UIT DE OMSTREKEN AKKE£.CA(HET5 OPENING CHRISTELIJKE SCHOOL VRIJDAG 26 JANUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 HEEMSTEDE RAADSVERGADERING. f 400 subsidie aan de Burger wacht. Er komt een wieler baan bij den Meerweg. Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Donderdagavond onder leiding van den burgemeester, Jhr. J. P.W. v. Doorn. Burgerwacht. Ingekomen is een subsidie-aanvrage van het bestuur der Vrijwillige Heemsteedsche Burgerwacht tot een bedrag van f 398.33. B. en W. stellen voor voor het jaar 1934 t 400 toe te kennen. De heer Rijk es (V. B.) vraagt of uitvoe ring is gegeven aan de circulaire van den minister inzake de voor de leden van de Bur gerwacht verboden vereenigingen. Is de be kende verklaring door de leden geteekend? De Voorzitter antwoordt dat de leden van de circulaire op de hoogte zijn. De heer R ij k e s neemt aan, dat de zaak dus in orde is. Spr. heeft dan geen bezwaar tegen het subsidie. De heer De Tello (S.D.A.P.) verklaart zich namens zijn fractie tegen het subsidie. De heer Van der Erf (R.-K.) adviseert den Raad, met zooveel mogelijk stemmen het voorstel van B. en W. aan te nemen, al is te hopen dat de Burgerwacht nooit behoeft op te treden. De Voorzitter sluit zich hierbij aan. Het subsidie wordt verleend met de stem men van de heeren De Tello en Disse 1- k o e n tegen. De wielerbaan. B. en W. stellen voor, een terrein nabij den Meerweg te verhuren voor de oprichting van een wielerbaan. De heer R ij k e s (V. B.) zegt dat eerst de huur f 500 zou zijn, thans f 100. En ce on kosten zijn nog f 23C0. Spr. vestigt er de aan dacht op, dat de gemeente nog grondlasten enz. ie betalen krijgt en had gaarne een een voudig staatje van de lasten en de baten, b.v. wat de fietsenstalling zal opleveren enz. Spr. zal zijn stem van de nader te ontvangen inlichtingen doen afhangen. De heer Audretsch tVrijz.) meent dat de baten op deze nieuwe plaats zeer zullen meevallen. De heer Jonckbloedt (R.-K.) zegt dat de zaak bekeken is in de commissie van Openbare Werken en is dus eenigszins v«r- wonderd over de bezwaren van den heer Rijkes. De heer De Tello (S.D.A.P.) verdedigt de voordracht en verklaart zich er zeer mee in genomen. De wielerbaan zal een groot belang voor de gemeente zijn. Wethouder Van dePoll (C. H.) wijst ook op het voordeel dat de gemeente van de baan zal hebben. Spr. had liever gezien dat de heer Rijkes zijn opmerking over het staatje van bateo en lasten In de vorige geheime ver gadering had gemaakt. De voordracht wordt z.h.s. aangenomen. Wethouder Van de Poll deelt nog mede dat in September geen wielerwedstrijden zullen worden gehouden dan na overleg met R.C.H., zoodat beide „ondernemingen" elkaar niet „in de wielen rijden". Rente van kapitaal voor de bedrijven. B. en W. stellen voor, de rente voor aan de gemeentebedrijven te verstrekken kapitalen te bepalen op 5 pet. De heer Van Unen vindt dat hoog en wil 4 pet. De heer VanderErf (R.-K.) vraagt, wat de gevolgen zullen zijn van de aanneming van dit voorstel. Wethouder Van de Poll: meer winst voor de bedrijven en dat alles weer nagere kend moet worden. Het voorstel-Van Unen wordt verworpen met 8 tegen 7 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aan genomen. Wegenaanleg. B. en W. stellen voor, met W. van Oosten een contract aan te gaan ten behoeve van den aanleg in werkverschaffing van gedeel ten Sweelinckplein en Franz Schubertlaan. De heer Disselkoen (S.DA.Pj vindt dat f 2500 meer, (op een bedrag van f 1900) als het werk in werkverschaffing wordt uitge voerd, wel wat erg is. Spr. vraagt waardoor dit groote verschii veroorzaakt wordt. Wethouder Dr. Droog (R.