WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN Het programma voor Zondag. DE OVERIGE EERSTE KLASSERS TWEEDE KLASSE MAANDAG 15 JANUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 AFDEELING I. Eerste klasse: AjaxHaarlem 32 't GooiHermes-D.V.S. 42 Z.P.C.—A.D.O. 4—5 Sparta—H.F.C. 03 Tweede klasse A: A.F.C.—Kinheim 3—2 D.W.S.—O.V.V.O. 2—1 Tweede klasse E BloemendaalSpartaan 21 D.O.S.—T.O.G. 3—2 B F.C.Velox 04 HerculesV.V.A. 12 E.D.O.—Blauw Wit 4—5 Derde klasse A: Purmersteijn—D.W.V. 51 K.V.V.Meervogels 11 Viei'de klasse B: A.D.W.Q.S C. 5—6 S.C.A.Zaanlandia 20 Reserve eerste klasse: H.F.C. 2—E.D.O. 2 2—1 Hilversum 2—R.C.H. 2 2—3 Haarlem 2Stormvogels 2 15 Reserve tweede klasse A: V.S.V. 2—West Frisia 2 0—0 Reserve derde klasse A: Ajax 4—Alcm. Vietrlx 3 2—1 AFDEELING II. Eerste klasse: V.U.C^—Excelsior 45 StormvogelsXerxes 10 R.C.H.D.H.C. 1—0 H.B.S.Hilversum 32 Tweede klasse A: De Hollandiaan—C.V.V. 2—4 Quick—R.F.C. 1—3 S.V.V.—H.V.V. 1—10 Derde klasse A: ZandvoortHillinen 71 R.V.C.—Laakkwartier 4—2. Reserve eerste klasse: H.B.S. 2—Sparta 2 1—0 Excelsior 2—C.V.V. 2 0—2 AFDEELING III. Eerste klasse: VitesseTubantia 34 Ensch. Boys—A.G.O.V.V. 1—2 Hengelo—Wageningen 3—1 P.E.C.Enschedé 05 HeraclesGo ahead 00 Tweede klasse A: Robur et VelocitasGolto 11 DotoBorne 110 K.H.C.—Rigtersbleek 3—5 Tweede klasse B: N.E.C.A.Z.C. 2—1 AFDEELING IV. Eerste klasse: Longa—M.V.V. 6—2 B.V.V.—Bleijerheide 3—0 EindhovenWillem II 03 AFDEELING V. Eerste klasse: G.V.A.V.Veendam 2—1 AchillesBe Quick 05 RANGLIJSTJES. AFDEELING I. EERSTE KLASSE gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. gem Ajax 13 12 7 1 24 50—22 1.85 V. S. V. 12 8 0 4 16 34—27 1.33 Z. F. C. 13 7 0 6 14 43—24 1.08 Feijenoord 12 6 1 5 13 25—26 1.08 Sparta 13 7 0 6 14 2836 1.08 Hermes-D.V.S. 13 6 0 7 12 37—35 0.92 H. F. C. 13 5 2 6 12 22—30 0.92 A. D. O. 13 5 1 7 11 38—39 0.85 Haarlem 13 3 1 9 7 24—40 0.54 't Gooi 13 2 1 10 5 23—35 0.38 TWEEDE KLASSE A: Z. V. V. 12 8 3 1 19 32—16 1.58 D. W. S. 13 8 3 2 19 32—15 1.46 West Frisia 12 7 2 3 16 33—18 1.33 Kinheim 11 4 3 4 11 25—22 1.— Zeeburgia 11 4 3 4 11 15—16 1.— W. F. C. 12 5 1 6 11 21—31 0.92 A^m. Victrix 12 2 4 6 8 21—24 0.67 O V. V O. 12 3 2 7 8 15—23 0.67 A. F. C. 12 3 2 7 8 24—36 0.67 H. R. C. 11 3 1 7 7 16—33 0.64 TWEEDE KLASSE B: Blauw Wit 13 9 4 0 22 47—17 1:69 Velox 13 9 4 0 22 45—15 1.69 E. D. O. 13 8 1 4 17 53—29 1.31 D. O. S 13 7 0 6 14 35—33 1.08 B. F. C. 13 4 4 5 12 21—24 9.92 Hercules 13 5 2 6 12 25—34 0.92 Bloemendaal 13 3 4 6 10 2536 0.77 Spartaan 13 2 4 7 8 19—28 0.62 V. V. A. 13 2 3 8 7 23—41 0.54 T. O. G. 13 2 2 9 6 19—43 0.46 AFDEELING II. EERSTE KLASSE: H B. S. 13 8 3 2 19 39—23 146 K. F. C. 12 8 1 3 17 3623 1.42 D. H. C. 13 8 1 4 17 36—30 1.31 Stormvogels 13 8 0 5 16 21—20 1.23 Excelsior 13 5 2 6 12 35—35 0.92 R. C. H. 13 6 0 7 12 24—33 0.92 D. F. C. 12 4 1 7 9 23—32 0.75 Hilversum 13 3 3 7 9 27—28 0.69 Xerxes 13 4 1 8 9 33—40 0.69 V. U C. 13 3 2 8 8 29—38 0.62 AFDEELING I. Eerste klasse: Haarlem't Gooi Hermes-D.V.S.Z.F.C. A.D.O.—Sparta H.F.C.Feijenoord V.S.V.—Ajax Tweede klasse A H.R.C.A.F.C. KinheimW.F.C. Z.V.V.—West Frisia ZeeburgiaD. W. S. O.V.V.O.Alcm. Victrix Tweede klasse F SpartaanD.O.S. T.O.G.B.F.C. VeloxHercules V.V.A.