OTTGERiNG UIT HET BUITENLAND BRIEVEN UIT BERLIJN. Vliegtuigramp in België DINSDAG 2 JANUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Staat van beleg in Roemenië afgekondigd. Ook een complot tegen Mevr. Loepescoe ont dekt. Koning Carol's leven eveneens in gevaar? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ROEMENIë De ministerraad heeft besloten, in het ge- heele land den staat van beleg af te kondigen Het desbetreffende besluit is zoo juist door den Koning onderteekend. De maatregel, die geen verrassing heeft veroorzaakt, treedt onmiddellijk in werking. De bevolking wordt verplicht voor 2 Ja nuari alle wapens in te leveren. Het dragen van uniformen en insignes van particuliere organisaties is verboden. Openbare vergade ringen, manifestaties en optochten zijn ver boden. De politie heeft het sluitingsuur vast gesteld op 12 uur. Er komen eenige mutaties in de regeering. Angelescoe. de opvolger van Duca zal aftreden als minister van Onder wijs. Zijn opvolger is nog niet aangewezen. Bovendien zullen twee onderstaatssecretaris sen worden vervangen. In sommige kringen beschouwt men de af kondiging van den staat van beleg als over bodig. V. D. meldt voorts uit Praag: Op het oogenblik, dat in Sinaja de trein met het lijk van den minister-president Duca in beweging kwam, is de zwager van den mi- lusts', de heer Polise Miefchuneszhti, in de prevsorische gevangenis in het stationsge bouw waar de moordenaar tijdelijk gevan gen at binnengedrongen. Hij vuurde een re- volvcschot op den gevangene af, doch Con- staninesco werd daar de hand van M. beefje slechts licht aan de hand gewond. De moord op minister-president Duca is gevogd door eenige sensationeele gebeurte- nissei, Er is een door de IJzeren Garde be- raand complot ontdekt, dat ten doel had Mme Loepescoe, de vriendin van koning Ca rol t vermoorden. Aaïgezien men bevreesd is voor een uit- gebride samenzwering is ook de lijfwacht van toning Carol versterkt. let stoffelijk overschot van wijlen Duca is Zterdagmiddag per specialen trein uit Sinai te Boekarest aangekomen, waar zich aan et station een enorme menschenmenig'te had 'erzameld. Alle ministers waren aanwe zig. 3e kist werd door de stad naar het Ath- naeui gebracht en daar opgebaard. Daarna bega de regeering zich naar de woning van Mevuuw Duca, om een condoleantie-bezoek te bengen. In een manifest aan het volk verocdeelde de Roemeensche regeering den mooi op den premier ten scherpste. Een dergiijke verklaring legde de nieuwe minis- terpisident, Angelescu af. Inisschen is het gelukt, ook den derden verdehte, Caranica, die eerst in de alge meen verwarring ontsnapt was, te arres- teere. Hij verklaarde, dat hij onmiddellijk na da de revolverschoten gelost waren, de hancjranaat had geworpen, om een vervol ging <e verhinderen. De aanslag was zoo ge- orgaiseerd, 'dat de minister-president niet kon atkomen. De drie gearresteerden blijven ontkenen, dat zij op bevel gehandeld zou den ebben. He aantal gearresteerden IJzeren Gardis ten 1 Boekarest heeft de vierhonderd over schoen. Ook in de provincie duren de ar- restaes voort. Spanje. Opolger van Macia gekozen. Sera- Louis Oompanys, die vroeger minister van rmrine is geweest, is gekozen tot president van (Ltaüonië. Dwitschland. De fusie der Duitsche persbureaux. HeDuitsche persbureau Telegrafen Union" deelt lede, dat zijn berichten van 1 Januari a.s. a.zullen verschijnen