-K.j zegt dat het bekend is, dat werk in werkverschaffing altijd duurder is: men werkt met ongeschool de krachten, maakt minder gebruik van ma chines enz. Meer kan spr. er op het oogen- blik niet van zeggen. De heer Jonckbloedt (R.-K.) zegt dat de f 2500 maar geschat zijn. Bovendien moet anders steun worden uitgekeerd. De zaak is voor den heer Disselkoen nog niet opgehelderd. Willen B. en W. nadere gegevens aan den Raad overleggen? Wethouder Dr. Droog zegt dit toe. Mis schien heeft de directeur van O. W. om vei lig te zijn, wat hoog geraamd. De heer Van Unen (V. B.) meent dat de werkverschaffing in Heemstede toch wel erg duur is. Spr. zou hier willen spreken van een eigenaardige schatting of van een eigenaar- dige leiding bij de werkverschaffing. Het voorstal wordt z.h.s. aangenomen. Verhuren van gymnastiek lokalen. In behandeling komt het voorstel van B. en W. inzake het verhuren van gymnastiek lokalen der openbare scholen. De heer R ij k e s (V B.) zou het betreuren, als de gemeente concurrente werd van an deren in de gemeente die lokalen verhuren, f 1 per avond is bovendien een veel te lage huur. Er wordt toch wel goed toegezien, aan wie de lokalen worden verhuurd? De heer Van Unen (V. B.) wil of niet verhuren, óf tegen kostprijs. De Voorzitter zegt, dat het niet de be doeling is, de lokalen maar links en rechts te verhuren. B. en W. hebben eenvoudig de zaak wat meer willen vastleggen, f 1 is niet veel, maar de kosten zijn ook niet zooveel. Verhuren komt slechts sporadisch voor. De heer Rijkes vraagt wat de commissie van onderwijs en de schoolhoofden er van zeggen. De Voorzitter zegt, dat de commissie van onderwijs er niet over gehoord is. Ver huring geschiedt niet zonder overleg met de schoolhoofden en ook niet in de vacanties. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 12 tegen 3 stemmen. Tarief voor hoogte- zon enz. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. ter vaststelling van de tarieven voor het gebruik van hoogtezon en diathermie-appa- raat in het Gezondheidshuis. De heer Van Unen (V. B.) heeft een nog nadere specificatie gemist. Worden de kos ten er zoo ongeveer uitgehaald? Wethouder Dr. Droog (R.-K.) antwoordt bevestigend. Er wordt van het Gezondheids huis druk gebruik gemaakt. Het voorgestelde tarief kan met gerustheid aanvaard worden. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Pensioenverhaal. Besproken wordt de circulaire van Ged. Staten inzake pensioenverhaal ook voor bur gemeesters, secretarissen en ontvangers. B. en W. willen Ged. Staten adviseeren voorloopig nog geen andere dan de bestaan de korting op de salarissen der genoemden toe te passen. De heer Audretsch (Vrijz.) hoopt dat de Raad voor de betrokkenen geen uitzonde ring zal maken. De heer Van Unen (V. B.) stelt voor aan Ged. Staten te vragen, deze wijziging aan te brengen (wel korting dus). De heer R ij k e s wil niet wachten tot de korting imperatief van boven af wordt voor geschreven. Wethouder Van de Poll wil eerst af wachten, hoe de zaak zich in andere colleges ontwikkelt. Heemstede heeft altijd in een hoogere klasse gestaan, wat salarieering van burgemeester, secretaris en ontvanger be treft en de Raad heeft dat altijd goed ge vonden. Spr vindt dus dat verhaal voor de bedoelde personen niet moet worden toege past. De heer Van Unen (V. B.) is niet voor het afwachtsysteem. Men moet op een ge geven