DE BILT Het Sportfondsenbad. DINSDAG 23 JANUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Een verklaring van Mr. A. Stoop Jr. De N.V. Sportfondsen te Amsterdam ver zoekt ons mede te deelen, dat Mr. A. Stoop Jr. het volgende schrijven tot haar gericht heeft: ..Hiermede verklaar ik u. dat ik het be treur. indien door - mijn publicaties en an dere^ uitlatingen in verband met de even- tueeie stichting van een Sportfondsenbad te Haarlem de indruk zou zijn gewekt, dat de aan N.V. De Sportfondsen toevertrouwde belangen door deze vennootschap niet te goeder trouw of op minder serieuze wijze worden behartigd. Ten aanzien van de mogelijkheid van rendabele exploitatie van de Sportfondsen- baden' behoud ik mij echter mijn standpunt geheel voor". Een nieuw adres aan den raad. De ingezetenen die zich op 12 Januari met een adres tot den Haarlemschen ge meenteraad hebben gewend mei: het ver zoek om in het belang der Haarlemsche financiën de Gemeente hoe dan ook te be vrijden van de door haar aangegane ver plichtingen met betrekking tot de garantie voor de leening, door de N.V. Sportfond senbad Haarlem bij de R. V. S. gesloten, hebben thans een nieuw adres tot den raad gericht met de bedoeling het eerste adres op eenige punten, die voor de omstandighe den aanleiding tot misverstand zijn ge bleken. te verduidelijken. Als burgers van Haarlem hebben de onder- geteekenden zich tot uwen Raad gewend, omdat zij belangrijk geldelijk nadeel voor die Gemeente vreezen uit hoofde harer borg stelling terzake van de geldleening der N.V. Sportfondsenbad Haarlem, ad 260.000 gulden. Zij betreuren he:, dat hoezeer door hen als privaat persoon het vorengenoemd ver zoekschrift werd onderteekend, nadien buiten hun voorkennis evn zeer zeker ook tegen hun bedoeling daarin bij hun naam is vermeld hun qualiteit of functie, waar door de schijn kan worden gewekt dat de instellingen of corporaties waarbij zij die qualiteit of functie bekleeden. de door hen persoonlijk voorgestane gedachte willen onderschrijven of sreunen hetgeen in strijd met de werkelijkheid zou zijn. Zij betreuren het. dat hoezeer zij met deze huu actie een zuiver plaatselijk belang in Haarlem hebben meenen te moeten die nen naar hun op zakelijke motieven ge bouwd inzicht, nadien buiten hun voorken nis en zeer zeker ook tegen hun bedoeling het meer genoemde request In afschrift is toegezonden aan de plaatselijke bladen in andere gemeenten, teneinde een door hen niet gekende, noch zonder meer gewenschte actie tegen een Sportfondsenbad te dier plaatse te ondersteunen. Zij hebben kennis genomen van onder scheidene bezwaren die van de zijde van de N.V. Sportfondsenbad Haarlem en van de N.V. De Sportfondsen tegen inhoud en strekking van hun verzoekschrift zijn ge voeld. Zij moeten op den voorgrond stellen dat hun overtuiging, dat in den huidigen tijd de alom begrepen eisch tot versobering reeds in het algemeen moet manen tot de uiiterstie voorzichtigheid bij de uitvoering van wel licht wenschelijke doch niet volstrekt nood zakelijke plannen, niet is veranderd en evenmin wijziging is gebracht In hun mee ning dat in het onderhavige geval uw ge meente voor een dergelijk risico een onvol doende dekking vindt. Doch, nu de gronden waarop zij zich heb ben beroepen ter overtuiging van Uwen Raad en teneinde hem tot hun zienswijze te brengen, althans gedeeltelijk verkeerd zijn begrepen, stellen zij prijs op de na volgende verklaring; a. nooit is het de bedoeling van de on- dergeteekenden geweest om de gemeente Haarlem t,ot contractbreuk aan te sporen; onder