UIT HET BUITENLAND STRAATREVOLUTIE IN PARIJS. DINSDAG 30 JANUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Daladier onderhandelf over het nieuwe Fransche kabinet. Ook een Neo-Socialisf in de regee ring? Daladier aan buitenlandsche zaken? De vermoedelijke samenstelling. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK. De vroegere minister-president Daladier. die belast is met de vorming eener nieuwe regeering, heeft de opdracht aanvaard en is direct met besprekingen aangevangen met de vooraanstaande politici en heeft eerst de gebruikelijke bezoeken gebracht aan de pre sidenten van Senaat en Kamer. Daladier zou vandaag zijn kabinet gereed hebben. Men meent, dat Daladier de bedoeling heeft de belangrijke portefeuilles in zijn kabinet met geheel nieuwe bewindslieden te bezetten om op die wijze de bij de openbare meening heerschende verontrusting weg te nemen. Waarschijnlijk zal Daladier zelf de porte feuille van binnenlandsche zaken of van bui tenlandsche zaken nemen. Het schijnt de be doeling van Daladier te zijn zoo weinig mo gelijk, ministers en onderstaatssecretarissen in zijn regeering op te nemen, doch wel om de basis van zijn kabinet zoo breed moge lijk te maken. In politieke kringen verwachtte men dat een neo-socialist tot zijn regeering zal toe treden. In zekere kringen beweerde men zelfs dat Daladier zijn kabinet zal uitbreiden tot de groep Marin. Daladier zette zijn besprekingen tot laat in den avond voort. Ofschoon van bevoegde zijde niets daarover werd medegedeeld, sprak men er in parlementaire kringen toch reeds over, dat Daladier zelf de portefeuille van buitenlandsche zaken zal nemen. Tegen half twaalf Maandagavond noemde men in par lementaire kringen als vermoedelijke samen stelling van het kabinet: Premier en min. van buitenlandsche za ken: Daladier; Binnenlandsche Zaken: Frot. Financiën: PiétriJustitie: Hnry Roy (sena tor) OnderwijsMarquet of de Jouvenel Oorlog: overste Fabry; Luchtvaart: Pierre Cot; Openbare werken: Paganon; Handels marine: Guy de Chambre; Oorlogsmarine: de Chappedelaine: Handel: Palmade; Koloniën: Cathala; Welvaart: Auray (senator). Bmtsefolamd. hindenburg richt zich tot Hitier. Ter gelegenheid van den eersten verjaardag der nationaal socialistische revolutie heeft Rijkspresident v. Hindenburg een eigenhandig schrijven gezonden aan Hitier waarin hij hem bedankt voor hetgeen in het afgeloopen jaar is gepresteerd ter leniging van den economi- schen nood en voor de wederoprichting van het vaderland, doch waarin hij verklaart dat nog veel te doen blijft voordat nood en zwakte definitief zijn overwonnen. De Rijkspresident vertrouwt op Hitier en diens medewerkers, dat zij het aangevatte groote werk in het vol gende jaar zullen voortzetten en met God's hulp zullen volbrengen. China. De opstand in Foekien gedempt? De militaire operaties in de provincie Foe kien zijn Maandag blijkens een telegram uit Sjanghai gestaakt, daar de overgebleven troe pen van het opstandige 19de leger zich zonder strijd hebben overgegeven. Hun leider, gene raal Tangtsjingkai, zou naar Hongkong ge vlucht zijn. Oostenrijk. N. S. D. A. P. wekt op tot den strijd. De leiding der Oostenrijksche N.S.D.A.P. pu bliceert een oproep, waarin wordt vermeld, dat ..het systeem in Oostenrijk zijn einde nabij is en dat ook de methoden van geweld van vice-kanselier majoor Fey niet zullen vermo gen den tegenstand van het nationaal socia lisme in Oostenrijk neer te slaan". Ten slotte wordt een ieder opgewekt, evenals tot nu toe, zijn plicht te doen. Amerika. De goudwet defnitief aangenomen. Het Huis van Afgevaardigden heeft Maan dag met geringe wijzigingen de goudwet aan genomen. Dinsdag zal de wet door Roosevelt worden onderteekend. Spoedig valutaonderhandelin- gen met Engeland. De minister van financiën Morgenthau heeft te kennen gegeven, dat de besprekin gen met Engeland over de valutapolitiek van beide landen spoedig zouden worden aangevangen. Op de vraag of een vaste valutaverhouding met Engeland verwacht kon worden, antwoordde de minister, cTat