oogenblik ook durven. Het voorstel-Van Unen wordt verworpen met 11 tegen 4 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met de stemmen van de heeren Van Unen en van den Heuvel tegen. Benoeming controleerend gemeente-arts. B. en W. stellen voor, voor één jaar als controleerend gemeente-arts aan te stellen Dr. M. Colenbrander. De heer Disselkoen (S.D.A.P.) is er, met alle achting voor den voorgestelde, te gen dat iemand zal worden benoemd in ge meentedienst, die den pensioengérechtigden leeftijd heeft bereikt. De Raad moest voorts z.i. vaststellen dat na deze benoeming niet iemand zal worden benoemd, die in zijn par ticuliere of fondspraktijk gemeente-ambte naren heeft. 1 De heer Audretsch (Vrijz.) vindt het geen bezwaar, dat de voorgedragene den pen sioengerechtigden leeftijd bereikt heeft. De heer At te ma (C.-H.) gelooft dat de benoeming van een jongeren dokter duurder zal zijn voor de gemeente. Mevr. Venhuizen (V. B.) vindt dat jonge artsen meer in aanmerking komen, met alle respect voor den voorgedragene. Zij sluit zich bij den heer Disselkoen aan. Dit doet ook de heer Van der Linden. (R.-K.) Wethouder Dr. Droog (R.-K.) wijst er op dat ervaring voor een controleerend genees heer juist zeef goed is. Spr. deelt de geop perde bezwaren niet. De heer Disselkoen (SD.A.P.) vraagt hoe B. en W. er over denken dat een contro leerend geneesheer niet tegelijkertijd behan delend geneesheer van gemeente-ambtena ren moet zijn. Wethouder Dr. Droog waarschuwt er te- _;en, deze quaestie nu in eens bij stemming in den Raad uit te maken. Maar B. en W. zijn gaarne bereid tot overweging van de be zwaren van den heer Disselkoen. Het voorstel van B. en W. wordt z.hs. aan genomen. Rondvraag. Mevr. Venhui zen vraagt naar aanlei ding van het gebeurde op een school in Fries land geregelde geneeskundige controle, ééns per jaar, van het onderwijzend personeel. De Voorzitter twijfelt of de onderwijs wet wel bevoegdheid daarvoor geeft. Maar de schoolartsen kunnen ook wel bij hun bezoek aan de scholen het oog laten gaan over het onderwijzend personeel. Wethouder Dr Droog merkt op, dat er niets op tegen is, dit aan de schoolartsen te verzoeken. De heer R ij k e s hoopt, dat B. ep W. den dank van den Raad zullen willen overbren gen aan het personeel van het postkantoor, dat zich bereid heeft verklaard, de post van de Pelikaan onmiddellijk na aankomst te be zorgen. (Applaus). De voorzitter zegt dit toe. Daarna vraagt de heer Rijkes te gelege ner tijd een straat of plein naar de Pelikaan te noemen. Mevr Venhuizen acht dit overdreven en wil er liever niet aan meedoen. De Voorzitter zegt overweging van het denkbeeld van den heer Rijkes toe. De heer Van Unen vraagt of B. en W. al besloten hebben, of en hoe de omzetbelasting op de bedrijven zal drukken. De Voorzitter zegt dat dit al bespro ken is.-maar B. en W. hebben nog geen ge vestigde meening. Zij zullen daarvan den Raad echter spoedig doen hooren. Hierna sluiting der openbare vergadering. Zonder hoofdelijke stemming werden in den loop der zitting aangenomen de voorstellen betreffende: aanvaarding van een strook grond langs den Binnenweg en verkoop van grond van een terrein aan de Heemsteedsche Dreef. De wijziging in de verordening op de be graafplaats werd aangehouden voor nader onderzoek. De verordening op de sluiting van kappers zaken werd aangenomen met alleen de stem van den heer Van Unen tegen die het niet eens was met de motiveering van B. en W., waar dezen spraken van een „plaatselijke gewoonte". Neem