—E.D.O. Blauw WitBloemendaal AFDEELING II. Eerste klasse: Excelsior—Stormvogels Xerxes—D.F.C. K.F.C.R.C.H. D.H.C.—H.B.S. Hilversum—V.U.C. R. C. H.-D. H, C. (1-0) Ondanks het slechte weer en den storm wind, die dwars over het veld staande, het spelen zeer lastig maakte, is op het R.C.H.- terrein een zeer spannende, uiterst faire wed strijd gespeeld, tusschen twee volkomen ge lijkwaardige ploegen, die tenslotte een ver diende 10 overwinning voor Ruis c.s. heeft opgeleverd. Daargelaten nog dat dit een zeer verdien stelijke prestatie mag heeten. heeft de Racing zich daarmede voorloopig zoodanig uit de ge vaarlijke zóne opgewerkt, dat verwacht mag worden dat binnen enkele weken het drei gende gevaar volkomen afgewend zal zijn. Het is intusschen weer een wedstrijd ge weest. waarin de defensie van R.C.H. zich op haar best heeft getoond. Het driemanschap Kos, Prevost, Krom had al een bijzonder goeden dag en bleek een on doordringbare muur voor den lang niet slech ten Delftschen aanval. Daarvoor stond het trio Hessels, Ruis, Prevost Jr. dat al evenmin de zaak aan het toeval wilde overlaten en werkte met zoo'n enthousiasme en vastbera denheid dat reeds bij hen vele aanvallen dood liepen. De voorhoede mag dan slechts eenmaal gescoord hebben, ook van deze linie, ging een kracht uit die weldadig aandeed. R.C.H. kan aftrappen met het nadeel van den wind: reeds direct is te zien dat beide partijen zich tot het uiterste zullen geven. Aan beide zijden wordt fel gestreden. De bal maakt soms de vreemdste capriolen, doch langzamerhand schijnen de spelers zich wat aangepast te hebben; dan gaat de strijd vol komen gelijk op en neer, waarbij blijkt dat het bij D.H.C. in hoofdzaak van links moet komen, al is de rechtsbinnen Bragt ook stee-is gevaarlijk. Bij R.C.H. is Ruigrok wat langzaam in zijn bewegingen, waardoor enkele goed aangege ven ballen door de D.H.C.-defensie opgepikt kunnen worden. Daarentegen speelt Kok her haaldelijk den bal naar Hanse, die ook slechts een enkele maal tot een goeden voorzet komt. Toc'h krijgt de Delftsche keeper lastiger werk te doen, dan Kos, welke laatste weer volko men betrouwbaar het doel verdedigt. Onder groote spanning wordt de rust aan gekondigd. Na de rust heeft R.C.H. het voordeel van den wind, en doordat bij D.H.C. Romijn is uitgevallen, waardoor Eakker thans midden- half en invaller Glaudemans linkshalf is gaan spelen lijkt het alsof de Racing iets meer in den aanval komt. Nu wordt Paape wat meer aan het werk gezet; vooral van deze zijde dreigt dikwijls gevaar. Hoewel bei de elftallen zich volkomen geven, blijft het spel volkomen fair en met het verstrijken van den tijd stijgt de spanning. Als na ongeveer twintig minuten Hanse den bal vrij speelt naar Ruigrok, geeft deze door aan Kok, die inschiet; wel redt Boot nog, doch de bal is reeds zoover in de nabijheid van de doellijn, dat een der achterspelers van D.H.C. tenslotte in eigen doel schiet. (10). Voor zoover mogelijk stijgt de spanning daardoor nog. R.C.H. ruikt de overwinning, blijft aanval len, D.H.C. daarentegen probeert het spel te verplaatsen, doch de achterhoede van de Ra cing is onverbiddelijk. Op zeer gelukkige wijze ontkomt het D.H.C. doel