een dergelijke verhouding voor beide landen duur zou zijn, Verder verklaarde Morgentheau £at 't mi nisterie van financiën gereed is het twee- milliarden fonds in werking te stellen. Engeland. Het ontwapeningsmemoran dum verschijnt binnenkort. Sir John Simon heeft gisteren in het Lagerhuis medegedeeld, dat de Britsche re geering binnenkort een memorandum zal publiceeren nopens haar ontwapenings- politiek volgens welke de werkzaamheden der ontwapeningsconferentie het beste worden gediend door parallele en supple mentaire pogingen tusschen de verschillende staten en door de volledige gebruikmaking van de diplomatieke machinerie. Ten einde deze politiek te vergemakkelijken verklaar de Simon tijdens een korte vacantie te hebben beraadslaagd met Chautemps en Boncour en met Mussolini. Er zouden door de regeering voorts stap pen worden ondernomen om van de Duit- sche regeering vollediger en meer gedetail leerde inlichtingen te verkrijgen nopens de werkelijke bedoelingen en van de verkla ringen van den Rijkskanselier. Intusschen zijn eveneens gedachtenwisse- linger. geweest, tusschen de Fransche en de Duitschej regeering. COMMUNISTISCHE DEMON STRATIES IN BRUSSEL. DE HEELE POLITIEMACHT OP DE BEEN. BRUSSEL. 29 Januari (V.D.) Vanavond hebben te Brussel onlusten plaats gehad. De communisten hadden een openluchtmeeting op touw gezet, waar zeven arbeiders die een studiereis in Rusland hebben gemaakt, het woord zouden voeren. Deze betooging werd evenwel door burge meester Max verboden. Tegen de communisten die deze meeting niettemin heben doorgedreven, werd zoo goed als de geheele Brusselsche politiemacht gemo biliseerd, die versterkt was met 200 gendarmen. Het kwam tot een botsing waarbij er aan beide zijden klappen vielen. 100 betoogers zijn gearresteerd. De betooging was belegd onder de leuze: bevrijdt Dimitrof. Tot de gearresteerden behooren eenige voor aanstaande communisten, o.m. het gemeente raadslid van Brussel de Boek. De woelingen hadden in hoofdzaak plaats in de buurt van de Beurs. STAVISKY'S JUWEELEN. WAT ZIJ WAARD ZIJN EN WAAROP ZIJ GESCHAT WAREN. PARIJS, 29 Januari (V.D.) De beide officieel aangestelde experts in de Stavisky- affaire hebben hun werkzaamheden ge ëindigd en zijn heden weer naar Parijs teruggekeerd. Zij verklaarden dat de in Bayonne beleende sieraden een waarde had den van ongeveer 700.000 francs, terwijl zij door den taxateur van de leenbank, die op het oogenblik in voorarrest zit, geschat wa ren op 15 millioen francs. Waar zijn de 1200 documenten? PARIJS, 30 Januari (V.D.) Eén dei- medewerkers van Stavisky, Zweifel, die eenige dagen geleden bij verstek door de Parijsche Rechtbank was veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf, heeft thans een aan klacht ingediend, wegens ontvreemding der beruchte 1200 bewijsstukken uit de Stavinsky documenten bij de procureur-generaal te Parijs. Hij motiveert zijn aandacht dooi er op te wijzen, dat door het verdwijnen van deze acten hem en zijn familie onmiddel lijke moreele en materieele schade is toe gebracht. De procureur-generaal heeft de zaak ont vankelijk verklaard). Uit Nancy wordt gemeld, dat op bevel van de justitie te Bar-le-Duc de commer cie ele directeur van de Union Commerqiale Industriële et Agricole te LEst Emile Moréau, is gearresteerd. De onderneming, welke haar zetel te Bar-le-Duc heeft, heeft onlangs haar faillissement moeten aanvra gen. Er wordt nu ook beweerd, dat senator Seare, oud-minister van handel bij een der frauduleuse ondernemingen betrokken is. Straatbetoogers veroordeeld. Het Parijsche gerechtshof heeft eenige der bij de laatste straatbetoo^ingen gear resteerde personen reeds veroordeeld. Vonnissen werden uitgesproken wegens beschadiging van publieke eigendommen, zeschadiging van boomen .verboden dragen van wapens en handtastelijkheden jegens de politie. Een demonstrant werd veroordeeld tot 2 maanden, een tot twee weken, 7 tot een week. 1 tot vier dagen gevangenisstraf, allen voorwaardelijk. Een arrestant werd tot twee dagen, onvoorwaardelijk