Hulde aan de bemanning van de Pelikaan. BEZUINIGINGEN BIJ DE N.Z.H.T.M. H.D. VERTELLING. ZATERDAG 23 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Spontane aanbiedingen uit heel het land. Minister de Wilde spreekt zijn vreugde uit. Telefoon bij Plesman stond niet stil. Na de aankomst van de Pelikaan te Bata via heeft het Corr. Bureau het oordeel ge vraagd van den minister van binnenlandsche zaken, mr. J. A. de Wilde, die het volgende ter publicatie gaf:- „Te midden van veel zorgen, die neerdruk ken, is de prestatie van de Pelikaan en haar dappere bemanning als een heerlijke licht straal. Zij vervult ons met trots en met dank. Scheen eerst door een motordefect van de Zilvermeeuw een reden voor teleurstelling, nu de lange tocht met de Kerstpost in zoo ongeloofelijk korten tijd is volbracht, is de K L.M. nog des te meer in staat geweest, haar hooge standing op luchtvaartgebied te be wijzen. Aan directie en bemanning onze warme hulde." Dr. Colijn telegrafeert Smirnoff. Minister Colijn heeft onmiddellijk een te legram gezonden aan de bemanning: Vol van bewondering voor uwe buitengewone presta tie, zeg ik u mede namens mijn ambtgenoo- ten hartelijk dank voor de betoonde inspan ning en volharding. Bloemen; Twentsch geschenk. De directeur van de K. L. M., de heer A. Plesman. werd trouwens ook van alle kan ten opgebeld en geluk gewenscht. Ook hem telefoneerde dr. Colijn, even later kwam ge neraal Snijders de promotor van de Indië- vluchten aan de telefoon. Ook kwamen er bloemstukken binnen, waaronder van onbekenden en uit Enschedé kwam de mededeeling, dat zich daar onder leiding van den vrouw van den burgemees ter mevrouw Rückert een comité gevormd heeft van Twentsche vrouwen, die den vrou wen van vliegers een echt Twentsch ge schenk willen aanbieden, n.l. linnen, waarin de Pelikaan geweven zal worden. Van .het hoofdkantoor der K. L M. aan den Hofweg in Den Haag is onmiddellijk de vlag uitgestoken. Ook minister -Deckers heeft gelukwenschen gezonden. De heer Plesman verklaarde aan De Tele graaf, dat vooral het nachtvliegen bewonde renswaardig was op terreinen, waar nog zoo weinig in orde is. Het toestel beschikt niet eens over groote nachtlichten. Dank vair het volk. Smirnoff heeft direct na aankomst den heer Plesman opgebeld, die hem "hartelijk dank gezegd heeft voor de prestatie en hem heeft meegedeeld, hoe geheel het Nedërland- sche volk meeleeft. De directeur drong er echter op aan, dat de vliegers nu de noodige rust zouden nemen, en dat zij bij den terug tocht de voorzichtigheid zouden betrachten. Een huldigingscomité Aan het Handelsblad zei de heer Plesman. dat indien nien huldigen wilde, men het geld dan zou besteden voor een algemeen luchtvaartbeiang. Er schijnt reeds een huldi gingscomité gevormd te worden. Enthousiasme op Schiphol. Gelijk vanzelf spreekt was het enthousias me op Schiphol buitengewoon groot. De vliegers van de K. L. M. waren een en al lof over de prestatie van hun vakbroeders en raakten er niet over uitgepraat. In het bij zonder het werk van den marconist wordt geprezen, daar hij toch gedurende de gan- sche vlucht oplettend moest zijn, aangezien men in de Oostersche landen niet maar elk oogenblik contact kan maken met peilsta- tions. Het is van den heer C. H. van Beuke ring in het bijzonder een wonderbaarlijke prestatie Nog vlugger dan de Zilvermeeuw. De Pelikaan blijkt nog sneller te zijn ge weest, dan de Zilvermeeuw van plan was te zijn. Hoewel hij anderhalf uur later startte dan voor de Zilvermeeuw berekend