aan een tweede doorboring; ook Kos moet nog een enkele maal optreden. R.C.H. weet zich volkomen staande te hou den en al zijn de laatste minuten voor D.H.C. Van Nellen c.s. zien geen kans om Kos te passeeren. Met een 10 overwinning kunnen de R. C. H.'ers zich onder luid gejuich in de kleedka mers terugtrekken. Het was een verdiende belooning na an derhalf uur van groote inspanning. Stormvogels-Xerxes (1-0) Eindelijk heeft Stormvogels weer eens een overwinning geboekt. De ster van het veld was Fijen. Na hem noemen we Haak Sr. en dan invaller Van Gelder, die een heel goede partij speelde. Ook deelman De Waard en Van der Velde waren op dreef. Prins had tal van zwakke momen ten. De elftallen zijn als volgt: Stormvogels De Waard, Haak Sr., Van Gelder, Fijen, Prins, v. d. Velde, de Waard, v. d. Steen Sr., Tol, Van Pel v. d. Steen Jr. Xerxes v. d. Broek, Frenk, Lagendaal, Versteeg. de Jong, Verploegen. v. d. Berg. Dubbelman, v. d. Zande, Steenbergen, Wasservall. De Vogels hadden dus in hun voorhoede een aanzienlijke wijziging gebracht. Zij sps- len het eerst tegen den sterken wind in. Dit belet hun niet om direct eenige goede aan vallen te ondernemen, waarbij zelfs Wasser vall in actie moet komen. De Waard aan de overzijde heeft het niet zoo druk. De Rotterdammers plaatsen n.l. keer op keer veel te hard en voorts geniet Lagen daal een goede bewaking. Pas wanneer een door De Waard weggewerkte bal terugzwaait, lost Lagendaal een kogel, maar de IJmui- der doelman stopt mooi. Direct hierop trekt Stormvogels er tus schen uit. Een hard schot springt via een Xerxes-back in het doel, waar Wasservall nog maar net stoppen kan. Na 25 minuten neemt Xerxes het spel even in handen. Prins laat Lagendaal wat te veel los en nu krijgt De Waard eenige harde schoten te stoppen, wat hij uitnemend doet. Kort hierna heeft Stormvogels geluk, want dan mist De Waard een scherp, schuin schot van De Jong, Lagendaal heeft nu den bal maar voor het intrappen, maar hij verzuimt dit leelijk. Steeds valt weer op, hoe goed de Umui- der middenlinie haar voorhoede steunt, zoo dat deze linie onder aanvoering van Tol steeds weer gevaarlijke aanvallen kan onder nemen. Aanvankelijk kan men nog niet aan schieten toekomen, maar wanneer men steeds enthousiaster gaat spelen, blijken de Rotter- damsche backs niet zoo betrouwbaar. Het loopt reeds aardig naar de rust, als v. d. Steen Jr. zijn kans schoon ziet. Zijn hard schot stopt Wasservall vallend, maar dan is Tol present om te doelpunten. Rust 10. Na de thee blijkt al spoedig, dat Xerxes zich nog geenszins gewonnen geeft. De Rot terdammers zijn zelfs in den aanval en wel dra moet De Waard een kopbal van Lagen daal stoppen. Xerxes speelt nu heel wat beter dan voor de rust. Vooral liaar rechterwing is gevaarlijk. Haak en Van Gelder staan echter een solide partij te backen en De Waard is onvermurw baar. Van Gelder redt zelfs een vrij zeker doelpunt. Na een kwartier werkt Stormvogels zich wat los, maar het voorhoedespel beantwoord^ niet aan de vóór rust gewekte verwachtingen Na 25 minuten echter komt v. d. Steen Jr. na een pass van den uitstekend op dreef zijn- den Fijen alleen voor Wasservall, doch hij schiet jammerlijk tegen den