NATIONALE Roosevelt voor het Congres. DE AFFAIRE VAN BAYONNE. 3 DONDERDAG 4 JANUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam BUITENLAND Monetaire stabilisatie thans niet mogelijk. Streven naar vermindering der bewapening en verlaging der handelsbarrières. Uit Roemenië: De liberaal Tatarescoe kabinetsformateur. Titoelescoe in het ministerie? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS AMERIKA. President Roosevelt heeft Woensdagmiddag om 12 uur in het capitool te Washington het 73ste federale congres geopend met de voor lezing van de groote Nieuwjaarsboodschap. De tribunes waren geheel bezet. Tal van leden van het corps diplomatique waren aanwezig. De president der Vereenigde Staten heeft voor het eerst sedert jaren zelf zijn boodschap voorgelezen. Het in November 1932 tegelijker tijd met Roosevelt gekozen Huis van Afge vaardigden telt 313 democraten, 113 republi keinen en 5 vertegenwoordigers der Boeren partij. In den Senaat hebben zitting' 59 demo craten, 35 republikeinen en 1 vertegenwoordi ger der Boeren. De partij van den president heeft dus in beide Huizen de overgroote meer derheid. Franklin D. Roosevelt. In welingelicthe kringen verwacht men dat het parlement op zijn minst vier maanden zal bijeen blij ven, omdat tal van belangrijke kwes ties zullen moeten worden afgehandeld, in het bizonder financieele en belastingkwesties. Een groot aantal voorstellen is ingediend. Roosevelt heeft in zijn boodschap aan het Congres verklaard, dat de monetaire stabili satie thans onmogelijk is. De zaken zullen worden voortgezet onder toezicht, doch niet volgens voorschrift van de regeering. De vrees voor aanvallen in sommige deelen der wereld heeft tot gevolg, dat groote bedragen worden uitgegeven voor bewapening, terwijl de voort gezette oprichting van douanemuren den vooruitgang van den vrede belemmert. De Vereenigde Staten kunnen niet deelnemen aan de politieke overeenkomsten in Europa, doch zij zijn bereid samen te werken aan practische maatregelen. Zij streven naar een onmiddel lijke vermindering der bewapening en een verlaging der handelsbarrières. ROEMENIë. De huidige minister-president Angelescu heeft gisteren het ontslag van het kabinet bij den koning ingediend. Deze heeft het ontslag aanvaard en aan Tatarescoe opgedragen een nieuw ministerie te vormen. Tatarescoe was in het ministerie Duca minister van Handel en Industrie, welke post hij ook onder Angelescoe bezette. Tatarescoe heeft onmiddellijk den eed afge legd. De samenstelling der nieuwe regeering is nog niet bekend. Men meent te weten, dat de nieuwe regeering voornamelijk uit jongere politici der Liberale Partij, waarvan Tatarescoe algemeen secretaris is. zal worden samenge steld. Van andere zijde wordt gemeld, dat het kabinet vrijwel onveranderd zal blyven. Van Titoelescoe heeft men nog niet gehoord of hij als minister van buitenlandsche zaken tot het kabinet zal toetreden. Het is niet buitengesloten, dat Tatarescoe, die nog zeer jong is, ook zal worden benoemd tot leider der liberale partij. De benoeming van Tatarescoe tot premier heeft groote verrassing gebaard. Tatarescoe stamt uit een oude officierenfamilie. Hij is 47 jaar. Zijn broer Stefan heeft onlangs een mislukte poging ondernomen om in Roemenië een na tionaal socialistische partij te stichten. Het ingestelde onderzoek naar den moord op Doeca heeft uitgewezen, dat de aanslag op premier Doeca naar alle waarschijnlijkheid reeds beraamd was voor de ontbinding van de IJzeren Garde, toen de liberalen aan het be wind kwamen. Prof. Najonescoe, die te Sinaja gearresteerd is schijnt mede verantwoordelijk te zijn voor den aanslag; prof. Najonescoe is directeur van het dagblad Cuvantul. Spanje. Naar een revolationnair arbeidsfront? Uit Madirid 3 Jan. La Nación meldt dat de socialistische vakvereenigings-organisatie in Spanje met de vakvereenigingen der syndi calisten