was, kwam hij toch nog 50 minuten eerder binnen, dan men voor de Zilvermeeuw berekend had. Niet vergeten moet echter worden, dat het niet de bedoeling was om met de Zilvermeeuw dag en nacht door te vliegen zonder rust. Men wenschte zich daarmee aan een nor male aagindeeling te houden, hetgeen ook het plan was van de vliegers met den Po-st- jager. Snelheden. De Pelikaan had een kruissnelheid van 195 K.M. per uur tegen de Zilvermeeuw een van 250 KM. De Postjager zou met verstelbare schroeven zelfs een kruissnelheid gehad hebben van 350 K.M. per uur, doch later, zonder deze schroeven zou deze nog geen 300 zijn. Houders van het Wereldrecord. Smirnoff en Soer hebben het wereldrecord op dit traject gebroken. Ulm en Kingsford Smith, die het ook bevlogen op weg van En geland naar Australië, deden er elk langer over. Daarbij moet echter in aanmerking ge nomen worden, dat Kingsford Smith alleen vloog, en Ulm met twee andere vliegers en een navigator. De vlucht is dus het best ver gelijkbaar met die van Ulm. Deze deed over den afstand LondenSoerabaja 6 dagen, Kingsford Smith zeven. Te meer strekt het record den Hollanders tot eer.' daar het behaald werd met een ge woon dienstvliegtuig. Huldeblijken. Dr. Ch. E. H. Boissevain en de heer Ed. Gerzon te Amsterdam hebben zich reeds be reid verklaard giften in ontvangst te nemen voor een tastbaar blijk van hulde. De directie van het weekblad Het Leven, die indertijd ook voor Van der Hoop c.s. een nieuwen motor beschikbaar stelde, heeft een bedrag van f 1000 ter beschikking van de be manning gesteld. HAARLEM KAN MET HET HEELE LAND TELEFONEEREN. BEHALVE MET AMSTERDAM. Naar aanleiding van den brand in de Am- sterdamsche telefooncentrale rees het vermoe den dat mogelijk ook het Haarlemsche net hinder zou ondervinden met de intercommu nale en internationale verbindingen. Derholve hebben wij ons tot den heer J. W. Romijn. adjunct-hoofd van het telefoondistrict gewend, die ons verzekerde dat Haarlem niet de minste last zal ondervinden met de inter communale verbindingen voor het geheele land, behalve natuurlijk voor zoover het be treft met de aangeslotenen in Amsterdam zelf. De kwestie is namelijk, dat de verbindingen van Haarlem naar Amsterdam langs een Rijkskabel geschieden, die te Amsterdam in de Rijkscentrale binnenkomt. Vandaar komen de vertakkingen tot stand over het geheele land in talrijke richtingen. Ook is er een ver binding met de aangeslotenen in Amsterdam zelf. een kabel, die van de Rijkscentrale naai de gemeentelijke centrale. Amsterdam-Noord, gaat, die twintig meter van de Rijkscentrale is verwijderd. Deze kabel is gestoord, dus alle aangeslote nen in Amsterdam zijn verstoken van inter communale communicatie, zoowel uitgaand als binnenkomend. Alleen enkele telefooncel len die direct op de Rijkscentrale zijn aange sloten, zooals o.a. die van het postkantoor, zijn natuurlijk niet gestoord, en dat is de eenige mogelijkheid voor de Amsterdamsche ingeze tenen om intercommunaal op te bellen. De brand in de Amsterdamsche gemeente lijke centrale heeft ook tengevolge dat de Am sterdamsche abonnés onderling niet kunnen spreken. Dit is echter niet algemeen het geval, daar Amsterdam verschillende centrales heeft, (waarvan die waarin de brand uitbrak de voornaamste is), waarvan er sommigen ook onderling zijn verbonden. In dit- geval komen de verbindingen gewoon tot stand, doch in de meeste gevallen loopen de aansluitingen over de belangrijkste: Amsterdam Noord. De heer Romijn zei. dat men in Haarlem