paal. Stormvogels Is nu uitgesproken sterker. De voorhoede combineert nu zelfs vaak uitste kend. Van der Steen Sr. komt eens alleen voor Wasservall doch deze stopt zijn hard schot Met 10 wint Stormvogels tenslotte. Sparta-H. F. C. (0-3) Alle sombere voorstellingen ten spijt heeft H.F.C. te Rotterdam een éclatante overwin ning op Sparta beMald en bovendien zeer verdiend. H.F.C. had het er ditmaal blijkbaar eens extra opgezet om vriend en tegenstander te verrassen, want er werd met zulk een groot enthousiasme gespeeld, dat Sparta er niet te gen opgewassen was. De thuisclub trachtte met kort spel dit en thousiasme te bestrijden: zij vond echter het H.F.C.-achtertrio en vooral ook de halfünie in goeden vorm. daarbij werd veel te lang ge wacht met schieten, zoodat ae nul op het scoringbord wel eenigszins te verklaren is. He.t veld was ondanks den velen regen van de laatste dagen in uitstekende conditie; de wind, die van hoekvlag tot hoekvlag schuin over het veld stond, deed soms wel eenige afbreuk aan het spel. Over het geheel genomen echter was het een aardige strijd, die door scheidsrechter Boekman op voortreffelijke wijze geleid werd. Om twee uur stellen de volgende elftallen zich op: Sparta: Cohen, Heshof, Schut, Wilson, Meijer, Van den Eerden, Warburton, Oostlander, Seton, Papenhove, de Jong. H. F. C.: Chapon, Dorsman, Koper, Kermer, Hóek, Lamp. Kruyer, R. Jongeneel, Van Baasbank. P. Jongeneel, Van der Togt, H.F.C. heeft iets het voordeel van den wind; desondanks onderneemt Sparta de eerste aanvallen. De H.F.C.-achterhoede heeft de handen vol werk, vooral omdat door den wind het lastig verdedigen is. Het te korte spel van Sparta geeft wel aan leiding tot enkele kleine kansen; Van der Togt weet echter op verschillende momenten goed in te grijpen. Langzamerhand echter raakt H.F.C. een weinig ingespeeld; onder leiding van Koper worden er verschillende goede aanvallen op gezet. Het spel wordt goed open gehouden en na een half uur heeft een snelle aanval van Ko per en Chapon succes als Kermer den uit stekenden voorzet van den laatste langs Co- hen kopt. (01). Kermer, die het eerste half uur vrijwel niets gepresteerd heeft, krijgt vijf minuten later wederom een kans, die hij met een hard schot benut. (02). H. F C. blijft nu in de aanval; een goede kopbal'van Kruyer tegen de'lat dient geme moreerd te worden. Spoedig hierop komt de rust. Na de hervatting zet H. F. C. er weer alles op; na vijf minuten wordt Cohen door Cha pon gepasseerd na uistekend werk van Koper (031. I-i. F. C. speelt thans veel rustiger; zij ont wikkelt een heel goed spel; speciaal Kruyer en R, Jongeneel verzetten enorm veel werk en mede door het goede spel van Koper ont staan er verschillende spannende momenten voor de Sparta-goal. Aan den anderen kant tracht de Sparta- voorhoede Van der Togt te passeeren; het schieten is echter zeer zwak. Er is dan ook weinig gevaar voor de H. F. C.'ers. Ook een verandering van opstelling in het Sparta-elftal geeft niets. Chapon valt dan uit; hij wordt vervangen door Van Beekum; deze geeft nog enkele goede centers; Koper schiet tegen den paal De overwinning wordt lanzamerhand zeker, een buitenspeldoelpunt van Dorsman wordt nog afgekeurd, waarna