en anarchisten overeengekomen is over te gaan tot de vorming van één aaneen gesloten revolutionnair arbeidersfront. Doel van dit front is de gemeenschappelijke ver overing van de macht in den staat ter uitvoe ring van de sociale revolutie. Van socialistische zijde te Madrid wordt in verband met deze berichten niets medege deeld. Italië. Sir John Simon confereert met Mussolini. Woensdagmiddag heeft in het Palazzo Ve- nezia het eerste onderhoud plaats gehad tus- schen Mussolini en den Britschen minister van buitenlandsche zaken sir John Simon. Laatstgenoemde heeft het Fransche memo randum aan Duitschland, over de bewape- ningseischen van Hitler, bestudeerd. Vandaag zullen naar Reuter meldt de be sprekingen tusschen Mussolini en Simon worden voortgezet. Ook de Italiaansche gezant te Londen. Grandi, is heden te Rome aangekomen. Gran- di en Suvich bevonden zich tijdens het on derhoud tusschen de beide staatslieden in het Palazzo Venezia. Duitschland. Baron Von Fritsch chef der legerleiding. Uit Berlijn: De Rijkspresident heeft op voorstel van den Rijksweerminister den be velhebber van „Wehrkreis III", luitenant-ge neraal baron v. Fritsch met ingang van 1 Februari a.s. benoemd tot chef van de leger leiding. Luitenant-generaal Werner baron v. Fritsch is op 4 Augustus 1880 te Benrath (Rijnland) geboren. Tijdens den wereldoorlog was hij reeds werkzaam bij den generalen staf en in 1917 werd hij bevorderd tot ma joor. Na den oorlog kwam hij bij de Rijksweer en in 1922 werd hij overste bij het vijfde regi ment artillerie te Ulm. Later werd v. Fritsch afdeelingschef op het ministerie voor de Rijksweer. Op 1 Maart 1927 werd hij bevorderd tot kolonel en vervolgens tot commandant dei- artillerie in Schwerin en Stettin. In het jaar 1930 werd hij benoemd tot commandant dei- eerste cavaleriedivisie te Frankfurt a.d. Oder terwijl hij op 1 October 1932 het commando aanvaardde over de derde divisie in de „Wehrkreis III" Berlijn als luitenant gene raal. Rusland. Vervolging van honderden regeeringsambtenaren. Reuter meldt uit Riga: Tegen meer dan 400 directeuren en andere ambtenaren van regeeringsbedrijven in de U.S.S.R. is een vervolging ingesteld wegens het niet uitbetalen van arbeidsloonen. Het in totaal ingehouden bedrag zou meer dan 100 millioen roebel beloopen. De vice-president van de Gpoe deelt mede, dat van de tien dis tricten. waar een onderzoek naar het gebeurde is ingesteld, Moskou het eenige is, waar geen achterstand is in de uitbetaling der loonen. België. Fransch-Belgische onder handelingen. De Tel. verneemt uit Brussel: Het onderhoud, dat minister Hymans de vorige week gedurende zijn verblijf te Parijs aldaar met minister Laurent-Eynac heeft gehad, moet als het begin worden beschouwd van nieuwe onderhandelingen tusschen Frankrijk en de Belgisch-Luxemburgschc- tolunie, zoo wordt door een medewerker van het Belgische Telegraaf-Agentschap uit Parijs gemeld. De te Parijs begonnen onderhandelingen zullen op 5 Januari aldaar worden voortgezet met medewkerking van een Luxemburgschen deskundige. Het laat zich aanzien, dat België, evenals voorheen, over het volledige contingent zal mogen beschikken. Frankrijk heeft herhaal delijk verklaard, dat het normale betrekkin gen wilde handhaven met de landen die aan den gouden standaard trouw waren geble ven. Bovendien is België een belangrijke af nemer van Frankrijk en het lijdt dan ook geen twijfel, dat Frankrijk er op gesteld zal zijn, het Belgische afzetgebied te behouden. „OLIJFHEMDEN" IN BRAZILIë. BEWEGING NAAR ITALIAANSCH VOORBEELD. SAO PAULO, 3 Jan. (Reuter) Sinds de revolutie vdn 1930 zijn in Brazilië verschillen de nieuwe politieke groepen ontstaan, en een der meest op den voorgrond tredende hiervan is de beweging der „Olijfhemden Ongeveer de helft der tien millioen bewo ners van den staat Sao Paulo is van Italiaan sche afkomst en het fascisme heeft daardoor voor de jongere generatie een groote aantrek kingskracht. Zij heeft zich eenig aanzien ver worven doordat onlangs een vooraanstaand Braziüaansch letterkundige, voorzitter van de Baziliaansche Academie van Letterkunde, tot haar is toegetreden. STAVISKY OP WEG NAAR VENEZUELA? OOK HONGARIJE GEDUPEERD. PARIJS, 3 Jan. (V. D.) Hier verluidt bij geruchten, dat de hoofdverdachte in de affaire te Bayonne, de Rus Stavisky, zich te Londen naar Venezuela heeft ingescheept. BOEDAPEST. 