erkenning van het feit, dat de ge meente een verplichting heeft aangegaan jegens het Sportfondsenbad Haarlem ver zochten en verzoeken zij Uwen Raad een weg te vinden, hoe dan ook en zoo noodig onder het brengen van een offer zijdens de gemeente, om thans en ineens voorgoed Haarlem te bevrijden van verplichtingen, die tot in verre toekomst h»at evenwicht van haar begrooting zouden kunnen verstoren. b. Nooit is het de bedoeling van de on dergetekenden geweest om den goeden trouw der bestuurderen van Sportfondsen bad Haarlem of N.V. De Sportfondsen ln twijfel te trekken. Zoo is dan ook, wanneer het verzoekschrift de in par.dgeving der Haarlemsche Spaar- basgelden ,,'oehep: met (de dan volgende) gebreken" noemt, bij hen nimmer eenige op zet geweest de bestuurderen te verwijten, dat zij op "oedriegelijke wijze een naar hun wetenschap niet bestaand vermogensbe standdeel als zekerheid hebben willen geven doch is twijfel ui-gesproken (en deze twijfel is niet weggenomen) of in werkelijk heid en ten allen tijde in die verpanding van spaarkasgelden de gemeente haar ri sico ziet gedekt. In dit verband moet worden erkend dat aan de qualiteit en de motieven der spaar ders alsmede aan het bedrag der bereids ge dane volstortingen een grooter beteekenis kan worden toegekend dan door de onderge- teekenden bij hun request aanvankelijk is gedaan, hoezeer ook, juist in de huidige tijds omstandigheden, de vraag of onverplichte stortingen, hoezeer gewenscht door elk een wel kunnen worden gebracht voor onderge- teekenden aan grooten twijfel onderhevig blijft. Ondergeteekenden vertrouwen dat uw Raad in een en ander aanleiding zal vinden de vraag of werkelijk de gemeente Haarlem langs den thans bereids ingeslagen weg kan en mag voortgaan, ernstig onder oogen te zien. Zij hebben gemeend dienaangaande twijfel te moeten wekken en zullen het op prijs stellen wanneer de door her. aange voerde gronden op zakelijke wijze door uw college zullen worden nagegaan en beoor deeld. De verklaring van Mr. M. Slingenberg. In het verslag van de persconferentie met Mr. M. Slingenberg, wethouder van Haarlem, over het Sportfondsenbad (opgenomen in ons blad van Maandag) stond: „Men kan verschil van meening hebben over het risico dat de gemeente in dezen op zich genomen heeft (ik ontken niet dat dit - risico vrij groot is) maar de tekst van den Spaarbrief waarover het gaat is aan het college van B. en W. voorgelegd". Mr Slingenberg verzoekt ons mede te dee len, dat hij de uitdrukking „ik ontken niet dat dit risico vrij groot is" niet gebruikt heeft. DE NOODZAKELIJKHEID VAN AUTOSNELWEGEN. HET BEGIN IS ER AL. Het steeds sneller en intensiever wordende verkeer eischt hoe langer hoe ingrijpender maatregelen. Tegen den geweldig snellen gang is eigenlijk niets opgewassen. En we mogen aan de werken, die in de laatste jaren uitgevoerd zijn en die miilioenen en millioe- nen gekost hebben constateeren, dat dat. wat ons voor eenige jaren afdoende en volkomen aan de eischen des tijds beantwoordend leek, thans alweer zoodanig achterop is. dat we haast van ouderwetsch moeten spreken. Onze gewone wegen, hoe goed die ook mo gen zijn geweest en hoe veel geld er ook aan ten koste is gelegd voor verbreeding en effe ning ed. zijn niet goed genoeg voor het auto- snelverkeer van thans en zeker niet voor dat verkeer in de toekomst. Overal in het buitenland wordt de nood zakelijkheid van speciale autowegen gevoeld. Overal. In Italië, in Duitschland, in Amerika. Frankrijk heeft al heel lang haar routes r.a- tior.ales, die wel geen speciale autoweger, zijn