vrijwel direct het einde aangekondigd wordt. Het was voor H. F. C. een verdiende over winning. Ajax-Haarlem (3-2) Tegen een volledig elftal van Ajax stelt Haarlem zich als volgt op: Voogd, Van den Berg, Huysmans, De la Mar, Kammeijer, Vreeken, Iseger. Smit, De Winter, Van Polanen, Hurkmans, Huysmans wint den toss en laat Ajax tegen den van doel tot doel staanden wind aftrap pen. Het veld is vrij glad en het begin is na tuurlijk nogal moeilijk. Geholpen door den wind zijn de Haarlemmers aanstonds aanval lend, maar zij vinden een hechte verdediging tegenover zich met uitzondering van den Am- sterdamschen linksback Puttelaar, die niet erg trapvast was. Anderiesen vooral weet met forsche trap pen de Ajax-voorhoede aan het werk te zet ten. De Haarlem-achterhoede komt door goed technisch spel van den Ajax-aanval voor veel moeilijkheden. Als Huijsmans een fout begaat, door een bal te laten loopen, is Volkers er vlug bij: Van Reenen krijgt een kans, maar hij trapt tegen den paal. Wel ondernemen de Haarlemmers de meeste aanvallen, maar die van Ajax zijn gevaarlij ker. De Amsterdammers schieten meer; Voogd wordt nogal eens aan het werk gezet. Hij stopt verdienstelijk schoten van Van Reenen en Mulders. Een fout van den Haarlem-aanval was, dat met het windvoordeel te weinig werd gescho ten. Na 23 minuten eindelijk komt Ajax aan de leiding als niet voldoende wordt weggewerkt; Van Reenen scoort (10). Hierop volgen weer verschillende aanvallen van Haarlem; maar alleen den spil Kammeijer zien we af en toe schieten; hij mikt goed, maar keeper Keizer is op zijn post. De aanvallen van Ajax zijn doorloopend een gevaar. Opnieuw weet Van Reenen te scoren (20).- AIs Van Reenen den bal krijgt toegespeeld, passeert hij Huijsmans en vervolgens met een hard schot ook Voogd. Nu krijgt Ajax het voordeel van den wind en ieder die gedacht heeft dat het voor Haar lem een débacle zou worden, is bedrogen uit gekomen. Ajax mocht zich verheugen in het feit dat zij voor rust een nuttigen 30 voorsprong had. Haarlem pakt direct goed aan. De voorhoe de is gewijzigd met Smit linksbinnen, v. Po- lanen midvoor en De Winter rechtsbinnen. Kammeijer is Volkers en Van Reenen nu steeds de baas; hij zet herhaaldelijk de Haar lem-voorhoede aan het werk. Wel schiet Van Reenen veel, maar Voogd keert nu alles. Keizer moet ook vaak handelend optreden, want steeds ondernemen de roodbroeken ge vaarlijke aanvallen. Na 18 minuten stopt Keizer een bal niet vol doende; Smit scoort (31). Ajax tracht het spel te verplaatsen, maar alle pogingen, daartoe aangewend, worden door de roodbroeken te niet gedaan. Het spel gaat vlug op en neer, ondanks het zware ter rein. Hurkmans passeert Keizer en heel Amster dam herademt, als de bal tegen de boven lat ketst. Mulders la-ijgt geen kans meer om De la Mar te passeeren. Wanneer een uitstekende voorzet van Ise ger mooi door Smit langs Keizer wordt ge kopt, ziet het er donker uit voor Ajax, want het schijnt de roodbroeken nog niet genoeg, Diepenbeek doet in deze periode nuttig werk; Hurkmans kan niet tegen hem op. Van Reenen schijnt tot wanhoop gebracht; hij ver zuimt het leder naar de vleugels te spelen en schiet steeds op grooten afstand, doch zonder succes. Nog