Een nieuwe Fokker wordt gebouwd, de grootste. Vijftien jaren strijd om het recht. ZATERDAG 23 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 De politieke besprekingen te Parijs. Paul Boncour, Chautemps en Sir John Simon bespreken het ont- wapeningsvraagstuk. De vroegere Pruisische minister Hirtsiefer tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. De ministershespreking te Parijs Over de besprekingen te Parijs tusschen Paul Boncour, Sir John Simon, en Chautemps, word't in het officieele communiqué gezegd: Tusschen de Fransche ministers en den En- gelschen minister van buitenlandsche zaken heeft een breedvoerige en vriendschappelijke gedachten wisseling plaats gevonden over de thans op de agenda staande internationale quaesties. Zij hebben in het bijzonder de mo gelijke vooruitzichten van een overeenstem ming besproken met het oog op de hervatting der Ontwapeningsconferentie, en zij hebben erkend dat het van belang is het gezag van den Volkenbond te handhaven. Nader wordt aan het Alg. Handelsblad ge meld. dat volgens de eerste inlichtingen ont vangen vóór de verschijning van het officieel communiqué, de besprekingen getuigenis af legden van een duidelijke toenadering. Simon was het inderdaad met zijn Fransche collega's eens, dat het noodzakelijk is den Volkenbond wat betreft zijn wezenlijke beginselen te hand haven en dat de te Genève gevolgde procedure het normale uitgangspunt bleven voor de in ternationale onderhandelingen die thans langs diplomatieker! weg worden gevoerd. John Simon, die zijn informatorische werk zaamheid voortzet, ontvangt om halfzeven Osoeki, die met Benesj deelnam aan de jong ste besprekingen tusschen Frankrijk en Tsjecho-Slowakije ter erkenning van het stand punt der Kleine Entente wat betreft de ver schillende hangende quaesties. ZuiH* Amerika. Een protest van Bolivia De onder-commissie inzake het Gran-Cha- co-conflict vergaderde naar Reuter uit Mon tevideo meldt met gesloten deuren in het mi nisterie van buitenlandsche zaken naar aan leiding van een protest van Bolivia tegen de bezetting door Paraguay van eenige stellingen in weerwil van den wapenstilstand. De commissie besloot Bolivia en Paraguay vandaag in een plenaire zitting hun stand punt te laten uit eenzetten, waarna de kwes tie zal worden voorgelegd aan de betrokken ondercommissie. Ook werd besloten de regeeringen van Bo livia en Paraguay telegrafisch te verzoeken het incident voor te leggen aan een door den Volkenbond te benoemen enquête-commissie. o.w scholen, waar minstens 20 Joodsche kinderen Jr ramkrïjlk® waren, lid van de school-deputatie. Hirtsiefer tot zes maanden Veroordeeld. Amerika. Roosevelt teekent het zilveraccoord. President Roosevelt heeft naar Reuter uit Washington meldt, de zilver-overeenkomst, welke te Londen werd gesloten, geteekend. Roosevelt heeft verklaard, dat de regeering zilver zal koopen tegen een prijs van 64 1/2 dollarcents per ons. De Reconstruction Finance Corporation heeft meegedeeld, dat zij tot dusverre voor ongeveer 50 millioen dollar goud heeft ge kocht in het buitenland China. Tslang Kat Sjek contra de provincie Foekien. Tsjang Kai Sjek is te Sjanghai aangeko men en heeft het opperbevel op zich geno men in den strijd tegen Foekien. Vijfendertig duizend man zeer goed geoefende troepen zijn de grens van Foekien overgetrokken. Oostenrijk. Steidle treedt af als veiligheidscommissaris. Reuter meldt uit Weenen: De veiligheidscommissaris voor Tirol, dr. Steidle, is als zoodanig afgetreden. Als reden wordt opgegeven dat hij het te druk heeft als commissaris voor de propaganda, in wel ke functie hij onlangs werd benoemd. Als zijn opvoigers is benoemd die Hauptmann van Reutte, dr. Mörl. Men ver wacht dat door deze mutatie de politieke toestand in Tirol minder gespannen zal wor den. Rusland. Hirtsiefer tijdens het proces. De rechtbank te