in den geest zooals bijv. de autostrada in Italië en den autoweg van Keulen naar Bonn in het Rijnland, maar die er toch op bere kend zijn om een behoorlijke snelle frequen tie van automobielen toe te laten. In beide richtingen. Nederland begint ook, zooals men weet. De eerste viaduct voor den autosnelweg van Amsterdam naar Den Haag is reeds ge reed: wie met de auto naar Schiphol gaat, rijdt er onderdoor. Eenzaam staat dat via duct-deel daar over den weg, wachtende op de aansluitende deelen aan beide zijden. Maar het begin is er. En dat is een verblij dend verschijnsel. Want titans reeds is het autoverkeer van dien aard, dat op de groote wegen van Amsterdam naar Haarlem en ver der naar Den Haag niet alleen hinderlijk vaak opstoppingen voorkomen, maar ongelukken er aan de orde van den dag zijn. Bij het thans nog steeds intensiever wordend ver keer moet men wel met spoed naar maat regelen uitzien om daaraan op genoegzame wijze tegemoet te komen. Die ongelukken zijn mede een aansporing om over te gaan tot het aanleggen van spe ciale autowegen: de te smalle wegen zijn over belast en waar overal eigenlijk gemengd ver keer is, blijven de ongevallen niet uit. In Amerika heeft men de groote auto-via duct van New-York naar New-Jersey; daar heeft men reeds in toepassing gebracht, wat wij hier in het drassige Holland ook zullen krijgen: den viaductbouw. Nieuwe wegen zullen er toch moeten komen; en waar het te verwachten is, dat bij een ietwat beter worden der economische omstandigheden het automobielverkeer zich nog aanzienlijk zal gaan uitbreiden omdat de auto meer en meer onder ieders bereik wordt gebracht, daar dient er heel sterk op te worden gelet, dat het principe gemengd verkeer moet worden losgelaten. Zoo goed ter wille van de auto- mobolisten als van de overige weggebruikers.' De auto wordt hoe langer hoe beter. De auto wordt hoe langer hoe sneller en gemak kelijker hanteerbaar. Hoe groot die vooruit gang is, hoeveel verder de autofabrikant zijn product weer heeft gebracht, hoeveel meer comfort hij zijn klanten biedt, dat leert straks weer de R.A.I.-tentoonstelling te Amsterdam van 918 Februari. En als men daar heen gaat, zal het duidelijk zijn, dat ook ter wille van die vehikels zelf autosnelwegen meer dan noodig zijn, omdat ze alleen op dergelijke we gen hun eigenschappen ten volle kunnen ontplooien, zonder voor zichzelf of voor an deren een gevaar te zijn. V. V. V. BOVEN IIET KANAAL. Op initiatitief der V. V. V. „Alcmaria" werd te Alkmaar een „Federatie van V. V. V.'s Noord Holland boven het Noordzeekanaal" opgericht. Het doel der Federatie is, .het maken van propaganda, het samenstellen en verspreiden van Gidsen en Kaarten, zoomede het geven van inlichtingen, organiseeren van rond tochten, het bevorderen van blijvende vesti ging en het bevorderen van het behoud van nauurschoon in dit deel van Noord Holland. Staande vergadering traden 16 V. V. V.'s toe. Het Algemeen bestuur werd als volgt samen gesteld: Mr. J. P. Bosman. Alkmaar, C. F. Zeiler, Bergen. Mr. D. Breebaart. Callantsoog, F. J. Aukus,. Castricum, J. C. Bosschaert, Eg- mond aan Zee. P. Kos. Groet en Camper duin. J. Th. v. Diepen. Heiloo, W. Biersteker. Den Helder, J. Th. Schneider, .Hoorn, M. J. v. d. Garde, Schoorl. M. A. Huender, Wijk aan Zee en Duin. G. Voet, IJmuiden, J. J. Dinkel- berg. Zaanstreek, C. J. Bosker, Vlieringen. G. P. J. Henneman. Heemskerk, Mr. A. Moens, Beverwijk. Als bestuur werd gekozen de heeren: Mr. D. Breebaart, president. Mr. J. P. Bosman, secretaris, J. C Bosschaert, penningmeester, benevens