verschillende keeren zweeft het leder voor het Ajax-doel, maar Anderiesen c.s. hou den verder stand. Met groote moeite weet Ajax met 32 te winnen. Z. F. C—A. D. O. (4—5) Na een periode van gelijkopgaand spel komen de Zaandammers iets in de meerder heid. Na 15 minuten geeft v. d. Kolf zijn club de leiding (10). Van den Oever voert den stand op tot 2—0, waarna Berg den voor sprong verkleint (21). A.D.O. zet goed door en Berg scoort op nieuw (2—2). Voor de eerste helft verstreken is brengt v. d. Kolf den stand op 32. Na de hervatting maakt Loof gelijk (33). Na een periode van gelijk opgaand spel ver krijgt A.D.O. een sterk overwicht; Berg en B. Tap brengen den stand op 35. Daarop heeft een incident plaats, waarbij doelman Quax van het veld wordt gestuurd. Z.F.C. profiteert van den toegestanen strafschop (45). Daarbij blijft het. 't Gooi—Hermes-D. V. S. (4—2) Na 18 minuten maakte Campman het eerste doelpunt. Het samenspel toonde toen eenige verbetering. Wentinck zag kans te ontsnappen en het tweede doelpunt te scoren. De Schiedammers werden toen gevaarlijker, v. d. Vaart demonstreerde fraai solospel en slaagde erin keeper Cohen van korten af stand te passeeren (21). 't Gooi maakte even voor de rust het derde doelpunt. In de tweede helft wist de thuisclub haar tegenstanders een tijd lang in bedwang te houden. De aanvallen van Hermes waren slechts sporadisch. Na dertig minuten ver kleinde Van Oordt na een goeden voorzet van Berg met 'n fraaien kopbal den achterstand. Wentinck wist op fraaie wijze het vierde doelpunt voor de gastheeren te maken. V. U. C.Excelsior (45) Na tien minuten hadden beide partijen reeds hun eerste doelpunt geboekt (1—1). Vijf minuten later brengt Manssen den stand op 12. Een corner heeft tot resultaat dat War burton met een fraai schot gelijk maakt. Na 25 minuten volgt een fraai offensief van dezen Hagenaar dat besloten wordt met een doelpunt van Klein (32). Nauwelijks is de tweede helft aan den gang of de gelijkmaker ontstaat door een buitenspeldoelpunt van v. d. Ende (3—3). Na dat Bouter uit een corner den Rotterdam mers de leiding heeft gegeven, maakt V.U.C. opnieuw gelijk door Klein. Na 25 minuten krijgt Excelsior een vrijen schop toegewezen, die door v. d. Ende in een doelpunt omgezet wordt (4—5). Hiermede komt het einde. H. B. S.—Hilversum (3—2) Hilversum is in het begin in den aanval. Na acht minuten echter doen de Hagenaars een uitval en Van Vliet schiet in. Na twaalf mi nuten krijgt Ophorst den bal te pakken. Deze valt en v. d. Bergen schiet in het leege doel. Het derde doelpunt van H.B.S. wordt door Van Kesteren gescoord. Even voor het einde van de eerste helft verkleinde Huizinga den achterstand, tot 31. Na de rust heeft H.B.S. slecht gespeeld. Toch slaagde het er in, de tegenstanders van het lijf te houden. Eerst in de laatste minuut wist Hilversum het tweede doelpunt te maken. E. D. O.—Blauw Wit (4—5) Deze wedstrijd, waarnaar verlangend werd uitgezien, is wel een teleurstelling geworden, voor den E. D. O.-aanhang. Spanning is er van het begin tot het einde geweest, zoodat het publiek zich .niet heeft verveeld. De wedstrijd was voor de E. D. O.