SPORTBLAD VAN HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 8 JANUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD SP9RT t. SPEL De heer H. A. Meerum Terwogè is Zaterdag ji. gehuldigd ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als sportredacteur van de Nieuwe Rotterdamsche Courant. De jubilaris heeft stellig meer dan eenig ander sportjournalist gedaan, om te helpen de zoo snel groeiende sport be weging hier te lande in de juiste banen te leiden en te houden. De Fransche athleet Jules Ladoumègue is na veel onverkwikkelijk geschrijf en ruzie makerij, thans benoemd tot trainer van den Franschen Athletiekbond. Een interessante foto uit d:en hockeywedstrijd Amsterdam—Bloemendaal, terwijl Bloemendaal's doelman zich weert. Te Parij-s is onlangs op een kunstijsbaan de eerste wedstrijd, gehouden op de nieuwe ijs-fietsen. Het lijkt ons een glibberige sport die heel wat evenwichtskunst zal vergen. Nog een moment uit den eerste klasse hockeywedstrijd tussphen Amsterdam en Bloemendaal. De Haarlemsche en Amsterdamsche „kegeljongens" hebben een wedstrijd ge speeld, waarin de Haarlemsche ploeg, hierboven afgebeeld een eervolle nederlaag leed. Georges Carpentier, eens Frankrijk's groot ste bokser, kan ook de verleiding om het nog eens te gaan probee- ren, niet weerstaan. Het elftal van Schoten, dat het nieuwe jaar met een 31 nederlaag tegen U. V. S. heeft ingezet. Van links naar rechts knielend: Kort, Rootlieb, Kedde, Maas, Hetem. StaandeOorthuis, Pieters, Hoff, Van Hoon, Van Putten, Steenbegen en de voorzitter Lohmann, De bekende biljarter Gehrels heeft 't kam pioenschap 2e klasse groot biljart gewonnen met een totaalgemid delde van 14.28. Daar een gemiddelde van 12.01 de grens is van deze klasse, keert deze speler thans, na een 2-jarig tweede klasse schap. weder in de hoogste afdeeling terug Dit is de Oekraïner Garka- wienko, een man, met wien het beter eten dan vechten is, want hij won te Berlijn het wereld kampioenschap wonstelen zwaargewicht De Fransche vlieger Derfiotite heeft met een klein sport vliegtuig een snelheid van 332 K.M. per uur bereikt en daarmede voor deze categorie een nieuw wereldrecord gevestigd. De Amerikaansche Athletiek bond reikt telken jare de Sullivan medaille uit aan den athleet die in het afgeloopen seizoen de beste prestatie heeft geleverd. Ditmaal is Glen Cunningham, Amerikaansch kampioen op 800 en 400 Meter, de gelukkige.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9