met de onderteeke- ning Deutsche*? Nachrichtenbureau G. M. b. H." N. B.) Argentinië. Reeering acht den opstand onderdrukt. Reiier meldt uit Buenos Aires: Offïieel wordt medegedeeld, dat de rust overalis weergekeerd, behalve in Santatome, waar ïch nog eenige groepen opstandelingen bevinen. Omtent de omwentelingspoging wordt nog medecgedeeld, dat de regeering deze geheel heeft nderdrukt. Driaondérd opstandelingen, waaronder ver scheid ne Brazilianen, vielen nabij Paso El- vado en brigade cavalerie aan, maar werden afgéslgèn. 40 dooden, 30 gewonden Zij -erloren 40 dooden. Een dertigtal per ionen terd gewond. Op hun vlucht werden zij ichterolgd en door een militair vliegtuig ge- lomba'deerd. Van de zijde der autoriteiten wordt volgens D. wrklaard, dat de eerste stoot werd gege- vm d(or het bericht, dat het te Santa Fé tij een zijnde congres der raciale partij zou h-bber besloten, zich van deelneming aan de vlgenle verkiezingen te onthouden. De cpstand had vooral een hevig karakter ii de provincies Rosario en Santa Fé. Het ministerie van marine deelt mede, dat de opstandelingen pogingen hebben gedaan bij Paso de los Libres een oorlogsschip te be zetten, welke poging echter werd afgeslagen. Arrestaties De Argentijnsche regeering heeft Zaterdag de arrestatie gelast van de oppositioneele po litieke leiders dr. Alvear, Guemos en Rojas, die evenals meerdere afgevaardigden het con gres der radicale partij hadden bijgewoond. Amerika. Woodin's ontslag aanvaard. Reuter meldt uit Washington, dat de Ame- rikaansche minister van Financiën, Woodin die reeds sedert geruimen tijd met onbepaald verlof was, thians aan Roosevelt zijn ontslag heeft aangeboden, dat inmiddels door den president is aanvaard. Tot opvolger van Wooddn is benoemd Mor- genthau Jr.. die reeds waarnemend minister van Financiën was. Cuba. Vrees voor oplaai'ing der onlusten. Volgens berichten uit Havana vreest men op Cuba, dat binnenkort opnieuw in de straten van Havana gevechten zullen plaats vinden en wel op grooter schaal dan te voren. Zendingen wapens, munitie en tanks, bestemd voor de re volution n aire strijdkrachten, zouden in groo te hoeveelheden aan land zijn gebracht. Er zouden reed's maatregelen zijn getroffen om Britsche onderdanen te beschermen. Flimland. Belangrijke arrestatie in de spionnage-affaire. Te Uleaborg in Noord-Finland is een zekere Behm gearresteerd, die volgens de meening van de Finsche politie de leider van de be ruchte spionnageliga te Wasa is. Het is thans bewezen, dat deze liga reeds vijf jaar geleden trachtte den bekenden Fin- schen beeldhouwer Aaltonen te vermoorden, die in relatie was gekomen met de vrouwelijke spionne mevrouw Stahl en door een toeval van de spionnage had vernomen Aaltonen kon toen den dans ontspringen. Over den moord op den fabrieksdirecteur te Lappo wordt nog gemeld, dat de dienstbode Jenny Anntila heeft bekend hem in opdracht van een „Rood officier", waarschijnlijk Behm. te hebben vergiftigd. Zij heeft verklaard dat zij geloofde dat het vergif niet doodelijk zou werken, maar dat Asplund zoolang aan het bed gekluisterd zou zijn, tot de geheimen van de kruitfabriek gestolen zouden zijn. Waar schijnlijk is ook de concierge van de fabriek te Lappo op dezelfde manier vergiftigd. China. Bezetting van Peking door Japansch generaal? Uit Sjanghai: De Chineesche generaal Link Wei Tang, is met een troepen-afdeeling van 8000 man de