veroor deeld. RUN OP SPAARBANKEN IN FRANKRIJK. PER DAG 1 MILLIOEN FRANCS TERUG GEHAALD. PARIJS, 29 Januari (V. D.) Te Nancy en te Nice heeft in de afgeloopen week een run op de spaarbanken plaats gehad, waarbij per dag gemiddeld ongeveer een millioen franc door de spaarders werd opgenomen. De fi lialen van de Bank van Frankrijk moesten bijspringen om de spaarbanken in de gele genheid te stellen aan de aanvragen te vol doen. PRESIDENT ROOSEVELT IS JARIG. HIJ WORDT VANDAAG 52 JAAR, WASHINGTON, 29 Jan. <V.D.) Amerika maakt zich op om Dinsdag den 52sten ver jaardag te vieren van president Roosevelt. Er zullen des avonds bijeenkomsten plaats vinden waarvan de opbrengst ten goede zal komen van de Roosevelt Foundation te Warm springs in Georgië, welke dient ter bestrijding van kinderverlamming. Roosevelt zal den dag in intiemen kring doorbrengen. TOESTEL VAN ITALIAANSCHE POSTVLIEGERS VERONGELUKT DE BEMANNING GEWOND. RIO DE JANEIRO, 29 Jan. (V. D.) Ten zuiden van Fortaiezza in den Braziliaan- schen staat Parana is het Italiaansche toe stel, dat van Rome naar Buenos Aires zou vliegen en bestuurd werd door Lonbardi en Mazetti vernield gevonden. Van de bemanning van het postvliegtuig zijn de telegrafist en de mecanicien gewond. Het vliegtuig is bij de noodlanding over den kop geslagen. De bemanning had besloten een noodlanding te maken, toen zij ontdekte, dat door verkeerd begrijpen van een radio- telegrafisch opgenomen weerbericht een ver keerde koers was ingeslagen. EILAND DOOR SNEEUW- STORMEN GEÏSOLEERD. 41 BEWONERS DOODGEVROREN. TOKIO, 29 Januari (V. D.) Op het eiland Dagelet aan de Oostkust van Korea heeft men 41 doodgevroren bewoners gevonden. Het eiland was door een hevigen sneeuwstorm van de buitenwereld geïsoleerd en pas gister avond slaagde men er in met een hulpbri gade het eiland te bereiken. Er bestaat groote bezorgdheid voor het le ven van 1200 bewoners. LUCHTRACE LONDEN— MELBOURNE. ZAL DE K. L. M. DEELNEMEN? Men meldde gisteravond aan de Msb.: Een der Londensche bladen meldt heden avond, dat de K.L.M. waarschijnlijk zal deel nemen aan de race van Londen naar Mel bourne voor de Max Robertson trophee op 20 October a.s. met een van de machines, welke den dienst onderhouden op de lijn Amster damBatavia. De vertegenwoordiger der K. L. M. te Londen kon ons echter van dit be richt geen bevestiging geven. Men achtte het onwaarschijnlijk, dat de K.L.M. reeds voor deze race zou hebben ingeschreven. De „Evening Standard", welke bedoeld be richt publiceert, haalt uitvoerig de successen aan, welke de K.L.M. geboekt heeft met haar Indië-vluchten en merkt daarbij op, dat de Nedeidandsche piloten bij deelneming aan den wedstrijd LondenMelbourne het groote voordeel hebben het terrein te kennen, waar over de route loopt. Bovendien, zoo vervolgt het blad, zijn de Hollandsche machines ge heel berekend op de weersgesteldheid en in staat de moesson, welke juist in de periode, waarin de wedstrijd wordt gehouden op haar hevigst is, te weerstaan. Aan deze vlucht zal voor Engeland o.m. mr. Mollison deelnemen. Kingsford Smith komt uit voor Australië, terwijl uit Amerika reeds verscheidene vliegers hebben inge schreven. o.m. de bekende Willy Post. Naar de Tel. meldt, wordt voor Nederland de naam van Smirnoff genoemd. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK IN ITALIë. Uit Milaan: Te Bergamo is een autobus, waarin 40 personen waren gezeten tegen een paard en wagen opgereden. De bestuurder van de autobus verloor de macht over zijn stuur met het gevolg dat de autobus tegen een huis terecht kwam, dat ernstig werd beschadigd. De brandweer moest de inzittenden uit den wagen halen. 