TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE. VIERDE KLASSE. RESERVE 1E KLASSE R. K. VOETBAL. VOETBALNIEUWS WANDELSPORT MAAN'DAG 8 JANUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 E. D. O.Bloemendaal (43) Met de zelfde cijfers, waarmede E.D.O. op het Bloemendaal-terrein verloren heeft, heb ben de roodzwarten nu gewonnen. Deze wed strijd was een echt plaatselijke ontmoeting; voor de liefhebbers viel er volop te genieten. Den geheelen wedstrijd heeft de thuisclub het spel grootendeels in handen gehad, maar toch heeft Bloemendaal tot twee maal toe de lei ding gehad. Dit had zij te danken aan zeer enthousiast spel en aan de snelle uitvallen, die zeer gevaarlijk waren. De overwinning voor E.D.O. was zeer zeker verdiend, want dikwijls ontkwam het Bloemendaal-doel als door een wonder aan een doorboring. Bovendien miste Koppen een penalty. Bloemendaal was overi gens niet gelukkig, dat zij behalve de twee in vallers, die zij reeds had, na rust ook nog haar midhalf Beijk moest missen. Onder leiding van scheidsrechter Weber stellen de elftallen zich als volgt op: E.D.O. Van Roon, K. Zandstra. G. Zandstra, Jansen, v. d. Putten, Oomen, Nottrot, Koppen, Goemaat, Perukel Jr., J. W. Koene. Bloemendaal: Van Leuven, v. Gelder, Kohier, De Bock, J. Kammeijer, De Wilde, Beijk, Immer, IJfs, Jonker gauw, Metten. Bloemendaal trapt tegen wind in af; Kam meijer krijgt den bal toegespeeld; zijn voor zet werkt K. Zandstra tot hoekschop. Direct daarop krijgt Koenen een soortgelijke kans, doch hij schiet naast het doel, inplaats den bal voor te zetten. Het spel gaat snel op en neer; om beurten zijn de doelen in gevaar. Al spoedig heeft De Bock succes als hij hoog Inschiet (01). Dan komt de thuisclub los. Goemaat schiet hard tegen de lat. Eenige hoekschoppen op het Bloemendaal-doel hebben geen succes. Steeds wordt nu op de Bloemendaal-helft gespeeld. Immer maakt hands in het straf schopgebied; Koppen weet de penalty te be nutten (1—1). Het regent nu hoekschoppen op het Bloe mendaal-doel, doch de stand blijft tot rust ongewijzigd. De tweede helft wordt ingezet met een aan val van E.D.O. Nottrot zet goed voor. maar Goemaat kopt rakelings over. De enkele uit vallen van Bloemendaal worden gekeerd. E.D.O. neemt weer het spel in handen; een aanval, geleid door Goemaat, geeft Koppen een gemakkelijke kans, doch Metten redt keurig. Eindelijk komt dan een goal als Nottrot voorzet en Koene deze kans benut (21). Bloemendaal geeft zich nog lang niet gewon nen: haar aanvallen worden beter van opzet. Kohier weet met een kopbal gelijk te maken (2—2). Dezelfde speler geeft uit een hoekschop zijn club de leiding (2—3). Even is E.D.O. hierdoor ontmoedigd, maar als zij haar zelfvertrouwen weer heeft her wonnen, is door Goemaat de stand wederom gelijk (3—3). De aanvallen van Bloemendaal zijn nog steeds gevaarlijk, maar het witte doel wordt als het ware bekogeld. Tal van hoekschoppen worden genomen, doch succes blijft uit. Éin delijk weet Nottrot met een hard schot via den paal zijn club de overwinning te bezorgen (4—3). Spoedig hierop komt het einde. KinheimH. R. C. (23) Na de fraaie overwinning op Z.V.V. werkt deze nederlaag tegen het zwakke H.R.C. als een koude douche. Kinheim speelde een vrij lusteloos partijtje, waarbij de wil om te win nen ontbrak. H.R.C. werkte hard waardoor zij haar tekort in techniek aanvulde. Kinheim heeft een invaller voor haar spil Druyven Sr. Groeneveld Jr. speelde nu op de spilplaats en W. Stals rechtshalf. H.R.C. is geheel vol ledig. H.R.C. zet er van wind af direct een flink tempo in; Druyven in het Kinhïmdoel moet al spoedig optreden, waarbij een hard schot in den benedenhoek mooi door hem gestopt wordt. Als Kinheim ook los komt, volgen spoedig enkele kansen op het H.R.C.