de heeren: W. Biersteker, G. Voet, J. Th. Schneider en J. J. Dinkelberg. CHAUFFEUR TOT TWEE JAAR VER OORDEELD. Het Bossche Gerechtshof heeft gisteren uit spraak gedaan in de strafzaak tegen een chauffeur uit Weert, die door de rechtbank te Roermond tot twee jaar gevangenisstraf was veroordeeld omdat hij te Maeseyck ge poogd heeft den Belgischen tolbeambte Hou sen opzettelijk van het leven te berooven door met een zwaar geladen personenauto op hem in te rijden. Verd. behield zijn straf. Hij had gezegd, dat hij den kommies niet had willen raken maar dat hij hem had wil len misleiden, toen er met een spijkerplank werd gegooid. GEDETINEERDEN UIT EEN GEVANGENIS LN KANSAS ONTSNAPT. LANSING (Kansas), 23 Januari (Reuter). Naar gemeld wordt, zijn dezer dagen zeven gedetineerden uit de gevangenis ontsnapt. Wel was de vlucht tijdig bemerkt, maar het gelukte den vluchtelingen toch om door een dichten kogelregen over de gevangenismuren te klimmen en in de bosschen te ontkomen. De politie is terstond met de achtervolging begonnen. Gisteren zijn drie hunner weer ge pakt. Een gevangene is tijdens de vlucht dood geschoten. meldt: Hoogste barometerstand 782.1 m.M. te Dan zig. Laagste barometerstand 741.7 m.M. te Jan Mayen. en voorspelt: meest zwakken Zuidelijken tot Zuid-Oostelij ken wind. Half tot licht bewolkt. Droog weer. Lichte tot matige vorst des nachts, overdag lichte vorst tot temperatuur om het vries punt. Uit het Buitenland VOORLOOPIG NOG VORST Het hooge drukgebied is een weinig Oost waarts getrokken, maar breidt zich op het oogenblik weer over Schotland en Zuid-Noor- wegen uit en de laatste depressie trekt naar het Noord-Oosten af. De vólgende is op den oceaan vrij diep geworden en maakt den in druk naar het" Zuid-Oosten te trekken, zoo dat voorloopig de vorstkansen stijgen. Op het vaste land is het gebied van matige vorst uitgebreid en in Polen werd de vorst streng. In Scandinavië verdween het gebied van strenge vorst, maar in Zweden breidde de lichte vorst zich weer uit. Op de Britsche Eilanden is de temperatuur iets gedaald. Op IJsland viel vorst in. De storm aan de Britsche kust is opgehouden, maar er valt in het Westen nog lichte regen. Aan de kust van Noorweegen regent het bij storm uit Zuid-West en wordt zelfs onweer gemeld. Het vaste land heeft veel windstilte met ochtend mist in West- en Midden-Frankrijk en in Duitschland. In de hoogere luchtlagen boven Ncord-Duitschland is de temperatuur tot 1700 M. hoogte boven het vriespunt gestegen. In de Zwitsersche bergen vriest het nog flink Barometer Stand van heden 776 m.M. Vorige stand 775 m.M. Neiging: Vooruit. Opgegeven door de FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste h„den tot 12 uur 34 F. 28 F. 32 F. IJSBAAN „ST. MORITZ" b. d. Amsterdamsche Poort. MORGEN GEOPEND?? ZIE VLAGGETJES OP DE STADSBUSSEN (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 23 Januari. Bevallen 18 Januari: T. M. P. Bertde. Waal, z.; 20 Januari:. H. P. van Gendv. d. Raadt, d.; G. GelaudieKamphuis; H. A. Veenstrade Meijere,- d.; P. H. M. M. Maat- kamp—v. Looy, z.; M. E. Stevens—van Wave- ren, d.; W. van BragtHurkmans, d.; A. BoschmaZuiderhof, z.; 21 Januari: M. J. MollemaCoumans, d.; R. TreffersHen driks, z. Overleden 19 Januari: C. C. Heshuijsen de Josselin de Jong, 68 j., Wagenweg; W. v. Ancum, 34 jAllard Piersonstraat; 20 Janu ari: G. E. van StraatenWitte, 51 j.. Van Zeggelenstraat; J. M., 1 d., d. v, J. Ling, Heerensingel; 21 Januari: C. T., 4 mnd„ d. v. C. H. Kosterman, Staringstraat; N. Knibbe Oussoren, 80 j., Lange Heerenvest. DISTRIBUTIE VAN VLEESCH IN BLIK. UITBREIDING DER VERSTREKKING. