Onze Interlandwedstrijden in 1933 VOETBAL. LUCHTVAARTNIEUWS VRIJDAG 29 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 8 SPORT EN SPEL. door C. J. GROOTHOFF. Een slechte traditie gehandhaafd. Alle thuis wedstrijden in 1933 werden verloren. De goede voorbereiding van onze ploeg. Kunnen wij daarmede nog verder gaan. Twintig spelers voor 5 wedstrijden. Onze goede achterhoede. Het laatste jaar van Dr. v. d. Meulen. Verbetering in de techniek noodzakelijk. In het thans afgeloopen voetbaljaar 1933 heef t onze nationale ploeg de traditie, dat ze ze in het Amsterdamsche Stadion slechts van de allerzwakste tegenstanders kan winnen, weer volkomen gehandhaafd. Dit jaar speel de onze ploeg vier officieele wedstrijden hl het Stadion; alle vier werden ze verloren! Het elftal speelde slechts een enkelen uit wedstrijd en juist die werd gewonnen, waar mede dus ook al weer een traditie werd ge handhaafd, immers ook in 1932 heeft het elftal alle uitwedstrijden gewonnen; In 1931 konden we er alleen te Antwerpen niet in slagen een overwinning te behalen. Speciaal het record van onze ploeg in het tegenwoordige Amsterdamsche Stadion is bedroevend. Het heeft er nu 19 officieele wed strijden gespeeld en van die 19 heeft het er slechts 5 kunnen winnen. Vier maal werd ge wonnen van België en eenmaal van Zwitser land. Als eenige verzachtende omstandigheid voor die serie nederlagen kan men aanvoe ren, dat meermalen tegen sterke tegenstan ders werd gespeeld. We verloren te Amsterdam van Uruguay, Schotland, Noorwegen, Ierland, Tsjecho-Slo- ■wa'kije, Hongarije, België en Oostenrijk. Op enkele uitzonderingen na, waren het dus steeds beroepsvoetballers, die van onze ploeg konden winnen. Het mogen dan eervolle nederlagen ge weest zijn, in enkele gevallen feitelijk 2elfs moreele overwinningen, zooals in den laat- sten wedstrijd, dien tegen Oostenrijk, maar ze worden toch als nederlagen geboekt. Een feit is het dan ook, dat bij een rangschikking van de Europeesche landen volgens het per centage van het in de interlandwedstrijden veroverde punten 2 punten voor een over winning, 1 punt voor een gelijk spel Neder land op de laatste plaats staat, waarbij het maar een schrale troost is, dat er nog drie landen zijn Estland. Lithauen en Grieken land die heelemaal geen punt hebben kunnen veroveren. Het is zeker nuttig, hierop nog eens de aandacht te vestigen, omdat men in de op timistische stemming, die na den wedstrijd tegen Oostenrijk heerscht, onwillekeurig ge neigd zou zijn te denken, dat we thans ge komen zijn, waar we wezen wilden. De balans van 1933 vier nederlagen thuis en 1 over winning uit, geeft echter voorloopig nog slechts aanleiding tot bescheidenheid. Als men weet, welk een buitengewone zorg er- aan de voorbereiding van onze spelers voor de internationale wedstrijden is besteed en hoe de uitverkorenen, zooveel als maar in hun vermogen was, hebben meegewerkt, om zoo goed mogelijk voorbereid in het veld te komen, dan vraagt men 2ich werkelijk af. of hiermede niet het uiterste van hetgeen men van amateuTs mag vergen, is bereikt en of het wel mogelijk zal zijn. de kracht van ons vertegenwoordigend elftal nog hooger op te voeren. Nederland is het eenige land in Europa, ja mogelijk zelfs wel het eenige land van de geheele wereld, waar een zóó