VRIJDAG 26 JANUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 13 VOETBAL. STORMVOGELS—''T GOOI Zondag as. speelt Stormvogels een vriend- schappelijken wedstrijd tegen 't Gooi. KAREL LOTSY TREEDT VOOR DE STORMVOGELS OP. Donderdagavond hield de heer Karei Lotsy, Jjestuurslid van den K. N. V. B en voorzitter van de 'Technische commissie, voor een vrij wel geheel bezette schouwburgzaal te IJmui- den een lezing over voetbal. De heer Suwerink heette hem, die zooveel voor het Nederlandsch voetbal doet. harte lijk welkom. Hij prees de vereeniging Storm vogels gelukkig, dat de licer Lotsy juist op het oogenblik, dat de kans op het kam pioenschap is teruggekeerd, zijn rede komt houden. Hierna hield de heer Lotsy zijn bekend boeiend betoog, dat hij reeds in zooveel plaatsen heeft gehouden. Interessant was zijn inleiding, waarin hij mededeelde, waarom hij zich met voetbal bemoeide: Omdat hij in deze sport een mid' del zag tot het aankweeken van wilskracht, zelfopoffering, orde en tucht, dingen, die we in het dagelijksch leven noodig hebben. Na de pauze vertelde de heer Lotsy met be hulp van lantaarnplaatjes nog tal van bij zonderheden, waarna de heer Suwerink hem te middernacht hartelijk dankte en hem als blijk van waardeering een zilveren aschbak met het Stormvogels-embleem aanbood. „Wij IJmuidenaren, ons gemeentebe stuur, onze vischhandel, de Stormvogels vechten wel eens met Den Haag. maar het goede, dat er vandaan komt, weten we te waardeeren", aldus de Storm"ogels-voor- zitter Zij tenslotte nog gemeld, dat door de wel willendheid van de directie van „Thalia'' o.a. een paar sportfilms werden afgedraaid, wat zeer in den smaak viel. SPARTA—R. C. H. Voor dezen vriendschappelijken wedstrijd verschijnt R. C. H. als volgt: Kos, Krom, Prevost Sr., Hessels, Ruis, Prevost Jr., Martin, Haukes, v. d. Horst, Kok, Paape. E. D. O.—VELOX De roodzwarten komen met het volgend elftal uit; Fuehs, K. Zandstra, G. Zandstra, Jansen, v. d. Putten, Oomen, Nottrot, Koppen, Gcemaat, Perukel, Koene. WIELRIJDEN. DE NEW-YORKSCHE ZESDAAGSCHE. Uit New-York: Aan de New-Yorksche Zes- daaagsche welke Zondag 25 Februari in Ma dison Square Garden begint, zullen vijf Euro- peesche koppels deelnemen. Het zijn: Broc- cardoGuimbretiêre, LetourneurDebaets, GiorgettiSevergini, SchönFrankenstein en LehmannWissel. BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 4S/1. Sweering wint zijn derde partij. Uit Genève: Donderdag werden de wedstrij den in het tournooi om het wereldkam pioenschap 45/1 voortgezet, waarbij Sweering zijn derde partij in dit tournooi won en dit maal tegen den Belg Zaman. Donderdag avond stonden vier deelnemers elg met drie gespeelde en drie gewonnen partijen aan den kop, n.l. Sweering, Albert, Joachim en Gabriels. De uitslagen luidden: Ubert 300 punten in 19 beurten, h.s. 70 gem. 35.78; Zaman 96 punten in 19 beurten, h.s. 18 gem. 5 07; Dommering 253 punten in 37 beurten, h.s. 32 gem. 6.83; Lühtgetmann 300 punten in 37 beurten h.s. 48 gem. 8.11; Cöte 253 puntx in 31 beurten, h.s. 41 gem. 8.16; Gabriels 300 punten in 31 beurten, hs. 119 gem. 9.67; Joachim 300 punten in 33 beurten, h.s. 84 gem. 9.09; Roth 181 punten in 33 beur ten, h.s. 24 gem. 5.48; Sweering 300 punten in 32 beurten, h.s. 52 gem. 9.37; Zaman 164 pun ten in 32 beurten, h.s. 25 gem. 5.10; Albert 300 punten in 26 beurten, h.s. 50 gem. 11.53; Lüthgetmann 234 punten in 26 beurten, h.s. 37 gem. 9. Donderdagavond laat werden nog twee partijen gespeelde met de volgende resul taten: Gabriels 300 punten in 48 beurten. h.s. 