-doel. Na tien minuten komt het eerste doelpunt als een schot op het HR.C.-doel door een back van richting wordt veranderd. (10). H.R.C. werkt stug verder en heeft een kwartier vóór de rust succes als Beneker de Kinheim-verdediging passeert en kalm langs den uitloopenden Druyven plaatst. (11). Kinheim krijgt voor de rust nog twee fraaie kansen, welke echter onbenut worden gelaten. Rust 11. Na de rust krijgt Kinheim den wind in den rug. Direct zit Kinheim voor het H.R.C.-doel, waar de achterhoede een goede partij staat te spelen. Kinheim dringt geheel H.R.C. te- ]yig. wat een tactische fout is. Bovendien ontbreekt het noodige enthousiasme. De H. R. C.-spelers werken als paarden en hebben na tien minuten succes als de linksbuiten er alleen van door gaat en met een mooi schot doelpunt. (12). Kinheim speelt steeds op links, van welke wing weinig kracht uitgaat. Als H.R.C. er weer eens van door gaat, komt Beneker voor het open doel en maakt geen fout. (13). Kinheim ziet nu pas het gevaar in. Stals gaat naar voren; er komt wat meer enthou siasme. doch heel H.R.C. staat te verdedigen. Er is geen doorkomen aan. Nog eenmaal weet W. Groeneveld met een hard schot het H.R.C. net te vinden en dan is 't eindigen. SchotenU. V. S. (13) De gedwongen rust heeft de Schoten-spe- lers geen goed gedaan; er werd althans min der gepresteerd, dan anders. Vooral de voor hoede schoot in snelheid te kort. Vele kan sen werden er geboden, maar geen van alle benut. Direct na den aftrap zien wij een vlug gen wedstrijd, met U. V. S. iets beter spe lend. Het goede en snelle afgeven valt bij de Leidenaars te loven. Na een heel goeden aan val van U. V. S. weet Platteel onhoudbaar te doelpunten (01). Dit is het sein voor de Schotenspelers, om wat flinker aan te pakken. Inderdaad zijn zij nu meer aanvallend, maar het goede schot ontbreekt. Bij een ongeoorloofd afhou den. krijgt Schoten een penalty te nemen, welke door Hetem benut wordt (11). Spoedig hierop is het rusteen. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld; beide achterhoeden krijgen druk werk. Voor- loopig houden ze stand, totdat uit een scrim mage voor het Schotendoel de bal juist in den uitersten hoek van den goal verdwijnt. De aanvallen van U. V. S. blijven gevaarlij ker. De linksbuiten en rechtsbinnen van Schoten krijgen een kans om te scoren, maar het lukt hun niet. De rechtsbuiten van U. V. S. brengt zijn club in veilige haven door No. 3 te scoren. Schoten heeft in dit jaar haar eerste nederlaag te pakken. HillinenAlphia (51) Het spel gaat snel heen en weer, met de thuisclub in de meerderheid; de meeste aanvallen stranden op offside of in laatste instantie op den keeper. Na 20 minuten profiteert E. Scholten van een val van den keeper en opent de score. Vijf minuten later scoort Willemse uit een goeden voorzet van De Water onhoudbaar in den bovenhoek (20). Direct na den af trap gaat de bal naar voren, via De Water is nummer 3 gescoord, waarmede de rust komt. De tweede helft is nog geen twee minuten oud als Alphia den achterstand verkleint, doch Warmerdam scoort vijf minuten later via den paal no. 4. Kort daarop loopt Braam door de geheele