20 hunner zijn gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Vier personen verkeeren in levensgevaar. Opwindende tooneelen bij de Place de L 'Opéra. Barricades worden opgeworpen, stoelen en tafeltjes vliegen door de lucht. Het -postvliegtuig Savoia 71" van de Italianen Lombardi en Mazotti, dat in Brazilië neerge stort is. (Van onzen Parijschen correspondent) Als een loopend vuurtje deed de mare de ronde: het ministerie is gevallen; Chautemps heeft het ontslag van het Kabinet ingediend. Het kon trouwens niet uitblijven. Toen men vernam dat de minister van Justitie ver zocht had om van zijn functie te worden ont heven bestond er voor niemand meer de minste twijfel dat het hééle ministerie zou aftreden. Op zich zelf (we hoeven er nauwe lijks aan te herinneren) is dit niets nieuws, want weinig landen kunnen er zich op beroe- men om in een kort tijdsbestek zooveel minis- terscrises te hebben beleefd, maar wèl bij zonder is het, dat de groep-Chautemps niet ten val is gebracht door een Kamerminder heid of een motie van wantrouwen, maar uit sluitend en alleen door de publieke opinie. Het is het Fransche volk dat als één man te kennen heeft gegeven dat het geen vertrou wen meer had in dit ministerie en dat er nu maar eens voor goed en altijd een einde moet worden gemaakt aan al de schandalen dit land en dit volk onwaardig. De fatsoenlijke Franschman, en dat is de overgroote meer derheid, schaamt zich de oogen uit het hoofd dat dank zij een bende oplichters en dieven den goeden naam van het land te kort. wordt gedaan en dat de gelegenheid wordt geboden dat millioenen eerlijke en fatsoenlijke wer kers door het buitenland vereenzelvigd wor den met het zoodje (er bestaat geen ander woord voor; dat, dank zij invloed en machts misbruik zich rijk steelt ten koste van de ge meenschap. En vandaar dat overal de kreet heeft geklonken: weg met de dieven. Maar de kreet: weg met de dieven, is al evenmin vergund als de uitroep: leve de die ven. Getuige het geval van den president van de Oudstrijders-vereeniging. die bedreigd werd als een boef te worden opgepakt wijl hij, bij verbod het „conspuez les voleurs" begon te roepen: leve de dieven. Er wordt niet ge spot, er wordt niet met de minste égards op getreden tegen hen. die openlijk uiting ge ven aan hun verontwaardiging en helaas moeten we getuigen dat in vele gevallen met een ongeloofelijk gebrek aan tact wordt op getreden tegenover het publiek. Gaarne maken we hier weer een uitzondering voor de chefs en ondergeschikten die zich onder scheidden door gematigdheid, maar tevens moet het ons van het hart dat al die herrie en al dat gewoel voorkomen had kunnen worden wanneer men manifestanten kalm hun gang had laten gaan. Nu werd het in vele gevallen een provocatie, waarop niet al leen de leden van de Action Francaise en van de Jeunesse Patriotiques reageerden, maar waarbij zich de groote menigte als één man aansloot. Het bewijs ei-van is. dat de steeds aangroeiende menigte héél kalm defi leerde voor de Opéra toen eindelijk het he vel was gegeven om hen door te laten. Maar niet zoodra kwam er weer een tegenorder of daar vlogen de winkelruiten en spiegelramen van de groote cafés aan scherven en daar moest in allerhaast de bereden troep worden gerequireerd om op de menigte in te rijden. Het gebeurde op den Groote" Boulevard, juist op het hoekje van de Place de i'Opéra. De verkeersweg was geheel afgezet door be reden troepen en op de beide trottoirs wa ren cordons gardes te voet opgesteld, die op dracht hadden iedereen, uitgezonderd na tuurlijk hen-, die in het bezit zijn van een politiekaart (coupe file de la Presse) tegen te houden. Reeds tien minuten waren we de afsluiting gepasseerd, bevonden we ons dus op het afgezette terrein, toen we ineens op de meest brutale, om niet te zeggen hond- sche wijze in den kraag werden gepakt. Een garde, een kerel als een boom, had het ini tiatief op zich genomen, hoewel géén chef hem daartoe bevel had gegeven, om uit zijn rang te treden teneinde zoo eens ..chefje"' te spelen. Hoewel we op zeer zichtbare wijze ons legitimatiebewijs hadden bevestigd op de overjas achtte deze al te ijverige diender het noodzakelijk om zich eens te „onder scheiden". Vandaar de aanval in den rug. Zonder de minste schaamte durven we hier te vertellen dat eenige tegenstand hier vol maakt onmogelijk was en dat het geen twee minuten duurde eer we op de meest hard-, handige