47 gem. 6.26; Lühtgetmann 297 punten in 48 beurten, h.s. 53 gem. 6.18; Zaman 148 punten in 25 beurten, h.s. 36 gem. 5 92; Joachim 300 punten in 25 beurten, h.s. 59 gem. 12. PAARDENSPORT. DE HAARLEMSCHE MANèGE. De door de vereeniging „De Haarlemsehe Manege" uitgeschreven cross-country, die ge houden zou worden op de weilanden van „Marienbosch" te Aerdenhout, zal wegens den hardbevroren grond niet doorgaan. In plaats hiervan zal er a.s. Zaterdagmid dag drie uur in de Haarlemsehe Manége aan de Linnaeuslaan een springwedstrijd voor dairies, heeren en juniores worden georga niseerd. DAMES-HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het volledige programma der eerste klasse meldt eenige belangrijke wedstrijden. Zoo wordt in Heemstede de wedstrijd Rood Wit B. D. H. C. gespeeld, waarbij Rood Wit zal trachten haar fraaie kans op de bovenste plaats te behouden, waarin zij, maar niet dan na uiterste krachtinspanning, vermoe delijk zal slagen. De andere kampioens-pretendent, H O. C„ zal ditmaal niet struikelen tegen Amster dam en beide punten in Den Haag weten te houden Bij 't GooiHilversum heeft de thuisclub debeste kansen, maar de bezoeksters zullen zich wegens het degradatiegevaar, niet zon der slag of stoot overgeven. In de promotieklasse spelen de drie lei dende clubs, Kieviten, H. D. M. en H. H. IJ. C. thuiswedstrijden tegen de 3 laagst' geplaat sten, Laren, B. D. H. C. II en T. O. G. O. Uit den aard der zaak geven wij de B. D. H. C- reserves weinig kans op revanche voor de in Bïoemendaal geleden nederlaag tegen H. D. M. In 2 A komen de vermoedelijke kampioe nen op bezoek bij Rood Wit 2, dat de vorige week aan de kampioensillusies van O. K. een geduchten knak toebracht. Toch gelooven wij niet, dat de Haarlemsehe dames er dit maal in slagen weer roet in het eten te gooien. De Vierde zal haar positie niet verbeteren in den strijd tegen Amsterdam 2. dat zeker beide punten mee naar de hoofdstad zal nemen. De leiders in de andere tweede klasse heb ben een gemakkelijker, dag, daar zij zonder moeite van Amersfoort zullen winnen. Bo vendien ontmoeten haar concurrenten, Baarnsch Lyceum en Hilversum 2 elkaar, waarbij een kans op gelijk spel niet uitge sloten is, evenals in den wedstrijd Be Fair B. D. H. C. III, al eindigde de eerste ontmoe ting in een Bloemendaalsche zege. In de derde klasse A kan H. B. S. een voor aeeligen dag hebben, daar onze stadgenooten zelf van Alkmaar, dat nog geen enkel winst- punte boekte in 3 wedstrijden, winnen, ter wijl de twee ar.dere kampioenspretendenten 't Gooi 2 en Amsterdam 3 elkaar in Bussum ontmoeten, waar een verdeeling der punten niet ondenkbaar is. 't Gooi 3T. H. C. en Laren 2O K. 2, die van geen belang voor den stand zijn. eindigen waarschijnlijk in overwinningen voor de bezoekende clubs. B. D. H C 4. dat in 3 C aan het hoofd gaat. zal haar positie v?r:-tc.-:.cn door een zege op Rood Wit 4- al zal hier de noodige spannmi niet ontbreken. In den anderen plaatselijken wedstrijd H. B. S. 2B. D. H C. 5 kunnen we daaren tegen de Bloemendaalsche dames weinig kans op succes voorspellen. Tenslotte de wed strijd Amsterdam 4—Hurley 2, waarbij de Amsterdam dames Zeker zullen zegevieren. SCHAKEN Het tweede tiental van de Z. S. C. speelde tegen Heemstede. De totaaluitslag was 7 1/2 Indien het dit tiental gelukt tegen Bïoemen daal nog een punt in de wacht te slepen, is het kampioen in zijn afdeeling. Hieronder volgen de uitslagen van de ge- gespeelde partijen; Z and voort—Heemstede. N. N.Tuinder 10 C. L. Bolwidt Sr.