Bochum veroordeelde, naar Wolff seint, den gewezen Pruisischen minister Hirtsiefer wegens corruptie tot de in het betrokken geval maximale straf van zes maanden gevangenisstraf. Hem werd voorts de bevoegdheid ontzegd om drie jaar lang een openbare functie te bekleeden. De drie medeverdachten in het proces kregen allen enkele maanden gevangenstraf en eenige honderden mark boete. Reorganisatie der Duitsche Christenen" De rijksleiding van de organisatie der Duit sche Christenen is blijkens een Wolffbericht met ingang van 21 December komen te be rusten bij dr. Bunder .Er zijn voorts maatrege len in bewerking, die er op wijzen, dat de Geloofsbeweging der Duitsche Christenen wordt gereorganiseerd. Men wil een „volko men lotsgemeenschap tot stand brengen tus schen de leden der Evangelische kerken en het nationaal- socialisme, met uitschakeling vaai elk streven naar machtspolitiek. KROONPRINS AAN HET JAPANSCHE HOF GEBOREN. TOKIO, 22 Dec. (Reuter) De keizerin heeft het leven geschonken aan een zoon. MEINEEDIGE UIT HET RIJKSDAG BRANDPROCES GEVONNIST. BERLIJN, 22 December (Wolff). De Ber- lijnsche rechtbank heeft Soehnke wegens meineed in het Rijksdagbrand-proces over eenkomstig den eisch veroordeeld tot drie jaar tuchthuisstraf en tien jaar verlies van burgerrechten. De F-XXXVI met 32 passagiersplaatsen heelt een breedte van 33 meter. Komend voorjaar in gebruik op de Indiëroute. De vluchten van Nederland naar Indië heb ben een groote vermaardheid gekregen, zoo wel in ons land als daarbuiten. Steeds is men bezig nieuwe projecten uit te werken om nog sneller en met nog meer comfort de afstand Amsterdam-Batavia af te leggen. De pogingen van den Postjager en de Zil vermeeuw zijn bewijzen dat men Indië dich ter bij het moederland wil brengen en de te genslagen die beide vliegtuigen hebben on dervonden doen aan het prestige van onze luchtvaarders niets af. Onze naam is geves tigd, onze naam van Vliegende Hollanders en het mislukken van een enkele postvlucht doet aan onze Nederlandsche prestatie geen afbreuk. Een nieuw toestel is thans weer in aanbouw om ten behoeve van de K. L. M. post en pas sagiers naar Indië en terug te vervoeren. Het is de F XXXVI, die dien naam heeft gekregen omdat hij 32 passagiers kan vervoeren en vier leden der bemanning telt op de gewone vluchten in Europa. Dit toestel spant op het oogenblik nog zijn vleugels in de Fokkerfabriek over het IJ te Amsterdam en er wordt hard gewerkt aan een spoedige voltooiing, opdat de K. L. M. spoedig een toestel rijker zal zijn dat veel meer passagiers naar Indië kan vervoeren dan met de huidige toestellen het geval is. Hiermede raken wij teven de kern van de kwestie aan, die de heer A. Plesman, direc teur van de K. L. M. verduidelijkte: „is het passagiervervoer van en naar Indië van een dergelijke beteekenis dat men daarvoor een speciaal toestel moet bouwen, en zou het niet van meer belang zijn om alleen post te vervoeren, waardoor een snellere en goed- koopere, verbinding' tot stand gebracht zou kunnen worden?" Inderdaad is het passagiersvervoer op In dië 'van een dergelijke beteekenis dat een bouw van een groot toestel alleszins gerecht vaardigd is, meende, de heer Plesman, en hij noemde enkele getallen. Getallen over dit pas sagiersvervoer, waaruit bleek hoeveel perso nen van de K. L. M. gebruik maken om van Amsterdam naar Batavia te vliegen, maar ook van tusschengelegen stations naar el ders te vliegen, zoodat de Indië-route ook als een onderdeel geldt van een af te leggen reis. Dit is ook met poststukken het geval. Maar nog sprekender waren de getallen die zeiden hoeveel personen er afgewezen moesten worden wegens plaatsgebrek! Daar door gaan groote sommen verloren, die mede konden helpen den dienst rendabeler te ma ken. ..De subsidie die de K.L.M. krijgt- is een tijdelijke en de K.L.M. is al aardig op weg dat deze