wijze achter de afsluiting waren ge werkt. En daar kwamen de poppen aan het dansen. Als er één aangewezen methode is om de menigte in oproer te brengen dan is het wel zulk schaamteloos optreden van zoo'n autoriteitje. Onmiddellijk kiest het publiek dan partij en in dit hoekje zou het tot zeer ernstige onlusten zijn gekomen, ware het niet dat onmiddellijk ook een van de chefs van den al te ijverigen diender verzocht om het incident als gesloten te beschouwen. Het geen ons echter niet belette om linea recta ons te wenden tot den kapitein-commandant om daar officieel beklag te doen. En daar mede is de zaak nog niet geëindigd. Als de ordebewaarders al totaal hun hoofd verlie zen wanneer het volmaakt rustig is, wat zou het dan wel worden wanneer er werke lijk een oogenblik van spanning is? Derge lijke onbezonnen individuen moeten verwij derd worden uit het corps; ze doen meer kwaad dan goed. We komen er nog wel na der op terug, wetend dat de chefs, die fat soenlijke menschen zijn en die hun taak kennen, een afschuw hebben van dergelijke dingen die het corps in miscrediet brengen. Ondertusschen is het overvol geworden op den Boulevard en in alle zijstraten. Elke vijf minuten trachten enorme groepen manifes tanten door te dringen tot de Place de I'Opéra zoodat de bereden*, troepen een charge moe ten uitvoeren. En in die hoeken is het één geschreeuw, één gebrul. Pangdaar vlie gen de groote spiegelruiten van Café de la Paix aan gruzelementen. En nog is de troep niet tusschenbeide gekomen of de tafeltjes en stoelen op het terras suizen door de lucht, smijten andere ruiten in. Eén kreet: „cons puez. les voleurs", overstemt alles- Héél wij selijk heeft de politie 's middags reeds alle roosters om de boomen. alle kiosken laten opruimen omdat men al te gfced weet hoe de menigte in één oogwenk van zulke voorwer pen barricades opwerpt waartegen men heel moeilijk een charge kan uitvoeren. Ineens een geweldige tien meter hooge vlam. De ma nifestanten zijn er in geslaagd om een gas buis op te graven en een gat daarin te ma ken; één lucifer en de heele leiding staat in brand. Thans wordt een andere methode toe gepast. Men zendt een auto van de brand weer, maar dadelijk verdringen honderden en nog eens honderden zich rond den rooden. wagen en waar men toch niet op de menigte kan inrijden daar worden ook de brand weerlieden tot werkeloosheid gedwongen. De eene arrestatie volgt op de andere. Op het hoekje van de Opéra staan de enorme wagens van de prefecture en in een half uur tijd zijn alle banken gevuld met arrestanten o.w. ook vele vrouwen. Het begint er hoe langer hoe leelijker uit te zien. Want, als in alle oproe ren komt ook hier het uitvaagsel toegesneld dat wil trachten van de gelegenheid gebruik te maken. Al het uitvaagsel van de buiten- boulevards komt opdagen en thans is het wel noodzaak voor de politie om hardhandig op te treden. De charge is zoo hevig dat velen vluchten in een café- Het duurt geen minuut of daar rinkelt glas, daar wordt in één oog wenk het hééle caféterras verwoest en aan stukken geslagen. Er blijft letterlijk geen stuk heel. De bereden troepen komen nu op het trottoir en sluiten geheel den uitgang af en niemand mag er weer uit zonder zijn papieren te hebben getoond. Weer is een brandweerauto genaderd. Razend snel wordt een brandslang uitgelegd. Het publiek helpt. om het einde van den slang om een boom te winden, zoodat er van spuiten geen sprake kan zijn. Het publiek trekt aan één kant. de politie aan een andere zijde. Maar als het eindelijk tot spuiten moet komen dan is in één oogwenk de slang op vier, vijf plaatsen doorgesneden, zoodat er ook van blusschen geen sprake kan zijn, wanneer de menigte en kele courantenkiosken in brand heeft gesto ken. Ineens vertoont zich in de menigte een totaal ontkleede man die alsmaar roept: ..ik ben een slachtoffer van de députés-dieven" maar natuurlijk duurt het niet lang of hij is ingerekend. Voetzoekers en stinkbommen knetteren aan alle kanten. Ineens één gegil; de menigte heeft de cordons