groote zorg wordt- besteed aan de samenstelling van het vertegenwoordigend elftal en waar de keuze commissie zich niet alleen bepaalt tot het samenstellen van de ploeg, doch ook een mi- nutieuse voorbereiding organiseert van de spelers, die in het elftal zijn gekozen en van hen. die in de toekomst daarvoor in aanmer king zouden kunnen komen. Zóó intensief voorbereid als onze nationale ploeg, komt waarschijnlijk geen enkel vertegenwoordigend elftal in het veld. En vrijwel alle andere lan den wordt het voornaamste werk door de vereenigingen zelf verricht. De leidende bond plukt daarvan de vruchten, door goed ge schoolde spelers te krijgen voor zijn verte genwoordigend elftal. In Nederland daaren tegen wordt door de keuze-commissie een groot deel van het werk der clubs gedaan, waarvan deze later voordeel trekken. Er zit ten thans in verschillende clubs spelers, die zonder de voorbereiding voor het Neder' landsch elftal het in hun eigen vereeniging nooit zoover zouden hebben gebracht. Die spelers zijn in hun elftal weer een voorbeeld voor de andere, waardoor het werk van de keuzecommissie tenslotte niet alleen voor het Nederlandsch elftal, doch ook voor de clubs van belang is. Veel van hetgeen thans door de keuzc- commissie voor de voorbereiding der spelers wordt gedaan ik bewijs b.v. op de oefenin gen in de techniek op het veld van Sparta behoort zuiver tot het werk der vereeni gingen. Het feit, dat de K.N.V.B. zelf niet de beschikking heeft over een terrein, zoodat het daarvoor leentjebuur moet spelen bij de clubs, wijst hier reeds op. Maar niet alle ver eenigingen zijn in staat, haar leden een zóó doeltreffende voetbalopleiding te geven. Indien, zooals in de meeste andere landen het geval is, de financieel sterkste vereeni gingen ook de beste spelers tot zich trokken, waardoor alle spelers, die voor de nationale ploeg in aanmerking komen, van de goede opleiding in zoo'n club zouden kunnen ge nieten, zou cle taak van de keuze-commissie stellig voel gemakkelijker worden. In ons land staan echter de clubs op de eerste plaats de belangen van het spel volgen slechts op verren afstand. Het gevolg hiervan is. dat- tegen Oostenrijk drie spelers uit een tweede klas vereeniging in den aanval speelden. Zou dat in eenig ander land ter wereld, waar men de beschikking heeft over 50 eerste klas vereenigmgen, kunnen gebeuren? Gelet op het door onze ploeg in de laatste weustrljden vertoonde spel. is het duidelijk, dat men thans zoo ver is gekomen, dat men alleen door een hooger opvoeren van de tech nische bekwaamheden de serie kleine neder lagen La overwinningen zal kunnen omzetten. En dit is toch Juist het terrein der vereeni gingen. In hoeverre echter de vereenigingen dit alles zullen kunnen doen met handhaving van de tegenwoordige amateursbepalingen, zal afgewacht moeten worden. In 1933 speelde het Nederlandsohe elftal dus in totaal 5 officieele lande nwedstr ij de 11 waarvan er 4 werden verloren en 1 werd ge- WGimen. Onze ploeg maakte 5 doelpunten, waarvan 3 in den uitwedstrijd tegen de Bel gen, die met 31 werd gewonnen; ze zag voorts 8 doelpunten tegen zich maken. Geen enkele maal werd ons doel meer dan twee maal doorboord, zoodat we voor zware ne derlagen gespaard bleven. Wij verloren te Amsterdam van de Hongaren met 21, van