straks een "AKKE RTJ E" voor Uw beginnende verkoudheid, want overal zweven kwaadaardige griep-bacillen om U heen en doenUw verkoudheid tot griep verergeren. "AKKERTJES" verjagen de koorts, sluiten dien griep-aanval en bespa ren U dagen van veel narigheid. Nvdorlandscb Ongeëvenaard bij gevalle kou Product Griep, rheumaiische pijnen, Ze.nuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent. Apotheker Dument (Adv. Ingez. Med.) VROUWENGROEP LIBERALE STAATSPARTIJ. De heer H. Groenewout hield in Hotel Van Ree te Heemstede een lezing over de Vrouwengroep van de afdeeling Heemstede der Liberale Staatspartij „de Vrijheidsbond", over het onderwerp: „De zeer groote gevaren der Nationaal Socialisten". Spreker trachtte uiteen te zetten, dat er groote misleiding schuilt in den naam: Nationaal-Socialist want de aanhangers dier ideeën zijn volgens hem noch nationaal, noch socialist. „Ze zijn niet nationaal", aldus ver volgde hij, „want alles wat gepropageerd wordt, is import uit Duitschland. Vele pro grampunten zijn letterlijk vertaald uit het Duitsch, hetgeen bewezen wordt door het program der nationaal-socialisten, te verge lijken met dat der partij in Duitschland Alleen dat is nationaal, wat groeit uit het volk zelf. Het socialisme wil komen tot een gemeenschap, waarin de productie komt ten bate van die gemeenschap. De nationaal- socialisten wenschen echter het privaatbezit te handhaven; willen dus den kapitalisti- schen staat, zijn bijgevolg niet socialistisch" Spreker behandelde daarna den toestand in Italië, zooals die is geworden na de in voering van het fascisme. „Een man als Mussolini jnag voor zijn volk enorm veel gedaan hbben, voor het Nederlandsche volk Is het ondenkbaar, dat het genoegen zou kunnen nemen met de groote beperking dei- vrijheid, die in Italië heerscht. De pers is dar niet vrij om critiek uit te oefenen. Zoo iets kan men zich toch niet denken in Ne derland, waar eigenlijk nog steeds de liberale gedachte: ieder is vrij zijn opinie te uiten in behoorlijken vorm, volkomen heerscht. Dus is het fascisme niets voor ons", zei spreker. „En dan moet niet vergeten worden, dat de persoon van den koning van Italië eenvoudig is uitgeschakeld. Men hoort niets meer van hem. Wij, die met hart en ziel verknocht zijn aan het huis van Oranje, kunnen niet goedkeuren, dat onze Koningin op het tweede plan zou geplaatst worden. De naam van den president der Duitsche repu bliek is ons nog wel bekend. Hindenburg heeft immers veel van zich doen spreken in den oorlog, maar toch is daar Hitier num mer één". In de Deutsche Arbeiter Zeitung las spre ker de woorden: „De leider heeft gelijk". Er werd gezegd, dat het Duitsche volk eerst dan het gelukkigste volk der wereld zou zijn. indien de zin: „de leider heeft in alles gelijk", gemeengoed van allen zou zijn ge worden. Daar is dan ook geen sprake van persoonlijke verantwoordelijkheid, want ééi man is verantwoordelijk voor alles, de ver antwoordelijkheid wordt op de schouders van één mensch gelegd. „Is grooter geestelijke slavernij denkbaar?", vroeg spreker. „Hoe komt het nu. dat velen meenen de denk beelden der Nationaal-Socia'.isten te moeten belijden?" Volgens spreker worden velen aangetrokken, die meenen, dat de beloften, geuit door de Nationaal-Socialisten, ook in vervulling zullen gaan. „Wij leven" vervolgde spreker, „in een zeer moeilijken tijd. Vele jongeren vinden abso luut geen werk. Is het wonder, dat zij zich aansluiten bij hen, die zeggen: „wij geven u werk?" Maar waar is de vervulling van