gedemilitariseerde zóne binnen gedrongen en heeft de op 80 K.M. en 40 K.M. ten Noord-Westen van Peking gelegen steden Jendsing en Tjangpin aangevallen. De Japanners dreigen Link Wei Tang met ontslag en dreigen zelf de gedemilitairiseerde zóne binnen te rukken indien Link Wei Tang zijn troepen niet onmiddellijk terugtrekt. In de kringen der Nationale Chineesche re geering vreest men. dat de Japanners, indien zij eenmaal de gedemilitairiseerde zóne bin nenrukken, niet zullen terugdeinzen voor de bezetting van Peking. Men gelooft dat het op treden van Link Wei Tang een provccatcri- sche daad is gepleegd in overleg met de Ja- pansche autoriteiten die dit als voorwendsel willen gebruiken om de gedemilitairiseerde zóne en eventueel Peking te bezetten. NA DE SPOORWEGRAMP BIJ LAGNY. DE MACHINIST ZENUWZIEK. PARIJS. 31 Dec. (V. D.) De machinist van den zoo noodlottig verongelukten snel trein ParijsStraatsburg. Daubigny die on middellijk na de ramp evenals de stoker werd gearresteerd, maar spoedig daarna weer in vTijheid werd gesteld is Vrijdag plotseling ingestort. De ccn troleeren de geneesheer van de Chemins de Fer de l'Est constateerde een ernstige zenuwaandoening en verklaarde, dat de toestand van zijn patiënt zeer ernstig is. Begrijpelijkerwijze was het zenuwgestel van den machinist door het gebeurde reeds zeer zwaar geschokt maar deze toestand is nog ver ergerd door de vele anonieme dreigbieven. die Daubigny in de laatste dagen heeft ont vangen. WANDADEN VAN DEN STAM DER OVAMBES. Te Grootfontein in Zuid-Afika zullen, naar Reutei' verneemt, binnenkort elf inboorlingen van den stam der Ovambes terechtstaan. Ze ven hunner worden beschuldigd van moord op bewe Boschjesmannen, die zij bij het stelen van vee wisten te grijpen. De Boschjesmannen werden opgeknoopt en in een vuurkuil gewor pen. Drie vrouwen, familieleden van de ver moorde Boschjesmannen. werden voor de kro kodillen geworpen. Eén der vrouwen wist on gemerkt naar land te zwemmen en te ont snappen. Voor dit feit zullen twee andere in boorlingen terechtstaan, terwijl de laatste twee zich moeten verantwoorden wegens moord op twee jongens, die zij den verdrin kingsdood hebben laten sterven. Hier zijn de drie waarborgen Voor de echte Aspirin het Bayer-kruis op eik tablet, de oranje band om de verpak king, het oranje zakje van de 2-stuks verpakking. Het zijn de drie waarborgen om zeker van pijn bevrijd te wor den, zonder schade aan (Adv. Ingez. Med.) RUSLAND'S TWEEDE VIJFJARENPLAN OPGESTELD. GEEN WERKLOOZEN MEER? MOSKOU. 31 December (Reuter! Thans is het Tweede Vijfjarenplan gepubliceerd, dat zal worden behandeld op het 17e Congres dei- Communistische partij van Sovjet Rusland. Vooraf wordt de balans opgemaakt van het eerste vijfjarenplan, waarbij het totstandko men der groóte technische industrie en het succes der moderne zware industrie wordt ge constateerd. Aan deze publicatie wordt verder ontleend: In den landbouw zijn geheel nieuwe metho des ingevoerd, die er toe hebben geleid, dat de Russische landbouw de grootste is der ge- heele wereld. Werkloosheid verdwenen. Ondanks ontzaglijke moeilijkheden. die moesten worden overwonnen, is de toestand der werklieden, zoowel in de steden als op het land, sterk verbeterd. De werkloosheid is geheel verdwenen, de ze- venvriee werkdag ingevoerd en voor de eerste maal in de geschiedenis der menschheid is aangetoond dat het socialisme