Zwitserland met 2—0, van België met 2r—1 en van Oostenrijk met 10. Voor die 5 wedstrijden heeft men het be scheiden aantal van slechts 20 spelers noodig gehad. Het minste werd er in onze achter hoede veranderd. Van der Meulen stond in alle vijf wedstrijden tusschen de palen, van Run speelde vijf maal rechtsback en Weber zou ook vjjf maal zijn partner geweest zijn, indien hij niet in den laatsten wedstrijd we gens ziekte door Diepenbeek had moeten worden vervangen. Ook wat de middenlinie betreft, heeft men weinig experimenten ge maakt. Pellikaan en Anderiessen waren in alle vijf de wedstrijden van de partij. Van Heel moest in een der wedstrijden wegens ziekte worden vervangen. Breitner speelde op zijn plaats. De meeste veranderingen heeft men in de voorhoede moeten brengen, om dat men hier maar niet de juiste opstelling kon vinden en ook, doordat er nog al eens spelers verhinderd waren. Als rechtsbuiten fungeerde in 4 wedstrijden Wels, eenmaal speelde Nagels op die plaats. Vier verschillen de spelers heeft men op de rechtsbinnen- plaats gehad en wel Lagendaal, Adam, Bon- sema en Vente. Adam speelde tweemaal op die plaats. Hij was de drie andere wedstrij den verhinderd. Ook voor de midden voor plaats heeft men nog geen vaste bezetting. Lagendaal speelde daarop tweemaal, van den Broek eveneens tweemaal en van Reenen eens. Ook op de linksbinnenplaats hebben vier verschillende spelers gespeeld. Bonsema speel de tweemaal linksbinnen, v. d. Broek, Duyn- houwer cn Schoemaker ieder eens. Van Nel len speelde 4 maal linksbuiten, alleen in den laatsten wedstrijd werd hij door Mulders ver vangen. Uit het feit, dat men voor de bezetting van de zes plaatsen in achterhoede en midden linie m 5 wedstrijden slechts tweemaal een ander speler heeft gekozen in beide ge vallen noodgedwongen blijkt wel, dat men met de achterhoede zoowel als met de mid denlinie tevreden was. Trouwens, dat onze achterhoede goed heeft gespeeld, wordt wel door de uitslagen bewezen. Het laatste jaar van v. d. Meulen als doelverdediger van onze nationale ploeg, is een waardig besluit van een prachtige sportloopbaan geweest. Sedert 27 April 1924, toen hij te Antwerpen als doel verdediger debuteerde, heeft hij slechts 7 maal force majeure op het appèl ontbroken. In een reeks van 64 wedstrijden, loopende over een periode van 9 jaar, is dat zeker niet veel. Met Weber en van Run heeft hij sedert den wedstrijd tegen de Denen te Kopenhagen in Juni 1931, een betrouwbare achterhoede gevormd, waarin, zooals reeds gezegd, alleen enkele malen noodgedwongen verandering gebracht moest worden. In den wedstrijd tegen Oostenrijk, waarin Weber wegens ziekte verhinderd was, heeft Diepenbeek laten zien, dat we ock voor de achterhoede over voortreffelijke reserves be schikken. De voorhoede zal ook in de toekomst voor loopig nog wel het zorgenkind van de keuze commissie zijn. Wat men vooral noodig heeft is een schutter, want welk systeem men ook speelt of men een snel, open spel geeft dan wel z'n heil zoekt bij kort samenspel, zooals dat der Oostenrijkers, zoolang men niemand heeft, die de-aanvallen met een goed schot bekroont, zal men geen wedstrijden winnen. Ei- is in den laatsten tijd veel over systeem van spelen gesproken. Dat lijkt echter niet het allervoornaamste. Wat we