subsidie overbodig zal worden", zeide de heer Plesman. Om de kosten van een vlucht naar Indië zoo laag mogelijk te laten zijn, en dus ook de prijs die men voor de reis betaalt zooveel mo gelijk te drukken, is een grootere frequentie van het allergrootste belang, en dit is wel de voornaamste reden waarom men tot den bouw van de F XXXVI is besloten. De F XXXVI heeft vier motoren, de vleu gels zijn direct op den romp geplaatst, en hebben een breedte (van het uiterste puntje links tot het uiterste eindje rechts) van 33 meter ongeveer. De laadruimte is daardoor enorm groot. In totaal is ongeveer 10 ku bieke meter ruimte voor bagage beschikbaar. Op de Europeesche lijnen kunnen 32 personen worden vervoerd. De helft van het aantal plaatsen wordt in slaappplaatsen veranderd, als het toestel naar Indië vliegt. De cabine is in vier afdeelingen verdeeld, de romp is met een geluiddempend materiaal bekleed, de vier Wright Cyclone motoren zijn geheel vrij van de romp, zoodat er van lawaai nagenoeg geen sprake zal zijn. De maximum snelheid van het nieuwe toe stel zal ongeveer 270 K.M, per uur bedragen, de kruissnelheid wordt op circa 225 K.M. be rekend. De maximum bereikbare hoogte van het toestel, het plafond, zooals dat heet, ligt op 5000 meter hoogte. Het gewicht van de F XXXVI is ledig 9800 K.G., en het toestel kan in totaal een nuttige last van 6400 KG. vervoeren, wat samen dus 16,200 K.G. is. Mocht in dit geval een der mo toren weigeren, dan kan het toestel nog een hoogte van 3000 Meter behouden. De bemanning voor de Indiëroute zal uit twee piloten bestaan, als gewoonlijk, een me canicien en een radio-telegrafist en het ligt in de bedoeling om als vijfde man een stewart mede te nemen die voor de accomodatie van de passagiers heeft te zorgen, een taak die tot nog toe aan den mecanicien was opgedra gen. De adjunct-directeur van de Fokkerfabrie ken, Ir. B. Stephan toonde ons in de werk plaats het nieuwe Fokker-toestel, dat men In het voorjaar gereed hoopt te hebben. Duidelijk bleek dat alles erop ingesteld was om een harmonisch geheel te treffen tus schen de eisch der snelheid en die van com fort, doch in de eerste plaats heeft men op veiligheid gelet. De bestuurdersplaatsen zijn zoo aangebracht, dat de eerste bestuur der geheel vooraan zit. De zitplaats van den tweeden bestuurder is schuins-rechts achter hem. Daardoor heeft de eerste piloot een be ter uitzicht dan tot nog toe het geval is, wan neer de tweede bestuurder -naast hem zit. Wanneer het toestel gereed is zal het gede monteerd moeten worden en stuksgewijze naar Schiphol worden vervoerd. En als dan na eenigen tijd de proefvluchten achter den rug zijn zal men de F XXXVI wel spoedig in Batavia kunnen bewonderen. De K.L.M. is een nieuwe vogel rijker, de grootste! QOci Bij Apcth. en. Drogisten (Adv. Ingez. Med.) BELGISCH VERKEERSVLIEGTUIG BIJ DORTMUND NEERGESTORT. DORTMUND. 22 Dec. (Wolff) Een van Berlijn komend Belgisch verkeersvliegtuig kwam omstreeks kwart voor twee, even voor de landing met den linkervleugel in aanra king met een boom. Het toestel sloeg over den kop en werd zwaar beschadigd. De Belgi sche piloot kwam om het leven, terwijl de mecanicien ernstig gewond naar het zieken huis moest worden overgebracht. De drie passagiers, van wie er een licht gewond was, verlieten zonder vreemde hulp het vliegtuig. EJEN NATIONALE BEGRAFENIS VOOR KNUD RASMUSSEN. KOPENHAGEN, 21 Dec. (Reuter. De we duwe van den Poolreiziger, Knud Rasmussen, heeft het aanbod van den premier Stauning, om haar man op staatskosten te doen begra ven, aanvaard. Nogmaals het Zwitsersch-Fransche vrije-zönes-geschil. Motta's overwinning! De Zwitsersche landbouwers vinden den prijs voor de overwinning te hoog. De laatste scheids, rechterlijke uitspraak van den Zweed Unden, den Engelsch- man Baldwin en den Spanjaard Lopez Olivan. Vijf doodvonnissen wegens