mogelijk is. Gedurende het „Tweede Quinquenat" moe ten in de eerste plaats de resten van het ka pitalisme definitief worden uitgeroeid. Verhooging der salarissen De welvaart der massa moet worden ver groot. de salarissen en het levenspeil worden verhoogd. Opvoering der productie Het eerste deel van het vijfjarenplan han delt over de voltooiing der technische recon structie der Nationale economie en bevat net programma der verhooging van de productie. De waarde der technische productie moet worden opgevoerd tot 103 milliard roebel op het einde van het tweede vijfjarenplan tegen 43 milliard op het einde van het eerste. Speciale maatregelen moeten worden getrof fen om vooral de productie van landbouwma chines zoo hoog mogelijk op te voeren en het wegennet uit te breiden en te verbeteren. Nieuwe spoor- en tramwegen Niet alleen wordt aangegeven dat het spoor wegnet aanzienlijk moet worden uitgebreid maar ook nieuwe waterwegen moeten worden aangelegd, zoodat goede scheepvaartverbin dingen worden tot stand gebracht tussc'nen de Witte Zee, Oostzee en Kaspische Zee. Ook wordt aangegeven wat op het gebied van het technisch onderwijs met worden ge daan, opdat het leger van 478.000 technische specialisten wordt opgevoerd tot 1.240.000. Bovendien moeten einde 1937 de secundaire technische scholen 4 millioen geschoolde tech nici afleveren tegen 2]/2 millioen thans. Het voor openbare werken uit te geven be drag moet. aldus vindt men in het tweede deel vermeld, stijgen van 50 milliard roebel tot 133 milliard. Voor landbouw 15 milliard en voor verkeers wegen 26 milliard. Het derde deel is gewijd aan de materieele cultureele verbetering der arbeiders en boeren. Meer arbeidskrachten Het aantal werklieden moet met 30 procent worden verhoogd, terwijl de salarissen moeten worden verdubbeld en de detailprijzen met 35 a 40 procent moeten worden verlaagd. Cultureele ontwikkeling Terwijl gedurende het eerste vijfjarenplan 4 milliard roebel was uitgetrokken voor de cultureele ontwikkeling der arbeiders, is dit bedrag voor het tweede vijfjarenplan gebracht op 9 milliard. Verplicht technisch onderwijs Technisch onderwijs gedurende 7 jaren wordt voor ieder verplichtend gesteld, zoowel in de steden als op het land. Het aantal stu deerenden moet stijgen van 24 millioen tot 38 millioen Voor sanatoria, rusthuizen en ontspannings oorden wordt in plaats van 5.4 milliard 20.5 milliard beschikbaar gesteld. „Liquidatie van het kapitalisme" In het vierde en laatste deel wordt er nog eens de nadruk op gelegd, dat gedurende het „tweede quinquennat" definitief alle kapitalis tische elementen moeten worden geliquideerd en het particulier bezit definitief moet wor den afgeschaft, zoodat alles op collectieven grondslag komt en de geheele arbeidende be volking des lands actieve gewetensvolle bou wers worden van de socialistische gemeen schap. TWEE AVIATRICES VESTIGEN EEN WERELDRECORD. 