onmiddellijk na het bekend worden van de catastrophe zich gereed maakte om zoo noodig in te grijpen. Daar men den omvang van den brand niet kende, nam men het zekere voor het onzekere en zorgde men er voor dat men eventueel direct hulp kon bieden. De heer Romijn vermoedde dat sommige Amsterdamsche zaken him telefoonadres tij delijk te Haarlem zullen vestigen, want het is mogelijk dat door den Amsterdamschen brand het gemeentelijke net langen tijd ge stoord zal blijven. De vraag is of behalve de kabels ook de automaten.beschadigd zijn. In dat geval is de storing zeer zeker van langen duur. Het brandgevaar in de Haarlemsche centrale Wij vroegen den heer Romijn hoe het in Haarlem is gesteld, en hoe het in het alge meen is gesteld met het brandgevaar in tele fooncentrales. De heer Romijn antwoordde daarop dat nagenoeg alles brandbaar is, be halve de ijzeren rekken, waaraan de kabels zijn opgehangen, doch bij een eventueelen brand'trekken die spoedig krom, en zijn dan ook onbruikbaar. Kabels, isolaties, enz., alles is zeer brandbaar en de grootste voorzichtig heid moet dan ook steeds in acht worden ge nomen Er zijn strenge voorschriften uitge vaardigd en men heeft overleg met de brand weer gepleegd om het gevaar tot een minimum te beperken. „Er is dag en nacht bewaking en dat is alles wat wij kunnen doen", zeide de heer Romijn. MARKTNIEUWS BEVERWIJK, 22 Dec. 1933 Andijvie, p. kist 0,701,20 Koolrapen, per zak 0,85 Wortelen, p. K.G. 0.041/2 Bieten, per K.G. 0,03 Schorseneren, per K.G. 0,12 Aardappelen, klei, per K.G. 0,040,07 zand per K.G. 0,07 Spruitjes, per K.G. 0,120,22 Boerenkool, per bak 0,100,25 Roode kool, per 100 5,507, Savoïje kool, per 100 2.508, Bloemkool, pea- 100 12,0018, Uien, per Kilo 0.03 Prei, per bes 0,120,18 Peterselie, per bos 0.08 Selderie, per bos 0.15 Appelen, per Kilo 0,140,24 Peren, per K.G. 0.12 Druiven, per Kilo 0,80 Brusselisch lof per Kilo 0,32 IJMUIDEN Tarbot per kilo f 1-50f 1.25. Tongen per kilo f 1.35f 0.60 Groote schol per 50 kilo f 18f 13 Middelschol per 50 kilo f 21-f 16 Zetschol per 50 kilo f 23f 16.50 Kleine schol per 50 kilo f 19f 8 Schar per 50 kilo f 12f 7.50 KI. middelschelvisch p. 50 kilo f 24f 22.50 Kleine schelvisch per 50 kilo f 19f 12. Kabeljauw per 125 kilo f 34f 18 Groote gullen per 50 kilo f 13f 9.50 Kleine gullen per 50 kilo f 8.50f 4.30 Versche haring per kist f 5.80f 2.40 ANSJOVISBERICHT. (Medegedeeld door de Coöp. Ansjovisverkoop Vereeniging.) Ansjovis: Prijzen onveranderd. De Dalai Lama, (links) geestelijk en wereldh naast hem zijn Tariefsverhooging en loonsverlaging. Uitbreiding éénmanssysteem. Vrijdagmiddag heeft ten kantore van de N.Z.H.T.M. alhier een conferentie plaats ge had tusschen de directie en vertegenwoordi gers der drie 'persooneelorganisatiesn.l. van de Ned Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel, van „St. Raphael" en van de Christelijke organisatie, naar aanleiding van de bezuinigingsmaatregelen, die de directie zich voorstelt in te voeren. Het was haar namelijk gebleken, dat er over 1933 een tekort was van f 200.000, als een gevolg van de daling der ontvangsten. De directie vrees de dat, wanneer deze daling zoo zou door gaan, in 1934 een tekort van f 450.000 ver wacht kon worden. Zij meende daartegen dus maatregelen te moeten treffen, namelijk eenerzijds gebaseerd op vermeerdering van ontvangsten en aan den anderen kant op vermindering van uitgaven, aldus werd ons door een hoofdbestuurslid van de Ned. Ver eeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, dat