sabotage Uit Moskou wordt gemeld, dat te Alma Ata bij de Chineesche grens, vijf ambtenaren wegens sabotage en contra-revolutionnair op treden zijn veroordeeld tot den dood door den kogel Bmtschlaiad. Nog meer vrijlatingen. Wolff seint uit Osnabrück: In de concentratiekampen Esterwegen, Bor- germoor en Neu-Sustrum aan de Nederland sche grens zijn ongeveer 1500 personen door Ministerialrat Diels in vrijheid gesteld. Anti-Joodsche maatregelen nog niet ten einde Wolff meldt uit Berlijn: Het Pruisische staa-ts-ministerie heeft krachtens een wet tot wijziging van de be palingen voor de volksscholen besloten, dat de Joodsche vertegenwoordigers zijn uitge sloten van school-deputaties en schoolbe sturen. Tot nu toe was de oudste Rabbijn op j GENèVE. 16 December 1933. In dezen somberen tijd van een econo mische, financieele en thans ook politieke wereldcrisis is ieder lichtpunt bijzonder wel kom. Als zoodanig mag dit feit beschouw en verwelkomd worden, dat de gisteren bekend gemaakte scheidsrechterlijke uitspraak van den Zweedschen oud-minister van buiten landsche zaken Unden, van den Engelschen deskundige op verkeersgebied Sir John Bald win en van den Spaanschen rechtsgeleerde en diplomaat Lopez Olivan het allerlaatste woord in het Fransch-Zwitsersche proces over de vrije zones bij Genève geweest is, dat zoo vele jaren een teer punt voor de vriendschappelijke betrekkingen tusschen beide nabuurstaten geweest is. Vijftien lange jaren heeft dit geschil voort durend weder de aandacht der beide volken vereischt. Men kan dezen 15-jarigen strijd in drie perioden, ieder van 5 jaren, verdeelen. In de eerste vijfjarige periode, van 19191924, streed de Zwitsersche minister van buiten landsche zaken Motta. die dezen geheelen langen strijd als minister heeft medege maakt, vergeefs voor Zwitserland's wensch. dat het rechtsgeschil over de vraag, of het verdrag van Versailles al dan niet de sinds honderd jaren bestaande vrije zones had af geschaft, aan het oordeel van een interna tionaal scheidsgerecht zou onderworpen worden. In deze periode viel het gewelddadige optreden van Poincaré. die in October 1923, Motta's onvermoeid aandringen op arbritage moede, eenvoudig als Minister-President van Frankrijk de vrije zones eigenmachtig op hief en Fransche douane-ambtenaren on danks krachtige Zwitsersche protesten een voudig op de politieke grenslijn tusschen Zwitserland en Frankrijk liet post vatten, aldus feitelijk een einde makend aan Zwit serland's honderdjarig recht op vrij goede- ren-en-personen-verkeer naar de vije zones van het Fransche Savoye. In de tweede periode, van 19241929, kre gen wij het tijdperk van het „slapende" I arbitrageverdrag. Het was Motta na de be roemde vijfde Volkenbondsvergadering ran 1924 die ons helaas 't nimmer geratificeerde Geneefsche „Vredesprotokol" bracht, dat ge heel op de gedachte van verplichte interna tionale rechtspraak en arbitrage was op gebouwd, gelukt den inmiddels minister van buitenlandsche zaken van Frankrijk gewor den Aristide Briand tot een arbitrageverdrag te bewegen, waarbij aan het Haagsche Inter nationale Gerechtshof de beslissing werd toe vertrouwd, of de vrije zones nog in rechte bestonden. Nog vier jaren moest Motta ech ter geduldig afwachten, of het den Franschen senaat gelieven zou dit arbitrageverdrag goed te keuren. En al dien tijd bleven natuurlijk de Fransche douane-ambtenaren daar staan, waar zij nooit hadden mogen komen! Doch op deze eea-ste vijfjarige periode van de arbitrage-weigering en op de tweede vijf jarige periode van de slapende arbitrage bereidwilligheid volgde dan toch eindelijk in de jaren 1929 tqt einde 1933 de derde vijf jarige periode van de arbitrage-toepassing. Eindelijk was het Motta dan toch gelukt via Briand den Franschen senaat ertoe te be wegen het arbitrageverdrag goed te keuren zoodat in 1929 dan toch