die belofte?" Na afloop van de lezing werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. De opmerking werd gemaakt: De nationaal- socialisten willen vervroegde pensioneering, waardoor dan jongere krachten aan het werk ;esteld kunnen worden Hoe denkt de spre ker over dit punt?" De heer Groenewout vondt dit idee, wan neer het uitvoerbar was, prachtig. „Maar de nationaal-socialisten weten evenmin als welke andere partij ook, hoe de gelden te vinden, die daarvoor noodig zijn", zei spre ker. „Dit is natuurlijk een enorm bedrag en waar moet dat vandaan komen? Dit is dus in de hoogste mate misleidend voor jonge menschen, die spoedig warm loopen voor iets dat in hun voordeel zou zijn, maar die de conseuenties voor zoo iets niet zien". De volgende vraag luidde: „hoe denken de nationaal-socialisten over rijks-, provin ciale- en gemeentelijke leeningen?" De spreker antwoordde: „De nationaal- socialisten willen geen leeningen. Alles wat noodig is voor de huishouding van Staat. Provincie en Gemeente, moet uit de gewone middelen (d.w.z.) uit de belastingen) worden gevonden. Hoe hoog moeten die belastingen dan wel niet worden? Ze zijn waarlijk hoog genoeg, dus kan men met de meening van de nationaal-socialisten heelemaal niet mee gaan". Nadat nog een paar vragen gesteld en beantwoord waren, dankte de presidente den heer Groenewout voor zijn voordracht. „HET WITTE KRUIS" „Het Witte Kruis" hield Donderdagavond haar jaarvergadering in café Flora alhier, onder leiding van den heer P. de Vries Tzn., De waarnemende secretaris, de heer Van Tuinen, bracht het jaarverslag uit. De ver- eeniging telt thans 136 leden. De t.b.c.-be- strjjding heeft het afgeloopen jaar l patient uitgezonden. De wijkverpleging werkt, dank zij den krachtigen steun van de afdeeling Be verwijk schitterend. Slechts eenmaal is ge bruik gemaakt van vervoeren naar het zie kenhuis Aan 36 gezinnen zijn 44 artikelen uitgeleend. Aangekocht zijn een waterbad en een elëctrische boog. De tenten zijn alle 4 in gebruik geweest. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat het nadeelig saldo f 55.64 be draagt. De heer P. van Tuinen werd met groote meerderheid van stemmen herkozen. In de vacature G. Eckhard werd gekozen mej. Taams. Besloten werd, voor f 300 aandeel te nemen in de zwemclub. De heer Schoehuijs vroeg op het niet moge lijk is een huis ver pleging in het leven te roepen. Het bestuur neemt deze zaak in over weging. Mej. Taams vroeg of het niet moge lijk is een badhuis te stichten in overleg met de V.V.V. en de Heemsteedsche zweminrich ting. Het bestuur zal dit in overweging nemen. „HET EVANGELIE EN DE ZIEL VAN DEN JAVAAN". Over bovenstaand onderwerp hoopt op Dinsdag. 30 Januari, des avonds om 8 uur, in de Ger. Kerk a. d. Koediefslaan, in een open bare vergadering te spreken Dr. J. H. Bavinck te Solo, thans met verlof verblijvende te Was senaar. De vergadering staat onder leiding van Drs. A. Dondorp. KOLONEL W. F. C. RöDLICII. Te Heemstede is, in den ouderdom van 63 jaar. overleden de heer W. F. C. Rödlich ko lonel m.a. van het Ned. Indische leger. Hij was officier in de orde van Oranje- Nassau. BENNEBROEK VERGADERING N. S. B. Donderdag 1 Februari a.s zal in café Oud- Berg en Dal de N.S.B. een propagandaverga- dering houden. Als spreker treedt op de heer J. Metz, te Heemstede. BLOEMENDAAL GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Gevonden en terug te ontvangen bij: J. Suiting, Zijlweg 208 Haarlem, een eend; Ken nel Ridderstraat 11. een poesje; S. Zwiers, Duinlustparkweg 6 Bloemendaal, een tree plank mat (rubber); H. Aartsen, Zomerzor- gerlaan 14a Bloemendaal. 