verdediging heen en voor de vijfde maal moet de keeper visschen (51). Nog werd een doelpunt van Hillinen niet toegekend. Daarna komt het einde. O. S. V.De Kennemers (42) De Kennemers hebben het in Oostzaan lee- lijk laten zitten, doordat zij van hun ern stigste concurrent een nederlaag kregen te incasseeren. Reeds na vier minuten heeft de Boer na een halve misser van Duiveman met een hard schot succes. (10). O.S.V. blijft sterker; wanneer Effern op v. Coezand terugspeelt, doet hij dit zóó hard, dat de bal in het Kennemer-net belandt. (2—0). Toen kwamen de Wij kers er even beter in. Als Van Coezand reeds gepasseerd is, redt Effern. Een goede voorzet van rechts komt op 't hoofd van Horeman, doch de doelman stopt keurig. Een hoekschop heeft op het O.S.V.doel geen succes, doch den volgenden kopt Effern mooi in. (21). Na de rust een fortuinlijk begin voor O.S.V. want als Lindner valt, maakt De Boer 3—1. De strijd gaat thans gelijk op. Na 25 minu ten zet Schipper goed voor en Groot ver kleint in eens den achterstand. (32). De Kennemers zijn thans sterker. Vier mi nuten voor het einde wordt dan het lot ten gunste van O.S.V. beslist, als de linksbinnen van verren afstand op het Kennemers-doel schiet en Van Ccezand den niet onhoudbaren bal laat gaan. 14—2). Met O.S.V. in den aanval komt het einde. Beverwijk—S. C. A. (5—1) De Wij kers ontplooien direct een mooie partij voetbal. De theorie van Marshall, den nieuwen trainer, heeft al invloed op het spel. Diverse goed gerichte schoten keert de S. C. A.-keeper goed; hij is ook de man die S. C. A. voor een debacle heeft behoed. Als de spil van Beverwijk even het veld moet veralten, profiteert S. C. A. daar dankbaar van; zij scoort op solide wijze haar eenige doelpunt (01). De Wijkers vallen geregeld aan; als hun spil weer zijn plaats inneemt, zorgen Teeling en Markx voor twee goede doelpunten, zoodat de rust ingaat met 21 voor de Wij kers. Na de rust heeft Beverwijk het wind- voordeel. De Amsterdamsche keeper verricht won deren; hij maakt diverse gevaarlijke scho ten op sublieme wijze onschadelijk. De druk op het S. C. A.-doel blijft aan houden; hoe de achterhoede ook zwoegt, tenslotte moet zij zwichten voor de steeds terugkomende Wijkers, die door Maanhout den stand op 31 brengen. Nadat de keeper weer eenige malen zegevierend uit den strijd gekomen is moet hij zwichten voor een mooi schot van Markx (41). Nog blijkt het niet genoeg te zijn want vijf minuten later is het Tee ling, die no. 5 in de touwen jaagt (51). T. H. B.—R. C. L. (0—2) In een spannende partij heeft T. H. B. van het enthousiast spelende R. C. L. verloren. In de Boys-gelederen wilde het maar niet vlot ten; het geluk was nog al met de Leidenaars. Zij beschikten buitendien over een uitstekend spelenden keeper, die er de onmogelijkste schoten wist uit te houden. Tot de rust werd er niet gescoord. Na de rust eenzelfde spel. Toen de Boys tegen het einde er alles op zetten en alles naar voren ging, brak R. C. L. er tweemaal doorheen en wist al zoo de overwinning te be halen. Na dezen wedstrijd is T. H. B. haar kampioenskans kwijt. Haarlem 2—H. F. C. 2 (6—3) Ook de tweede wedstrijd tusschen deze beide elftallen is in een verdiende overwin ning voor Haarlem n geëindigd. De roodbroe- ken speelden veel beter dan H. F. C. De uit slag is dan ook geenszins geflatteerd. De opstellingen waren als volgt: Haarlem II: Hoeben, Van Woerkom, Bulssink, Torringa, 'Schornagel. Van der Valk, Klipp, Bieshaar, Dik, Schouten, Hurkmans H. F. C. II: Hagenaar, Van den Berg, Denijs, Van Zwijndrecht, Van Riemsdijk. Ten Have Jr., Ten Have Sr., Kuyk. Les. Wittebol. Jonker. De eerste aanvallen zijn voor Haarlem, maar de beide H. F. C.