237 UUR, 52 MINUTEN IN DE LUCHT. Reuter meldt uit Mimai d.d. 30 Dec.: Na negen dagen ononderbroken in de lucht te zijn geweest zijn heden op het vliegveld te Miami de twee dames-piloten Francys Marsalis en Helen Richey gedaald. De beide dames heb ben met haar tijd van 237 uur en 52 minuten het wereldrecord voor vrouwelijke piloten met een vollen dag geslagen. Zij waren bij de da ling volkomen uitgeput. BERLIJN, 28 December 1933. (Van onzen Correspondent). Alle ultra moderne slagboomen aan de grenzen ten spijt, zijn ze reeds in de eerste helft van dit historische jaar Duitschland binnengerukt. Over de grenzen der min of meer vijandige staten Polen en Lithauen, uit het min of meer neutrale Holand en ook nog uit het zeer vriendschapelijke Italië. En in het stille Odergebied is het bloedbad begonnen. Wie heeft zich daar iet-s van voorgesteld bij de geneugten der Kerst-viering! Dat 't Holland zoo'n vaart zou loopen. heb :k mij zelfs trouwens ook niet kunnen voorstellen, al voelde ik toch door naspeu ringen mij tamelijk wel ingedrongen in de geheimen dezer wijd vertakte beweging. Des tijds heb ik kunnen constateeren, dat uit Engeland dwars door ons dierbaar vaderland heen, 250.000 magere ganzen naar Duitsch land zijn getrokken om er zich te latem vetmesten en opeten. Het moeten er nu wel een millioen zijn geweest. Uit Holland! Van Engeland is op de lijsten der laatste cam- oacne geen sprake. Er is sprake van 2 mil lioen uit de andere genoemde landen en blijven er l millioen voor den invoer uit Holland. Want van de 3.5 millioen gemeste, verkochte en verdwenen ganzen, komen er maar weinige uit het eigen land: Westprui sen en Westfalen. Men moet zich hierover verwonderen, want, hoe weinig ganzen ziet men bij ons, terwijl men haast overal in Duitschland in de landelijke stilte het ge snater hoort van kudden ganzen en menigeen zich onverwachts stevig in den rug gestoo- ten voelt door den snavel van een gent, als hü een kudde v/at te na kwam. Zoo'n mannetjesgans neemt het zelfs op tegen olifanten, honden en katten. Verwon- dere moet men zich ook over dezen invoer bij zooveel officieele belemmering en alge- meenen afkeer van buitenlandsche, van ah! ba!! „onduitsche" waren voor consumptie en gebruik. Maar traditie en trek naar een gebraden ganzeboutje waren sterker op dit feest van liefde en vrede. Bij het afkluiven van zooveel buitenlandsch ganzengebeente. wordt nauwelijks het gesprek van den dag gestaakt: het vonnis in het proces van den Rijksdagbrand. Het lijkt banaal, dit hier zoo te combineeren, maar wij willen deze ge ruchtmakende zaak in verband brengen met den geest van het volk, die tot uiting komt in de intieme sfeer van het ..traute Heim". En die is anders dan een hoog officieel partij stuk wil doen gelooven. 't Komt er trouwen? niet opaan, wat „men" meent, de Partij de Staat meent en zegt voor allen. Het schijnt in geen enkel krantenmansbrein te zijn opgekomen iets goeds of iets afkeu rends te zeggen over dit officieele Duitsche stuk. dat het hoogste Duitsche Gerecht desavoueert en dat tegelijk met het vonnis werd gepubliceerd. In geen blad is er totnog toe met een enkel wóórd-óver gesproken. Toch heeft het sensatie verwekt, bittere sensatie. Maar gedempt. Hollandsche ganzen naar Duitschland. On waardig commentaar van de nazi-pers op het proces van Leipzig. Gaat dr. Buenger heen Onmiddellijk na den elsch van den pro cureur-generaal. gaf een semi-officieel blad. in afwachting van het vonnis, zijn voldoe ning te kennen over dezen eisch en zegt daar bij „onbeïnvloed door al het lawaai, zal de vierde strafsenaat het oordeel vellen, zooals de wet het beveelt. Overbodig tc zeggen, dat het vonnis, hoe het ook moge uitvallen, door' het buitenland met beschimpingen zal wor den afgewezen. Slechts Duitsche Consciëntie, Duitsche nauwkeurigheid en Duitsche eer bied voor het recht konden leiden tot dit reuzeproces met zoo