de conferentie had bijgewoond, meege deeld. De directie wil de ontvangsten doen stijgen door de tarieven van f 0.40 en hooger met bedragen van 5 tot 25 cent te verhoogen Door deze tariefswijziging zou de achteruit gang, die anders gevreesd moest worden, on geveer worden opgevangen, wat neerkomt op f 200.000. De directie wil de uitgaven drukken met f 200.000 en wel door een vermindering van de frequentie van den dienst, waardoor een stroombesparing plaats heeft en waardoor ook zestig leden van het personeel overbodig zullen worden. Verder enkele kleinere maat regelen, zooals verlenging van de arbeids week van 52 tot 54 uur en vermindering van het personeel. Door de vertegenwoordiging van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegperso neel werden de voorstellen van de directie uitvoerig bestreden en in de eerste plaats een uitstel van deze behandeling bepleit. Zij meende, dat het niet opging om vraagstuk ken van zulk een groote beteekenis op zoo korten termijn te behandelen. Ook uitte zij bezwaren van socialen aard, tegen verlen ging van arbeidstijd en vermindering van personeel. Zij meende ook dat de loonen bij deze maatschappij moeilijk voor verminde ring vatbaar zijn. Ook merkte zij op, dat het in haar kringen sterk de aandacht had ge trokken, dat de tramdirectie wel een offer vraagt aan publiek en personeel, maar dat zij de rente der leeningen en de aflossing daarvan niet aanpast. De vertegenwoordi ging der Ned. Vereeniging stelde voor, po gingen aan te wenden om het rentebedrag te verlagen, waarbij ieder half procent min dere rentelast aan de maatschappij f 50.000 uitgaven bespaart. Zij stelde voor, de aflos singen tijdelijk gedeeltelijk stop te zetten, waardoor h.i. het tekort zou vervallen zonder de positie vanhét personeel aan te tasten. Tenslotte verklaarde deze vertegenwoordi ging zich bereid, bij het personeél een gedeelf" telijke tegemoetkoming aan de wenschfm van de directie te willen aanbevelen, als ten minste geen personeelvermindering plaats zou hebben In het algemeen konden de vertegenwoor digers der beide andere organisaties aldus deelde het hoofdbestuurslid van de Ned. Vereeniging ons mede zich hiermee ver eenigen. Door de vertegenwoordigers der R.K.-organisatie werd voorgesteld, de loon- korting, die in 1932 zeven pet. bedroeg en die nu tot 5 1/2 pet. gaat. samen te beperken tot ten hoogste 10 pet. Bovengenoemd hoofdbestuurslid deelde ons mede. dat het resultaat der zeer lang durige besprekingen teleurstellend is. De directie meende namelijk dat pogingen, om den rentevoet te verlagen, geen succes zou den hebben, maar da,t bij voortgaanden on- gunstigen gang van zaken de inkrimping van de aflossing wellicht een punt van discussie zou uitmaken. Het personeel-overschot moet afvloeien, wat in de eerste plaats bereikt zal worden door te pogen een vervroegde pensioneering voor de ouderen in te voeren. De door de directie voorgestelde verlaging der loonen moest zij handhaven, met uitzon dering van het minimum loon voor gehuw den. Een extra korting van 20 pro cent boven de nu geldende algemeene ver laging voor ambtenaressen werd zoodanig gewijzigd, dat de op 1 Januari a.s. in te voeren verlaging voor kostwinsters 5 en voor niet-kostwinsters ten hoogste 10 pet. zal bedragen. De vermindering van het verlof werd ook door de directie terugge nomen. Het gevraagde uitstel kon door de directie niet worden gegeven. De vertegenwoordigers der vakorganisaties verklaarden zich met deze kleine wijzigingen onbevredigd. Zij