3 Jan. (V. D.) Uit Parijs wordt gemeld, dat de bankkrach te Bayonne cok gevolgen voor Hongarije heeft. De Crédit Municipal had zich namelijk ook gespeciali' seerd op den aankooD van optanten-bewijzen van Hongaarsche aristocraten en naar ver luidt voor een totaalbedrag van ongeveer 200 millioen francs. SABOTAGE OP BRUSSELSCH STATION. POGING TOT ONKLAAR MAKEN VAN EEN WISSEL. BRUSSEL, 3 Jan. (V. D.) Een arbeider heeft op het station Brussel-Noord geconsta teerd dat onbekend gebleven personen een stuk metaal in een wissel hadden bevestigd, ten einde op die wijze de automatische bedie ning onmogelijk te maken. Het stuk metaal is evenwel door een binnenkomenden trein op- zijde geschoven. EEN TROON IN EEN FOKKER-MACHINE. ZWITSERSCH VLIEGTUIG DOOR EEN KEIZER GEKOCHT. ZURICH. 3 Jan. (VD.) De keizer van Abes- sinië heeft voor eigen gebruik van de Zwit- sersche. luchtverkeermaatschappij Swissair een vliegtuig aangekocht en wel een Fokker F 7b 3m. uitgerust met drie 220 P.K. Arm strong Siddeley-Lynx.motoren. Het toestel wordt door den Zwitserschen vlieger Mittel- holzer naar de Abessinische hoofdstad Addis Abeba gevlogen. In het vliegtuig zal op bevel van den keizer een troon worden ingebouwd. Hij zal het voor namelijk gebruiken voor inspectie-reizen. Het toestel werd gebruikt voor den geregelden dienst ZurichBerlijn. Mittelholzer heeft er zijn vierde Afrika-vlucht naar het Tsaadmeer mee gemaakt betaalt f 10.000 na 35 jaar of bij Uw eerder overlijden- r indien gij van Uw 30s,e jaar af, gedurende hoogstens 35 jaar. jaarlijks 211, - stort (Adv. Ingez. Med.) Ontzettende Mijnexplosie Tsjecho Slowakije. Honderdveertig mijnwerkers geisoleerd. Reeds eenige lijken geborgen. DE SPOORWEGCATASTROFE BIJ LAGNY. AANKLACHT TEGEN FRANSCHE AMBTENAREN. PARIJS, 3 Jan. (Reuter). Het ondsrzoek naar de oorzaken van de ramp bij Lagny heeft geleid tot een aanklacht tegen zes be ambten van de Chemins de Fer de l'Est, die er van worden beschuldigd door onvoorzich tigheid, onachtzaamheid, onhandigheid, na latigheid of het niet opvolgen van voorschrif ten den dood te hebben veroorzaakt van de aan hun zorgen toevertrouwde reizigers. PRAAG, 3 Januari (V.D.) Op de mijn ..Nelson III", gelegen in het kolengebied van Bruex in het noordelijk gebied van Bohemer, heeft hedenmiddag een zeer ernstige ontplof fing plaats gehad. Het was omstreeks 17 uur, dat men tot ver in den omtrek een hevige exploisie hoorde, terwijl een reusachtige steekvlam als een zuil boven de schacht uit kwam. De explosie was zoo hevig, dat alle ruiten in de omgeving, tot op 3 K.M. afstand, zijn gesprongen. Behalve de schacht zijn ook het directiegebouw, alsmede de sorteer- inrichtingen totaal vernield. Op het moment van de ontploffing bevond zich de middag- ploeg, bestaande uit 120 tot 150 arbeiders, in de mijn. Allen zijn van de buitenwereld afge sloten. De reddingswerkzaamheden zijn onmiddel lijk aangevangen en militairen, gendarmerie en brandweerlieden waren direct ter plaatse, om hulp te bieden. Er zal een hulpschacht moeten worden gemaakt om bij de ingesloten mijnwerkers te komen. Tot nu toe zijn drie dooden geborgen. De ooi-zaak van de ontploffing moet volgens de eerste berichten geweten worden aan mijn- gas, dat zich ter plaatse verzameld had. BRUEX, 3 Januari (V.D.) De ontploffin gen in de brandende mijn Nelson III hebben zich voortgeplant over alle drie de afdeelingen der mijn, die onder den grond met elkaar verbonden zijn. Alle afdeelingen hebben slechts twee uitgangen, die door de laatste exploisies bijna geheel versperd zijn. Hei reddingswerk wordt bovendien bemoeilijkt door het voortdurende ontwijken van bran dende en vergiftige gassen. Daardoor heeft men na de eerste drie ook geen andere lijken meer kunnen bergen. 