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft naar het Corr. Bur. meldt, aan de ge meentebesturen betreffende de distributie van rundvleesch in blik, nader medegedeeld, dat onder steuntrekkenden. naast de in de circulaire van 4 November genoemde groepen ten aanzien van de distributie door de Crisis- Rundveecentrale voortaan ook geacht wor den te behooren de personen, die uitkeering ontvangen uit de werkloozenkas hunner or ganisaties. Voorts deelt de minister mede, dat onder „armlastigen", die voor verkrijging van het vleesch in aanmerking komen, uitsluitend worden verstaan: personen die op een of an dere wijze steun ontvangen, doch die niet onder de „steuntrekkenden" vallen. Hierbij wordt o.m. gedacht aan lieden, die steun ont vangen van diaconieën, of andere particuliere instellingen van liefdadigheid. In deze ge vallen zal de distributie eveneens door of van wege de gemeentebesturen moeten geschie den, zoodat dan voorkomen wordt, dat dub bele distributie aan een bepaald persoon plaats kan vinden. In bijzondere omstandigheden kan, nadat daartoe voor ieder geval afzonderlijk toe stemming van de Crisis-Rundvee-centrale verkregen is, rundvleesch in blik uitgereikt worden aan vereenigingen of andere licha men met een liefdadige doelstelling voor ge bruik bij de gratis of tegen zeer lage vergoe ding verkrijgbaar te stellen warme maaltij den. Tenslotte deelt de minister nog mede, dat thans ook onder Rabbinaal toezicht bereid rundvleesch in blik beschikbaar is Gemeen tebesturen, welke dit wenschen te ontvan gen, zullen daartoe van bijzondere aanvraag formulieren gebruik moeten maken, welke op verzoek door de crisis-rundveecentrale toege zonden worden. De verkoop van dit vleesch zal tegen denzelfden prijs kunnen geschie den als welke voor het andere vleesch geldt BELEEDIGING VAN EEN MINISTER. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad heeft gisteren geconcludeerd tot verwerping van het beroep van den oud-rijksaccountant R. H. te Hillegersberg, die wegens beleediging van den toenmaligen minister van justitie mr Donner, in één van zijn „open brieven", door het Hof te 's-Gravenhage is veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. STIJGEND INDEXCIJFER. IIET LEVENSONDERHOUD TE AMSTERDAM DUURDER. De indexcijfers der kosten van het levens onderhoud berekend op de basis van het peil der prijzen gedurende de periode 1923'24 100 en volgens de levenswijze in ditzelfde tijdperk, waren volgens het driemaande- üjksch overzicht van het gemeentelijk bu reau van statistiek te Amsterdam over De cember 1933: voor arbeidersgezinnen 80.7 (tegen 79.0 in September jl. en 79.4 in December 1932) en voor gezinnen van meergegoeden 78.0 (te gen 77.4 in Juni jl. en 80.7 in December 1932). Op de basis van het peil der prijzen vóór den oorlog 100 waren zij: voor arbeiders gezinnen 142.5 (tegen 139.5 in September jl. en 140.2 in December 1932) en voor gezinnen van meergegoeden 137.7 (tegen 136.6 in Sep tember jl. en 142.4 in December 1932). Voor beide groepen van gezinnen is er der halve van September tot December 1933 voor het geheele budget een stijging waar te ne men en wel van 2.1 pet. bij de arbeidersge zinnen en van 0.8 pcc. bij de gezinnen van meergegoeden. Voor de voeding alleen is de stijging 6.0 pet. bij de arbeidersgezinnen en 4.3 pet. bij de beter gesitueerden. NIEUWE LUCHTVERBINDING. AmsterdamHuil. OPENING OP I JUNI a.s. Te Huil zijn besprekingen gevoerd tusschen vertegenwoordigers van de K.L.M. en het ge