—J. C. Luitingh 1—0 A. BurgerhoutC. W. Konn 10 E. ter BraakeA. Brandon 1 '2-1/2 R. Rot heC. Fokke 1—0 J. HoltmanE. Falk 01 H. de GeerF. van Dorst 10 H. Janse—W. Kuyken 0—1 C. SlagveldC. van Weert 10 J. Spijer—W. Smink 1—0 Een fel omstreden cross-country; De beste zwemmers en zwemsters ter wereld; Es 1st verboten; Nieuwe straf voor voetballers; Fransche clubs en buitenlanders; Vrouwen voetbal; De aanvoerder telt dubbel; Een verloren mascotte; De nieuwe Arsenal-manager; Doelpunten-zondvloed; Een ijverig supporter; Bekerhouders onttroond; Wales verliest; Concentratie. De jaarlijksche cross-country, georganiseerd door 't bekende Fransche sportblad „L'Auto" werd dezer dagen voor de vijftiende maal onder geweldige belangstelling op het par- coui's rond het exercitie-terrein van Vincen- nes gehouden. Het aantal inschrijvingen was zoo groot, dat de deelnemers in vier catego rieën moesten worden ondergebracht, nl. de veteranen, de „onaf hankelij ken", de juniores en de candidaten voor het cross-kampioen- schap van Frankrijk. De eerste drie groepen hadden een afstand van 6 1/2 K.M. af te leg gen, terwijl het kampioenschap over 8 K.M. 900 M. verloopen werd. In deze laatste afdeeling startten 500 athle- ten, die elkaar eiken Meter op het door regen in een modderpoel herschapen terrein be twistten. Evenals het vorige jaar wist Lecuron van de Racing Club de France het kampioen schap te behalen, door den afstand in 27 min 12 sec. af te leggen, op den voet gevolgd door Rochard uit Evreux, die er 7 seconden langer over deed. Ondanks het slechte weer en de ongeloof lijke hoeveelheden modder hadden duizen den toeschouwers zich langs het parcours op gesteld, en ze bleven geduldig wachten, tot dat alle vier de categorieën hun wedstrijden hadden beëindigd. Het is interessant, de prestaties van de beste zwemmers en zwemsters over de ge- heele wereld voor het jaar 1933 met elkaar te vergelijken, temeer, waar blijkt, dat onze Hollandsche meisjes op de wereldranglijst een vooraanstaande plaats innemen. Op de 100 M. vrije slag voor dames zijn er niet minder dan vijf Hollandschen onder de tien eerste geklasseerd. Bovenaan staat Willy den Ouden met 1 min. 6 sec.; dan volgen Selbach met 1 min. 9 8/10 sec. en Masten broek met 1.10. Daarna komt de Amerikaan- sché McKean (1.10 1/5), terwijl Con-y Laddé en Puck Oversloot resp. de zesde en negende plaats innemen. Op de 400 M. vrije slag is Miss Kight (Ame rika) kampioen met een tijd van 5.33 6'10 doch ook hier staat Holland met Oversloot (5.49 4'5) en Laddé (5.50) op de tweede en derde plaats. Mej. Kastein is vierde op de 200 M. school slag in 3 min. 5 3.5 sec., voorafgegaan door de Japansche Maehata (3.0 3,10) en de twee Duitsche meisjes Dreyer en Geneneer. De dames Hessel en Brouwers staan zes en zeven op de lijst. Daar Willy den Ouden ook op de 100 M. rug een vooraanstaande plaats inneemt, mag men haar gevoegelijk de beste zwemster van 1933 noemen. In dit nummer is Eleanor Holm (Amerika) kampioene in 1 min. 19; gevolgd door Willy met 1.20 2/5 en Puck Oversloot met 1.20 3 5. De laatste twee plaatsen op deze lijst van tien worden door de dames Hoge weg en Baumeister bezet. Al met al tellen we onder deze 40 uitblin kers dus 14 Hollandsche namen; een prach tige prestatie. Bij de heeren zijn het de Japanners, die den boventoon voeren; van de in de zes num mers vermelde zestig namen behooren er 33 aan onderdanen uit het land van de Rijzen de Zon. Hierbij zijn vier eerste plaatsen, nl. Yusa op de 100 M. vrije slag in 58 seconden; wederom Yusa op de 200 M. vrije slag in 2 