pijnlijk nauwkeurig en grondig onderzoek". Tegelijk werd er een hartstochtelijk plei dooi gevoerd voor de schuld van Torgler! Maar nu werkelijk deze vierde strafsenaat ..onbeïnvloed door al het lawaai" zijn oor deel geveld en uitgesproken heeft, vermeet zich een partijorgaan dezen uitspraak na zoo lang pijnlijk onderzoeken, wikken en wegen af te wijzen, den uitspraak van het hoogste Duitsche Gerechtshof, dat voor het Duitsche volk daar lag als onkrenkbaar en onaantast baar. Tegelijkertijd met de publicatie van het Leipziger vonnis en van de officieele veroor deeling van dit vonnis door de N.S.D.A.P. werd bekend gemaakt, dat een nieuwe se- naats-president bij het Rijksgerecht was be noemd. Nu stond er wel niet vermeld, dat er een nieuwe president voor den 44en straf senaat was benoemd, maar toch heeft ook dit kleine berichtje veel beroering verwekt. Want senaatspreaident Bünger staat hier hoog in aanzien en heeft door de leiding van dit proces ook nog de algemeene sympathie gewonnen. Het is ons bij de voorlezing van het vonnis opgevallen, hoe onvast zijn stem nu was en hoe dikwijls hij zich daarbij versprak. Wat moet al niet op dezen man zijn losgestormd gedurende deze 3 procesmaanden! Intusschen; de bladen der laatste dagen staan vol aardige kerstverhaaltjes, vol recepten voor grogs, puddings en „Pfann- kuchen" op Oudejaarsavond worden er in Berlijn wel 10 millioen zulke koeken gegeten, (ook 4 millioen karpers!. We lezen wat Mozes en Jesaja, Plato en Diogenes, Thomas van Aquino en Luther, Spinoza en Hobbes. Mul ler en Meijer hebben gezegd over „Krieg und Frieden". De kranten laten hun feestvierende lezers zwelgen in huismiddeltjes om bedorven magen weer „aufnahmefahig" te maken. Ze verklaren den zin van het loodgieten op oudejaarsavond en laten voor het nieuwe jaar beroemde dames lezen in koffiedik. Maar ter toelichting van wat de menigte zoo zeer i'jberoering heeft gebracht: geen woord! Wel is het schrijven van onzen gezant aan den rijksminister van Buitenlandsche Zaken be kend gemaakt, om een mildere straf voor Van der Lubbe en weten we door pers en radio, dat de vrijgesproken Bulgaren en Torgler ter beschikking van de Rijksregeering zijn gesteld, maar uit niets blijkt de opinie van het algemeen over al die dingen. De Duitsche bladen zwijgen hierover aller- gehoorzaamst en ik maar verder ook aller voorzichtigst. L. S. Tien dooden waaronder twee Nederlanders. In de mist tegen radiomast gevlogen. BRUSSEL. 30 Dec. (V.D.) Hedenmiddag om half twee is een Britsch Hannibalvlieg- tuig van den dienst BrusselLonden ten gevolge van den mist tegen een der 285 M. hooge zendmasten van het station Ruysselede te pletter gevlogen. Aan boord bevonden zich behalve de piloot en een radiotelegrafist, 8 passagiers. Alle 10 inzittenden kwamen om het leven. Omtrent het ongeluk te Ruysselede verne men wij, dat het Hannibalvliegtuig de G. A. B. L. V. van de Imperial Airways om 12,20 van Brussel is vertrokken. De drie 285 Meter hooge radiomasten bij Ruysselede worden in even wicht gehouden door lange staalkabels, welke schuin van de toppen der masten naar den grond zijn gespannen. Door de mist waren deze staalkabels vrijwel niet te zien en zoo kon het gebeuren, dat het vliegtuig een der kabels raakte, welke op 80 Meter van den top afbrak. Het toestel vloog namelijk zeer laag. 300 Meter staalkabel kwam beneden neer. Ook de geraakte vleugel van