekte, zoodat de Haarlemmers met een papieren overwinning begonnen. De eerste partij ging tusschen Joop Bierman en De Waard (De Korenbeurs). Na een span- nenden strijd behaalde de Velsenaar de over winning. Ook zijn clubgenooten Lammers en v. d. Walle wisten de Korenbeurs-spelers v. d. Linden en Out te verslaan. Deze wedstrijd eindigde dus met een overwinning voor Evcelsior met 31. JUBILEUMWEDSTRIJDEN BIJ D.E.S. Deze nederlaagwedstrijden zijn Vrijdag avond vervolgd. Het tweede zestal van K. E. T. S. kwam tegen de jubilaresse spelen. De uitslag was als volgt: A. NiessenD. A. de Foeljaeger 200—151; Loghies—J. D. Ronde 95—125; Ris Jr.—H. Tuninga 54—100; Ris Jr— J. de Nijs 61—90; K. Ristjouw—J. van Wun- nik, 4021; Rusoni—H. Wesseling, 60—49. (De spelers van K.E.T.S. staan vooraan). Het resultaat van dezen avond was: K. E. T. S. 510 en D.E.S. 536 caramboles. De totaalstand luidt nu: K.E.T.S.1030 en D.E.S. 1069 caramboles, zoodat K.E.T.S. dus verliest met 39 caramboles. Dinsdag komt „Vondel" op bezoek Sabelkampioenschappen K. N. A. S. B. Onder auspiciën van den Kon. Ned. Ama teurs Sc'nermbond organiseerde de scherm- vereeniging „Utrecht" Zendag de finale van het individueel sabel kampioenschap van Ne derland. Er namen 16 schermers deel. De heer A. C. Montfoort van Den Haag werd kampioen van Nederland met 13 gewon nen partijen. 2. A. Faber, Amersfoort 10 ge wonnen partijen. 3. A. van Wieringen, Rot terdam 19 gewonnen partijen. Schoolkinderbad en instructie bassin Sportfondsenbad Amsterdam. Zaterdagmorgen had de opening plaats van het bovengenoemde nieuwe bad té Am sterdam-Oost Mr. J. A. C. Bierenbroodspot, algemeen leider der Sportfondsen, opende met een welkomstwoord, waarna gesproken werd dOor den heer van Vught. directeur der gemeente lijke bad- en zweminrichtingen, door den heer Van Schagen. inspecteur der lichame lijke opvoeding, mevrouw TriebeisKoens namens de Kon. Ned. Zwembond en den heer A. J. Meijerink namens den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen. Prof. Gaulhofer, rector van de Academie voor lichamelijke opvoeding, hield een bui tengewoon belangrijke voordracht naar aan leiding van het tot standkomen van het eerste overdekte schoolkinderbad in Neder land; daarna volgden interessante demon straties met een aantal schooljongens en met damesleerllngen van de academie. De demonstratie zwemslagen en bovenal het behendigheidszwemmen van de dames Marie Vierdag en Coba Huibers werden met groote aandacht gevolgd. In dit nieuwe bad zal het zwemonderwijs beter tot zijn recht komen, want het is ge heel gescheiden van het overige vroolljke, vaak luidruchtige, badbedrijf. Het nieuwe bad heeft een lengte van 27 Meter; het ondiepe deel zal uitsluitend gebruikt wor den voor het leeren zwemmen, het diepste deel voor het aanleeren van vex-schillende zwemslagen Blijkt de nieuwe „Zwemsportschool" in Amsterdam een succes te zijn (en daar twij felen we niet aan) dan zullen óók in de an dere Sportfondsenbaden in Nederland af deelingen der school gesticht worden. Het zwemmen in schoolverband kan op uitgebreider schaal worden toegepast, wat de volksgezondheid en de volksveiüg' - i ten goede komt De Delft. De Haarlemsche Zwemvereeniging ..De Delft" houdt Zaterdag 23 December een feest avond. waarvoor een aardig programma is samengesteld. Het feest wordt opgeluisterd door een dansorkest onder leiding van den heer Joh. v. Bommel. Er wordt ook om wild ge kiend. Alg. vergadering Kon. Ned. Zwembond. Uit Utrecht: In het Jaarbeursrestaurant kwam Zondag de Koninklijke Nederlandsche Zwembond in buitengewone algemeene ver gadering bijeen, onder leiding van den voor zitter. den heer C. F. Kellenbach, die in zijn openingswoord op de toenemende populariteit van de zwemsport wees en op het praedicaat „Koninklijke", dat in het afgeloopen jaar verkregen werd. De afwerking van de agenda had een vrij vlot verloop. Het voorstel tot decentralisatie van de werkzaamheden van de Technische Commissie werd aangenomen. Tot voorzitter dezer commissie werd wegens het aftreden van den heer A. S. Sirks, de heer J. de Vries uit Amsterdam gekozen. Na