het proces voor het Haagsche Hof kon beginnen! Vlot ging het ook toen nog niet. Vijf jaren waren nogmaals noodig, om het laatste woord in het proces te doen spreken! Niemand minder dan de tegen woordige minister van buitenlandsche zaken Paul Boncour was Frankrijk's scherpzinnige, doch van spitsvondigheid niet vrij te spreken advocaat bij het Hof, die door het voort durend opwerpen van excepties het oogenblik van het Frankrijk veroordeelend vonnis nog langen tijd wist te vertragen. Doch eindelijk, op 7 Juni 1932 kwam toch de einduitspraak van het Haagsche Hof: het Verdrag van Ver sailles heeft de vrije zones niet afgeschaft. Motta had dus gezegevierd! Het laatste woord in het proces was echter nog niet gesproken. Want Briand en Motta waren overeengekomen het Haagsche Hof niet slechts te laten beslissen, hoe het recht tegenwoordig is. doch tevens, hoe de ver- keersbetrekkingen tusschen het kanton Genève en de vrije zones van het Fransche Savoye in de toekomst zullen zijn. Het Hof bepaalde, dat de vrije zones zullen blijven voortbestaan en dat de Fransche douanebe ambten op 1 Januari 1934 van de Zwitser sche grens moeten verdwijnen! De Zwitsers zullen" dus het recht op vrij personen-en- hanaelsverkeer met de vrije zones in Frank rijk behouden. De Zwitsers echter bij hun woord houdend, dat zij in dat geval bereid zouden zijn ook den bewoners der vrije zones een zekere mate van vrijen goedereninvoer binnen het kanton Genève toe te staan, be sliste het Hof. dat ook omtrent den omvang van dezen vrijen invoer naar Zwitserland nog in het jaar 1933 een scheidsrechterlijke uitspraak zou moeten vallen, indien de Fransche en Zwitsersche regeeringen het niet in rechtstreeksche onderhandelingen hierover eens konden worden. Zoo zijn wij dan tot het laatste woord in het proces gekomen: de gisteren bekend ge maakte scheidsrechterlijkt uitspraak van Unden, Baldwin en Lopez Olivan. Daar na tuurlijk de Franschen veel meer vrijen invoer vroegen dan de Zwitsers aanboden, werd ook hierover arbitrage onvermijdelijk. en Motta is thans in den zevenden hemel. En alle vrienden van de internationale recht spraak hebben reden, om eveneens tevreden te zijn. Want nu de laatste scheidsrechterlijke uitspraak gevallen is. zullen de Fransche douanebeambten op 1 Januari 1934 heusch de plaats verlaten, waar Poincaré hen in October 1923. dus meer dan 10 jaar geleden, op volstrekt onrechtmatige wijze geplaatst heeft. Het door Poincaré toen begane onrecht zal dan dus weder ongedaan zijn gemaakt. Beter laat dan nooit! De Zwitsersche boerenstand is echter min der tevreden. De Geneefsche landbouwers klagen, dat de Zwitsersche regeering al te veel naar de rechtskwestie gekeken heeft en de overwinning van de erkenning van het Zwit sersche recht te duur betaald heeft met de toezegging van den vrijen invoer van land bouwproducten uit de vrije zones naar het kanton Genève. De Geneefsche boeren zien natuurlijk die concurrentie van goedkoopere Fransche landbouwartikelen niet gaarne! De scheidsrechters zijn echter bij de bepaling van den omvang van den door Zwitserland te verieenen vrijen invoer bescheiden ge weest. Voor de groote meerderheid der Zwit sersche bevolking zijn dan ook de kleine materieele nadeelen, die het einde van den vrije-zone-strijdme tzich brengen van minder beteekenis dan de groote ideëele winst van de rechtsoverwinning van een kleinen staat op een groote naburige mogendheid! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. I peTledecfiwdschiJatidfuista. DOOS 20 CT-TUBE 55 EN 60 CT. (Adv. Ingez. Med.) MARKTNIEUWS R.-K. COÖP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND". 