-spelers bepaald geen gelukkige. Het begon al met het missen van een penalty. Bovendien maakte de verdediging van de thuisclub fouten, waarvan Blauw Wit dankbaar profiteerde. De Amsterdammers hebben de overwinning verdiend, want zij overtrof E. D. O. volkomen in ijver en strijdlust. Als scheidsrechter Mr. van Bisselick het sein geeft voor het begin heeft E. D. O. de volgende opstelling: Fuchs, K. Zandstra, G. Zandstra, Jansen, v d. Putten, Oomen, Nottrot, Koppen, Goemaat, Perukel Sr., J. W. Koene. E. D. O. heeft het eerst den sterken wind mede, die van doel tot doel staat. Hierdoor gesteund neemt E. D. O. het spel grootendeels in handen. Perukel zet met een goed schot keeper De Vries aan het werk. Bij een vol genden aanval slaat De Boer den bal in het strafschopgebied neer. G. Zandstra neemt den penalty, doch schiet ver naast. Direkt daarop mist Goemaat een gemak kelijke kans. Biauw Wit is dan nog niet over de helft geweest, als een snelle uitval volgt, waaruit Sitters Jr. scoort (01). De thuisclub valt hierna verwoed aan; Pe rukel geeft een keurige pass, maar Goemaat schiet te zacht. Hij maakt zijn fout. direct hierop goed om een voorzet van Nottrot in te koppen (11). Een misverstand in de E. D. O.-verdediging weet Dekker te benutten (12). De aanval, die hierna door E. D. O. onder nomen wordt, loopt op een hoekschop uit; hieruit kopt Perukel in; De Vries is reeds ge passeerd, doch de bal komt tegen den paal. Als Blauw Wt hierna een aanval doet wordt Fuchs geblesseerd; Bergman scoort (13). Was met den sterken wind mee dé thuis club het meest in den aanval, ook na rust is zij het meest in den aanval geweest. Verhagen heeft de plaats van Fuchs in het doel overgenomen. Al spoedig verkleint Nottrot den achter stand (23). De hoop keert weer in de har ten van het E. D. O.-publiek, doch ol spoedig weet aitters den stand op 2—4 te brengen. Weer wordt de achterstand verkleind door een keurig doelpunt van Perukel (34). De thuisclub kan den stand maar niet ge lijk maken; de afstand wordt weer grooter als Dekker 35 maakt. Koppen krijgt dan een gemakkelijke kans. doch hij schiet naast. De thuisclub geeft het niet op en zoowaar weet Koppen weer den achterstand te ver kleinen (4—5). Nog steeds is de kans op een gelijk spel mogelijk, maar zoovër laat Blauw Wit het niet komen, zoodat zij onder uitbun dig gejuich van de Amsterdamsche suppor ters de twee punten in de wacht sleept. Even voor het einde ondernam Blauw Wit nog een aanval. De E.D.O.-spil werd hierbij door een Amsterdammer te forsch genomen". Scheidsrechter Mr. Van Bisselick wilde dit met een vrijen schop bestraffen, maar nog vóór dat hij kon fluiten, zag hij dat v. d. Putten naar den Blauw Wit-speler schopte. De scheidsrechter zond daarna den E.D.O.-speler het veld uit en strafte daarna Blauw Wit met een vrijen schop, omdat een Amsterdammer de oorzaak was. Om deze zelfde reden heeft Mr. Van Bisselick, zooals deze ons heden morgen meedeelde, bij het uitbrengen van zijn rapport aan de strafcommissie clementie voor v. d. Putten bepleit. BloemendaalSpartaan (21) De Bloemendalers hebben op de Amster damsche roodbroeken twee kostbare punten veroverd, doch ed wijze waarop de Bloemen- daalsche overwinning tot stand kwam, was meer geluk dan wijsheid. Het spreekt