een uitvoerige discussie werd de moge lijkheid geopend om vereenigingen, die geen belang hebben bij het wedstrijdwezen, zooals b.v. bedrijfsvereenlgingen, als buitengewone leden tot den Bond toe te laten tegen een lagere contributie. Als plaats voor de volgende vergadering werd Amsteidam aangewezen. De Wandeltoerist. Zondag jl. namen eenige leden van de „Wandeltoerist' deel aan de door de A.W.S.V. ,,'t IJ" uitgeschreven afstandsmarsch van 35 KM. Allen volbrachten den tocht, zoodat ze in het bezit kwamen van een mooie medaille. VOETBAL IN ENGELAND Ook dezen Zaterdagmiddag heeft men in Engeland niet ongebruikt laten voorbij gaan, al moest er dan ook één wedstrijd (Blackburn RoversHuddersfield) wegens mist worden afgebroken. De velden zullen wel niet in een schitterenden toestand verkeerd hebben. De uitslagen van de eerste klas wedstrijden lui den als volgt: ArsenalChelsea 21 BirminghamLeicester City 12 Derby CountySheffield ytd. 51 Ever tonSunderland 10 Leeds Utd.Wolverhampton 33 Manchester City—Liverpool 21 Middlesbrough—Portsmouth 20 Newcastle Utd.Stoke City 22 Sheffield WednesdayTottenham 21 West BromwichAston Villa 21 Het programma voor Zondag 24 December. Voor Zondag 24 December is (natuurlijk wijzigingen voorbehouden en als het weer het toelaat) het volgende programma vastge steld' AFDEELING IL Eerste klasse' II. B. S.Stormvogels R. C. H.—V. U. C. Réserve eerste klasse: H. B. S. 2—S. V. V. 2. Vereenigingsnieuws D. I. O.-Schoten. De voetbalclub D.I.O. is voornemens ge durende de Kerstdagen met vijf elftallen tegen „Schoten" te spelen. Voor de vereeniging. die uit deze wedstrij den de meeste punten weet te verzamelen, is een mooie beker beschikbaar gesteld. Het programma luidt als volgt: Zondag 24 December: 10 uur: D.I.O. 1Schoten 2. 12 uur: D.I.O. 3Schoten 4. 2 uur: DJ.O.-Jun.Schoten-Jun. Dinsdag 26 December 2e Kerstdag): 10 uur: D.I.O. 2Scheten 3 12 uur D.I.O. 4Schoten 5. Roode DuivelsKrakau (57) Zondag heeft te Brussel de voetbalwed strijd plaats gehad tusschen de Belgische Roode Duivels en de Poolsche club Krakau, onder leiding van den Nederlandschen scheidsrechter Mutters. Rust kwam reeds 32 voor de Polen. De eindstad werd 57. „.waluwenKrakau. Het bestuur van V.U.C. verzoekt ons mede te deelen, dat de wedstrijd ZwaluwenKra kau op morgenavond in het verlichte V.U.C.- stadion in ieder geval door gaat. De omstan digheden in aanmerking genomen is het veld goed. Alleen in en voor de doelen is het wat harder, doch hier zal een laag zand worden opgebracht. De wedstrijd begint te 8 uur. Scheidsrechter is de Belg Langenus. Ons Racing Nieuws. We ontvingen No. 8 (negende jaargang) van „Ons Racing Nieuws", het orgaan van oe Racing Club Haarlem. Het bevat de volgende rubrieken en artikelen: 1. Januari 1934. door J. P. S.; Voor de K.N.V.B.'ers Verlichting van ons terrein; Personalia; Officieele Mededee- lingen; Voor de H. V. B.'ers; De Zaterdag middag competitie; Het hoekje voor de R. C. H.-jeugd: „t Was maar een droom" (een rijm), enz. Het Januari-programma voor Afdeeling I. Eerste klasse 7 Januari. Hermes-D.V.S.Haarlem A. D. O.'t Gooi. H. F. C.—Z. F. C. V. S. V.Sparta. Feij enoord—Ajax 14 Januari. AjaxHaarlem. 't GooiHermes-D.V.S. Z. F. C.—A. D. O. Sparta—H. F. C. Feij enoord—V. S. V. 21 Januari. Haarlem't Gooi. Hermes-D.V.S.—Z. F. C. A. D. O.Sparta. H. F. C.—Feijenoord V. S. V.—Ajax. 2e klasse A. 7 Januari. KinheimH. R. C. Z. V. V.—A. F. C. ZeeburgiaW. F. C.. O. V. V. O.—West-Fris la D. W. S.—AIcmaria Victrix. 14 Januari. AIcmaria VictrixH. R. C A. F. C.Kinheim. W. F. C.—Z. V. V. West-FrisiaZeeburgia. D. W. S.—O. V. V. O. 21 Januari. H. R. C.—A. F. C. Kinheim—W. F. C. Z. V. V.—West-Frisia. ZeeburgiaD. W. S. O. V. V. O.—AIcmaria Victrix. 2e klasse B. 7 Januari. T. O. G.—De Spartaan. Velox—D. O. S. V. V. A.—B. F. C. Blauw-Wit—Hercules. E. D. O.Bloemendaal. 14 Januari. BloemendaalSpartaan. D. O. S.—T. O. G. B. F. C.—Velox Hercules—V. V. A. E. D. O.Blauw Wit. 21 Januari. De SpartaanD. O. S. T. O. G B. F. C. VeloxHercules. V. V. A.E. D. O. Blauw-Wit - Bloemendaal.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9