-backs weten nog stand te houden. Bij een der H. F. C.-aanvallen kopt Hagenaar een voorzet van rechts goed terug voor den goal, waarna Denijs niet de minste moeite heeft om H. F. C. de leiding te geven. (01). Haarlem wordt hierna echter overwegend sterker; vooral door toedoen van Hurkmans ontstaan er vele gevaarlijke oogen- blikken voor het doel van H. F. C. Na een voorzet van rechts wordt de bal door Bieshaar en Dik over de lijn gewerkt. (11). Haarlem blijft sterker; na goed werk van Dik kan Klipp gemakkelijk het tweede doel punt scoren (21). Even later geeft Klipp een goeden voorzet, waarna Schouten goed inkopt. (31). Het verdedigen van de H. F. C.-achterhoede laat veel te wenschen over; Haarlem blijft dan ook voortdurend een sterken druk op het H. F. C.-doel uitoefenen. De bezoekers weten dan een keurig tegen- punt te scoren door Hagenaar, die van dicht bij hard inschiet. (3—2). Met dezen stand breekt de rust aan. Ook in de tweede helft blijft Haarlem ster ker, maar toch is H. F. C. de eerste, die een doelpunt weet te scoren en wel door toedoen van Ten Have Sr.. die door tal van beenen heen inschiet (33). Hierna is het met H. F. C. afgeloopen. Aan val op aanval wordt door de Haarlemmers ondernomen; Hurkmans weet kort na elkaar twee goede goals te scoren, waarmee hij Haarlem in veilige haven brengt (53). Kort voor het einde weet Klipp nog een doelpunt aan de score toe te voegen, waar mee hij dus den eindstand op 63 brengt. R. C. H. 2—E. D. O. 2 (1—1) Evenals de eerste wedstrijd is de return wedstrijd op het R.C.H.-terrein in een ge lijk spel geëindigd, een uitslag waarmede beide partijen tevreden mogen zijn. Nadat kort na het begin een voorzet van rechts de bal tegen de R.C.H.-doellat ge schoten werd, kogelde Martin het leer voor open doel tegen den paal; kort daarna werkte hij een voorzet van Van der Meulen juist naast het ch>el. De strijd verliep inmiddels met wederzijds goed opgezetten aanvallen, die echter alle door de verdedigingen werden afgeslagen. Als het rust is, is de stand nog 0—0. De tweede helft geeft ongeveer hetzelfde verloop, de verdedigingen hebben de over hand; zelfs als R.C.H. een strafschop toege wezen krijgt wordt deze onbenut gelaten. Het is tenslotte E.D.O., dat daarna de lei ding neemt na enkele corners op het R.C.H.- doel; dan volgt er nog een vinnige strijd, waarin het Martin gelukt, om de partijen weer op gelijken voet te brengen (1—1). Beide parijten blijken hiermede hun kruit verscho ten te hebben. HAARL VOETBALBOND DE UITSLAGEN. 1 A: Bloemendaal 2Schoten 2 40 E. D. O. 5Damiaten 13l Haarlem 3Kinheim 2 23 Ripper daE. D. O. 4 31 1 B: R. C. H. 3—E. D. O. 3 3—4 D. I. O.Haarlem 4 44 I. V. O.Spaarnevogels 01 R. C. H. 5—H. F. C. 3 3—2 2 A: Hillegom 2E. D. O. 7 uitgesteld. 2 B: D. S. K—E. D. O. 6 uitgesteld. 2 C: Zandvoort 2Haarlem 5 61 Hillinen 2—V. V. H. 2—1 2 D: Spaarnevogels 2Ripperda 2 42 R. C. H. 6Stormvogels 4 41 Beverwijk 2Spaarndam 21 T. H. B. 3—Kinheim 3 1—7 V. S. V. 3-D. I. O. 2 7—0 3 A: E. D. O. 9Kennemers 7 05 V. V. H. 3Zeemeeuwen 5 111 Hillegom 4Spaarnestad 3 20 Kinheim 5—D. C. O. 4 12—1 3 B: Schoten 3Swastika 2 02 D. I. O. 3—V. S. V. 5 5—7 D. O. A.