meentebestuur van Huil. Het resultaat dezer besprekingen is, dat op 1 Juni a.s. de luchtlijn AmsterdamHuil zal worden geopend. Ver moedelijk zal de dienst ook worden uitge breid tot Manchester. Het passagierstarief voor een enkele reis zal ongeveer vijf pond sterling bedragen, terwijl ook vracht zal wor den vervoerd. Heden worden besprekingen in Manchester gevoerd. OOK IN DENEMARKEN....! Uit Kopenhagen: Tijdens een nationaal- socialistische vergadering waar de Deensche fascistenleider Lembcke het woord zou voe ren kwam het te Koege tot een ernstige vecht partij tusschen nationaal-socialisten eener zij ds en socialisten en communisten ander zijds. De communisten slaagden er in den spreker en het bestuur van het podium te dringen en zelf het spreekgestoelte te bezet ten Bij de vechtpartij die vervolgens ont stond, werd de spreker vrij ernstig mishan deld. Vlaggen met hakenkruizen werden af gerukt. De politie maakte tenslotte een einde aan het gevecht en ontruimde de zaal. DRIE MAAL TER DOOD VEROORDEELD. DORTMUND, 22 Januari (V. D.) In het moordproces van Dortmund heeft de recht bank het volgende vonnis uitgesproken: De beklaagden Schulte en Scheer worden wegens moord, zoomede roof, drie malen ter dood veroordeeld en wegens het ongeoor loofd bezit van wapens ieder tot drie maan den gevangenisstraf veroordeeld. De beklaagde Pieper wordt wegens roof veroordeeld tot 13 jaren tuchthuisstraf. Schulte en Scheer worden voor den duur van hun leven en Pieper gedurende vijf jaren van zijn leven de burgerlijke eererechten ont nomen. EEN COMMIES DOODGEREDEN. Voor het Bossche Gerechtshof- stond Maan dag terecht de 23-jarige koopman J. A. v. d. C. uit Nijmegen, die voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch had terecht gestaan ter zake dat hij op 27 Mei 1933 te Ottersum op zettelijk den assistent-dienstgeleider bij de directe belastingen M. de Man van het leven heeft beroofd door hem met een smokkelauto te overrijden. De rechtbank had verd. wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Sedert dien heeft hij reeds weer terecht gestaan wegens het in dronken toestand besturen van een auto. Toen de auto van verd. naderde plaat ste de Man zich op den weg en hield de doua- nevlag omhoog waarmee hij zwaaide. Verd. reed echter snel door. De Man werd gegrepen en gedood. Verd ontkende schuld. Het uitzicht was hem belemmerd door een voertuig dat vóór het zijne reed. Een agent van politie te Nijmegen had ver dachte dronken in de auto gezien en zette hem achterna. Verd. wilde ook hem overrij den en toen getuige op de treeplank sprong gaf hij gas en reed door. Verd. ontkende ech ter dit alles. Na de pauze zou de advocaat-generaal aan het woord komen. De verdediger verzocht echter uitstel der verdere behandeling om een getuige in dé charge te hooren Het Hof stemde daarin toe en bepaalde de verdere behandeling op 21 Februari. VOORBEURS TE AMSTERDAM. STIL, MAAR PRIJSHOUDEND De Amsterdamsche Beurs had hedenmor gen een uiterst stil verloop, doch de stemming was prijshoudend. Hoewel de koersen in Wall- street meerendeels iets lager sloten, achtte men het koersverloop aldaar niet ongunstig. Na een week van voortdurende koersstijging is de reactie dan ook van weinig beteekenis. Rubbelaandeelen verkeerden lichtelijk in reactie in verband met de daling van de prij zen van het product. De Youngleening was vast. Op de wisselmarkt waren ponden nauwe lijks lager: de dollar daarentegen weinig ver anderd. Ook hier was de omzet van weinig beteekenis. MARKTNIEUWS PURMEREND, 23 Januari. Kaas. Aanvoer 28 stapels kleine, f 21.50 a f 22.50 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 372 K.G., prijs f 1.65 a f 1.75 per K.G. Vee. 466 runderen, waaronder zijn 204 vette en 24 stieren. 