het Han nibalvliegtuig knapte af en stortte neer, even als het vliegtuig zelf dat op den straatweg neer kwam vlak bij de radiomast. Een drietal personen waaronder twee beambten van den radiodienst zagen het ongeluk gebeuren en schoten haastig toe, om te redden wat er nog te redden viel. Zij zagen het toestel neerkomen, dat door den schok totaal werd vernield. Het schijnt, dat alle in zittenden op slag gedood zijn, althans hebben de omstanders geen enkel geluid of gekerm gehoord. De redders wilden zich toegang tot de cabi ne verschaffen, toen de bezinetank ont plofte. Het vuur zette het vliegtuig onmid dellijk in lichtelaaie. De drie redders deden rog vruchtelooze pogingen om de overleven den, indien dezen er nog waren, te bergen, doch ze konden niets meer doen. Een hun ner bekwam ernstige brandwonden aan ar men en handen. De beide anderen kregen slechts lichte brandwonden. Het parket van Brussel werd onmiddellijk gewaarschuwd en kwam korten tijd later ter plaatse om een onderzoek naar de oorzaken van de ramp in te stellen. Wij vernemen verder, dat in het toestel de volgende reizigers waren gezeten: de heeren Perry en Brown (Engelschen)de Poolsche di recteur van een groote rubberfirma, de heer Holperine, verder de heer Schroeder (Duit- scher) en twee Engelsche passagiers, welke reeds te Keulen waren Ingestapt, nl. mejuf frouw Young en de heer Desmond. Twee Nederlanders gedood. Oorspronkelijk werd medegedeeld, dat een der omgekomen passagiers was de heer Berge uit Engeland. Vast is komen te staan, dat de heer Berge niet in dit toestel heeft gezeten, doch dat een Nederlander slachtoffer is ge worden nl. de heer Gerard Mes uit Amster dam, oud 33 jaar. Het slachtoffer is juist op zijn geboortedag gedood. Het tweede Neder- landsche slachtoffer is de heer Louis Grein die te Londen woonde. Hij is naar de Tel. verneemt, een broer van den bekenden kunstcriticus Jack T. Grein en schreef zelf muziekcritieken onder den naam Duncan Green FRANSCH MEMORANDUM A AN DUITSCH LAND GEREED PARIJS, 29 Dcc. (Reuter!. Het Franschc memorandum dat de Duitsche regeering zal worden overhandigd, is gereed. WAPENSTILSTAND IN DEN GRAN CHACO VERLENGD ASSUNCION 29 Dec. (Reuter) De regee ring van Paraguay heeft het voorstel om den wapenstilstand acht dagen te verlengen, aan vaard. VLIEGONGELUK EISCHT TWEE DOODEN. PARIJS, 1 Jan. (V. D Gisterenmiddag tegen half vier is nabij Orly een Fransch sportvliegtuig ongeveer een kilometer ten Zui den van het vliegveld van Orly neergestort. De piloot en een inzittende dame werden op slag gedood. S toortsen Verven Stoppage Dekens stoomen GROOTE HOUTSTRAAT St., Tel. 10771, 1156' (Adv. Ingez. Med.) AGENDA DINSDAG 2 JANUARI Stadsschouwburg: Tooneelgroep „Het Mas ker": „Marius" (Volksvoorstelling). 8.15 uur Gem. Concertzaal. H. O. V. Concert 8.15 u! Palace: „Ontwakende jeugd". Op het too- neel: Liesl Löffler, harp-virtuose. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het verliefde hotel". Op het tooneel: 4 Kadex, de groote attrac tie. 2.30, 7 en 9.15 uur. Lux or Sound Theater: „Als het hart spreekt" en „De Auto-race". 2.30 en 8.15 uur. Re monstra n ten huisSpiritisten-Vereen. „Harmonia". Propaganda-avond. 8 uur. Kamer van Koophandel. Vergadering Nas- sauplein 6. 7.30 uur. WOENSDAG 3 JANUARI Stadsschouwburg: Vereen Rott.-Hofstad- Tooneel: „Om 8 uur aan tafel". 3 15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 5