—R. C. H. S 2—4 V. O. G. 2—Beverwijk 4 3—2 3 D; BrederodeI. V. O. 2 21 Haarlem 6VI. Vogels 2 150 Kinheim 4Spaarndam 2 02 3 E' Brederode 2—Bloemendaal 4 07 T. H. B. 4—Ripperda 3 3—0 3 F: Kennemers 9—E. D O. 8 42 D O. A. 2—R. C. H. 11 2—6 3 G: Schoten 4Rozenprleel 2 2l Haarlem 8—V. V. B. 3 1—8 E. D. O. 10Hillinen 4 Hillinen n. o. R. C. H. 9—Hillegom 3 6—5 D. I. O. 4—Schoten 5 0—1 3 J: Bloemendaal 5De Ce O 3 23 I. V. O. 3Heemstede 3 81 Hillinen 5—H. S. V. 2 8—0 3 K: HalfwegBloemendaal 6 31 Swastika 3—E. H. S. 3 0—5 3 L: Ripperda 4D. S. K. 3 51 Haarlem 7Vijfhuizen 41 JUNIORES Afd. A: E. D. O. a—R. C. H. a 2—4 Stormvogels laHaarlem a 04 Afd. B* SpaarndamBeverwijk a 25 Afd. C: E. D. O. bHaarlem b 311 Afd. D: D. W. O.Haarlem c 51 R. C. H. d—H. F. C. e 13—1 I. V. O.Bloemendaal c 120 Afd. E: R. C. H. 1Brederode 51 Haarlem dE. D O. c 22 R. C. H. e—D. I. O. 2—4 Afd. F: Spaarnevogels—R. C. H. h 0—5 R. C. H. g—V. O. G. 1—8 SwastikaHillinen 112 E. T. O—Hillegom 0—2 NOORDELIJKE AFDEELING Adspiranten: Beverwijk a—Kinheim a 0—1 Beverwijk cKinheim c 121 Kennemers b-Kinheim b 22 Kinheim d—Kennemers c 110 Eerste klasse A. RipperdaE. D. O. 4 (31) Deze wedstrijd is verdiend gewonnen door Ripperda. Bij half elf laat de scheidsrechter beginnen, en Ripperda trapt af. Het veld is erg glad; de spelers raakten blijkbaar ver moeid. mede door den langen stilstand, dien ze hadden gehad. Na 15 minuten breekt E. D. O. door en leidt (01). Lang plezier heeft ze hier echter'niet van, want kort hierop scoort Riethoff mooi den gelijkmaker. Het gaat nu nogal forsch, wat de scheidsrechter niet ongestraft laat. Hij deelt aan weerskanten vrije tra open en waar schuwingen uit. Een back van E. D. O. begaat de fout om in het beruchte gebied zijn tegen stander te haken. De scheidsrechter wijst naar de stip. De Roode voltrekt het vonnis. (2—1). Met dezen stand breekt de rust aan. Na rust speelt Ripperda met wind mee; me nige aanval wordt opgezet, maar telkens wis ten de doelverdedigers te redden. Riethoff vergroot den voorsprong (31). Ieder is blij als de scheidsrechter het einde aankondigt. E. D. O. 5Damiaten (131) De thuisclub zette haar overwinningenreeks voort. Nu was het Damiaten, die een gevoelige nederlaag kreeg. De bezoekers, die met negen man verschenen, hadden niets in te bren gen. Van stonde af aan is E.D.O. aan het woord. In de eerste helft weet de thuisclub zeven maal te scoren, waartegenover Damia ten slechts aanmaal scoort. Ook in de tweede helft is de thuisclub de sterkste; geleidelijk weet E. D. O. den stand op te voeren. Het einde komt met een 131-overwinning voor E. D. O. 5. Haarlem 3Kinheim 2 (23) Ondanks het feit, dat Kinheim 2 in het veld niet bepaald sterker was, heeft zij toch volko men verdiend deze wedstrijd gewonnen. Vooral in de eerste helft kan Haarlem er niet goed in komen. Daar Kinheim ook niet veel presteert, ontstaat er een vrijwel gelijk op gaande spanninglooze strijd. Voor rust wordt slechts éénmaal gescoord en v/el door den rechtsbuiten van Kinheim, die met een mooi schot de score opent (0l). Met dezen stand wordt van doel verwisseld. In de tweede helft is ae strijd een beetje levendiger. Voor de spanning is het jammer, dat Kinheim juist in deze periode haar restee- rende twee doelpunten maakt, beide van dichtbij gescoord (03). Haarlem geeft den moed echter geenszins op; Van Vreeden weet op goede wijze tegen te scoren (13).- Tenslotte weet Cornet nog een doelpunt voor Haarlem te maken (23). Hierbij blijft het. EERSTE KLASSE B. R. C. H. 3—E. D. O. 3 (3—4) In den beginne ontwikkelt zich een gelijk opgaande strijd, waarin E.D.O. enthousiaster, R. C. H. echter beter voetbal speelt. Wanneer de R. C. H.