2 albums met gra- mofoonplaten; Dingerdis, Duinlustparkweg 12 31oemendaal, een wollen kindermuts; Hol- werda, Middentuindorplaan 4. Haarlem, een postduif, gemerkt 031 No. 791 Haarlem; aan het bureau van politie te Overveen, een por- temonnaie; een zilveren dames armbandhor loge, een dameshandschoen; een sleuteltje; een paar glacé dameshandschoenen en een paar handschoenen. HILLECOM NUTS AVOND. Donderdagavond hield de heer Alt een le zing over de bekende opera Carmen. Op on derhoudende wijze schetste hij den inhoud van dit kunstwerk, terwijl interessante mo menten verduidelijkt werden door lantaarn plaatjes, opgenomen in de Grand Opéra te Parijs. Zoowel op piano als gramofoon klon ken ter illustratie bekende en minder be kende melodieën van Bizet's schepping. POSTAVOND. Donderdagavond had in Hotel Flora de tra- ditioneele Nieuwjaarsuitvoering plaats dei- Postmannen. Onder de aanwezigen waren de directeuren van de kantoren Haarlem en Hillegom. De zaal was zeer goed bezet. Mede werking verleende de Haarlemsche tooneel- club „Postaal Genoegen" die een 3-bedrijvig blijspel opvoerde „Fantoffelpijn" geheeten dat zeer veel succes had. LISSE AUTO-BOTSING. Donderdag had weer een aanrijding plaats op den hoek van de Julianastraat en den Heereweg. De auto van de firma Gebr. v. Z. kwam uit de richting Hillegom en wilde de Julianastraat inrijden. Het richtingsignaal weigerde. Een achter dezen wagen komende visch-tractor-wagen kwam daardoor met den eersten in botsing. Beide wagens scho ven de Julianastraat in. De wagen van v. Z. geraakte daarbij los, waardoor de visch-auto tegen het huis van den heer v. d. M. opbot ste en het hekwerk verbrijzelde. BOERENWAGEN DOOR TRAM VERNIELD. De knecht van landbouwer de W. alhier, kwam de 2e Poellaan afrijden, doch hoorde door het ratelen van den wagen niet de sig nalen van de naderende electrische tram. Toen de wagen halverwege de rails gepas seerd was werd hij door de tram gegrepen en totaal verbrijzeld. De knecht werd door den schok opgenomen en midden op den weg ge smakt. Hij kreeg een hoofdwonde en een her senschudding. Hij werd opgenomen en per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. De politie maakte proces-verbaal op. Door de doktoren Haase en Timmer werd eerste huip verleend. ZUID-HOLLANDSCHE BOND VAN KLEINE KWEEKERS. Donderdagmiddag werd in café .(De Beurs" te Lisse de eerste algemeene vergadering ge houden van den Zuid-Hollandschen Bond van kleine kweekers, onder presidium van den heer P. van den Nouland. De voorzitter zette uiteen wat de aanlei ding is geweest tot oprichting van den Bond. Van de adviezen van den secretaris, Jhr. Mr. P. de Milly uit Oegstgeest, is veel geprofi teerd. Gememoreerd werd dat de pogingen om hulp bij de gemeenten voor de leden veelal met succes bekroond werden. Het jaarverslag verschijnt in „De Hobaho". De cijfers van den penningmeester gaven aan, dat er nog een klein batig saldo aan wezig is. Vervolgens werd de begrooting voor 1934 behandeld en goedgekeurd. Het voorstel tot verhooging van de contributie werd aange nomen. Bij de verkiezing van leden voor het hoofd bestuur werden gekozen de heeren P. v: d. Nouland, A. H. de Bekker, M. Braam, J. Hoog straten, L. A. Vink, C. Cardol, B. Molenaar, W. de Boer en K. Oudshoorn. Het voorstel om „De Hobaho" als eigen blad te aanvaarden werd met 286 stemmen aangenomen. Het huishoudelijk reglement werd na en kele