zullen alsnog bij de re geering pogingen aanwenden om deze verla ging niet goed te keuren. De geruchten onder het personeel, dat ook terugzetting in rang plaats zou hebben, mis sen eiken grond. Tenslotte deelde de directie op de vraag der organisaties mede, dat de regeling voor het waarnemen van hoogere functies nader zal worden bezien. Als jongere leden van het personeel ont slagen moeten worden, zal de directie met de loofd van Tibet, is onlangs overleden, ermoedelijke opvolger. organisaties maatregelen treffen, om de ge volgen van het ontslag te verzachten. Tot zoover de mededeelingen, die wij van het hoofdbestuurslid- der Nederlandsche Vereeniging ontvingen. Op onze vraag, welke tarieven verhoogd zouden worden, werd ons het volgende ge antwoord: Biljetten van f 0.40 tot f 0.70 wor den verhoogd met 5 cent; die van f 0.75 tot f 1.20 worden verhoogd met tien cent; die van f 1.25 tot f 1.70 met 15 cent; die van f 1.75 tot f 2.20 met 20 cent. Daarboven met 25 cent. De tarieven voor het verkeer in de stad blijven ongewijzigd. De maand-abonne- menten worden met 50 cent verhoogd. Er worden z.g. werkweekkaarten tegen lager tarief ingevoerd. Ook is het de bedoeling om het éénmans systeem uit te breiden; dit komt nu ook op de lijn AmsterdamSloterdijk en in de och tend- en avonduren op de stadsfijnen in Haarlem en Leiden. De directeur van de N. Z. H. T. M. deelde ons naar aanleiding van het bovenstaande mede, dat de verlenging van de arbeidsweek van 52 tot 54 uur alleen betreft voor slechts enkele leden van het personeel, die nu nog een werkweek van 52 uur hebben. En over de uitbreiding van het éénmans systeem op de stadslijnen heeft de directie nog geen beslissing genomen. Het Eerste Woord Langzaam, heel langzaam wrikt de boot; naar de kade, al smaller wordt de strook troebel water, die de Marnix nog van Java scheidt, en gaandeweg verdeelt zich de witte massa op het plankier in menschenfi.guui- tjes; scherper turen en reeds wordt hier en daar een vriend, herkend; dan begint het on gebonden, volslagen zinneloos geschreeuw van weerszijden: luidruchtige woorden die het aangrijpende van dit oogenblik moeten over- bulderen. Maar idereen voelt het. Aan de ree ling staat hier en daar een zwijgend en ernstig: dat zijn die nieuwelingen, zwaar be klemd door al 't vreemde. Onder hen is Lili. Ze staart en staart, haar oogen doen er pijn van wat tintelen die kleuren in 't harde zonlicht. „Wil je m'n kijker hebben, kind?" biedt goedig een oude heer aan. „Neen dank U mijnheer van Reenen. ik zou bang zijn dat 'k 'm over boord liet vallen „Zoo zenuwachtig? Och kom!" „Ik kan er niets aan doen.'' Mevrouw van Reenen, vriendelijk grijs da metje, neemt haar arm. „Mal meiske. Het valt wel mee. Als het eerste moment voorbij is, zul je zien hoe heerlijk alles wordt." „O ju. Maar 't is juist dat éérste Ze lacht witjes. Mevi'ouw van Reenen heeft hier ook eens zoo gestaan. En nu bomt ze haar zoon bezoe ken. Maar ze weet nog best. „Je ziet er snoeperig uit hoor, in dat licht blauwe jurkje. Een verrassing voor ie man. Ik vind jou bet aardigste handschoentje Handschoentje. Het had haar altijd af schuwelijk geleken, zoo te touwen. Een wan toestand. na 'n scheiding van zooveel jaar voor „hem" te staan-als-z'n vrouw. En nu was 't tóch zoo geloopen, en héél erg vond ze 't niet; ze hield toch zooveel van Joost, goede kameraden waren ze geweest en ze hadden elkaar die twee jaar trouw a!les-en-alles ge schreven: er was geen echte vervreemding. Ze waren blij te trouwen en