-defensie onvoldoende afhoudt, opent E.D.O. 3 de score. In de R.C.H.-achter- hoede hapert het nogal eens. terwijl de voor hoede volhardt in veel te kort spel. E D. O. v/eet voor de rust nog tweemaal van fouten van R. C. H. te profiteeren, waarmede zij den stand op 30 brengen. Na de rust opent R. C. H. met een serie aan vallen, waarvan er een met succes bekroond wordt (1—3). Weer weet E.D.O. een fout uit te buiten; zij brengt den stand op 14. R. C. H. geeft zich nog lang niet gewonnen; zij wint zienderoogen meer terrein. Het resultaat blijft niet uit. Kort achter elkaar scoort zijn tweemaal. De gelijk maker laat echter op zich wachten, zoodat E. D. O. dezen spannenden kamp met 43 wint. R. C. H. 5—H. F. C. 3 (3—2) Er ontwikkelt zich een goed gelijk opgaande strijd, waarin de achterhoeden steeds zege vierend uit den strijd komen. De Racingaan- vallen zijn echter gevaarlijker, dan die van H.F.C. Na een half uur neemt R.C.H. 5 met een mooien goa! de leiding (10). Rust. Na de hervatting krijgt de H.F.C.-achter- hoede het even zwaar te verantwoorden; dat R.C.H. 5 in deze periode slechts twee doel punten scoorde, was aan het uitstekend spelend backstel te danken. Als ongeveer een kwartier voor het einde een der R.C.H.'ers het veld verlaat neemt H.F.C. het spel in han den en scoort twee fraaie doelpunten. R.C.H. 5 zet nu de tanden op elkaar en weet HJ.C. 3 verder scoren te beletten. D. I. O.Haarlem 4 (44) Direct na het begin vangt D. I. O. met een serie aanvallen op het Haarlem-doel aan. De Vries heeft er echter goed het oog in en weet telkens het gevaar te bezweren. De linkervleugel van Haarlem gaat er snel van door. Paardebek geeft aan Haarlem de leiding (0—1). Dit is D. I. O. te bar. Goed opgetuwd door Stals, weet zij spoedig door Witkamp gelijk te maken (11) Kort daarop geeft dezelfde speler aan D. I. O. met een mooien kopbal de leiding (21). Komman profiteert van een fout van D. I. O. (2—2). Nog is dit niet genoeg. Eerst geeft Van Ham aan D. I. O. opnieuw de leiding, waarna Caljauw gelijk maakt (33). De tweede helft kenmerkt zich door een overwicht van D. I. O., spoedig uitgedrukt door een fraai doelpunt van D. I. O.'s mid denvoor (43). D. I. O. begaat nu de fout om Haarlem in te sluiten. Er is geen doorkomen meer aan. Wanneer kort voor het einde Paardebek voor Haarlem scoort, moet D. I. O. zich on danks haar overwicht met een gelijk spel tevreden stellen (44). I. V. O.Spaarnevogels (01) Na een spannenden wedstrijd, die onder uitstekende leiding van den heer Peterse gespeeld werd, is het den bezoekers gelukt, op het allerlaatste oogenblik de zege te be halen. Doordat een der I. V. O. backs uitgleed, rolde de bal in doel, zoodat het doelpunt op gelukkige wijze tot stand kwam, al was het tenslotte wei verdiend. De Vogels speelden voor rust met den harden wind in den rug, doch slaagden er niet in, te scoren. De I. V. O. uitvallen waren zeer gevaarlijk; beide doelen ontsnapten eenmaal zeer gelukkig. Na de hervatting was I. V. O. meestal iets sterker, doch het samenspel vlotte bij Spaar nevogels beter. Bij I. V. O. werd de midvoor zeer gemist, hierdoor ontbrak de leider ln den aanval. Een mooi schot van S. de Vries kwam te gen de lat. Aan de andere zijde had de I. V. O.