in de eerste plaats noodig hebben, dat is op voering van de techniek. Goéde techniek is voor een speler iets blijvends; een systeem daarentegen is slechts zóó lang te gebruiken, totdat de tegenpartij er een afweer voor heeft gevonden. Verbetering van de techniek en voorts een nieuw aanvoerder, die iets meer doet dan tossen en de spelers af en toe aanmoedigen, zullen op den duur de factoren moeten zijn. die onze ploeg ook weer eens wedstrijden te Amsterdam zal doen winnen. C. J. GROOTHOFF. Duffschland wil een Olympischen athletiektitel veroveren; Wereldrecords van Japansche zwemmers; Cricket in Britsch- Indië; Tennis in Amerika; Wat verdient een beroepsvoet baller; Het moeilijke Kerstprogramma en de resultaten; Waarom goede spelers naar andere clubs verkocht worden; Een zwarte lijst in Schotland; Voetbal-crisis; Een verloren illusie. Nog steeds is het aan geen enkelen Duit- schen athleet gelukt, op de Olympische Spe len de gouden medaille te winnen. Het groote aantal Duitsche toeschouwers, die in 1928 te Amsterdam de wedstrijden bijwoonden, wa ren verbaasd en teleurgesteld, dat noch Körnig in de 100 en 2G0 Meter hardloopen, noch Hirsehfeld bij het kogelstooten als num mer één eindigde. De overwinning van Firau Radtke bij de 800 Meter voor dames in den fenomenalen tijd van 2 minuten 16 seconden vóór de inmiddels overleden Japanse he Hiüo- mi. was sléchts een schrale troost. Ook in 1932 te Los Angeles bleven de Duitsche pres taties onder de verwachtingen en het is ver klaarbaar, dat men er bij onze Oosterburen, nu de volgende Spelen te Berlijn gehouden zullen worden, alles opzet, om de nationale vlag aan den middelsten mast te kunnen hijsehen. Met de bekende grondigheid zijn reeds thans de plannen voor de training geheel uit gewerkt. Twee rijkstrainers zullen bot het midden van het komende, jaar door het ge heele land op zoek gaan naar de beste athle- ten. Overal worden wedstrijden georgani seerd en uit de verschillende districten zul len de winnaars tezamen worden gebracht tot een keurcorps, waaruit tenslotte een „stam- ploeg" gekozen wordt, die einde 1934 te Ett- lingen een cursus moet volgen. Hier vindt nog maals een selectie plaats, die tot een „kern ploeg" leidt, welke dan tot aan den aanvang der Spelen systematisch getraind wordt. Het" is voor de belanghebbenden te hopen, dat deze grondigheid niet tot overtraining leidt, anders kon het wel eens gebeuren, en dat zou niet de eerste keer zijn, dat de prestaties op den kritieken dag verre onder de verwachtingen blijven. Overigens vertoont dit trainings&ysteem veel overeenkomst met het Japansche, het welk echter terecht minder langdurig en streng is. De Japansche zwemmers, die reeds te Los Angeles vriend en vijand verbaasd deden staan door hun uitstekende prestaties, gaan voort wereldrecords te verbeteren. Dit jaar werden niet minder dan elf dergelijke suc cessen geboekt. Vooral de student Schozo Ma kino schijnt er plezier in te hebben. Twee maal verbeterde hij het record op de 400 Me ter en voorts dat op de 800 en 1000 Meter. De 400 M. vrije slag gingen in 4 min. 46.4 sec., de 800 M. in 10 min. 8.6 sec en de K. M. in 12 min. 51,6 sec. Mejuffrouw Nikedó Machata schijnt een concurrente voor onze Hollandsche zwem sters te zullen worden. Zij verbeterde de we reldrecords 