min. 13 sec.: Makino, die de 400 M. in 4.46 4/10 zwemt en Kit-amura, die in 19.8 de 1500 M. voor zijn rekening neemt, waarbij twee land- genooten hem op den voet volgen. Slechts op de 200 M. schoolslag en 100 M. rug zijn de Japanners tot resp de tweede en derde plaats verdrongen, te weten door Cartonnet (Frank rijk), welke 200 M in 2.42 3/5 aflegt en Dan Zehr (Amerika) en Carlsen (Noorwegen), die op den rug beiden 1.10 1 '2 noodig hebben één tiende sec. korter dan de Japanner Kiyo- kawa. Op deze lijst prijkt helaas geen enkele Hol landsche naam. De Karlsruher Fuszball Verein mag gedu rende één jaar niet in het buitenland spelen, omdat de club kort geleden bij wedstrijden te Nancy en te Metz vóór den aanvang niet den Hitler-groet had gebracht. Maar dat 's nog niet allés. „Es ist strenz- stens verboten" voor alle clubs in het groot hertogdom Baden om bij ontvangst van bui- tenlandsche gasten, deze in hun landstaal toe te spreken. Duitsch moet er gesproken worden en niet anders, en wanneer er bin nenkort nu een Spaansch of Engelsch elftal op bezoek komt moeten de spelers eerst naar de Berlitz-school om te leeren, dat e°n corner ^cke" heet en een stratschop „Elfmeter- stosz". Want ook voor alle sporttermen moet een Duitsch equivalent gebruikt worden. Enkele weken geleden werden eenige spe lers van een Schotsch elftal wegens het mo- lesteeren van den scheidsrechter door den betreffenden Bond geschorst. Doch boven dien werd hun medegedeeld, dat zij niet eer der weer mochten spelen, dan alvorens zij onder elkaar de vernielde kleeding van den referee hadden vergoed. En zoo gebeurde het, dat de heeren een volledige voetbal-uitzet gingen koopen, de één kocht een paar kou sen, de ander een seheidsrechtersjasje, een derde een zijden sporthemd en zijn kame raad een tweetonig fluitje. Of de spelers „en club" ook nog een nieuw gebit kochten voor mogelijk in de opwinding verloren geraakte snij- en hoektanden, vermeldt de historie niet. In ieder geval kunnen de Schotsche arbi ters gerust zijn; zoodra de mot in hun jasje komt, hebben ze niets anders te doen dan één of twee strafschoppen tegen de thuisclub te geven ende spelers doen de rest. Overigens kan men in geheel Groot-Brit- tannië een toenemende gestrengheid van de scheidsrechters opmerken; reeds thans wer den er evenveel spelers uit het veld gezonden als het vorige seizoen in totaal. Sinds eenige jaren is in Frankrijk het of- ficieele beroepsvoetbal ingevoerd en vanzelf sprekend komt het er thans voor de betrok ken clubs op aan, zoo sterk mogelijk voor den dag te komen, want. zonder overwinningen geen publiek en zonder publiek geen recette. Menige vereeniging, welke eerst tot de voorstanders van het professionalisme be hoorde. had reeds na één seizoen spijt van haar besluit. Teneinde hen eenigszins tege moet te komen, heeft de Fransche Bond thans bepaald, dat elk prof. team vier buiten landers in haar gelederen mag opnemen, van welke toezegging een druk gebruik wordt ge maakt. Oostenrijkers. Hongaren, Tsjechen. Joego-Slaven. Engelschen en Schotten spelen lustig in de Fransche competitie mede en al is de clubliefde afwezig, de wekelijksche uit- keering in Fransche francs doet hen, zoolang het contract duui't, niet al te erg naar hun land terug verlangen. Zou dit de aanvang van de Vereenigde Sta ten van Europa zijn? Het is mogelijk, doch voorloopig kan men den scheidsrechter ook hier nog niet ontberen. Men beweert wel eens. dat ons land met allerlei nieuwigheden bij andere landen ten achter blijft. Dat mag al of niet waar