-verdediging de grootste moeite om aan den goed samenspelenden Spaarnevogels- aanval het hoofd te bieden. Eerst drie mi nuten voor tijd moest zij bezwijken, zij het ook op hierbovenomschreven wijze. Het einde van dezen forschen, doch zeer fairen strijd kwam met 01 De Uitslagen. H.M.S.—Fortitudo 2—1 V.V.Z.—D.E.M. 2—3 De Meer—V.V.IJ. 2—5 Wilskracht—E.M.M. 3—2 SantpoortGraaf Willem 4—1 T.Y.B.B.Spartaan 1—2 G.D.A.S.J.C. 4—0 Onze GezellenGeel Wit 2—0 Teylin gen—Leiden 9—0 L, en S.—P.F.C. 1—3 DIOC. R.'K. HAARL. VOETBALBOND D.S.S. I—Roda I VOETBAL IN ENGELAND De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden luiden als volgt: AsenalSheffield Wednesday 1l Aston Villa—Tottenham Hotspur l5 Blackburn RoversDerby County 21 Everton—Birmingham 20 Huddersfield Town—Portsmouth 40 Manchester CityLeicester City 1i Middlesbrough—West Bromwlch Albion 3—0 Newcastle United—Leeds United 20 Sheffield United—Liverpool 22 Stoke City—Sunderland 3—0 Wolverhampton WanderersChelsea 11 Herbert Chapman overleden. De beroemde manager Herbert Chapman van ce Londensche beroepsvoetbalclub Ar senal is tengevolge van een longontste king na een ziekbed van slechts drie dagen overleden. Het overlijdensbericht van Herbert Chap man heeft niet alleen ln Engeland, doch over al in de wereld, waar sport beoefend wordt, aiepe verslagenheid gewekt. Er is :n de laatste twintig jaren wel niemand geweest, in welken tak van sport ook, die per soonlijk zooveel heeft bijgedragen tot de po- pularisatie en de vervolmaking van het spel, waarmede hij zoo nauw verbonden is geweest. Niet alleen dat hij als manager van enkele der grootste prof. clubs het commercieels gedeelte van het beroeps voetbal tot in de puntjes verstond en deze clubs tot grooten bloei bracht, zijn practlsche ervaring van het spel als gevolg van het feit, dat hijzelf als prof. voor de verschillende vereenlgingen uit kwam, kwam hem in den omgang met en be oordeeling van spelers zeer goed te stade. Door zijn groote menschenkennis bleek hem weldra, of een speler over de karaktereigen schappen beschikte, die voor het uitkomen in een eerste klasse ploeg noodig waren en of diens opvatting van het spel strookte met die zijner teamgenooten. Slechts zelden kwam het dan ook voor, dat hij een speler opnam die niet in het ploegverband paste. Doch zijn grootste successen waren een ge volg van het feit. dat hij in tegenstelling met de meeste ..zoogenaamde" voetbal-leiders, de gewaarwordingen van een speler gedurende den wedstrijd kon aanvoelen. Hij legde er herhaaldelijk den nadruk op, dat men om spelers 'te kunnen beoordeelen en hun aanwijzingen te geven, hetzelfde gees telijk proces moet hebben meegemaakt als dat. hetwelk zich aan een speler op het veld, omringd door een muur van duizenden toe schouwers. bij den aanvang en gedurende een match voltrekt. De geestelijke „make-up" en het temperament werden door Chapman even goed bestudeerd als de technische capa citeiten. De tactische veranderingen en nieuwighe den, die hij van tijd tot tijd in het spel heeft gebracht, hebben bijna zonder uitzondering succes voor het door hem geleide elftal opge leverd. Chapman, die eigenlijk mijn-ingenieur van beroep was, speelde in zijn jeugd voor enkele eerste klasse clubs, om bij Tottenham Hotspurs, destijds, nog in lagere regionen spelend, zijn prof. carrière te besluiten. Na beëindiging van zijn loopbaan kwam hij in plaats van den oorspronkelijker aangewezen functionaris als manager bij Northampton, welke club hij in twee jaar tïids van de laag ste plaats op de ranglijst