200, 400 en 500 M. schoolslag, resp. in 3 min. 0.4 sec.; 6 min. 24.8 en 8 min. 3.8 seconde. De Engelsche cricketers, onder leiding van Jardhie, hebben weliswaar den eersten toets- wedstrijd te Bombay gemakkelijk gewonnen, doch desondanks was het enthousiasme en de belangstelling van het Bribsch-Indische publiek enorm. Vooal tegen de jeugdige stu dent Amar Nath zijn honderd voltooid had, kwam aan de toejuichingen bijna geen einde. De Gymkhana-beker. een gouden trofee van groote afmetingen, die slechts zelden wordt uitgereikt voor een bijzondere sportpresta tie, werd na afloop met veel pracht en praal aan Amar Nath overhandigd. De Amerikaansche Lawn ten nis Bond stelt elk jaar een ranglijst samen, waarop de beste spelers van de Vereenigde Staten naar volgorde van hun prestaties geplaatst wor den. Het valt direct op, dat op de laatst ge publiceerde lijst Vines geen plaats heeft ge kregen, als gevolg van het feit, dat hij profes sional is geworden. De grootste vorderingen maakten Stoeffen (van de zesde naar de derde plaats) en Bryan Grant (van de der tiende naar de zevende plaats). Bij de dames is Helen Jacobs door herhaalde afwezigheid van Mrs. WillsMoody tot lijstaanvoerdster egpromoveerd. Hieir volgen enkele namen: Heeren: Shields, Allison, Stoeffen, Sutter, Mangin, Wood. Dames: Helen Jacobs; WillsMoódy, Alice Marble, Sarah Palfrey, Babrock, Cruicksbank, barones Levi. Vooral in de laatste categorie zijn vele nieuwe krachten naar voren gekomen. Er is welhaast geen onderwerp in de sport, waarover zoovêle tegenstrijdige meeningén heerschen als over het salaris van een En- gelschen beroepsvoetballer. Daarvoor is het nuttig, hier eens nauwkeurig te vermelden, wat een professional verdient. Wordt een speler door een yereeniging aan een andere verkócht, dan krijgt de verkoo- pende club het géheele bedrag ên de speler ontvangt daarvan geen. penny. Dè eenige uitzondering is de volgende; élk speler in de League heeft recht op eén benefietwedstrijd, wanneer hij vijf jaren aan een stuk bij een club is werkzaam geweest. Het bedrag, dat hij dan ontvangt, mag de som van 650 pond sterling niet overschrijden. Wordt een speler nu na b.v. drie jaar verkocht, dan Wordt in de koopsom begrepen een bedrag, gelijk aan drie vijfde deel van de 650 pond en dit wordt dan den betrokken speler ter hand ge steld. Bij financiëel zwakke clubs en min der beroemde spelers is dit bedrag naar verhouding lager. In Schotland krijgt de speler dikwijls een groot gedeelte van de koopsom, daar de Schotsche bond zijn eigen bepalingen heeft. Echter wordt het bedrag in kwestie dah niet in eens uitbetaald, doch ontvangt de speler gedurende een bepaald aantal weken een buitensporig hooge gage. Wordt een Schotsche speler naar een En gelsche club verkocht, dan ontvangt hij van zijn vroegere Schotsche club een deel der koopsom, reden waarom vele Schotten er tuk op waren, naar Engeland overgedaan te worden. Het loon van een vooraanstaand beroeps speler is acht pond sterling d.i. thans ongeveer 64 guldén per week en in het gesloten seizoen vijf pond. Voor een gewon nen wedstrijd ontvangt hij twéé pond, voor een gelijk spel één pond extra. Hierbij dient vermeld te worden, dat het den prof. verbo den is, in het gesloten seizoen voetbal te spelen, zelfs in een