22 Dec. 1933. Boerenkool per kist 1020 Sla per kist 85,1.35 Breekpeen per kist 5565 Andijvie per kist 4580 Wortelen per bos 1019 Pieterselie per bos 36 Selderie per bos 68 Prei per bos 415 Witlof per K.G. 2028 Aardappelen ner K.G. Uien per K.G. 2—3 Tomaten per K.G. 1628 Tafelappelen per K.G. 1620 Roodekool per stuk 25 Gele kool per stuk 25 Spruiten per K.G. 1020 Groenekool per stuk 24 Knollen per stuk 26 AGENDA ZATERDAG 23 DECEMBER Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Revue „O, bedoel je dat!" 8 uur. Luxor Sound Theater: „King of Jazz". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „The Way to Love". Op het too- neel: The Famous Fuji Troupe, Melange-Act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Leise flehen meine Lieder." Op het tooneel: Cochrane en Odette, Engelsche fantasie-dansers, en Liesel Löffler, de Weensche harpvirtuoze. 2.30, 7 en 9.15 u. Cabaret La Gaité: Kerstprogramma. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 24 DECEMBER Schouwburg Jansweg: „Opoe met mevr. Esther De BoerVan Rijk. 8.15 uur. Stadsschouwburg: Revue: „O. bedoel je dat?" 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 25 DECEMBER (Eerste Kerstdag) Gem. Concertzaal: Populair Opera Concert. Opera Italiana en H. O. V. 8 uur. Stadsschouwburg: Revue: „O, bedoel je dat?" 8 uur. Schouwburg Jansweg: „Spreek met Robbie en 't komt in orde". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. DINSDAG 26 DECEMBER (Tweede Kerstdag.) Stadsschouwburg: Anna Klaasen's Kin- dertooneel: „Harlekijntje op Kasteel Hemel hoog". 2 uur. Stadsschouwburg: Revue: „O, bedoel je dat?" 8 uur. Schouwburg Jansweg: „De Big van het 168e". 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Haarl. Gem. Koor. Weihnachts Oratorium. 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. WOENSDAG 27 DECEMBER Stadsschouwburg: Amsterdamsche Too- neelvereen. Eindexamen. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Statenzaal, Prinsenhof: Gemeenteraad. 1.30 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 23 Dec. 8 uur 's avonds tot en met Zondag 24 Dec. zijn de volgende apo theken op Zondag 's avonds tot 8 uur ge opend. C. J. Fischer, firma Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 14. Tel. 11000. Apotheek Loomeyer, Zijlweg 34 Tel. 12495. F. C. Kuipers Azn., Schoterbosch-Apotheek Rijksstraatweg 19. Tel. 12711. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3, Tel. 12038. Van Zondag 24 December des avonds 8 uur tot en met' Maandag 25 December zijn tot 's' avonds 8 uur geopend: P. Th A. van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. P. Kruysse, Firma Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30. Tel. 100433. I. Koster. Apotheek Bosch en Vaart, Bosch en Vaartstraat 26. Tel. 13290. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3. Tel. 12033. Mej. J. M. Meisner. Marnix Apotheek, Mar- nixstraat 65. Tel. 23525. J. Dienske. Firma Duijm en Keur. Keizer straat 6. Tel'. 10378. L. Schoorl. Frans Hals Apotheek. Frans Halsplein 1. Tel. 11180. B. K. Blommendaal, Nolf's Goedkoope Apo theek, Kruisstraat 26. Tel. 11174. Van Maandag 25 December des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 29 December 8 uur zijn de volgende apotheken 's avonds na 8 uur en 's nachts geopend: H. J. M. Bartels, Apotheek Loomeyer, Bar- teljorisstraat 11. Tel. 10175. B. W. Ferguson, Park-Apotheek, Klever parkweg 13. Tel. 11793. J. W. Florijn. Centraal Apotheek, Gr. Hout straat 78. Tel. 10500. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3. Tel. 12038. J. M. A. Hegland, Firma Th. A. Klinkha mer. Koninginneweg 69. Tel. 11596. H. Cohen, Firma H. Remmers en Zn., Kruisstraat 6. Tel. 10354. B. K. Blommendaal, Nolf's Goedkoope Apo theek. Kruisstraat 26. Tel. 11174. (De apotheek W. P. Woutersen, Konin ginneweg 3, Tel. 12038 heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend). B. K. Blommendaal, Nolf's goedkoope apo theek, Kruisstr. is eiken Zaterdag en eiken dag voor een feestdag geopend tot 10 u. 's av,

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3