zouden heel ge lukkig' worden., o zeker; maar nu stond ze toch voor dat groote oogenblik elkaar weer te zien als man en vrouw terwijl, onmiskenbaar, twee jaar leven zoo heel verschillend leven tusschen hen- lagen-. En o. hoe zou dat zijn. Wat zouden ze zeggen wat zouden ze doen Een oogenblik. Maar dat haar zou bijblijven heel haar leven. Dat iets beslissends in zich droeg. En dut onberekenbaar was. Zou hij haar direct in z'n armen nemen en kussen? Het leek een gemakkelijke oplossing en toch daaruit zou blijken dat hij bet niet voelde als zij; dien afstand, die aarzeling neen. Zoo niet. Ze sloot haar oogen en trachtte hem te zien als vroeger: hoe hij. jolig de brug overkwam naar haai- huis, zwaaiend met z'n tasch z'n hoed stond wat boven op z'n hoofd, want hij kocht altijd te kleine hoeden als zij niet mee ging om erop te letten, hij lachte, mooie tan den had hij Maar nu had hij natuurlijk geen donker colbert aan en hij zou wel niet Lachen kunnen, evenmin als zij Zou hij begrijpen wat 't voor haar was? Wat 't eerste woord van hem, van haar? voor haar beteekende? „Man. man! Daar is onze Ralf! daar! Ralf! Jongen!" Mevrouw van Reenen begon zenuw- achtig-druk te wuiven. „Hé mevrouwtje", Lili keek verschrikt om bij dien scherpen klank; t was een reisgenoote die ze niet mocht „is dat soms voor U, die beige jongeling met dien bloemkool?" Lili keek. Ja werkelijk, dat was Joost! En een ander moest er haar op wijzen! Hij was al bijna bij de landingsbrug. „Kersverseh van Savelkoul. magazijn voor Heerenkleeding, Batavia, dat kun je zien," ging de hatelijke stem voort: „zeg ik denk dat ik hier maar blijf staan. Wel grappig om aan te zien zooiets." Mispunt, dacht Lili. Ze werd rood. „We heb ben afgesproken ik heb geschreven: in de hut." De harde spotlach achter haar rug. Nu ja "n tweemaal gescheiden vrouw. Die vond zoo iets natuurlijk idioot. In de hut keek ze nog even in den spiegel wat glimmerïg was ze. bah. Ze ging zitten op den rand van 't couchet neen, ze kon niet zitten. Bij de patrijspooi-t stond ze het duurde een eenwigheid zou hij 't hutnum mer vergeten zijn? Als hij maar begréép Het gordijn wuifde opzij en viel achter hem dicht. Nu Hij wierp de bouquet achteloos op een cou chet en met twee stappen was hij bij haar. Hij greep haar handen en zag haar aan. Meer niet. Ondanks het geloop en gepraat in de gang was 't als stonden ze in een wijde stilte. Ze stonden heel lang zoo. En stuk voor stuk vielen ahe dagen, alle dingen die zij niet samen beleefd hadden tus schen hen weg tot er niets was dat ze van elkaar niet wisten. Omdat ze alleen beseften: hun één-ziin van vroeger en nu. van altijd - doorEn vanzelf gleed de natuurlijke ver trouwdheid weer in hen terug ze begonnen te glimlachen, namen elkaar op Eindelijk zei Lili, met 'n halve zucht; „Wéér een te kleine hoed!" T. OEFF. i SPORT EN SPEL (Zie ook elders in dit nummer). DAMES-HOCKEY. RANGLIJSTJES. Ie klasse: Gesp. gew. verl. gel v.-t.-pnt. H. O. C. 5 4 0 1 18—3 9 Rood-Wit 5 3 0 2 11—8 8 Amsterdam 5 2 3 0 6—5 4 B. D. H. C. 5 1 2 2 4—5 4 Gooi 5 1 3 1 5—10 3 Hilversum. 5 1 4 0 10—23 2 Promotie klasse Kieviten 5 4 1 0 24—10 8 H. D. M. 5 4 0 14—6 8 H. H. Y. C. 5 4 1 0 12—7 8 Laren 5 2 3 0 10—18 4 B. D. H. C. 2 4 0 4. 