24 paarden f 70 a f 130 per stuk. 45 Vette kalveren f 0.40 f 0.60 per K.G. 211 nuchtere dito. f 5 a f 18 per stuk. 304 Vette varkens f 0.33 a f 0.37 per K.G. 51 magere dito, f 13 a f 23 per stuk. 118 biggen f 7 a f 11 per stuk. 882 schapen f 8 a f 24 per stuk. Kuikens f 0.55 a f 1.80 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks f 3.50 a f 4.25. Vette koeien, pi'ijshoudend f 0.54 a f 0.60 per K.G. Gelden koeien, prijshoudend f 80 a f 130 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend f 110 a f 200 per stuk 464e STAATSLOTERIJ L (Niet officieel) 5de klasse, 6de lijst Trekking van Dinsdag 23 Januari 1934 Hooge Prijzen 1000.— 5383 13130 14091 18750 20166 400.3619 11520 16087 18361 200C102 6353 12298 12503 13371 100.— 3216 5270 5623 6627 7625 8308 8803 11359 12351 12757 15547 16230 18184 20341 Prijzen van f 70. 7 126 194 223 248 321 358 502 577 624 626 690 713 753 789 850 896 958 1117 1190 1218 1448 1459 1516 1681 1721 1839 1914 1928 2017 2035 2127 2135 2275 2325 2445 2476 2506 2611 2691 2705 2742 2905 3012 3200 3255 3292 3370 3375 3698 3714 3736 3752 3759 3813 3830 3875 3980 4023 4227 4284 4351 4525 4562 4602 4634 4721 4929 5003 5121 5181 5187 5459 5478 5538 5673 5901 5961 61G9 6183 6361 6531 6563 6638 6669 6750 6812 7017 7368 7406 7423 7470 7532 7608 7718 7738 7984 7995 8010 8C43 8321 8479 8660 8811 8966 9026 9070 9255 9291 9319 9411 9533 9653 9690 9729 9819 10276 10496 10503 10571 10628 10645 10654 10772 10820 10932 10933 10S57 10966 10984 11178 11198 11213 11292 11315 11362 11379 11507 11631 11683 11787 11328 11883 12069 12167 12191 12313 12339 12349 12614 12749 12770 12813 12822 12887 12908 12932 13066 13084 13116 13159 13170 13364 13504 13693 13822 13864 13971 13986 14118 14365 14415 14487 14543 14548 14557 14567 14645 14806 14840 14868 14889 15042 15182 15204 15283 15325 15379 15432 15468 15544 15554 15572 15590 15920 16112 16136 16224 16243 16268 16369 16540 16562 16668 16752 16828 16833 16845 16997 17045 17222 17358 17402 17719 18G05 181C5 18111 1S305 18368 18372 18415 18725 18839 18999 19009 19051 19154 1S256 19258 19341 19430 19650 19686 19699 19730 19801 20065 20277 20335 20384 20590 20603 20669 20679 20700 20713 20737 208U8 20836 20338 20892 Nieten 14 63 65 143 156 182 303 395 399 414 443 467 494 513 518 605 619 650 660 675 702 745 829 832 838 879 891 919 928 969 1041 1051 1072 1086 1087 1096 1128 1165 1204 1264 1305 1360 1368 1378 1401 1408 1418 1420 1478 1485 1491 1493 1498 1508 1512 1518 1520 1526 1560 1563 1580 1626 1631 1633 1636 1651 1652 1671 1685 1691 1855 1875 1892 1948 1980 1981 2084 2090 2095 2100 2101 2129 2144 2154 2190 2235 2277 2297 2308 2315 2343 2401 2406 2466 2474 2519 2529 2538 2541 2555 2581 2602 2783 2792 2802 2816 2943 2953 2973 2978 3074 3136 3170 3188 3223 3257 3259 3307 3325 3327 3363 3374 3386 3469 3528 3598 3623 3646 3651 3686 3731 3785 3787 3801 3815 3819 3857 4032 4152 4182 4184 4216 4218 4238 4265 4268 4317 4318 4384 4407 4413 4466 4497 4549 4648 4650 4666 4677 4728 4764 4796 4836 4877 4887 4979 4989 4990 5021 5065 5086 5097 5112 5148 5188 5220 5221 5230 5251 5261 52G8 5300 5317 5334 5390 5392 5411 5444 5462 5574 5578 5631 5738 5740 5766 579l 5865 5924 5938 5945 6037 6154 6189 6192 6260 6264 6286 6292 6320 6323 6365 6371 6441 6486 6491 6535 6550 6563 6575 6588 6644 6650 6655 6657 6674 6690 6786 6328 6848 6859 6958 6989 7033 7036 7080 7104 7115 