vriendschappelijken wedstrijd van „jongens ondèr mekaar". Voor het spelen in een internationale match betaalt de Football Association (niet de club) tien pond of een gouden medaille De Engelsche internationals nemen meestal de tien pond, alleen, wanneer zij in den be langrijksten wedstrijd tegen Schotland me despelen,, kiezen zij de medaille plus de „cap", een petje met hét Engêlsché wapen er op. Het Shirt (eveneens mét wapen), hun verstrekt, résp. de trui van den doelman, mag ook behouden, worden. Spelers, die in de bekérfinale te Wembley tot de winnende ploeg behooïen, ontvangen van hun club tien pond extra en van de F. A. de beroemde gouden bekermedaille, de hoogste eer voor een beroepsvoetballer. De trainer van het Nèderlandsch elftal, Bob Glendenning. bezit zulk een médaille, welke hij in 1912 met BarnsleV tegen Wést Brottl- wich Albion na harden strijd won. Het hierboven vermelde weekloon is het maximum; minder goede spelers en ook zij, die voor firianciëel zwakke clubs uitkomen. ontvangen beduidend minder, echter nooit beneden drié pond per week. Wanneer een jóng speler voor de eerste maal een „professionalform" (een formu lier, dat hem tot beroepsspeler maakt) tee kent. mag hij daarvoor tien pond „teeken- geld" ontvangen van de club, die heni engageert. Tenslotte verstrekt de club aan den spe ler zijn voetbalkleeding en schoeisel, be taalt eventueele ziekenhuiskosten, massage, verzekering, enz. en stelt niet zelden een woning in de nabijheid van het terrein tot zijn beschikking, waarvan hij de huur ech ter zelf betalen moet. Dat het leven van een beroepsvoetballer overigens niet alleen .^rozengeur en mane schijn" is, blijkt wel uit het feit, dat hij on der alle weersomstandigheden zijn 42 com petitie- en soms 8 of meer bekermatches moet spelen. Van Kerstmisvieren is gen spra ke, integendeel, Kerstmis en Paschen zijn de zwaarste dagen van het seizoen. Er zijn dan ook slechts enkele clubs, die in het zoojuist gespeelde drietal Kerst-wedstrijden (waar mede de helft van het competitieprogramma voltooid werd) het maximum aantal punten veroverden, daar de inspanning voor de menige kampioens- of promotie-illusie ver- meeste spelers te groot is. Daardoor gaat loren, waarvan hieronder een, duidelijk voorbeeld volgt. We geven daartoe den kop van de ranglijst der eerste divisie, zooals die vóór en na het kerstprogramma was. Slechts Arsenal slaag de er in. alle drie matches té Winnen, Hud- dersfield speelde eenmaal gelijk, Derby ver loor drie en Tottenham vier punten. Voor Kerstmis: Arsenal Derby County Tottenham Huddersfield Arsenal Na Kerstmis: Huddersfield. Derby County Tottenham gesp.gew.gel.verl. v.-t.pnt. 19 18 19 19 22 14 5 11 5 10 5 10 4 35—19 37—20 33—19 46—33 41—20 33 gesp.gew-gel.verl. v.-t.pnt. 22 11 7 4 51—34 29 21 11 6 4 41—23 28 22 11 4 7 38—25 26 Góede spelers worden niet alleen ver kocht, wanneer een vereeniging in geldnood zit en door den verkoop op haar „bezit" tracht te realiseeren. Dikwijls ook wordt een „ster" aan een andere club overgedaan, om dat er geen plaats voor hem in het eerste elftal was, of wijl zijn stijl niet met die zij ner ploeg-genooten harmonieerde. Ook kan de speler zelf vragen, op de „transfer-list" te worden geplaatst, wanneer hij ontevreden is, omdat de supporters der club zijn capa