0 8—14 0 T. O. G. O. 4 0 4 0 4—20 0 2de klasse A: Leiden 5 5 0 0 17—5 10 O. K. 6 4 1 1 16—6 9 Amsterdam 2 6 3 1 2 14—5 8 Te Werve 5 2 3 0 12—7 4 Victoria 5 1 2 2 8—15 4 Rood-Wit 2 5 1 4 0 9—19 •2 De Vierde 6 0 5 1 4—23 1 2e KLASSE B: Hurley 6 5 0 1 23—7 11 Hilversum 2 5 3 2 0 15—9 6 Baarnsch Lyceum 6 3 2 1 17—16 7 B.D.H.C. 3 5 1 1 3 10—9 5 Amersfoort 5 1 3 1 5—17 3 Rood-Wit 3 6 1 3 2 9—13 4 Be Fair 7 2 5 0 13—21 4 3e KLASSE B: Amsterdam 3 6 5 0 1 15—4 11 Gooi 2 6 4 1 1 24—8 9 H.B.S. 7 4 1 2 22—8 10 T.H.C. 7 4 1 2 17—12 10 O.K. 2 6 3 3 0 13—10 6 Gooi 3 7 2 5 0 8—21 4 Laren 2 7 1 6 0 13—22 2 Alkmaar 6 0 6 0 1—28 0 3e KLASSE C: B.D.H.C. 4 7 6 1 0 22—11 12 H.B.S. 2 7 3 2 2 9—7 8 Strawberries 5 2 2 1 10—7 5 Rood Wit 4 4 2 2 0 4—3 4 B.D.H.C. 5 5 1 2 2 7—11 4 Amsterdam 4 7 2 4 1 6—12 5 Hurley 2 7 1 4 2 7—14 4 KORFBAL HAARL. KORFBALBOND. Na een plezierig intermezzo zullen Zondag tenzij de vorst weer flink toeneemt weer enkele twaalftallen in het veld komen. In verband met de Kerstdagen, is het pro gramma kleiner. Het is als volgt: le klasse: Osno IHaarlem III, Zilvermeeuwen I— S.V. II en T.H.B. I—Oosterkwartier II. 2e klasse A: Excelsior IZeemeeuwen I. 2e Klasse B: Flora IT.H.B. II, Palvu IOns Genoegen II, Haarlem IV—S.V. Ill, D.S.V. I— Ooster kwartier III. 3.e. JKlasse A: Always Ready IIDe Thorn II, Tempo UI— Palvu n. 3e klasse B: Haarlem VI—Always Ready III. Ons Ge noegen IIIMeerlebosch III; T.H.B. Ill Animo III. Op 2e Kerstdag wordt nog gespeeld: Animo IIOsno I. Adspirantenafdeeling: Oosterkwartier a S.V. a. SCHEIDSRECHTERS VAN DEN II.K.B. A.s. Donderdag worden de scheidsrechters van den H.K.B. bijeengeroepen 's avonds om 8 uur in De Nijverheid. Aller aanwezigheid wordt ten zeerste op prijs gesteld door het H.K.B.-bestuur- 1.060.000 K.G. VERSCHE ZEE- VISCH NAAR DUÏTSCHLAND. CONTINGENTEN VOOR ERKENDE EXPORTEURS. Naar wij vernemen is door de economische overeenkomst tusschen ons land en Duitsch- land aan Nederland toegestaan een vrije in voer voor 1934 van 1.060.000 K.G. versche zee- vischl De invoer zal mogen geschieden door erkende exporteurs overeenkomstig den uit voer gedurende de laatste vijf jaar. Behalve de vrije invoer zal ook invoer mo gen plaats vinden tegen betaling van invoer rechten. BURGERLIJKE STAND VELSEN Geboorten: G. M. DijkmanGozeling z., Kweekerslaan 9. Santpoort. M. C. G. Overziervan Buuren d„ Alb. Cuypstraat 12, IJmuiden-Oostt: H. Kremer- Ploeg z„ Koekoekstraat 6, IJmuiden-Oost; C. A. van der Laan—Broek d., Bik en Ar- noldkade 11 rood, IJmuiden; P. J. Geissler Vermairen d., Lorentzstraat 20, IJmuiden- Oost. Overleden: Geertje Griekspoor 73 jaren, echtgen. van A. Kempe, Ratelsstraat 60. IJmuiden-Oost; Philippina Spits 63 jaren, echtgen. van J. v. Drimmelen, Kanaalstraat 65, IJmuiden; Adriaantje Muilwijk, 72 jaren, eehtge. van C. Steenhoek. Willemsbeekweg 44, IJmuiden-Oost; Cornelis Luiken, 72 jaren, weduwn. v. C. Dingemans, Kalverstraat' 71, IJmuiden-Oost; Gerrit Brork 61 jaren, echt gen. van M. Zwart, Zeeweg 36. IJmuiden-Oost, Mart-ijn Johs. v. Stipriaan. 77 jaren, weduwn. van M. E. Prins, Annastraat 8, IJmuiden- Oost. Ondertrouwden: P. J. Steen voorden en M. J. van Borre, Iepenlaan 40, IJmuiden-Oost, Meervlietstraat 46, Velsen; Th. H. B. Souer Uitgeest en H. Snijder, Schulpweg 84, Velsen, A. H. van Leeuwen en M. M. v, Groningen, D. Hartoghstraat 46, IJmuiden-Oost; C. J. Dubbelaar en A. Th. Snijders, G. Doustraat 26 IJmuiden-Oost, Melklaan 102, Velsen. Gehuwden: D. de Niet en I. Blok, Ruysdael- straat 26. IJmuiden-Oost: S. E. M. Vis en G. de Kraaij, Molenstraat 23. Santpoort; J. Nat' en M. Kansen, Huijgensstraat 51, IJmuiden; J. de Voogd en T. de Vries, Abrikozenstraat 95 's-Graven ha ge; O. Hofer en K. Roobol, Lu- meystraat 18, IJinuiden-Oost.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 4