zijn. tenslotte teelt de na-aperij-bacil in deze lan den buitengewoon welig. Thans springen /le „dames-voetbalclubs" bij tientallen uit den grond, alhoewel ze :ri Engeland bereids in 1923 zijn verboden, voor zoover ze door het publiek niet reeds waren weggehoond. Er valt eigenlijk over deze belachelijke uit was weinig anders te zeggen, want vrouwen voetbal bestaat niet. Immers, zoodra vrou wen voetbal spelen, zijn het geen „vrouwen" meer. En daarmede basta! Het is opvallend, hoe weinig clubs in ons land de waarde van een goed aanvoerder in den. Een Bok de Korver, een Mannus Francken. een Dé Kessler en een Van der Meulen waren hun plaats in een elftal dub bel waard. De taak van den aanvoerder is niet slechts bij den aanvang van de match te „tossen" en gedurende het spel „kom, vooruit lui" te roe pen, hij moet voor alles capabel zijn, te juister tijd de tactiek van zijn ploeg te veranderen. Wanneer zijn elftal een tiental minuten voor het eindsignaal met 42 de leiding heeft, dient hij zijn maatregelen te nemen, opdat de voorsprong zoo goed mogelijk verdedigd wordt. En omgekeerd moet hij bij een achter stand voordeel weten te trekken van de zwakke kanten der tegenpartij. Het is ons herhaaldelijk opgevallen, hoe weinig speciaal de Hollandsche middenspe lers schijnen te beseffen, dat in ons land een 10 nederlaag even zwaar telt als een 120 debacle. De doelcijfers tellen hier niet mede. zooals in Engeland, zoodat verwacht mocht worden, dat de half-backs zich meer op den aanval dan op de verdediging zouden concen- treeren. hetgeen op onze velden echter slechts zelden het geval is. Een aardig voorbeeld leverde een Engelsche bekerwedstrijd van eenige jaren geleden. Een elftal had het ongeluk bij de rust met 30 achter te staan. Na half-time zette de aan voerder zeven man in de voorhoede en voor dat de tegenpartij tegen deze tactiek de juiste verdediging had gevonden, was de achter stand in een 43 voorsprong omgezet. Toen dit resultaat na twintig minuten was bereikt, wijzigde deze verstandige captain opnieuw zijn tactiek en het voordeel werd tot het einde toe behouden. Een verschrikkelijk drama heeft zich de vorige week op het terrein van Preston North End afgespeeld, zoo verschrikkelijk, dat we bij het schrijven va® deze regelen er nog van huiveren. Wat was het geval? Preston had sinds een drietal jaren een zwarte kat in haar midden, die als mascotte eminente diensten bewees. Bij eiken competitiewedstrijd wan delde poes statig en voornaam door de kleed kamers en langs de tribune en snorde van genoegen, wanneer een der voorwaartsen scoorde. Het is dan ook geen wonder, dat Preston er in slaagde, met zulk een mascotte den uitwedstrijd voor den beker tegen den eersten klasser Leeds United te winnen. Waarschijnlijk de ware toedracht der zaak zal wel altijd een raadsel blijven het bestuur toen overmoedig geworden. Al thans, er werd besloten een grooten St. -Ber- nard-hond aan te koopen, opdat dit dier het prestige van de club nog meer zou verhoo- gen. Het beestje- arriveerde tegelijk met den nieuwen middenvoor Palethorpe van Stoke. Doch Bello was nog geen minuut op het terrein, of hij ontwaarde de mascotte-poes. die met kennis van zaken rustig naar de training zat te kijken. Of het nu broodnijd geweest is dan wel een ongebreidelde harts tocht wie zal het zeggen doch enkele oogenblikken later lag poes met afgebeten kop langs de out-lijn Behoeven we nog te vermelden, dat Preston Zaterdag 1.1. op eigen veld den belangrijken wedstrijd tegen Grimsby verloor, door dat de backs bij een