7149 7173 7196 7275 7273 7331 7383 7396 7401 7402 7449 7464 7474 7494 7524 7541 7590 7596 7639 7678 7739 7744 7806 7846 7859 7880 7898 7913 7932 7937 7339 7963 7986 8025 8036 8073 8075 8199 8261 8294 8330 8339 8418 8510 8542 8563 8622 8642 8716 8760 8804 8830 8866 8870 8893 8907 8912 8937 8948 8971 8999 9008 9052 9089 9092 9125 9131 9156 9181 9209 9220 9243 9272 9305 9320 9376 9425 9515 9520 9645 9646 9660 9669 9740 9749 9823 9832 9338 9911 9972 10002 10020 10077 •10087 10089'10139 10142 10152 10212 10245 10305 10392 10411 10429 10442 10463 10514 10589 10603 10615 10646 10651 10662 10735 10771 10814 10830 10911 10919 10942 10980 11039 11044 11069 11079 11090 11126 11138 11246 11257 11328 11356 11357 11401 11402 11421 11429 11483 11515 11527 11571 11585 11625 11642 11706 11756 11786 11792 11820 11919 11947 11967 12017 12019 12034 12045 12048 12063 12079 12123 12138 12139 12183 12222 12252 12259 12267 12271 12280 12330 12348 12378 12426 12490 12523 12555 12574 12600 12601 12611 12653 12726 12784 12787 12789 12794 12844 12860 12894 12910 12914 12919 12927 12938 12982 13014 13044 13052 13057 13088 13108 13129 13205 13223 13262 13268 13374 13491 13509 13520 13660 13670 13688 13701 13702 13701 13707 13715 13723 13740 13743 13745 13798 13803 13818 13824 13855 13862 13879 13889 13928 13943 13944 13951 13970 14013 14093 14097 14113 14121 14141 14177 14192 14214 14274 14327 14381 14521 14568 14674 14767 14768 14797 14838 14860 14922 14939 14968 14973 14994 15034 15117 15131 15243 15248 15261 15276 15324 15434 15495 15511 15515 15524 15562 15563 15643 15666 15687 15692 15709 15737 15764 15800 15834 15835 15840 15846 15853 15887 15903 15923 15959 15975 15980 15985 15998 16046 16089 16115 16137 16148 16257 16265 16443 16447 16473 16504 16553 16635 16723 16735 16750 16792 16816 16844 16883 16886 16909 16951 16958 16972 17000 17004 17079 17085 17321 17369 17412 17439 17443 17546 17553 17582 17321 17369 17412 17439 17443 7546 7553 7582 17620 17736 17759 17779 17787 17839 17873 17918 17930 17960 17991 18036 18089 18110 18165 18190 18204 18205 18252 18283 18322 18339 18357 18401 18479 18557 18657 18679 18717 18764 18781 18791 18795 18897 18929 18952 18975 18979 18986 18995 19021 19042 19102 19105 19135 19139 19141 19168 19186 19204 19290 19317 19419 19453 19479 19509 19563 19592 19690 19696 19765 19776 19803 19873 19895 19914 19917 19974 20005 20041 20066 20136 20181 20182 20231 20233 20260 20353 20359 20370 20380 20526 20579 20617 20641 20675 20695 20729 20804 20880 20905 20921 20987 Verbeteringen 5e kl. 5e lijst: 4518 m. z. 4518 met 70: 16759 m. z. 16790. ACENDA Heden: DINSDAG 23 JANUARI: Gem. Concertzaal: Haarl. Bachvereeniging, Residentieorkest, soliste Lelia Gousseau, piano. Remonstrantenhuis Wilhelminastraat: Spi ritisten Vereeniging „Harmonïa", Psychome trische Séance mej. Harpe. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Luxor Sound Theater: „Gladde jongens". 8.15 uur. Palace: „Claudette Colbert, nachtclub Madonna". Op het tooneel: Conchita en Rocco, het elegante danspaar. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Der Zarewitsch". Op het tooneel: Kremo en Carlino. Ikarisch© spelen. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 24 JANUARI: Gemeenteraadsvergadering (Prinsenhof), 1.30 uur. Stadsschouwburg: Bruintje Beer. kinderope rette, 2 uur. Stadsschouwburg: Volksvoorstelling. Amor in de Pastorie. 8.15 uur. Consultatiebureau Ged. Oude Gracht. Alg. Ledenvergadering der Vereen, tot bestrijding der Tuberculose, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2