der Southern League tot het kampioenschap wist te brengen. Dit succes vestigde de aandacht der groote clubs op hem en na korten tijd werd hij manager van Huddersfield Town. Ook deze vereenlging bracht hij tot bloei; eerst kwam promotie naar de eerste klasse, toen werd de beker ge wonnen en dit alles werd bekroond door drie achtereenvolgende kampioenschappen. En ook de Arsenal won onder zijn leiding den beker en het kampioenschap der League en werd één der sterkste bolwerken der Engel- sche voetbalmaatschappij. Om het wereldkampioenschap. In de Zaterdag te Rome gehouden verga dering van het organisatiecomité van hefc voetbalwereldkampioenschap zijn de rappor ten van de verschillende groepen behandeld. De data, waarop gespeeld zal worden, zijn: voor de eerste ronde 27 Mei a.s., voor de twee de ronde 31 Mei, voor de derde ronde 3 Juni en de finale op 10 Juni. Het organisatie-co mité stelde vast, dat de finale te Rome ge houden zal worden. Nader wordt uit Rome gemeld: Zaterdag heeft hier ter stede een vergade ring plaats gehad van de Executieve Com missie van de F.I.F.A. waarin op enkele on dergeschikte punten na alle aanhangige kwesties met betrekking tot de wereldkam pioenschappen worden opgelost. Eind Fe bruari zal te Parijs een vergadering worden gehouden van het Executieve Comité van de F.I.F.A. en het organisatiecomité der wereld kampioenschappen en op 3 Mei zal dan te Rome de beslissing vallen inzake de fina listen. Op de vergadering van Zaterdag waren aanwezig: Dr. Bauwens, Dr. Schricker, Fi scher. Max Vacara en de secretaris van den Italiaanschen voetbalbond, Brassi. Na oplossing van technische kwestie, zooals toegangsprijzen, perskaarten enz. werden de data en de plaatsen van de elndwedstrijden vastgesteld, met het volgende resultaat: Eerste ronde: op 27 Mei te Genua, Turijn, Milaan. Triëst, Bologna, Florence, Rome en Napels. Tweede ronde: Op 31 Mei te Milaan, Turijn, Bologna en Napels. Demi-finale: op 3 Juni te Milaan en Rome. Inzake de overige wedstrijden werd het volgende bepaald: Groep 1 tot 3: Cuba, Haiti, Mexico. Brazilië, Peru. Argentinië en Chili moeten binnen vier weken hun wedstrijddata bekend maken. Groep 4: Egypte, Turkije en Palestina spe len hun voorwedstrijden op 15, 18 en 23 Maart resp. te Cairo en Alexandrië. Groep 5: Zweden staat reeds geruimen tijd vast als groepswinnaar. Groep 6: Portugal en Spanje ontmoeten, elkaar op 11 en 18 Maart. Groep 7: Italië en Griekenland spelen op 18 Maart te Milaan. Groep 8: Bulgarije en Hongarije spelen op 18 Maart te Sofia. De wedstrijd Oostenrijk—Bulgarije moet tusschen 1 en 15 April plaats vinden. Groep 9: Tsjecho-Slowakïje en Polen hou den hun returnmatch op 15 April te Praag. Groep 10: De beslissingswedstrijd tusschen Joego-Slavië en Roemenië beide landen speelden onbeslist tegen Zwitserland wordt op 15 April te Boekarest gespeeld. Groep 11: Ierland—België op 25 Februari te Dublin: NederlandIerland op 2 April te Amsterdam; BelgiëNederland op 29 April te Antwerpen. Groep 12: Luxemburg op 11 Maart tegen Duitschland en op 15 April tegen Frankrijk. Beide ontmoetingen zullen te Luxemburg worden gehouden. Jan Passtoors. Zondag j.l. nam de Haarlemsche Wandel sport Vereenlging ,.Jan Pastoors" deel aan den 35 K.M, marsch, uitgeschreven door de Vo'ewijckers te Amsterdam. Alle leden vol brachten dezen fraaien marsch en ontvin gen daarvoor de mooie Volewijckers- medaille.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11