vermeend buitenspelgeval op hielden te spelen en dat een der spelers zijn sleutelbeen brak? We zouden waarlijk niei verbaasd zijn, als de North End thans ook haar bekermatch tegen de non-League-club Workington verspeelde. Het zou verdiende loon zijn. Arme arme mascotte-poes! Deze week zal de directie van Arsenal tot de aanstelling van een nieuwen manager overgaan. Onder de candidaten zijn vele ma nagers van andere clubs, die alle de best be taalde betrekking in Epgetsch voetbal am- bieeren. Speciaal zal gelet worden op het ta lent voor organiseeren. meer dan op voetbal kennis zonder meer. Naar .verluidt, zou een bekend amateur de meeste kans hebben, om benoemd te worden. Hij is nimmer met be roepsclubs in aanraking geweest, doch heeft op het gebied van organisatie zijn sporen verdiend. Intusschen heeft de directie de familie van wijlen Chapman niet vergeten; zij is van plan voor de weduwe in de toekomst, te blij ven zorgen. Wellicht zal mevrouw Chapman tot „officieele gastvrouw" ln het clubhuis op Highbury worden benoemd, zoodat ze even- tueele bezoekers aldaar kan recipieeren. In tegenstelling met de Engelsche League, is het verschil in het spelpeil van de eerste klasse en de lagere divisies der Schotsche competitie ontzettend groot. Dit vindt voor een groot deel zijn oorzaak in het feit, dat de lager geplaatste clubs financieel uiterst zwak staan en amper het hoofd boven water kun nen houden. Zaterdag jl. werd nu de eerste ronde voor den Schotschen beker gespeeld en het clubje Blairgowrie uit een plaatsje van 3000 inwoners had een uitwedstrijd tegen de machtige Glasgow Rangers geloot. Ze ver loren met 14—2, waarbij de Rangers-voor- waarts Fleming negendoelpunten maakte. Doch 142 is in Schotland lang geen record. In 1885 werden er op denzelfden dag twee matches gespeeld, die met 35—0 en 36-0 ein digden. Goeie morgen! In Schotland vindt men ook bijzonder ijve rige supporters. Hier in Haarlem klagen we al, als we naar de Jan Gijzenvaart moeten loopen, om de Roodbroeken te zien spelen, doch een supporter van Hamilton wandelde 200 mijlen naar Peterhead om even een be kerwedstrijd van zijn club te bekijken. Ge lukkig won Hamilton met 2—0 en derhalve voelde deze tippelaar op den terueweg zijn eksteroogen niet. De houders van den Engelschen Amateur Cup. Kingstonians. verloren in de tweede ronde onverwachts met 3—0 van het ook in ons land bekend Wimbledon-team. Tenslotte nog een voorbeeld van wat con centratie voor een voetballer kan doen. niet alleen op het veld. doch ook daarbuiten. Een bekend speler was op een kostelijk diner ge- noodigd en in een geanimeerd gesprek ge wikkeld met zijn tafeldame, toen de kellner het ongeluk had. een kannetje koffie in zijn nek leeg te gieten. Zonder ook maar een oogenblik de oogen van het aardige meisje aan zijn zijde af te wenden, riep hij den kellner toe- ..Je hebt de melk vergeten". Ziet ge, lezer, düt is nu concentratie, een directe reactie, zonder een oogenblik tw'jfel. Laat het een voorbeeld zijn.... en blijven. ZWEMMEN JOYCE COOPER WINT AUSTRALISCH KAMPIOENSCHAP VRIJE SLAG. Uit Sydney: De Engelsche zwemster Joyce Cooper won Woensdag op gemakkelijke wijze het Australische dameskampioenschap vrije slag over 220 yards in 2 min. 42 sec. DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND. Voor de finale van de wedstrijden om de persoonlijke kampioenschappen van Noord- Holland tweede en derde klasse werden de volgende partijen gesoeeld' Tweede klasse: D. Stoll (den Helder) wint van P. Leijte (IJmuiden Derde klasse; P. van Staalduinen wint van G. Postrna; P. van Staalduinen wint van J. Mooi; P. J. Smolenaars wint van G. Postma.. DAMCLUB HAARLEM Uitslag der partijen van den ouderlingen wedstrijd: Groep 1; W. van DaalenJ. T\ Exel Jr. 11 H. W. ZitmanJ. Lycklama 20 Groep II: A. RussJ. Kroon 11 B. Gabriel—C. v. d. Werff 0—2 J. P Exel SrA. Eising 20 R. GroosN. Kroon 11 COMPETITIE TWEEDE KLASSE N. D. B. Voor bovengenoemde competitie speelde Donderdagavond in Bellevue te Beverwijk de Damclub Haarlem II tegen de Beverwij ksche Damclub I. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. D. Kikke—J. Lycklama 0—2 2. K. Kikke—H. A. van Abs 0—2 3. J. A. QussorenA. M. Berghuijs 11 4. B. ReimersJ. P. Exel Jr. 1—1 5. D. P LedegangG. Elzing 20 6. A. PekelM. van Leeuwen 1—1 7. M. HoogvorstC. v, d. Werff 0—2 8. R. KluftC. Dikkeboom 11 9. F. Bakker—J. P. Exel 0—2 10. J. TolkB. Gabriël 02 Totaal uitslag voor Haarlem n 6—14 AUTOMOBILISME DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. Uit Parijs: Voor de derde maal is de Rallye Monte Carlo geëindigd met een Fransche overwinning, en alle drie keeren door de Hotchkiss, die deze overwinning boekte op 161 concurrenten, die met de beste producten der automobiel-industrie elkaar bestreden en de zwaarste proef kregen af te leggen welke het groot-toerisme kent. De drie Hotchkiss-auto's die aan den start verschenen, zijn alle drie op tijd te Monte Carlo eangekomen met het maximum-aan tal punten. Nummer één werd Gaston Tre- voux. die met zijn Hotschkiss uit Athene kwam. Fraaie prestatie van het Studebaker-team. Uit Monte Carlo: De heer Van der Heyden, ir. Bakker Schut en Habnit, vormende het Studebaker-team. dat heeft deelgenomen aan den Sterrit naar Monte Carlo, is no. 6 geplaatst in het totaal k'assement van de 121 wagens, die aangekomen zijn. Aan het team is bovendien een prijs toegekend voor de beste Hollandsche prestatie. DE RESULTATEN DER NEDERLANDSCIIE DEELNEMERS. Uit Monte Carlo: De Fransche overwin naars hebben in het klassement 1013,73 pun ten behaald, terwijl hun startplaats Athene was No. 2 waren Chauvierre en Lanclano (Frankrijk) met Chenard totaal 1012,41 pun ten en gestart te Athene 3. D. M. Henley (Engeland) met Triumph en totaal 1011,57 punten, gestart te Athene. Daarna volgden wat de Nederlandsche deelnemers betreft: 6. Van der Heyden, ir. Bakker Schut en Habnit met Studebaker. gestart te Athene. 12. Van der Meulen, Menzo, Wild met Ford, gestart te Athene. 14. Dr. Sprenger van Eyck. Mr. Lamberts Hurrelbrinck en Wieleman met Ford, gestart te Athene. 25. Ploeg van Beeck Calkoen, Weber en Dikker, gestart te Umea met Ford. Alle andere Nederlandsche deelnemers heb ben een plaats in het klassement boven de 30. Bij de dames werd de Rallye gewonnen door Mile Hustinx de Forest Frankrijk met Peugeot en start te Boekr,rest De tweede plaats werd bezet'door mej. No lander (Zweden) met Chrysler en gestart te Umea. HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZOND.U (Heeren) CONCORDIA—RAPIDITAS. Deze wedstrijd z?.l Zondagmiddag plaats hebben aan den Middenweg, 2 uur. LIJNDEN—NILOC. Deze wedstrijd om de bovenste plaats ln de eerste klasse zal Zondag te Halfweg gespeeld worden. Lijnden heeft momenteel de" leiding met Niloc als tweede onder zich. CONCORDIA II—RAPIDITAS II De reserveteams der Haarlemsehe clubs spelen eveneens voor de competitie aan den Middenweg'. (Dames) RAPIDITAS I—RAPIDITAS III Deze wedstrijd voor de K. T K competitie wordt Zondagmorgen gespeeld op het Poli tieterrein.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7