140 ingeslotenen. BRUEX. 3 Januari (V. D.) Naar thans definitief vaststaat bevonden zich op het moment van den ramp 140 man personeel, waaronder 9 opzichters onder den groncl. Vier mijnwerkers zijn. naar bekend is geworden, gedood; twee arbeiders werden in het lift- gebouw gedood en konden hedenavond om 8 uur worden geborgen; vier mijnwerkers wis ten zichzelf in veiligheid te brengen. Verder is nog een doode geborgen, die onder de puinen van de liftschacht lag. Er zijn dus nog steeds 132 man ingesloten, omtrent wier lot men in groote ongerustheid verkeert. Wat de oorzaak van de ctastx-ofe betreft, daarover bestaan nog slechts vermoedens. Het is moge lijk. dat het dynamietdepot ontploft is. dat ondergebracht is aan den anderen kant van de mijn van de liftschacht. Daar de geheele mijn na de explosie met zware rookwolken gevuld was zijn de deskundigen zeer pessi mistisch gestemd ten opzichte van het resul taat van het reddingswerk. Versche lucht in de mijn. Omstreeks negen uur hedenavond is men er in geslaagd versche lucht in den mijn te drijven, daar de rook en dampontwikkelïng Avonturen van een gentleman-oplichter. (Van onzen Pai'ijschen correspondent) „Meneer, U zult nooit kunnen vermoeden, maar ook in het flauwst niet, waartoe Sta visky in staat is. Ze praten nu van twee hon derd millioen waarvoor hij in Bayonne de lommerd heeft opgelichtlaten we nu maar dadelijk vaststellen dat 't minstens voor het dubbele is. Twee honderd millioen maar dat is een peuleschilletje voor Stavisky en ik geef u hierbij de heilige verzekering dat we binnen enkele jaren wel weer opnieuw van hem zullen hooren praten en dat hij dan minstens voor het tienvoudige onttrokken heeft aan de gemeenschap. En dat voorvalletje zal niet sens zoo héél lang op zich laten wach ten. want een man als hij is gauw door zijn duiten heen De man die tegenover ons zit in een café en die ons dit vertelt is één die den gentleman- oplichter héél goed en van nabij kent. De menschen rondom ons, aan het tafeltje links en rechts en tegenover ons. hebben er niet 't minste vermoeden van dat onze zegsman waarschijnlijk nog héél wat meer weet dan hij wel wil loslaten. Ze zitten verdiept in de lectuur van hun courant, waarin uitvoerig wordt beschreven hoe Stavisky te werk ging om in zoo'n korten tijd een bedrag van 200 millioen te ontvreemden. „U zegt dat hij voortvluchtig is en dat de politie er niet het minste vermoeden van heeft waar hij zich wel kan schuil houden?" zoo gaat onze zegsman verder. „Nou ik durf er iets onder te verwedden dat men hem ook niet te pakken krijgt. Wilt u er een biljetje onder verwedden?" „Mercinon, nonmerci Hij kan zich nu wel Serge Alexandre noe men. maar u kunt Stavisky terugvinden in nagenoeg alle zwendel-zaken van de laatste jaren, zij het dan ook onder een anderen naam. In 1916, in 1918, in 1925 werd hij ver oordeeld wegens oplichterijen, maar eiken keer slaagde hij er in om met opgeheven, hoofd de rechtzaal weer te verlaten. Hij is een ware artist in zijn vak. In 1926 werd hij op nieuw gearresteerd. Dank zij een aantal hand langers was hij erin geslaagd om een groot aantal aandeelen te ontvreemden van ver scheidene bankiers. Die aandeelen wist hij weer zoo handig te verkoopen, dat hij er en kele millioenen mede verdiende en nooit, hoe wel de experts toch alles hebben nagezocht, is n-.en er precies achtergekomen hoe hij te werk ging. Drie maanden zocht de politie overal naar hem. maar men slaagde er nim mer in om hem te pakken te krijgen. Want Stavisky's kunst is niet alleen om zelfs