citeiten in onvriendelijke bewoordingen herhaaldelijk kleineeren, of omdat hij denkt, bij een andere vereeniging grootere vorde ringen te kunnen maken. Stelt zijn club dan een te hooge som op zijn hoofd, dan kan hij bij de Bond appelleeren, die in enkele ge vallen den koopprijs dan verlaagt. De Schotsche voetbalbond heeft ongeveer een maand geleden nieuwe bepalingen voor scheidsrechters en spelers in werking ge steld en reeds nu blijkt, dat deze uitstekend voldoen. De spelers zijn voorzichtiger, be gaan minder overtredingen en protesteèren minder tegen de beslissingen van den scheidsrechter gedurende het spel. (Protes ten na den wedstrijd zijn in Groot-Brit- tannië niet geoorloofd). Thans gaat men er toe over, een „zwarte lijst" aan te leggen van spelers, die een waarschuwing gehad hebben, uit het veld zijn gestuurd of zich op andere wijze mis- drag en hebben. Een practische maatregel die preventief werkt en zeer zekér navolging verdiént. De Schotsche Bond heeft echter andere zorgen. Door de crisis, die volgens de laatste berichten overigens in Schotland aan het afnemen is, zijn vele clubs niet meer in staat, zich behoorlijk spelcrsmateriaal te verschaf fen. Bij menigen eerste klasse wedstrijd zijn niet meer dan 2000 toeschouwers aanwezig. De Bond zal er weldra toe móéten overgaan, deze zwakke broeders te subsidieeren, daar Zij anders niet genoeg tegenstand aan de steilte teams kunnen bieden, waardoor de publieke blangstelling nog verder zou da len. Een vicieuse cirkel derhalve, die eigen lijk slechts door het publiek verbroken kan worden. En tevens een waarschuwing voor diegenen, die er nog steeds naar streven, in ons land beroepsclubs op te richten. In 1883 is Preston North End er in ge slaagd. het kampioenschap te winnen, zon der een wedstrijd, en den beker zonder een goal te verliezen. De Schotsche eerste klas- ser Motherwell scheen voornemens te zijn, deze prestatie te herhalen en het geleek er veel op, alsof ze daarmede succes zou heb ben. Doch de club bereidde haar supporters ©en onaangename Kerst-verrassing. Waar schijnlijk heeft de oude fout, den tegen stander te onderschatten, haar parten ge speeld. Althans nummer veertien van de ranglijst, Clydê, wist den uitwedstrijd op hét Mötherwell-teiTéin met 12 te winilen. Al weder een verloren illusie! SCHAKEN. COMPETITIES NOORDHOLL. SCHAAKBOND. Tweede klasse. De afgebroken partij tusschen H. J. steen bergen (Haarlem-Noord) en C. L. Eohvidt Jr. (Zandvoort) is remise geworden. Hierdoor wordt de uitslag' van den wedstrijd Zandvoort IHaax-lem-Noord I 55. De stand in de tweede klasse is thans als volgt: Gesp.gew.gel.verl.pt. v.-t. Heemstede I 3 3 0 0 6 21/- S'A Bloemendaal I 3 2 0 1 4 18 12 Haarlem-Noord I 3 1113 16)Z 13 'A Chr. Sch. „Haarl." 13 1113 13M IG'A „Weenink" Beverw. 13 0 12 1 ll'A 18j4 Zandvoort I 3 0 1 2 1 9 21 BILJARTEN. JUBILEUMWEDSTRIJDEN BÏ.T D.E.S. De nederlaagwedstrijd van D.E.S. werden Woensdagavond voortgezet. Thans kwam Vriendenkring haar geluk beproeven met haar eerste zestal. Het verloop der partijen was als volgt; v. d. PavertJ. D. Ronde 200143; v. d. Gevel— C. J. Nobels, 125111; D. A. Kelderman—B. Bottelier 81100; Duits (inv.)J. de Nijs, 7290; SnoeksH. Wesseling, 6046; Copiiii Jr.Wesseling (inv.) 4250. Dc uitkomst van deze ontmoeting was, dat Vriendenkring 580 caramboles en D.E.S. 540 caramboles behaalde. Vrijdag komt het tweede zestal van Vrien denkring op bezoek (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL E. D. O.