verbroken en in één ren gaat het naar de Place de la Con corde. onder het geschreeuw: naar de Kamer, naar de Kamer. Maar door een handige ma noeuvre van de politie kan het worden voor komen, zet men dwars over den verkeersweg de zware vrachtauto's van de préfecture- Am bulances rijden af en aan en telkens worden gewonden, of menschen die onder den voet zijn geloopen vervoerd naar de hospitalen. Zelfs de heer Meyer, onderdirecteur van de politie is zwaar in het gedrang geweest en kon met moeite worden ontzet. En het zijn niet de oproerige „camelots" geweest die deze wanorde hebben ontketend, maar de groote menigte die uiting heeft wil len geven aan haar verontwaardiging. We zijn nog niet aan het einde, zelfs al is het minis ter ie-Chau temps afgetreden; voor alle vol gende dagen voorziet met nieuwe onlusten. HENRY A. TH. LESTURGEON. DE AFFAIRE-ALEXANDRE II. DIEN VROEG NOOIT, WIE HIJ WAS Clement Vautel geeft in le Journal de vol gende beschouwingen over de affaiie-Alexan- dre II, den zwendelaar, dien sommigen den bijnaam geven van Alexander de Kleine, daar Stavisky r de Alexander de Grocte van de zen tijd is. In de Raden van Beheer der Naamlooze Ven nootschappen, consortiums, banken enz. door hem gesticht zaten een oud-minister, gene raals, hooggeplaatste ambtenaren, afgevaar digden, leden van de rechterlijke macht, allen gedecoreerd. De veroveraar, thans zelf over wonnen en gegrepen, toonde zich bijzonder lastig in de keuze van hen, die deel uit wilden maken van zijn étatmajor. Hij moest goede menschen hebben. De adspirant-leden van de Raden van Beheer werden dan ook onder worpen aan een namwkeurag "-Terzoek. moes ten bewijzen, dat ze niet alleen, een smette- looze carrière achter zich hadden, maar ook een succesrijke. Bovendien moesten ze op zijn minst commandeur zijn in de Nationale Orde. „De candidaten zijn zoo talrijk, dat ik van plan ben in de toekomst alleen groot-officieren en dragers van groot-kruizen in de Raden toe te laten!" Maar aan den anderen kant hebben al die prefecten, generaals, enz. nooit gevraagd,, wie die Alexander eigenlijk was, en waar hij van daan kwam. Onder hen bevond zich een ge wezen procureur-generaal, die na In zijn leven verscheidene menschen in het beklaagden bankje gebracht te hebben, het niet gedurfd heeft ook maar de kleinste vraag aan den financier" te stellen. Als dergelijke personen reeds blijk geven van een zoo groot vertrou wen, van een argeloosheid of van een vrijwil lige verblindheid, is het niet te verwonderen, dat schavuiten vrij spel hebben om de goege meente uit te schudden! De gemiddelde Franschman, die geen gelegenheid heeft in lichtingen in te winnen, móét wel -slachtoffer worden van cynische dieven .omdat die zich zoo ge-makkelijk onder de bescherming van hoogerge plaatste burgers kunnen stellen. Al die beheerders, die tenslotte niets be heerden. verklaren nu. dat ze ..met niets op de hoogte waren'. Zooveel te beter voor hen, want wanneer zij ermee op de hoogte geweest waren, zou hun medeplichtigheid aan oplich ting niet twijfelachtig geweest zijn. Om voor het vervolg dergelijke voor de be- t-roWkenen ongelukkige avonturen te voor komen wordt gewezen op een wet. die zou ver bieden het „verhuren" van officieele titels en waardigheden van het Legioen van Eer. Het zou beter zijn dan nietsMaar het radi cale middel om deze sandwich-mannen weg te werken, dié de uitgeslapen schavuit voor zijn reclame gebruikt, bestaat hierin, de ver antwoordelijke beheerders verantwoordelijk te maken voor het beheer waarvoor zij bezol digd worden. CHINEESCH SCIIIP MET 31 OPVARENDEN GEZONKEN. SJANGHAI, 29 Januari (VD.) Uit Sjifoe wordt gemeld, dat in een typhoon een Chi- neesch schip met 31 opvarenden aan boord, is gezonken. MARYSE HILTZ HEEFT PECH PARIJS. 29 Jan. 'V.D.) De Fransche avia- irice Hiltz. is onderweg op een tocht Frank- rijk—Tokio, bij Alexandreta neergestort. De aviatrice en haar mecanicien bleven onge deerd, het toestel is ernstig beschadigd.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 5