de knapste financiers beet te nemen, maar ook om een héél leger medeplichtigen aan te wer ven die hem, als 't te warm begint te worden, schuil houden, totdat de politie het opgeeft. Alle nachten kon men hem in Montmartre vinden, in de duurste gelegenheden, waar hij met vrienden en vriendinnen heele feesten aan richtte. Maar de député Galmot had redenen om hem in den val te lokken en hij vertelde aan de politie dat Stavisky zich dien nacht in een villa in Marly-le-Roy zou bevinden. En de aanduiding was juist, want toen de politie een inval deed, zat Stavisky met een vijftien tal genoodigden juist aan tafel aan een enorm feestmaal. De tafel fonkelde van kristal en zilveralle genoodigden waren in rok en de dames in groot toilet met snoeren diamanten en paarlenStavisky echter, die een beetje aangeschoten was, werd gevonden in een schuilplaatsjeIn Montigny, ter zelf der tijd pleegde een tandarts, die geheel ter goeder trouw de gestolen aandeelen in handen had, zelfmoordDe instructie van de zaak duur de echter zoo lang dat Stavisky eerst na twee jaar preventief terecht stonden daar hij slechts tot twee jaar werd veroordeeld, stond hij meteen weer op vrije voetenklaar om een nieuw zaakje te beginnen". „Maar enfin, die zaak in Bayonne, waarover- thans, ik durf wel zeggen, de heele wereld spreekt „Dat is .,een oude truc. meneer. Want hij heeft al precies hetzelfde in Orléans gedaan". „Wat? in Orléans?maar daar heeft nooit iemand over gesproken". „Toen hij weer op vrije voeten stond richt te hij natuurlijk met het geld van anderen minstens twintig nieuwe ondernemingen op. maar hij zorgde er wel voor. dat zijn naam niet werd ingeschreven op de lijst van aan deelhouders. Met de millioenen die hij daar in de wacht sleepte richtte hij een lommerd in Orléans opja; nét als in Bayonne met valsche aandeelen. Voor dertig millioen. Maar héél lang heeft dat zaakje niet geduurd, want men kwam er achter. Eén twee drie, om geen gezeur te hebben, richtte hij toen de „Compagnie Foncière d'Entreprises Générales de Travaux Publies" op en met de duiten welke hij daaruit sloeg betaalde hij de dertig millioen. welke hij van Orléans gestolen had, terug. Daar men de gestolen gelden weer te rug kreeg, werd er verder niet over gespro ken. Maar 't was zóó goed gelukt, dat Sta visky besloot om 't zelfde nog eens in Bayon ne te probeeren. En u weet nu, hoe hij er daar in is geslaagd om de menschen er voor twee honderd millioen in te laten loopen". „En wat was Stavisky voor een type?" .Den type. meneer, die zijn heele leven lang overal slachtoffers zal maken. Een echte Don Juan. Buitengewoon knappe verschijning, uiterst elegant en daarbij zoo'n geniale leuge naar, dat iedereen hem wel moet gelooven. Geen vrouw, geen man zelfs die niet onder zijn charme komt. En daarbij het type van den grand-seigneur. Hij geeft minstens vijf millioen per jaar uit voor zijn ..train-de-vie". Auto's, de duurste hotels en restaurants, al tijd een stapel biljetten van duizend, achte loos in zijn zak. Het echte type dat nooit en nergens wacht tot men hem wisselgeld terug geeft Ik herhaal u, meneer, ik, die hem goed ken: twee honderd millioen is vér beneden de waar heid. Als men het totaal van zijn oplichterijen zou becijferen dan zou men tot astronomische getallen komen. En tegelijk kan ik u zessen dat men er nooit in zal slagen om hem te pak ken te krijgen...." HENRY A. TH. LESTURGEON 1 omstreeks dien tijd geheel tot staan was komen. Omstreeks dien tijd is de eerste red dingscolonne de mijn binnengegaan. Het red dingswerk zelve zal waarschijnlijk slechts langzaam van stapel loopen. aangezien men de mijn op ladders moet binnenklim men en rekening moet houden met instor tingen e.d. onder den grond. Lift werd omhoóggeslingerd. BRUEX, 3 Januari (V. D.) Door de mijn explosie werd het stadje Ossegg als door een aardbeving geschokt. Een geweldige steek vlam