—B. F. C. Zondag 31 December, dus op Oudejaarsdag, speelt E. D. O. aan den Middenweg tegen B. F. C. uit Bussum met het volgende elftal; Van Roon. G. Z-andstna, K. Zandistm, Jansen, Koppen, Oomen, Noitfcrot, v. d. Putten, Gcemaat, P-sirukel Jr., J. W. Koene. HILLINENE. D. O. 2 E. D. O. n speelt met het- volgend elftal op Nieuwjaarsdag vriendschappelijk te Ilillegoan tegen Hillinen; Fuchs, Boeree, v. Wee-ren, Callan/d, C. Zandstra, J. Koene, Kollerie, Vree-negootr, J, Steffens, H. Koene, Spek. R C. H.-ELFTALLEN NAAR D. W. S. R. C. H. speelt a.s. Zondag twee wedstrijden te Amsterdam, waar D. W. S. I en II als gast- heeren zullen f-ungeeren van het Ie en He elftal der Heemsteden-aren. Van 122 uur speelt R. C. H. H als volgt: v. Gend. Vrugt. Kors, Hunink, v. Eek, Waalewijn, v. d. Meulen, Slot, Horst, Martin Meyer. Van 24 uur speelt R. C. H. I met het vol gende elftal; Kos, Kaestner, Pr-ev-ost Sr., Hes®els, Ruls, Prevost Jr., Hanse, Haubes, Ruygrok, Kok, Paape. DAMMEN VIER-STEDEN-WEDSTRIJD TE HAARLEM. Door heb bestuur v-an den d-htrictsbond Noord-Holland is het vertegenwoordigend tien tal dat op Zondag 14 Januari a.s. tie Haarlem zal spelen tegen die dfetrictstientallen van Amsterdam, 's Gr oven ha-ge en Rotterdam, de finitief ale volgt samengesteld Bord no. I. J. Ligthiart, IJmuiden (captain); 2. P. J. van Dartelen. Zandvoort; 3. B. Dukel, Umulden; 4. J. B. Sluiter J., Aerdenhcut; 5. H. G. Giske-s, Zaandam; 6. H. W. Zitman, Haarlem; 7. P. Boers, Noord-Scharwoude8. G. Beets. Wormier; 9. J. W. van Dartelen, Heemstede: 10. F. A. Ee-vkemeier. Haarlem. Reserves; 1. P. Leijte, LTmuiden; 2. J. P. van Eijk, Haarlem; 3. H. G-. Teurhseé, Haarlem; 4. H. van Lunenburg Jr.. Haarlem; 5. D. Stoll. Den Helder; 6. C. Suyk, IJmuiden. POSTDUIVEN H. A. K. De vereeniging Kaartemsch Amstordamseh Kwartier hield haar tentoonstelling in het gebouw „De Korenbeurs". De pa-ijzen wea-den als volgt behaald: le pr. C. Koning met 476 punten; 2a pr. P. v. An del met 473 pnt.; 3e pr. J. Rodsma met 468 1/4 pnt.; 4e pr. J. Terbcust met 464 pnt.; 5e pr. L. v. Meatrs met 463 1/4 pnt.; 6e pr. M. Groencveld met 457 1/2 pnt.; 7e pr. H. de Droog met 456 3/4 pint.; 8e pr. 'J. Plek met 455 1/4 pnt.; 9e pr. II. Patter met 445 l/'4; 10e pr. C. v. Meuins met 425 1/4 pnt. Vijftallen: le pr. J. J, Fnirt mist 235 1/4 pnt.; 2e pr. H. v. Alphien met 224 1/2 pnt.; 3e pr. E. Cassee )net 230 1/4 pnt.; 4e pr. c. Schuurhui- zen met 227 1/2 pnt. 5e pr. W. Cornet met 226 1/2 pnt.; 6e pr. Zwaanswijk met 226 pnt.; 7e or. N. Peetoom met 225 1/2 pnt. Beste duif (oud) M. G-roeneveld; beste doffer (oud) P. v. Andel; béste duif (jong) P. v. Anctel; baste doffer (jong) C. Schuurhui- zen: beste kam pioens vogel c. Koning. De tentoonstel ling mocht zich in een druk bezoek verheugen. De keurmeestei- J. F. Heer schop beeft zich verdienetelijk van zijn taak gekweten Leeuwerik. 27 te Calcutta. Uitreis. Rijstvogel. 27 te Athene. Thuisreis. De „Leeuwerik", uitreis, is uit Calcutta verdokken en te Bangkok geland. „Kwartel" 28 van Schiphol naar Batavia.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8