vanzelf dat de hevige wind veel afbreuk aan het spel deed. Dat de thuis club echter in de tweede heft, toen zij eenig voordeel van den dwars over het veld staan den storm genoot, bijna niet over de helft kwam. pleit allerminst voor het spel van de Bloemendalers. Voor de rust ging het nog. De Spartanen bleken over een ploeg met verschillende jonge, snelle spelers te beschikken en de in een blauw shirt gestoken Bloemendalers moesten alle zeilen bijzetten, om zich de roodbroeken van het lijf te houden. Nadat aan beide zijden eenige kansen onbenut waren gebleven, nam Spartaan na een klein half uur spelen de leiding door den rechtsbuiten Ohm. die een snellen ren met. een zeer Mrd jaag schot besloot, dat doel trof (01). Hierna kwam er bij de thuisclub meer gang in. De Spartanen werden teruggedrongen en spoedig Md Van Leuven met een vleugel- schot succes (11). Hierna volgde nog een buitenspel goal van Bloemendaal, doch eenige minuten voor Mlf time namen de gastheeren toch de leiding toen na uitstekend werk van Kammeijer Kohier uit een korte scrimmage het leder voor de tweede maal langs Oerlemans werkte (£-1). Na de hervatting zou blijken van hoeveel waarde deze goal was geweest. Wie gedacht Md dat Bloemendaal na de rust op den voorgrond zou treden, kwam be drogen uit. Het spel der gasten wa^ thans over alle linies beter. Bloemendaal werd teruggedrongen en moest zich bepalen tot enkele snelle uitvallen. Steeds weer zweefde de bal voor het Bloemendaal-deel; wanneer de Spartanen wat beter hadden geschoten, zou een stevige nederlaag het deel van Bloe mendaal geworden zijn. Nu bleef het ver wachte doelpunt in de lucht hangen en zelfs toen de gasten een strafschop te nemen kre gen wegens hands was men zoo beleefd om het leder meters naast het Bloemendaal-doel te schieten. Dit gebeurde ruim vijf minuten voor rust. Zoo'n kans kregen de Mrdwerkende Spar tanen niet meer. Heel de Spartaan-ploeg bleef voor het doel der thuisclub werken, hetgeen bijna nog tot een goal voor Bloe mendaal leidde, daar Kohier na een snellen ren alleen voor Oerlemans kwam, die het ge- vaak rechter wist te bezweren. Spoedig hierop kondigde scheidsrechter Wesseling het einde aan. Bloemendaal speelde met het onderstaande elftal: Huisman, Jonkergauw, Ufs, Immer, H. Beijk, de Wilde, Kammeijer, de Bock, J. Kohier, Van Gelder, Van Leuven. A. F. CKinheim (3— 2) Op een prima veld stellen de elftallen zich volledig op. Kinheim trapt tegen den sterken wind in af, doch A. F. C. zit er gewaldig op. Al spoedig moet Druyven 'n kogel van Lun- gen stoppen en even later een hard schot van den rechtsbinnen. Kinhelm komt er beter in en laat fraaie staaltjes van goed spel zien A. F. C. speelt buitengewoon enthousiast, waarbij Lun- gen c.s. van den sterken wind af harde scho ten lossen. Druyven stopt echter alles. De wedstrijd is zeer mooi. daar ook Kinheim keurig voetbal laat zien. De bal gaat van man tot man waarbij diverse mooie kansen ontstaan, doch ook de A. F. C -keeper redt enkele malen goed. Achttien minuten vóór de rust verandert W. Groeneveld een bal van richting; de A. F. C. linksbuiten komt hierdoor voor het open doel en lost een,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10