schoot uit de mijnschacht omhoog met het gevolg, dat in een oogwenk alle omrin gende gebouwen in dichte rookwolken gehuld waren. De lift werd door de kracht der ont ploffing omhoog geslingerd en bleef boven hangen. Uit de puinen van het liftgebouw werden een doode en een gewonde geborgen. De ingeslotenen bevinden zich op een diepte van ruim 300 Meter. Nog steeds is niets bekend over hun lot. De telefoonver bindingen van de mijn zijn vernield. Het is vier mijnwerkers gelukt te vluchten naar een naburig mijncomplex, vanwaar zij langs lad ders naar buiten konden komen, Zij waren door het het inademen van mijngas ziek ge worden en waren dermate uitgeput, dat zij geen mededeelingen konden verstrekken. Langs denzelfden weg, waarlangs deze vier mannen gered zijn. is een reddingsafdeeling de mijn ingegaan. Men weet nog niets om trent hetgeen zij hebben kunnen doen. Rondom de mijn staan de familieleden der ingeslotenen mijnwerkers opeengepakt. Uit geheel N.W. Bohemen zijn reddingswagens en brandweerafdeelingen gealarmeerd. Omtrent de zoorzaak van het gebeurde tast men voorloopig in het duister. VIER SLACHTOFFERS VAN PADDEN STOELVERGIFTIGING MADRID. 3 Jan. (V.D.) Het dagblad .Ta- ricar" meldt, dat nabij het dorpje Las Moscas bij Tarifa 4 wandelaars, en wel 3 Duitschers en een Tsiech dood langs den weg zijn ge vonden. Het schijnt, dat zij onderweg pad denstoelen hebben verzameld en gegeten, en dat daar eenige zwaar vergiftige soorten bij waren. BEKENTENIS VAN DEN MOORDENAAR VAN DEN AFGHAANSCHEN KONING BOMBAY, 3 Jan. (Reuter.) Een dagblad in Kaboel geeft een bekentenis weer. die Ab- doel Chaliq, de moordenaar van Nadir Shah, zou hebben afgelegd, zeggende, dat een schoone vrouw, die hem zeer bekoord had. hem tot de misdaad had aangespoord. Deze had hem tot het uiterste gedreven door hem voor lafaard uit te maken, omdat hij weifelde den koning te dooden als wraak wegens de terechtstelling van haar zwager. AAN GROOT GEVAAR ONTSNAPT Avontuur der Pelikaan vliegers. BOOMTAKJES AAN HET LANDINGSGESTEL Men meldit het vólgente aan de „Bossche Courant"; De Pelikaan maakte haar tweede étappe op de heenreis. Het was nacht en de navigatie als gevolg daarvan extra moeilijk. Soer stuurde, terwijl Smirnoff een dutje deed. Opeens meent de mecanicien onder zich een schurend geluid te hooren. Hi) vliegt naar de cockpit en doet een ruk aan het hoogte-roer, zoodat de machine een scherpe opwaartsche manoeuvre maakt. Groote consternatie in de machine. Met zoeklichten werd de buik van het vlieg tuig geïnspecteerd en daarbij kwam men tot de ontstellende ontdekking, dat er boomtakjes aan het landingsgestel zaten. Men vreesde aanvankelijk dat dit beschadigd kon zijn. waardoor de landing uiterst gevaarlijk zou worden. Een nader onderzoek stelde de be manning wat gerust, hoewel men zonder eenige zekerheid bleef. Men begrijpt onder welk een spanning aan het einde van deze étappe werd geland. Er deed zich gelukkig niets voor, maar het was toch een dubbeltje op z'n kant. Toen men op het vliegveld een onderzoek kon instellen, bleken er denne-takjes aan het landingsgestel te zitten. Men was dus over een bosch gevlogen en wel zóó laag. dat het een bloot toeval is, dat men er heelhuids is afgekomen! AGENDA DONDERDAG 4 JANUARI Stadsschouwburg: Amsterdamsche Tooneel vereeniging: Gijsbrecht van Aemstel 8 uur. Palace: „Ontwakende jeugd". Op het too neel: Liesl Löffler, harp-virtuose. 2.30, 7 en. 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het verliefde hotel". Op het tooneel: 4 Kaöex, de groote attrac tie. 2.30, 7 en 9 15 uur. Luxor Sound Theater: „Als het hart spreekt" en „De Auto-race". 2.30 en 8.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 5 JANUARI Bioscopen, nieuw programma. Bloemendaal: Kennemer Expl Mij. van Onroerende Goederen: verg. van aan deelhouders. 3 uur nam.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 5