redactioneel? wijzigingen aanvaard. Besproken werd nauwer contact tusschen afdeelingen en hoofdbestuur, opdat de af- deelingen niet treden in hetgeen op den weg van het H. B. ligt, zooals b.v. met de afd. Hillegom, die wil trachten te komen tot stichting van een bloembollenbeurs. Over dit punt zal nader contact gezocht worden. AERDENHOUT. Het nieuwe schoolgebouw aan den Van Lennepweg te Aerdenhout. Hoewel het nieuwe schoolgebouw van de Ver. tot stichting en uitbreiding van Chr. Scholen in Aerdenhout-Bentveld, (welk ge bouw gelegen is aan den Van Lennepweg), al eenigen tijd in gebruik is, had Donderdag avond de officieele opening plaats. De groote zolderruimte was voor deze gelegenheid met behulp van tapijten, planten en bloemen fees telijk aangekleed en als receptiezaal inge richt. Er waren veel belangstellenden. De bur gemeester had bericht van verhindering ge zonden. Namens het gemeentebestuur van Bloemendaal was tegenwoordig wethouder A. J. Prinsenberg. De oud-inspecteur voor het l.o., de heer Weustink en de tegenwoordige inspec teur, de heer van de Weyer, hadden bericht van verhindering gestuurd. Namens de Plaatselijke commissie van toe zicht op het L.O. was aanwezig de heer S. A. Wilson, secretai'is dezer commissie. Verder merkten we op den heer J. van Es, van het bouw- en woningtoezicht te Bloemendaal, ver schillende predikanten uit den omtrek en mevr. Van Marle, beschermvrouwe der school. Begonnen werd met 't gezamenlijk zingen van 't gezang; ,,'k Wil U. o God. mijn dank betalen", waarna de voorzitter van het school bestuur, de heer Reuyl, een toepasselijk ge deelte uit de Heilige Schrift voorlas. In zijn openingsrede begon de voorzitter met de clementie in te roepen voor de omstandig heid. dat men de gasten moest ontvangen op zolder. Hij sprak de hcop uit. dat 't gemeente bestuur binnenkort zal willen medewerken, om deze zolderruimte door het aanbrengen van verwarming en een eenvoudige betimmering in een meer gezellige ruimte te veranderen, zoodat ze ook voor sloydlokaal enz. gebruikt zal kunnen worden. Spr. bracht dank aan allen, die hun mede werking aan de totstandkoming hadden ver leend, zooals wethouder Prinsenberg, het raadslid Van Riessen, Ds. Dondorp, die den stoot had gegeven tot de stichting van deze Chr. school, den architect John Wildeboer, den aannemer J. Varik te Aalsmeer, den heer van Es enz. Mevr. van Eeghen werd op vrien delijke wijze toegesproken. Spreker uitte de wensch, dat zij 't nog beleven mocht, dat de school tot uitbreiding zal moeten overgaan. Hoofd en personeel, ouders en kinderen wer den gelukgewenscht met het mooie, nieuwe schoolgebouw. Spreker eindigde met de school aan God op te dragen en 't gebouw in de zor gen van personeel aan te bevelen. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Prinsenberg, namens het gemeentebe stuur van Bloemendaal, door den heer Wilson als plaatsvervanger van den voorzitter dei- commissie van toezicht op het L.O., ds. J. C. Brussaert, door den predikant van de Geref. Kerk te Heemstede, door den heer Groeneveld, namens den Kerkeraad der Geref kerk te Bloemendaal, door een predikant namens de Bijz. Prot. Schoolvereeniging te Heemstede, door mevrouw van Eeghen. door het hoofd der school, den heer van den Heuvel namens het personeel en door een der ouders. Onder leiding van den heer Van den Heuvel werden door de oudere leerlingen eenige lie deren gezongen, zooals „Wilt heden nu tre den", „Boven de sterren" en „De paden op".

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10